[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Οι μόνες ψήφοι του ναζί παίζει να είναι από αυτό το φόρουμ, δεν εξηγείται αλλιώς. Όπως και του άλλου ημίτρελου.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.
Οι μόνες ψήφοι του ναζί παίζει να είναι από αυτό το φόρουμ, δεν εξηγείται αλλιώς. Όπως και του άλλου ημίτρελου.
Τα στελέχη του κόμματος Έλληνες για την Πατρίδα έχουν οργώσει σε ενημερωτικές δράσεις ολόκληρη την Ελλάδα, κάθε μεριά. Πριν την φυλάκιση του Κασ οι δύο πορείες που έγιναν σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη είχαν αρκετό κόσμο αν αναλογιστείς τον COVID-19. Πιστεύω έστω και με 3% θα είναι μέσα στην επόμενη Βουλή, χρειάζεται και μία πατριωτική εθνική φωνή εκεί στο άνδρο του ανθελληνισμού. Χωρίς να εννοώ ότι αυτός είναι ο ιδανικός αλλά το άλλο αντισυστημικό κόμμα που έχουμε για την ώρα είναι το ΚΚΕ. Sorry man αλλά δεν θα στηρίξω ένα κόμμα που ονειρεύεται επαναστάσεις, ολική καταστροφή της χώρας, επιβολή λαϊκής βοθροκρατίας και στήριξη σε δικτάτορες της ιστορίας που προσπάθησαν να αφανίσουν κάθε τι ελληνικό ( βλέπε Ελληνική επιχείρηση NKVD ) και πολλών άλλων μειονοτήτων προφανώς και αντιφρονούντων.

Θα ήθελες να μας προτείνεις μία πατριωτική επιλογή;
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όχι δε θα ήθελα να προτείνω μια πατριωτική επιλογή, έχω εντελώς άλλα κριτήρια. Ούτε γενικά θα ήθελα να προτείνω κάτι, έχω πει τι θα ψήφιζα και δε θα κάνω κομματική προπαγάνδα εδώ. Θεωρώ όμως ότι καλό είναι να ψηφίζονται άνθρωποι που είναι βαθιά γνώστες των κοινωνικών θεμάτων, να είναι συμμετέχοντες στην κοινωνία των πολιτών και να έχουν επιδείξει στοιχειώδες έργο σε επίπεδο προτάσεων και τεκμηρίωσης. Εγώ με αυτά τα κριτήρια ψηφίζω, όχι με το πόσο μου κουνάνε την ελληνική σημαία, ε δεν είμαι δα και τόσο χάπατο.

Αρκεί να πω μόνο πως έχω παρακολουθήσει ομιλίες βουλευτών της Ελληνικής Λύσης και πραγματικά, όχι απλά κοινοβουλευτικό έργο δεν παράγουν, οι λόγοι που βγάζουν δεν έχουν στοιχειώδη συνοχή. Είναι εξοργιστικό πως αυτό το τίποτα παίρνει μεγαλύτερα ποσοστά από κάποια άλλα κόμματα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι θα ψήφιζες. Για μερα25 σε κόβω. Πάντως όλα όσα λες το ΚΚΕ δεν είναι. Μπορείς να διαβάσεις τις θέσεις των κομμάτων, δεν είναι οι σημαίες. Είναι οι απόψεις στα ζητήματα όπως η λαθρομετανάστευση, το πρώτα η Ελλάδα και οι Έλληνες και ένα σωρό άλλα δόγματα. Επίσης η αριστερά παραδοσιακά εκτός από εθνοπροδοτικές-ανθελληνικές θέσεις είναι και υπέρ του κρατισμού τον οποίο θεωρώ υπεύθυνο για την σημερινή καταστροφή. Αριστερά σίγουρα δεν θα ψήφιζα.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αλήθεια είναι πως είμαι τόσο ανθέλληνας όσο και υπέρμαχος του κρατισμού.
Και σίγουρα δε θα προσπαθήσω να πείσω έναν που διαδίδει το κόμμα ενός ναζί να ψηφίσει αριστερά. Δεν πρέπει να το κάνει.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Επίσης μου φαίνεται αστείο να θεωρούνται τα σημερινά αριστερά κόμματα ανθελληνικά, προσωπικά τα θεωρώ υπέρ το δέον πατριωτικά.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι πως είμαι τόσο ανθέλληνας όσο και υπέρμαχος του κρατισμού.
Και σίγουρα δε θα προσπαθήσω να πείσω έναν που διαδίδει το κόμμα ενός ναζί να ψηφίσει αριστερά. Δεν πρέπει να το κάνει.

