Ας κρίνουμε το κομμάτι

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
19 με 28 θα είναι εκτός ελλάδος, οπότε κάντε τα κουμάντα σας :p. κριτική, άλλη φορά :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Σου παραχωρώ τη σιερά μου τότε. Οπότε η σειρά διαμορφώνεται ως εξής:

7/11 - 11/11: weak and powerless
12/11 - 16/11: QsLv
17/11-21/11: Idril
22/11 - 26/11: Dark_kronos
27/11 - 1/12: MonaXoS

Everybody OK with it?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
πολύ πέραση το θέμα, ε? ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dark_kronos

Επιφανές μέλος

Ο Rognan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Ισπανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 20,660 μηνύματα.
Σου παραχωρώ τη σιερά μου τότε. Οπότε η σειρά διαμορφώνεται ως εξής:

7/11 - 11/11: weak and powerless
12/11 - 16/11: QsLv
17/11-21/11: Idril
22/11 - 26/11: Dark_kronos
27/11 - 1/12: MonaXoS

Everybody OK with it?

Χμμ... ο μοναχος δεν θα επρεπε να ειναι πριν απο εμενα;...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παντως παιδια, μην αγχωνομαστε με το ποσες μερες θα μεινει ενα τραγουδι, αφου ο οποιοσδηποτε μπορει να σχολιασει και τα προηγουμενα (γιαυτο βαζουμε και τα λινκς). Σκοπος ειναι να παιρνουμε το δυνατον περισσοτερες αποψεις. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Η λίστα είναι εντάξει Κρόνε... Δεν βιάζομαι να ποστάρω τραγούδι :P

7/11 - 11/11: Idril
12/11 - 16/11: QsLv
17/11-21/11: weak and powerless
22/11 - 26/11: Dark_kronos
27/11 - 1/12: MonaXoS

Ας μείνουμε εντός θέματος όμως... Σχολιάστε πληζ! Είμαστε στο κομμάτι Νο 5 :)

Προηγουμενα κομμάτια :
1)Blackfiled - Hello
2)Gary Jules - Mad World
3)Lynyrd Skynyrd - Simple Man
4)Art Of Shredding - Pantera
5) Metallica/Bob Seger - Turn The Page
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
blackfield ρε παιδιά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Πρώτη θέση δίνω στο Τurn the page, εξίσου μου αρέσει και το Mad World. Το Hello μου είναι μάλλον αδιάφορο, λίγο βαρετό, και των Pantera τελείως αδιάφορο κι αυτό, απλά μ'εκανε να γελάσω που κοίταξε το περιεχόμενο του βρακιού του, προφανώς για να δει αν είναι στη θέση του :D. Των Pantera και Blackfield δεν μου προκαλούν κανένα συναίσθημα, τα άλλα δυο, με πρώτη θέση το Turn Page μου αρέσουν τρελλά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Είναι 7/11! Επειδή οι απόψεις ανάμεσα στα 2 posts με τη λιστα διίστανται, τι θα γίνει τελικά? Αγαπητέ Weak θα βάλεις εσύ ή να βάλω εγώ?:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
θες να βάλουμε μαζί? :P

θα βάλω εγώ. πειράζει να μην υπάρχει λινκ για γιουτχιούμπ? ίσως βάλω κάνα παντελώς άγνωστο :p
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
θες να βάλουμε μαζί? :P

θα βάλω εγώ. πειράζει να μην υπάρχει λινκ για γιουτχιούμπ? ίσως βάλω κάνα παντελώς άγνωστο :p

Ναι αμέ! Να βάλουμε συνεταιρκό! Δεν ξέρω κατά πόσο βέβαια συμβαδίζουν τα ακούσματα μας!

