Βουλευτικές εκλογές 21 Μαϊου 2023

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 89)
  • ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

    Ψήφοι: 13 14.6%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 20 22.5%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • ΜέΡΑ25

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

    Ψήφοι: 8 9.0%
  • ΕΑΝ/ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΗΝΕΣ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 5 5.6%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 9 10.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,894 μηνύματα.
Εθνικό Κόμμα ΈΛΛΗΝΕΣ στη πέμπτη θέση. Αυτά είναι.

Την ερχόμενη Τρίτη, 2 Μαΐου, θα μάθουμε τελικά για το τι θα γίνει με αυτούς από τον Άρειο Πάγο. Δεν έχω ψευδαισθήσεις βέβαια, είμαι σίγουρος για το αποτέλεσμα αλλά ας έχουμε να λέμε πως περιμένουμε.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
ffdfafa.png
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,370 μηνύματα.
Σήμερα λήγει η προθεσμία κατάθεσης υποψηφιότητας συμμετοχής στις Εθνικές εκλογές.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,894 μηνύματα.
Και 2 Μαΐου ο Άρειος Πάγος θα παρουσιάσει τα κόμματα για τις εκλογές.

Οπότε στις 2 Μαΐου θα έχουμε και επίσημα την δημοσκόπηση του στεκιού και δεν κρύβω ήδη την ανυπομονησία μου για να δω που θα κινηθούν οι στεκίτισσες και οι στεκίτες έπειτα από 4 χρόνια.
 

Esperos1

Δραστήριο μέλος

Ο Esperos1 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 465 μηνύματα.
Οι πολλές "δημοσκοπήσεις" είναι ύποπτες.
Κανονικά θα έπρεπε να είχαμε λάβει και από ένα τηλεφώνημα ή μια κρούση από εταιρία.
Εγώ μια φορά στη ζωή μου πριν 30 χρόνια με πήρε τλφ μια δημοσκοπική και τελικά ήταν
απ το τμήμα κάτι ασφαλίτες που με παρακολουθούσαν.

Εκτοτε, ουδείς ποτέ κανείς.

Αυτή η συνταγή "δημιουργίας κλίματος" υπερ του ενός ή του άλλου κόμματος, είναι πολύ πρωτόγονη
και περίπου αισθάνομαι ότι υποτιμούν την νοημοσύνη μας. Λες και είμαστε χάπατα.
Καλά οι χρυσαυγίτες και οι μπαρουφικάκηδες, δεν περιμέναμε τίποτα περισσότερο, αλλά οι υπόλοιποι,
μη μασάτε.
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,227 μηνύματα.
Οι πολλές "δημοσκοπήσεις" είναι ύποπτες.
Κανονικά θα έπρεπε να είχαμε λάβει και από ένα τηλεφώνημα ή μια κρούση από εταιρία.
Εγώ μια φορά στη ζωή μου πριν 30 χρόνια με πήρε τλφ μια δημοσκοπική και τελικά ήταν
απ το τμήμα κάτι ασφαλίτες που με παρακολουθούσαν.

Εκτοτε, ουδείς ποτέ κανείς.

Αυτή η συνταγή "δημιουργίας κλίματος" υπερ του ενός ή του άλλου κόμματος, είναι πολύ πρωτόγονη
και περίπου αισθάνομαι ότι υποτιμούν την νοημοσύνη μας. Λες και είμαστε χάπατα.
Καλά οι χρυσαυγίτες και οι μπαρουφικάκηδες, δεν περιμέναμε τίποτα περισσότερο, αλλά οι υπόλοιποι,
μη μασάτε.
Η πλάκα είναι ότι σήμερα μου έσκασε μήνυμα για συμμετοχή σε δημοσκόπηση στο viber. Βέβαια δεν είναι από τις γνωστές εταιρείες, δεν την ειχα ξανακούσει.
Screenshot_20230426-210502_Viber.png
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,599 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,370 μηνύματα.
Εμένα μου στέλνει συχνά η Prorata ενώ μια φορά με πήραν τηλέφωνο από δημοσκοπική.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,510 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,894 μηνύματα.
Δεν ξέρω τι να πω. Είτε ο Βαρουφάκης είναι υπερβολικά έξυπνος και κάνει το μηντιακό κράτος να ασχολείται μαζί του είτε το μηντιακό κράτος επιδιώκει να υπάρξει διαρροή του ΣΥΡΙΖΑ προς το ΜέΡΑ25.

Από εκεί που μέχρι πρότινος οι δημοσκοπήσεις έβαζαν και εκτός Βουλής τον Βαρουφάκη τώρα τον δείχνουν όλα τα κανάλια παντού. Δεν θα με κάνει εντύπωση αν δω τα ποσοστά του Βαρουφάκη να αυξάνονται.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,894 μηνύματα.
47 κόμματα λένε θα κατέβουν... Και του 2019 με είχαν φανεί πολλά τα ψηφοδέλτια.... Πω ρε φέτος θα χρειαστούμε τέσσερα χέρια για να τα κρατήσουμε όλα και μισή ώρα μέσα στο παραβάν μέχρι να τα δούμε όλα χδ.
 