Επίσης μου φαίνεται αστείο να θεωρούνται τα σημερινά αριστερά κόμματα ανθελληνικά, προσωπικά τα θεωρώ υπέρ το δέον πατριωτικά.
δεν διαδίδω κανένα κόμμα μπρο. Κομματόσκυλο σίγουρα δεν πρόκειται να γίνω ποτέ. Έχω δικιά μου κριτική στα πάντα και δεν πιστεύω ότι υπάρχει κόμμα που να με αντιπροσωπεύει. Όσο για το ναζί πιστεύω ότι αυτά ανήκουν στο παρελθόν.

Χαχαχα τι πατριωτικά ρε μαν. Ναι με το να καίνε σημαίες, να υποστηρίζουν τον πολυπολιτισμό, να ξεπλένουν δικτάτορες που σφαγίασαν Έλληνες και δη Πόντιους πρόσφυγες, να είναι υπέρ του πολίτη του κόσμου, κατά των πατριωτικών αξιών στα σχολεία, κατά του ένα κατά του άλλου. Που βλέπεις πατριωτισμό εσύ;
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όσο για το ναζί πιστεύω ότι αυτά ανήκουν στο παρελθόν.
Στο παρελθόν θα ανήκεις και συ σε λίγο αν αφήσεις χώρο σε αυτά που θεωρείς ότι ανήκουν στο παρελθόν.
Ναι με το να καίνε σημαίες
Σοβαρό κριτήριο ψήφου για τον κύριο που μας εκθείαζε τη ΔΙΑΣ όπου παραποιούν εθνικό σύμβολο σε επίσημη κρατική στολή. οκ

Τέσπα δεν έχει νόημα, απέχουν πολλά σύμπαντα οι ιδέες μας, όταν μου λες ότι είναι κατά των πατριωτικών αξιών στα σχολεία τη στιγμή που ένας γαμωαριστερός δεν έχει βγάλει πρόταση νόμου για κατάργηση παρελάσεων/προσευχών και άλλων γραφικών τελετών/θρησκευτικών/ιστορίας όπως διδάσκεται με ένα νόμο κι ένα άρθρο όπως πρέπει. Που βγαίνουν και λένε να συζητήσουμε με τον κ. Ιερώνυμο, άι ρε. Ελάτε μωρέ, πολύ εύκολα θίγεται η εθνικοφροσύνη σας.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.
Στο παρελθόν θα ανήκεις και συ σε λίγο αν αφήσεις χώρο σε αυτά που θεωρείς ότι ανήκουν στο παρελθόν.
Τι θες να πεις ότι θα ανήκω εγώ στο παρελθόν;

Σοβαρό κριτήριο ψήφου για τον κύριο που μας εκθείαζε τη ΔΙΑΣ όπου παραποιούν εθνικό σύμβολο σε επίσημη κρατική στολή. οκ
Ότι έχει κάνει η ΔΙΑΣ αξιόλογη δουλειά έχει κάνει. Δεν μπορώ να μη λέω κάποια πράγματα. Αστυνόμευση πάντα θα υπάρχει, η ιδέα της εργατικής πολιτοφυλακής του Λεόν Τρότσκι απέτυχε.

Άλλοι παραποιούν εθνικά σύμβολα σε πορείες κλπ. Αλλά για εσένα μεταφράζεται μάλλον σαν ένδειξη αριστερού πατριωτισμού αυτό.

