Βαθύ ντεκολτέ και αδιάκριτα βλέμματα

skylofili

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η skylofili αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 289 μηνύματα.
Σιγα μην κατσω να ασχοληθω με τον καθενα που θα μου κανει ενα σεξιστικο σχόλιο (οχι οτι δεχομαι πολλα αλλα οταν γινεται το αγνοω). Αλλο ομως αυτό και άλλο να απλώσει χερι πανω μου.

Πριν χρονια (πρεπει να χει 5-6) είχαμε πάει σε ενα μαγαζι με την παρέα μου και σε κάποια φάση σηκωθηκαμε και χορευαμε με το αγορι της κολλητης μου (πιο πολυ καραγκιοζιλικια καναμε παρα χορευαμε- οχι οτι εχει σημασια βεβαια). Σε καποια φαση, νιωθω ενα χερι να πιανει τον κωλο μου. Τα χασα αλλα γυρισα αποτομα πισω και ειδα εναν τυπο να φευγει απο πισω μου και να πηγαινει βιαστικα και να καθεται στο τραπεζι με την παρεα του. Τον πλησιασα και τον κοιταξα με υφος "τι εκανες?".. η παρεα του ολη χασκογελαγε (μεσα σε αυτην και γυναικες) και εκεινος μου ειπε "εγινε καταλαθος" γελωντας παντα. . Δεν ξερω πως σηκωσα τα χερια μου - με ολη μου την δυναμη αρχισα να του ριχνω γροθιες στο κεφαλι (συνηθως η πρωτη κινηση ειναι δυσκολη-μετα αφου παρεις το κολαι δεν σταματας). Δεν μπορουσα να σταματησω, ο τυπος ειχε κουλουριαστει προσπαθουσε να καλυψει το κεφαλι του αλλα τις ετρωγε απο παντου. Αφου ξεθυμανα (και αφου ολη του η παρεα ειχε παγωσει με το συμβαν) πηγα στην παρεα μου. Θυμαμαι τοτε, οτι ειχα θιχτει πολυ που δεν με υπερασπιστηκε το αγορι της κολλητης μου. Θεωρουσα οτι θα επρεπε να αντιδρασει μαζι μου αν οχι πριν απο εμενα. Ομως τωρα μεγαλωνοντας ισως, βλεπω οτι δεν υπηρχε καν λογος να το κανει, μια χαρα μπορεσα να υπερασπισω τον εαυτο μου.. τωρα αν η κατασταση χοντραινε και κινδυνευα η οτιδηποτε,φανταζομαι θα υπηρχε αλλη αντιδραση.

Γυρνοντας σπιτι, θυμαμαι βγαινοντας απο το ταξι ειχα γονατισει στο πεζοδρομιο και εκλαιγα με λυγμους (τοτε εμαθε η κολλητη μου τι εγινε). Δεν ξερω τι ειχα παρει τοσο βαρια, ισως το οτι ο κωλος μου θα μπορουσε να ειναι αντικειμενο ενος "στοιχηματος"? ---> "μ@λ@κ@ κολωνεις να της πιασεις τον κωλο, αν το κανεις κερναω μπυρα".. Ισως επρεπε καπως να βγει η αντισα απο μεσα μου? δεν ξερω..
Το μονο που ξερω ειναι οτι αν δεν αντιδρασεις εσυ ο ιδιος, αν δεν υπερασπισεις τον εαυτο σου, μην περιμενεις να το κανουν οι γυρω σου. Ολα απο εμας ξεκινανε.. Το αδιακριτο βλεμμα φυσικα και με ενοχλει, αλλα αυτο μπορει να υπαρξει ακομη και αν φορας στολη δυτη.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Tώρα εσείς μιλάτε για έργω παρενόχληση, αυτά συμβαίνουν όχι μόνο σε κοπέλες αλλά και σε μικρά παιδιά, δεν θα ξεχάσω το εξής περιστατικό:


Στην οδό Αθηνάς απέναντι από την Βαρβάκειο αγορά ήταν ένα γωνιακό κατάστημα που πουλούσε αυγά (νομίζω πια δεν υπάρχει), εκεί στην γωνιά ήταν μια γριά με ένα καλάθι αυγά και πουλούσε και αυτή αυγά (πουλούσε αυγά έξω από μεγάλο κατάστημα αυγών) περιφερόταν εκεί ένας τύπος με δύο κότες στο χέρι που τις πουλούσε. Ένα αγόρι 12-13 χρονών διερχόταν με ψώνια για το μεσημεριανό φαγητό κάποιων εργατών στις πάρα πολλές βιοτεχνίες που είναι στις γύρω πολυκατοικίες, απότομα περνώντας μεταξύ γριάς και αυγουλάδικου βλέπουμε να σπρώχνει με δύναμη αυτόν με τι κότες, ο οποίος πήγε και προσγηώθηκε πάνω στο καλάθι της γριάς με τα αυγά... από την βαβούρα που έγινε ο τύπος με τις κότες έβαλε χέρι στο αγόρι, το οποίο αγόρι τον έσπρωξε με δύναμη.


