Αστυνομικοί-Ασφαλίτες έσπασαν το χέρι 13χρονου μαθητή στην Λάρισα

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,548 μηνύματα.
Σιγά μην θέλουν κάμερες οι αριστεροί στα σχολεία.
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Αν 6 ουγκανοι αστυνομικοι βγαλανε κομπλεξ σε ενα 13χρονο κατακριτεο. Αλλα ειναι παγια μεταπολιτευτικη αριστεριστικη τακτικη να βγαινει ο καθε ιδεοληπτικος και να ορυεται για αστυνομικη βια. Οπως στις εκατονταδες καταληψεις, παρανομες θυμιζω, που τρωνε λιγο δακρυγονο οι επαναστατες και κλαινε.

Εγώ πάλι θα πω, μιας και τα Ορκ της ΕΛΑΣ είναι τόσο μάχιμα, να μην αρχίζουν τις φυσουνιες και τα χημικά σε κάθε ντου που πάει να τους φύγει λίγο στραβά. Άστο, το τι έγινε, όταν τους τελείωσαν τα δακρυγόνα και φεύγανε κατά δεκάδες στα νοσοκομεία το θυμόμαστε.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Κι αυτο να το ξαναθυμηθουμε,δεν ηταν αστυνομικη βια τοτε?

Ξύλο, δακρυγόνα και τραυματίες σε συγκέντρωση έξω από συμβολαιογραφείο - Τα ΜΑΤ που ο ΣΥΡΙΖΑ θα καταργούσε συγκρούστηκαν με πρώην συντρόφους των κυβερνώντων σε Αθήνα και Θεσσαλονίκη​

pleistiriasmoi-photo-ksulo.jpg



 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,963 μηνύματα.

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Εγώ πάλι θα πω, μιας και τα Ορκ της ΕΛΑΣ είναι τόσο μάχιμα, να μην αρχίζουν τις φυσουνιες και τα χημικά σε κάθε ντου που πάει να τους φύγει λίγο στραβά. Άστο, το τι έγινε, όταν τους τελείωσαν τα δακρυγόνα και φεύγανε κατά δεκάδες στα νοσοκομεία το θυμόμαστε.
μα και επι συριζα πλακωνανε και ψεκαζανε με χημικα τα θυμαστε,τα ειχα δει κι εγω απο κοντα,ημουν σε πορειες τοτε

 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.
Είναι, δηλαδή, ολόκληρο το περιστατικό μια καλοστημένη συνωμοσία, όπως και όλες οι υπόλοιπες του τελευταίου καιρού με στόχο την σπίλωση της εικόνας της κυβερνητικής εξουσίας...
Aπο το να πετάνε semtex σε 13χρονα και να φωνάζουν "BAMBI" (Αστείο για παλιούς :lol:), μου φαίνεται πιο πιθανό.

Δεν μπορεις να ξέρεις γιατι και μέσα στην ΕΛΑΣ κυκλοφορουν αρκετοί ακατάλληλοι.
Sure, αλλά σε 13χρονα? Τι να πώ, εγώ απο προσωπική εμπειρία τους έβλεπα κάθε μέρα στην σχολή στο κέντρο και δεν είδα ποτέ περίεργο ποτέ, και ας ήταν δίπλα στην πορείες.
Αυτά θα λυθούν μόνο με κάμερες στις στολές και να ακουγονται όλα.
Τέλειο, δουλεύει πολύ καλά στην αμερική. Μόνο θέμα είναι το $$$
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Δειτε και αυτο

Τα αίσχη της ΕΛΑΣ και η “κυβέρνηση της Αριστεράς”: Ο θλιβερός απολογισμός της “συνέχειας του κράτους”
p151244.jpg

Τρεις άνδρες των ΜΑΤ σέρνουν διαδηλωτή κατά των πλειστηριασμών, τον χτυπούν βάναυσα και τον συλλαμβάνουν, 5/10, Θεσσαλονίκη

 

NikosM.5

Νεοφερμένος

Ο NikosM.5 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
Εννοείται ότι και επί σρζ έπεφτε ξύλο από τους μπασκίνες, απλά όπως είπαν και οι ίδιοι όταν βγήκε η ΝΔ "τώρα λύθηκαν τα χέρια μας". Σε αυτό να προσθέσουμε και τις συνεχείς προσλήψεις ειδικών φρουρών και την επανίδρυση των χούλιγκαν με τα μηχανάκια που λέγονται ομάδα Δ.

