[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πού είναι και τα πήραμε πιάτο;Παρακαλώ παράπεμψέ με στα ποστ που μιλάνε για τον Βενιζέλο και δείχνουν την εμπειρία του ως κλέφτη, δεν έχω χρόνο να ψάχνω όλο το θρεντ αλλά ΠΡΟΦΑΝΩΣ εσύ γνωρίζεις οπότε μπορείς να μου πεις.

Επίσης, το ύφος το είδες μόνο εσύ.Είναι τραγικό το γεγονός ότι μόνο και μόνο που ζήτησα αποδείξεις ή έστω κάτι που να συγκλίνει στον ισχυρισμό της Πουπ, το είδες απευθείας ως Υφάκι.Να το κοιτάξεις αυτό.

Τις εξυπνάδες για τους τοίχους τις επιστρέφω.

"Όσον αφορά εμένα" είπα, δεν αναφερόμουν στο Βενιζέλο, αλλά πχ στην Ομάδα Αλήθειας, τον Άδωνι, το PSI. Η διαπίστωση ήταν λοιπόν γενική και όχι επί τούτου. Όσο για το ύφος, καλά δεκτόν, ετοιμάσου εσύ να κόψεις το τρίτο σου πόδι. Λολ.

Πες με όσο τοίχο θες, εγώ θα συνεχίσω να μην αφήνω να πέφτει τίποτα κάτω, αντί να αγνοώ. :thanku:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ναι, αλλά εδώ άλλα λέει.



Είναι εντυπωσιακό πως ήρθε η γνώση σε αυτούς που ψήφισαν Τσίπρα το '15 ΤΩΡΑ που τα'χει υπογράψει όλα κι αυτός.

Αλήτη, προδότη Σαμαρά...:loltooth::rofl::loltooth::rofl:

Μπορεί η Σοφία, η Χιμέλα ή η Πουπουλίνα που υποστηρίζουν τον Τσίπρα, να πάρουν ένα ένα αυτά που λέει ο Τσίπρας στο βίντεο, και να μας πουν τι έκανε τελικά με αυτά που υποσχόταν και στήριζε ακάθεκτος και να κάνουμε μια τίμια σύγκριση μέτρων που έφερε η ΝΔ για παράδειγμα και μέτρων που έφερε ο Συριζα, για να δούμε στις ίσες τριετίες που πέρασαν ποιος έφερε τα χειρότερα και πιο αποτρόπαια μέτρα για τον ελληνικό λαό και ειδικά για τους φτωχούς; Όχι για να λέμε ποιος "νομίζουμε" ότι σκεφτεται πιο πολύ τον λαό, αλλά με βάση τα νομοσχέδια που έφερε στη βουλή ποιος έμπρακτα στήριξε τον λαό; Με όλη την καλή πρόθεση το λέω για να αξιολογήσουμε αντικειμενικά τις κυβερνήσεις.

Με μια προϋπόθεση όμως. Θα μιλήσουμε ΕΠΙ FACTS. Όχι "ναι αλλά δεν το ήθελε" κλπ. Δεν χωράνε τέτοια στην ειλικρινή πολιτική. Επιχείρημα που θα λέει ναι αλλά ο Τσίπρας δεν ήθελε πετάγονται αμέσως στον κάδο των αχρήστων και χάνω κάθε σεβασμό για την άποψη του ατόμου που αναφέρει κάτι τέτοιο ως επιχείρημα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,746 μηνύματα.
Το θέμα με τις πλαστικές σακούλες είναι μικρής σημασίας. Εγώ εξ αρχής προβληματίστηκα για τον σκοπό και την αποτελεσματικότητα του μέτρου. Δεν με ενδιαφέρει αν το λέει ο Συριζα η ΝΔ ή η ΕΕ. Εγώ διαφωνώ με τη φύση αυτού του μέτρου. Γιατί να πω "οκ αυτό σωστό μέτρο είναι" αν δεν το θεωρώ σωστό;
Αγαπημενε μου τζωνυ...,καταρχην εγω δεν απευθυνθηκα σε εσενα,μιλησα γενικα,αλλα αφου ρωτας εμενα συγκεκριμενα,μηπως εχεις τη μυγα δεν ξερω και την επιασες,θα σου απαντησω και εγω συγκεκριμενα.Το αν ειναι μικρης σημασιας,για σενα μπορει,για αλλους ΟΧΙ.Αλλα τεσπα,παμε παρακατω.Το να πεις οτι δεν συμφωνεις με το μετρο ειναι απολυτα δεκτο.Δικαιωμα σου,αν και απαραδεχτο,για μενα,αλλα τεσπα δικαιωμα σου.
Εσυ ομως δεν ειπες αυτο,εσυ ειπες αυτα εδω:

Ωστόσο δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το παίζει νταβατζής το κράτος σε όσους θέλουν να παίρνουν σακούλες. Αν έχετε την παραμικρή πεποίθηση ότι γίνεται για το καλό του περιβάλλοντος θα πρέπει να αλλάξετε άποψη. Η κατανάλωση πλαστικών σακουλων σούπερ μάρκετ ή η κατάργηση αυτών δε θα αλλάξει ούτε για 1% το "περιβαλλοντικό πρόβλημα". Κοιτάξτε τη βιομηχανία και τα μέσα παραγωγής ενέργειας που έχουμε στην Ελλάδα. Όλοι εσείς που είστε υπέρ της συνείδησης του περιβάλλοντος θα λέγατε όχι για παράδειγμα σε ένα πυρηνικό εργοστάσιο που δεν μολύνει το περιβάλλον. Στις μεγάλες αλλαγές λέμε όχι στα νταβατζιλίκια του κράτους λέμε ναι. Πως θα πάμε μπροστά έτσι;
Το χαρακτηριζεις ΝΤΑΒΑΤΖΙΛΙΚΙ του κρατους.Ενω ΔΕΝ ειναι νταβατζιλικι του κρατους,αλλα της ΕΕ.ΝΑΙ Η ΟΧΙ;
Η ΕΕ επιβαλει αυτο το μετρο,ΟΧΙ Η ΚΥΒΕΡΝΗΣΗ.Η κυβερνηση απλα ΤΟ ΕΦΑΡΜΟΖΕΙ.ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΥΠΟΧΡΕΩΜΕΝΗ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙ.Αλλα θες να δειξεις οτι αυτο το αδικο μετρο,αυτο το χαρατσι..το επιβαλλει η κυνερνηση.Ποσες φορες πρεπει να πουμε οτι Η ΕΕ ΤΟ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ;800; Και 800 να το πουμε,συ παλι θα το ριχνεις στην κυβερνηση,ακριβως διοτι θες να το ριξεις εκει...για οσους διαφωνουν.Να νομιζουν βρε αδελφε οτι η κακια κυβερνηση το επιβαλει και οχι η ΕΕ.Δημιουργια καθαρα εντυπωσεων.
Αυτο τι ειναι,αν δεν ειναι δημιουργια εντυπωσεων;
Εδω δε,ειναι η χαρα των εντυπωσεων!
Αντισυνταγματική στην Ελλάδα η απαγόρευση πώλησης καφέ στο χέρι. Τι θα κάνουν οι φοιτητές;
Απαγορευσε κανενας στην ελλαδα την πωληση καφε στο χερι;:hehe:
Εδω,μια απο τα ιδια,ενω 100 φορες το ειπαμε.Συνεχιζεις ακαθεκτος να χρεωνεις στην κυβερνηση την επιταγη της ΕΕ.Και οχι μονο εσυ βεβαια.Απλα εσυ με ρωτησες συγκεκριμενα,για αυτο και απαντω σε εσενα.

