[Αρχείο 2018 - 2022] Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Πως ακριβώς κάθε χώρα έχει τα δικά της γενετικά χαρακτηριστικά; Εννοείς τις διαφορές που υπάρχουν εμφανισιακά; Το λέω γιατί σαν άτομο που σπουδάζει βιολογία, γνωρίζω πως δεν στέκει κάτι τέτοιο. Όλοι το ίδιο είδος είμαστε. Δεν υπάρχει κάποια διαφορά εκτός αν θες να βρεις διαφορές (κάτι που κάνετε οι εθνικιστές).
Οι άνθρωποι δεν έχουν την εγγενή ανάγκη να διαχωρίζονται από άλλους. Αυτό είναι συνήθως αποτέλεσμα της εξουσίας η οποία για δικούς της λόγους επιβάλει κάτι τέτοιο. Είναι λογικό οι άνθρωποι να αισθανόμαστε μεγαλύτερη οικειότητα με άτομα του περιβάλλοντος μας αλλά η λογική πως πρέπει να χωριζόμαστε και να απομονωθούμε είναι ιδεολογία της δεξιάς.
Ασούμε στις Σκανδιναβικές χώρες οι άνθρωποι είναι πιο έντονα λευκοί από εμάς με ανοιχτόχρωμα χαρακτηριστικά. Έτσι θέλω να παραμείνει, μη λευκοί κλπ που δεν ταιριάζουν εκεί δεν έχουν και καμία θέση εκεί. Ομοίως και λευκοί δεν έχουν θέση εις την Αφρική όπου κυρίαρχη είναι η Μαύρη Φυλή ( με εξαίρεση τη Βόρεια της Μεσογειακής Αφρικανικής Φυλής ).

Οι άνθρωποι χωρίζονταν ακόμα και στα προϊστορικά χρόνια. Πάντα θα το κάνουν. Στη τελική είναι πιο ωραία έτσι.
Μια κλειστεί ομάδα ανθρώπων φθείρεται βιολογικά και αυτό αποφεύγεται όταν υπάρχει ανανέωση και συμπλήρωση των βιολογικών χαρακτηριστικών μέσα απο γενετικές προσμίξεις
Ναι το γνωρίζω για αυτό δεν είμαι κατά του αποκλεισμού των προσμίξεων, είμαι κατά του να γίνονται σε μεγάλη κλίμακα όμως.

Στον μεσαίωνα, η θρησκεία ήταν συνεκτικό στοιχείο των ευρωπαικών κοινωνιών και στην αναγέννηση με την ανάδυση των εθνικιστικών ιδεολογιών, αυτό άλλαξε και καθιερώθηκε πως μόνο το κράτος έχει το δικαίωμα της άσκησης εξουσίας και όχι η εκκλησία. Οι γεωγραφικές περιοχές που έλεγχε ο φεουδάρχης (τοπικές κομητείες, δουκάτα κλπ) ενοποιήθηκαν σε ένα κράτος, ένα έθνος. Επομένως, πως ακριβώς τα έθνη-κράτη είναι φυσικό δημιούργημα; Για ποιον λόγο να θεωρούμε πως είναι απαραίτητα, όταν με έναν πόλεμο ή με μία φυσική καταστροφή αυτό μπορεί να αλλάξει;

Αυτό που εννοώ για τις θρησκείες, είναι πως θεωρούνται στοιχείο διαφορετικότητας ανάμεσα στα έθνη, προσωπικά θεωρώ πως δεν είναι κάτι που πρέπει να διατηρηθεί γιατί η θρησκεία σαν σύνολο αξιών είναι προβληματική.
Το ΚΚΕ έχει στελέχη που έχουν εκφράσει εθνικιστικό λόγο. Οπότε, καταλαβαίνεις πως το εννοώ...
η θρησκεία δεν ήτο τόσο συνεκτικό στοιχείο διότι πάντα είχε δογματικές κόντρες, ολόκληρη η ιστορία του Βυζαντίου ήταν γεμάτη θρησκευτικές έριδες. Το πρόβλημα έγινε χειρότερα μετά με την Μογγολική Αυτοκρατορία που από το 1453 έφερε μία νέα θρησκεία σε ευρωπαϊκό έδαφος που θα οδηγήσει σε πολλά προβλήματα, όπως και η ύπαρξις Εβραίων στον Ευρωπαϊκό χώρο ήδη από τη καταστροφή της Ιερουσαλήμ από τους Ρωμαίους. Όλα αυτά υπήρξαν σοβαρά προβλήματα που δεν αφηναν τους λαούς σε ησυχία. Τα εθνικά κράτη θεωρούν μία θρησκεία και ένα δόγμα ως κύριο του Έθνους που είναι και το λογικό. Για ποιο λόγο να συνυπάρχω με έναν μουσουλμάνο; Δεν υπάρχει λόγος.

