Αυνανισμός...

Αυνανίζεστε και αν ναι πόσο συχνά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 462)
  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι

    Ψήφοι: 21 4.5%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 125 27.1%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 166 35.9%
  • Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

    Ψήφοι: 22 4.8%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 28 6.1%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 100 21.6%

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Κανεις δεν υποστηριξε οτι προτιμαει να γινεται κρυφα...ουτε οτι το εαν γινεται, οντας καποιος μεσα σε σχεση, ειναι ανωμαλο...
Απλα οτι κατι υπαρχει παραπανω απο αυτο που φαινεται...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

guru

Νεοφερμένος

Ο guru αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 39 ετών. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Κανεις δεν υποστηριξε οτι προτιμαει να γινεται κρυφα...ουτε οτι το εαν γινεται, οντας καποιος μεσα σε σχεση, ειναι ανωμαλο...
Απλα οτι κατι υπαρχει παραπανω απο αυτο που φαινεται...
τι ειναι αυτο που πιστευεις πως υπαρχει κ δεν φαινεται?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
Με τον όρο αυνανισμός, αναφερόμαστε στην διέγερση των ιδίων γεννητικών οργάνων με στόχο την πρόκληση οργασμού και αυτοϊκανοποίησης της γενετήσιας ορμής και ηδονής χωρίς συνουσία με άλλο πρόσωπο.

Ο αυνανισμός δεν συναντάται μόνο στον άνθρωπο, αλλά και σε πολλά είδη του ζωικού βασιλείου, σε αρσενικά καθώς και σε θηλυκά ζώα.

Επίσημη ονομασία του όρου σύμφωνα με την Ορθόδοξη Εκκλησία είναι "η κατά μόνας αμαρτία", θεωρώντας την έτσι σαφώς ως "αμαρτία". Λόγια έκφραση του όρου απαντάται και ως "προσφιλής κατά μόνας διέγερση" ή απασχόληση, (το δεύτερο περισσότερο ειρωνικά).

Ο αυνανισμός αποτελεί σεξουαλική πράξη τόσο των ανδρών όσο και των γυναικών, η οποία εκδηλώνεται για πρώτη φορά συνήθως κατά την περίοδο της εφηβείας του ατόμου, χωρίς όμως να περιορίζεται σε αυτήν την ηλικία. Γάλλοι επιστήμονες δημοσίευσαν πέρυσι μελέτη στη οποία τεκμηριώνουν με φωτογραφικό υλικό ότι και στη ενδομήτρια ζωή του εμβρύου λαμβάνει χώρα ο αυνανισμός. Ο αυνανισμός αν και διαδεδομένος, θεωρείται ταμπού για τους περισσότερους ανθρώπους. Παλαιότερα δε εθεωρείτο και επιβλαβής για τη σωματική και την ψυχική υγεία. Μέχρι τις αρχές του εικοστού αιώνα η επίσημη ιατρική θέση ήταν ότι ο αυνανισμός προκαλεί σοβαρές βλάβες στην πνευματική και σωματική υγεία. Πολλές σοβαρές αρρώστιες αποδίδονταν στον αυνανισμό και πολλοί γιατροί της εποχής εκείνης περιέγραφαν ένα σχετικό σύνδρομο που ονομαζόταν «εκφυλιστική νόσος».

Για την παρεμπόδιση ή τον περιορισμό του αυνανισμού είχαν επινοηθεί και κυκλοφορούσαν στη αγορά ζώνες ασφαλείας που παρεμπόδιζαν τον αυνανισμό, και οι οποίες βρίσκονταν σε χρήση έως και το 1920. Αντίστοιχα στις γυναίκες η αντιμετώπιση του αυνανισμού ήταν χειρουργική με κλειτοριδεκτομή.
Σήμερα όμως η επιστήμη δεν τον συνδέει πλέον με κανενός είδους παρενέργειες σωματικές ή ψυχικές. Χρησιμοποιήθηκε μάλιστα από ψυχαναλυτές κατά το 19ον αιώνα για τη θεραπεία της υστερίας στις γυναίκες. Στη σημερινή εποχή θεωρείται δεδομένο επιστημονικά ότι ο αυνανισμός αποτελεί φυσιολογική λειτουργία και κοινή εμπειρία για τους περισσότερους ανθρώπους όλων των φυλών και όλων των εποχών.

