[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Ως πότε τα κανάλια και οι τηλεοράσεις θα γλύφουν τα λαικά στρώματα. Κάποιοι πήγαν να καταστρέφουν μια κλούβα και η αστυνομία πολύ σωστά έριξε δακρυγόνα.




Μετά από όλα αυτά η κυβέρνηση βγάζει ανακοίωνση για γέλια και για κλάματα.
«Μετά το σημερινό περιστατικό, δόθηκε εντολή να απαγορευτεί κάθε χρήση δακρυγόνων σε διαδηλώσεις εργαζομένων και συνταξιούχων»

Πηγή: Τόσκας: Αναλαμβάνω την πολιτική ευθύνη για τα χημικά στους συνταξιούχους -Θα σταματήσουν | iefimerida.gr https://www.iefimerida.gr/news/29209...s-syntaxioyhoys-tha-stamatisoyn#ixzz4M3kj16VV
https://www.iefimerida.gr/news/29209...ta-himika-stoys-syntaxioyhoys-tha-stamatisoyn
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Ως πότε τα κανάλια και οι τηλεοράσεις θα γλύφουν τα λαικά στρώματα. Κάποιοι πήγαν να καταστρέφουν μια κλούβα και η αστυνομία πολύ σωστά έριξε δακρυγόνα.




Μετά από όλα αυτά η κυβέρνηση βγάζει ανακοίωνση για γέλια και για κλάματα.

https://www.iefimerida.gr/news/29209...ta-himika-stoys-syntaxioyhoys-tha-stamatisoyn

Πολλή σωστή η αντίδραση των ματατζήδων απο εκεί και πέρα καλό έίναι να αλλάξει ο τρόπος καταστολής διαδηλώσεων με εναν διαφορετικό τρόπο π.χ αντλίες νερού
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ρε παιδιά μεγάλοι άνθρωποι είναι, αυτά τα χημικά ειναι επικίνδυνα. Και τέλος πάντων τι τόσο κακό μπορεί να σου κάνει ένας συνταξιούχος για να πρέπει να του ρίξεις δακρυγόνο; Ντροπή και μόνο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Πολλή σωστή η αντίδραση των ματατζήδων απο εκεί και πέρα καλό έίναι να αλλάξει ο τρόπος καταστολής διαδηλώσεων με εναν διαφορετικό τρόπο π.χ αντλίες νερού
Οι αντίες νερού μου φαίνεται πιο σκληρό μέσο καταστολής με μεγαλύτερη πιθανότητα για τραυματισμούς.


Ρε παιδιά μεγάλοι άνθρωποι είναι, αυτά τα χημικά ειναι επικίνδυνα. Και τέλος πάντων τι τόσο κακό μπορεί να σου κάνει ένας συνταξιούχος για να πρέπει να του ρίξεις δακρυγόνο; Ντροπή και μόνο.
Πήγαν να καταστρέψουν μια κλούβα και έπεσαν δακρυγόνα. Περάσαν τα όρια. Διατάχθηκε και ΕΔΕ για το περιστατικό. Ντροπή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Τα χημικά έίναι επικίνδυνα έχουν προκαλέσει και θανάτους γι αυτό και σε πιο σύγχρονα κράτη έχουν πάψει να χρησιμοποιούνται και έχουν εναλλακτικά όπως σπρέι πιπεριού,αντλίες νερού,έφιππους αστυνομικούς,πλαστιές σφαίρες.Εμείς εδώ εχουμε μείνει με τα δακρυγόνα και τα ασφυξιογόνα πολλά απο αυτά έχουν προμηθευτεί δεκαετίες πριν και χρησιμοποιούνται ακόμα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
ενώ δηλαδή το σπρέυ πιπειρού, οι πλαστικές σφαίρες και οι αντλίες νερού ( οι οποίες χρησιμοποιούνται κι εδώ btw ) δεν μπορούν να προκαλέσουν σοβαρή ζημιά ή και θάνατο ε;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Τα χημικά έίναι επικίνδυνα έχουν προκαλέσει και θανάτους γι αυτό και σε πιο σύγχρονα κράτη έχουν πάψει να χρησιμοποιούνται και έχουν εναλλακτικά όπως σπρέι πιπεριού,αντλίες νερού,έφιππους αστυνομικούς,πλαστιές σφαίρες.Εμείς εδώ εχουμε μείνει με τα δακρυγόνα και τα ασφυξιογόνα πολλά απο αυτά έχουν προμηθευτεί δεκαετίες πριν και χρησιμοποιούνται ακόμα