Τελικά τίποτα δεν έγινε την ζημιά την πλήρωσε η γριά που έχασε την πραγμάτια της, απ ότι φαίνεται όλοι εκεί γύρω γνώριζαν ότι ο τύπος με τις κότες ήταν ανώμαλος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Tώρα εσείς μιλάτε για έργω παρενόχληση, αυτά συμβαίνουν όχι μόνο σε κοπέλες αλλά και σε μικρά παιδιά, δεν θα ξεχάσω το εξής περιστατικό:

Δηλαδή τα δικαιολογείς; , γιατί εγώ αυτά κατάλαβα... Τι πάει να πει" έργω παρενόχληση" δηλαδή;

Στην οδό Αθηνάς απέναντι από την Βαρβάκειο αγορά ήταν ένα γωνιακό κατάστημα που πουλούσε αυγά (νομίζω πια δεν υπάρχει), εκεί στην γωνιά ήταν μια γριά με ένα καλάθι αυγά και πουλούσε και αυτή αυγά (πουλούσε αυγά έξω από μεγάλο κατάστημα αυγών) περιφερόταν εκεί ένας τύπος με δύο κότες στο χέρι που τις πουλούσε. Ένα αγόρι 12-13 χρονών διερχόταν με ψώνια για το μεσημεριανό φαγητό κάποιων εργατών στις πάρα πολλές βιοτεχνίες που είναι στις γύρω πολυκατοικίες, απότομα περνώντας μεταξύ γριάς και αυγουλάδικου βλέπουμε να σπρώχνει με δύναμη αυτόν με τι κότες, ο οποίος πήγε και προσγηώθηκε πάνω στο καλάθι της γριάς με τα αυγά... από την βαβούρα που έγινε ο τύπος με τις κότες έβαλε χέρι στο αγόρι, το οποίο αγόρι τον έσπρωξε με δύναμη. Τελικά τίποτα δεν έγινε την ζημιά την πλήρωσε η γριά που έχασε την πραγμάτια της, απ ότι φαίνεται όλοι εκεί γύρω γνώριζαν ότι ο τύπος με τις κότες ήταν ανώμαλος.

:ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.
Tώρα εσείς μιλάτε για έργω παρενόχληση, αυτά συμβαίνουν όχι μόνο σε κοπέλες αλλά και σε μικρά παιδιά, δεν θα ξεχάσω το εξής περιστατικό:
από την βαβούρα που έγινε ο τύπος με τις κότες έβαλε χέρι στο αγόρι, το οποίο αγόρι τον έσπρωξε με δύναμη.
Ειπαμε εμεις πουθενα οτι δεν κανουν σεξουαλικη παρενοχλιση και σε αγορια;Ή μηπως το δικαιολογουμε και σε αγορια;

Απλα,κοιτα τον τιτλο του θεματος επανω καλε μου.
Το θεμα δεν ειναι γενικα για την σεξουαλικη παρενοχλιση.Ή μηπως επειδη την πεφτουν και σε αγορια,να το βουλωσουν οι γυναικες;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Ειπαμε εμεις πουθενα οτι δεν κανουν σεξουαλικη παρενοχλιση και σε αγορια;Ή μηπως το δικαιολογουμε και σε αγορια;

Απλα,κοιτα τον τιτλο του θεματος επανω καλε μου.
Το θεμα δεν ειναι γενικα για την σεξουαλικη παρενοχλιση.Ή μηπως επειδη την πεφτουν και σε αγορια,να το βουλωσουν οι γυναικες;










Όχι να μη το βουλώσουν.


Έχει ενδιαφέρον η συζήτηση γενικά, είδα γενικά ότι πολλές κυρίες γράψανε για παρενόχληση που δέχτηκαν, το πράγμα από το βαθύ ντεκολτέ πέρασε σε ανθρώπους ανώμαλους, οι άνθρωποι αυτοί είναι θρασείς και αρκετοί από αυτούς ανώμαλοι, υπό αυτή την έννοια ανάφερα το περιστατικό.


Πάντως είδα ότι κάνανε έτσι δυναμική αντιμετώπιση ... όταν είσαι πολύ νέος δεν υπολογίζεις πάντα τους κινδύνους. Διότι υπάρχουν κίνδυνοι δεν είναι πάντα τόσο απλά τα πράγματα, καλό είναι να μη γίνονται... αλλά...


Δηλαδή τα δικαιολογείς; , γιατί εγώ αυτά κατάλαβα... Τι πάει να πει" έργω παρενόχληση" δηλαδή;

Τόση καχυποψία! Είδατε πόσο λάθος συμπεράσματα βγαίνουν; Που το δικαιολογώ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Τόση καχυποψία! Είδατε πόσο λάθος συμπεράσματα βγαίνουν; Που το δικαιολογώ;

Δεν είναι θέμα καχυποψίας, θα πω πως το εξέλαβα, εάν κάνω λάθος διορθώστε με !

αυτά συμβαίνουν όχι μόνο σε κοπέλες αλλά και σε μικρά παιδιά,

Είναι σαν να εννοείται αφού οκ συμβαίνουν σε μικρές κοπέλες και σε μικρά παιδιά εντάξει ...τι να κάνουμε αυτά είναι εν έργω παρενόχληση συμβαίνει, ας παραθέσω το δικό μου περιστατικό ..! (το οποίο δεν κατάλαβα γιατί κατέληξε σε σεξουαλική παρενόχληση, για ένα λόγο ! :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Πουπουλίνα

