Βουλευτικές εκλογές 21 Μαϊου 2023

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 89)
  • ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

    Ψήφοι: 13 14.6%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 20 22.5%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • ΜέΡΑ25

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ

    Ψήφοι: 8 9.0%
  • ΕΑΝ/ΕΘΝΙΚΟ ΚΟΜΜΑ ΕΛΛΗΝΕΣ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 2 2.2%
  • ΕΘΝΙΚΗ ΔΗΜΙΟΥΡΓΙΑ

    Ψήφοι: 6 6.7%
  • ΑΝΤΑΡΣΥΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

    Ψήφοι: 4 4.5%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 5 5.6%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 3 3.4%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 9 10.1%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,903 μηνύματα.
Κι οι παιδεραστές που κατηγορείς μπορεί αυτό να σκέφτονται.
Που κολλάει η παιδεραστία με την Ιδέα; Αυτό το ρητό εν τω μεταξύ το είπε ο κομμουνιστής Ερνέστο Τσε Γκεβάρα αλλά έχει γίνει δημοφιλές σε κάθε άτομο που παλεύει για τις ιδέες του.

Οι παιδέρες είναι ψυχικά ανώμαλοι.
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Δεν υπάρχει καμία αμφιβολία ότι η απόφαση του Αρείου Πάγου που δεν είναι τίποτε άλλο από εντολή της κυβέρνησης δολοφόνησε το Σύνταγμα...
Ναι, το Ναζιδιάρη περίμενε το Σύνταγμα για να «δολοφονηθεί»!:whatever:
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,903 μηνύματα.
Ο Γιανάκης θελει να δεχόμαστε τα δικα του επιχειρηματα και τις δικες του πηγές αλλα οταν βλέπει άλλες που δεν ικανοποιουν το αφηγημα που εχει στο μυαλο του τις σνομπάρει και συνεχιζει να λέει τα δικα του.

Καλα οχι πως ειναι ο μοναδικός αρκετοι υπάρχουν έτσι εκει έξω. Μην παραπονιέται μετά αν δεν τον παιρνουν στα σοβαρα οι συνομιλητές του οταν γράφει σεντόνια εδω μέσα.

Γιανακη αγορι μ δυο μετρα και δυο σταθμα.... περνανε ΜΟΝΟ σε συναντησεις χρυσαυγιτων και αλλων τέτοιων που δεν έχουν βγαλει ουτε το Λύκειο. Φιλικά.
Έχεις το ελεύθερο να απορρίπτεις τα δικά μου επιχειρήματα ως ανεπαρκή (και το κάνεις και μπράβο σου), έχω το ελεύθερο να απορρίπτω τα δικά σου επιχειρήματα ως ανεπαρκή. Δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω από αυτό.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Που κολλάει η παιδεραστία με την Ιδέα; Αυτό το ρητό εν τω μεταξύ το είπε ο κομμουνιστής Ερνέστο Τσε Γκεβάρα αλλά έχει γίνει δημοφιλές σε κάθε άτομο που παλεύει για τις ιδέες του.

Οι παιδέρες είναι ψυχικά ανώμαλοι.

Ενω οι χρυσαυγιτες ψυχικά ομαλοί. Αμα δεις το ειδωλο σου πως ουρλιαζε μεσα στις εξεταστικές επιτροπές εναντιον του Στουρναρα και άλλων πως προσέβαλε πως τραμπουκιζε κτλ θα καταλαβαινες εκτος κ αν παριστάνεις τον χαζό.

Δεν ειμαστε τις εποχές της Χουντας με τα κολαστηρια της Μπουμπουλινας και της Μεσογειων Κυριε. Λυπάμαι.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:
Μετεχεις σε μια προνακαριτικη διαδικασια ή εξεταση τραμνπουκισμους κ φωνές αλλου. Ο Τυπος δεν καταλαβαινε απο κανεναν να πουμε. Και συνεχιζει αμετανοητος.
Έχεις το ελεύθερο να απορρίπτεις τα δικά μου επιχειρήματα ως ανεπαρκή (και το κάνεις και μπράβο σου), έχω το ελεύθερο να απορρίπτω τα δικά σου επιχειρήματα ως ανεπαρκή. Δεν χρειάζεται κάτι παραπάνω από αυτό.

