[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 648211

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποιο ΚΚΕ ρε; Ακόμα μέσα στις Οργανώσεις Βάσεων ( τις γνωστές ΟΒ της ΚΝΕ ) σας κατηχούν οι ανώτεροι για τα κατορθώματα του ελέω Θεού πατέρα Στάλιν και σας κάνουν εκδρομές στα υπέροχα και λαμπρά μνημεία των συμμοριτών του ΔΣΕ;

Μην αρνηθείς τίποτα από αυτά, σαν παιδαρέλι του γυμνασίου και εγώ είχα μπει στην λούμπα της αριστεράς και ήμουν για κάτι μήνες στην ΚΝΕ μέχρι που συνειδητοποίησα τι παίζει εκεί και την έκανα με ελαφρά. Ζητούσαν σε πιτσιρικάδες οι ανώτεροι να βάζουν χρήματα για το "καλό του κόμματος" από το χαρτζιλίκι τους ( σαν εισφορές μιας που η μηνιαία συνδρομή δεν τους ήταν αρκετή ). Θα τα αρνηθείς όλα αυτά
Δε μπορω να φερω αποψη για τον εμφυλιο και τον δημοκρατικο στρατο. παντως ο παππους μου παλεψε με τον ελας στην κατοχη, ειμαι απο αριστερη οικογενεια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Είσαι από τους λεγόμενους κληρονομικούς ΚΚΕ? Δλδ προπάππους στο βουνό, ή από δική σου έρευνα κατέληξες εκεί?
και λογω ιστοριας της οικογενειας και επειδη ειμαι αριστερος το βλεπω ως μοναδικο γνησιο αριστερο κομμα με ιστορικοτατες θεσεις, απο τις οποιες δεν ειναι ολες και θεικες, το παραδεχομαι.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.
Δεν νομίζω ότι θα ολοκληρώσει την τετραετία η ΝΔ. Θα πάει εκλογές για να πάει μετά για τετραετία και να μας ρίξει το πέμπτο μνημόνιο. Το οποίο θα κάνει τα άλλα της κρίσης του 10' να μοιάζουν χαριτωμένα. Η ιστορία επαναλαμβάνεται, η δεκαετία του 20' θα είναι αρκετά επώδυνη μετά την πανδημία. Λόγω απουσίας σοβαρής αντιπολίτευσης η ΝΔ θα νικήσει με μεγάλη άνεση.

Έριξα άκυρο στις προηγούμενες εκλογές μιας που η Δεξιά δεν είχε κανένα σοβαρό κόμμα ( τι ΝΔ τι Χρυσή Αυγή ). Σε αυτές τις εκλογές θα ρίξω μάλλον Έλληνες για την Πατρίδα. Να τους δω μία φορά στην Βουλή και από εκεί να κρίνω αν αξίζουν ψήφο.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.
και το κόμμα του Κασιδιάρη.
Στην οικονομία ο Κασιδιάρης όπως φαίνεται έχει φιλελεύθερες θέσεις. Το πρόγραμμα <<Αυτάρκεια>> που παρουσίασε ένα κομματικό στέλεχος του ( ακόμα δεν έχει ολοκληρωθεί η παρουσίαση του ) δείχνει ξεκάθαρα την δημιουργία "πρόσφορου" εδάφους για επενδύσεις και την μείωση των φορολογικών συντελεστών. Ενώ έχει και προγράμματα Relief για τους μικροεπιχειρηματίες.

Αν και εθνικιστικό κόμμα στην οικονομία δείχνει ότι έχει θέσεις οικονομικού φιλελευθερισμού παρά εθνικιστικής οικονομίας. Ένα αρνητικό αυτό από την δικιά μου οπτική.
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Μακριά απο Κασιδιάρη, μεγάλος ψυχάκιας
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.
Δε μπορω να φερω αποψη για τον εμφυλιο και τον δημοκρατικο στρατο. παντως ο παππους μου παλεψε με τον ελας στην κατοχη, ειμαι απο αριστερη οικογενεια
Εγώ επειδή έχω από το ένα σόι καταγωγή από βουνά στα οποία υπήρχε το αντάρτικο έχω ακούσει πολλές ιστορίες για τα πεπραγμένα του ΔΣΕ. Άστο καλύτερα. Από το ίδιο σόι πάντως έχω επίσης παππού με πατέρα και αδερφό εκτελεσμένους από τους Γερμανούς που ήταν στο ΕΑΜ-ΕΛΑΣ. Και εγώ σχετικά από αριστερή οικογένεια είμαι αλλά με διάβασμα κάποιων πραγμάτων κατάλαβα τι παίζει και την έκανα από τον χώρο.
 

