Αυνανισμός...

Αυνανίζεστε και αν ναι πόσο συχνά;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 462)
  • Είμαι άντρας και ΔΕΝ αυνανίζομαι

    Ψήφοι: 21 4.5%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 125 27.1%
  • Είμαι άντρας και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 166 35.9%
  • Ειμαι γυναικα και ΔΕΝ αυνανιζομαι

    Ψήφοι: 22 4.8%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι περισσότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 28 6.1%
  • Ειμαι γυναικα και αυνανίζομαι λιγότερες απο 5 φορές/εβδομάδα

    Ψήφοι: 100 21.6%

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Γίνεται. Επίσης μπορεί να βγάλει αίμα και χωρίς να σκιστεί η "κλωστούλα".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Και λίγη εβραϊκή μυθολογία έτσι για να μαθαίνουμε πως ξεκίνησε αυτό το ευχάριστο άθλημα!:clapup:

Ο Αυνάν ήταν γιος του Ιούδα (όχι του προδότη, αλλά του ιδρυτή μιας εκ των δώδεκα φυλών του Ισραήλ) και είχε ένα αδερφό, τον Ήρ. Ο Ήρ παντρεύτηκε τη Θάμαρ, αλλά πέθανε πριν προλάβει να τεκνοποιήσει. Κοινωνική υποχρέωση του Αυνάν τον καιρό εκείνο, ήταν να αναλάβει να συνουσιαστεί με τη χήρα του αδερφού του, για να συνεχιστεί το όνομα και συνεπώς η γραμμή αίματος του πεθαμένου. Έτσι ο Ιούδας είπε καθαρά στον Αυνάν ότι πρέπει να συνουσιαστεί με την Θάμαρ και να κάνουν γιο. Ο Αυνάν δεν ήθελε το μωρό, έτσι αποφάσισε κάθε φορά να συνουσιαζόταν μεν με την Θάμαρ, αλλά να μην της δίνει το σπέρμα του και να τελειώνει έξω. Ουδέν κρυπτόν υπό τον ήλιον, ο Θεός δεν θεώρησε σωστή τη στάση του Αυνάν και τον θανάτωσε αμέσως.

Ξεκινάτε τα .....άλματα για να μη μας θανατώσει όλους ο Αρχηγός!:clapup: :clapup: :clapup: :clapup: :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από tserno:
Προφανώς και δεν ειναι κακο να γίνεται μεσα στην σχέση.......ο συντροφος αδυνατεί να σε καλύψει οποτε......(αλλωστε πολλοι σκεφτονται τον συντροφο τους)

Υποθέτω ότι εννοείς την παρούσα στιγμή και όχι γενικά.....
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

tserno

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 41 ετών. Έχει γράψει 803 μηνύματα.
προφανώς γιατι αν δεν σε καλύπτει γενικώς μιλαμε οτι καλυτερα μονος σου και μ@λ@κ@ς παρα σε μια "μη" σχεση:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

simboy

Νεοφερμένος

Ο simboy αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 117 μηνύματα.
Διάβασα πως ο αυνανισμός ενισχύει κατά κάποιο τρόπο τον εγωκεντρισμό
είναι μια σεξουαλική έκφραση που δεν πετυχαίνει το στόχο της εφόσον δεν φτάνει στην αγάπη. Ο ερωτισμός, σεξουαλική ενέργεια και το πάθος μένουν μετέωρα την ώρα του οργασμού και μετά κατεδαφίζονται. Είναι σεξ self-service που ενισχύει τον εγωκεντρισμό και δεν υποστηρίζει το άνοιγμα προς την ετερότητα. Ο αυνανισμός σε εγκαταλείπει στη μοναξιά, στο κενό της απουσίας του ερωτικού συντρόφου.
Από ένα site ψυχολόγου που αν θέλετε το αναφέρω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
Διάβασα πως ο αυνανισμός ενισχύει κατά κάποιο τρόπο τον εγωκεντρισμό
είναι μια σεξουαλική έκφραση που δεν πετυχαίνει το στόχο της εφόσον δεν φτάνει στην αγάπη. Ο ερωτισμός, σεξουαλική ενέργεια και το πάθος μένουν μετέωρα την ώρα του οργασμού και μετά κατεδαφίζονται. Είναι σεξ self-service που ενισχύει τον εγωκεντρισμό και δεν υποστηρίζει το άνοιγμα προς την ετερότητα. Ο αυνανισμός σε εγκαταλείπει στη μοναξιά, στο κενό της απουσίας του ερωτικού συντρόφου.
Από ένα site ψυχολόγου που αν θέλετε το αναφέρω

