• Σας ενημερώνουμε ότι η κατηγορία δεν αντικαθιστά σε καμία περίπτωση την επίσκεψη σας σε επαγγελματία ιατρό.

    Το σύνολο του περιεχομένου της κατηγορίας αυτής, όπως κείμενα, γραφικά, εικόνες, πληροφορίες που λαμβάνονται από δικαιούχους διαφήμισης, είναι καθαρά και μόνο για ενημερωτικούς σκοπούς και δεν προορίζεται να είναι υποκατάστατο για την επαγγελματική ιατρική συμβουλή, διάγνωση ή θεραπεία. Δεν αποτελεί υποκατάστατο ιατρικής εξέτασης, ούτε αντικαθιστά την ανάγκη για υπηρεσίες που παρέχονται από επαγγελματία ιατρό. Πάντοτε να ζητάτε τη συμβουλή του ιατρού σας πριν πάρετε οποιαδήποτε συνταγή ή φάρμακο. Μόνο ο ιατρός σας μπορεί να σας δώσει συμβουλές για το τι είναι ασφαλές και αποτελεσματικό για σας.

Αυξητική γλουτών

Άγγελος

Επιφανές μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ελεύθερος επαγγελματίας και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 10,408 μηνύματα.
Ειδικά στην Ελλάδα που το σχήμα του σώματος των περισσοτέρων γυναικών είναι αχλαδοειδές, δεν είναι και τόσο περίεργο να βρεις φυσικό τουρλωτό πωπό.
δοξα τω θεω..
δεν ειμαστε αγγλια..
εδω εχουν φυσικες καμπυλες οι γυναικες,,:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina-92

Νεοφερμένος

Η xristina-92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Μην πάμε και στο άλλο άκρο. Όποια δηλαδή έχει στητό στήθος και ..κώλο τούρλα δε σημαίνει ότι έχει κάνει και πλαστική!
Ειδικά στην Ελλάδα που το σχήμα του σώματος των περισσοτέρων γυναικών είναι αχλαδοειδές, δεν είναι και τόσο περίεργο να βρεις φυσικό τουρλωτό πωπό.


Δυστυχώς δεν μπορώ να σε βοηθήσω περισσότερο. Δε γνωρίζω τίποτα επί του θέματος.
Καλή τύχη! :)

ναι δε μιλαω για τις απλες κοπελες...αυτες που ασχολουντε με φωτογραφισεις κτλπ συνιθως εστω και κατι παραμικρο το κανουν και ορισμενες υπερβαλουν ιδικα οι φιρμες. και μια γυναικα που εχει κανει 45 πλαστικες οσο να ναι την ξεχωριζεις οτι εχει κανει...επισης ενα κοριτσακι 45 κιλα και 1.80 λιγο δυσκολο να εχει τεραστιο φυσικο στηθος ..κατι βυζια τεραστια που βαζουν και ολοστρογκηλα δεν γινεται να υπαρχουν στην πραγματικοτητα εξαλου....το πολυ μεγαλο φυσικο στηθος δυσκολα να ειναι και στητο οπως τα συλικονατα..υπαρχουν βεβαια και κοριτσακια πολυ ομορφα που δεν εχουν πιραξει τιποτα και ειναι απολυτα φυσικες(το λεω με σιγουρια για κοπελες που ξερω απο μικρες)
αυτα...
οκ....μερσι παντως ;)

δοξα τω θεω..
δεν ειμαστε αγγλια..
εδω εχουν φυσικες καμπυλες οι γυναικες,,:D


ναι καμπυλες με κυτταριτιδα...τρελα ειμαστε οι ατιμες!:clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

xristina-92

Νεοφερμένος

Η xristina-92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
οι γυναικες θελουν πιασιμο,,χειρολαβες..
:D

μην φοβαστε τα λιγα παχακια,,οι παχουλες γυναικες εχουν καλυτερες ορμονες και ειναι πιο υγιεις..
αρκει να εχουνε το λιπος στους γλουτους και οχι στο στομαχι..

δηλαδη να ειναι παχιες σαν γυναικες και οχι σαν ανδρες..

