Αυνανισμός...

Αυνανίζεστε και αν ναι πόσο συχνά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 462)
  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι

    Ψήφοι: 21 4.5%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 125 27.1%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 166 35.9%
  • Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

    Ψήφοι: 22 4.8%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 28 6.1%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 100 21.6%

Insomnie

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Insomnie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,461 μηνύματα.
γιατι δεν το επιτρέπει ο κοινωνικός περίγυρος , "δεν κάνει" κλπ
Είμαι σίγουρος οτι μπορούν να το κάνουν χωρίς να το πάρει κανείς χαμπάρι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vickydask

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η vickydask αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 359 μηνύματα.
Ναι ειναι ενα θεματακι αυτο. Αν και τα δυο φυλα αυνανιζονται στον ιδιο βαθμο, ο γυναικειος αυνανισμος ειναι περισσοτερο ταμπου απτον ανδρικο Αυτο αρχιζει απτο μεσσαιωνα διοτι η ευχαριστηση αυτη για τη γυναικα θεωρουνταν φαυλη. Ναι οι γνωστες πιπες που πολυ πιθανον δεν εχουν ξεπεραστει ακομα. Γενικως παντως θεωρω (αποψη μου) οτι η εμφυτη αποθητικοτητα που ισως νιωθουμε οταν σκεφτομαστε τον αυνανισμο οφειλεται στο οτι το σεξ πρεπει να εχει προτεραιοτητα(?) πχ για λογους επαφης και αναπαραγωγης των 2 φυλων. Βεβαια τις περισσοτερες φορες η μαρτυρια αναλογης σκηνης μονο απωθητικη δεν ειναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Unknown

Νεοφερμένος

Ο The Unknown αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7 μηνύματα.
Λοιπόν καταρχην εγώ πρέπει να ημουν 12 όταν αυνανιστηκα πρώτη φορα (με πολυ περιεργεια θυμαμαι :Ρ) ομως τωρα πια τα αγόρια πιστεύω από το δημοτικο πλέον ψάχνουν πολύ το θέμα και αρχίζουν να αυνανίζονται . Η αποψή μου για τον γυναικίο αυνανισμό είναι πως δεν είναι κάτι αφυσικο ομως ποια κοπέλα δεν έχει πει " Εγώ ?? μονη μου ποτέ !! " νομίζω απο μόνες σας δημιουργειτε ταμπού στο θέμα ... Ερώτηση αν βλέπατε κάποιον να αυνανιζεται τι αποψη θα είχατε, πως θα αντιδρούσατε??? ??
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
να ρωτησω κατι προς τις κοπελες..αν ερεθιζεις μονο την κλειτοριδα και δεν χρησιμοποιεις δαχτυλο είναι κακο;μπορει να δημιουργηθει ερεθισμις π.χ στην κλειτοριδα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν πετύχει η λαλακία τύφλα να χει το μαμίσι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
αν δε χρησιμοποιεις δαχτυλο τοτε πως?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
να ρωτησω κατι προς τις κοπελες.. α) αν ερεθιζεις μονο την κλειτοριδα και δεν χρησιμοποιεις δαχτυλο είναι κακο; β) μπορει να δημιουργηθει ερεθισμις π.χ στην κλειτοριδα;

α) Εννοείς όλη η δουλειά να γίνεται στην περιοχή της κλειτορίδας και όχι στην υπόλοιπη περιοχή του αιδοίου; Όχι, δεν είναι κακό. Όπως τη βρίσκει η καθεμιά. Αλλά συνήθως "περιποιείσαι" ολόκληρη την περιοχή. :rolleyes:

β) Άμα της ερεθίζεις νορμάλ, δίχως βαρβαρότητες κλπ γιατί να ερεθιστεί; Όχι, δεν τίθεται θέμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ναι αλλα λεει πως δε χρησιμοποιει δαχτυλο:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Εγώ κατάλαβα "αν είναι κακό να ερεθίζεις μόνο την κλειτορίδα και να μην βάζεις δάχτυλο στον κόλπο".
Ας μας διαφωτίσει η κοπέλα. :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ciela