Επιφανές μέλος

Η Πουπουλίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος και μας γράφει απο Κόρινθος (Κόρινθος). Έχει γράψει 29,446 μηνύματα.
Τόση καχυποψία! Είδατε πόσο λάθος συμπεράσματα βγαίνουν; Που το δικαιολογώ;
Φιλε Πλουτωνα,ειναι η δευτερη φορα που μια ερωτηση την μετατρεπεις σε ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ.Οπως και για τον βιασμο,που ειπες οτι ειπα πως συμφωνεις με τους βιασμους,ενω εγω δεν ειπα αυτο,εγω ερωτηση εκανα,ετσι και εδω ΡΩΤΗΣΑ....Δεν ειπα συμπερασμα.
Και η ερωτηση εγινε,διοτι οταν καποιος λεει ενα προβλημα και ο αλλος λεει ,ελα μωρε..υπαρχουν και αυτα,συνηθως το λεμε για να δειξουμε οτι δεν τρεχει και τιποτα.
Ω ναι...και στην Ινδια εκαιγαν τις γυναικες των μαχαραγιαδων οταν πεθαινε ο μαχαραγιας,και σε καποιες μακρινες επαρχιες ακομα το κανουν,αυτο τι σημαινει,οτι οτιδηποτε μικροτερο δενε χουμε δικαιωμα να διαμαρτηρομαστε;
Καποια πραγματα,με τον τροπο που γραφονται,ειναι πολυ ενδεικτικα και φανερωνουν πολλες φορες αρκετα.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Όχι μη κάνουμε ένα ανύπαρκτο πράγμα ... θέμα. Δεν θα μπορούσε να σκεφτώ έτσι (φυσιολογικός είμαι και όπως έχω ήδη δηλώσει λατρεύω τις γυναίκες που είναι διαρκώς μια έκπληξη .... ο Φρόυντ είπε: "Τι θέλει η γυναίκα;", λοιπόν εγώ από την συναναστροφή μου διαρκώς εκπλήσσομαι και πάντα κάνω λάθος... δεν θέλω να γράψω περισσότερα διότι θα μου πεις ότι γράφω εκτός θέματος, αλλά αν άνοιγε ένα νήμα τι σκεπτόμαστε για τις γυναίκες ή κάτι τέτοιο, θα μπορούσαν να γραφτούν πολλά πράγματα).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Δεν θα βάλουμε κανέναν στη θέση του, ισότητα θέλετε και όχι προστασία απ'ότι ξέρω. :rofl:
Επίσης, ευτυχώς είναι απειροελάχιστοι αυτοί που λένε "χυδαία λόγια" στις μέρες μας.Μάλλον εσύ ζεις στο 1960 ακόμα ή παριστάνεις ότι ζεις σε εκείνη την εποχή.Το ότι υπάρχουν αδιάκριτα βλέμματα είναι γεγονός και δεν ξέρω αν είναι περισσότερο από παλαιότερα ή όχι, αλλά σίγουρα ο τρόπος που ντύνονται οι γυναίκες συνεισφέρει σε κάποιο βαθμό σε αυτό.Δεν δικαιολογώ να κοιτάζει ο άλλος επίμονα τα βυζιά σου αλλά όταν κάποια ντύνεται σαν ιερόδουλη, τότε είναι ΦΥΣΙΚΟ να κοιτάξουν όλοι για να δουν τα βυζάκια της.

Εμείς γιατί δεν κλαιγόμαστε ρε μάγκες όταν κοιτάνε το 6-πακ(ή 1-πακ, ανάλογα πόσο μερακλής είναι ο καθένας) μας;Ή μήπως οι γυναίκες δεν έχουν αδιάκριτα βλέμματα που κοιτάνε στην κοιλιά και χαμηλότερα για να δούνε το v-line και δεν συμμαζεύεται.Γιατί δεν σέβεται κανείς τον προσωπικό μου χώρο;:(

Με λίγα λόγια, αν κάποια κοπέλα έχει μεγάλα βυζιά είναι φυσικό να τραβήξει τα βλέμματα πάνω της, με τον ίδιο τρόπο που μια πανέμορφη γυναίκα με ξανθά μαλλιά και γαλάζια μάτια στην Ελλάδα θα έκανε το ίδιο.Αν η εν λόγω κοπέλα ενοχλείται από τα βλέμματα(δεν δικαιολογώ λιγούρηδες που κοιτάνε επίμονα για κάνα τέταρτο), τότε μπορεί να σκεφτεί τι θα μπορούσε να βάλει έτσι ώστε να μην είναι πολύ προκλητικό κλπ.Απλά τα πράγματα.



Αν έχει μεγάλα βυζιά και είναι φάτσα φόρα, περάσει από μπροστά μου και την τσεκάρω για 10-20 δευτερόλεπτα, τότε είναι παραβίαση του προσωπικού της χώρου ή όχι;

Αν δεν θέλει να δώσει δικαίωμα, θα φορέσει ανάλογα ρούχα...Αλλά είναι λογικό και φυσικό και θεμιτό να δείξει τα βυζιά της αν το θέλει, για τον ένα ή τον άλλο λόγο.



Κάποιοι παριστάνουν ότι όχι μόνο είναι μειοψηφία αλλά μπορεί και να μην υπάρχουν οι γυναίκες που περιγράφω.Δηλαδή όλες είναι ντροπαλούλες μυξιάρες που δεν θέλουν να δείξουν τα βυζιά τους στον ανδρικό πληθυσμό για κανένα λόγο.Ζούμε σε διαφορετικό κόσμο ή κινούμαι σε λάθος γειτονιές και πόλεις...