εγω παντως ειμαι κοκαλο αλλα ειμαι υγειεστατη δεν ξερω τι λες..:P

ναι κανε ονειρα.....μια με χοντρο κολο ειναι μια χοντρη!σπανιο να αποθηκευεται το λιπος μονο στους γλουτους..η μαλλον περισσοτερο στους γλουτους...και οποια εχει τετοιες αναλογιες ωστε να εχει μεση δαχτυλιδι και τουρλωτο ποπο ειναι πολυ τυχερη ακομα περισσοτερο αν εχει και τουρλωτα βυζια... :P
(βασικα οντως στις ελληνιδες ειναι συχνο αυτο (ο σωματοτυπος αχλαδι)αλλα συνηθως συνοδευεται και απο κυταριτηδα....και λιγο δυσκολο να πηγενει μαζι με κυλιτσα πλακα
γαμω την ορθογραφια μου :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θάλεια

Διάσημο μέλος

Η Θάλεια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Ιωάννινα (Ιωάννινα). Έχει γράψει 3,424 μηνύματα.
ναι κανε ονειρα.....μια με χοντρο κολο ειναι μια χοντρη!σπανιο να αποθηκευεται το λιπος μονο στους γλουτους..η μαλλον περισσοτερο στους γλουτους...και οποια εχει τετοιες αναλογιες ωστε να εχει μεση δαχτυλιδι και τουρλωτο ποπο ειναι πολυ τυχερη ακομα περισσοτερο αν εχει και τουρλωτα βυζια... :P

Άρα ανήκω στις τυχερές και δεν το ήξερα; :hmm:
Για μισό όμως...Ο χοντρός κώλος είναι το ίδιο με το τουρλωτό/πεταχτό/τσουπωτό πωπουδάκι; ΝΟ! Ο χοντρός(άσχημη λέξη btw) πάει στις γυναίκες που είναι γενικότερα υπέρβαρες, με αρκετό λίπος στο σώμα τους.
Δηλαδή δεν έχεις δει κοπέλες να έχουν πολύ ωραίο μπούστο και να είναι πολύ αδύνατες; Να έχουν καλλίγραμα & φουσκωτά οπίσθια και να είναι αδύνατες; Η κάθε γυναίκα έχει διαφορετικό σκαρί. Εγώ ας πούμε είμαι 1,68m και 46-47kg και έχω πεταχτό πωπό και μικρό στήθος. Η κολλητή μου με ίδιο ύψος και κιλά περίπου, έχει μοιράσει τη μάζα(ή το λίπος; ) σε στήθος και πωπό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

wolfe4ever

Διάσημο μέλος

Η wolfe4ever αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,217 μηνύματα.
Το λίπος δεν αποθηκεύεται στα ίδια σημεία σε όλους τους ανθρώπους.
Και δεν είναι απαραίτητο κάποια με πεταχτό πωπό να έχει να έχει κυτταρίτιδα -έλεος!
Ούτε ταιριάζει ο όρος ''χοντρή''.

Άντε. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
(βασικα οντως στις ελληνιδες ειναι συχνο αυτο (ο σωματοτυπος αχλαδι)αλλα συνηθως συνοδευεται και απο κυταριτηδα...

Μην το λες...μην το λες...
Δεν έχουν ολες ...;)
Η κυτταριτιδα εξαρτατο απο παλιοτερα κυριως απο το σκαρι που λεμε της γυναικας, σημερα παιζει ρολο η διατροφη
Οσες εχουν καλο σκαρι και προσεχουν τη διατροφη τους, ειναι και καμπυλωτες(οχι παχουλες) και δεν εχουν και κυτταριτιδα:)
Γυμναστικη και διατροφη κοριτσια για να κρατησετε τους πωπους σας ορθιους και τα στηθακια σας ορθα, κρυα ντους και συχνο πιλινγκ σωματος ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
τι να μου βγαλουν απ την κοιλια στεκα ειμαι η καημενη :/
ιδικα στην κοιλια μου δεν υπαρχει ιχνος λιπους

H λιποαναρρόφηση δεν καίει άμεσα λίπος αλλά καταστρέφει κάποιες μερικές από τις λιποαποθήκες του σώματος και έμμεσα κατατρέφει το λίπος. Αυτό που θέλεις να να κάνεις είναι να παίρνεις πιο εύκολα κιλά στους γλουτούς από ότι στην κοιλιακή χώρα. Με τους κοιλιακούς που είπα πριν είναι για να μαζευτεί όσο το δυνατό λιγότερο λίπος στην κοιλιακή χώρα (η υπερτροφία των μυών θα παρεμποδίσει σε μεγάλο βαθμό την υπερτσοφία των λιποαποθηκών στην κοιλιακή χώρα με αποτέλεσμα να παίρνεις λίπος περισσότερο στους γλουτούς από ότι στην κοιλιά.