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Ο ΕΛΑΣ αποτελούντο από εξαιρετικούς πατριώτες. Η αρχηγεία του ΕΛΑΣ είναι άλλη υπόθεση, αλλά σίγουρα πολλοί πατριώτες πολέμησαν στον ΕΛΑΣ. Αυτός ήταν και ο σκοπός βέβαια. Οι Έλληνες δεν έγιναν ξαφνικά κομμουνιστές εν μία νυκτί. Μεγάλη προσπάθεια κατεβλήθη ώστε να στρατολογηθούν οι Έλληνες πατριώτες. Η οργάνωση νέων ονομάστηκε ΕΠΟΝ (σχεδόν ίδια ονομασία με την ΕΟΝ του Μεταξά). Τα τραγούδια και τα διαγγέλματα του ΕΑΜ κάνουν λόγο για Χριστιανούς ιερείς και Έλληνες πατριώτες, όχι κομμουνιστές. Όλοι όσοι έχουν συγγενείς που πολέμησαν στον ΕΛΑΣ πρέπει να είναι περίφανοι.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.
Ο Κασιδιάρης έχει αλλάξει το πρόσωπο του πλέον. Το νεοσύστατο κόμμα Έλληνες για την Πατρίδα θυμίζει ευρωπαϊκά εθνικιστικά κόμματα όπως το Fidesz του Orban στην Ουγγαρία, το Sverigedemokraterna της Σουηδίας, το Alternative Fur Deutschland της Γερμανίας, Lega Nord στην Ιταλία και National Rally στην Γαλλία. Ως τώρα οι θέσεις του και η στάση του δείχνουν ότι έχει πράγματι αλλάξει ενώ έχει καταδικάσει και τον φασισμό-ναζισμό. Παρόλα αυτά και πάλι είμαι πλήρως επιφυλακτικός απέναντι τους και δεν γνωρίζω αν θα αποδειχτεί σωστή επιλογή.

Το σίγουρο είναι ότι από αυτόν και έπειτα ο εθνικιστικός χώρος είναι καταδικασμένος. Ποιος εθνικιστής υπάρχει; Ο Βελόπουλος με τις κεραλοιφές και τα εκατομμύρια στις Γερμανικές τράπεζες; Αυτός είναι μέχρι το 3-5% το πολύ. Δεν πρόκειται να πάει παραπάνω. Είχε μεγάλη ευκαιρία να αρπάξει την Δεξιά με το μέρος του αλλά με αυτά που έχει πει δημόσια περισσότερα σαν καρικατούρα αντιμετωπίζεται. Είναι δύσκολο να τον πάρει κανείς στα σοβαρά. Η άλλη εναλλακτική είναι η Νέα Δεξιά του δικηγόρου Κρανιδιώτη. Αλλά αυτός αμφιβάλλω αν θα κατέβει στις εκλογές. Επίσης οι θέσεις του σε κοινωνικά ζητήματα είναι τέρμα ακραίες και κάνουν τον Κασιδιάρη να μοιάζει αρνάκι.
 

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Η Νέα Δεξιά θα κατέβει στις εκλογές συμμαχώντας με την Δημιουργία Ξανά του Θάνου Τζήμερου.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.
Ο ΕΛΑΣ αποτελούντο από εξαιρετικούς πατριώτες. Η αρχηγεία του ΕΛΑΣ είναι άλλη υπόθεση, αλλά σίγουρα πολλοί πατριώτες πολέμησαν στον ΕΛΑΣ. Αυτός ήταν και ο σκοπός βέβαια. Οι Έλληνες δεν έγιναν ξαφνικά κομμουνιστές εν μία νυκτί. Μεγάλη προσπάθεια κατεβλήθη ώστε να στρατολογηθούν οι Έλληνες πατριώτες. Η οργάνωση νέων ονομάστηκε ΕΠΟΝ (σχεδόν ίδια ονομασία με την ΕΟΝ του Μεταξά). Τα τραγούδια και τα διαγγέλματα του ΕΑΜ κάνουν λόγο για Χριστιανούς ιερείς και Έλληνες πατριώτες, όχι κομμουνιστές. Όλοι όσοι έχουν συγγενείς που πολέμησαν στον ΕΛΑΣ πρέπει να είναι περίφανοι.

