Ας κρίνουμε το κομμάτι

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Ωραίο θέμα, μόλις πάω σπίτι και ακούσω το τραγούδι (δεν έχω youtube εδώ) θα συμμετάσχω και εγώ, απλά ήθελα να πώ :thumbsup: στον εμπευστή...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Καλε, ξεσανα να βαλω κομματι....
Εχουμε και λεμε, Art Of Shredding- Pantera. Ηθελα διαφορα κομματια και τελικα διαλεξα αυτο....

https://www.youtube.com/watch?v=SJvC8opyVgI

Για πειτε μου γνωμες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Τα ακούσματα μου: ελληνικό έντεχνο και ροκ, alternative και ροκ ξένο (αγγλικά κυρίως), ορχηστρική μουσική, ατμοσφαιρική μουσική

Όπως καταλαβαίνετε το σκληρό ροκ/μέταλ δεν είναι η μουσική που ακούω συνήθως. Αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι δεν ακούω ποτέ. Πηγαίνω και σε στέκια με τέτοιου είδους μουσική μια στο τόσο...

Τώρα, το συγκεκριμένο κομμάτι προσωπικά το βρίσκω σχετικά καλό μέχρι τη μέση περίπου. Μετά δεν ξέρω γιατί, αλλά με κούρασε. Επαναλαμβάνεται; Θέλει περισσότερα φωνητικά; Δεν ξέρω... Εγώ θα το άκουγα αν είχα πολλές σκοτούρες ή αηδία για τον κόσμο που έπρεπε να την εκφράσω κάπως και είχα πιει και καναδυο μπύρες για να έρθω στα ίσα μου :P.

Του βάζω 6/10, χωρίς αυτό όμως να σημαίνει ότι τόσο βαθμολογώ το συγκεκριμένο είδος μουσικής γενικότερα :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ακουσματα μου : rock, blues, πολλα ειδη metal, κλασικη, ατμοσφαιρικη, ηλεκτρονικη, soundtracks κλπ.
Αποψη για το " Art Of Shredding" (Pantera) : Τεχνικά καλο, με "νευρο" ,αλλαγες και μου αρεσε η κιθαρα και το μπασο. Τα φωνητικα οχι τοσο. Και επειδη ελαχιστα εως καθολου Pantera εχω ακουσει, καθως το ακουγα μου θυμιζε εντονα Metallica στις αρχες τους. Τελικα οντως ειναι του 1990 κομμάτι. Παντως ειναι τραγουδι για πολυ συγκεκριμενη φαση : να χτυπηθεις, headbanging, smashing stuff, throwing stuff, η γυμναστική.
Τελικά : 5/10 Μπορει να το θεωρω καλοφτιαγμενο, αλλά λογω του πολυ στενου φασματος περιστασεων οπου μπορεις να το ακουσεις, συνολικα πεφτει. Και οχι οτι δεν υπαρχουν και καλυτερα ακομα και για την συγκεκριμενη περισταση.

Προηγουμενα κομμάτια :
1)Blackfiled - Hello
2)Gary Jules - Mad World
3)Lynyrd Skynyrd - Simple Man
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Το περίμενα οτι θα βάλεις PanterA :P

Τα ακούσματα μου: Rock, metal κτλ
Η άποψή μου για το Art of Shredding: Δεν είναι από τα αγαπημένα μου τραγούδια των Pantera. Θα του βάλω ένα 6/10.
+0,5 για τον Rex που είναι μορφή, 6,5.
+0,5 για τον Vinnie που είναι είδωλο και έμπνευση για μένα στα drums, 7.
+1 για τον αδικοχαμένο Dime, 8. Τελικά 8/10.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου : rock, alternative, chill out, ηλεκτρονική, σκα, μέταλ, πανκ...

Η άποψή μου για το "Art Of Shredding" (Pantera) : δεν το ήξερα το κομμάτι.
Ενώ ακούω hard rock/metal κτλ τύπου Metallica, Deep Purple κτλ, το συγκεκριμένο κομμάτι δεν μου άρεσε. Τους Pantera δεν τους έχω ξανακούσει, κ συμφωνώ με Lorien στο ότι "Παντως ειναι τραγουδι για πολυ συγκεκριμενη φαση : να χτυπηθεις, headbanging, smashing stuff, throwing stuff, η γυμναστική".
Επίσης, ενώ ο στίχος κάτι μου έλεγε, με χάλαγε η μουσική.
[Απορία : Έχει πουπλέ κ ρεφρέν?]

