Ας γίνουμε οι ίδιοι μικροί καλλιτέχνες...

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,754 μηνύματα.
Σίγουρα εκεί που καθόμαστε στο σπίτι, στη δουλειά ή ακόμα και μέσα στα φοιτητικά αμφιθέατρα ή τα σχολικά θρανία ή απλά ενώ είμαστε στον υπολογιστή μας πήραμε μια λευκή σελίδα, ενα στυλό ή μολύβι ή απλά το ποντίκι μας και αποφασίσαμε να καλλιτεχνίσουμε......

Ας μοιραστούμε λοιπόν αυτές τις μουτζούρες σαν να ήταν μικρά έργα τέχνης...... ή περιέγραψε μας απλώς τι συνηθίζεις να μουτζουρώνεις........σε ένα λευκό χαρτί

Ή ακόμη καλύτερα αν κάποιος ασχολείται με ζωγραφική σε ρούχα, σε ακουαρέλες, σε ξύλα,,,ας δούμε τα έργα του
Ακόμη και τα μικρά παιδιά σας αν έχουν κάνει μικρά θαύματα με πλαστελίνες ή με μαρκαδόρους.....ας παρουσιαστούν εδώ..........

Ή αν έχεις έμπνευση τώρα μπες στο προγραμμα "Ζωγραφική" κάνε κάτι και μοίρασου το μαζί μας.....

Ξεκινάμε λοιπόν....

Isiliel

New member

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.
Όταν ανακαλύψαμε το tape-art αποφασίσαμε με την κόρη μου να το δοκιμάσουμε.
Για την ώρα έχουμε φτιάξει μικρά πραγματάκια, αλλά σύντομα σκοπεύουμε να φτιάξουμε ολόκληρο άνθρωπο.
(Ποια απ΄τις δυο θα είναι η "τυχερή" δεν το έχουμε αποφασίσει ακόμη :P)

Ιδού λοιπόν, ένα πόδι, ένα μπουκάλι και μια κούκλα... :)

Συνημμένα

Neraida

New member

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 6,328 μηνύματα.

Great Chaos

Well-known member

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Μπα, μην το λες Νεράιδα μου, η κόρη είναι πιο ψηλή από την Ίσι...:hehe:

Isiliel

New member

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 48 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 9,230 μηνύματα.
Φυσικά υπάρχει πάντα και τρίτη επιλογή... :ropalo:
...λίγη παραπάνω ταινία θα χρειαστούμε μόνο. :whistle:

Great Chaos

Well-known member

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 53 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 3,526 μηνύματα.
Ε όχι και λίγη, όχι και λίγη, σε παρακαλώ...:hehe:

mindcircus

New member

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,622 μηνύματα.
Χμ..για να δω τι μπορεί να έχω, όλο και κάτι θα ξεσκονίσω απο το πισι...

Α! Voila!

Εξω απο Fragonard, Γαλλία.

Μας κολλουσαν αυτοκολλητάκια σαν επισκέπτες, γκρουπ φοιτητών. Δε θελαμε να τα πετάξουμε και ειπαμε να διακοσμήσουμε ένα δεντρο!

Συνημμένα

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

Η venividivici αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 16,754 μηνύματα.
σάρωση0007.jpg
όταν ήμουν 13 ετών λεπτομέρεια από ενα καράβι που ζωγράφισα με τέμπερες.....

Isiliel

New member

Η λεπτομέρεια φαίνεται Κ Α Τ Α Π Λ Η Κ Τ Ι Κ Η!!! Δείξε μας και το καράβι!!!!! :yes:

self-instructive depressing

New member

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.

εξ ΄ από ανέκαθεν πίστευα ότι είμαι μεγάλος ζωγράφος αλλά κανείς ιδιοκτήτης γκαλερί δεν με έχει εμπιστευτεί ακόμα

πεζοί επιχειρηματίες , τι περιμένεις..

επισυνάπτω το έργο μου Η Κραυγή - η οποία δεν περιέχεται στο έργο αλλά θα καταλάβετε πού κολλάει

Τελευταία επεξεργασία:

self-instructive depressing

New member

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,951 μηνύματα.
:confused:

το αίτημα φιλίας να το στείλω στο δικό σου όνομα ή στο πάμπλο πικάσο ;

mindcircus

New member

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 4,622 μηνύματα.
Τοτε αφου εισαι συ τετοιος καλλιτεχνης, ειμαι κι εγω.

Dedicated to you....:D

Συνημμένα

venividivici

Τιμώμενο Μέλος

gynaika.jpg

όταν ήμουν φοιτήτρια...... real μοντέλο ήταν, δεν ήταν κούκλα και απορούσα με το κουράγιο της 50χρονης τότε κυρίας να κάθεται ώρες ακίνητη :clapup::P

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.
Είναι η bella από την Πεντάμορφη και το Τέρας. Την είχα ζωγραφίσει πριν 2 χρόνια με κάρβουνο και τη σκάναρα. Από τότε έχω να πιάσω να ζωγραφίσω:mad:

Είναι ελαφρώς γκαβούλα τώρα που τη βλέπω, χεχε

Συνημμένα

mindcircus

New member

Veni.....
ζωγραφιζεις παρα πολυ ωραια....

παρα πολυ ωραια.....

Μπραβο Βενι!!! ♥♥♥

Αν γνωριζομασταν απο κοντα, θα σου ζητουσα ενα μικρο πινακακι να το διακοσμησω...
Εχω απο ανθρωπους μου που ζωγραφιζουν... οπως και παιδικες ζωγραφιες απο παιδια...
Αυτα ειναι κειμηλια...

prinCess.

Well-known member

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,887 μηνύματα.

Βαριέμαι να τα σαρώνω, δε φαίνονται καλα.

woochoogirl

Τιμώμενο Μέλος

Η Αλεξάνδρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,799 μηνύματα.
Είναι συγκεκριμένοι χαρακτήρες από manga ή έτσι από το μυαλό σου; Η δεύτερη ειδικά τα σπάει

prinCess.

Well-known member

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,887 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

• Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα τις τελευταίες 60 μέρες:
  • Φορτώνει...