Το μέτρο έγινε κυρίως για να μαζέψει λεφτά το κράτος και κατά δεύτερο λόγο για να λέει ότι είναι προοδευτικό και φιλικό προς το περιβάλλον.
Τσου...το μετρο εγινε επειδη το επεβαλλε η ΕΕ,δυστυχως.Μακαρι να το χρεωνα στον συριζα,αλλα δεν το χρεωνω σε αυτον.Θα εκτιμουσα την κυβερνηση περισσοτερο αν το χρεωνα σ αυτην.
Ομως εντεχνα(νομιζεις..αλλα τεσπα) εσυ το χρεωνεις στο συριζα και οχι στην ΕΕ.
Μα ποσο πιο οφθαλμοφανες αγαπημενε μου;
Οποτε,αυτα τα περι διαφωνεις ,γιατι να μην το πεις....τσου.Διαφωνεις...πεστο ,καθε δικαιωμα εχεις,αλλα να το χρεωνεις στην κυβερνηση ενω ΞΕΚΑΘΑΡΑ και τοσες φορες το ειπαμε και το δειξαμε και ψαξτο οσο θες..ΤΟ ΕΠΙΒΑΛΛΕΙ Η ΕΕ....Ε..ΑΥΤΟ ΤΙ ΕΙΝΑΙ,ΑΝ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ ΨΕΥΔΩΝ ΕΝΤΥΠΩΣΕΩΝ;:)
Αν θετε να ειστε αξιοπιστοι,να εχετε επιχειρηματα ΑΛΗΘΙΝΑ...και οχι φεηκ νιους.Κανετε πολυ χειροτερο κακο στο κομμα σας,απο οτι καλο.Διοτι κουτοχορτο δεν τρωμε,οσο και να λετε το αντιθετο.
Με ρωτησες,σου απαντησα.:hug:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Μπορεί η Σοφία, η Χιμέλα ή η Πουπουλίνα που υποστηρίζουν τον Τσίπρα, να πάρουν ένα ένα αυτά που λέει ο Τσίπρας στο βίντεο, και να μας πουν τι έκανε τελικά με αυτά που υποσχόταν και στήριζε ακάθεκτος και να κάνουμε μια τίμια σύγκριση μέτρων που έφερε η ΝΔ για παράδειγμα και μέτρων που έφερε ο Συριζα, για να δούμε στις ίσες τριετίες που πέρασαν ποιος έφερε τα χειρότερα και πιο αποτρόπαια μέτρα για τον ελληνικό λαό και ειδικά για τους φτωχούς; Όχι για να λέμε ποιος "νομίζουμε" ότι σκεφτεται πιο πολύ τον λαό, αλλά με βάση τα νομοσχέδια που έφερε στη βουλή ποιος έμπρακτα στήριξε τον λαό; Με όλη την καλή πρόθεση το λέω για να αξιολογήσουμε αντικειμενικά τις κυβερνήσεις.

Προτού δοθούν απαντήσεις, εγώ θα κάνω αναστροφή ερώτησης, και θα απευθυνθώ σε εσάς, και θα ρωτήσω τι μέτρα πήρε η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ που βοήθησαν το ελληνικό κράτος; Και γιατί αφού αυτά, βοήθησαν φτάσαμε στα δεύτερα και τρίτα μνημόνια, που δεν φτάσαμε εξαιτίας Τσίπρα αλλά εξαιτίας επί Γ. Παπανδρέου και Σαμαρά μετέπειτα ; Και τι διαφορετικό περιμένετε να κάνετε αν βγει κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ και ΝΔ αν γίνουν εκλογές ;

Και γιατί η κυβερνητική πολιτική ΠΑΣΟΚ και ΝΔ επί 40 χρόνια, μας οδήγησε σήμερα στο να υπογράφουμε μνημόνια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ευχαριστώ που παρέθεσες τα μηνύματα μου. Μάλλον δεν ξέρεις κατανόηση κειμένου. Δεν γράφω πουθενά Συριζα. Αλλά στο κράτος. Όποτε θέλω να κατηγορήσω για κάτι τον Συριζα, το λέω ολογράφως, ΣΥΡΙΖΑ. Και η ΝΔ να εφάρμοζε αυτό το μέτρο θα ήμουν κατά.

Επίσης εσύ δεν είχες πει ότι δε χρειάζεται να συμφωνούμε με όλα όσα υποδεικνύει η ΕΕ. Δεν είναι άσπρο ή μαύρο αγαπητή μου. Έχω δικαίωμα σε τέτοια νταβατζιλίκια που καταλήγει να κάνει το κάθε κράτος στους πολίτες του (είτε είναι οδηγία της ΕΕ είτε όχι) να τα κατακρίνω.

Καλή συνέχεια, και επίσης μπορείς να απαντήσεις και στο νέο μου μήνυμα λιγάκι πιο πάνω ;)

Προτού δοθούν απαντήσεις, εγώ θα κάνω αναστροφή ερώτησης, και θα απευθυνθώ σε εσάς, και θα ρωτήσω τι μέτρα πήρε η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ που βοήθησαν το ελληνικό κράτος; Και γιατί αφού αυτά, βοήθησαν φτάσαμε στα δεύτερα και τρίτα μνημόνια, που δεν φτάσαμε επί κυβέρνησης Τσίπρα αλλά επί Α. Παπανδρέου και Σαμαρά μετέπειτα ; Και τι διαφορετικό περιμένετε να κάνετε αν βγει κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ και ΝΔ αν γίνουν εκλογές ;

Και γιατί κυβερνητική πολιτική ΠΑΣΟΚ και ΝΔ επί 40 χρόνια, μας οδήγησε σήμερα στο να υπογράφουμε μνημόνια ;