Εγώ φυσικά δε βρίσκω καθόλου σωστό μια κοπέλα νέα (αλλά και μεγαλύτερες) να πηγαίνουν σε πλαστικούς για τέτοιους λόγους αν το θέλεις ομως προσπάθησε με όσο το δυνατό περισσότερο φυσικό τρόπο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Αγαπητή μου,

Κατ αρχήν σκέψου ότι η πλαστική επέμβαση είναι μια τρομερά παρεμβατική διαδικασία, που κατά την ταπεινή μου γνώμη αν και δεν είμαι ειδικός δεν θα πρέπει να γίνεται αν δεν συντρέχει σοβαρότατος λόγος. Δεν είναι μόνο ο κίνδυνος που λαμβάνεις απο τις τυχόν -αισθητικές- επιπλοκές που μπορεί να έχει μια τέτοιου είδους επέμβαση, είναι και το γεγονός οτι υποβάλλεις τον εαυτό σου τσάμπα σε ολική αναισθησία, μια διαδικασία διόλου υγειηνή για τον οργανισμό. Το να κάνεις προσθετική στους γλουτούς είναι πραγματικά εξειδικευμένη υπόθεση. Προσωπικά είσαι η πρώτη περίπτωση κοπέλας που έχω ακούσει να θέλει να κάνει. Δεν ήξερα καν οτι γίνονται τέτοιες επεμβάσεις στην Ελλάδα για να είμαι ειλικρινής.

Γιατί δεν σκέπτεσαι την ιδέα την γυμναστικής; Αποτελεί για μένα την καλύτερη λύση. Θα μου πεις θέλει χρόνο και σαφώς συμφωνώ μαζί σου σε αυτό. Αλλά αναλογίσου οτι η αλλαγή που θα επιφέρει θα είναι μόνιμη ακόμη και αν σταματήσεις τη γυμναστική ( η τουλάχιστον τη συστηματική γυμναστική ) αργότερα. Το μεγαλύτερο πλεονέκτημα βέβαι για μένα είναι η ευχαρίστηση που θα σου προσφέρει. Όπως ίσως ξέρεις μέσω της άσκησης ο οργανισμός εκκρίνει ορμόνες που βοηθούν στο να έχει κανείς καλή διάθεση. Σκέψου το και σαν μια διέξοδο απο την καθημερινότητά σου. Γράψου ας πούμε σε μια λέσχη μοντέρνου χορού. Θα σπας πλάκα, θα γνωρίσεις κόσμο και χωρίς να το καταλάβεις θα έχεις και το επιθυμητό αποτέλεσμα. Και που ξέρεις, μπορεί να κάνεις και καμια καλή γνωριμία...8)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HappyDays

Νεοφερμένος

Η HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
υπαρχει καποια που να εχει κανει η να γνωριζει;ποια μεθοδο μου προτινετε;ειμαι αδυνατη δεν εχω αισθητικο προβλημα αλλα βρε αδερφε ειπα να αποκτησω και γω brazil γλουτους.πως θα βρω τον καταληλο εξιδικευμενο γιατρο;με ενδιαφερει πολυ ν ακουσω εμπειριες απο παρομιες επεμβασεις και να μου προτινετε καποιον καλο αξιοπιστο γιατρο αν γνωριζετε.ευχαριστω :hmm::P
Υπέρχουν διάφορες τεχνικές, απ' όσο ξέρω.
Μπορεί να γίνει με εμφύτευση λίπους (του δικού σου λίπους, που βγάζεις από άλλο σημείο, που περισσεύει, πχ από τα ψωμάκια). Δες εδώ: https://www.λιποαναρροφηση.gr/αυξητικηγλουτων.aspx για περισσότερες λεπτομέρειες.
Μπορεί να γίνει με λιποαναρρόφηση στο σημείο που ενώνεται ο γλουτός με το μηρό, έτσι ώστε να δημιουργηθεί μια καμπυλότητα στο τελείωμα και μια αίσθηση στο μάτι ότι προεξέχει ο πωπός.
Μπορεί να γίνει με εμφυτεύματα σιλικόνης.
Όλα αυτά είναι ανάλογα το πρόβλημα. Πρέπει να το συζητήσεις με τον πλαστικό χειρουργό, να σου πει τα υπέρ και τα κατά κάθε μεθόδου και μετά να το ξανασκεφτείς και να αποφασίσεις.

Και άσε όσους σου λένε ότι είσαι πολύ μικρή ή κάτι βλακείες του τύπου "αγάπα το κορμί σου όπως είναι" και κάτι τέτοια ανόητα. Αν είναι να κάνεις κάτι τέτοιο, πότε θα το κάνεις; Όταν θα πατσουλιάσεις και δεν θα θες κανένας να βλέπει τα οπίσθιά σου; Τώρα είναι ο καιρός για να δείξεις το κορμί σου και να το ευχαριστηθείς. Όσοι τα λένε μάλλον είναι "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xristina-92

