[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.


Παφίλης σε δήθεν "Μαρξιστή" Τσακαλώτο που ασκει κριτική στο ΚΚΕ ότι παραπέμπει στην δευτέρα παρουσία της επανάστασης: Ο Μαρξ είπε ότι οι τάξεις θα εξαλειφθούν στην δικτατορία του προλεταριάτου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Οι εικόνες που είχαν βγει μιλούσαν από μόνες τους

Αααα, τώρα μάλιστα. Μιλάς για τις εικόνες με τους ΔΑΠίτες που έχουν φορτώσει τις κάλπες στους ώμους τους και εξέρχονται από το Κλειστό του Ευόσμου με κατεβασμένα τα κεφάλια.
Νταξ', κοίτα, εγώ εκεί ήμουν και δεν είδα να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Αλλά άμα εσύ λες ότι έτσι έγιναν τα πράγματα, πάω πάσο, κάτι περισσότερο θα ξέρεις, για να το λες τόσο σίγουρα. Αφού έχεις δει και φωτογραφίες... :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Αααα, τώρα μάλιστα. Μιλάς για τις εικόνες με τους ΔΑΠίτες που έχουν φορτώσει τις κάλπες στους ώμους τους και εξέρχονται από το Κλειστό του Ευόσμου με κατεβασμένα τα κεφάλια.
Νταξ', κοίτα, εγώ εκεί ήμουν και δεν είδα να συμβαίνει κάτι τέτοιο. Αλλά άμα εσύ λες ότι έτσι έγιναν τα πράγματα, πάω πάσο, κάτι περισσότερο θα ξέρεις, για να το λες τόσο σίγουρα. Αφού έχεις δει και φωτογραφίες... :/:

Και με του έχει πει και άτομο που ήταν εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Και με του έχει πει και άτομο που ήταν εκει

Ναι ρε αγόρι μου, και εμένα μου λένε διάφορα περίεργα κατά καιρούς, δεν τα αναπαράγω όμως σαν γενικές αλήθειες. Πιο πάνω μιλάς για φωτογραφίες. Θες να τις μοιραστείς μαζί μας, ή η πεποίθησή σου για την ύπαρξη τους βασίζεται σε αυτόν τον "εκ των έσω" φίλο σου?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ναι ρε αγόρι μου, και εμένα μου λένε διάφορα περίεργα κατά καιρούς, δεν τα αναπαράγω όμως σαν γενικές αλήθειες. Πιο πάνω μιλάς για φωτογραφίες. Θες να τις μοιραστείς μαζί μας, ή η πεποίθησή σου για την ύπαρξη τους βασίζεται σε αυτόν τον "εκ των έσω" φίλο σου?

Δεν εχω να δειξω τίποτα γιατι και σε εμενα και στον πατερα μου που ειναι μεσα απο στην πολιτικη του ειπαν αυτο ατομα π ηταν εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Δεν εχω να δειξω τίποτα γιατι και σε εμενα και στον πατερα μου που ειναι μεσα απο στην πολιτικη του ειπαν αυτο ατομα π ηταν εκει

Καλά ναι, προφανώς και δεν χρειάζεται να μας δείξεις τις φωτογραφίες που λες, άμα δεν θες.
Θα αρκεστώ σε αυτά που μετέφεραν οι φίλοι του πατέρα σου σε εσένα και θα φροντίσω την επόμενη φορά που παρίσταμαι σε ανάλογα events να είμαι πιο προσεκτικός, για να μην μου ξεφεύγουν άτομα που κουβαλάνε κάλπες στους ώμους τους. Μέρα μεσημέρι. Σε ένα χώρο που παρίστανται περί τα 1.000 περίπου άτομα. Από τα οποία μόνο ένας τους είδε να κλέβουν τις κάλπες. Και αυτός ο ένας έτυχε να είναι στενός οικογενειακός σου φίλος. ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Καλά ναι, προφανώς και δεν χρειάζεται να μας δείξεις τις φωτογραφίες που λες, άμα δεν θες.
Θα αρκεστώ σε αυτά που μετέφεραν οι φίλοι του πατέρα σου σε εσένα και θα φροντίσω την επόμενη φορά που παρίσταμαι σε ανάλογα events να είμαι πιο προσεκτικός, για να μην μου ξεφεύγουν άτομα που κουβαλάνε κάλπες στους ώμους τους. Μέρα μεσημέρι. Σε ένα χώρο που παρίστανται περί τα 1.000 περίπου άτομα. Από τα οποία μόνο ένας τους είδε να κλέβουν τις κάλπες. Και αυτός ο ένας έτυχε να είναι στενός οικογενειακός σου φίλος. ;)