Να υποθέσω ότι τα στοιχεία είανι ψέματα και είσαι γυναίκα και το ξέρεις εκ πείρας;;;;
Αν όχι, αύριο μεθαύριο που θα πειράζουν την γυναίκα σου, την μητέρα σου, την αδερφή σου ή την κόρη σου, λέγε τα ίδια και άσε τον παπάρα να τις παρενοχλεί.
Αηδιαστικός το λιγότερο, κάτι τέτοιοι κυκλοφορείται έξω ελεύθεροι και νομίζετε ότι είστε πολιτισμένοι. :thumbup:

ps. δε μίλησα για ματιές στο στήθος αλλά για χυδαία λόγια που φτάνουν σε άλλο επίπεδο ανοιξε τα μάτια σου και διάβαζε πρωτού παραθέσεις ένα ποστ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
@Joaquín Επειδή είδα τώρα το ποστ σου, μετά την απάντηση της prinCess. , έχω να πω τα εξής:

Δεν θα βάλουμε κανέναν στη θέση του, ισότητα θέλετε και όχι προστασία απ'ότι ξέρω. :rofl:
Επίσης, ευτυχώς είναι απειροελάχιστοι αυτοί που λένε "χυδαία λόγια" στις μέρες μας.Μάλλον εσύ ζεις στο 1960 ακόμα ή παριστάνεις ότι ζεις σε εκείνη την εποχή.Το ότι υπάρχουν αδιάκριτα βλέμματα είναι γεγονός και δεν ξέρω αν είναι περισσότερο από παλαιότερα ή όχι, αλλά σίγουρα ο τρόπος που ντύνονται οι γυναίκες συνεισφέρει σε κάποιο βαθμό σε αυτό.Δεν δικαιολογώ να κοιτάζει ο άλλος επίμονα τα βυζιά σου αλλά όταν κάποια ντύνεται σαν ιερόδουλη, τότε είναι ΦΥΣΙΚΟ να κοιτάξουν όλοι για να δουν τα βυζάκια της.

Νομίζω πως Μάκη η ισότητα και η προστασία δεν είναι κάτι τα οποία πρέπει να απαιτούμε, αλλά έπρεπε και πρέπει να είναι αυτονόητα, ή κάνω λάθος ; Αλήθεια, ξέρεις εσύ ότι είναι απειροελάχιστοι αυτοί που λένε "χυδαία λόγια"στις μέρες μας. Επειδή μάλλον δεν ζεις στην Ελλάδα, για αυτό μιλάς, αλλά ούτε έχεις στο νου σου πόσα περιστατικά σεξουαλικής παρενόχλησης πραγματοποιούνται καθημερινά το πλήθος των οποίων δεν γίνονται γνωστά. Τόσα ξέρεις τόσα, τόσα λες και λογικό . Συγγνώμη δεν σου λέω να ντυθεί κάποια γυναίκα με τελείως γυμνό εάν φορέσει δηλαδή ένα κοντό σορτς πχ εσύ το θεωρείς προκλητικό; Δηλαδή πως θα ήθελες να ντύνεται κάποια γυναίκα , ώστε να μην δικαιολογείς ότι υπάρχουν αδιάκριτα βλέμματα λόγω ένδυσης; Δηλαδή αν η γυναίκα σου, ή η κόρη σου πχ φορέσει κοντό σορτς και κάποιος την κοιτάει επίμονα θα θεωρήσεις ότι έχει ντυθεί προκλητικά, επομένως και λογικό είναι την κοιτάει αδιάκριτα ; Δεν πάει όμως έτσι! Καταρχήν δεν νομίζω πως όλοι εμείς αναφερόμαστε σε ιερόδουλες αλλά μιλάμε συγκεκριμένα για εμάς (νομίζω) που βλέπουμε ή γινόμαστε θύματα σεξουαλικών παρενοχλήσεων. Δεν ξέρω αν διάβασες την δική μου περίπτωση και μιας άλλης κοπέλας/κυρίας, αλλά ήμουν νορμάλ ντυμένη και πάλι έγινε. Επομένως κάποιος που θέλει να παρενοχλήσει θα το κάνει χωρίς δισταγμό . Επομένως το ρητό συμπέρασμα ότι και οι γυναίκες συμβάλλουμε σε ένα βαθμό σε αυτό, είναι τελείως άστοχο. !!

Εμείς γιατί δεν κλαιγόμαστε ρε μάγκες όταν κοιτάνε το 6-πακ(ή 1-πακ, ανάλογα πόσο μερακλής είναι ο καθένας) μας;Ή μήπως οι γυναίκες δεν έχουν αδιάκριτα βλέμματα που κοιτάνε στην κοιλιά και χαμηλότερα για να δούνε το v-line και δεν συμμαζεύεται.Γιατί δεν σέβεται κανείς τον προσωπικό μου χώρο;:(

Ποιος κλαίγεται ρε Μάκη, το ότι καταγγέλουμε περιστατικά, είναι κλάψιμο, σοβαρά ;


Με λίγα λόγια, αν κάποια κοπέλα έχει μεγάλα βυζιά είναι φυσικό να τραβήξει τα βλέμματα πάνω της, με τον ίδιο τρόπο που μια πανέμορφη γυναίκα με ξανθά μαλλιά και γαλάζια μάτια στην Ελλάδα θα έκανε το ίδιο.Αν η εν λόγω κοπέλα ενοχλείται από τα βλέμματα(δεν δικαιολογώ λιγούρηδες που κοιτάνε επίμονα για κάνα τέταρτο), τότε μπορεί να σκεφτεί τι θα μπορούσε να βάλει έτσι ώστε να μην είναι πολύ προκλητικό κλπ.Απλά τα πράγματα.