Τα είπες όλα. Τα πάντα υπήρχαν στον ΕΑΜ-ΕΛΑΣ. Μέχρι και εθνικόφρονες φιλοβασιλικοί. ΕΑΜ-ΕΛΑΣ είναι ένα ωραίο παράδειγμα που δείχνει ότι οι Έλληνες από όλο το πολιτικό φάσμα ενώθηκαν κατά του εισβολέα παραμερίζοντας για λίγο τις διαφορές τους. Μετά την απελευθέρωση του Νοεμβρίου το 1944 όμως για ακόμα μία φορά ξεκίνησε το χάος με τα Δεκεμβριανά. Οι Έλληνες πάντα θα τρώγονται μεταξύ τους.
 

Guest 875331

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα είπες όλα. Τα πάντα υπήρχαν στον ΕΑΜ-ΕΛΑΣ. Μέχρι και εθνικόφρονες φιλοβασιλικοί. ΕΑΜ-ΕΛΑΣ είναι ένα ωραίο παράδειγμα που δείχνει ότι οι Έλληνες από όλο το πολιτικό φάσμα ενώθηκαν κατά του εισβολέα παραμερίζοντας για λίγο τις διαφορές τους. Μετά την απελευθέρωση του Νοεμβρίου το 1944 όμως για ακόμα μία φορά ξεκίνησε το χάος με τα Δεκεμβριανά. Οι Έλληνες πάντα θα τρώγονται μεταξύ τους.
ΕΑΜ-ΕΛΑΣ υπήρχανε απ' όλες τις πλευρές γιατί τότε οι 'Ελληνες δεν ήξεραν ούτε τι εστί ΕΣΣΔ, ούτε σοσιαλισμός ούτε ελληνισμός κι ούτε προέρχονταν από το Βυζάντιο. 'Ηξεραν μόνο τι εστί πατρίδα και τι θρησκεία και γι' αυτό εν τέλει δεν είχαν και σημαντικές διαφορές απ' τους υπόλοιπους. Το ΕΑΜ δεν χάνει καθόλου απ' αυτό το σοβιετικό χαρακτήρα του, τον οποίο κρατάει και μέχρι σήμερα μέσω του ΚΚΕ και, δλδ, ακόμα δικαιολογεί και υποστηρίζει μακράν τους χειρότερους εγκληματίες της ανθρωπότητας. Κανείς δε δικαιολογείται να τα υποστηρίζει - πέρα από κάνα παππού ίσως.
 

Νηματολάγνος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Νηματολάγνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών και επαγγέλεται Συγγραφέας. Έχει γράψει 338 μηνύματα.
Ο Κασιδιάρης έχει αλλάξει το πρόσωπο του πλέον. Το νεοσύστατο κόμμα Έλληνες για την Πατρίδα θυμίζει ευρωπαϊκά εθνικιστικά κόμματα όπως το Fidesz του Orban στην Ουγγαρία, το Sverigedemokraterna της Σουηδίας, το Alternative Fur Deutschland της Γερμανίας, Lega Nord στην Ιταλία και National Rally στην Γαλλία. Ως τώρα οι θέσεις του και η στάση του δείχνουν ότι έχει πράγματι αλλάξει ενώ έχει καταδικάσει και τον φασισμό-ναζισμό. Παρόλα αυτά και πάλι είμαι πλήρως επιφυλακτικός απέναντι τους και δεν γνωρίζω αν θα αποδειχτεί σωστή επιλογή.