Ποσοστό 94% των ανδρών και 40% των γυναικών αυνανίζονται - οι άντρες σε διπλάσια συχνότητα από τις γυναίκες. Τα ποσοστά πέφτουν λίγο μετά το γάμο – 72% για τους άντρες και 38% για τις γυναίκες. Το ποσοστό των αντρών που αυνανίζεται στην εφηβική ηλικία πλησιάζει το 100%. Το ποσοστό των εφήβων γυναικών που αυνανίζεται είναι σημαντικά μικρότερο από αυτό των αντρών και κυμαίνεται γύρω στα 60-75%. Ένα σημαντικό ποσοστό των γυναικών αρχίζει να αυνανίζεται ήδη από την παιδική ηλικία (7-9 ετών). Ένα άλλο ποσοστό αρχίζει να αυνίζεται στη διάρκεια της προεφηβείας ή της εφηβείας. Τέλος ένα σημαντικό ποσοστό των γυναικών αυνανίζεται για πρώτη φορά αφού έχει ήδη τις πρώτες σεξουαλικές επαφές.

Αποτελεί ακόμα ταμπού;
Γιατί θεωρείται "αμάρτημα" και από ποιούς;

Πιστεύετε ότι το μορφωτικό επίπεδο/οικογένεια/κοινωνικός περίγυρος σχετίζεται με τον αυνανισμό;Ποιοί παράγοντες πιστεύετε ότι παίζουν ρόλο;

Σε μικρότερη ηλικία ποιές αντιλήψεις είχατε περί αυνανισμό;
Ποιά η προσωπική σας εμπειρία;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.

Πιστεύετε ότι το μορφωτικό επίπεδο σχετίζεται με τον αυνανισμό;

Ναι, οι καθηγητές Πανεπιστημίου κάνουν υπερωρίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

self-instructive depressing

Περιβόητο μέλος

Ο self-instructive depressing αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 6,397 μηνύματα.
καταρχήν , έχω την εντύπωση ότι υπάρχει ήδη θέμα για τον αυνανισμό - οπότε έκανες μ@λ@κία :P



Ποσοστό 94% των ανδρών και 40% των γυναικών αυνανίζονται - οι άντρες σε διπλάσια συχνότητα από τις γυναίκες.
αψού
αψ...
ψέμα

Το ποσοστό των αντρών που αυνανίζεται στην εφηβική ηλικία πλησιάζει το 100%.
ο 1% ρωτήθηκε μπροστά στους γονείς του

Τέλος ένα σημαντικό ποσοστό των γυναικών αυνανίζεται για πρώτη φορά αφού έχει ήδη τις πρώτες σεξουαλικές επαφές.
είδαν και αποείδαν
αποφάσισαν να πάρουν την κατάσταση στα χέρια τους8)

να απαντήσω και σοβαρά ( ; )

Αποτελεί ακόμα ταμπού;
ναι αλλάς ας μην μιλάμε για αυτό
Γιατί θεωρείται "αμάρτημα" και από ποιούς;
δεν θεωρείται από κανέναν αμάρτημα , αρκεί στην πρόταση το υποκείμενο να μην είναι <<εγώ>>
Πιστεύετε ότι το μορφωτικό επίπεδο/οικογένεια/κοινωνικός περίγυρος σχετίζεται με τον αυνανισμό;Ποιοί παράγοντες πιστεύετε ότι παίζουν ρόλο;
αμάν πια αυτή η προκάτ εσάνς προλόγου σε έκθεση πανελληνίων (νόου οφένς) - η μόρφωση και η παιδεία (σικ) δεν είναι πασπαρτού
υπάρχουν ακόμα μερικές κλειδαρότρυπες που θα παραμείνουν στο ασυνείδητο(λογοπαίχνιο με το πασπαρτού)
τεσπα , παλιά διάβαζα ψυχολογία και ανέφερε κάπου <<απασχολήστε το παιδί σας με ενδιαφέροντες δραστηριότητες - για να μην το παρακάνει>> . Δεν θα επιμείνω στο αν το διάβασμα είναι ενδιαφέρουσα δραστηριότητα :P

