[Αρχείο 2009 - 2017] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.
Το παιδί πάνω σου έβαλε στατιστικά.
Και στο ξαναλέω για να το καταλάβεις η Γαλλία ξεπέρασε την Βρετανία σε οικονομία(βασικά μέχρι το 2013 η Γαλλία ήταν μεγαλύτερη).Τελος ακόμα και εγώ που η μητέρα μου είναι Γαλλίδα λέω για τα αρνητικά της Γαλλίας όπως η ενέργεια που είναι στο 9.5% εσύ έχεις θεοποιήσει την Βρετανία ηρέμησε λίγο συζήτηση κάνουμε γιατί εγώ με τα παιδία να σου πούμε ψέματα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Το παιδί πάνω σου έβαλε στατιστικά.
Και στο ξαναλέω για να το καταλάβεις η Γαλλία ξεπέρασε την Βρετανία σε οικονομία(βασικά μέχρι το 2013 η Γαλλία ήταν μεγαλύτερη).Τελος ακόμα και εγώ που η μητέρα μου είναι Γαλλίδα λέω για τα αρνητικά της Γαλλίας όπως η ενέργεια που είναι στο 9.5% εσύ έχεις θεοποιήσει την Βρετανία ηρέμησε λίγο συζήτηση κάνουμε γιατί εγώ με τα παιδία να σου πούμε ψέματα;
Οταν μπαίνεις χωρίς να παραθέτεις κάτι το ουσιώδες και μου γράφεις τρολλάροντας παπαριές οτι ααα τώρα κρύφτηκε εκεί είναι λογικό οτι θα εμφανιστώ.Πήρες τις απαντήσεις σου deal with it τέλος!Καλή σου μέρα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.
Ναι τωρα φύγε γιατί αυτά που λες ούτε εσύ τα πιστεύεις,και τωρα μάλιστα που στην Αγγλία πάνε μπροστά η εργατικοί με τον Κόρμπιν που είναι θαυμαστής του Τσίπρα θα πάει ακόμα "καλύτερα"η Βρετανία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Ναι τωρα φύγε γιατί αυτά που λες ούτε εσύ τα πιστεύεις,και τωρα μάλιστα που στην Αγγλία πάνε μπροστά η εργατικοί με τον Κόρμπιν που είναι θαυμαστής του Τσίπρα θα πάει ακόμα "καλύτερα"η Βρετανία.

Δεν θα μου πεις εσύ πότε θα φύγω απο το φόρουμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.
Έλεος ο Βασίλης και το παιδί από πάνω σου δώσαμε κάποια στοιχεία,εγώ σου είπα να δεις στο google ότι η Γαλλία πέρασε την Βρετανία.Τωρα τι θες,δεν είναι κακό αν η Βρετανία αντιμετοπιζει πρόβλημα και η Γαλλία έχει,όλα τα κράτη έχουν.Αν θες γίνε προθυπουργος στην Βρετανία και βγαλτην από την κρίση,έλεος δηλαδή τι θες να κάνουν τωρα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Έλεος ο Βασίλης και το παιδί από πάνω σου δώσαμε κάποια στοιχεία,εγώ σου είπα να δεις στο google ότι η Γαλλία πέρασε την Βρετανία.Τωρα τι θες,δεν είναι κακό αν η Βρετανία αντιμετοπιζει πρόβλημα και η Γαλλία έχει,όλα τα κράτη έχουν.Αν θες γίνε προθυπουργος στην Βρετανία και βγαλτην από την κρίση,έλεος δηλαδή τι θες να κάνουν τωρα.