Οπότε λογικό είναι να συμβαίνουν περισσότερα περιστατικά τώρα, μπορείτε να κλείσετε τα πλυντήρια τώρα γιατί τα άπλυτα είναι μπόλικα.
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
μα και επι συριζα πλακωνανε και ψεκαζανε με χημικα τα θυμαστε,τα ειχα δει κι εγω απο κοντα,ημουν σε πορειες τοτε

Προφανώς και έδερναν και επί ΣΥΡΙΖΑ, όχι σε τέτοια συχνότητα και ένταση για διάφορους λόγους (αν και αυτό δεν έχει τόση σημασία από πολιτικής σκοπιάς). Εγώ δεν ψηφίζω ΣΥΡΙΖΑ και δεν με ενδιαφέρει να κάνω αντιπολίτευση, ίσα ίσα λέω πως σε πάρα πολλούς τομείς ο ΣΥΡΙΖΑ έστρωσε το δρόμο για τα αίσχη που γίνονται από την τωρινή κυβέρνηση.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Και αυτο

Ξύλο και χημικά σε συνταξιούχους στην πορεία του ΠΑΜΕ​


ks2.jpg

ks.jpg


Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Προφανώς και έδερναν και επί ΣΥΡΙΖΑ. Εγώ δεν ψηφίζω ΣΥΡΙΖΑ και δεν με ενδιαφέρει να κάνω αντιπολίτευση, ίσα ίσα λέω πως σε πάρα πολλούς τομείς ο ΣΥΡΙΖΑ έστρωσε το δρόμο για τα αίσχη που γίνονται από την τωρινή κυβέρνηση.
συμφωνω και πιο πριν ακομα γινονταν αισχη απο την ΕΛΑΣ δεν ειναι τωρινο φαινομενο η αστυνομικη βια
Επι Σαμαρα θυμηθειτε
Σε πορεια συνταξιουχων τους ψεκασαν

mat.jpg


και αυτο θυμηθειτε
Ο πρόεδρος της Ένωσης Φωτορεπόρτερ Ελλάδας, Μάριος Λώλος, που χτυπήθηκε χτες από τα ΜΑΤ στο Σύνταγμα – μαζί με άλλους φωτορεπόρτερ, δημοσιογράφους και πολίτες – και νοσηλεύεται με κρανιοεγκεφαλικές κακώσεις.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εννοείται ότι και επί σρζ έπεφτε ξύλο από τους μπασκίνες, απλά όπως είπαν και οι ίδιοι όταν βγήκε η ΝΔ "τώρα λύθηκαν τα χέρια μας". Σε αυτό να προσθέσουμε και τις συνεχείς προσλήψεις ειδικών φρουρών και την επανίδρυση των χούλιγκαν με τα μηχανάκια που λέγονται ομάδα Δ.

Οπότε λογικό είναι να συμβαίνουν περισσότερα περιστατικά τώρα, μπορείτε να κλείσετε τα πλυντήρια τώρα γιατί τα άπλυτα είναι μπόλικα.
μια ζωη συνεβαιναν,ειπαμε τους το επιτρεπει η εκ των εσω οργανωση τους,ετσι εκπαιδευονται τι δεν καταλαβαινετε?
Και ποια πλυντηρια?Εγω δε δικαιολογω σε καμια περιπτωση την αστυνομικη αυθαιρεσια και βια ετσι?
Ειναι κατακριτεα.
Τα οσα παραθεσα ηταν για να πω οτι αυτο γινεται μια ζωη στην ΕΛΑΣ.Μια ζωη τα ιδια ακουμε και βλεπουμε.
Εξορθολογισμο δεν βλεπουμε.
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
@EvanescenceQ και λοιποί, τζάμπα χαλάτε το χρόνο σας, κανείς δεν είπε ότι η αστυνομία ήταν καλή επί ΣΥΡΙΖΑ, ήταν η ίδια φασιστική συμμορία. Άλλο που τώρα όπως δήλωσε ευθαρσώς και ο εκπρόσωπός τους, η κυβέρνηση τους έλυσε τα χέρια. Βγείτε λοιπόν να πάρετε λίγο καθαρό αέρα, ωραία μέρα έχει, δείτε και κάνα παιδάκι να παίζει μπας και ευαισθητοποιηθείτε και σταματήσετε να ξεπλένετε φασίστες που ξυλοφορτώνουν παιδιά. Άιντε.

Και μετά χαράς ποντάρετε τα λεφτά σας στην ΕΛΑΣ που έγινε ρόμπα προχθές με τον Φουρθιώτη για 274725η φορά.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@EvanescenceQ και λοιποί, τζάμπα χαλάτε το χρόνο σας, κανείς δεν είπε ότι η αστυνομία ήταν καλή επί ΣΥΡΙΖΑ, ήταν η ίδια φασιστική συμμορία. Άλλο που τώρα όπως δήλωσε ευθαρσώς και ο εκπρόσωπός τους, η κυβέρνηση τους έλυσε τα χέρια. Βγείτε λοιπόν να πάρετε λίγο καθαρό αέρα, ωραία μέρα έχει, δείτε και κάνα παιδάκι να παίζει μπας και ευαισθητοποιηθείτε και σταματήσετε να ξεπλένετε φασίστες που ξυλοφορτώνουν παιδιά. Άιντε.
λαθος μονο ξεπλυμα δεν κανουμε,απλα παραθετουμε τα περιστατικα,η ΕΛΑΣ αυτη ηταν και ειναι.
Δεν ειδαμε να εξορθολογιζεται.
Μονο βια και αυθαιρεσια,αυτο κατακρινουμε.Αυτο θελουμε να αλλαξει.Αλλα δυστυχως δεν προκειται να γινει ποτέ.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και για την ιστορια δειτε

