Ας γίνουμε οι ίδιοι μικροί καλλιτέχνες...

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
before and after
καρεκλα-σχεδιο.jpg SNC01979.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dimitris001

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 7,608 μηνύματα.
Να σας δείξω και εγω λοιπόν τα εργα τέχνης μου...έχουν περάσει αρκετά χρόνια απο τότε(τον τελευταιο πίνακα τον ζωγραφισα το 2008 αν δεν κανω λαθος)...:)















 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.

Aν δε βαριέσαι να ασχοληθείς ξανά με αυτό, ξεκόλλησέ το λίγο από το φόντο με πιο έντονη σκιά, γιατί σε κάποια σημεία μπερδεύεται το πράγμα. Επίσης βλέπω πιο έντονα μαύρα στη φωτογραφία, που δεν τα ακολούθησες στο σχέδιο.
Μην το φοβάσαι, δώσ΄του!
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Aν δε βαριέσαι να ασχοληθείς ξανά με αυτό, ξεκόλλησέ το λίγο από το φόντο με πιο έντονη σκιά, γιατί σε κάποια σημεία μπερδεύεται το πράγμα. Επίσης βλέπω πιο έντονα μαύρα στη φωτογραφία, που δεν τα ακολούθησες στο σχέδιο.
Μην το φοβάσαι, δώσ΄του!
:)

δεν είναι τελειωμένη η σκίαση όπως σωστά παρατήρησες κι έχει επίσης κάποιες λεπτομέρειες που θέλουν φτιάξιμο στο μέτρημα. Και το ήξερα όταν το ξεκίνησα -4 χρόνια πριν- πως δε θα το τελειώσω, αλλά ο καθηγητής μου επέμενε να το προσπαθήσω. Εγώ έχω λατρεία στις σκούρες σκιές και το παραπάνω μου φάνηκε αν και ιδιαίτερο σαν σχέδιο καρέκλας, αρκετά φωτεινό. Φωτεινό για μένα σήμαινε βαρετό. Από φωτεινά μου άρεσαν μόνο τα πανιά :P

επίσης δε ξέρω αν παρατήρησες αλλά και η οπτική γωνία της φωτογραφίας δεν είναι ίδια με αυτή του σχεδίου γιατί την είχα τραβήξει όταν πλέον είχα ξεκινήσει άλλο θέμα και δε θυμόμουν ακριβώς που είχα κάτσει.

θα ήθελα πολύ να δω και δικά σου Ηρώ! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
θα ήθελα πολύ να δω και δικά σου Ηρώ! :)

Τα δικά μου κάθονται στο υπόγειο και θα αναγνωριστεί η καλλιτεχνική τους αξία μετά το θάνατό μου :P
Όσα έχω φτιάξει για τη σχολή, τα έχω αφήσει στη σχολή. Τέτχοια είμαι :redface:
Τα κάνεις στα πλαίσια κατατακτηρίων/πανελλαδικών ή για την πάρτη σου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Τα δικά μου κάθονται στο υπόγειο και θα αναγνωριστεί η καλλιτεχνική τους αξία μετά το θάνατό μου :P
Όσα έχω φτιάξει για τη σχολή, τα έχω αφήσει στη σχολή. Τέτχοια είμαι :redface:
Τα κάνεις στα πλαίσια κατατακτηρίων/πανελλαδικών ή για την πάρτη σου;


όπως και τα δικά μου σε μια ντουλάπα κρυμμένα :P, απλά ξέθαβα φώτος σήμερα.
κρίμα, θα θελα να δω τα σχέδιά σου!

αυτά τα έκανα πριν 3-4 χρόνια για πανελλαδικές. ήθελα να δοκιμάσω για αρχιτεκτονική(αν και γούσταρα καλών τεχνών για να είμαι ειλικρινής) αλλά τελικά πολλά συνέβησαν και πήγα αλλού. έχω να πατήσω στο εργαστήρι από τότε...

εσύ βλέπω επαγγέλεσαι αρχιτέκτονας :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ηρώ

Διακεκριμένο μέλος

Η Μαρούλι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 39 ετών και επαγγέλεται Αρχιτέκτονας. Έχει γράψει 6,569 μηνύματα.
όπως και τα δικά μου σε μια ντουλάπα κρυμμένα :P, απλά ξέθαβα φώτος σήμερα.
κρίμα, θα θελα να δω τα σχέδιά σου!

αυτά τα έκανα πριν 3-4 χρόνια για πανελλαδικές. ήθελα να δοκιμάσω για αρχιτεκτονική(αν και γούσταρα καλών τεχνών για να είμαι ειλικρινής) αλλά τελικά πολλά συνέβησαν και πήγα αλλού. έχω να πατήσω στο εργαστήρι από τότε...

