Αυνανισμός

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η μαλακία είναι υγεία
και ομορφαίνει τη ζωή
κάνει μπράτσα
ωραία φάτσα
και είναι και οικονομική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,855 μηνύματα.
Φεύγει και το άγχος..:P

Απορία έχω ακόμη ..με το τι είδους σπυριά δημιουργεί. Πέρασα από εφηβεία και δεν μου φύτρωσαν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Φεύγει και το άγχος..:P

Απορία έχω ακόμη ..με το τι είδους σπυριά δημιουργεί. Πέρασα από εφηβεία και δεν μου φύτρωσαν!

Η καλύτερη χαλάρωση :smoke:

Εγώ αυτά που είχα δεν νομίζω να ήταν λόγω της μ@λακίας.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Xaris SSSS

Διάσημο μέλος

Ο Xaris SSSS αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 2,139 μηνύματα.
Απορία έχω ακόμη ..με το τι είδους σπυριά δημιουργεί. Πέρασα από εφηβεία και δεν μου φύτρωσαν!

Αστικός μύθος είναι ότι συμβάλει στην ακμή.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το δεξί ασπάζεσαι, το milking γίνεται συνήθως με το αριστερό :P

Seriously? Δεν γίνεται με το χέρι που γράφεις? :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Seriously? Δεν γίνεται με το χέρι που γράφεις? :confused:
Μερικοί χρησιμοποιούν το αντίθετο χέρι από αυτό που γράφουν:P Τους βολεύει περισσότερο.

Σε εμένα both actions γίνονται με το δεξί. Άλλοι γράφουν με το δεξί και "παίζουν" με το αριστερό κλπ. Εξαρτάται τι σε βολεύει;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 892943

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Seriously? Δεν γίνεται με το χέρι που γράφεις? :confused:
Μπορεί το παιδί να γράφει με το αριστερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Ξέρει κανείς σε τι βοηθάει ο αυνανισμός ένα κορίτσι;
Επίσης, γίνεται μερικά κορίτσια να αυνανίζονται και μερικά να μην έχουν την ανάγκη να το κάνουν; :P
Σόρρυ, αλλά κανείς δεν είναι διατεθειμένος να κάτσει να συζητήσουμε κάτι τέτοιο. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 781029

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ξέρει κανείς σε τι βοηθάει ο αυνανισμός ένα κορίτσι;
Επίσης, γίνεται μερικά κορίτσια να αυνανίζονται και μερικά να μην έχουν την ανάγκη να το κάνουν; :P
Σόρρυ, αλλά κανείς δεν είναι διατεθειμένος να κάτσει να συζητήσουμε κάτι τέτοιο. :P

Σε εσάς μόνο εκτόνωση είναι :P


Ps: Δεξιόχειρας είμαι αλλά οι περισσότεροι που ξέρω μαζί κι εγώ παίζουν με το αριστερό :ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vasilakis13

Δραστήριο μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 717 μηνύματα.
Η μαλακία είναι υγεία
και ομορφαίνει τη ζωή
κάνει μπράτσα
ωραία φάτσα
και είναι και οικονομική