Τέσπα δεν έχει νόημα, απέχουν πολλά σύμπαντα οι ιδέες μας, όταν μου λες ότι είναι κατά των πατριωτικών αξιών στα σχολεία τη στιγμή που ένας γαμωαριστερός δεν έχει βγάλει πρόταση νόμου για κατάργηση παρελάσεων/προσευχών και άλλων γραφικών τελετών/θρησκευτικών/ιστορίας όπως διδάσκεται με ένα νόμο κι ένα άρθρο όπως πρέπει. Που βγαίνουν και λένε να συζητήσουμε με τον κ. Ιερώνυμο, άι ρε. Ελάτε μωρέ, πολύ εύκολα θίγεται η εθνικοφροσύνη σας.
Το ΚΚΕ έχει ξεκάθαρη στάση κατά των παρελάσεων. Να σου θυμίσω ότι εκθείαζε τις τότε κοπέλες που βουτηγμένες στον ανθελληνισμο αποφάσισαν να γελοιοποιήσουν την παρέλαση. Αυτά για Ιερώνυμο ο ΣΎΡΙΖΑ τα έλεγα που εξαρχής το ΚΚΕ τον είχε χαρακτηρίσει συστημικό όπως και απεδείχθη. Άρα μήπως θα πάμε στην πιο radicalised Left;

Γενικά αφού λες ότι είπες δημόσια τι θα ψηφίσεις, γιατί δεν το λες εδώ; Τι φοβάσαι; Δεν μ'αρεσει να μιλάω επιθετικά αλλά το ύφος σου ήταν αρκετά επιβλητικό και η στάση σου στην συζήτηση μας δεν μου άρεσε καθόλου.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τι θες να πεις ότι θα ανήκω εγώ στο παρελθόν;
Θέλω να πω ότι αυτά τα άτομα που λες συνιστούν δημόσιο και θανάσιμο κίνδυνο για όλους μας, κι εσένα.
Ότι έχει κάνει η ΔΙΑΣ αξιόλογη δουλειά έχει κάνει. Δεν μπορώ να μη λέω κάποια πράγματα. Αστυνόμευση πάντα θα υπάρχει, η ιδέα της εργατικής πολιτοφυλακής του Λεόν Τρότσκι απέτυχε.

Άλλοι παραποιούν εθνικά σύμβολα σε πορείες κλπ. Αλλά για εσένα μεταφράζεται μάλλον σαν ένδειξη αριστερού πατριωτισμού αυτό.
Και σε 2 προτάσεις ο πατριωτισμός εκφυλίζεται στο "ναι αλλά οι άλλοι". Γι' αυτό δεν ποντάρω ποτέ στον πατριωτισμό. Γιατί είναι ένα αδειανό πουκάμισο στην καλύτερη περίπτωση, που είναι η προκείμενη.
Να σου θυμίσω ότι εκθείαζε τις τότε κοπέλες που βουτηγμένες στον ανθελληνισμο αποφάσισαν να γελοιοποιήσουν την παρέλαση.
Αν εννοείς βουτηγμένες στον πολιτισμό και τη σάτιρα, ναι.
Γενικά αφού λες ότι είπες δημόσια τι θα ψηφίσεις, γιατί δεν το λες εδώ; Τι φοβάσαι;
Τι να φοβάμαι, απλώς δε θέλω να εκφυλιστεί το όλο θέμα σε κομματική προπαγάνδα εμού για το Μέρα25.
Και τέλος πάντων πρέπει να φύγουμε από τη λογική "είσαι ό,τι ψηφίζεις", καταρχάς είναι αντιδημοκρατικό.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.
Θέλω να πω ότι αυτά τα άτομα που λες συνιστούν δημόσιο και θανάσιμο κίνδυνο για όλους μας, κι εσένα.
Ελπίζω να έχεις την ίδια άποψη και για το ΚΚΕ. Πάντως αν δεν δούμε κάποιον κυβέρνηση δεν μπορούμε να πούμε κάτι. Πριν πεις την ίδια δικαιολογία και για το ΚΚΕ να πούμε ότι το ΚΚΕ είναι ανένδοτο και δεν ντρέπεται καθόλου να δηλώσει δημόσια το ποια καθεστώτα θαυμάζει και θέλει να δει και εδώ.