please αναφερε το, διαφωνω πολυ καθετα με αυτον τον ανθρωπο.:)
δεν ξερω αν συμμεριζεσαι κι εσυ την αποψη του, και δεν την κατακρινω ως δικη σου...........αλλα μου φαινεται οτι ειναι εντελως αστηριχτο απο τη στιγμη που (οπως εχω ακουσει) το σεξ ειναι πολυ καλυτερο αν εισαι ερωτευμενος με τον αλλον, αλλα και να μην εισαι παλι καλο ειναι.
οσο για τον εγωκεντρισμο........αν τον ενισχυει πρεπει να ειναι ο καλυτερος και υγιεινοτερος εγωκεντρισμος του κοσμου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Υπάρχει πολύ ή λίγο κάθετα; :D :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
ε, αν το καθετα ειναι δυνατη διαφωνια, το πολυ καθετα ειναι δυνατοτερη! ο υπερθετικος ειναι "ποσο καθετη ειναι η μεσοκαθετος; τοσο διαφωνω"!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Ε όταν λέει πολύ κάθετα εννοεί κάθετα στον χώρο, ενώ το σκέτο κάθετα εννοεί κάθετα στο επίπεδο. Μετά το "πολύ" δε, έχουμε και ν-διάστατους χώρους (πχ. "πάρα πολύ κάθετα", "υπερβολικά κάθετα" κλπ) :P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
και το "τρελα καθετα", "απιστευτα καθετα" και "τοσο καθετα που οι μυγες νομιζουν οτι βλεπουν τον οριζοντα". με με ρωτατε, θα σας γελασω. αντε και ον τοπικ τωρα..........:P :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από simboy:
Διάβασα πως ο αυνανισμός ενισχύει κατά κάποιο τρόπο τον εγωκεντρισμό
είναι μια σεξουαλική έκφραση που δεν πετυχαίνει το στόχο της εφόσον δεν φτάνει στην αγάπη. Ο ερωτισμός, σεξουαλική ενέργεια και το πάθος μένουν μετέωρα την ώρα του οργασμού και μετά κατεδαφίζονται. Είναι σεξ self-service που ενισχύει τον εγωκεντρισμό και δεν υποστηρίζει το άνοιγμα προς την ετερότητα. Ο αυνανισμός σε εγκαταλείπει στη μοναξιά, στο κενό της απουσίας του ερωτικού συντρόφου.
Από ένα site ψυχολόγου που αν θέλετε το αναφέρω

Συμφωνώ αλλά με μερικές προϋποθέσεις....
Δεν μπορώ να συμφωνήσω όταν μιλάμε για άτομα νεαρής ηλικίας που απλά εξερευνούν το σώμα τους και τον ερωτισμό τους, ή δεν μπορώ να συμφωνήσω όταν μιλάμε για περιπτώσεις που ενώ προσπαθούν να έχουν σταθερή σχέση και σύντροφο αλλά για τους χ - ψ λόγους δεν το καταφέρνουν.... τι θα κάνουν; θα μείνουν κάποια χρόνια να μονάζουν;
Συμφωνώ όταν μιλάμε για άτομα τα οποία κρύβονται από τους ανθρώπους με τον φόβο να μην πληγωθούν.... συμφωνώ όταν μιλάμε για άτομα τα οποία ενώ έχουν την δυνατότητα να συνάψουν ερωτική σχέση που θα τους βάλει και μέσα σε άλλες καταστάσεις, το αποφεύγουν ακριβώς για να μην έρθουν σε επαφή με τον υπόλοιπο κόσμο....
Γιατί όπως είναι γνωστό, καλός ο αυνανισμός, αλλά με το σεξ κάνεις και κοινωνικές επαφές :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

crazyhelen

Διάσημο μέλος

Η crazyhelen αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,771 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Συμφωνώ αλλά με μερικές προϋποθέσεις....
Δεν μπορώ να συμφωνήσω όταν μιλάμε για άτομα νεαρής ηλικίας που απλά εξερευνούν το σώμα τους και τον ερωτισμό τους, ή δεν μπορώ να συμφωνήσω όταν μιλάμε για περιπτώσεις που ενώ προσπαθούν να έχουν σταθερή σχέση και σύντροφο αλλά για τους χ - ψ λόγους δεν το καταφέρνουν.... τι θα κάνουν; θα μείνουν κάποια χρόνια να μονάζουν;
Συμφωνώ όταν μιλάμε για άτομα τα οποία κρύβονται από τους ανθρώπους με τον φόβο να μην πληγωθούν.... συμφωνώ όταν μιλάμε για άτομα τα οποία ενώ έχουν την δυνατότητα να συνάψουν ερωτική σχέση που θα τους βάλει και μέσα σε άλλες καταστάσεις, το αποφεύγουν ακριβώς για να μην έρθουν σε επαφή με τον υπόλοιπο κόσμο....
Γιατί όπως είναι γνωστό, καλός ο αυνανισμός, αλλά με το σεξ κάνεις και κοινωνικές επαφές :P