Ποιά η προσωπική σας εμπειρία;
ο τελευταίος μ@λ@κας που συνάντησα ήταν ένας με δεξί φλας που έστριψε αριστερά
αλλά για να είμαι ειλικρινής , δεν πρόλαβα να κοιταχτώ το πρωί στον καθρέφτη
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Speedy

Δραστήριο μέλος

Ο Speedy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αγρίνιο (Αιτωλοακαρνανία). Έχει γράψει 713 μηνύματα.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Ρε τον τυχερό!


...68 ετών είναι ο τύπος
"ρε τον καημένο" να λες :P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Insomniac

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomniac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 876 μηνύματα.
Αποτελεί ακόμα ταμπού;
Γιατί θεωρείται "αμάρτημα" και από ποιούς;

Πιστεύετε ότι το μορφωτικό επίπεδο/οικογένεια/κοινωνικός περίγυρος σχετίζεται με τον αυνανισμό;Ποιοί παράγοντες πιστεύετε ότι παίζουν ρόλο;

Σε μικρότερη ηλικία ποιές αντιλήψεις είχατε περί αυνανισμό;
Ποιά η προσωπική σας εμπειρία;

Θα ελεγα οτι ειναι λιγο λιγοτερο απο ημι-ταμπου! :P Δεν ειναι ταμπου για αντρες, και ειναι σχεδον απολυτο ταμπου για γυναικες (δλδ καποιες μπορει και να το παραδεχθουν δημοσια, η συντριπτικη πλειοψηφια, οχι)

Οχι, γιατι να παιζει ρολο; Σωματικες αναγκες ειναι αυτες, γιατι να επηρεαζονται απο τη μορφωση ή τον κοινωνικο περιγυρο; Ελαχιστα ισως σε υπερβολικα συντηρητικες (ή θρησκοληπτες) οικογενειες, αλλα νομιζω οτι στις συγχρονες κοινωνιες αποτελουν μειοψηφια αυτες οι περιπτωσεις. Περισσοτερο ρολο μπορει να εχει στο κατα ποσο αισθανεσαι εσυ ο ιδιος ανετα με αυτο που κανεις (να μην ντρεπεσαι για αυτο) και για το κατα ποσο το παραδεχεσαι και δημοσια.

Τις ιδιες θα ελεγα. Εκτος απο την προ-εφηβικη ηλικια που ενω ηθελα να αυνανιζομαι πιο συχνα συγκρατουμουν γιατι νομιζα οτι δεν ειναι φυσιολογικο κατι τετοιο. :)

Η προσωπικη εμπειρια οταν λες; :hmm::confused:

Υ.Γ: Τα ποσοστα (94% των ανδρών και 40% των γυναικών) μου φαινονται μικρα παντως, κυριως για τις γυναικες, και ειδικοτερα για τις νεοτερες (που δεν γεννηθηκαν δλδ σε πιο συντηρητικες κοινωνιες). Το οτι "ένα σημαντικό ποσοστό των γυναικών αυνανίζεται για πρώτη φορά αφού έχει ήδη τις πρώτες σεξουαλικές επαφές" νομιζω οτι σε μεγαλο βαθμο οντως ισχυει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νωεύς

Τιμώμενο Μέλος

Ο Ιάσων αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Άγιο Πνεύμα (Σέρρες). Έχει γράψει 5,713 μηνύματα.
Δεν αυνανίζονται, μόνον τα ...ανενεργά ηφαίστεια, νομίζω...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
"ένα σημαντικό ποσοστό των γυναικών αυνανίζεται για πρώτη φορά αφού έχει ήδη τις πρώτες σεξουαλικές επαφές"


Λογικό είναι
γιατί, αν περίμεναν από τον παρτενέρ να ενδιαφερθεί για εκείνες,
...
:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Δεν αυνανίζονται, μόνον τα ...ανενεργά ηφαίστεια, νομίζω...
Θα έλεγα να αφήσουμε τον χαρακτηρισμό (αμαρτία) και να προσπαθήσουμε να εξηγήσουμε κάποιες λεπτομέρειες .