Και σε 2 προτάσεις ο πατριωτισμός εκφυλίζεται στο "ναι αλλά οι άλλοι". Γι' αυτό δεν ποντάρω ποτέ στον πατριωτισμό. Γιατί είναι ένα αδειανό πουκάμισο στην καλύτερη περίπτωση, που είναι η προκείμενη.
Την αλήθεια είπα. Ποτέ δεν θεώρησα ότι η αστυνομία δουλεύει σωστά τώρα. Πιστεύω σε πατριωτικό καθεστώς θα είχε ωστόσο σαν κεντρική ιδέα την προστασία του Έλληνα. Μπορεί και να μην συνέβαινε αυτό.
Αν εννοείς βουτηγμένες στον πολιτισμό και τη σάτιρα, ναι.
Okay okay. Εγώ που ήμουν στις παρελάσεις δηλαδή ήμουν απολίτιστος.
Τι να φοβάμαι, απλώς δε θέλω να εκφυλιστεί το όλο θέμα σε κομματική προπαγάνδα εμού για το Μέρα25.
Και τέλος πάντων πρέπει να φύγουμε από τη λογική "είσαι ό,τι ψηφίζεις", καταρχάς είναι αντιδημοκρατικό.
Δεν είναι κομματική προπαγάνδα. Είπες ένα κόμμα. Εντάξει τώρα για αυτούς δεν έχω και μεγάλη γνώμη για να μπορώ να πω και τίποτα, μακάρι να κυβερνήσουν και αυτοί για να κριθούν. Εγώ είμαι απόλυτα υπέρ του να κυβερνάνε συχνά διαφορετικά κόμματα. Το κατάλαβα πως ήσουν προς τα εκεί και απλά ας χαρώ που τουλάχιστον δεν άκουσα ΚΚΕ.

Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου στη τελευταία πρόταση. Βέβαια δεν το τηρείς με όλους γιατί για τους δεξιούς μας έχεις πάντα ωραία επίθετα για το τι ψηφίζουμε. Ή μάλλον ψηφίζουν γιατί εγώ ούτε ξέρω τι θα ψηφίσω ούτε ψήφισα κάτι στις προηγούμενες εκλογές για να κριθώ κομματικά.
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ελπίζω να έχεις την ίδια άποψη και για το ΚΚΕ. Πάντως αν δεν δούμε κάποιον κυβέρνηση δεν μπορούμε να πούμε κάτι. Πριν πεις την ίδια δικαιολογία και για το ΚΚΕ να πούμε ότι το ΚΚΕ είναι ανένδοτο και δεν ντρέπεται καθόλου να δηλώσει δημόσια το ποια καθεστώτα θαυμάζει και θέλει να δει και εδώ.
Δε με ενοχλεί η ιστορική ανάλυση του ΚΚΕ. Έχω συμφωνίες και διαφωνίες αλλά μιλάμε για ένα εν μέρει πολιτικό και εν μέρει επιστημονικό του έργο που εγώ το ακούω κριτικά. Δεν είναι άναρθρες κραυγές. Και δε το θεωρώ επικίνδυνο. Το ΚΚΕ είναι ένα συντηρητικό κόμμα σε αρκετές πτυχές του.
Okay okay. Εγώ που ήμουν στις παρελάσεις δηλαδή ήμουν απολίτιστος.
Κι εγώ υπήρξα στις παρελάσεις, μετά έβαλα μυαλό.
Και όχι, το να χαρακτηρίζω ένα σατιρικό θεατρικό act πολιτισμό δε κάνει εσένα απολίτιστο.
Εντάξει τώρα για αυτούς δεν έχω και μεγάλη γνώμη για να μπορώ να πω και τίποτα
Για την Ελληνική Λύση έχεις όμως, παρότι οι βουλευτές του Μέρα βγάζουν έως και 10πλάσιο κοινοβουλευτικό έργο.
Βέβαια δεν το τηρείς με όλους γιατί για τους δεξιούς μας έχεις πάντα ωραία επίθετα για το τι ψηφίζουμε.
Κρίνω την ψήφο, δεν κρίνω το άτομο μέσω της ψήφου. Αλλά οκ μπορεί να το έχω κάνει, είναι λάθος μου.
 