Οχι δεν ειναι έτσι. Γιατι το δικο σου σκεπτικο δεν βασιζεται πουθενά.

Ο Κασιδιάρης ειναι βιαιος το αποφαινεται ενας σωρο κοσμος και το δέχθηκε και ο Αρειος Παγος ηταν καθημερινοτητα οταν πρωτοστατουσαν στη Βουλη κ μετα αναρωτιόντουσαν γιατι δεν τους καλει η τηλεόραση.

Και ενω αυτο ειναι πασιγνωστο και ολοφ΄λανερο εχουμε εσενα να μας λές ΝΥΧΤΑ.

Εισαι παράλογος.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,903 μηνύματα.
Ενω οι χρυσαυγιτες ψυχικά ομαλοί. Αμα δεις το ειδωλο σου πως ουρλιαζε μεσα στις εξεταστικές επιτροπές εναντιον του Στουρναρα και άλλων πως προσέβαλε πως τραμπουκιζε κτλ θα καταλαβαινες εκτος κ αν παριστάνεις τον χαζό.

Δεν ειμαστε τις εποχές της Χουντας με τα κολαστηρια της Μπουμπουλινας και της Μεσογειων Κυριε. Λυπάμαι.
Μ'αρέσει που κάνεις ό,τι πιο ρηχό σε πολιτική ανάλυση υπάρχει αλλά απαιτείς να δεχόμαστε τα επιχειρήματα σου χδ.

Το πρόβλημα με το "είδωλο" μου είναι πως έμεινε μόνο σε ουρλιαχτά για να περάσει την εικόνα που ήθελε. Σε όλα αυτά τα λαμόγια δεν χρειάζονται φωνές..... χρειάζονται... Πιο συνοπτικές διαδικασίες :whistle:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Μ'αρέσει που κάνεις ό,τι πιο ρηχό σε πολιτική ανάλυση υπάρχει αλλά απαιτείς να δεχόμαστε τα επιχειρήματα σου χδ.

Το πρόβλημα με το "είδωλο" μου είναι πως έμεινε μόνο σε ουρλιαχτά για να περάσει την εικόνα που ήθελε. Σε όλα αυτά τα λαμόγια δεν χρειάζονται φωνές..... χρειάζονται... Πιο συνοπτικές διαδικασίες :whistle:


Αρα και εσυ είσαι βίαιος.

Αρα για ποια εκ βαθους πολιτικη αναλυση μας λές. Εισαι υπερ αυτων των χουντικων πρακτικων και καταλοιπων.

Ωραια πιστευε τα. Αλλα μη προσπαθεις να μας δουλεψεις εδω γιατι ολο πας να κρυφτεις και τη κρισιμη ωρα θα πετάξεις τη σκουφια σου κ θα εμφανισθεις με ολους αυτους.

Ηθελα να ξερα αυτα στα ποτάκια που βγαινατε με τους αριστερους εδω του σαιτ ειχες τολμησει να τα πεις... αμφιβάλλω. Οποτε μη μ κανεις εμενα τον ζορικο και οτι παλευεις για τις ιδέες σου κ εισαι και ευθύς.

Αυτα σε καναν αδαή φοιτητη της ακροδεξιάς που τον ταιζει ο μπαμπας του ακομη. Εγω εχω περπατησει πολυ στη ζωη μου για να τα μασήσω. Και ειμαι κ ανεξάρτητος οποτε εχω κ πολίτικη άποψη πολυ πιο πραγματική απο τη δική σου.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,903 μηνύματα.
Οχι δεν ειναι έτσι. Γιατι το δικο σου σκεπτικο δεν βασιζεται πουθενά.
Ναι γιατί το δικό σας βασίζεται κάπου. Κασιδιάρης=βίαιος, βίαιος=κακό, αποκλεισμού βίαιου από τις εκλογές=καλό, άρα αποκλεισμός Κασιδιάρη=καλό. Τρομερή λογική.