χαχαχαχα,εγραψε ο τυπος :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Ξέρει κανείς σε τι βοηθάει ο αυνανισμός ένα κορίτσι;
Επίσης, γίνεται μερικά κορίτσια να αυνανίζονται και μερικά να μην έχουν την ανάγκη να το κάνουν; :P
Σόρρυ, αλλά κανείς δεν είναι διατεθειμένος να κάτσει να συζητήσουμε κάτι τέτοιο. :P
Συμφωνα με τους ειδικους και ολες οι γυναικες ασχολουνται με το ...αθλημα, αλλη περισσοτερο και αλλη λιγοτερο. Για το καθολου αμφιβαλω και αν υπαρχει, το ποσοστο πρεπει να ειναι πολυ μικρο. Ναι, στα κοριτσια το θεμα ειναι "απαγορευμενο" και οχι μονο στη χωρα μας. Δεν το συζητουν ουτε μεταξυ τους. Μονο στη σχεση τους μπορει να ξανοιχτουν και μονον αν την αισθανθουν πολυ καλη. Εσυ, θα μπορουσες να γραψεις λιγα σχετικα για σενα, εδω που ειμαστε ολοι αγνωστοι? (Δυσκολο, ε?). Λογικα αν ενα κοριτσι δεν αυνανιζεται, δεν θα εχει καποια επιπτωση υγειας. Αν ομως το κανει, θα εχει ωφελη: α) απολαυση, β) εκτονωση και ηρεμια, γ) γνωση του σωματος της και των λειτουργιων του, δ) προετοιμασια του οργανισμου της για την ικανοποιηση κατα τη σεξουαλικη επαφη (οταν ερθει).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Ξέρει κανείς σε τι βοηθάει ο αυνανισμός ένα κορίτσι;
Σε τίποτα... Ίσως προς αυτοικανοποίηση γίνεται... Που το θεωρώ ανήθικο...
Η έλλειψή του δε φαίνεται να έχει κάποιες συνέπειες πρακτικές, όπως ίσως να έχει στα αγόρια...
Ίσως να χει λίγα νεύρα το κορίτσι... Δε γνωρίζω πάντως!
Ναι, στα κοριτσια το θεμα ειναι "απαγορευμενο" και οχι μονο στη χωρα μας. Δεν το συζητουν ουτε μεταξυ τους. Μονο στη σχεση τους μπορει να ξανοιχτουν και μονον αν την αισθανθουν πολυ καλη.
Όντως!! Ίσως επειδή τα κορίτσια στην εφηβεία είναι λίγο πιο ώριμα απ' ότι είναι τα αγόρια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

dgr

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο dgr αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 280 μηνύματα.
Σε τίποτα... Ίσως προς αυτοικανοποίηση γίνεται... Που το θεωρώ ανήθικο...
Η έλλειψή του δε φαίνεται να έχει κάποιες συνέπειες πρακτικές, όπως ίσως να έχει στα αγόρια...
Ίσως να χει λίγα νεύρα το κορίτσι... Δε γνωρίζω πάντως!


Όντως!! Ίσως επειδή τα κορίτσια στην εφηβεία είναι λίγο πιο ώριμα απ' ότι είναι τα αγόρια...
Γιατί θεωρείς ανήθικη την αυτοϊκανοποίηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Συμφωνα με τους ειδικους και ολες οι γυναικες ασχολουνται με το ...αθλημα, αλλη περισσοτερο και αλλη λιγοτερο. Για το καθολου αμφιβαλω και αν υπαρχει, το ποσοστο πρεπει να ειναι πολυ μικρο. Ναι, στα κοριτσια το θεμα ειναι "απαγορευμενο" και οχι μονο στη χωρα μας. Δεν το συζητουν ουτε μεταξυ τους. Μονο στη σχεση τους μπορει να ξανοιχτουν και μονον αν την αισθανθουν πολυ καλη. Εσυ, θα μπορουσες να γραψεις λιγα σχετικα για σενα, εδω που ειμαστε ολοι αγνωστοι? (Δυσκολο, ε?). Λογικα αν ενα κοριτσι δεν αυνανιζεται, δεν θα εχει καποια επιπτωση υγειας. Αν ομως το κανει, θα εχει ωφελη: α) απολαυση, β) εκτονωση και ηρεμια, γ) γνωση του σωματος της και των λειτουργιων του, δ) προετοιμασια του οργανισμου της για την ικανοποιηση κατα τη σεξουαλικη επαφη (οταν ερθει).

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.:)
Για να πω την αλήθεια, έγω το κάνω, κάπως έτυχε και ανακάλυψα τον τρόπο στα μέσα της εφηβείας μου. Με φίλες μου δεν συζητάμε σχετικά με αυτό το θέμα, φοβάμαι ότι αν προσπαθήσω να ανοίξω κουβέντα για αυτό, θα γίνω ρεζίλι και θα με θεωρήσουν παράξενη επειδή ίσως αυτές δεν το κάνουν.(; ) Με μια κοπέλα που το συζήτησα πάντως, μου είπε ότι δεν το κάνει γιατί το βρίσκει εντελώς αηδιαστικό. :confused:
Αυτά, απλά δεν ξέρω αν αυνανίζονται όλα τα κορίτσια ή μερικές δεν το λένε. :P
Ας μιλήσει και καμια άλλη κοπέλα περι του θέματος. :P

Transient, γιατί θεωρείς ανήθικη την αυτοικανοποίηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

carpe_nochtem

Πολύ δραστήριο μέλος

Η carpe_nochtem αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 943 μηνύματα.
Don't worry,you're not alone. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BloodSparrow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο BloodSparrow αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 354 μηνύματα.