Συμφωνώ με τις προϋποθέσεις που έθεσες σχετικά με την απάντηση του simboy, αλλά διαφωνώ εξαρχής με αυτήν την άποψη. Ο αυνανισμός είναι μία πράξη προσωπική, και δεν νομίζω ότι έχει κανείς το δικαίωμα να κρίνει και να κατακρίνει το πώς θα φερθώ εγώ στο σώμα μου. Με το να φερω τον εαυτό μου σε οργασμό, δεν νομίζω ότι τον εγκαταλείπω στη μοναξιά και στο κενό της απουσίας του ερωτικού συντρόφου, αφού είναι μία πράξη που την πράττω ακριβώς επειδή η απουσία του ερωτικού συντρόφου (στην εν λόγω στιγμή) είναι γεγονός. Αλλά ακόμα και αν δεν είναι έτσι....
Είναι κατακριτέος ο αυνανισμός και παρουσία του ερωτικού συντρόφου? Πόσα ζευγάρια δεν αυνανίζονται ο ένας μπροστά στον άλλον, πριν, μετά ή κατά τη διάρκεια της ερωτικής πράξης?
Άλλωστε όπως λέει και ένα γνωστό, παλιό ρητό....."αν πετύχει η μ*λ*κία τύφλα να'χει το γ*μ***"!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Συμφωνώ όταν μιλάμε για άτομα τα οποία κρύβονται από τους ανθρώπους με τον φόβο να μην πληγωθούν.... συμφωνώ όταν μιλάμε για άτομα τα οποία ενώ έχουν την δυνατότητα να συνάψουν ερωτική σχέση [....] το αποφεύγουν ακριβώς για να μην έρθουν σε επαφή με τον υπόλοιπο κόσμο....

ναι αλλα κοιτα, δε μιλαμε για τον αυνανισμο σαν υποκαταστατο του σεξ. ουτε λεμε να εχεις συντροφο και να τον παρατας γι'αυτο το λογο. μιλαμε για περιτωσεις οπως αυτη που ανεφερες.....τι θα κανουμε δλδ, θα γινουμε καλογεροι και καλογριες;
ε οχι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από crazyhelen:
Συμφωνώ με τις προϋποθέσεις που έθεσες σχετικά με την απάντηση του simboy, αλλά διαφωνώ εξαρχής με αυτήν την άποψη. Ο αυνανισμός είναι μία πράξη προσωπική, και δεν νομίζω ότι έχει κανείς το δικαίωμα να κρίνει και να κατακρίνει το πώς θα φερθώ εγώ στο σώμα μου. Με το να φερω τον εαυτό μου σε οργασμό, δεν νομίζω ότι τον εγκαταλείπω στη μοναξιά και στο κενό της απουσίας του ερωτικού συντρόφου, αφού είναι μία πράξη που την πράττω ακριβώς επειδή η απουσία του ερωτικού συντρόφου (στην εν λόγω στιγμή) είναι γεγονός. Αλλά ακόμα και αν δεν είναι έτσι....
Είναι κατακριτέος ο αυνανισμός και παρουσία του ερωτικού συντρόφου? Πόσα ζευγάρια δεν αυνανίζονται ο ένας μπροστά στον άλλον, πριν, μετά ή κατά τη διάρκεια της ερωτικής πράξης?
Άλλωστε όπως λέει και ένα γνωστό, παλιό ρητό....."αν πετύχει η μ*λ*κία τύφλα να'χει το γ*μ***"!!!!!

μπορεί να είμαι και λάθος αλλά εμένα η απάντηση μου είχε σαν βάση μια εικασία....
ότι ο ψυχολόγος που το υποστηρίζει αυτό, ως επί το πλήστον αναφέρεται .....