Τα εθνικά κράτη ήταν δημιούργημα της ανθρώπινης φύσης και τα σύνορα το ίδιο, για τα σύνορα θα πεθάνουμε, δεν είναι απλές γραμμές.

Το ΚΚΕ εκφράζει σε μερικές περιπτώσεις πατριωτικό λόγο, όπως και στα χρόνια του ΕΑΜ-ΕΛΑΣ που αυτοπαρουσιάζονταν σαν συνεχιστές των αγωνιστών του 21', λόγια Ζαχαριάδη, γενικού γραμματέα του ΚΚΕ " Αν ο Καραϊσκάκης και ο Κολοκοτρώνης ζούσαν σήμερα θα ήταν ΕΛΑΣίτες ". Δεν είναι εθνικιστές, το ΚΚΕ τάσσεται υπέρ του εγκλήματος του πολυπολιτισμού και δεν αναγνωρίζει Έθνη και Φυλές.
Στο καλό. Ζακετούλα να μη κρυώσουν.
 

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,428 μηνύματα.
Παττακός για χίλια χρόνια
Ευχαριστω που με επιβεβαιωνεις! :D

Κατα τα αλλα..τον πουλογλου η κυβερνησαρα..

Δημοσκόπηση – Ανατροπές στο πολιτικό σκηνικό από τις εξελίξεις στο ΚΙΝΑΛ

Τα ευρήματα της έρευνας έρχονται να επιβεβαιώσουν την εκτίμηση ότι το πολιτικό σύστημα βρίσκεται σε κίνηση.​


Πτώση των ποσοστών της Νέας Δημοκρατίας και του ΣΥΡΙΖΑ και σημαντική άνοδο του Κινήματος Αλλαγής δείχνει η δημοσκόπηση της Metron Analysis για «Tο Βήμα της Κυριακής».

Τα ευρήματα της έρευνας έρχονται να επιβεβαιώσουν την εκτίμηση ότι το πολιτικό σύστημα βρίσκεται σε κίνηση και οι ανακατατάξεις στον χώρο του Κέντρου, οι οποίες αποκτούν άλλα χαρακτηριστικά λόγω και του αυξημένου ενδιαφέροντος για τη μάχη της διαδοχής στο Κίνημα Αλλαγής, θα είναι αυτές που θα καθορίσουν τους συσχετισμούς με τους οποίους τα κόμματα θα εισέλθουν στην τελική ευθεία προς τις επόμενες εθνικές εκλογές.

Ανησυχητική κάμψη για τη ΝΔ​

Για πρώτη φορά μετά τις εκλογές η ΝΔ βλέπει τα ποσοστά της να μειώνονται κατά 3 ποσοστιαίες μονάδες και τη διαφορά με τον ΣΥΡΙΖΑ, παρά τις απώλειες που εμφανίζει το κόμμα της αξιωματικής αντιπολίτευσης, να κινείται, έστω οριακά, κάτω από το 10%.

Το Κίνημα Αλλαγής εμφανίζεται, σε σχέση με την προηγούμενη μέτρηση, ενισχυμένο κατά 1,3%, ενώ άνοδο παρουσιάζουν τα ποσοστά του ΚΚΕ, του ΜέΡα25 και της Ελληνικής Λύσης.

Συγκεκριμένα, στην πρόθεση ψήφου η ΝΔ λαμβάνει ποσοστό 28%, ο ΣΥΡΙΖΑ 18,3%, το Κίνημα Αλλαγής 9,8%, το ΚΚΕ 5,1%, η Ελληνική Λύση 4,3%, το ΜέΡα25 4%, η Χρυσή Αυγή 1,2% και οι Ελληνες για την Πατρίδα 1,4%.
1636830790621.png


Η κοινή γνώμη εμφανίζεται μοιρασμένη σε ό,τι αφορά την επόμενη μέρα των εκλογών. Ποσοστό 50% εμφανίζεται υπέρ των αυτοδύναμων κυβερνήσεων, ενώ το 48% προτιμά τις κυβερνήσεις συνεργασίας. Στην περίπτωση σχηματισμού κυβέρνησης συνεργασίας το 44% θέλει να έχει βάση τη ΝΔ, ενώ το 33% τον[...]