Τελικά : 5/10




Προηγουμενα κομμάτια :
1)Blackfiled - Hello
2)Gary Jules - Mad World
3)Lynyrd Skynyrd - Simple Man
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Metallica - Turn The Page

Clip :
Αρχική version από Bob Seger :
https://www.youtube.com/watch?v=Fe7yOccqdxI
Διασκευή από Metallica :
https://www.youtube.com/watch?v=dOibtqWo6z4

Στίχοι :
https://www.sing365.com/music/lyric....cs-Metallica/5F1A522DECEFF2714825688D0035809F


Ακουσματα μου : rock, alternative, chill out, ηλεκτρονική, σκα, μέταλ, πανκ...
Αποψη για το Turn the Page - Metallica : Προσωπικά, το θεωρώ καλύτερο απο το πρωτοτυπο. Αρκετά καταθλιπτικό & μελαγχολικο (δεν θα μπορούσα να διαλέξω κάτι πιο ευχάριστο εξάλλου εγώ). Ωστόσο ο τίτλος είναι αισιόδοξος κ οι στίχοι μιλάνε (δίνω μεγάλη βαρύτητα στον στίχο, προσωπικά). Με απλά λόγια, γεμάτο....
Τελικα : 10/10 γιατί έτσι.



Προηγουμενα κομμάτια :
1)Blackfiled - Hello
2)Gary Jules - Mad World
3)Lynyrd Skynyrd - Simple Man
4)Art Of Shredding - Pantera
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Ακουσματα μου : rock, blues, πολλα ειδη metal, κλασικη, ατμοσφαιρικη, ηλεκτρονικη, soundtracks κλπ.
Αποψη για το " Τurn The Page" (Metallica cover) : Είναι απο τα αγαπημενα μου, που με αγγιξε μολις το ακουσα. Λογω μελωδιας αλλά και καταπληκτικής εκτελεσης απο τους Metallica. Το μονο προβλημά του ειναι οι στιχοι. Μιλανε για τη δυσκολία του να κανεις tour, του να εισαι στο δρομο, χωρις "ριζες" πρακτικα. Το θεμα που δειχνουν στο βιντεοκλιπ, δεν ειναι αυτο για το οποιο γραφτηκαν οι στιχοι. Και ειναι κριμα γιατι το θεμα του βιντεοκλιπ ταιριαζει με τη μουσικη, και ακους στιχους πιο ασημαντους. Ειναι δηλαδη ας πουμε, υπερβολικά καλη αυτη η μουσικη για αυτους τους στιχους. Ή πολυ "λίγοι" αυτοι οι στιχοι, για αυτη τη μελωδια. Θα ηθελα να μιλαει για κατι πιο σημαντικό. (από οσο γνωριζω δεν εχει καν προεκτάσεις βαθυτερες).
Τελικά : Μια και το σημαντικοτερο και πιο παγκοσμιο , ειναι οι μουσικη και οχι οι στιχοι --->9/10. Γιατι πάντα θα το ακουω και παντα θα μου αρεσει. Αλλά οχι 10/10 γιατι παντα θα θυμαμαι οτι ειναι κριμα που οι στιχοι δεν ειναι στο υψος της μελωδιας.Πολυ καλη επιλογη Naiya παντως.



Προηγουμενα κομμάτια :
1)Blackfiled - Hello
2)Gary Jules - Mad World
3)Lynyrd Skynyrd - Simple Man
4)Art Of Shredding - Pantera
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Οι στίχοι δεν είναι σαν τα ποιήματα? Σημαίνουν διαφορετικά πράγματα σε διαφορετικούς ανθρώπους... (δε ξέρω, λέω ίσως)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Εχεις δικιο σε αυτο, απλα αν θυμαμαι καλά, ειχα διαβασει οτι ειχαν γραφτει για το λογο αυτο, και δλδ δεν εχουν κατι βαθυτερο. Μπορει εμεις να βγαζουμε, αλλα ειναι πιο ωραιο οταν εχει απο μονο του και δε θελει τραβηγμα απο τα μαλλια απο μας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Ακούσματα μου: ε εντάξη, ακούο πολλή Metalika.
Άποψή μου για την κομματάρα: Κομματάρα. Απίστευτο βίντεοκλιπ. Οι στίχοι εκφράζουν τους Μετάλλικα, που πάντα γράφαν για την πάρτη τους και όχι για κάποιον οπαδό (μην ανυσηχείτε, ξέρω ποιανού είναι το κομμάτι). Ειλικρινείς.
Τελικά: Niyia, μέτρησες. Πότε παντρευόμαστε?