Να κι ενα σχετικο βιντεο :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.:)
Για να πω την αλήθεια, έγω το κάνω, κάπως έτυχε και ανακάλυψα τον τρόπο στα μέσα της εφηβείας μου. Με φίλες μου δεν συζητάμε σχετικά με αυτό το θέμα, φοβάμαι ότι αν προσπαθήσω να ανοίξω κουβέντα για αυτό, θα γίνω ρεζίλι και θα με θεωρήσουν παράξενη επειδή ίσως αυτές δεν το κάνουν.(; ) Με μια κοπέλα που το συζήτησα πάντως, μου είπε ότι δεν το κάνει γιατί το βρίσκει εντελώς αηδιαστικό. :confused:
Αυτά, απλά δεν ξέρω αν αυνανίζονται όλα τα κορίτσια ή μερικές δεν το λένε. :P
Ας μιλήσει και καμια άλλη κοπέλα περι του θέματος. :P

Transient, γιατί θεωρείς ανήθικη την αυτοικανοποίηση;
Ποτέ δεν κατάλαβα γιατί οι κοπέλες θεωρείτε το θέμα ταμπού:confused: Είναι μια φυσιολογική διαδικασία που σας βοηθά να βρίσκετε τα "κουμπιά" σας και να βοηθάτε στο μέλλον εμάς τα αγοράκια που θέλουμε να σας ικανοποιήσουμε:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

eya95

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Εύα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Δικηγόρος. Έχει γράψει 286 μηνύματα.
οσον αφορα τς κοπελες νομιζω πως οσες λενε οτι δεν τ κανουν λενε ψεματα.. ισως νομιζουν οτι αυτο τις κανει ν δειχνουν πιο ''η9ικες'' ή οτιδηποτε....! παντως γενικα γ να ξερετε κ τ κοριτσια συζηταμε πλ γ αυτο μεταξυ μας !
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

transient

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο transient αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,858 μηνύματα.
Γιατί θεωρείς ανήθικη την αυτοϊκανοποίηση;
Transient, γιατί θεωρείς ανήθικη την αυτοικανοποίηση;
Από θρησκευτικής άποψης πάντα... Αυτή η ηθική προσέγγιση διαφέρει από άνθρωπο σε άνθρωπο.
Σου παραθέτω ένα κομμάτι από τη wikipedia που πιστεύω ότι, τουλάχιστον χριστιανικά, θα καλύψει την άποψή μου. Βέβαια όλες σχεδόν οι θρησκείες καταδικάζουν τον αυνανισμό ως πράξη. :) :

Κατά τον π. Φιλόθεο Φάρο[5], σύμφωνα με την Ορθόδοξη Παράδοση και την γνήσια Ορθόδοξη Πατερική διδασκαλία, σημασία δεν έχει η πράξη όσο το κίνητρο· η πράξη συνιστά αμαρτία εάν και καθ' όσον κίνητρο έχει όχι την αγάπη, αλλά την ικανοποίηση του εγωισμού. Ο αυνανισμός θεωρείται εκκλησιαστικά αμαρτία στο μέτρο πού βρίσκει εφαρμογή η γραφή του κατά Ματθαίον Ευαγγελίου, δηλαδή στο επίπεδο της σκέψης και της φαντασίωσης του κάθε ανθρώπου κατά τη διάρκεια της πράξης, προς ικανοποίησιν του εγωισμού

Και επειδή πολλά ακούγονται... δε τρολλάρω. Απλά είναι σύνηθες κάτι πιο σοβαρό να αντιμετωπίζεται ως τρολλινγκ, μόνο και μόνο γιατί κάποιοι νέοι σήμερα έχουν επιλέξει να αρκούνται στην πλάκα.
Λένε οτι προσπαθώ να επιβληθώ, μόνο γιατί πιστεύουν ότι έτσι θα απαλλάξουν το νήμα από μία πιο σοβαρή άποψη και θα γυρίσουν στο χαβαλέ..


BTW, δε χαίρομαι που το μήνυμά μου έχει τον αριθμό 1453... Πάλι με χρόνια με καιρούς, πάλι δικια μας θα ναι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mantalo

Νεοφερμένος

Ο τραπεζομάντηλο αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Νέοι Επιβάτες (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 100 μηνύματα.
δηλαδή εσύ γιάννη όταν ήσουν έφηβος δεν;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top