Και ναι, να μην έχει Link για το κατάπτυστο YouTube γιατί από τα τραγούδια που ήθελα να βάλω δε είχει κανένα βιντεάκι της προκοπής και με εκνεύρισε. Υπαρχει βέβαια και το radioblog απ'όπου μπορείς να βάλεις audio streaming (αν φυσικά έχει το τραγούδι σου)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
θες να βάλουμε μαζί? :P

θα βάλω εγώ. πειράζει να μην υπάρχει λινκ για γιουτχιούμπ? ίσως βάλω κάνα παντελώς άγνωστο :p
Δεν πειραζει αν δε βρεις βιντεο. Οπως λεει και η Idril και η μουσική με τους στιχους αρκουν (καλυτερα κιολας πολλες φορες).

Παιδια βαλτε και οι 2 ταυτοχρονα , δε μασαμε. :boxing::strong:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
ουγκ.

δύσκολη η επιλογή... κατέληξα σε τγία τραγούδια, αλλά το ένα και μοναδικό το διάλεξε η θεά τύχη τελικά :p. στην κλητωρίδα μπήκαν (αλφαβητικά) οι φιναλίστς cornell - you know my name, praying mantis - nowhere to hide & supertramp - don't leave me now, αλλά βγήκε μόνο το μεσαίο (ετς).

μέγα άζμα, με κάνει να θέλω να λικνιστώ κάθε μα κάθε φορά που το ακούω - και το χω ακούσει πολλές, μάλλον είναι το most listened μου :p.

απ τις μελωδικότερες μπάντες που βγαλε το nwobhm (ποιό ήταν το owobhm, θα μου λύσει κανείς την απορία?). αφού συμμετείχαν στη γνωστή συλλογή της εποχής metal for muthas, έσκασαν μύτη το 81 με το απιστεύτου time tells no lies (ακούστε τα children of the earth, lovers to the grave).



συνέχισαν (και καλά έκαναν) να κυκλοφοράνε δίσκους για πολλά χρόνια (στην τζαπωνία μάλλον θα έκαναν κάποια σχετική επιτυχία...). το 1998 κυκλοφόρησαν το υπέροχο forever in time με τον θεό tony o'hora πλέον στα lead vocals και τους tino & chris troy, dennis stratton (με θητεία στους μέιδεν ετούτος περικαλώ, για όσους έχουν καλή μνήμη :p) να χαϊδεύουν τα έγχορδα και να άδουν από πίσω.


με το έμπα της τρέχουσας χιλιετίας σκάει μύτη το δίδυμο αδερφάκι του forever in time. με την ίδια ακριβώς σύνθεση κυκλοφορούν το nowhere to hide (μα γιατί να θέλω να κρυφτώ? :p), εξ ου και το σημερινό piece. ακούστε το (πατήστε στο εξώφυλλο, λογικά θα σας στείλει στο σωστο rapidshare link)!



ψ. η idril δεν είχε καμμία ανάμειξη, μη την λιθοβολείτε! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

shaman

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο shaman αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,711 μηνύματα.
Λοιπόν, τ'ακουσα 5-6 φορές, άρα μπορώ να κάνω κριτική.

Τα ακούσματα μου: ακούω από heavy μέχρι metal. χοχο.
Η γνώμη μου για το nowhere to hide των praying mantis: Καλή φάση. Μου βγάζει ένα έπικ feeling. Καλές κιθάρες, απλό drumming, ωραίγια φωνητικά. Πορωτικό. Θα του βάλω ένα...

10/10.
(παλτέ, ξες εσύ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Idril

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Idril αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 1,435 μηνύματα.
Ούτε εγώ το ήξερα (ούτε και το group είχα ακουστά) αλλά μπορώ να πω ότι ενθουσιάστηκα και σίγουρα θα επιδιώξω να καούσω κι άλλα από τους κυρίους!