Δεν χρειάζεται τίποτα από αυτά παρά πολιτική βούληση. Αυτοί που κουνούσαν τη κλούβα φαίνονται ολοκάθαρα στην κάμερα. Μπορεί να τους αφήνανε να καταστρέψουν την κλούβα και να τους κόβανε ανάλογο πρόστιμο. Επειδή όμως είναι του ΚΚΕ τους γλύφουν από τα κανάλια μέχρι και η κυβέρνηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,865 μηνύματα.
Εδω κοντευουν να τους παρασημοφορησουν κιολας επειδη καταστρεφουν δημοσια περιουσια... Την οποια πληρωνει απο την τσεπη του ο φορολογουμενος. Έρχεται ο κοφτης. Ελπιζω να μην ερθει και bail-in αργοτερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
ενώ δηλαδή το σπρέυ πιπειρού, οι πλαστικές σφαίρες και οι αντλίες νερού ( οι οποίες χρησιμοποιούνται κι εδώ btw ) δεν μπορούν να προκαλέσουν σοβαρή ζημιά ή και θάνατο ε;

Τι πρόβλημα μπορεί να προκαλέσει δηλαδή η αντλία νερού να πνιγεί ο διαδηλωτής?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
για αντλίες νερού μιλάμε ρε χρηστάρα, δε σε πιτσιλάνε με το λάστιχο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Τι πρόβλημα μπορεί να προκαλέσει δηλαδή η αντλία νερού να πνιγεί ο διαδηλωτής?

ξέρεις με τι πίεση σκάει το νερό από αυτές τις αντλίες σε τσακίζει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Δεν παθαίνεις τίποτα με τις αντλίες σε σχέση με τα δακρυγόνα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.


Κοιτάξτε πόσο γλύφουν οι δημοσιογράφοι το ΚΚΕ. Εν τω μεταξύ η κυρία Μανιταρά εντάχθηκε στο ΔΣΕ όταν οι Γερμανοί είχαν φύγει... και λένε για σύμβολο της αντίστασης κ.λπ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Συνταξιούχοι εν δράση. Πήγανε να σπάσουν την κλούβα των ματ την οποία θα πληρώσουν τα παιδιά τους μέσω της φορολογίας και ο λόγος είναι πως δεν θέλουν περικοπές στις συντάξεις γιατί τους αρέσει να είναι τα παιδιά τους άνεργοι ή να καννιβαλίζουν τον μισθό όσων από αυτά έχουν ακόμη δουλειά. Χειρότερη γενιά από τους σημερινούς νεοσυνταξιούχους δεν έχει ξαναυπάρξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επειδή αποφάσισα να σταματήσω να τρολλάρω και να γίνω καλό παιδί, παραθέτω όλα τα πολλαπλά προφίλ που έχω φτιάξει για να παραπλανήσω την κοινή γνώμη του στεκιού γύρω από τα θέματα της πολιτικής καθημερινότητας.

Alejandro che 7 - Το νεοκομμουνιστικό προφίλ μου
lkjhgfdsa - Το παλαιοκομμουνιστικό προφίλ μου
vassilis498 - Το αριστερό προφίλ μου
Κλεάνθης - Το κεντροαριστερό προφίλ μου
xristaras12345 - Το κεντροδεξιό προφίλ μου
DarthFederer - To φιλελεύθερο προφίλ μου
PeterTheGreat - To αναρχοκαπιταλιστικό προφίλ μου
Σωτήρης13 - Το χρυσαυγήτικο προφίλ μου
Johnny15 - Το αναποφάσιστο προφίλ μου

https://www.e-steki.gr/member.php?u=49526https://www.e-steki.gr/member.php?u=49526
και φυσικά

Ξεχασμένος - Το προφίλ που κινεί όλα τα νήματα.