εσύ βλέπω επαγγέλεσαι αρχιτέκτονας :)

Θα πρέπει να το κάνω κι εγώ αυτό, να τα φωτογραφήσω δηλαδή κάποια στιγμή.. Αν και τώρα που το σκέφτομαι τα περισσότερα είναι ημιτελή, μιας και πήγαινα για μάθημα σχεδίου σε άλλη πόλη 100 χλμ μακριά και προσπαθούσα στα 6ωρα να κάνω και γραμμικό και ελεύθερο. Οπότε λίγα είναι αυτά που έχουν φόντο φαντάσου. Πως έγραψα τόσο καλά αναρωτιέμαι ακόμα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι με έμαθε αυτό να είμαι γρήγορη. Στις πανελλαδικές φαντάσου ότι τελείωσα τόσο νωρίς, που οι γονείς μου που με περίμεναν απ΄έξω τραβούσαν τα μαλλιά τους ότι κάτι θα ξέχασα. :P
Αφού μου το ζητάς, μπορώ να τα ξαναδώ για να θυμηθώ κι εγώ τι μπούρδες είχα κάνει.:D

Πάντως αν σου αρέσει μπορείς να δώσεις για Καλών Τεχνών και κατατακτήριες για αρχιτεκτονική. Το δεύτερο έχει αρκετό διάβασμα. Το πρώτο θέλει πολύ καλή προετοιμασία στο σχέδιο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

εμμα_τριντεντ

Πολύ δραστήριο μέλος

Η εμμα_τριντεντ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,327 μηνύματα.
Θα πρέπει να το κάνω κι εγώ αυτό, να τα φωτογραφήσω δηλαδή κάποια στιγμή.. Αν και τώρα που το σκέφτομαι τα περισσότερα είναι ημιτελή, μιας και πήγαινα για μάθημα σχεδίου σε άλλη πόλη 100 χλμ μακριά και προσπαθούσα στα 6ωρα να κάνω και γραμμικό και ελεύθερο. Οπότε λίγα είναι αυτά που έχουν φόντο φαντάσου. Πως έγραψα τόσο καλά αναρωτιέμαι ακόμα. Το μόνο σίγουρο είναι ότι με έμαθε αυτό να είμαι γρήγορη. Στις πανελλαδικές φαντάσου ότι τελείωσα τόσο νωρίς, που οι γονείς μου που με περίμεναν απ΄έξω τραβούσαν τα μαλλιά τους ότι κάτι θα ξέχασα. :P
Αφού μου το ζητάς, μπορώ να τα ξαναδώ για να θυμηθώ κι εγώ τι μπούρδες είχα κάνει.:D

Πάντως αν σου αρέσει μπορείς να δώσεις για Καλών Τεχνών και κατατακτήριες για αρχιτεκτονική. Το δεύτερο έχει αρκετό διάβασμα. Το πρώτο θέλει πολύ καλή προετοιμασία στο σχέδιο

χαχαχα α ρε καημένοι γονείς! εμένα είχε έρθει μόνο ο μπαμπάς μου και ήξερε πως τα βαριέμαι τα φωτεινά. όταν λοιπόν τους είπαν πως το θέμα μας είχε πολλά φωτεινά αντικείμενα είχε ανησυχήσει πολύ. έτσι, όταν τελείωσα εγώ μες τη τρελή χαρά γιατί είχα πάει καλά, τον βλέπω να στέκεται απέξω κατακίτρινος! χαχαχα μετά τον καθησύχασα εντάξει.

δε με ενδιέφερε ποτέ να το σπουδάσω, απλά σαν χόμπυ νομίζω. σπουδάζω στο ημμυ οπότε είμαι οκ :P
όποτε θέλω έχω το ελεύθερο να πάω στο εργαστήρι να εξασκηθώ, έμενα είναι πολύ κοντά στο σπίτι μου

υγ. βάλεεε βάλεεε :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
αντιγραφη απο τη στηλη των μικρων εξερευνητων στο μικυ μαους :ο διαβολος της τασμανιας
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Συνημμένα

  • 249.jpg
    249.jpg
    16.8 KB · Εμφανίσεις: 271

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
Πολύ γρήγορο και χάλια..ο Che Guevara πρόχειρα:worry::worry::worry::worry:
Δεν είναι καλός στην φώτο από κοντά είναι πιο ωραίο αν και δόθηκε ως δωράκι και αυτό το σχέδιο:redface:
Βγήκαν και στραβά τα μάτια :\:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Καλλιτεχνικες δημιουργιες με την πενταχρονη αδερφουλα μου :):redface:\
DSC07998.jpg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wilfred

Νεοφερμένος

Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Πολύ γρήγορο και χάλια..ο Che Guevara πρόχειρα:worry::worry::worry::worry:
Δεν είναι καλός στην φώτο από κοντά είναι πιο ωραίο αν και δόθηκε ως δωράκι και αυτό το σχέδιο:redface:
Βγήκαν και στραβά τα μάτια :\:

ε εδω δεν το παιξες καλα ομως, γιατι με λιγο στραβωμα ακομα σε ματια/στομα/μαλλια εβγαζες μεγαλη πικασίλα.