Αν έχει μεγάλα βυζιά και είναι φάτσα φόρα, περάσει από μπροστά μου και την τσεκάρω για 10-20 δευτερόλεπτα, τότε είναι παραβίαση του προσωπικού της χώρου ή όχι;

Αν δεν θέλει να δώσει δικαίωμα, θα φορέσει ανάλογα ρούχα...Αλλά είναι λογικό και φυσικό και θεμιτό να δείξει τα βυζιά της αν το θέλει, για τον ένα ή τον άλλο λόγο.

Λυπάμαι για αυτήν την νοοτροπία, αλήθεια :(

Κάποιοι παριστάνουν ότι όχι μόνο είναι μειοψηφία αλλά μπορεί και να μην υπάρχουν οι γυναίκες που περιγράφω.Δηλαδή όλες είναι ντροπαλούλες μυξιάρες που δεν θέλουν να δείξουν τα βυζιά τους στον ανδρικό πληθυσμό για κανένα λόγο.Ζούμε σε διαφορετικό κόσμο ή κινούμαι σε λάθος γειτονιές και πόλεις...

Επιεικώς απαράδεχτος.


Όχι μη κάνουμε ένα ανύπαρκτο πράγμα ... θέμα. Δεν θα μπορούσε να σκεφτώ έτσι (φυσιολογικός είμαι και όπως έχω ήδη δηλώσει λατρεύω τις γυναίκες που είναι διαρκώς μια έκπληξη .... ο Φρόυντ είπε: "Τι θέλει η γυναίκα;", λοιπόν εγώ από την συναναστροφή μου διαρκώς εκπλήσσομαι και πάντα κάνω λάθος... δεν θέλω να γράψω περισσότερα διότι θα μου πεις ότι γράφω εκτός θέματος, αλλά αν άνοιγε ένα νήμα τι σκεπτόμαστε για τις γυναίκες ή κάτι τέτοιο, θα μπορούσαν να γραφτούν πολλά πράγματα).


@pluton Μα αυτά που τόσες μέρες, άλλα μας κάνετε να καταλάβουμε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Stitchpunk

Δραστήριο μέλος

Η Eternal Sunshine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 596 μηνύματα.
Με λίγα λόγια, αν κάποια κοπέλα έχει μεγάλα βυζιά είναι φυσικό να τραβήξει τα βλέμματα πάνω της, με τον ίδιο τρόπο που μια πανέμορφη γυναίκα με ξανθά μαλλιά και γαλάζια μάτια στην Ελλάδα θα έκανε το ίδιο.Αν η εν λόγω κοπέλα ενοχλείται από τα βλέμματα(δεν δικαιολογώ λιγούρηδες που κοιτάνε επίμονα για κάνα τέταρτο), τότε μπορεί να σκεφτεί τι θα μπορούσε να βάλει έτσι ώστε να μην είναι πολύ προκλητικό κλπ.Απλά τα πράγματα.
  • μαντήλα
  • γυαλιά ηλίου
  • κ πανοπλία?
λολ
παρακαλώ να μπει στο θέμα ρούχα:
τι λέτε γι'αυτό? https://www.ibiscusmarket.com/490-home_default/elliniki-panoplia-asimenia.jpg
ή μήπως αυτό?
https://www.archaiologia.gr/wp-content/uploads/2013/01/Dendra_panoplia.jpg
νταξ, πέρα από την πλάκα, συμφωνώ μαζί σου κ δεν πρέπει ν μας νοιάζει κ είναι φυσικό ως ένα σημείο, αλλά μόνο όταν μιλάμε για βλέμματα κ απλούς χαρακτηρισμούς, γιατί αν μιλάμε για παρενόχληση, αλλάζει το πράγμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Joaquín

Διάσημο μέλος

Ο Joaquín αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,153 μηνύματα.
Να υποθέσω ότι τα στοιχεία είανι ψέματα και είσαι γυναίκα και το ξέρεις εκ πείρας;;;;
Αν όχι, αύριο μεθαύριο που θα πειράζουν την γυναίκα σου, την μητέρα σου, την αδερφή σου ή την κόρη σου, λέγε τα ίδια και άσε τον παπάρα να τις παρενοχλεί.
Αηδιαστικός το λιγότερο, κάτι τέτοιοι κυκλοφορείται έξω ελεύθεροι και νομίζετε ότι είστε πολιτισμένοι. :thumbup:

ps. δε μίλησα για ματιές στο στήθος αλλά για χυδαία λόγια που φτάνουν σε άλλο επίπεδο ανοιξε τα μάτια σου και διάβαζε πρωτού παραθέσεις ένα ποστ

Αηδιαστική είσαι εσύ, αγαπητή πρινσες . Στο μήνυμα που παραθέτεις και που δεν θυμάμαι ακριβώς σε τι απαντάω, βλέπω ότι έχω γράψει γενικά πράγματα για να παρουσιάσω την άποψή μου. Αν ήθελες να γίνει κανονικός διάλογος, θα απαντούσες στα συγκεκριμένα σημεία που έχω γράψει και διαφωνείς, αλλά μου'χεις παραθέσει όλο το μήνυμα επειδή δεν σου αρέσει η άποψή μου. Δεν είμαι υποχρεωμένος να γράψω μόνο για αυτά που μιλάς, αλλά πήρα την ευκαιρία για να γράψω γενικές σκέψεις για το θέμα. Φυσικά πού να καταλάβεις εσύ τώρα με τόση... αηδία στο στόμα. Το μόνο που έχω να πω...τελειώνοντας, είναι ότι το γεγονός ότι πιστεύεις πως μου πέφτει πολύ που είμαι ελεύθερος, δεν με εκπλήσσει καθόλου αλλά επιβεβαιώνει την υπόθεσή μου για τα μυαλά που κουβαλάς και απ'όπου πηγάζει η απεριόριστη κλάψα.
Καλή τύχη και πάντα με βαθύ ντεκολτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Agnwsth

