Αυνανισμός...

Αυνανίζεστε και αν ναι πόσο συχνά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 462)
  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι

    Ψήφοι: 21 4.5%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 125 27.1%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 166 35.9%
  • Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

    Ψήφοι: 22 4.8%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 28 6.1%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 100 21.6%

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Μια χαρά είναι ο αυνανισμός, και μαζί και μόνος...
Σκέφτομαι να τον εντάξω μόνιμα στο εβδομαδιαίο πρόγραμμα, ως μορφή άσκησης και συμπληρωματικό φρεσκάρισμα... :hmm:
Έχω προσέξει πως όσο πιο συχνά κάνω οργασμούς, τόσο πιο έντονοι και με διάρκεια είναι...οπότε ας τους τονώσουμε κ'άλλο λίγο, με έναν καλό αυνανισμό ανά εβδομάδα με 3-4 οργασμούς για refresh... :hmm:
:redface:
υγ. για όποιο μυαλουδάκι προτρέξει-ανατρέξει σε αναγωγή τύπου ύπαρξη αυνανισμού = κακή σεξουαλική ζωή, ξεκόλλα!
Για μένα ύπαρξη αυνανισμού, με όποιον τρόπο κ'αν γίνεται = πικάντικη ερωτική ζωή!
Αρκεί να μην την υποκαθιστά-αντικαθιστά...

:redface::redface::redface::redface::D ωωωωωωωω!!!!!!! Θα σου έβαζα ++++++++++++++1 αλλά δεν μπορώ, ψηφίζω και με πετάει όξω......:mastigio:redface::redface::redface: Α όχι την πήρε την ψήφο μου......:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Ετσι μπραβο και στις κοπελες:P να φυγει και αυτο το ταμπου;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MaryVeg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η MaryVeg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 133 μηνύματα.
Κι εγώ νομίζω ότι ο αυνανισμός είναι μια άκρως φυσιολογική πράξη και μάλιστα είναι πολύ συμαντικό να μην το θεωρούμε ταμπού σήμερα. Αυνανίζομαι και δεν έχω πρόβλημα να μιλώ για αυτό, σημαίνει τα έχω καλά με το σώμα μου, ψάχνω, μαθαίνω για το σώμα μου και εξοικειόνομαι μαζί του. Από κει κι έπειτα ο αυνανισμός δεν αποτελεί πρόβλημα ακόμη κι αν γίνεται κατά την διάρκεια της ερωτικής πράξης ή όταν το άτομο βρίσκεται μόνο... !!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

borat

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης.- αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Ηνωμένο Βασίλειο (Ευρώπη). Έχει γράψει 15,323 μηνύματα.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
οντως τωρα πρεπει να εχει γινει λαστιχο με το συμπαθειο κιολας....:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Eγώ στα 9 έπαιζα μπάλα στη πλατεία και μάθαινα ποδήλατο.:confused:
Εσυ δεν εισαι νορμαλ :rolleyes:...ακου μπαλα....και ποδηλατο...ου να μου χαθεις...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Neraida

Επιφανές μέλος

Η Bitch... αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 13,073 μηνύματα.
Στην ενήλικη ζωή ο αυνανισμός είναι φυσιολογικός σε περιόδους που κάποιος δεν έχει σύντροφο. Όταν έχει σύντροφο και συνεχίζει να αυνανίζεται, τίθεται το ερώτημα γιατί παίρνει μεγαλύτερη ικανοποίηση από τον αυνανισμό, κάτι που παραπέμπει ξανά σε σε ανώριμη προσωπικότητα με άγνοια της τέχνης του σχετίζεσθαι και αδυναμία να δώσει και να πάρει χαρά.

Οταν τα ελεγα εγω, υποτιθεται οτι ημουν υπερβολικη...κβατς
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lorien

Περιβόητο μέλος

Ο Lorien αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 5,880 μηνύματα.
Το αρθρο, με αυτην την παραγραφο ως εχει, δεν αντιπροσωπευει την επιστιμονικη κοινοτητα. Ενα απλο ψαξιμο σε βιβλια, ερευνες και ειδικους, θα το επιβεβαιωσει. Δεν πρεπει να ψαχνουμε τι επιβεβαιωνει αυτο που θελουμε να πιστευουμε, αλλα να ψαχνουμε την αληθεια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.


Οταν τα ελεγα εγω, υποτιθεται οτι ημουν υπερβολικη...κβατς
Κοπελα μου,διαβασα τις προηγουμενες σελιδες και πραγματικα εισαι πνευμα ειρωνιας και ειδιοτροπιας

Ειμαι σε μια σχεση.Τυχαινει και μια μερα εχω γκ@#%$βλες.Ε δεν μπορει η συντροφος μου ολη την ωρα να .....Εχει και δουλειες η μπορει να μην εχει ορεξη αυτη.

Εγω ομως τι να κανω?(μην ξεχνας οτι οι αντρες πρεπει να εκσπερματωνουν και να μην το κρατανε,αλλωστε φροντιζει ο οργανισμος για αυτο,ονειρωξη λεγετε αν το εχεις ακουστα)Πρεπει να γινει η δουλεια και αφου δεν μπορει αυτη θα αρκεστω σε αυτο.

Επισης μπορει απλα να θελω να κανω την δουλεια χωρις ολη την διαδικασια του σεξ.Χρονος,ορεξη κτλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Rempeskes

Επιφανές μέλος

Ο Rempeskes αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Hair stylist. Έχει γράψει 8,045 μηνύματα.
Το αρθρο, με αυτην την παραγραφο ως εχει, δεν αντιπροσωπευει την επιστιμονικη κοινοτητα. Ενα απλο ψαξιμο σε βιβλια, ερευνες και ειδικους, θα το επιβεβαιωσει. Δεν πρεπει να ψαχνουμε τι επιβεβαιωνει αυτο που θελουμε να πιστευουμε, αλλα να ψαχνουμε την αληθεια.