Νεοφερμένος

Η xristina-92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 32 ετών. Έχει γράψει 12 μηνύματα.
Υπέρχουν διάφορες τεχνικές, απ' όσο ξέρω.
Μπορεί να γίνει με εμφύτευση λίπους (του δικού σου λίπους, που βγάζεις από άλλο σημείο, που περισσεύει, πχ από τα ψωμάκια). Δες εδώ: https://www.λιποαναρροφηση.gr/αυξητικηγλουτων.aspx για περισσότερες λεπτομέρειες.
Μπορεί να γίνει με λιποαναρρόφηση στο σημείο που ενώνεται ο γλουτός με το μηρό, έτσι ώστε να δημιουργηθεί μια καμπυλότητα στο τελείωμα και μια αίσθηση στο μάτι ότι προεξέχει ο πωπός.
Μπορεί να γίνει με εμφυτεύματα σιλικόνης.
Όλα αυτά είναι ανάλογα το πρόβλημα. Πρέπει να το συζητήσεις με τον πλαστικό χειρουργό, να σου πει τα υπέρ και τα κατά κάθε μεθόδου και μετά να το ξανασκεφτείς και να αποφασίσεις.

Και άσε όσους σου λένε ότι είσαι πολύ μικρή ή κάτι βλακείες του τύπου "αγάπα το κορμί σου όπως είναι" και κάτι τέτοια ανόητα. Αν είναι να κάνεις κάτι τέτοιο, πότε θα το κάνεις; Όταν θα πατσουλιάσεις και δεν θα θες κανένας να βλέπει τα οπίσθιά σου; Τώρα είναι ο καιρός για να δείξεις το κορμί σου και να το ευχαριστηθείς. Όσοι τα λένε μάλλον είναι "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".

ε μα πες τα βρε κοπελια!και εγω αυτην ακριβως την αποψη εχω......στα γεραματα το τελευτεο που θα με νοιαζει θα ειναι αν εχω σεξυ ποπο....και αφου το θελω που το θελω...οσος ποιο νωρις τοσο περισσοτερο θα το χαρω ;)

ευχαριστω για τις απαντησεις....ολες σεβαστες :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Υπέρχουν διάφορες τεχνικές, απ' όσο ξέρω.
Μπορεί να γίνει με εμφύτευση λίπους (του δικού σου λίπους, που βγάζεις από άλλο σημείο, που περισσεύει, πχ από τα ψωμάκια). Δες εδώ: https://www.λιποαναρροφηση.gr/αυξητικηγλουτων.aspx για περισσότερες λεπτομέρειες.
Μπορεί να γίνει με λιποαναρρόφηση στο σημείο που ενώνεται ο γλουτός με το μηρό, έτσι ώστε να δημιουργηθεί μια καμπυλότητα στο τελείωμα και μια αίσθηση στο μάτι ότι προεξέχει ο πωπός.
Μπορεί να γίνει με εμφυτεύματα σιλικόνης.
Όλα αυτά είναι ανάλογα το πρόβλημα. Πρέπει να το συζητήσεις με τον πλαστικό χειρουργό, να σου πει τα υπέρ και τα κατά κάθε μεθόδου και μετά να το ξανασκεφτείς και να αποφασίσεις.

Και άσε όσους σου λένε ότι είσαι πολύ μικρή ή κάτι βλακείες του τύπου "αγάπα το κορμί σου όπως είναι" και κάτι τέτοια ανόητα. Αν είναι να κάνεις κάτι τέτοιο, πότε θα το κάνεις; Όταν θα πατσουλιάσεις και δεν θα θες κανένας να βλέπει τα οπίσθιά σου; Τώρα είναι ο καιρός για να δείξεις το κορμί σου και να το ευχαριστηθείς. Όσοι τα λένε μάλλον είναι "όσα δεν φτάνει η αλεπού τα κάνει κρεμαστάρια".

Ενώ ας πούμε εσύ της λες την καλύτερη λύση;

Αρχική Δημοσίευση από από τον παραπάνω σύνδεσμο:
Το μειονέκτημα της μεθόδου είναι ότι συνήθως χρειάζονται πάνω από μία φορές για να επιτύχει κανείς το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Γιατί σαφώς ο κίνδυνος πιθανών επιπλοκών σε μια τέτοια εγχείρηση ρουτίνας είναι αγνοήσιμος εαν τον αντιπαραβάλλουμε με το τρομερό πλεονέκτημα του να φουσκώσεις τους γλουτούς σου 1-2 εκατοστά. Είναι άλλωστε γνωστό απο καταβολάς κόσμου οτι αυτή είναι η μοναδική οδός για να αποκτήσεις καλύτερο σώμα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
ε μα πες τα βρε κοπελια!και εγω αυτην ακριβως την αποψη εχω......στα γεραματα το τελευτεο που θα με νοιαζει θα ειναι αν εχω σεξυ ποπο....και αφου το θελω που το θελω...οσος ποιο νωρις τοσο περισσοτερο θα το χαρω ;)

ευχαριστω για τις απαντησεις....ολες σεβαστες :)

:P Δε φοβάσαι τα νυστέρια και τις ναρκώσεις;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HappyDays

Νεοφερμένος

Η HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Το μειονέκτημα της μεθόδου είναι ότι συνήθως χρειάζονται πάνω από μία φορές για να επιτύχει κανείς το επιθυμητό αποτέλεσμα.