Δραστήριο μέλος

Η Agnwsth αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών. Έχει γράψει 486 μηνύματα.
Άμα τα βγάλεις έξω , θα τα κοιτάξουν. The end.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
@pluton Μα αυτά που τόσες μέρες, άλλα μας κάνετε να καταλάβουμε :(


@sophie_96 η θέση μου από την αρχή είναι ξεκάθαρη, πιθανά μέσα στα πολλά να πέρασε απαρατήρητη.


Η γυναίκα με βαθύ ντεκολτέ κατά την άποψή μου :
Δεν είναι πρόστυχη
Δεν το βάζει για να ψωνιστεί.
Δεν ζεσταίνεται.
Δεν το κάνει από αφέλεια.
Δεν το κάνει διότι την στενεύει το σουτιέν της.
Δεν όλα αυτά και άλλα τόσα δεν...


Γιατί το κάνει;


Το κάνει από φιλαρέσκεια.
Το κάνει για να δει την επιβεβαίωση στο κοινό (για αυτό είπα ότι το βάζει για όλους τους άλλους εκτός του άντρα της, του αρραβωνιαστικού της, του φίλου της).
Το κάνει για να τονώσει την αυτοπεποίθησή της.


Αυτό πιστεύω, δηλαδή εκείνη την στιγμή μοιάζει με ηθοποιό (μη παρεξηγηθεί παρακαλώ) που βγαίνει στην σκηνή γεμάτη άγχος, τρακ, φόβο, αναστολές και αφού χειροκροτηθεί αποχωρεί ικανοποιημένη.


Με αυτή την λογική βλέπω όχι κρυφά αλλά ούτε και προσβλητικά .... αλλά βλέπω το παρουσιαζόμενο θέαμα και αν αξίζει τον κόπο (συνήθως αξίζει) λέω μέσα μου "Μπράβο βρε κορίτσι μου μια χαρά είσαι" και φαντάζομαι και αυτή μετά την επιστροφή στο σπίτι της έχει προσμετρήσει την θετική ματιά μου ....


Σκεφτόμουνα ίσως να μη είναι το καλύτερο παράδειγμα, αλλά αν βρεθείς μπροστά σε ένα έργο τέχνης πχ





ή αν θες και κάτι τέτοιο....





Θα το κοιτάξεις διακριτικά μη σε δει και της στερήσεις τον ιδιωτικό της χώρο; Μα αφού θέλει να της τον στερήσεις ....


Το ζήτημα είναι τι είναι όμορφο και τι άσκημο.... εδώ χωράει συζήτηση, να φανταστείς ότι υπήρχαν χρόνοι που αυτό θεωρείτο όμορφο.





Ακόμα και στην Αναγέννηση η γυναίκα ήταν ΧΧΧL










Οι τρεις χάριτες (δες κυτταρίτιδα που είχαν)


 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,068 μηνύματα.
pluton με όλο το σεβασμό αλλά θεωρώ οτι όσο γράφεις σε αυτό το θρεντ τόσο χειρότερα τα κάνεις. :P
Πραγματικά αν δεν είστε γυναίκες δεν μπορείτε να ξέρετε αν ζεσταινόμαστε, αν μας στενεύει το σουτιέν, αν δεν υπάρχουν άλλα καλοκαιρινά ρούχα στο εμπόριο χωρίς λίγο ντεκολτέ, αν γουστάρουμε να ντυθούμε έτσι για τον άντρα μας που μας συνοδεύει σε μια έξοδο, αν αν αν...
Γνώμη σου είναι και σεβαστή, αλλά, όπως και σε άλλα θέματα, δεν είσαι διατεθειμένος να ακούσεις την άλλη άποψη και να τη σκεφτείς. Δηλαδή ό,τι κι αν σου πούμε εσύ θα βγεις από το φόρουμ σκεφτόμενος "μωρέ τί μού λένε αυτές, εγώ ξέρω οτι η γυναίκα με ντεκολτέ το κάνει για επιβεβαίωση και από φιλαρέσκεια".


Εγώ προσωπικά πάντως δεν το έχω κάνει αυτό που λες ΠΟΤΕ και είμαι στα 37. Δεν το έχω κάνει γιατί ποτέ δεν έχω νιώσει την ανάγκη να πάρω επιβεβαίωση του στήθους μου (;;;;;; ) από έναν άγνωστο. Δε μού χρειάστηκε ποτέ γιατί δεν είναι ο άγνωστος του οποίου η γνώμη με ενδιαφέρει ούτε και είμαι τόσο ρηχή ώστε να νιώσω ικανοποίηση οτι "αχ ωραία, έχω ωραίο στήθος, μπράβο μου". Ίσως οι γυναίκες που συναναστρεφόσουν στη ζωή σου να το θεωρούσαν μείζον θέμα αλλά πίστεψέ με, για μένα δεν είναι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
pluton με όλο το σεβασμό αλλά θεωρώ οτι όσο γράφεις σε αυτό το θρεντ τόσο χειρότερα τα κάνεις. :P
Πραγματικά αν δεν είστε γυναίκες δεν μπορείτε να ξέρετε αν ζεσταινόμαστε, αν μας στενεύει το σουτιέν, αν δεν υπάρχουν άλλα καλοκαιρινά ρούχα στο εμπόριο χωρίς λίγο ντεκολτέ, αν γουστάρουμε να ντυθούμε έτσι για τον άντρα μας που μας συνοδεύει σε μια έξοδο, αν αν αν...
Γνώμη σου είναι και σεβαστή, αλλά, όπως και σε άλλα θέματα, δεν είσαι διατεθειμένος να ακούσεις την άλλη άποψη και να τη σκεφτείς. Δηλαδή ό,τι κι αν σου πούμε εσύ θα βγεις από το φόρουμ σκεφτόμενος "μωρέ τί μού λένε αυτές, εγώ ξέρω οτι η γυναίκα με ντεκολτέ το κάνει για επιβεβαίωση και από φιλαρέσκεια".


