Βαθύ ντεκολτέ και αδιάκριτα βλέμματα

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ναι..το βλεπουμε....:rofl:
Προφανώς σχολιασα με αυτον τον τροπο για να θίξω την αποψη σας του:"μονο ο Θεος μπορει να με κρινει","δεν μπορει κανενας να κρινει τον διπλανο" κτλπ.Σαρκαστικο ηταν το σχολιο.

ναι αλλά εκραξε εκείνο που ο ίδιος ανεχόταν πριν. ειναι αντιφατικό αυτό. αφου το έβλεπε και πριν, τι άλλαξε μετά; στην ουσία τίποτα. απλα όσο την εχεις την αλλη να ντυνεται προκλητικά και να της την πεφτουν άλλοι ξέρωντας πως την έχεις εσύ, είναι καλά. αμα χωρίσετε, ξαφνικά είναι πουτάνα. έλα τώρα, κοροϊδευόμαστε; :P
Διαφωνώ.Θα ηταν τουμπανο και θα περνουσε καλα.Εκανε και το κομματι του οπως λες αλλα σε δευτερη μοιρα αυτο.Το πρωτο ειναι οτι περνουσε καλα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Διαφωνώ.Θα ηταν τουμπανο και θα περνουσε καλα.Εκανε και το κομματι του οπως λες αλλα σε δευτερη μοιρα αυτο.Το πρωτο ειναι οτι περνουσε καλα.

και; το πιο πιθανό είναι ,όπως λες κι εσύ, να ήταν μαζί της επειδή περνούσε καλά . αλλά μπορείς να είσαι με τον άλλον και να περνάς καλά μαζί του έχοντας μια συγκεκριμένη άποψη για το επίπεδο και την ηθική του, ακόμα και αρνητική.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
και; το πιο πιθανό είναι ,όπως λες κι εσύ, να ήταν μαζί της επειδή περνούσε καλά . αλλά μπορείς να είσαι με τον άλλον και να περνάς καλά μαζί του έχοντας μια συγκεκριμένη άποψη για το επίπεδο και την ηθική του, ακόμα και αρνητική.
Ε αυτό σου λέω.Εσύ λες οτι ειναι περιεργο που την λεει ταναπου ενω ηταν μαζι της και σου λεω οτι για την απολαυση πηγαινε και αφηνε την αρνητικη αποψη στην ακρη.Με το που χωρισαν την ξαναεβγαλε στην επιφανεια γιατι δεν τον ενδιεφερε πλεον μην τον χωρισει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
Ε αυτό σου λέω.Εσύ λες οτι ειναι περιεργο που την λεει ταναπου ενω ηταν μαζι της και σου λεω οτι για την απολαυση πηγαινε και αφηνε την αρνητικη αποψη στην ακρη.Με το που χωρισαν την ξαναεβγαλε στην επιφανεια γιατι δεν τον ενδιεφερε πλεον μην τον χωρισει.

σωστά. αλλά ποιο το νοημα να την κράξει γενικά.. επιλογή του ήταν. ανούσιο τελείως το θεωρώ και όποιος το κάνει εκθέτει και τον εαυτό του παράλληλα. αν και συνηθίζεται αυτή η τακτική, μετά τον χωρισμό ξαφνικά όλοι οι πρώην έχουν μικρά πουλιά και όλες οι πρώην μηδέν επίπεδο :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 647452

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
σωστά. αλλά ποιο το νοημα να την κράξει γενικά.. επιλογή του ήταν. ανούσιο τελείως το θεωρώ και όποιος το κάνει εκθέτει και τον εαυτό του παράλληλα. αν και συνηθίζεται αυτή η τακτική, μετά τον χωρισμό ξαφνικά όλοι οι πρώην έχουν μικρά πουλιά και όλες οι πρώην μηδέν επίπεδο :P
Για το 1ο αν η αλλη δεν μπορει να κατσει δεν νομιζω να πει κατι.Για το 2ο ναι συνηθιζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lilith's_child