Είπαμε, όλοι εσείς αυτοαποκαλείστε Δημοκράτες σωστά; Και εμείς είμαστε οι "βασιλοχουντικοί", οι φασίστες κλπ κλπ. Το καλλίτερο που έχετε να κάνετε αν πράγματι αγαπάτε την Δημοκρατία είναι να μην αυτοαποκαλείστε Δημοκράτες. Δεν χρειάζεται να την ρίχνετε τόσο στα μάτια μας.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,903 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,903 μηνύματα.
Αρα και εσυ είσαι βίαιος.

Αρα για ποια εκ βαθους πολιτικη αναλυση μας λές. Εισαι υπερ αυτων των χουντικων πρακτικων και καταλοιπων.

Ωραια πιστευε τα. Αλλα μη προσπαθεις να μας δουλεψεις εδω γιατι ολο πας να κρυφτεις και τη κρισιμη ωρα θα πετάξεις τη σκουφια σου κ θα εμφανισθεις με ολους αυτους.

Ηθελα να ξερα αυτα στα ποτάκια που βγαινατε με τους αριστερους εδω του σαιτ ειχες τολμησει να τα πεις... αμφιβάλλω. Οποτε μη μ κανεις εμενα τον ζορικο και οτι παλευεις για τις ιδέες σου κ εισαι και ευθύς.

Αυτα σε καναν αδαή φοιτητη της ακροδεξιάς που τον ταιζει ο μπαμπας του ακομη. Εγω εχω περπατησει πολυ στη ζωη μου για να τα μασήσω. Και ειμαι κ ανεξάρτητος οποτε εχω κ πολίτικη άποψη πολυ πιο πραγματική απο τη δική σου.
Ακόμα και οι κομμουνιστές αποδέχονται πως η ανθρωπότητα πάει μπροστά μόνον με τη Βία. Λίγα βιβλία περί πολιτικής ιστορίας εάν είχες διαβάσει εσύ με την πραγματική πολιτική άποψη θα ήξερες πέντε πράγματα.

Όλοι γνωρίζουν όλους. Κανένας δεν κρύβεται από κανέναν. Απλά μπορείς όταν βγεις έξω να μη μιλήσεις για πολιτική και όλοι να είναι χαρούμενοι, το θεωρείς κάτι δύσκολο αυτό;

Όσο για τον ζορικο και κλασσικές ανοησίες, υπάρχουν εδώ μέσα ένα κάρο άτομα που υποστηρίζουν για τους δικούς τους λόγους τον ΣΥΡΙΖΑ λέγοντας πως δεν είναι συριζαίοι. Κανείς δεν λέει τίποτε. Σε εμένα εδώ γιατί λυσσάτε τόσο με τους Κασιδιαραίους και την Χρυσή Αυγή; Έχω πει πως δεν πιστεύω στον κομματικό εθνικισμό αλλά τους στηρίζω σε αυτή τη φάση γιατί ξέρω πως αν το αφήσουμε να περνάει έτσι κάποια στιγμή θα έρθει και η σειρά μας. Και τον Μπογδάνο και την Λατινοπούλου που τους σιχαίνομαι μέχρι εκεί που δεν πάει τους στηρίζω προσωπικά στον άδικο αποκλεισμό τους.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Ακόμα και οι κομμουνιστές αποδέχονται πως η ανθρωπότητα πάει μπροστά μόνον με τη Βία. Λίγα βιβλία περί πολιτικής ιστορίας εάν είχες διαβάσει εσύ με την πραγματική πολιτική άποψη θα ήξερες πέντε πράγματα.

Αν νομίζεις οτι επειδη κάθεσαι και διαβάζεις 1-2 βιβλία αποκτησες σοβαρή πολιτική άποψη εισαι γελασμένος οπως σε κοβω εχεις ακομη πολλές παράλογες εμμονές οι οποιες θα σε δυσκολεψουν αρκετα αυριο μεθαυριο στις σχέσεις σου τις κοινωνικές. Εκτος και αν τις κρύβεις όπως κάνεις ως τώρα. Εδω εσυ οποιον ειναι πλούσιος τον μισείς που ενας πλουσιος δεν εχει κάνει και τα αίσχη των χρυσαυγιτών εις βάρος άλλων. Βγάζεις αυθαιρετα ακυρες δικαστικες αποφασεις ενω νομικά δεν γνωρίζεις... τι συζητη να κανει δηλαδη κάποιος μαζι σου ειτε δεν θα μιλατε για πολιτικά οπως εγραψες ειτε θα σου υποκρίνεστε.