Το σίγουρο είναι ότι από αυτόν και έπειτα ο εθνικιστικός χώρος είναι καταδικασμένος. Ποιος εθνικιστής υπάρχει; Ο Βελόπουλος με τις κεραλοιφές και τα εκατομμύρια στις Γερμανικές τράπεζες; Αυτός είναι μέχρι το 3-5% το πολύ. Δεν πρόκειται να πάει παραπάνω. Είχε μεγάλη ευκαιρία να αρπάξει την Δεξιά με το μέρος του αλλά με αυτά που έχει πει δημόσια περισσότερα σαν καρικατούρα αντιμετωπίζεται. Είναι δύσκολο να τον πάρει κανείς στα σοβαρά. Η άλλη εναλλακτική είναι η Νέα Δεξιά του δικηγόρου Κρανιδιώτη. Αλλά αυτός αμφιβάλλω αν θα κατέβει στις εκλογές. Επίσης οι θέσεις του σε κοινωνικά ζητήματα είναι τέρμα ακραίες και κάνουν τον Κασιδιάρη να μοιάζει αρνάκι.

Δυστυχως επιβεβαιωνεται πλειστακις αυτο που ειχε πει ο πατερας Λε Πεν στα '00s οτι οσο υπαρχει ΝΔ ολα τα αλλα δεξια κομματα θα παραγκωνιζονται και θα παιρνουν μονοψηφια ποσοστα λογω του οτι η ΝΔ συμπεριλαμβανει καθε καρυδιας καρυδι απο βασιλοφρωνες και φιλοχουντικους μεχρι κεντρωους και φιλελευθερους (ως και αριστερους πχ Τατσοπουλος). Ενα κομμα χωρις ιδεολογια διοτι οταν εχεις ολους αυτους μαζεμενους μεσα του τι σοι ιδεολογια εχεις; Απλα θελει να ικανοποιει ολες τις κοινωνικες ομαδες πολιτων με το να ακουγονται απο αυτην ολες οι αποψεις... Και με τον αστυφυλαξ και με τον χωροφυλαξ, εν ολιγοις...

Μονο το ΛΑΟΣ του Καρατζαφερη ειχε την ελπιδα να σπασει το μονοπωλιο της ΝΔ και να γινει πρωτο κομμα αλλα ο παπατζαφερης τα εκανε μουσκεμα (εσκεμμενα αραγε;). Πρωτα ψηφισε μνημονιο χανοντας τους αρχικους του ψηφοφορους που ησαν αντιμνημονιακοι, μετα ελεγε οτι ειναι κατα των μνημονιων χανοντας ετσι και τους εν δυναμει ψηφοφορους που θα μπορουσε να αποκτησει απο ολους αυτους που εγκατελειπαν απογοητευμενοι την ΝΔ. Πολυ υποπτος ο ρολος του Παπατζαφερη στον πολιτικο βιο της χωρας μας...
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.

Trump order: New federal buildings must be 'beautiful'​

Some architecture experts argued that, by pushing for classical architecture and excluding modern styles, the government was suggesting that white history and culture was superior.
Δηλαδή η κλασσική αρχιτεκτονική σηματοδοτεί την υπεροχή των λευκών ευρωπαίων, αλλά η μοντέρνα αρχιτεκτονική (εξίσου ευρωπαϊκή) δεν σηματοδοτεί την υπεροχή των λευκών ευρωπαίων. Okay, το κατάλαβα. Πάω λίγο να πλύνω τα μάτια μου και επιστρέφω.
 

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
ΕΑΜ-ΕΛΑΣ υπήρχανε απ' όλες τις πλευρές γιατί τότε οι 'Ελληνες δεν ήξεραν ούτε τι εστί ΕΣΣΔ, ούτε σοσιαλισμός ούτε ελληνισμός κι ούτε προέρχονταν από το Βυζάντιο. 'Ηξεραν μόνο τι εστί πατρίδα και τι θρησκεία και γι' αυτό εν τέλει δεν είχαν και σημαντικές διαφορές απ' τους υπόλοιπους. Το ΕΑΜ δεν χάνει καθόλου απ' αυτό το σοβιετικό χαρακτήρα του, τον οποίο κρατάει και μέχρι σήμερα μέσω του ΚΚΕ και, δλδ, ακόμα δικαιολογεί και υποστηρίζει μακράν τους χειρότερους εγκληματίες της ανθρωπότητας. Κανείς δε δικαιολογείται να τα υποστηρίζει - πέρα από κάνα παππού ίσως.

Άκου το Θοδωρίκο μου στην αποφοίτησή σου, αν και αργεί ακόμα.
 