Νεοφερμένος

Η lilith's_child αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 76 μηνύματα.
οχι, ετσι νομιζεις. και μπορω να σου απαριθμήσω δεκαδες περιστατικα που μου εχουν τυχει, και για να εχουν τυχει σε μενα σιγουρα θα εχει συμβει και σε αλλες. 10 λεπτα περπατημα στην Ομόνοια για να πας από το σημείο Α στο Β κι εχεις ακούσει τα πάντα. να περπατας για τη σταση του λεωφ και να σε ακολουθει αυτοκινητο και να κανει σχολια και να σε ρωταει επιμονα που πας για να σε παει. και ολα αυτά είτε φοράς σορτσάκι, είτε μακρύ παντελόνι, είτε φορας ραντακι, ειτε ζιβαγκο. και οσο μιλαμε για βλεματα, ακομα και αδιακριτα, να παει στα κομμάτια. τι γινεται ομως οταν μετα τα μεσανυχτα ο τυπας που σε κοζαρει στο λεωφορειο κατεβαινει μαζι σου στη σταση σου και σε ακολουθει; γιατι μου εχει τυχει. να πανε στο διαολο τα βλέματα, ειναι άσχημα αλλά ακίνδυνα. εχω φτάσει σε σημείο να γυρνάω το βράδυ σπίτι με τα κλειδια αναμεσα στα δαχτυλα στη γροθια μου γιατι φοβαμαι. οι αντρες δεν θεωρειτε οτι συμβαινουν αυτα, πιστευετε πως λεμε υπερβολες απλα για να τις πουμε. αλλα ρωτηστε γυρω σας τις γυναικες να δειτε πως νιωθουν

έχω ακούσει κι εγώ παρόμοια πράγματα γενικά και μου έχουν τύχει στο παρελθόν που κυκλοφορούσα περισσότερο με τα λεωφορεία αργά το βράδυ

γενικά από ένα σημείο και μετά απλά έπαψα να τριγυρνάω σε περίεργες γειτονιές ας πούμε ή αν πήγαινα θα ήταν πάντα με άντρες φίλους μου όπως κάνω και τώρα και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα όταν δεν είμαι μόνη μου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aye

Πολύ δραστήριο μέλος

Η aye αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Πωλητής/ρια. Έχει γράψει 862 μηνύματα.
γενικά από ένα σημείο και μετά απλά έπαψα να τριγυρνάω σε περίεργες γειτονιές ας πούμε ή αν πήγαινα θα ήταν πάντα με άντρες φίλους μου όπως κάνω και τώρα και δεν αντιμετωπίζω κάποιο πρόβλημα όταν δεν είμαι μόνη μου

δεν εχουμε ολες αντρες φιλους :p και ειναι δυσκολο να πηγαινοερχεσαι συνεχως με αλλους ειδικα αν ειστε αθήνα και ο καθένας μένει σε τελείως διαφορετική περιοχή. εμείς ως παρέα, αν έχει πάει πολύ αργά, συνεννοούμαστε και γυρνάμε να μεινουμε το βράδυ ολες μαζί σε ένα σπίτι. αλλα φυσικα δεν ειναι παντα εφικτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Πέρα από τα υπονοούμενα και χυδαιους χαρακτηρισμούς από αγνώστους που αποτελουν παρενόχληση τα νεαρά κορίτσια έχουν ξεφύγει τώρα τελευταια. Θυμάμαι ένα περιστατικό όταν ημουν Α Λυκείου με μια κοπέλα ενός φίλου μου. Η συγκεκριμένη ντυνοταν πάντα προκλητικά και όσον αφορά το "ντεκολτέ" της αλλα και στο λαμπρό μέλλον που ειχε πίσω της. Ήταν που ήταν "προικισμένη" αλλα πάντα έβαζε και τζιν και σορτσακια κλπ που "ενίσχυαν" τα κάλη της. Με τα αγόρια είχε πάντα πολύ "φιλικές" σχέσεις. Καθόταν πανω στα πόδια τους, αγκαλιαζοταν πολύ συχνά μαζι τους, απλωνόταν πάνω τους για να "βολευτεί" Αλλά όταν της έλεγαν κάποιο υπονοούμενο το έπαιρνε πολύ προσβλητικά και "θύμωνε" κιόλας. Όταν χώρισε με τον φιλο μου την αποκαλούσε ως που**** σε όλους τους γνωστούς του και έτρωγε πολύ κράξιμο η συγκεκριμένη κοπέλα. Και ήρθε μια μέρα να μου κλαφτει για όλο αυτό που γινόταν. Δηλαδή πείτε μου θεωρείτε παράλογο το κράξιμο που έτρωγε; Εφ'όσον είχε σχέση όταν έβγαινε και ντυνοταν σαν τσ****** το έκανε για την ίδια ή για να προκαλέσει; Ακόμα και αν δεν είχε σχέση και έβγαινε έτσι έξω και την εκραζαν οι φίλες της θα είχαν άδικο; Οταν μια κοπέλα θέλει να προκαλέσει πολύ με το ντύσιμο της καλό είναι να μπορεί να αντέξει και την "κοινωνική κριτική" είναι η προσωπική μου γνώμη.
Εδώ δεν μιλάμε για θέμα καθαρά ενδυματολογικό αλλα συμπεριφοράς.Η κοπέλα είχε προκλητική συμπεριφορά για να αρέσει στα αγόρια.Αυτό συνήθως πηγάζει ενδόμυχα απο χαμηλή αυτοπεποίθηση/αυτοεκτίμηση.Με την συμπεριφορά αυτή περνούσε στους άλλους το μήνυμα οτι είναι πρόθυμη για να σαχλαμαρίζουν.Τώρα όσον αφορά τους φίλους σου που κράζουν ξυδάκι.Ναι είναι παράλογο να βρίζουν κάποια επειδή ενώ δίνει μηνύματα οτι είναι ανοιχτή στο φλέρτ δεν τους κάθεται πλέον ή γενικά.Όταν την μόστραρε για κορίτσι του δεν τον πείραζε που κάθονταν στα πόδια άλλων αντρών;Λίγος αυτοσεβασμός πες του δεν βλάπτει και η κατινίστικη συμπεριφορά δεν τιμά κανένα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Unseen skygge