Εμενα φιλε δεν με ταιζει ο μπαμπας μου , τα πληρωνω ΟΛΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ. Απο τη στιγμη λοιπον που ειμαι εξω στη κοινωνια ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ .. πληρωνω τα πάντα κ ειμαι εντάξει και στα δάνεια μου τοτε εχω πολυ πιο καθαρη εικονα της πιάτσας και της κοινωνιας απο σένα.

Οποτε άσε το υφος σε μένα και συνεχιζε να διαβάζεις εκει τα φιλοχουντικα βασιλικά σου.

Χουντα ξανα δεν θα υπάρξει πάντως για να το ξέρεις και εσυ κ η παρέα σου.
Όλοι γνωρίζουν όλους. Κανένας δεν κρύβεται από κανέναν. Απλά μπορείς όταν βγεις έξω να μη μιλήσεις για πολιτική και όλοι να είναι χαρούμενοι, το θεωρείς κάτι δύσκολο αυτό;

Το θεωρω υποκριτικό και ύπουλο να βγαινεις με ανθρώπους που οι αποψεις σου θα τους προσέβαλαν ανοιχτά και παρολαυτα θές να τις κρυβεις για να κάνετε παρέα. Εγω προσωπικά δεν θα το έκανα και το αντιστροφο βεβαια.

Με κάποια ατομα δεν ταιριαξαμε εξαρχης σε κάποια θεματα θεωρουσα υπερβολικές τις αντιδράσεις τους στα δικα μ γραφόμενα παρα το οτι δεν εχω κάποιο προβλημα μαζι τους εεε οχι για καφέ δεν θα βγαιναμε να κάνουμε σαν κολλητοί με εναγκαλισμους και αναφιλητά.

Και ενω η παρουσα μου αναφορά δεν εχει στοχο να σχολιάσει αλλα μέλη αναφερθηκε καθως μ ΚΑΝΕΙ ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΕΝΤΥΠΩΣΗ το οτι κόπτεσαι για τις ιδεες σου και ας μπεις κ φυλακη για αυτες οπως έγραψες χθές (χωρις να ξερεις ΟΥΤΕ Η ΦΥΛΑΚΗ ΤΙ ΣΗΜΑΙΝΕΙ καθως αμφιβαλλω αν εχεις πάει σε δικαστηριο εστω μηνυόμενος και να ακους την εισαγγελεα να σε ρωτάει με αυστηρο ύφος κ να σε ανακρινει) αλλα δεχθηκες να κάτσεις στο ιδιο τραπεζι με ανθρωπους που εκ διαμετρου αμα τους ελεγες εξω αυτα π λές εδω τωρα θα ειχατε σφαχτεί με τον ΣΕΡΒΙΤΟΡΟ διαιτητή. Δηλαδη κάπου έλεος. Δεν απευθυνεσαι σε χάπατα. Αυτα που γράφεις δεν στέκουν και ξεκιναω απο τα πιο απλά. Για αυτο ανεφερα αυτο το παράδειγμα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,075 μηνύματα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,903 μηνύματα.
Αν νομίζεις οτι επειδη κάθεσαι και διαβάζεις 1-2 βιβλία αποκτησες σοβαρή πολιτική άποψη εισαι γελασμένος
Δεν το υποστήριξα αυτό. Τα βιβλία δεν κάνουν την μόρφωση. Εγώ δεν είπα αν έχω πραγματική πολιτική άποψη. Εν αντιθέσει με εσένα δεν μ'αρέσει να πολυπαινεύω τον εαυτό μου :laugh:
Βγάζεις αυθαιρετα ακυρες δικαστικες αποφασεις ενω νομικά δεν γνωρίζεις
Δεν έχω καμμιά εμπιστοσύνη στη Δικαιοσύνη. Άποψη μου.
Εμενα φιλε δεν με ταιζει ο μπαμπας μου , τα πληρωνω ΟΛΑ ΜΟΝΟΣ ΜΟΥ. Απο τη στιγμη λοιπον που ειμαι εξω στη κοινωνια ΕΡΓΑΖΟΜΑΙ .. πληρωνω τα πάντα κ ειμαι εντάξει και στα δάνεια μου τοτε εχω πολυ πιο καθαρη εικονα της πιάτσας και της κοινωνιας απο σένα.
Καλό για σένα αυτό. Μπράβο.
Χουντα ξανα δεν θα υπάρξει πάντως για να το ξέρεις και εσυ κ η παρέα σου.
Υπάρχει και την ζούμε τώρα.