Γιατί σαφώς ο κίνδυνος πιθανών επιπλοκών σε μια τέτοια εγχείρηση ρουτίνας είναι αγνοήσιμος εαν τον αντιπαραβάλλουμε με το τρομερό πλεονέκτημα του να φουσκώσεις τους γλουτούς σου 1-2 εκατοστά. Είναι άλλωστε γνωστό απο καταβολάς κόσμου οτι αυτή είναι η μοναδική οδός για να αποκτήσεις καλύτερο σώμα...
Προφανώς αναφέρεσαι στην Αυξητική Γλουτών με Εμφύτευση Λίπους.
Θα σε πληροφορήσω ότι:
Μπορεί να χρειαστεί να γίνει περισσότερες από μια φορές, επειδή ο οργανισμός τείνει να απορροφά κάποιο ποσοστό του λίπους του. Έτσι μπορεί να χρειαστεί να ξανακάνεις, για να συμπληρώσεις αυτό που απορροφήθηκε και δεν σταθεροποιήθηκε με την πρώτη φορά στο σημείο που έγινε.
Η εμφύτευση γίνεται με ένεση, και όχι με νυστέρι και αναισθησία, άρα οι πιθανότητες επιπλοκών είναι ελάχιστες. Αντίδραση στο λίπος δεν κάνει ο οργανισμός, γιατί χρησιμοποιείται λίπος του ίδιου ατόμου, που αφαιρείται από κάπου αλλού που περισσεύει.
Η ημιμάθεια είναι είναι χειρότερη από την αμάθεια και η ημιπληροφόσηση είναι παραπληροφόρηση: Αφού αναφέρεις το μειονέκτημα, να αναφέρεις και την υπόλοιπη πληροφορία που αναφέρεται στο site: https://www.λιποαναρροφηση.gr/αυξητικηγλουτων.aspx , δηλαδή αναφέρεται ένα μειονέκτημα και έξι πλεονεκτήματα. Γιατί δεν αναφέρεις για παράδειγμα ότι μπορείς να κάνεις 2 επεμβάσεις σε μία, δηλαδή και λιποαναρρόφηση, για να αφαιρέσεις λίπος από κάπου που "περισσεύει" και εμφύτευση λίπους για να προσθέσεις από κάπου που σου "λείπει".

Τέλος, εγώ δεν διεκδικώ την "αυθεντία", αλλά λέω τη γνώμη μου. Το σίγουρο είναι ότι δεν έχω κόμπλεξ και παρωπίδες.

Δε φοβάσαι τα νυστέρια και τις ναρκώσεις;
Εσύ δεν φοβάσαι να οδηγείς το αυτοκίνητό σου;
Είναι περισσότερες οι πιθανότητες να πάθεις κάτι σοβαρό οδηγώντας το αυτοκίνητό σου, παρά από την αναισθησία της λιποαναρρόφησης. Απλά το αυτοκίνητό σου το οδηγείς κάθε μέρα και έχεις συνηθίσει τον κίνδυνο, ενώ τη λιποαναρρόφηση την κάνεις μόνο μία φορά και έχεις άγνοια επί του θέματος. Διαλέγεις όμως έναν καλό κι έμπειρο πλαστικό χειρουργό και μια σωστή κλινική για να κάνεις λιποαναρρόφηση, έτσι όπως θα διάλεγες έναν καλό κι έμπειρο οδηγό κι ένα σωστό αυτοκίνητο για να πας Αθήνα-Θεσσαλονίκη. Δεν θα πήγαινες ποτέ Αθήνα-Θεσσαλονίκη με οδηγό έναν που έχει πάρει δίπλωμα πριν λίγους μήνες και οδηγεί ένα σαραβαλάκι.
Όσο για τα νυστέρια, αφού θα είσαι κοιμησμένος, δεν θα τα δεις και δεν θα φοβηθείς, :D:D:P:P;);)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Προφανώς αναφέρεσαι στην Αυξητική Γλουτών με Εμφύτευση Λίπους.
Θα σε πληροφορήσω ότι:
Μπορεί να χρειαστεί να γίνει περισσότερες από μια φορές, επειδή ο οργανισμός τείνει να απορροφά κάποιο ποσοστό του λίπους του. Έτσι μπορεί να χρειαστεί να ξανακάνεις, για να συμπληρώσεις αυτό που απορροφήθηκε και δεν σταθεροποιήθηκε με την πρώτη φορά στο σημείο που έγινε.
Η εμφύτευση γίνεται με ένεση, και όχι με νυστέρι και αναισθησία, άρα οι πιθανότητες επιπλοκών είναι ελάχιστες. Αντίδραση στο λίπος δεν κάνει ο οργανισμός, γιατί χρησιμοποιείται λίπος του ίδιου ατόμου, που αφαιρείται από κάπου αλλού που περισσεύει.
Η ημιμάθεια είναι είναι χειρότερη από την αμάθεια και η ημιπληροφόσηση είναι παραπληροφόρηση: Αφού αναφέρεις το μειονέκτημα, να αναφέρεις και την υπόλοιπη πληροφορία που αναφέρεται στο site: https://www.λιποαναρροφηση.gr/αυξητικηγλουτων.aspx , δηλαδή αναφέρεται ένα μειονέκτημα και έξι πλεονεκτήματα. Γιατί δεν αναφέρεις για παράδειγμα ότι μπορείς να κάνεις 2 επεμβάσεις σε μία, δηλαδή και λιποαναρρόφηση, για να αφαιρέσεις λίπος από κάπου που "περισσεύει" και εμφύτευση λίπους για να προσθέσεις από κάπου που σου "λείπει".