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Unseen skygge αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,218 μηνύματα.
Προφανώς της είχε πει διαφορά πράγματα που τον ενοχλούσαν κατά την διάρκεια της σχέσης τους Αλλά δεν άλλαξε κάτι. Όταν πλέον περνούσε καλα μεν Αλλά άκουγε τόσα σχόλια για την τύπισσα που ένιωθε μα****** να κυκλοφορήσει το τελείωσε. Όταν λέω την εκραζε δεν εννοώ ότι πήγαινε και έλεγε πράγματα σε τρίτους κλπ αλλά πλέον ως παρέα όταν τύχαινε και αναφερομασταν στην Στην συγκεκριμένη κοπέλα ήταν με "κακες" λέξεις Αλλά και Γενικά όταν κάποιος φίλος του/φίλη του τον ρωτούσε δεν έλεγε τα καλύτερα πράγματα. Απορώ εδώ μέσα έχουμε αγίους; Όταν βγαίνετε με τις παρέες σας ρε παιδιά εκτός απ'το να πείτε τα νέα σας δεν ασχολείστε και με την "καμπούρα" των άλλων;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Διαφωνώ.Θα ηταν τουμπανο και θα περνουσε καλα.Εκανε και το κομματι του οπως λες αλλα σε δευτερη μοιρα αυτο.Το πρωτο ειναι οτι περνουσε καλα.
Κανείς δεν κάνει σχέση για να περνάει άσχημα,όλοι για να περνάμε όμορφα σε γενικά παντα πλαίσια τις συνάπτουμε.Όταν όμως ένας απο τους δύο σταματάει να περνάει καλά και την διακόπτει δεν σημαίνει αυτο οτι έχεις το δικαίωμα να προσβάλεις και να διασύρεις τον/την πρώην σου.Αν μη τι άλλο ας σεβαστεί τον χρόνο που πέρασαν μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Κανείς δεν κάνει σχέση για να περνάει άσχημα,όλοι για να περνάμε όμορφα σε γενικά παντα πλαίσια τις συνάπτουμε.Όταν όμως ένας απο τους δύο σταματάει να περνάει καλά και την διακόπτει δεν σημαίνει αυτο οτι έχεις το δικαίωμα να προσβάλεις και να διασύρεις τον/την πρώην σου.Αν μη τι άλλο ας σεβαστεί τον χρόνο που πέρασαν μαζί.