Εγώ προσωπικά πάντως δεν το έχω κάνει αυτό που λες ΠΟΤΕ και είμαι στα 37. Δεν το έχω κάνει γιατί ποτέ δεν έχω νιώσει την ανάγκη να πάρω επιβεβαίωση του στήθους μου (;;;;;; ) από έναν άγνωστο. Δε μού χρειάστηκε ποτέ γιατί δεν είναι ο άγνωστος του οποίου η γνώμη με ενδιαφέρει ούτε και είμαι τόσο ρηχή ώστε να νιώσω ικανοποίηση οτι "αχ ωραία, έχω ωραίο στήθος, μπράβο μου". Ίσως οι γυναίκες που συναναστρεφόσουν στη ζωή σου να το θεωρούσαν μείζον θέμα αλλά πίστεψέ με, για μένα δεν είναι.


Όλα τα βλέπω και όλα τα ακούω και όλα τα σκέφτομαι και όλα τα ζυγίζω. :thumbup: το αν τα δέχομαι είναι το ζήτημα... (τώρα ζεσταίνεται μια γυναίκα με δυτικό ντύσιμο που το ντύσιμό της είναι διαμπερές από όλες τις μεριές! Τι να πει και αυτή με την μπούργκα;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Chemwizard

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών, επαγγέλεται Χημικός και μας γράφει απο Ρόδος (Δωδεκάνησα). Έχει γράψει 3,379 μηνύματα.
Κάποιοι πρέπει να κάνετε σεξ.

Εννοώ με παρτενερ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Καλημέρα Πλούτον!

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Σύμφωνα με τον λεξικό φιλαρέσκεια, είναι η ιδιότητα που ενός ατόμου να αρέσει, για αυτό και λοιπόν να φροντίζει και πολύ την εξωτερική του εμφάνιση.
Και έχουμε και λέμε:

Δεν είναι πρόστυχη

Στις προηγούμενες σελίδες νομίζω να έλεγες νομίζω μιλούσες για παραβίαση προσωπικού σου χώρου :
Νο.283
Νο.246
Νο.228
Νο.231
Νο.206

Και πάμε στον όρο πρόστυχη. Κατά το λεξικό ο χαρακτηρισμός "πρόστυχος", αποδίδεται σε ένα άνθρωπο ο οποίος βρίσκεται σε πολύ χαμηλό ηθικό επίπεδο, που είναι χυδαίος, για κάποιον, του οποίου η σεξουαλική συμπεριφορά ξεπερνά τα όρια του κοινωνικά αποδεκτού,για ενέργεια ή συμπεριφορά που χαρακτηρίζεται από χυδαιότητα, από έλλειψη ευπρέπειας και σεβασμού για την προσωπικότητα των άλλων.

Εγώ βλέπω στα προηγούμενα ποστ να λες ας φοράει η γυναίκα ό,τι θέλει αρκεί να μην σου παραβιάζει το προσωπικό σου χώρο (άρα δεν σέβεται ; ) επομένως να μην ξεπερνά τα όρια του κοινωνικά αποδεκτού για εσένα, αφού παράλληλα βάζεις φωτογραφίες κοριτσιών από παρελάσεις και συγκρίνεις ποια φοράει κοντή ή όχι φούστα. Επομένως δεν έχω καταλάβει πως και γιατί λες ότι δεν την θεωρείς πρόστυχη, αλλά έμμεσα ή άμεσα αυτό εννοείς με όσα γράφεις και όσα λες .

Δεν το βάζει για να ψωνιστεί.

:ermm: Σύμφωνα με το λεξικό ψώνιο είναι αυτός αρχικά αυτός που είναι αφελής ή που για διάφορους λόγους δεν έχει μέτρο του εαυτού του και αυτός που παθιάζεται υπερβολικά με μια τέχνη ή κατάσταση, που μπορεί να συδυααστεί με την έντονη τάση του να αρέσει στους άλλους, διαφορετικά να είναι φιλάρεσκος όπως λες.

Δεν ζεσταίνεται.
Δεν το κάνει από αφέλεια.
Δεν το κάνει διότι την στενεύει το σουτιέν της.
Δεν όλα αυτά και άλλα τόσα δεν...

:ermm:


Το κάνει από φιλαρέσκεια. Το κάνει για να δει την επιβεβαίωση στο κοινό (για αυτό είπα ότι το βάζει για όλους τους άλλους εκτός του άντρα της, του αρραβωνιαστικού της, του φίλου της). Το κάνει για να τονώσει την αυτοπεποίθησή της.