Αρχική Δημοσίευση από ines:
ναι αλλα κοιτα, δε μιλαμε για τον αυνανισμο σαν υποκαταστατο του σεξ. ουτε λεμε να εχεις συντροφο και να τον παρατας γι'αυτο το λογο. μιλαμε για περιτωσεις οπως αυτη που ανεφερες.....τι θα κανουμε δλδ, θα γινουμε καλογεροι και καλογριες;
ε οχι.


ελπίζω να με πιάσατε και οι δυο σας ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Christof

Νεοφερμένος

Ο Christof αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 18 μηνύματα.
Έχω και άλλη μια απορία ... εύχομαι να μην σας κουράζω! Ακούω διάφορα για την αυτοϊκανοποίηση ... Όπως ότι βγάζεις σπυράκια μέχρι ότι σε κάνει βλάκα αλλά και ότι σου πέφτουν τα μαλλιά !
Τι ισχύει τελικά;
Το πιο τρελό είναι ότι τις περιόδου που αυτοϊκανοποιούμαι περισσότερο από τις άλλες περιόδου παρατηρώ να έχω νέα σπυράκια!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

ines

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ινές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 361 μηνύματα.
μπα, δε παιζει να δημιουργει τιποτα. υπαρχουν παρα πολλα λικς στο νετ, ψαξτο, μπορεις :) αλλα κοιτα, δε πιστευω να δημιουργει τιποτα....εγω δεν εχω δει τετοια τελος παντων...
υπαρχει και αλλο σχετικο θεμα στο φορουμ, νομιζω πως κατι εχουμε αναφερει κι εκει.
μη χαλιεσαι, παντως.:D :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
νταξ μωρέ, και σπυράκια να βγάλεις δεν τρέχει τίποτα. και με τη σοκολάτα βγάζεις :P. σπυριά είναι, δεν είναι και κάνα κέρατο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

]ifrit[

Περιβόητο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,451 μηνύματα.
Ίσα-ίσα, θα έχεις και κάτι να ζουλάς στον καθρέφτη. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,034 μηνύματα.
Χμμμ αυτοϊκανοποίηση, μύθοι και πραγματικότητα....

Γνωστή και ως μ@λακία (ας μου επιτραπεί η έκφραση, θα μας χρειαστεί παρακάτω)

Η μ@λακία τυφλώνει, σε κάνει βλάκα, σου ρίχνει τα μαλλιά, σου βγάζει σπυράκια στη μάπα, σου βγάζει αφθες στο στόμα, σε κάνει Σταλινικό, σου γεμίζει την ψυχή τύψεις για το κυνήγι της μαύρης πάπιας των νήσων Κέυμαν κλπ κλπ....

Κι όταν όντως κάνεις καμια βλακεία, σου λένε τράβα μια... -ξέρεις τι-... μπας και ξεμπουκώσεις.

Τελικά η κότα κάνει το αυγό ή το αυγό την κότα, δε μας είπαν...

- Μισό να παραγγείλω κανα πιτόγυρο -

- οκ παρήγγειλα.... συνεχίζουμε -

Θα σου μιλήσω ανοιχτά φίλε. Ο άντρας μπορεί να αυνανίζεται από τα 12 του εως τα 112 του. Έχεις δει πολλούς άνω των 25 με σπυράκια; Κι όμως, πάρα πολλοί από αυτούς είναι βλάκες ως εκεί που δεν παίρνει, καραφλοί αλα αμφιθέατρα στυλ και δεν ξέρω κι εγω τι άλλο... Ο αυνανισμός είναι κάτι το φυσιολογικό στη σεξουαλική ζωή του άνδρα (και της γυναίκας αλλά εδω μιλάμε για άνδρα μιας και είσαι άνδρας) και στην εφηβική περίοδο -πρώιμη 11-14 και ώριμη 15-18 - αποτελεί σημαντικό κομμάτι του ανδρός.

Οι γονείς και μάλιστα εκείνοι οι γονείς που θεωρούν τα παιδιά τους βλάκες -είτε εκείνα αποδεδειγμένα είναι, είτε γιατί εκείνοι έχουν αυταπάτες- προσπαθούν να δικαιολογήσουν αυτή την άποψη μέσω του αυνανισμού. Ξεχνούν όμως οτι και αυτοί υπήρξαν παιδιά κάποτε και έκαναν τα ίδια πράγματα. Αυνανίστηκαν, αγόρασαν ερωτικά περιοδικά, έζησαν τον πρώτο τους έρωτα πιθανόν κρυφά από βλέμματα τρίτων. Οι γονείς που δεν ξεχνούν τι έζησαν, δεν κάνουν παρατηρήσεις στα παιδιά τους για φυσιολογικές αντιδράσεις τους.