10/10
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Ακουσματα μου: Νομιζω τα λεει ολα οτι με φωναζουν (εκτος απο ολα τα αλλα) James, και το οτι εχω ονομασει τον μπομπο μου James....

Αποψη για το Turn The Page: Ενταξη ρε παιδια... Δεν ειναι σαν τους παλιους Metallica, αλλα δεν παυει να ειναι κοματαρα, και μπορει να μην ειναι δικο τους, αλλα θα μπορουσε καληστα να ειναι γραμενο απο αυτους. Το βιντεο ειναι τρισμεγιστο, αν και σπαστικο το οτι μιλαει στην μεση του τραγουδιου η κοπελα, ωστοσω δεν παει να ειναι τρισμεγιστο

Τελικα, 9.5/10, το μισο το κραταμε για την βρωμα (ηχιτικα) και το στυλ (εμφανισιακα και ηχιτικα) που πηγε περιπατω μετα το Black...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Ακουσματα μου: Ροκ, Μέταλ,κλπ κλπ (βαριέμαι να τα γράφω κάθε φορά)

Αποψη για το Turn The Page: Είναι υπέροχο τραγούδι αλλά κατά τη γνώμη μου δεν είναι ό,τι καλύτερο έχουν κάνει οι Metallica. Το έκαναν βέβαια καλύτερο από το original και σίγουρα μετά τη διασκευή αυτό μπορεί να θεωρείται δικαιωματικά δικό τους τραγουδι αλλά και πάλι εμένα για κάποιο λόγο δε μου βγάζει τα συναισθηματα που φαίνεται να βγάζει στον περισσότερο κόσμο, δεν ξέρω γιατί. Εκεί που με το unforgiven έχω ρίξει μαύρο δάκρυ το Turn the page με κάνει απλά να σκεφτώ "Τι όμορφο τραγούδι!" και όταν μιλάμε για ένα συγκρότημα του διαμετρήματος των Metallica το "τι όμορφο τραγούδι" δε μου είναι αρκετό.

Τελικα: 8.

PS: Αν δεν έχει δηλώσει κάποιος άλλος σειρά να βάλει τραγόύδι μετά τη Niyia θέλω να βάλω εγώ το επόμενο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Το βιντεο ειναι τρισμεγιστο, αν και σπαστικο το οτι μιλαει στην μεση του τραγουδιου η κοπελα, ωστοσω δεν παει να ειναι τρισμεγιστο

:confused::confused::confused:

Κρονάκο, όλο το κλιπ εκεί βασίζεται. Το μπαμ που κάνει ο Jaymz μετά τα λόγια της είναι απίστευτο. Μην θέλουμε μόνο μουσικη ρε συ. Φιλικά πάντα, metalhead bro.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
:confused::confused::confused:

Κρονάκο, όλο το κλιπ εκεί βασίζεται. Το μπαμ που κάνει ο Jaymz μετά τα λόγια της είναι απίστευτο. Μην θέλουμε μόνο μουσικη ρε συ. Φιλικά πάντα, metalhead bro.

+10000000000000000
:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Τα ακούσματα μου: ελληνικό έντεχνο και ροκ, alternative και ροκ ξένο (αγγλικά κυρίως), ορχηστρική μουσική, ατμοσφαιρική μουσική

Αποψη για το " Τurn The Page": Προσωπικά μου άρεσαν και οι δύο εκδοχές του τραγουδιού, και νομίζω ότι λόγω του ότι σου βγάζουν διαφορετικά συναισθήματα, στο τέλος καταλήγουν να είναι διαφορετικά τραγούδια. Το original εκφράζει πόνο και παράπονο, αλλά είναι σαν να σου λέει "ο κόσμος είναι τόσο άσχημος, ας προσπαθήσουμε να τον κάνουμε καλύτερο", ενώ οι Metallica φωνάζουν "μπορεί να με έχετε αφήσει στην άκρη του δρόμου, όμως κοιτάξτε, επιζώ και καταφέρνω να συνεχίσω". Μου άρεσε το βίντεο κλιπ των Metallica, αν και όντως νομίζω ότι δεν συμφωνούσε απόλυτα με τους στίχους... Εγώ πρώτη φορά άκουσα αυτό το τραγούδι και νομίζω ότι θα μπει στη λίστα με τα τραγούδια μου στο mediaplayer. Βγάζει το παράπονο που με εκφράζει...