Τέλος, εγώ δεν διεκδικώ την "αυθεντία", αλλά λέω τη γνώμη μου. Το σίγουρο είναι ότι δεν έχω κόμπλεξ και παρωπίδες.


Εσύ δεν φοβάσαι να οδηγείς το αυτοκίνητό σου;
Είναι περισσότερες οι πιθανότητες να πάθεις κάτι σοβαρό οδηγώντας το αυτοκίνητό σου, παρά από την αναισθησία της λιποαναρρόφησης. Απλά το αυτοκίνητό σου το οδηγείς κάθε μέρα και έχεις συνηθίσει τον κίνδυνο, ενώ τη λιποαναρρόφηση την κάνεις μόνο μία φορά και έχεις άγνοια επί του θέματος. Διαλέγεις όμως έναν καλό κι έμπειρο πλαστικό χειρουργό και μια σωστή κλινική για να κάνεις λιποαναρρόφηση, έτσι όπως θα διάλεγες έναν καλό κι έμπειρο οδηγό κι ένα σωστό αυτοκίνητο για να πας Αθήνα-Θεσσαλονίκη. Δεν θα πήγαινες ποτέ Αθήνα-Θεσσαλονίκη με οδηγό έναν που έχει πάρει δίπλωμα πριν λίγους μήνες και οδηγεί ένα σαραβαλάκι.
Όσο για τα νυστέρια, αφού θα είσαι κοιμησμένος, δεν θα τα δεις και δεν θα φοβηθείς, :D:D:P:P;);)

Δύο εγχειρήσεις σε μία. Σα να λέμε δηλαδή αφρός ξυρίσματος και after shave μαζί...;)
Να σου πώ εγώ μια εντελώς ανέξοδη μέθοδο με άπειρα πλεονεκτήματα και κανένα μειονέκτημα; Βγες απο το σπίτι σου και περπάτα πέντε τετράγωνα ή στο πάρκο της περιοχής σου μέρα παρά μέρα. Δεν ξέρω αν θεωρείς τον εαυτό σου προοδευτική και απελευθερωμένη πάντως κατά την προσωπική μου άποψη οι συμβουλές σου είναι εγκληματικές. Ουσιαστικά μας λες οτι εντάξει δεν έχει σημασία τι υπερβάσεις θα κάνεις, πόσο κακή ζωή θα κάνεις αν τρως σκατά ( που κατ επέκτασιν θα σου δώσουν παραπανίσια κιλά ) ή αν έχεις κάνει κατάληψη στον καναπέ του σπιτιού σου, τίποτα απο αυτά δεν έχει σημασία γιατί όταν το θελήσεις θα έρθει ο γιατρός που με το μαγικό του νυστέρι θα σε κάνει το αντικείμενο του πόθου κάθε άντρα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

IL PENSIERO

Δραστήριο μέλος

Η IL PENSIERO αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 512 μηνύματα.
Δύο εγχειρήσεις σε μία. Σα να λέμε δηλαδή αφρός ξυρίσματος και after shave μαζί...;)
Να σου πώ εγώ μια εντελώς ανέξοδη μέθοδο με άπειρα πλεονεκτήματα και κανένα μειονέκτημα; Βγες απο το σπίτι σου και περπάτα πέντε τετράγωνα ή στο πάρκο της περιοχής σου μέρα παρά μέρα. Δεν ξέρω αν θεωρείς τον εαυτό σου προοδευτική και απελευθερωμένη πάντως κατά την προσωπική μου άποψη οι συμβουλές σου είναι εγκληματικές.

Εντάξει εγώ τρόμαξα αρκετά....

απο την άλλη σκέφτομαι, απο πίτα που δεν τρώω....κλπ.