Ξεκινώ απο τον παραλληλισμό του αυνανισμού με ανενεργό ηφαίστειο .

Ναι μοιάζει απόλυτα.

Ομως όπως ξυπνούν τα ηφαίστεια, έτσι ξυπνά και ολόκληρο το σώμα μετά απο μια περίοδο ηρεμίας (απραξίας) και με φορτωμένες όλες τις φλέβες .

Είναι και αυτό μια εκδοχή .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Υπάρχουν όμως και πολλοί άνθρωποι οι οποίοι δεν αυνανίζονται μόνο μετά από περίοδο ηρεμίας ή απραξίας, αλλά συστηματικά, απλά επειδή τους αρέσει...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μάξιμος

Διάσημο μέλος

Ο Μάξιμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Σκηνοθέτης. Έχει γράψει 3,804 μηνύματα.
Υπάρχουν όμως και πολλοί άνθρωποι οι οποίοι δεν αυνανίζονται μόνο μετά από περίοδο ηρεμίας ή απραξίας, αλλά συστηματικά, απλά επειδή τους αρέσει...

Πριν απο εσένα επικρατούσε η άποψη οτι το 99.9...9 % των ανδρών αυνανίζονται.

Βέβαια και για να μη θέσω εαυτόν μου στο απυρόβλητο, τοποθετήθηκα λέγοντας ή μάλλον προτρέποντας έναν άνδρα, για μια χρονική περίοδο, και για να συγκεκριμενοποιήσω, κατα την διάρκεια της περιόδου της κοπέλας - γυναίκας - ερωμένης ......., να δοκιμάσει να φορτώσει τις μπαταρίες του !

Εγώ φίλε μου έκανα την τοποθέτηση μου ως όφειλα απαντώντας σε εσένα .

Εσύ, μπορείς σε παρακαλώ να μας εξηγήσεις τι εννοείς όταν λες ΑΠΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΑΡΕΣΕΙ ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Υπάρχουν όμως και πολλοί άνθρωποι οι οποίοι δεν αυνανίζονται μόνο μετά από περίοδο ηρεμίας ή απραξίας, αλλά συστηματικά, απλά επειδή τους αρέσει...
Είναι οι γνωστοί και ως μ@λ@κες.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Great Chaos

Περιβόητο μέλος

Ο Όττο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 56 ετών, επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,911 μηνύματα.
Μπόρατ, πολύ άκομψο και αφοριστικό από την πλευρά σου αυτό που λες. Ειλικρινά σε περίμενα πιο ανοιχτόμυαλο και όχι δεμένο σαν το πτώμα του Έκτορα πίσω απ' το άρμα της Ιουδαιοχριστιανικής ηθικής διαστρέβλωσης. Εάν νομίζεις ότι μαλάκες λέγονται αυτοί που αυνανίζονται, επίτρεψέ μου να γελάσω μέχρις δακρύων, χωρίς να σχολιάσω την υφέρπουσα ενοχή που υποκρύπτει η παρατήρησή σου...

Μιλάω για την απόλαυση του να κάνει κάποιος σεξ με τον εαυτό του. Μιλώ για την ηδονή της αυτοϊκανοποίησης. Ο αυνανισμός δεν είναι απλά και μόνο λύση ανάγκης. Η δύναμη της φαντασίωσης είναι πανίσχυρη νομίζω. Υπάρχουν πράγματα που μπορείς να τα κάνεις μόνο με τον εαυτό σου, μέσα στη σφαίρα της νόησής σου και δεν μπορεί να τ' ακούσει ούτε ο ...πνευματικός σου. Άντρες και γυναίκες το πράττουν με χαρά κι ικανοποίηση, ωστόσο κανείς δεν το λέει για να μην αντιμετωπίσει την ηθικοπλαστική κατακραυγή και χλεύη που παρατηρείται κι εδώ μέσα.