αυγή όντος

Διάσημο μέλος

Ο Sniffing Joe αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Οδηγός ταξί και μας γράφει απο Ισλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,006 μηνύματα.
Ο Ύμνος του ΕΑΜ εν τάχει: ελάς ελάς ελάς πατρίδα ακρίτας κλέφτης ελλάδα!
Το ακούω και θέλω να ψηφίσω ΚΚΕ δαγκωτό.
 

Mhtrogoal

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αμπελόκηποι (Αττική). Έχει γράψει 921 μηνύματα.
Καλά εδώ ανατριχιάζετε με τα σε γνωρίσω από την όψη και λοιπά λαικά άσματα, στον ύμνο του ΕΛΑΣ θα κολλήσουμε;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.
Ο Ύμνος του ΕΑΜ εν τάχει: ελάς ελάς ελάς πατρίδα ακρίτας κλέφτης ελλάδα!
Το ακούω και θέλω να ψηφίσω ΚΚΕ δαγκωτό.
Τι ΚΚΕ ρε φίλε; Μακριά οι προδότες που δηλώνουν ανοικτά οπαδοί του Στάλιν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δυστυχως επιβεβαιωνεται πλειστακις αυτο που ειχε πει ο πατερας Λε Πεν στα '00s οτι οσο υπαρχει ΝΔ ολα τα αλλα δεξια κομματα θα παραγκωνιζονται και θα παιρνουν μονοψηφια ποσοστα λογω του οτι η ΝΔ συμπεριλαμβανει καθε καρυδιας καρυδι απο βασιλοφρωνες και φιλοχουντικους μεχρι κεντρωους και φιλελευθερους (ως και αριστερους πχ Τατσοπουλος). Ενα κομμα χωρις ιδεολογια διοτι οταν εχεις ολους αυτους μαζεμενους μεσα του τι σοι ιδεολογια εχεις; Απλα θελει να ικανοποιει ολες τις κοινωνικες ομαδες πολιτων με το να ακουγονται απο αυτην ολες οι αποψεις... Και με τον αστυφυλαξ και με τον χωροφυλαξ, εν ολιγοις...

Μονο το ΛΑΟΣ του Καρατζαφερη ειχε την ελπιδα να σπασει το μονοπωλιο της ΝΔ και να γινει πρωτο κομμα αλλα ο παπατζαφερης τα εκανε μουσκεμα (εσκεμμενα αραγε;). Πρωτα ψηφισε μνημονιο χανοντας τους αρχικους του ψηφοφορους που ησαν αντιμνημονιακοι, μετα ελεγε οτι ειναι κατα των μνημονιων χανοντας ετσι και τους εν δυναμει ψηφοφορους που θα μπορουσε να αποκτησει απο ολους αυτους που εγκατελειπαν απογοητευμενοι την ΝΔ. Πολυ υποπτος ο ρολος του Παπατζαφερη στον πολιτικο βιο της χωρας μας...
Φίλε είμαστε κοντά στο να πέσει το μονοπώλιο της ΝΔ. Αν το κόμμα Έλληνες για την Πατρίδα πάρει πάνω από 3% και ο πρόεδρος του που βρίσκεται ως πολιτικός κρατούμενος στις φυλακές Δομοκού μπει στην Βουλή μέσα από την φυλακή τότε σημαίνει ότι ο δρόμος έχει ανοίξει. Θα είναι τεράστιο κατόρθωμα αυτό.

Καρατζαφέρη εποχές δεν έζησα οπότε δεν ξέρω. Το σίγουρο είναι ότι τα άκρα θα αρχίσουν να αγριευουν. Ειδικά τώρα με την νέα παγκόσμια οικονομική κρίση που έρχεται. ΚΚΕ, ΑΝΤΑΡΣΥΑ από την μια και Έλληνες για την Πατρίδα, Τζημερος από την άλλη θα αυξηθούν. Οι ψηφοφόροι του δεξιού χώρου απογοητεύτηκαν με την ΝΔ και του αριστερού από το ΠΑΣΟΚ και ιδίως από τον ΣΥΡΙΖΑ. Πάντα εν καιρώ κρίσης τα άκρα ενδυναμώνονται. Τώρα είναι το ποιο από τα δύο άκρα θα κατορθώσει να επικρατήσει στο τέλος πρώτο και να τσακίσει το δεύτερο.
 
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top