Θα σου απαντήσω αφού μου απαντήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Προτού δοθούν απαντήσεις, εγώ θα κάνω αναστροφή ερώτησης, και θα απευθυνθώ σε εσάς, και θα ρωτήσω τι μέτρα πήρε η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ που βοήθησαν το ελληνικό κράτος; Και γιατί αφού αυτά, βοήθησαν φτάσαμε στα μνημόνια, που δεν φτάσαμε επί κυβέρνησης Τσίπρα αλλά επί Α. Παπανδρέου και Σαμαρά μετέπειτα ; Και τι διαφορετικό περιμένετε να κάνετε αν βγει κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ και ΝΔ αν γίνουν εκλογές ;

ΓΑΠ, όχι Α. Παπανδρέου, αυτός ήταν το '81...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
ΓΑΠ, όχι Α. Παπανδρέου, αυτός ήταν το '81...

λεπτομέρειες, γράψε λάθος :loltooth:

Γιάννη περιμένω πρώτα την δική σου απάντηση!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,644 μηνύματα.
Πάνε λίγο Τουρκία
AKP(ερντογαν) 52%
CHP (κεμαλιστές)31%
Κούρδικο κόμμα 9%
Καλο κόμμα(Ακσενερ)8%

Βουλευτικές εκλογές
AKP 42.9% 293/600 έδρες
CHP 22.9% 146/600 έδρες
HDP (Κούρδικο)11.7% 63/600 έδρες
MHP 11% 53/600 έδρες
Καλο κόμμα 10.3% 45/600 έδρες

Άρα AKP + MHP = 346 έδρες άρα συντριπτική νίκη ερντογαν και στις δυο εκλογές.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Προτού δοθούν απαντήσεις, εγώ θα κάνω αναστροφή ερώτησης, και θα απευθυνθώ σε εσάς, και θα ρωτήσω τι μέτρα πήρε η ΝΔ και το ΠΑΣΟΚ που βοήθησαν το ελληνικό κράτος; Και γιατί αφού αυτά, βοήθησαν φτάσαμε στα δεύτερα και τρίτα μνημόνια, που δεν φτάσαμε εξαιτίας Τσίπρα αλλά εξαιτίας επί Γ. Παπανδρέου και Σαμαρά μετέπειτα ; Και τι διαφορετικό περιμένετε να κάνετε αν βγει κυβέρνηση ΠΑΣΟΚ και ΝΔ αν γίνουν εκλογές ;

Και γιατί η κυβερνητική πολιτική ΠΑΣΟΚ και ΝΔ επί 40 χρόνια, μας οδήγησε σήμερα στο να υπογράφουμε μνημόνια ;
το psi
το mail χαρδουβελη θες και αλλα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
λεπτομέρειες, γράψε λάθος :loltooth:

Γιάννη περιμένω πρώτα την δική σου απάντηση!

Εγώ ρώτησα πρώτος συνεπώς αν δεν λάβω απάντηση δε θα απαντήσω :thumbup: Αλλά μην σε βάζω να ψάχνεις, δεν έπρεπε να απευθυνθώ σε σένα, θα αφήσω τους άλλους φανατικούς Συριζαίους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
"Όσον αφορά εμένα" είπα, δεν αναφερόμουν στο Βενιζέλο, αλλά πχ στην Ομάδα Αλήθειας, τον Άδωνι, το PSI. Η διαπίστωση ήταν λοιπόν γενική και όχι επί τούτου. Όσο για το ύφος, καλά δεκτόν, ετοιμάσου εσύ να κόψεις το τρίτο σου πόδι. Λολ.

Πες με όσο τοίχο θες, εγώ θα συνεχίσω να μην αφήνω να πέφτει τίποτα κάτω, αντί να αγνοώ. :thanku:

Mea culpa, δεν είδα το "όσον αφορά εμένα".

Για το ύφος τώρα τι να σου πω.Θα το κόψω το 3ο πόδι όταν η Πουπ ή γιατί όχι εσύ εκπληρώσετε την προυπόθεση που έβαλα(δεν προβλέπεται).
Για Ομάδα Αλήθειας(και ΕΡΤ), Άδωνι(και πολιτευτές συριζα) και PSI(καλά, εδώ θα γελάσουμε σίγουρα), θα απαντήσω στα μηνύματά σου(τα οποία έκανα ένα κόπο να τα διαβάσω τώρα αλλά δεν προλαβαίνω να απαντήσω) αύριο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Εγώ ρώτησα πρώτος συνεπώς αν δεν λάβω απάντηση δε θα απαντήσω :thumbup: Αλλά μην σε βάζω να ψάχνεις, δεν έπρεπε να απευθυνθώ σε σένα, θα αφήσω τους άλλους φανατικούς Συριζαίους.