Να βρε αυστηροί ανθρωποι μια τεκμηριωμενη μελετη...





















 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DrStrangelove

Περιβόητο μέλος

Ο DrStrangelove αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 5,311 μηνύματα.
Να βρε αυστηροί ανθρωποι μια τεκμηριωμενη μελετη...

Aυτός είναι δηλαδή γιατρός που έκανε το αγροτικό του στον αυνανισμό. Ολόκληρη διατριβή στο μαστουρμπέισιον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Danielhealthy

Νεοφερμένος

Ο Δανιήλ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 42 ετών και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 57 μηνύματα.
Είναι μια λειτουργία φυσιολογική,και δεν παίζει ρόλο το αν είσαι μόνος ή όχι,πέρα του ότι η μόνη διαφορά στην περίπτωση αυτή είναι η συχνότητα και όχι το αν θα το κάνεις ή όχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Τωρα οσον αφορα τις γυναικες για κοιταξτε μια κοπελιτσα που εχει ενα προβληματακι σπανιο νομιζω...:P
Λόγω ψυχαναγκαστικού οργασμού

Με απόφαση δικαστηρίου μια βραζιλιάνα μπορεί να αυνανίζεται για 15 λεπτά κάθε 2 ώρες κατά τη διάρκεια της εργασίας της.

Η Ana Catarina Bezerra Silvares, ετών 36, κατά τα λεγόμενά της πάσχει από ψυχαναγκαστικό οργασμό, μία πάθηση κατά την οποία ο ασθενής βρίσκεται σε σχεδόν συνεχή επιθυμία επίτευξης οργασμού. Η ίδια ισχυρίζεται ότι αισθάνεται βαριάς μορφής καταπίεση όταν δεν είναι εφικτό να αυνανιστεί, και μάλιστα στο παρελθόν χρειαζόταν να προβεί σε 40 αυνανισμούς σε μια μέρα. Αναγκάστηκε να προσφύγει στο δικαστήριο, για αυτόν ακριβώς τον λόγο, μιας και είχε δημιουργηθεί πρόβλημα στη λογιστική εταιρεία που εργάζεται.

Υποτίθεται ότι ακολουθεί πλέον μία θεραπεία που την βοήθησε να μειώσει τον αριθμό αυτό σε 18 την ημέρα. Την θεραπεία την ακολούθησε οικειοθελώς γιατί είχε διαπιστώσει και η ίδια ότι δεν ήταν και τόσο φυσιολογική αυτή της η ανάγκη. Πλέον και νομικά κατοχυρωμένη είναι ελεύθερη να αυνανίζεται και κατά την διάρκεια της εργασίας της, ενώ μπορεί να παρακολουθεί και πορνογραφικό φωτογραφικό υλικό.
και η σελιδα :) https://www.newsbeast.gr/world/arthro/170666/aunanismos-sto-grafeio-me-dikastiki-apofasi/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Kαλά ειναι δυνατόν τόσες φορές την ημέρα?!:eek:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
Κοιτα να δεις η κοπελα επασχε οπως βλεπεις και εσυ απο το να εχει οργασμους και μπολικους
καθε μερα.Ακομα και στην δουλεια ! Εγω παντως αν εβλεπα μια κοπελα στην δουλεια μου να πηγαινει τουαλετα
για να ερθει σε οργαμσο θα της εριχνα και ενα χερακι....:redface::P:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Κοιτα να δεις η κοπελα επασχε οπως βλεπεις και εσυ απο το να εχει οργασμους και μπολικους
καθε μερα.Ακομα και στην δουλεια ! Εγω παντως αν εβλεπα μια κοπελα στην δουλεια μου να πηγαινει τουαλετα
για να ερθει σε οργαμσο θα της εριχνα και ενα χερακι....:redface::P:redface:

Ξέροντας ότι είτε είσαι εκεί,είτε όχι,ένα και το αυτό;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Juliette!

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Juliette! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 133 μηνύματα.
υπαρχεις καποιος που οταν αυνανιζεται μετα νιωθει ενοχες?
η' δεν αυνανιζεται γιατι νιωθει ενοχες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Kαλά ειναι δυνατόν τόσες φορές την ημέρα?!:eek:
4 φορές σε ένα 8ωρο; Λίγες, για μια γυναίκα.
Εκτός αν υποθέσουμε ότι έχει δύο οργασμούς σε 15 λεπτά, οπότε είναι αρκετά reasonable νούμερο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Irodis

Δραστήριο μέλος

Ο Irodis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 721 μηνύματα.
υπαρχεις καποιος που οταν αυνανιζεται μετα νιωθει ενοχες?
η' δεν αυνανιζεται γιατι νιωθει ενοχες?

Ειναι λιγο περιπλοκο θεωρω διοτι εξαρταται ποσες φορες αυνανιζετε καποιος ή καποια
εγω παντως οχι :redface:

Εσυ που εκφραζεις την ερωτηση νιωθεις ενοχες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
υπαρχεις καποιος που οταν αυνανιζεται μετα νιωθει ενοχες?
η' δεν αυνανιζεται γιατι νιωθει ενοχες?

Στην εφηβεία καμιά φορά εννοείς;Θέμα ορμονών είναι,είναι και μπερδεμένος κάποιος,κι όχι και τόσο εξοικειωμένος.Αρνούμαι να συζητήσω θρησκοληπτικούς λόγους:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top