Την ΧΑ γιατι την μετρανε;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
1,4% Έλληνες για τη Πατρίδα.

Οκ σίγουρα, επόμενος.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,028 μηνύματα.
Η ΝΔ θα έχει κάμψη, έστω και μικρή σίγουρα
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Η ΝΔ θα έχει κάμψη, έστω και μικρή σίγουρα
Αν είχε απέναντι μια αντιπολίτευση πιο δυναμική, θα ήταν σίγουρο πως θα έχανε τις εκλογές με όσα έχουν γίνει αυτά τα 2,5 χρόνια. Ο μόνος λόγος που ενδεχομένως να κερδίσει ξανά είναι επειδή ο τσιριζα είναι πιο ήπιος σε σχέση με το 14 (λογικό είναι, αφού τελικα εφάρμοσε μνημόνια ενώ άλλα έλεγε).
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Εγώ πάντως από εκεί που ήμουν σίγουρος για άνετη επανεκλογή ΝΔ έχω αρχίσει να το ξανασκέφτομαι. Ως τώρα δεν βγήκε τίποτα στην Νέα Δημοκρατία και για αυτό τα αρχικά σενάρια για πρόωρες εκλογές θεωρώ ότι έχουν τελειώσει πια, λογικά θα βγάλει τετραετία γιατί δεν τους συμφέρει αλλιώς και η τωρινή σύνθεση της Βουλής είναι υπέρ των συμφερόντων τους αφού κάνουν ο,τιδήποτε θέλουν ανενόχλητοι. Ούτε ο κορωνοϊός τους βγήκε, ούτε η πυρόσβεση ( με ακόμα νωπές τις μνήμες από τις πυρκαγιές και την αποτυχία τους τότες έδειραν τους εποχιακούς ), η οικονομία από το κακό στο χειρότερο, κόκκινοι λογαριασμοί... Στα πάντα ως τώρα έχουν αποτύχει, στο μόνον που τα παπαγαλάκια βασίζονται για τη προβολή της Νέας Δημοκρατίας είναι η και καλά σκληρή και αποφασιστική των στάση εις την εξωτερικήν πολιτικήν της χώρας. Ιδίως ο Δένδιας δεν θα εκπλαγώ αν τον δούμε μελλοντικό Πρωθυπουργό.

Αλλά το πρόβλημα είναι ουσιαστικά αυτό που έχω πει και που λέει και ο chrisjhon. Η ανυπαρξία σοβαρής αντιπολίτευσης, θα είναι περίπλοκες εκλογές και με πολυκομματική κυβέρνηση. Δύο δρόμοι, είτε ΝΔ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ είτε ΣΥΡΙΖΑ-ΚΙΝΑΛ-ΜΕΡΑ25. Προτιμώ το πρώτο αλλά είμαι σίγουρος ότι στην ουσία τους δεν θα έχουν και καμία μεγάλη διαφορά.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,028 μηνύματα.
Εγώ πάντως από εκεί που ήμουν σίγουρος για άνετη επανεκλογή ΝΔ έχω αρχίσει να το ξανασκέφτομαι. Ως τώρα δεν βγήκε τίποτα στην Νέα Δημοκρατία και για αυτό τα αρχικά σενάρια για πρόωρες εκλογές θεωρώ ότι έχουν τελειώσει πια, λογικά θα βγάλει τετραετία γιατί δεν τους συμφέρει αλλιώς και η τωρινή σύνθεση της Βουλής είναι υπέρ των συμφερόντων τους αφού κάνουν ο,τιδήποτε θέλουν ανενόχλητοι. Ούτε ο κορωνοϊός τους βγήκε, ούτε η πυρόσβεση ( με ακόμα νωπές τις μνήμες από τις πυρκαγιές και την αποτυχία τους τότες έδειραν τους εποχιακούς ), η οικονομία από το κακό στο χειρότερο, κόκκινοι λογαριασμοί... Στα πάντα ως τώρα έχουν αποτύχει, στο μόνον που τα παπαγαλάκια βασίζονται για τη προβολή της Νέας Δημοκρατίας είναι η και καλά σκληρή και αποφασιστική των στάση εις την εξωτερικήν πολιτικήν της χώρας. Ιδίως ο Δένδιας δεν θα εκπλαγώ αν τον δούμε μελλοντικό Πρωθυπουργό.