Κορίτσια ωραία, ήξερα για πλαστικά ζυγωματικά, πλαστικά νύχια, πλαστικά μαλλιά, πλαστικά βυζιά, πλαστικά χείλια, τώρα έμαθα και για πλαστικούς κ*λους.:confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HappyDays

Νεοφερμένος

Η HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Δύο εγχειρήσεις σε μία. Σα να λέμε δηλαδή αφρός ξυρίσματος και after shave μαζί...;)
Να σου πώ εγώ μια εντελώς ανέξοδη μέθοδο με άπειρα πλεονεκτήματα και κανένα μειονέκτημα; Βγες απο το σπίτι σου και περπάτα πέντε τετράγωνα ή στο πάρκο της περιοχής σου μέρα παρά μέρα. Δεν ξέρω αν θεωρείς τον εαυτό σου προοδευτική και απελευθερωμένη πάντως κατά την προσωπική μου άποψη οι συμβουλές σου είναι εγκληματικές. Ουσιαστικά μας λες οτι εντάξει δεν έχει σημασία τι υπερβάσεις θα κάνεις, πόσο κακή ζωή θα κάνεις αν τρως σκατά ( που κατ επέκτασιν θα σου δώσουν παραπανίσια κιλά ) ή αν έχεις κάνει κατάληψη στον καναπέ του σπιτιού σου, τίποτα απο αυτά δεν έχει σημασία γιατί όταν το θελήσεις θα έρθει ο γιατρός που με το μαγικό του νυστέρι θα σε κάνει το αντικείμενο του πόθου κάθε άντρα.
[/spoiler]
Πρώτ' απ' όλα θα έπρεπε να διαβάζεις καλά τα γραφόμενα. Έγραψα ότι η αυξητική γλουτών με εμφύτευση λίπος γίνεται με ένεση, άρα δεν θεωρείται εγχείρηση.
Δεύτερον, είσαι απαράδεκτος που θεωρείς ότι όταν λέει κάποιος τη γνώμη του πάνω σε επιστημονικές μεθόδους, που έχουν αντέξει στο πέρασμα του χρόνου, έχει εγκληματική συμπεριφορά.
Τρίτον, δεν ξέρεις τι ζωή κάνω και αν κάθομαι σε καναπέ, κλπ, για να με κρίνεις και να κάνεις αυτή την παράθεση απόψεων, μια προσωπική κόντρα και γι' αυτό μπορώ να σε χαρακτηρίσω εμπαθή και συμπλεγματικό.
Τέταρτον, από πλαστική ξέρεις όσα ξέρουν τα ψάρια για το Έβερεστ. Γι' αυτό και δεν θα ξανασχολιάσω τις σαχλαμάρες που λες, όπως πχ να τρως σκατά και μετά θα σε διορθώσει ο πλαστικός με το μαγικό νυστέρι. Έχω ακούσει μπαρούφες, αλλά οι δικιές σου έχουν πολύ πλάκα τελικά, μαζί με πολύ θλίψη, γιατί δείχνουν πόσο αδαής, άσχετος και ανενημέρωτος είναι ο κόσμος, που θέλει και να σχολιάζει επεμβάσεις πλαστικής.
[...]
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

fockos

Επιφανές μέλος

Ο fockos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Νευρολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 15,089 μηνύματα.
Τελικά, απ' όσα λες δείχνεις πολύ χαζούλης, βρε! Πες κι άλλα για να γελάσουμε!

Έτσι είναι τα σχολιάζουν πρώτα αλλά όποτε τα βλέπουν στην παραλία τους αρέσει. :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HappyDays

Νεοφερμένος

Η HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Έτσι είναι τα σχολιάζουν πρώτα αλλά όποτε τα βλέπουν στην παραλία τους αρέσει. :hmm:
Όχι μόνο τους αρέσει, αλλά τα πληρώνουν κιόλας.
Και πληρώνουν με πλαστικό χρήμα, αυτές που έχουν κάνει πλαστικές. Δεν είναι ειρωνικό; Και οικολογικό συνάμα. Ανακύκλωση πλαστικού.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mariophys