Στην ηλικία σου την είχα κάνει περδικολάστιχο και δε ντρέπομαι να το πω και δημοσίως. Η μόνη παρενέργεια που είχε στον οργανισμό μου ήταν η αίσθηση "Βαριέμαι που ζω, μαστούρα, πάμε να ρίξουμε καναν ύπνο" και σαφώς ο εγκέφαλος δεν έπαιρνε μπρος για διάβασμα. Όταν ο άντρας εκσπερματώνει εκκρίνεται μια ουσία στον εγκέφαλο που προκαλεί υπνηλία. Ε εκεί μαστουρώνεις και κλατάρεις κι αν σου πουν 1 + 1 πόσο κάνει, πιθανόν να απαντήσεις 3 με το ενα δώρο στα καταστήματα F Fokas.:P

Για τα σπυράκια να σου πω, δεν ξέρω αν οφείλονται στον αυνανισμό. Είναι όμως η γνωστή "ακμή" της ηλικίας σου.

Τα περι τριχόπτωσης και τύφλωσης δε θα τα σχολιάσω γιατί μου φαίνονται αστήριχτα ιατρικώς. Το αν είναι ή οχι ας μας το εξηγήσει κάποιος ιατρός

Κάποτε, οι γονείς ενος φίλου μου, τον κηνυγούσαν για να μην αυνανιστεί και του έλεγαν οτι "αν την παίζεις θα στερέψει" (ας μου επιτραπεί η έκφραση γιατί έχουμε και ευερέθιστους/ες :P ). Ξέρεις πως κατέληξε αυτό το παλικάρι; Να είναι 22 χρονών και να μην έχει γευτεί τη γλύκα του έρωτα, τη ζεστή αγκαλιά άλλης γυναίκας πέραν της μάνας του -που απορώ αν τον αγκαλιάζει και ποτέ αφού όλα της φταίνε επάνω του- , να μην έχει κάνει σεξ, ούτε καν "φάση" και να έρχεται τόσα χρόνια μετά που βλέπει την γυμνή αλήθεια στον κόσμο γύρω του και να μου λέει "Δεν πάει άλλο, το χουν παρακάνει οι γονείς μου, μια ζωή στην απαγόρευση και να μου λένε τι να κάνω και τι οχι κλπ κλπ", κι οταν προσπαθεί να αντιδράσει σε αυτή την παράνοια δε μπορεί γιατί ποτέ του δεν έμαθε πως!!!

Αν θες να γίνεις έτσι, εμπρός, άκου ότι σου λένε και πίστευε τα πάντα. Συμβουλή μου: Αυνανίσου εαν έτσι νιώθεις. Δικό σου είναι, το κάνεις και γραβάτα αμα λάχει. Όχι όμως υπερβολικά, μη σου γίνει μανία και σε αποσπά απο τις υποχρεώσεις σου ή άλλες χαρές της ζωής γιατί θα ρθεί η ώρα που θα βρείς μια κοπέλα και θα κάνετε έρωτα και ο αυνανισμός θα περιοριστεί ακόμα και σε μηδαμινά επίπεδα. Είναι φυσιολογικό φίλε μου. Απλά, παν μέτρον άριστον.:)

Θα μου επιτρέψεις να παω να γευματίσω τώρα. Ελπίζω να βοήθησα κάπως.:)

ΥΓ: Τώρα το είδα... Οι δυο προηγούμενοι απορώ γιατί τον ειρωνεύεστε τον άνθρωπο :mad: Εσείς δεν έχετε αυνανιστεί ποτέ και σας φαίνεται τόσο γελοίο που ένας άνθρωπος θέλει να το κάνει και κάποιοι του κόβουν τη χαρά με ψέυτικα στοιχεία τύπου σπυράκια, φαλάκρα κλπ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Valder:
ΥΓ: Τώρα το είδα... Οι δυο προηγούμενοι απορώ γιατί τον ειρωνεύεστε τον άνθρωπο :mad: Εσείς δεν έχετε αυνανιστεί ποτέ και σας φαίνεται τόσο γελοίο που ένας άνθρωπος θέλει να το κάνει και κάποιοι του κόβουν τη χαρά με ψέυτικα στοιχεία τύπου σπυράκια, φαλάκρα κλπ;

Που την είδες την ειρωνεία; :worry:
Άλλο η καλοπροαίρετη πλάκα και άλλο η ειρωνεία Valder ;)
Απλά προσπθάθησαν να ελαφρύνουν το κλίμα ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top