Αλλά το πρόβλημα είναι ουσιαστικά αυτό που έχω πει και που λέει και ο chrisjhon. Η ανυπαρξία σοβαρής αντιπολίτευσης, θα είναι περίπλοκες εκλογές και με πολυκομματική κυβέρνηση. Δύο δρόμοι, είτε ΝΔ-ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ είτε ΣΥΡΙΖΑ-ΚΙΝΑΛ-ΜΕΡΑ25. Προτιμώ το πρώτο αλλά είμαι σίγουρος ότι στην ουσία τους δεν θα έχουν και καμία μεγάλη διαφορά.
Ουσιαστικά, ο μόνος λόγος που από εδώ και πέρα, το έχω ξαναπεί θα επανεκλέγεται για αρκετά χρόνια ακόμα η ΝΔ πιστεύω, είναι ότι έχει συνδεθεί το όνομά της με το μη χείρον βέλτιστο και μια υποτυπώδη <<ασφάλεια>>... θεωρώ, δηλαδή, πως οι πολιτικές ισορροπίες και τα επόμενα χρόνια δε θα αλλάξουν. Απλά, στις επόμενες εκλογές η ΝΔ δε θα ξαναπετύχει αυτοδυναμία, λόγω απλής αναλογικής και θα αναγκαστεί να προχωρήσει σε συγκυβέρνηση. Η αντιπολίτευση θα παραμείνει ως έχει και τα επόμενα χρόνια, ανεμική τελείως και ασόβαρη. Ίσως, τα επόμενα χρόνια έχουμε καθίζηση των λεγόμενων μικρών της Βουλής, <<ΜΕΡΑ25>> και <<Ελληνική Λύση>> και αντικατάστασής τους από κάποια άλλα κόμματα πχ <<ΕΓΤΠ>>, αλλά αξιώσεις για μεγαλύτερα ποσοστά (διψήφια), δε θα υπάρξουν. Βλέπω, τον ΣΥΡΙΖΑ σε βάθος χρόνου, να χάνει το <<μπετό>> που είχε χτίσει στις εκλογές του 2019 και οι <<προοδευτικοί>> ψηφοφόροι του να κατευθυνθούν στο ΚΙΝΑΛ
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Ουσιαστικά, ο μόνος λόγος που από εδώ και πέρα, το έχω ξαναπεί θα επανεκλέγεται για αρκετά χρόνια ακόμα η ΝΔ πιστεύω, είναι ότι έχει συνδεθεί το όνομά της με το μη χείρον βέλτιστο και μια υποτυπώδη <<ασφάλεια>>... θεωρώ, δηλαδή, πως οι πολιτικές ισορροπίες και τα επόμενα χρόνια δε θα αλλάξουν. Απλά, στις επόμενες εκλογές η ΝΔ δε θα ξαναπετύχει αυτοδυναμία, λόγω απλής αναλογικής και θα αναγκαστεί να προχωρήσει σε συγκυβέρνηση. Η αντιπολίτευση θα παραμείνει ως έχει και τα επόμενα χρόνια, ανεμική τελείως και ασόβαρη. Ίσως, τα επόμενα χρόνια έχουμε καθίζηση των λεγόμενων μικρών της Βουλής, <<ΜΕΡΑ25>> και <<Ελληνική Λύση>> και αντικατάστασής τους από κάποια άλλα κόμματα πχ <<ΕΓΤΠ>>, αλλά αξιώσεις για μεγαλύτερα ποσοστά (διψήφια), δε θα υπάρξουν. Βλέπω, τον ΣΥΡΙΖΑ σε βάθος χρόνου, να χάνει το <<μπετό>> που είχε χτίσει στις εκλογές του 2019 και οι <<προοδευτικοί>> ψηφοφόροι του να κατευθυνθούν στο ΚΙΝΑΛ
Από αυτά το μόνον που με νοιάζει είναι να είναι μέσα στην επόμενη Βουλή οι Έλληνες για την Πατρίδα και αν γίνονταν και η Δημιουργία ακόμα καλύτερα. Πλέον αυτά τα δύο κόμματα αποτελούν μόνον κάποια ελπίδα για τη πατρίδα μας.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,028 μηνύματα.
Από αυτά το μόνον που με νοιάζει είναι να είναι μέσα στην επόμενη Βουλή οι Έλληνες για την Πατρίδα και αν γίνονταν και η Δημιουργία ακόμα καλύτερα. Πλέον αυτά τα δύο κόμματα αποτελούν μόνον κάποια ελπίδα για τη πατρίδα μας.
Δύσκολα, η Δημιουργία μπαίνει Βουλή
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,799 μηνύματα.
Δύσκολα, η Δημιουργία μπαίνει Βουλή
Δυστυχώς ναι. Όχι ότι θα μπουν εύκολα οι Έλληνες για τη Πατρίδα. Εγώ το κόβω και η επόμενη Βουλή να είναι πλήρως αντεθνική όπως η τωρινή για ακόμα μια φορά. Η έλλειψη εθνικού στοιχείου είναι αισθητή πάντως στη Βουλή του 2019. Η Ελληνική Λύση δεν μπορεί να έχει αυτή τη θέση, αν και είχε/έχει κάποιες καλές κομματικές θέσεις πάνω σε πολλά ζητήματα ο πρόεδρος τους είναι για κλάματα και δεν γίνεται να τον πάρεις στα σοβαρά, μόνος του κάηκε με τις χαζομάρες του. Επίσης και αν παραβλέψουμε αυτό, ως τώρα στη Βουλή δεν έχω δει να κάνουν και πολλά οι βουλευτές της Ελληνικής Λύσεως, κάνουν άνοιγμα προς την Νέα Δημοκρατία για πιθανή συγκυβέρνηση.