Το θεωρω υποκριτικό και ύπουλο να βγαινεις με ανθρώπους που οι αποψεις σου θα τους προσέβαλαν ανοιχτά και παρολαυτα θές να τις κρυβεις για να κάνετε παρέα. Εγω προσωπικά δεν θα το έκανα και το αντιστροφο βεβαια.
Έχεις κολλήσει με ένα γεγονός που συνέβη πριν από δύο χρόνια. Αν ήξερα πως θα σε πείραζε τόσο θα σε έστελνα πρόσκληση! Είναι πολύ εύκολο ξέρεις να συνεννοηθείς με άλλους ανθρώπους για άλλα ζητήματα πέρα της πολιτικής. Για να σε λύσω την απορία ναι υπήρξαν και άτομα που δεν ήρθαν γιατί δεν ήθελαν να με δουν. Και; Πρέπει να κάνω και εγώ τα ίδια; Δεν ξέρω πως τα έχετε στον Νότο αλλά εδώ στη Σαλονικα δεν περνάνε εύκολα τέτοια. Δεν είμαστε κλαψοευαισθητοι να αποφεύγουμε να βγούμε με άτομα επειδή δεν συμφωνούμε μαζί τους. Εγώ είμαι Σαλονικιός, οποίος θέλει να βγει μαζί μου απλά στέλνει pm και πάμε να αράξουμε. Δεν έχω κολλήματα.

Παρ'όλα αυτά εγώ είμαι ο χουντικός, η απειλή της δημοκρατίας :laugh:
αλλα δεχθηκες να κάτσεις στο ιδιο τραπεζι με ανθρωπους που εκ διαμετρου αμα τους ελεγες εξω αυτα π λές εδω τωρα θα ειχατε σφαχτεί με τον ΣΕΡΒΙΤΟΡΟ διαιτητή.
Μειώνεις την νοημοσύνη των στεκιτών. Δηλαδή λες πως δεν ήξεραν με ποιον έβγαιναν; Βγάζω σταλινικά vibes εδώ μέσα και δεν το ξέρω; :laugh:
 

Jack of Spades

Περιβόητο μέλος

Ο Κωνσταντίνος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Μηχανολόγος μηχανικός και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,431 μηνύματα.
Περίμενε εσένα να το αποδέχεσαι.
Βλέπουμε το Σύνταγμα να γίνεται κουρελόχαρτο σε πολύ πιο σημαντικά θέματα εδώ και δεκαετίες χωρίς ν' ανοίξει μύτη...ειλικρινά, ποιος χέστηκε για το «κόψιμο» του Ναζιδιάρη πέρα από τον ίδιο, τους υποψήφιους του κόμματος και τους ηλίθιους που θα τον ψήφιζαν;
 

Gaspar

Περιβόητο μέλος

Ο Gaspar αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 4,101 μηνύματα.
Από αυτή την έρευνα σε ηλικίες 17-29 βλέπουμε πως δεν έχει ιδιαίτερη απήχηση ο φιλελευθερισμός (ΝΔ και ΕΔ)
Αλλά οι πιο ριζοσπαστικές ιδέες (αριστερά και δεξιά)
Σε αυτές τις ηλικίες λογικό. μετά αποκτούν ευθύνες και ωριμάζουν.
Ακόμα και οι κομμουνιστές αποδέχονται πως η ανθρωπότητα πάει μπροστά μόνον με τη Βία
Σε αυτό συμφωνώ. Για αυτό τον psychoδιαρη και τους χγιτες το πολιτικό σύστημα τους έστειλε εκεί που είναι.
πάμε μπροστά.
 