It depends on many things. Πρέπει να είσαι σωστός απέναντι στον άλλον άνθρωπο. Δεν είναι απλά παιχνιδάκι για να περνάς το χρόνο σου. Επίσης προβλήματα βγαίνουν στην επιφάνεια συνεχώς, δεν έχω ακούσει για κάποια μακροχρόνια σχέση δίχως προβλήματα. Είναι εγωιστικό καμιά φορά απλώς να παρατάς τον άλλον χωρίς να προσπαθήσεις να διορθώσεις το πρόβλημα, ειδικά αν έχετε ζήσει ένα μια μη αμελητέα χρονική διάρκεια μαζί.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

hameleon

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η hameleon αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 233 μηνύματα.
Προφανώς της είχε πει διαφορά πράγματα που τον ενοχλούσαν κατά την διάρκεια της σχέσης τους Αλλά δεν άλλαξε κάτι. Όταν πλέον περνούσε καλα μεν Αλλά άκουγε τόσα σχόλια για την τύπισσα που ένιωθε μα****** να κυκλοφορήσει το τελείωσε. Όταν λέω την εκραζε δεν εννοώ ότι πήγαινε και έλεγε πράγματα σε τρίτους κλπ αλλά πλέον ως παρέα όταν τύχαινε και αναφερομασταν στην Στην συγκεκριμένη κοπέλα ήταν με "κακες" λέξεις Αλλά και Γενικά όταν κάποιος φίλος του/φίλη του τον ρωτούσε δεν έλεγε τα καλύτερα πράγματα. Απορώ εδώ μέσα έχουμε αγίους; Όταν βγαίνετε με τις παρέες σας ρε παιδιά εκτός απ'το να πείτε τα νέα σας δεν ασχολείστε και με την "καμπούρα" των άλλων;
Θα καραφλιάσω σήμερα:)Κάτσε βρε παιδί μου την έβλεπε πάνω στα πόδια του άλλου/άλλων και κάθονταν και να το συζητήσει;;; Δηλαδή τον πείραζαν τα λόγια των φίλων και όχι οτι αύτη χαριεντίζονταν μπροστά στα μάτια του;;μάλλον είστε σε νεαρή ηλικία ακομή.Συνήθως όσο μεγαλώνεις κοιτάς την δική σου καμπούρα και έχεις να συζητήσεις τα δικά σου βιοποριστικά συνήθως.
Αν θες την γνώμη μου όταν ένας άνθρωπος έχει πραγματικά ξεπεράσει κάποιον δεν κάθεται να τον κατακρίνει όταν ερωτηθεί απο τρίτους οι αναφορές είναι σε ουδέτερους τόνους.Δεν λέω ανθρώπινο είναι να μην την έχει ξεπεράσει αλλά με το θάψιμο το κάνει ακόμα χειρότερο για εκείνον πρωτίστως. Ασε που αν του τύχει κάποια σοβαρή κοπέλα και ακούσει να μιλάει άσχημα για την πρώην δεν θα κάτσει να ασχοληθεί μαζι του..

It depends on many things. Πρέπει να είσαι σωστός απέναντι στον άλλον άνθρωπο. Δεν είναι απλά παιχνιδάκι για να περνάς το χρόνο σου. Επίσης προβλήματα βγαίνουν στην επιφάνεια συνεχώς, δεν έχω ακούσει για κάποια μακροχρόνια σχέση δίχως προβλήματα. Είναι εγωιστικό καμιά φορά απλώς να παρατάς τον άλλον χωρίς να προσπαθήσεις να διορθώσεις το πρόβλημα, ειδικά αν έχετε ζήσει ένα μια μη αμελητέα χρονική διάρκεια μαζί.
Εννοείται οτι οι σχέσεις θέλουν προσπάθεια και υποχωρήσεις.Είναι εγωιστικό να τα παρατάς με το παραμικρό αλλά τι να γίνει ο κάθε άνθρωπος έχει τις δικές του δυνάμεις/αντοχές.Άλλωστε καθε εμπόδιο για καλο που λένε καλύτερα να διαλύεται νωρίς παρά να προχωράει κατί που έτσι κι αλλιώς θα χαλάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Απαραδεχτη δηλωση θα ελεγα...σε σημειο να γινεται σιχαμερη.και μαλιστα την θεωρω και ακρως σεξιστικη.Καν δεν θα επρεπε να υπαρχει αυτη η δηλωση.
Επισης φιλε πλουτωνα αν εχεις μαντικες ικανοτητες να μας το πεις να σε προτιμησουμε/Καθολου δνε μπορεις να ξερεις αν ενα προκλητικο ντυσιμο ΔΕΝ γινεται για τον συντροφο της ή για αυτον που ενδαφερεται να γινει συντροφος της.Ή απο μοδα ή για το οτιδηποτε αλλο.
Τι ξερολιαση ειναι αυτη;Τι κατεστημενες αντιληψεις;
Ακου ανοιξαμε και σας περιμενουμε.Ωραια δικαιολογια για λιγούρια.
Ξερεις τι λες με αυτο ναι;Φορας προκλητικα ρουχα,αρα γουσταρεις να σε κοιταζω..μην σου πω να σε πηδ@ξω κιολας.
Πλακα μας κανεις ναι;Μηπως δικαιολογεις και τους βιασμους;
Κατα τα αλλα,ολο για θρησκειες βλεπω να μιλας.
Και το κυριοτερο...σε πονηρα μυαλα και μπουργκα να φορας παλι μπορεις να κοιταζει ο αλλος σαν λιγουρης.Η λιγουρια δεν κρυβεται...και μαλλον δεν εχει να κανει με το ποσο κρυβει καποια το σωμα της.Αλλα με αλλα θεματακια.