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ciela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Βόρεια Μακεδονία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,758 μηνύματα.
ααααααααααα:rolleyes:
οκ καταλαβα :redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Αν πετύχει η λαλακία τύφλα να χει το μαμίσι :P

και η γνωστή απάντηση

Ναι,αλλά στο δεύτερο κάνεις και γνωριμίες. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Νεογέννητος

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Νεογέννητος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 848 μηνύματα.
Παρακαλώ, οι κυρίες που αυτό-ικανοποιούνται να μου αφήσουν την κάρτα τους κατά την έξοδό τους από τον ιστοχώρο...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
https://www.amore-amore.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=877:2011-11-02-16-14-14&catid=46:2011-01-20-14-53-54&Itemid=77απλά διαβασα αυτο το σαιτ και μου δημιουργηθηκαν καποιες αποριες...
συγνώμη ρε κοριτσια πρεπει να χρησιμοποιεις καθε φορά;γιατι φαινεται τοσο παραξενο;αλλωστε πιο ευκολα φτανεις σε οργασμο κλειτοριδικα και λιγοτερο κολπικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ορισμένες γυναίκες δυσκολεύονται να φτάσουν σε οργασμό (είτε στον αυνανισμό είτε στην σεξουαλική πράξη) κολπικά κι έχουν μόνο κλειτοριδικό οργασμό (οπότε δίνουν έμφαση στην κλειτορίδα όταν αυνανίζονται κι ερεθίζουν την κλειτορίδα κατά την σεξουαλική πράξη). Με τον αυνανισμό μαθαίνεις το σώμα σου και μαθαίνεις τα κουμπιά σου, τι σε ερεθίζει περισσότερο κλπ.

Όμως, δεν κατάλαβα την απορία σου, για να σου απαντήσω επί τούτου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Katerina-Maria

Νεοφερμένος

Η Katerina-Maria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 86 μηνύματα.
επειδη και εγω δεν αισθανομαι κατι με το δαχτυλο στον αυνανισμο, ερεθιζω μονο την κλειτοριδα..αυτο ειναι κακο;μηπως αργοτερα δεν θα νιωθω τπτ κολπικα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και η γνωστή απάντηση

Ναι,αλλά στο δεύτερο κάνεις και γνωριμίες. :P

Η μαλακία είναι υγεία
κι ομορφαίνει τη ζωή,
κάνει μπράτσα,
ωραία φάτσα
κι είναι κι οικονομική!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 986132

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
επειδη και εγω δεν αισθανομαι κατι με το δαχτυλο στον αυνανισμο, ερεθιζω μονο την κλειτοριδα..αυτο ειναι κακο;μηπως αργοτερα δεν θα νιωθω τπτ κολπικα;

Υποθέτω πως είσαι μικρούλα και δεν είχες ακόμα σεξουαλική επαφή, οπότε δεν μπορείς να είσαι σίγουρη, διότι με τον παρθενικό υμένα δεν μπορείς να κάνεις κανονική διείσδυση και να δεις αν θα έχεις κολπικό οργασμό.

Ακόμη κι έτσι, με παρθενικό υμένα δηλαδή, μπορείς να βάλεις μέχρι ένα Χ βάθος δάχτυλο (ένα, δύο κλπ). Δεν πιστεύω πως δεν νιώθεις απολύτως τίποτα, όταν ασχολείσαι σ' αυτή την περιοχή. Άλλο το "δεν νιώθω τίποτα" και άλλο "δεν έχω οργασμό". Αν ξαπλώσεις στο κρεβάτι σου, πλάσεις το ανάλογο κόνσεπτ στο μυαλό σου και περιποιηθείς την κάτω περιοχή (και όχι μόνο) είναι αδύνατον να μην ερεθιστείς και να μην νιώσεις τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
18 άντρες δεν αυνανίζονται?
Άσε ρε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DRIFTER

Νεοφερμένος

Ο DRIFTER αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 115 μηνύματα.
Οι άντρες αυνανίζονται και στα 20 και στα 30 και στα 40 .... αν σας πουν το αντίθετο, είναι ψέμα!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 292010

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γι'αυτό κι εγώ παραξενεύομαι. Επειδή ξέρω ότι στα 20 είναι καθημερινή ασχολία τουλάχιστον 1 φορά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top