Πολύ "ανυψωτικό" κομμάτι, λίγο 80's φάση, είναι ότι πρέπει για να φτιάχνει τη διάθεση σε downιαρικες στιγμές. Δυστυχώς όσο κι αν έψαξα τους στίχους δεν τους βρήκα και αυτό είναι λίγο πρόβλημα για μένα γιατί παντα δίνω σημασία στο στίχο αλλά απ'όσα έπιασα καλούτσικοι είναι! Η μουσική πάντως είναι ακριβώς το είδος που γουστάρω, να'σαι καλά ρε weak που με μόρφωσες απόψε!!!:)

Τελικά 9 (ε, δε μπορώ να το ξεπεράσω αυτό με τους στίχους) + μια υπόσχεση να ακούσω ότι έχουν βγάλει!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Παιδιά μια παρακληση : μια και η ουσια του τοπικ ειναι, με μια ματια να βλεπουμε πως ακουγονται καποια κομματια σε αλλους, θα ειναι καλο να γραφετε παντα τι ακουτε , και επειτα τα σχόλιά σας, οπως στην αρχη. Αλλωστε ενα copy-paste σε προηγουμενο ποστ του ο καθενας να κανει χρειαζεται, και να κανει αλλαγες. Και μη ξεχνατε και τα λινκς για τα προηγουμενα κομματια (κι αυτα ενα απλό copy paste ειναι ). Να εχει μια ομοιομορφια για να διαβαζεται ευκολα, αλλα και να ακουνε περισσοτεροι τα κομματια :)
----


Ακουσματα μου
: rock, blues, πολλα ειδη metal, κλασικη, ατμοσφαιρικη, ηλεκτρονικη, soundtracks κλπ.
Αποψη για "Praying mantis - nowhere to hide : Kλασσικό μεταλ, αλλά αν δεν εβλεπα οτι ειναι απο δισκο του 2000, θα πιστευα οτι ηταν 90s το πολύ ! Ακουγεται ευκολα, ευπεπτο, χωρις υπερβολές ή κατι που να το χαλαει ιδιαιτερα. Ομως ειτε επειδη εχω ακουσει καμποσο τετοιο ηχο, ειτε επειδη μου αρεσει κατι πιο involving, μου φανηκε σαν απλα ενα παλιο μεταλ τραγουδακι απο τα παρα πολλα που υπαρχουν. Ισως ο δισκος να εχει και καλυτερα μεσα, δε ξερω.
Τελικά : 5/10. Καλο μεν, αλλά θα το ξεχασω πολυ πολυ γρηγορα, δε θα με απασχολησει.



Προηγουμενα κομμάτια :

1)Blackfield - Hello
2)Gary Jules - Mad World
3)Lynyrd Skynyrd - Simple Man
4)Art Of Shredding - Pantera
5) Metallica/Bob Seger - Turn The Page
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
blackfield ρε παιδιά, τζίζους κράιστ πια! :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Προφανως κανεις δεν καταλαβε το προηγουμενο ποστ σου :P Ε ηταν λιγο ασαφες (στειλε και κανα pm my christian :P ) Λογω του copy-paste , καταλαβαινεις. Παιδια καντε copy-paste τα προηγουμενα λινκς απο το ποστ μου, για να ειναι διορθωμενο και αυτο. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
όντως, ήτο λίγο ασαφές. κι εγώ όταν το ξαναδιάβασα τυχαία με πέρασα για φανμπόυ των blackfield :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Niyia

Διάσημο μέλος

Η Niyia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Χορευτής. Έχει γράψει 2,858 μηνύματα.
Τα ακούσματά μου : rock, alternative, chill out, ηλεκτρονική, σκα, μέταλ, πανκ...

Η άποψή μου για το "Praying mantis - nowhere to hide" : δεν το ήξερα το κομμάτι.
Ως είδος μουσικής, είναι από αυτά που ακούω. Το άκουσα ευχάριστα αλλά δεν με συγκίνησε. Μου φάνηκε κάπως μονότονο σε ορισμένα σημεία. Οι στίχοι συναισθηματικοί... κάτι μου λένε.

Τελικά : Θα βάλω 6/10. (υπάρχουν κ καλύτερα κομμάτια για μεγαλύτερους βαθμούς) :P


Προηγουμενα κομμάτια :

1)Blackfield - Hello
2)Gary Jules - Mad World
3)Lynyrd Skynyrd - Simple Man
4)Art Of Shredding - Pantera
5)Metallica/Bob Seger - Turn The Page
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 16 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 7 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top