Tώρα εδώ η Πουπουλίνα δούλεψε πολύ την φαντασία της, είναι ξεκάθαρο αυτό που έγραψα και δεν χειάζονται αυθαίρετες ερμηνείες.

Όσο αφορά για ποιόν φορά μια κοπέλα που πάει σε μια φιλική συνάντηση το βαθύ ντεκολτέ!

Σαφώς ο άντρας της, ο αρραβωνιαστικός της ή ο φίλος της μπορούν να δούν περισσότερες λεπτομέρειες με ή χωρίς βαθύ ντεκολτέ ιδιωτικά και δεν χρειάζεται η δημόσια πρόσκληση προς τον άντρα της.

Προσωπικά πεντάρα δεν δίνω τι φοράει μια κοπέλα, αρκεί να μη παραβιάζει και τον δικό μου ιδιωτικό χώρο (την ελευθερία μου δηλαδή να βλέπω αυτά που δημοσίως επιδεικνύονται...).

Όσο αφορά το θέμα θρησκεία, βιασμοί κλπ μπαίνουν εκτου πονηρού.

Στερημένος δεν ήμουν ποτέ πλην κάτι εποχές στα σύνορα με τον στρατό και κάτι νεανικές περιόδους, άρα λοιπόν τα περί λιγούρας είναι μια εύκολη δικαιολογία, το θέμα είναι ότι ο κάθε ένας κάνει τις επιλογές του και στα πολλά ποστ που έβαλα είμαι σαφής.

Πάντως χαίρομαι πραγματικά που για ένα τέτοιο θέμα έγινε μια τόσο μεγάλη συζήτηση (δεν χρειάζεται να συμφωνήσουμε).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Ίντα

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Ίντα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 189 μηνύματα.
Tώρα εδώ η Πουπουλίνα δούλεψε πολύ την φαντασία της, είναι ξεκάθαρο αυτό που έραψα και δεν χειάζονται αυθαίρετες ερμηνείες.

Όσο αφορά για ποιόν φορά μια κοπέλα που πάει σε μια φιλική συνάντηση το βαθύ ντεκολτέ! Σαφώς ο άντρας της, ο αρραβωνιαστικός της ή ο φίλος της μπορούν να δούν περισσότερες λεπτομέρειες με ή χωρίς βαθύ ντεκολτέ δημόσια.

Προσωπικά πεντάρα δεν δίνω τι φοράει μια κοπέλα, αρκεί να μη παραβιάζει και τον δικό μου ιδιωτικό χώρο (την ελευθερία μου δηλαδή να βλέπω αυτά που δημοσίωςεπιδεικνύονται...).

Όσο αφορά το θέμα θρησκεία, βιασμοί κλπ μπαίνουν εκτου πονηρού.

Τι εννεοείς όταν λες οι βιασμοί μπαίνουν εκτου πονηρού?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Όταν θα αρχισει η κορη σου να σου λεει πως δεχεται σχολια στον δρόμο χωρίς απαραίτητα να εχει φορέσει κάτι προκλητικό και ότι νιώθει άβολα γι'αυτό ή ότι φοβάται επειδή μερικοί επιμένουν πολύ, εσυ να της λες ότι είναι καλοπροαίρετα τα σχολια. Α και να ειναι ευγενική, μην ξεχάσω, ακόμα και αν ο άλλος παραβιάζει τον χώρο της. Δεν καταλαβαίνετε δυστυχώς γιατί δεν μπορείτε να βρεθείτε στην θέση μας. Δυστυχώς.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Τι εννεοείς όταν λες οι βιασμοί μπαίνουν εκτου πονηρού?