Poirot

Διάσημο μέλος

Ο τ. Aspiring Lawyer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,599 μηνύματα.
47 κόμματα λένε θα κατέβουν... Και του 2019 με είχαν φανεί πολλά τα ψηφοδέλτια.... Πω ρε φέτος θα χρειαστούμε τέσσερα χέρια για να τα κρατήσουμε όλα και μισή ώρα μέσα στο παραβάν μέχρι να τα δούμε όλα χδ.
Αν μη τι άλλο έχουμε πολλούς επίδοξους σωτήρες :lol:

Που να έρθουν οι δημοτικές εκλογές που η μισή Ελλάδα είναι υποψήφιοι δημοτικοί σύμβουλοι…
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,894 μηνύματα.
Ρε παίδες πότε θα ξέρουμε αν θα είμαστε εφορευτική επιτροπή; Να ξέρω από ποια ημερομηνία και μετά θα μπορώ να ανασάνω με την ησυχία μου.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,370 μηνύματα.

Υπάρχει περίπτωση ο Άρειος Πάγος να απορρίψει την υποψηφιότητα Κασιδιάρη η δεν μπορεί να το κάνει;; Δεν ξέρω για αυτό ρωτάω.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,894 μηνύματα.

Υπάρχει περίπτωση ο Άρειος Πάγος να απορρίψει την υποψηφιότητα Κασιδιάρη η δεν μπορεί να το κάνει;; Δεν ξέρω για αυτό ρωτάω.
Ναι, μετά την τροπολογία της κυβερνήσεως υπάρχει περίπτωση ( και θα έλεγα η μεγαλύτερη) το Α1 τμήμα του Αρείου Πάγου να μην επιτρέψει τη κάθοδο του Εθνικού Κόμματος ΈΛΛΗΝΕΣ του Ηλία Κασιδιάρη στις εκλογές της 21ης Μαΐου.

Στις σοβαρές χώρες του κόσμου η τροπολογία θα κρίνονταν ως αντισυνταγματική και θα απορρίπτονταν ( καθώς το Σύνταγμα ορίζει πως πρέπει να έχεις καταδικαστεί αμετάκλητα για να χάσεις το δικαίωμα του εκλέγεσθαι κάτι που δεν συμβαίνει στη περίπτωση Κασιδιάρη ). Στην δική μας μπανανία όμως που δεν υπάρχει ανεξάρτητη Δικαιοσύνη οι περισσότερες πιθανότητες είναι να τεθεί εκτός ο Κασιδιάρης. Αφού όλοι οι δικαστικοί ξεπουλημένοι είναι.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,074 μηνύματα.
47 κόμματα λένε θα κατέβουν... Και του 2019 με είχαν φανεί πολλά τα ψηφοδέλτια.... Πω ρε φέτος θα χρειαστούμε τέσσερα χέρια για να τα κρατήσουμε όλα και μισή ώρα μέσα στο παραβάν μέχρι να τα δούμε όλα χδ.
Η μισή ώρα στο παραβάν για να τα δεις όλα χρησιμεύει μόνο στην περίπτωση που δεν ξέρεις τι θα ψηφίσεις.

Εσυ ξέρεις.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,894 μηνύματα.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 28,074 μηνύματα.
Με αυτά που αναμένεται να γίνουν μάλλον ούτε εγώ θα ξέρω.
Τώρα θα σε πικάρω λίγο, αλλά άμα δεν ψήφιζες Κάσι μια χαρά θα ήξερες. Είσαι δέσμιος της επιλογής σου.

Και είναι και ένας τρόπος για να αναγνωρίσουν που κυμαίνεσαι άμα λες "περιμένω να δω τι θα γίνει".
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,894 μηνύματα.
Τώρα θα σε πικάρω λίγο, αλλά άμα δεν ψήφιζες Κάσι μια χαρά θα ήξερες. Είσαι δέσμιος της επιλογής σου.

Και είναι και ένας τρόπος για να αναγνωρίσουν που κυμαίνεσαι άμα λες "περιμένω να δω τι θα γίνει".
Όπως έχω πει πολλές φορές για εμένα οι εκλογές είναι γήπεδο και τίποτε παραπάνω. Η αλλαγή δεν ήρθε ποτέ και δεν πρόκειται να έρθει ποτέ με κάτι ψήφους που απλά σκοτώνονται όλοι οι θνητοί μεταξύ τους για τους βουλευτικούς κ*λους που θα κάτσουν στην καρέκλα.
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top