Ενώ εσείς φαντατικοί δεν είστε :P

Κολοκυθιά θα παίξουμε τώρα, ποιος ρώτησε πρώτος και γιατί όχι ; Μην υπεκφεύγεις.
Και χρονικά να το δεις προηγούνταν σε κυβέρνηση η ΝΔ πριν αναλάβει ο Τσίπρας.

Γιατί επί κυβέρνηση Παπανδρέου και τα λεφτά υπάρχουν, και το μαζί τα φάγαμε και με Σαμαρά μετά οδηγηθήκαμε στα μνημόνια ; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,644 μηνύματα.
Ρε παιδιά αφήστε την Sophie να ψηφίσει ότι θέλει στο κάτω κάτω δικαίωμα της είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Ενώ εσείς φαντατικοί δεν είστε :P

Κολοκυθιά θα παίξουμε τώρα, ποιος ρώτησε πρώτος και γιατί όχι ; Μην υπεκφεύγεις.
Και χρονικά να το δεις προηγούνταν σε κυβέρνηση η ΝΔ πριν αναλάβει ο Τσίπρας.

Γιατί επί κυβέρνηση Παπανδρέου και τα λεφτά υπάρχουν, και το μαζί τα φάγαμε και με Σαμαρά μετά οδηγηθήκαμε στα μνημόνια ; :)

Εσύ υπεκφεύγεις κορίτσι μου. Απάντα στην ερώτηση μου κανονικά σαν συνομιλητής και μην μου απαντάς με ερωτήσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,644 μηνύματα.
Jonny δεν σου είπα ότι είναι στην ηλικία που οι περισσότεροι ψηφίζουν ΣΥΡΙΖΑ και ΚΚΕ μόνο για αντίδραση,λογικο να μην μπορεί να απαντήσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φώτη μου, ξεκαβάλα λίγο, δεν την ξέρεις κι από χθες την κοπέλα, ούτε μεγάλη ηλικία έχεις, ούτε κάνας γνώστης είσαι. Λίγο τακτ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,644 μηνύματα.
Γιατί της είπα τίποτα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Φώτη μου, ξεκαβάλα λίγο, δεν την ξέρεις κι από χθες την κοπέλα, ούτε μεγάλη ηλικία έχεις, ούτε κάνας γνώστης είσαι. Λίγο τακτ.

Εδώ να πω ότι δεν έχω πρόβλημα να μου υποδείξει κάποιος το λάθος μου. Όπως έκανες εσύ και με το PSI, απάντησα αργότερα ότι δεν λέω ότι το PSI δεν είχε μέσα λάθη ή αρνητικά σημεία. Αυτά τα γνωρίζουμε όλοι και τα έχει παραδεχτεί και ο ίδιος ο δημιουργός του. Απλά είχε και θετικά τα οποία δε βλέπετε οι υπόλοιποι μάλλον.

Έτσι και η συμφωνία Τσίπρα έχει τα θετικά ότι η Ελλάδα πήρε περισσότερο χρόνο (παρόλο που ο Τσίπρας το κατηγορούσε αυτό παλιότερα) και αυτά βγαίνει και τα λέει και ο αντιπρόεδρος της αξιωματικής αντιπολίτευσης. Δεν φοβάται δηλαδή να πει μπράβο στον Τσίπρα που κατάφερε έστω κάτι. Πράγμα που δεν είχα δει να γίνεται στην Ελλάδα με αντιπολίτευση Συριζα... Μόνο κατηγορίες και διχασμός ήταν αυτή η αντιπολίτευση τότε, γεμάτο ηλίθιες και σφόδρα ψεύτικες αποδεδειγμένα πλέον υποσχέσεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δημοσιοκαφρος-γραφος

Διακεκριμένο μέλος

Ο Σωτήρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών, επαγγέλεται Δημοσιογράφος και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 6,852 μηνύματα.
Ενώ εσείς φαντατικοί δεν είστε :P

Κολοκυθιά θα παίξουμε τώρα, ποιος ρώτησε πρώτος και γιατί όχι ; Μην υπεκφεύγεις.
Και χρονικά να το δεις προηγούνταν σε κυβέρνηση η ΝΔ πριν αναλάβει ο Τσίπρας.

Γιατί επί κυβέρνηση Παπανδρέου και τα λεφτά υπάρχουν, και το μαζί τα φάγαμε και με Σαμαρά μετά οδηγηθήκαμε στα μνημόνια ; :)

εμεις δεν ήμαστε φανατικοί αλλά αντικειμενικοί
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top