Ο άνθρωπος που δημιούργησε τα ΜΑΤ αποκαλύπτει το παρασκήνιο της ίδρυσης των ειδικών αυτών τμημάτων της αστυνομίας που σφράγισαν με τη δράση τους τα χρόνια της μεταπολίτευσης.
Greek_0.jpg

 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Καταδικάζεις τον ξυλοδαρμό του παιδιού, ναι ή ου;
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,907 μηνύματα.
Μεμονωμένο περιστατικό θα είναι κι αυτο....
 

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι ρε, απλά έχουν γίνει 5153728 τυχαία περιστατικά που βολεύουν το αφήγημά μας. Κατά τα άλλα οι άλλοι πιο εύκολα πιστεύουν την ΕΛΑΣ που έχει πάει κουβά ισάριθμες φορές.
 

Zukov

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Zukov αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,903 μηνύματα.
Εγώ πάλι θα πω, μιας και τα Ορκ της ΕΛΑΣ είναι τόσο μάχιμα, να μην αρχίζουν τις φυσουνιες και τα χημικά σε κάθε ντου που πάει να τους φύγει λίγο στραβά. Άστο, το τι έγινε, όταν τους τελείωσαν τα δακρυγόνα και φεύγανε κατά δεκάδες στα νοσοκομεία το θυμόμαστε.
Αυτο εγινε επειδη η αστυνομια πλεον επανδρωνεται με οποιον γραψει 17000+ στις πανελληνιες και ας μην εχει σωματικα προσοντα. Για αυτο καθονται και τις τρωνε
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Καταδικάζεις τον ξυλοδαρμό του παιδιού, ναι ή ου;
αν οντως προκειται περι αστυνομικης αυθαιρεσιας και βιας ναι το καταδικαζω,αν συνεβη το παιδι να χτυπησε ή δεν ξερω εγω τι αλλο,που δεν ειμαι σε θεση να το γνωριζω παιδια τι εγινε πραγματικα,γινεται εσωτερικος ελεγχος,δεν ημουν μπροστα στο συμβαν να το εχω δει με τα ματια μου,αν το εκαναν οι αστυνομικοι να διερευνηθουν και οι ευθυνες τους και η τιμωρια τους ενταξει?
Αλλα πειτε τιμωρηθηκαν,θα αλλαξει κατι?
Θα γινει η αστυνομια καλυτερη?
Οχι.
Αυτο λεμε.
 

JJohn1

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο JJohn1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 273 μηνύματα.

Guest 190013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρώτα παραθέτει δεκάδες περιστατικά βίας απ' την ΕΛΑΣ επί ΣΥΡΙΖΑ και μετά λέει ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ. Καλά μη ζορίζεστε και τόσο παιδιά, καταλάβαμε :)
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Θυμηθειτε λιγο την πορεια του πανεκπαιδευτικου συλλαλητηριου το 2007


Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πρώτα παραθέτει δεκάδες περιστατικά βίας απ' την ΕΛΑΣ επί ΣΥΡΙΖΑ και μετά λέει ΑΝ ΕΓΙΝΕ ΤΟ ΚΑΤΑΔΙΚΑΖΩ ΔΕ ΞΕΡΩ ΔΕΝ ΗΜΟΥΝ ΕΚΕΙ. Καλά μη ζορίζεστε και τόσο παιδιά, καταλάβαμε :)
εσυ ησουν μπροστα ε?
αφου δεν ημουν μπροστα τι να πω?
λεω δεν ημουν μπροστα για να γνωρζω τι ακριβως εγινε,να μπορουσα να καταθεσω τη μαρτυρια μου αν ηταν υπερ του παιδιου ετσι?
Και να τιμωρηθουν οι υπευθυνοι.
Γιατι δεν παραδεχεσαι οτι η αστυνομια ετσι ηταν?Αυτο λεμε.
Μπορειτε να μην τα βλεπετε μονοπλευρα?
Χεστηκαμε για ΕΛΑΣ και εκαστοτε κυβερνηση και αντιπολιτευση ετσι? να αλλαξει η αστυνομια θελουμε να εξορθολογιστει ο τροπος δρασης τους και φυσικα να γινονται ελεγχοι και καταγγελιες σε αναλογα περιστατικα.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top