Γενικά η Ελλάς δεν φαίνεται να έχει μέλλον, μακάρι να διαψευστώ εις τις επόμενες εκλογές αλλά κόβω να έχουμε πάλι τα ίδια.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,028 μηνύματα.
Δυστυχώς ναι. Όχι ότι θα μπουν εύκολα οι Έλληνες για τη Πατρίδα. Εγώ το κόβω και η επόμενη Βουλή να είναι πλήρως αντεθνική όπως η τωρινή για ακόμα μια φορά. Η έλλειψη εθνικού στοιχείου είναι αισθητή πάντως στη Βουλή του 2019. Η Ελληνική Λύση δεν μπορεί να έχει αυτή τη θέση, αν και είχε/έχει κάποιες καλές κομματικές θέσεις πάνω σε πολλά ζητήματα ο πρόεδρος τους είναι για κλάματα και δεν γίνεται να τον πάρεις στα σοβαρά, μόνος του κάηκε με τις χαζομάρες του. Επίσης και αν παραβλέψουμε αυτό, ως τώρα στη Βουλή δεν έχω δει να κάνουν και πολλά οι βουλευτές της Ελληνικής Λύσεως, κάνουν άνοιγμα προς την Νέα Δημοκρατία για πιθανή συγκυβέρνηση.

Γενικά η Ελλάς δεν φαίνεται να έχει μέλλον, μακάρι να διαψευστώ εις τις επόμενες εκλογές αλλά κόβω να έχουμε πάλι τα ίδια.
Βασικά και η επόμενη Βουλή καθρέφτης του υλισμού/κρατισμού/άκρατου δικαιωματισμού προβλέπω να είναι...
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

@nPb θέλετε καλό λάδι σε τιμή ευκαιρίας?
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εεε έτσι είναι αυτά άμα έχεις μεταπτυχιακό σε business administration απ' το Χάρβαρντ
Στο μυαλό μου είσαι!

Πλάκα πλάκα έτσι όπως πάνε στο τέλος τα μόνα έσοδα σαν κράτος από τις ελιές θα είναι και μην το γελάμε καθόλου ,κάτι ξέρει το παλικάρι μας και έξυπνο και διορατικο θα έλεγα 🤣🤣🤣
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Επειδή ανέδειξε ένα έγκλημα που είναι γνωστό παντού και πολλά διεθνή μέσα έχουν αναλύσει την βάρβαρη κατάσταση που επικρατεί με τα push backs, της πέταξαν πέτρες. Πάντα ψύχραιμοι οι συντηρητικοί έλληνες, όποιος αναφέρεται στα στρατόπεδα συγκέντρωσης και ζητάει ανθρώπινη μεταχείριση για τους πρόσφυγες , είναι φιλότουρκος.
Στιγμιότυπο οθόνης 2021-11-17 204904.png
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top