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μάριος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 335 μηνύματα.
Πρώτ' απ' όλα θα έπρεπε να διαβάζεις καλά τα γραφόμενα. Έγραψα ότι η αυξητική γλουτών με εμφύτευση λίπος γίνεται με ένεση, άρα δεν θεωρείται εγχείρηση.
Δεύτερον, είσαι απαράδεκτος που θεωρείς ότι όταν λέει κάποιος τη γνώμη του πάνω σε επιστημονικές μεθόδους, που έχουν αντέξει στο πέρασμα του χρόνου, έχει εγκληματική συμπεριφορά.
Τρίτον, δεν ξέρεις τι ζωή κάνω και αν κάθομαι σε καναπέ, κλπ, για να με κρίνεις και να κάνεις αυτή την παράθεση απόψεων, μια προσωπική κόντρα και γι' αυτό μπορώ να σε χαρακτηρίσω εμπαθή και συμπλεγματικό.
Τέταρτον, από πλαστική ξέρεις όσα ξέρουν τα ψάρια για το Έβερεστ. Γι' αυτό και δεν θα ξανασχολιάσω τις σαχλαμάρες που λες, όπως πχ να τρως σκατά και μετά θα σε διορθώσει ο πλαστικός με το μαγικό νυστέρι. Έχω ακούσει μπαρούφες, αλλά οι δικιές σου έχουν πολύ πλάκα τελικά, μαζί με πολύ θλίψη, γιατί δείχνουν πόσο αδαής, άσχετος και ανενημέρωτος είναι ο κόσμος, που θέλει και να σχολιάζει επεμβάσεις πλαστικής.
Τελικά, απ' όσα λες δείχνεις πολύ χαζούλης, βρε! Πες κι άλλα για να γελάσουμε!

Χειρουργική είναι ο κλάδος της Ιατρικής που ασχολείται με εγχειρήσεις σε όργανα του σώματος του ανθρώπου. H άμεση επέμβαση του ιατρού στο ανθρώπινο σώμα γίνεται με τη βοήθεια ειδικών εργαλείων (ψαλίδια, νυστέρια, τσιμπίδες κ.ά.).
Εδώ καταλογίζουμε και τις σύριγγες. Συνεπώς με την αυστηρή γλωσσική χρήση του όρου η έννοια της στοχευμένης παρεμβασης
έστω και με ένεση λογίζεται ως επέμβαση και κατά συνέπεια ως εγχείρηση.

Μα αγαπητή μου δεν κατακρίνω τη γνώμη σου παρά το ύφος σου και την ελαφρότητα με την οποία παροτρύνεις κάποιον στο χειρούργο.

Τρίτον, πάλι γλωσσολογικά, συνηθίζω να χρησιμοποιώ τη γενική ενικού για να απευθυνθώ στον αναγνώστη μου πολλές φορές και όχι στοχευμένα στον εκάστοτε συνομιλητή. Κάνει το λόγο πιο άμεσο :).
Αλίμονο, οι γνώσεις μου στη Γεωγραφία δεν είναι εκτεταμμένες, πάντως από ενδιαφέρον φρόντησα να ερευνήσω ορισμένα πράγματα για το Έβερεστ.
Τέλος, αν και δεν είμαι λεπτός άνθρωπος όπως πολύ εύστοχα παρατήρησες μέχρι στιγμής σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια αλλά θα μου επιτρέψεις, ως γνήσιος μισάνθρωπος ,να μην σου ανταποδώσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HappyDays

Νεοφερμένος

Η HappyDays αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 37 μηνύματα.
Εδώ καταλογίζουμε και τις σύριγγες. Συνεπώς με την αυστηρή γλωσσική χρήση του όρου η έννοια της στοχευμένης παρεμβασης έστω και με ένεση λογίζεται ως επέμβαση και κατά συνέπεια ως εγχείρηση.
...
Αλίμονο, οι γνώσεις μου στη Γεωγραφία δεν είναι εκτεταμμένες, πάντως από ενδιαφέρον φρόντησα να ερευνήσω ορισμένα πράγματα για το Έβερεστ.
...
Για να δικαιολογήσεις τ' αδικαιολόγητα, έκανες ένα μεγάλο λογικό άλμα...στο κενό.
Καλύτερα (και πιο τίμιο) θα ήταν να έλεγες ότι έκανες λάθος. Και τα λάθη ανθρώπινα είναι. Όμως εσύ παραδέχεσαι ότι είσαι "ψάρι", αφού λες ότι όντως δεν ήξερες για το Έβερεστ και μετά το post μου φρόντισες να μάθεις. Χαίρομαι που τουλάχιστον κάτι έμαθες, εξαιτίας του σχολίου μου. Έστω κι αν αυτό αφορά το Έβερεστ και όχι τη λιποαναρρόφηση και την αυξητική γλουτών, την οποία σχολιάζεις χωρίς να έχεις ιδέα.
Υ.Γ. Όταν άνοιξες την εγκυκλοπαίδεια για να δεις το Έβερεστ, φαντάζομαι να έπεσες στο λίμα για το βουνό και όχι για τα σαντουιτσάδικα, έτσι; Αν και νομίζω ότι αυτά τα ξέρεις και οι γνώσεις σου εκεί περιορίζονται, και όχι στα ιατρικά θέματα, αφού συνεχίζεις να λες αρλούμπες.
Τουλάχιστον αυτή τη φορά, μας έκανες και γελάσαμε.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top