taketrance

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο taketrance αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,031 μηνύματα.
Χρυσή Αυγή, ΑΝΕΛ, ΔΗΜΑΡ, Ένωση Κεντρώων, Ποτάμι (αν δε ξεχνάω κάποιο άλλο) δημιουργήθηκαν/μπήκαν στη Βουλή ως αποτέλεσμα της κρίσης και τώρα έχουν είτε διαλυθεί η πέσει σε εκτός βουλής ποσοστά.
Επόμενο στη λίστα βλέπω την Ελληνική Λύση γιατί είμαι αισιόδοξος και πιστεύω ότι το IQ των ψηφοφόρων τους θα ανεβεί μαγικά στις επόμενες η μεθεπόμενες εκλογές.
Γενικά πιστεύω ότι είναι θέμα χρονου να γυρίσουμε στον προ κρίσης σχηματισμό. ΝΔ/ΠΑΣΟΚ (πλέον ΣΥΡΙΖΑ) κυβέρνηση και αντιπολίτευση, ΚΚΕ σταθερά 5.5%, και ένα η το πολύ δυο μικρότερα κόμματα μέσα να συμπληρώνουν.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.
Δε με ενοχλεί η ιστορική ανάλυση του ΚΚΕ. Έχω συμφωνίες και διαφωνίες αλλά μιλάμε για ένα εν μέρει πολιτικό και εν μέρει επιστημονικό του έργο που εγώ το ακούω κριτικά. Δεν είναι άναρθρες κραυγές. Και δε το θεωρώ επικίνδυνο. Το ΚΚΕ είναι ένα συντηρητικό κόμμα σε αρκετές πτυχές του.
Αν τηρήσει κάποιες αρχές όπως η κολλεκτιβοποίηση τότε να είσαι σίγουρος ότι μόνο ακίνδυνο δεν είναι. όλοι από πείνα θα φύγουμε. Το ΚΚΕ έχει δηλώσει ανοικτά τις προθέσεις του όπως η δήλωση του Κουτσούμπα " δεύτερη Βάρκιζα δεν θα υπάρξει ". Άρα μην είσαι τόσο σίγουρος για πολλά. Άσε που η Παπαρήγα το 2012 ήταν ξεκάθαρη. Αν νικούσε το ΚΚΕ στις εκλογές θα ήταν μόνο μία πολιτική νίκη και τίποτα παραπάνω. Πάλι τα μέσα παραγωγής θα ήταν σε ιδιώτες. Άρα το ΚΚΕ ξεκάθαρα αναφέρει πως στόχος του δεν είναι να νικήσει τις εκλογές αλλά να προκαλέσει λαϊκή επανάσταση και συνεπώς εμφύλιο. Τους συγχαίρω που είναι ξεκάθαροι στις θέσεις τους και δεν κρύβονται όπως οι Χρυσαυγίτες αλλά δεν θα τους ήθελα για κανέναν λόγο στην εξουσία.

Για την Ελληνική Λύση έχεις όμως, παρότι οι βουλευτές του Μέρα βγάζουν έως και 10πλάσιο κοινοβουλευτικό έργο.
Δεν εννοώ ότι τους έχω αδιάφορους, εννοώ ότι δεν έχω ψιλοπαρατηρήσει τις θέσεις τους και τα λεγόμενα τους στην Βουλή για αυτό και δεν μπορώ να έχω ολοκληρωμένη άποψη.

Επόμενο στη λίστα βλέπω την Ελληνική Λύση γιατί είμαι αισιόδοξος και πιστεύω ότι το IQ των ψηφοφόρων τους θα ανεβεί μαγικά στις επόμενες η μεθεπόμενες εκλογές.
Συγγνώμη man αλλά οι ψηφοφόροι της Ελληνικής Λύσης νομίζω έχουν μεγαλύτερο IQ από τους αντίστοιχους της ΝΔ του ΚΙΝΑΛ και του ΣΥΡΙΖΑ. Μπορεί ο Βέλο να είναι καραγκιόζης και παντελώς ανίκανος να κυβερνήσει μία χώρα ( και ούτε πρόκειται να το κάνει ποτέ, το ΚΚΕ της δεξιάς είναι αυτός, θα κολλήσει μόνιμα σε χαμηλά ποσοστά ) αλλά μη ξεχνάς ότι τουλάχιστον δεν κυβερνούσε αυτός δεκαετίες και διέλυε την χώρα όπως οι προηγούμενοι.
Γενικά πιστεύω ότι είναι θέμα χρονου να γυρίσουμε στον προ κρίσης σχηματισμό. ΝΔ/ΠΑΣΟΚ (πλέον ΣΥΡΙΖΑ) κυβέρνηση και αντιπολίτευση, ΚΚΕ σταθερά 5.5%, και ένα η το πολύ δυο μικρότερα κόμματα μέσα να συμπληρώνουν.
Καταστροφικό. Δεν με νοιάζει αν η Βουλή θα είναι ξανά τετρακομματική ή όχι. Με νοιάζει να υπάρχει εθνικιστική φωνή μέσα. Κάτι που ως τώρα καμία Βουλή δεν είχε. ΛΑΟΣ-ΧΑ αποδείχθηκαν λαϊκιστές ψευτοπατριώτες.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.
Καλά φίλε μου, μη φωνάζεις, σε πιστεύουμε :)