καλα λες μαλακιες δεν ηταν 1 ηταν πολοι και η κουβεντα σταματαει εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
καλα λες μαλακιες δεν ηταν 1 ηταν πολοι και η κουβεντα σταματαει εδω

Εγώ λέω μαλακίες? Πφφ, ας είναι.
Απλώς, μέχρι στιγμής, έχει μιλήσει για την ύπαρξη φωτογραφιών, που δεν έχεις μοιραστεί μαζί μας.
Και από τα πολλά αυτά άτομα που υπήρξαν μάρτυρες ενός τέτοιου συμβάντος, είναι η πρώτη φορά που ακούγεται κάτι για κλοπή κάλπης. Λίγο περίεργο δεν βρίσκεις? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εγώ λέω μαλακίες? Πφφ, ας είναι.
Απλώς, μέχρι στιγμής, έχει μιλήσει για την ύπαρξη φωτογραφιών, που δεν έχεις μοιραστεί μαζί μας.
Και από τα πολλά αυτά άτομα που υπήρξαν μάρτυρες ενός τέτοιου συμβάντος, είναι η πρώτη φορά που ακούγεται κάτι για κλοπή κάλπης. Λίγο περίεργο δεν βρίσκεις? :whistle:

Καλά με ψεύτες δε μιλάω αμφιβάλω αν ήσουν εκεί
¨οντως έκλεψαν την κάλπη και το περιέργο βγάλαν και αποτελέσματα
Εκλογες βιας και νοθειας εγιναν βρε εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Καλά με ψεύτες δε μιλάω αμφιβάλω αν ήσουν εκεί
¨οντως έκλεψαν την κάλπη και το περιέργο βγάλαν και αποτελέσματα
Εκλογες βιας και νοθειας εγιναν βρε εκει

Να φανταστώ έχεις και εικόνες ότι ΔΕΝ ήμουν στο συνέδριο της ΟΝΝΕΔ, έτσι? :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Να φανταστώ έχεις και εικόνες ότι ΔΕΝ ήμουν στο συνέδριο της ΟΝΝΕΔ, έτσι? :whistle:

Σου είπα με ψεύτες δε μιλάω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Τελικά τι έγινε στην ΟΝΝΕΔ έπεσε ξύλο ή καλπονοθεία ή και τα δυο μαζί ή τίποτα απο αυτά και όλα είναι φήμες του λιακόπουλου για να πουλήσει βιβλία?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Σου είπα με ψεύτες δε μιλάω

Εσύ κάνεις τοποθέτησεις για πράγματα που "συνέβησαν", χωρίς να παραθέτεις τεκμήρια.
Εγώ λέω ότι δεν έγιναν. Τεκμήριο μου το γεγονός ότι δεν υπάρχει ούτε ένα άρθρο ή εικόνα που να μιλάει για κλοπή κάλπης.
Αφού δεν είμαι τίποτα περισσότερο από ένας απλός ψεύτης, χτύπα μία τις φωτογραφίες-ντοκουμέντα να με ξεφτυλίσεις ολοκληρωματικά... Τις έχεις ή μας πουλάς φούμαρα τόση ώρα? :hmm:

Τι έγινε και πότε έγινε στην ΟΝΝΕΔ γιατί έχω χάσει επεισόδια
15-16 Απριλίου είχε οριστεί το 10ο Τακτικό Συνέδριο της ΟΝΝΕΔ στο Κλειστό Γυμναστήριο Ευόσμου. Σκόπος του να γίνουν αλλαγές στο καταστατικό της ΟΝΝΕΔ και κυρίως να εκλεγούν συνέδροι για το 10ο Τακτικό Συνέδριο της ΝΔ που έγινε την επόμενη εβδομάδα.
Η διαδικασία της ψηφοφορίας ήταν να λάβει χώρα γύρω στις 9.00μμ, αλλά λόγω κολυμάτων η διαδικασία καθυστέρησε περί τις 2 ώρες. Λόγω του περασμένου της ώρας, ορισμένοι σύνεδροι αναγκάστηκαν να αποχωρήσουν και να επιστρέψουν στις πόλεις από τις οποίες είχαν έρθει.
Για τα περιστατικά φάνηκαν υπεύθυνοι ο Παπαμιμίκος και ο πρώην πρόεδρος της ΟΝΝΕΔ Βασίλης Γεωργιάδης. Ο πρώτος αναγκάστηκε σε παραίτηση και απόχωρηση από το κόμμα, ο δεύτερος πέρασε από την Επιτροπή Ήθους, η οποία και ενέκρινε τη διαγραφή του από τον κατάλογο μελών της ΝΔ. Το απότελεσμα των εκλογικών διαδικασιών δεν αναγνωρίστηκε και στο συνέδριο της ΝΔ δεν παρέστησαν σύνεδροι από το συνέδριο της ΟΝΝΕΔ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Εσύ κάνεις τοποθέτησεις για πράγματα που "συνέβησαν", χωρίς να παραθέτεις τεκμήρια.
Εγώ λέω ότι δεν έγιναν. Τεκμήριο μου το γεγονός ότι δεν υπάρχει ούτε ένα άρθρο ή εικόνα που να μιλάει για κλοπή κάλπης.
Αφού δεν είμαι τίποτα περισσότερο από ένας απλός ψεύτης, χτύπα μία τις φωτογραφίες-ντοκουμέντα να με ξεφτυλίσεις ολοκληρωματικά... Τις έχεις ή μας πουλάς φούμαρα τόση ώρα? :hmm:

Σου λέω δεν εχω να πω τιποτα
1 ξερω μονο βαλατε καλπες σας την εκλεψαν πλακωθηκαν για το ποιοι θα ειναι υποψηφιοι η κουβεντα τελειωνει εδω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σωτήρη, ράδιο αρβύλα ξέρεις τι σημαίνει?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
σατιρική εκπομπη ειναι

"ράδιο αρβύλα" θεωρούνται και οι ειδήσεις και τα γεγονότα που είναι μούφα και δεν έχουν κάποιο τεκμήριο με αυτή την έννοια το λένε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Σόρρυ που επεμβαίνω αλλά ράδιο αρβύλα θεωρούνται και οι ειδήσεις και τα γεγονότα που είναι μούφα και δεν έχουν αποδέίξεις.

Ψέματα είναι δηλαδη τα λόγια του Ονεδιτη απο τη σχολη μ π εχει μπει και στη ΔΑΠ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DumeNuke

Τιμώμενο Μέλος

Ο DumeNuke αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,125 μηνύματα.
Ψέματα είναι δηλαδη τα λόγια του Ονεδιτη απο τη σχολη μ π εχει μπει και στη ΔΑΠ

Ε άμα έχει μπει και στη ΔΑΠ, δεν το συζητάω ρε, αλήθεια σου λέει. Μόνο πες μου, όταν έπεφτε ξύλο στο συνέδριο, ήταν από την πλευρά που έριξε τις περισσότερες ή από την πλευρά που τις έφαγε? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Ψέματα είναι δηλαδη τα λόγια του Ονεδιτη απο τη σχολη μ π εχει μπει και στη ΔΑΠ


Ποιος είναι αυτός ο τυπάς ?Ονοματεπώνυμο?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top