Δεν κανω πλακα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nefeli Graf

Περιβόητο μέλος

Η Nefeli Graf αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,346 μηνύματα.
ε εδω δεν το παιξες καλα ομως, γιατι με λιγο στραβωμα ακομα σε ματια/στομα/μαλλια εβγαζες μεγαλη πικασίλα.

Δεν κανω πλακα.

Άσε μας καλέ στεναχωρήθηκα που ψιλοβγήκε χάλια θα τον έκανα ακόμα πιο σκ@τ@;;;;:P:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Wilfred

Νεοφερμένος

Ο Wilfred αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 51 μηνύματα.
Άσε μας καλέ στεναχωρήθηκα που ψιλοβγήκε χάλια θα τον έκανα ακόμα πιο σκ@τ@;;;;:P:P:P:P

ε αυτο σου λεω, οτι δεν ειναι χαλια. προσωπικα μ αρεσε το ''στραβωμα'' του και θα μ αρεσε περισσοτερο αν ηταν παραπανω. βιτσια και γκροτεσκς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Επαναφέρω αυτό το thread γιατί μου άρεσε πολύ και είναι κρίμα να χαθεί.

Κάποια σκιτσάκια μου των τελευταίων 7 χρόνων:

 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επαναφέρω αυτό το thread γιατί μου άρεσε πολύ και είναι κρίμα να χαθεί.

Κάποια σκιτσάκια μου των τελευταίων 7 χρόνων:


Υπέροχα σκίτσα... πραγματικά.


Η ζωγραφική είναι το μεγάλο μου αποθημένο. Ζωγράφιζα αρκετά μικρός και μετά από κάποια ηλικία το παράτησα και ατρόφησε.
Από τότε όλο λέω θα το ξεκινήσω αλλά life happens. Όταν βλέπω λοιπόν τέτοια σκίτσα από άλλους εντυπωσιάζομαι και ζηλέυω κιόλας.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Υπέροχα σκίτσα... πραγματικά.


Η ζωγραφική είναι το μεγάλο μου αποθημένο. Ζωγράφιζα αρκετά μικρός και μετά από κάποια ηλικία το παράτησα και ατρόφησε.
Από τότε όλο λέω θα το ξεκινήσω αλλά life happens. Όταν βλέπω λοιπόν τέτοια σκίτσα από άλλους εντυπωσιάζομαι και ζηλέυω κιόλας.

Σ ευχαριστώ πολύ!!!

Λίγη εξάσκηση θέλει το σκίτσο, δεν είναι κάτι δύσκολο, αλήθεια στο λέω. Το πραγματικά δύσκολο στη ζωγραφική που απαιτεί ταλέντο είναι να ξεκινήσεις κάτι απ'το μηδέν, με βάση τη φαντασία σου. Κατά τ άλλα και από ένα απλό tutorial στο YouTube μπορεις να μάθεις τα βασικά της σχεδίασης.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Σ ευχαριστώ πολύ!!!

Λίγη εξάσκηση θέλει το σκίτσο, δεν είναι κάτι δύσκολο, αλήθεια στο λέω. Το πραγματικά δύσκολο στη ζωγραφική που απαιτεί ταλέντο είναι να ξεκινήσεις κάτι απ'το μηδέν, με βάση τη φαντασία σου. Κατά τ άλλα και από ένα απλό tutorial στο YouTube μπορεις να μάθεις τα βασικά της σχεδίασης.


Έχω τα βιβλία του Andrew Loomis αν σε ενδιαφέρουν.
 

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Επαναφέρω αυτό το thread γιατί μου άρεσε πολύ και είναι κρίμα να χαθεί.

Κάποια σκιτσάκια μου των τελευταίων 7 χρόνων:


Ρε συ χαραμίζεσαι που τα δείχνεις απλά εδώ ή σε φίλους, αλήθεια...
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Έχω τα βιβλία του Andrew Loomis αν σε ενδιαφέρουν.


Ααα ενδιαφέρον! Αξιοποίησέ τα, αντεεε :clapup:

Ρε συ χαραμίζεσαι που τα δείχνεις απλά εδώ ή σε φίλους, αλήθεια...


Σε ευχαριστώ πάρα πολύ! Η αλήθεια είναι ότι το χω σαν χόμπυ, δεν ξέρω κατά πόσο θα ήθελα να το κάνω επάγγελμα...
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top