Η φιλαρέσκεια η έντονη επιθυμία άραγε να αρέσει, πόσο συνάδει με τον όρο ψώνιο (ψωνίζεται που λες εσύ) που δηλώνει αυτόν που παθιάζεται σε μία κατάσταση άρα και του γίνεται εμμονή να δείχνει όμορφος για να αρέσει ;

Αχ, να χαρείς μην κάνεις flash back, στην αρχαιότητα δεν έχει καν νόημα και καταντά και κουραστικό στην συζήτηση!

Και η γυναίκα περιμένει το βαθύ ντεκολτέ ή ένα έξαλλο ρούχο να τονώσει την αυτοπεποίθησή της και να πάρει την επιβεβαίωση ; Αλήθεια ;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pluton

Δραστήριο μέλος

Ο pluton αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 555 μηνύματα.
Καλημέρα Πλούτον!

Λοιπόν έχουμε και λέμε. Σύμφωνα με τον λεξικό φιλαρέσκεια, είναι η ιδιότητα που ενός ατόμου να αρέσει, για αυτό και λοιπόν να φροντίζει και πολύ την εξωτερική του εμφάνιση.
Και έχουμε και λέμε:



Στις προηγούμενες σελίδες νομίζω να έλεγες νομίζω μιλούσες για παραβίαση προσωπικού σου χώρου :
Νο.283
Νο.246
Νο.228
Νο.231
Νο.206

Και πάμε στον όρο πρόστυχη. Κατά το λεξικό ο χαρακτηρισμός "πρόστυχος", αποδίδεται σε ένα άνθρωπο ο οποίος βρίσκεται σε πολύ χαμηλό ηθικό επίπεδο, που είναι χυδαίος, για κάποιον, του οποίου η σεξουαλική συμπεριφορά ξεπερνά τα όρια του κοινωνικά αποδεκτού,για ενέργεια ή συμπεριφορά που χαρακτηρίζεται από χυδαιότητα, από έλλειψη ευπρέπειας και σεβασμού για την προσωπικότητα των άλλων.

Εγώ βλέπω στα προηγούμενα ποστ να λες ας φοράει η γυναίκα ό,τι θέλει αρκεί να μην σου παραβιάζει το προσωπικό σου χώρο (άρα δεν σέβεται ; ) επομένως να μην ξεπερνά τα όρια του κοινωνικά αποδεκτού για εσένα, αφού παράλληλα βάζεις φωτογραφίες κοριτσιών από παρελάσεις και συγκρίνεις ποια φοράει κοντή ή όχι φούστα. Επομένως δεν έχω καταλάβει πως και γιατί λες ότι δεν την θεωρείς πρόστυχη, αλλά έμμεσα ή άμεσα αυτό εννοείς με όσα γράφεις και όσα λες .



:ermm: Σύμφωνα με το λεξικό ψώνιο είναι αυτός αρχικά αυτός που είναι αφελής ή που για διάφορους λόγους δεν έχει μέτρο του εαυτού του και αυτός που παθιάζεται υπερβολικά με μια τέχνη ή κατάσταση, που μπορεί να συδυααστεί με την έντονη τάση του να αρέσει στους άλλους, διαφορετικά να είναι φιλάρεσκος όπως λες.



:ermm:




Η φιλαρέσκεια η έντονη επιθυμία άραγε να αρέσει, πόσο συνάδει με τον όρο ψώνιο (ψωνίζεται που λες εσύ) που δηλώνει αυτόν που παθιάζεται σε μία κατάσταση άρα και του γίνεται εμμονή να δείχνει όμορφος για να αρέσει ;

Αχ, να χαρείς μην κάνεις flash back, στην αρχαιότητα δεν έχει καν νόημα και καταντά και κουραστικό στην συζήτηση!

Και η γυναίκα περιμένει το βαθύ ντεκολτέ ή ένα έξαλλο ρούχο να τονώσει την αυτοπεποίθησή της και να πάρει την επιβεβαίωση ; Αλήθεια ;


Ανάτρεξα σ όλες αυτές τις τοποθετήσεις μου .... είδες πόσο προσεκτικά μιλάω;


Μη παίζεις με τις λέξεις είναι άσκοπο πχ όταν γράφω να "ψωνιστεί" δεν εννοώ αυτό που ερμηνεύεις με σοφιστικό τρόπο ( ότι είναι ψώνιο)... είναι διαφορετική η έννοια των δύο λέξεων στα Ελληνικά ... έγραψα συνοπτικά πως βλέπω το θέμα στο προτελευταίο ποστ μου (που αν είδες αυτό βγαίνει από τις πολλές τοποθετήσεις που έκανα).... ας βάλει ή ας μη βάλει ότι θέλει μια γυναίκα, όσο είναι στο σπίτι της δεν επιτρέπεται κανείς να την παρενοχλήσει (εκεί υπάρχει παρενόχληση) ... όταν όμως βγαίνει δημόσια.... συγνώμη αλλά θα την δουν και θα την καλοδούν, δεν μπορεί να έχει απαιτήσεις έτσι δεν είναι;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dreamer_SW

Διάσημο μέλος

Η Dreamer_SW αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,832 μηνύματα.
Επειδή παίζω με τις λέξεις θα ήθελα να δω την διαφορά σημασία του ψωνιζεται με αυτον που λεμε οτι ειναι ψωνιο.

Δηλαδή η παρενόχληση ειναι 2 μετρα και 2 σταθμα απαγορευεται στο σπιτι, δικαιολογειται εξω;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top