Ότι εγώ δεν έθεσα ποτέ ένα τέτοιο θέμα και απορώ πως βγήκε αυτό το συμπέρασμα, σαφώς και είμαι εναντίον τέτοιων καταστάσων για το όνομα του Θεού (να και η θρησκεία Πουπουλίνα).

Όταν θα αρχισει η κορη σου να σου λεει πως δεχεται σχολια στον δρόμο χωρίς απαραίτητα να εχει φορέσει κάτι προκλητικό και ότι νιώθει άβολα γι'αυτό ή ότι φοβάται επειδή μερικοί επιμένουν πολύ, εσυ να της λες ότι είναι καλοπροαίρετα τα σχολια. Α και να ειναι ευγενική, μην ξεχάσω, ακόμα και αν ο άλλος παραβιάζει τον χώρο της. Δεν καταλαβαίνετε δυστυχώς γιατί δεν μπορείτε να βρεθείτε στην θέση μας. Δυστυχώς.

Άκουσέ με, έχω μια πολύ καλή σχέση και με την κόρη μου και με τον γιό μου.... είμαι βέβαιος ότι είτε μου το πει είτε δεν μου το πει σίγουρα θα δέχεται καθ οδόν σεξτικά σχόλια, κάποιοι θα την κοιτάζουν... αναμενόμενα πράγματα.... πριν κάποιο καιρό τρελενόμουν τι θα κάνει αν βγει με κάποιον και τα γνωστά συμπλέγματα του πατέρα, κάποια στιγμή με πήρε χαμπάρι ο γιός μου και μου είπε: "Ρε πατέρα τι περιμένεις δηλαδή να το ράψει;"... το σκέφτηκα και λέω δίκαιο έχει ο νέος :ok: ζω σε μονοκατοικία πάνω εμείς και κατω η κόρη μου (υπάρχει μια ανεξαρησία), αλλά σε πληροφορώ ότι με τον τρόπο που θα μου μιλήσει, θα κινηθεί, θα θα μπει θα βγει αντιλαμβάνομαι πράγματα καμιά φορά λέω στην γυναίκα μου "Αυτή την στιγμή η κόρη σου πάει να ρυθμίσει τις ορμόνες της". :cool:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
#MeToo
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Παραθέτω την δική μου εμπειρία.
Καλοκαίρι τέτοια εποχή πέρυσι στο μετρό, σταθμός μοναστηράκι, πήγαινα να συναντήσω την παρέα μου φορούσα ένα παντελόνι και μία κοντομάνικη κανονική μπλούζα. Κατέβαινα κυλιόμενες και ένας βλάκας σόρρυ κιόλας μπροστά μου γύρω πέταξε σεξιστικό σχόλιο, αλλά δεν έμεινε μόνο εκεί (δεν θα μπω σε λεπτομέρειες). Φώναξα για να με ακούσουν οι άλλοι, με λύπη μου κανείς δεν αντέδρασε ΠΑΡΟΤΙ το είδαν και σφύριζαν κλέφτικα.
Αυτός γέλαγε και έφυγε καμαρωτός

Δεν είναι υπερβολή είναι αλήθεια, ακούω σχόλια ... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Στερημένος δεν ήμουν ποτέ πλην κάτι εποχές στα σύνορα με τον στρατό και κάτι νεανικές περιόδους, άρα λοιπόν τα περί λιγούρας είναι μια εύκολη δικαιολογία, το θέμα είναι ότι ο κάθε ένας κάνει τις επιλογές του και στα πολλά ποστ που έβαλα είμαι σαφής.
ήσασταν πάρα πολύ σαφής. το μόνο που έχω να επισημάνω είναι ότι οι φωτογραφίες που παραθέσατε ήταν από κοπέλες που μετά βίας είχαν την ηλικία της κόρης σας και τα σχόλιά σας από κάτω τα λένε όλα. ήταν ευγενική η Πουπουλίνα όταν είπε το σχόλιό σας σιχαμερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γενικα...





εμενα μου κανουν σχολια τυπου ''baby'' κ απλα ανταλλασουμε χαμογελα, δατς αλλ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top