Btw το "βγάλτε χρήματα παίζοντας video games" παραμένει το καλύτερο βίντεο του άριστου κατά τα άλλα αυτού λογαριασμού.
Δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα σου. Το video με τα video games παρουσιάζει μια υπηρεσία που κάνει ακριβώς αυτό. Συμμετέχεις σε challenge παιχνιδιών και όταν τα νικήσεις κερδίζεις το έπαλθο.

Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:



Δεν φωνάζω. Αν ήθελα να φωνάξω θα έγραφα με κεφαλαία.
Αποψη μιας youtubers, δε μας νοιάζει
πολύ ρατσιστική η θέση σου.

Πάρτε και άλλο video.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.

η κατασταση με τους διανοητικα καθυστερημενους ανθρωπους ανα το κοσμο εχει πλεον παρει τη μορφη πανδημιας. Εδω και μια βδομαδα μας έχουν ζαλισει επειδη η Ουρσουλα Φον Ντερ Λαιερ πως διαολο λεγεται έκατσε τον απαυτο της πιο μακρυα απο τον Σουλτανο. Ελεος ΟΧΙ αλλο καρβουνο λυπηθειτε μας ρε .
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.

η κατασταση με τους διανοητικα καθυστερημενους ανθρωπους ανα το κοσμο εχει πλεον παρει τη μορφη πανδημιας. Εδω και μια βδομαδα μας έχουν ζαλισει επειδη η Ουρσουλα Φον Ντερ Λαιερ πως διαολο λεγεται έκατσε τον απαυτο της πιο μακρυα απο τον Σουλτανο. Ελεος ΟΧΙ αλλο καρβουνο λυπηθειτε μας ρε .
Εδώ ο κύριος Ερντογάν δεν νοιάζεται για τις γυναίκες της χώρας του, τις αφήνει απροστάτευτες στα χέρια βίαιων συζύγων και θα νοιαστει για την κυρά Ούρσουλα.
Τώρα θα τον μάθουν στην Ευρώπη τον Ερντογάν;

Αλλά να παραιτηθεί κάποιος επειδή ο Ερντογάν κάνει μια ζωή ο,τι γουστάρει είναι αστείο.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Εδώ ο κύριος Ερντογάν δεν νοιάζεται για τις γυναίκες της χώρας του, τις αφήνει απροστάτευτες στα χέρια βίαιων συζύγων και θα νοιαστει για την κυρά Ούρσουλα.
Τώρα θα τον μάθουν στην Ευρώπη τον Ερντογάν;

Αλλά να παραιτηθεί κάποιος επειδή ο Ερντογάν κάνει μια ζωή ο,τι γουστάρει είναι αστείο.

Γενικά τα αιτήματα όλων αυτών των φεμεν παντα αστεία ήταν οπότε....
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.
Η ίδια πάντως δεν το έκανε θέμα νομίζω !Και μπράβο της γιατί έτσι υποτιμάει τον χαρακτήρα του Ερντογάν σε σχέση με το να τον εκραζε κλπ
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Είτε έχουμε να κάνουμε με ανθελληνισμό, είτε με αυταπάτες ή και τυχοδιωκτισμό, δεν έχει σημασία. Όλα τα παραπάνω είναι πλευρές του ίδιου ζαριού, γιατί αυτοί οι άνθρωποι έπαιξαν τις τύχες της χώρας στα ζάρια και αυτό είναι στην ουσία ανθελληνισμός.
https://www.google.com/amp/s/elefth...as-paradexthike-ton-anthellinismo-tou-syriza/
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top