Για τους Metallica: 8.5/10
Για τον Bob Seger: 8/10

---------------------------------
Προηγουμενα κομμάτια :
1)Blackfiled - Hello
2)Gary Jules - Mad World
3)Lynyrd Skynyrd - Simple Man
4)Art Of Shredding - Pantera




Άσχετο, μήπως θέλετε να κάνουμε μια λίστα με συμμετοχές, ώστε να ξέρουμε ποιοι είναι να βάλουν τραγούδι την κάθε φορά; Θα μπορούσαμε να αφήνουμε κάθε κομμάτι π.χ. 4 ημέρες και η λίστα να είναι αυτής της μορφής:

7/11 - 11/11: Idril
12/11 - 16/11: μπλαμπλας
17/11-21/11: άλλος
κτλ

Έτσι, κάθε φορά που κάποιος δηλώνει ενδιαφέρον για να βάλει τραγούδι, απλά θα βάζει το όνομά του στο επόμενο ελεύθερο 4ημερο. Θα κολλάμε τη λίστα συχνά-πυκνά στο τέλος των posts μας, όπως κάνουμε και με τη λίστα των τραγουδιών. Τι λέτε; :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
:confused::confused::confused:

Κρονάκο, όλο το κλιπ εκεί βασίζεται. Το μπαμ που κάνει ο Jaymz μετά τα λόγια της είναι απίστευτο. Μην θέλουμε μόνο μουσικη ρε συ. Φιλικά πάντα, metalhead bro.

Δεν διαφωνω, αλλα το οτι σταματαει το κοματι δεν ειναι και τοσο ωραιο.. Ειναι περιεργη φαση... αν δεν μιλαγε η κοπελα δεν θα ητανε τρισμεγιστο, αλλα τωρα που μιλαει χαλαει την ροη του τραγουδιου... Δεν ξερω αν καταλαβενετε τι ενοω...


@MonaXoS πολυ ωραια ιδεα! Εγω θελω να ξαναβαλω αλλα μια και εβαλα πριν απο αυτην την φορα ας βαλει πρωτα κανα 2-3 που δεν εχουν βαλει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

QsLv

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο QsLv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 868 μηνύματα.
Metallica/Bob Seger - Turn The Page

Clip :
Αρχική version από Bob Seger :
https://www.youtube.com/watch?v=Fe7yOccqdxI
Διασκευή από Metallica :
https://www.youtube.com/watch?v=dOibtqWo6z4

Ακούσματα: @last.fm.
Άποψη για το Turn the Page: Από τους Metallica, σχετικά πιασάρικο video, αλλά το κομμάτι χάνει την ατμόσφαιρα που έχει το original, παίρνει το χαρακτηριστικό ύφος των Metallica και "ξεραίνεται" λολ. Αντιθέτως, η φωνή του Bob Seger ακούγεται δεμένη με το τραγούδι, και η δικιά του έκδοση είναι πολύ εκφραστικότερη και αισθαντική απ'αυτήν των Metallica.
Τελικα : 4/10 για τους Metallica.
8,5/10 για τον Bob Seger, γιατί είναι καλό τραγούδι για πιάνο και ουίσκι, λολ.



Προηγουμενα κομμάτια :
1)Blackfiled - Hello
2)Gary Jules - Mad World
3)Lynyrd Skynyrd - Simple Man
4)Art Of Shredding - Pantera

ψ. Θέλω και γω να βάλω τραγούδι.!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Ωραία... Η λίστα έχει ως εξής:

7/11 - 11/11: Idril
12/11 - 16/11: QsLv
17/11-21/11: weak and powerless
22/11 - 26/11: Dark_kronos
27/11 - 1/12: MonaXoS

Παρακαλώ να την αντιγράφετε όπως αντιγράφετε το ιστορικό με τα τραγούδια :)

Πείτε και οι άλλοι την γνώμη σας για τη λίστα, αλλά και για το πόσες μέρες θα θέλατε να παραμένει το κάθε τραγούδι. Μήπως αντί για 4 θέλετε 3; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Νομίζω ο weak είχε δηλώσει ενδιαφέρον, σε άλλο thread. Συγγνώμη που παίρνω την πρωτοβούλια, btw.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top