One profile to rule them all, one profile to find them,
one profile to bring them all and in the politics bind them.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Συνταξιούχοι εν δράση. Πήγανε να σπάσουν την κλούβα των ματ την οποία θα πληρώσουν τα παιδιά τους μέσω της φορολογίας και ο λόγος είναι πως δεν θέλουν περικοπές στις συντάξεις γιατί τους αρέσει να είναι τα παιδιά τους άνεργοι ή να καννιβαλίζουν τον μισθό όσων από αυτά έχουν ακόμη δουλειά. Χειρότερη γενιά από τους σημερινούς νεοσυνταξιούχους δεν έχει ξαναυπάρξει.
Αυτοί οι συνταξιούχοι που συγκρούστηκαν είναι και αυτοί που μάχονται και μάχονταν και σε όλη τους τη ζωή για να μην περικοπεί κανένας μισθός. Η καρκινοπαθής 84χρονη ,που ψέκασε με χημικά ο αμόρφωτος καγκουρόμπατσος, μάλιστα κάποτε πήρε και τα όπλα της για αυτό το σκοπό. Πέρασε στρατοδικία για το σκοπό αυτό, είδε φίλους αδέλφια γονεις να εκτελούνται για αυτό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτοί οι συνταξιούχοι που συγκρούστηκαν είναι και αυτοί που μάχονται και μάχονταν και σε όλη τους τη ζωή για να μην περικοπεί κανένας μισθός δημοσίου. Η καρκινοπαθής 84χρονη ,που ψέκασε με χημικά ο αμόρφωτος καγκουρόμπατσος, μάλιστα κάποτε πήρε και τα όπλα της για αυτό το σκοπό. Πέρασε στρατοδικία για το σκοπό αυτό, είδε φίλους αδέλφια γονεις να εκτελούνται για αυτό.

Fixed.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alejandro che 7

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Αλέξανδρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πατήσια (Αττική). Έχει γράψει 1,859 μηνύματα.
Παριστάνεις ότι δεν ξέρεις περιπτώσεις ταξικών συνδικαλιστών με 3-4-5 απολύσεις στον ιδιωτικό τομέα, που δε μπορούν να βρουν δουλειά γιατί είναι στιγματισμένοι παντού; Για σένα συνδικαλιστές ήταν μόνο οι διορισμένοι πασόκοι στις ΔΕΚΟ. Πάλιωσε το αστειάκι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Παριστάνεις ότι δεν ξέρεις περιπτώσεις ταξικών συνδικαλιστών με 3-4-5 απολύσεις στον ιδιωτικό τομέα, που δε μπορούν να βρουν δουλειά γιατί είναι στιγματισμένοι παντού; Για σένα συνδικαλιστές ήταν μόνο οι διορισμένοι πασόκοι στις ΔΕΚΟ. Πάλιωσε το αστειάκι.

Τα παλιά αστεία δεν σημαίνει πως είναι και άσχημα. Δες το ΚΚΕ, 100 χρόνια και ακόμα μας κάνει να γελάμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BLUE SEA

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Τέσα Ηλιού αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ηλιούπολη (Αττική). Έχει γράψει 1,898 μηνύματα.
Επειδή αποφάσισα να σταματήσω να τρολλάρω και να γίνω καλό παιδί, παραθέτω όλα τα πολλαπλά προφίλ που έχω φτιάξει για να παραπλανήσω την κοινή γνώμη του στεκιού γύρω από τα θέματα της πολιτικής καθημερινότητας.
Η πολιτική σήμερα είναι άφησέ τα και γ..... τα! :P Συγνώμη κιόλας!:redface: Υπάρχουν και ανήλικοι/ες! Όποιοι έχουν αναρριχηθεί ως τώρα στην εξουσία ασκούν νεοφιλελεύθερη πολιτική βασισμένη στην κοινωνική αδικία και τους αυξημένους φόρους. Το ΚΚΕ πάλι περιορίζεται σε μια διαρκή -εκ του ασφαλούς- αντιπολιτευτική δραστηριότητα και μια εξωπραγματική και αντιεξουσιαστική ρητορική (αν και το ψηφίζω, θέλω να είμαι αντικειμενική).

Εμένα που με τοποθετείς, σύντροφε Ξεχασμένε;:P Με ενδιαφέρει να ακούσω.:P Το θέμα για τις νεανικές σκέψεις δεν κολλάει σ' εμένα βέβαια, γιατί είμαι λίγο γιαγούλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 7 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top