Ρε Φώτη άστο ρε φίλε μην το κουράζεις το θέμα γραφικοί καταντήσαμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.
Ναι άστο εξαλου μπορεί η Γαλλία να πέρασε την Βρετανία,αλλα σε γενικές γραμμές το ίδιο πανίσχυρες είναι.
Αν θέλεις να δεις το 2016 η γαλλική οικονομία ήταν 2.32 Τρις ευρώ και η βρετανική 2.3 Τρις ευρώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι άστο εξαλου μπορεί η Γαλλία να πέρασε την Βρετανία,αλλα σε γενικές γραμμές το ίδιο πανίσχυρες είναι.
Αν θέλεις να δεις το 2016 η γαλλική οικονομία ήταν 2.32 Τρις ευρώ και η βρετανική 2.3 Τρις ευρώ.

Φοβερό! για πες τι είναι αυτό ΑΕΠ;;;;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

PanosGR

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πάνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,018 μηνύματα.
Φώτη κουλ. Κάνεις μια συζήτηση, δεν πλακώνεσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.
Αυτο λέω και εγώ
Fast εγώ ξέρω τι είναι το Α.Ε.Π εσύ ξέρεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αυτο λέω και εγώ
Fast εγώ ξέρω τι είναι το Α.Ε.Π εσύ ξέρεις;

Το μαθες στην οικιακη οικονομια; :rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl::rofl:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.
Πολιτική παιδεία λέγεται.Εσυ από που το έμαθες;χαχαχα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stickerbush

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Πεισματάρης Γορίλας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 896 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Ανεβαίνει ο Κορμπιν...
Καταλαβαίνω γιατί οι Βρετανοί είναι πρωτοι σε χρηση κοκαΐνης, μεθαμφεταμίνης, έκσταση και LSD στην Ευρώπη... Όχι επειδη έχουν χαμηλή ιδιοκατοικηση και ζουν λιγοτερο απο τους Γάλλους...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.
Δεν το ήξερα ότι οι Βρετανοί είναι πρώτοι στην χρήση κοκαΐνης.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.
Δεν το ήξερα ότι οι Βρετανοί είναι πρώτοι στην χρήση κοκαΐνης.

Προφανώς για ο,τι ακολουθεί...
In terms of aggregate wealth, the French are the wealthiest Europeans, accounting for more than a quarter of wealthiest European households
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristaras9

Διάσημο μέλος

Ο xristaras9 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Επιχειρηματίας και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 2,554 μηνύματα.
Ανεβαίνει ο Κορμπιν...
Καταλαβαίνω γιατί οι Βρετανοί είναι πρωτοι σε χρηση κοκαΐνης, μεθαμφεταμίνης, έκσταση και LSD στην Ευρώπη... Όχι επειδη έχουν χαμηλή ιδιοκατοικηση και ζουν λιγοτερο απο τους Γάλλους...


Τι σημασία έχει η ιδιοκατοίκηση?Στην Ελλάδα είναι υψηλή η ιδιοκατοίκηση λογω του νόμου περι αντιπαροχής.Μας τρέχουν απο τα μπατζάκια?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,278 μηνύματα.
Ευχαριστώ Βασίλη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,864 μηνύματα.

Dreamweaver

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Dreamweaver αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η. Έχει γράψει 1,755 μηνύματα.
Υπάρχει ακόμα ο κομουνιστικός κίνδυνος. Ακόμα να καταλάβουν οι αριστεροί πως δεν μπορεί να εφαρμοστεί δίχως φασιστικές τακτικές.
Αυτο νομιζω οτι πρεπει να τονιστει λιγο παραπανω. Ο κλασικος κομμουνισμος με τα σφυροδρεπανα και την bourgeoisie εχει ψιλοπεθανει, αλλα οι διαφορες μεταλλαξεις του ζουνε και βασιλευουν, ειδικα ο πολιτισμικος μαρξισμος που εχει κυριαρχησει στην δυση και την εχει φερει στο οριο της καταρρευσης. Αξιζει να ψαξετε λιγο τον cultural marxism και την παρακμη που εχει φερει, βοηθαει παρα πολυ να κατανοησετε την σημερινη δυτικη και ειδικα αμερικανικη κουλτουρα και πολιτικη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 6 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top