Χαρά μου να είμαι μαλάκας, όταν οι ηθικολόγοι υποκρίνονται τους άμεμπτους. Βγάλτε ελεύθερα τ' απωθημένα σας, αντέχει το τομάρι μου...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Είναι οι γνωστοί και ως μ@λ@κες.:redface:
Mολις αποκάλεσες, πανω κατω, σχεδον τον μισο πλανητη μαλακες για το λογο αυτο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.
Μπόρατ, πολύ άκομψο και αφοριστικό από την πλευρά σου αυτό που λες. Ειλικρινά σε περίμενα πιο ανοιχτόμυαλο και όχι δεμένο σαν το πτώμα του Έκτορα πίσω απ' το άρμα της Ιουδαιοχριστιανικής ηθικής διαστρέβλωσης. Εάν νομίζεις ότι μαλάκες λέγονται αυτοί που αυνανίζονται, επίτρεψέ μου να γελάσω μέχρις δακρύων, χωρίς να σχολιάσω την υφέρπουσα ενοχή που υποκρύπτει η παρατήρησή σου...

Μιλάω για την απόλαυση του να κάνει κάποιος σεξ με τον εαυτό του. Μιλώ για την ηδονή της αυτοϊκανοποίησης. Ο αυνανισμός δεν είναι απλά και μόνο λύση ανάγκης. Η δύναμη της φαντασίωσης είναι πανίσχυρη νομίζω. Υπάρχουν πράγματα που μπορείς να τα κάνεις μόνο με τον εαυτό σου, μέσα στη σφαίρα της νόησής σου και δεν μπορεί να τ' ακούσει ούτε ο ...πνευματικός σου. Άντρες και γυναίκες το πράττουν με χαρά κι ικανοποίηση, ωστόσο κανείς δεν το λέει για να μην αντιμετωπίσει την ηθικοπλαστική κατακραυγή και χλεύη που παρατηρείται κι εδώ μέσα.

Χαρά μου να είμαι μαλάκας, όταν οι ηθικολόγοι υποκρίνονται τους άμεμπτους. Βγάλτε ελεύθερα τ' απωθημένα σας, αντέχει το τομάρι μου...
Βρε συ,
δε το είπα για κακό,
αυτό σημαίνει ο μ@λ@κ@ς! :redface:

Mολις αποκάλεσες, πανω κατω, σχεδον τον μισο πλανητη μαλακες για το λογο αυτο :P
Ε καλά μη κάνεις έτσι, το μ@λ@κ@ς στην εποχή μας είναι σα το "και", κολλάει παντού και το λένε όλοι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
<<Άν πετύχει η μ@λ@κία τύφλα να'χει το μαμήσι>>.:P

χαχ
Κολλαει ομως το αντιθετο!
Αποψη μου? Φυσιολογικοτατο, σε αυτα τα θεματα δεν υπαρχουν ταμπου και μετρα κι αναρωτιεμαι γιατι υπαρχει κοσμος σημερα που τα εχει αυτα τα ταμπου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Θελετε καποιοι να μου πειτε, οτι κανετε καλο σεξ με τον ανθρωπο σας, αλλα καποιες φορες, ενω υπαρχει η δυνατοτητα βεβαια να κανετε σεξ, καταφευγετε στο σελφ σερβις...
Γουατεβερ...περι ορεξεως κολοκυθοπιτα, που λενε...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Μαλακία είναι η μαλακία, όλοι την βαριούνται κι αυτήν κάποια στιγμή. Πιστεύω άμα είσαι παντρεμένος, δεν έχεις πια διάθεση για μαλακίες, ειδικά όταν σκέφτεσαι ότι μπορεί να'χεις κάνει την μεγαλύτερη της ζωής σου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top