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,075 μηνύματα.
Σε αυτές τις ηλικίες λογικό. μετά αποκτούν ευθύνες και ωριμάζουν.
Πράγματι στις ηλικίες αυτές η πλειοψηφία των πολιτικοποιημένων ατόμων, χαρακτηρίζονται για αριστερόστροφες πεποιθήσεις ή γενικά ριζοσπαστικές. Από την άλλη, η μεγάλη πλειοψηφία είναι μάλλον απολιτίκ ή αυτοπροσδιορίζεται ως μεσαίος χώρος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Δεν το υποστήριξα αυτό. Τα βιβλία δεν κάνουν την μόρφωση. Εγώ δεν είπα αν έχω πραγματική πολιτική άποψη. Εν αντιθέσει με εσένα δεν μ'αρέσει να πολυπαινεύω τον εαυτό μου :laugh:

Δεν έχω καμμιά εμπιστοσύνη στη Δικαιοσύνη. Άποψη μου.

Καλό για σένα αυτό. Μπράβο.

Υπάρχει και την ζούμε τώρα.



Έχεις κολλήσει με ένα γεγονός που συνέβη πριν από δύο χρόνια. Αν ήξερα πως θα σε πείραζε τόσο θα σε έστελνα πρόσκληση! Είναι πολύ εύκολο ξέρεις να συνεννοηθείς με άλλους ανθρώπους για άλλα ζητήματα πέρα της πολιτικής. Για να σε λύσω την απορία ναι υπήρξαν και άτομα που δεν ήρθαν γιατί δεν ήθελαν να με δουν. Και; Πρέπει να κάνω και εγώ τα ίδια; Δεν ξέρω πως τα έχετε στον Νότο αλλά εδώ στη Σαλονικα δεν περνάνε εύκολα τέτοια. Δεν είμαστε κλαψοευαισθητοι να αποφεύγουμε να βγούμε με άτομα επειδή δεν συμφωνούμε μαζί τους. Εγώ είμαι Σαλονικιός, οποίος θέλει να βγει μαζί μου απλά στέλνει pm και πάμε να αράξουμε. Δεν έχω κολλήματα.

Παρ'όλα αυτά εγώ είμαι ο χουντικός, η απειλή της δημοκρατίας :laugh:

Μειώνεις την νοημοσύνη των στεκιτών. Δηλαδή λες πως δεν ήξεραν με ποιον έβγαιναν; Βγάζω σταλινικά vibes εδώ μέσα και δεν το ξέρω; :laugh:

Ναί ! Συνενοηθήκατε αν θα πιείτε τσίπουρο μαζί με καλαμαράκια ή με γαρίδες. Οκ.

Δεν έπιασες το point μου. Το point μου ειναι πως σε ολοκληρη τη κοινωνία υπάρχουν ανθρωποι -ολοι μας που έχουμε διαφορές μεταξυ μας- αλλα εσυ με αυτά που γράφεις το έχεις τερματίσει. Θελω να πω ΟΤΙ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ... να λένε ΟΛΟΙ οτι οι χρυσαυγίτες ειναι βίαιοι και επιθετικοί άνθρωποι.

Και εσυ να λές "Οχι δεν εμπιστεύομαι κανέναν σας , ουτε δημοσιογράφους ουτε πολιτικούς ουτε δικηγορους ουτε ΔΙΚΑΣΤΕΣ" δεν εμπιστευομαι καμια δικαιοσυνη κτλ

δηλαδη ποιον εμπιστεύεσαι εσυ και που πιστευεις ; αυριο μεθαυριο θα έχεις μια διαφορά με κάποιον θα πάτε στα δικαστηρια θα χάσεις ή θα κερδισεις και θα του πεις ΔΕΝ ΕΜΠΙΣΤΕΥΟΜΑΙ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ ;

για αυτο σου λέω αυτα που γράφεις δεν στέκουν και δεν θα μπορέσεις και στο μέλλον να συνενοηθεις εύκολα με κόσμο αν εισαι τέτοιας νοοτροπιας.

Κατα τα λοιπά εγω δεν επαινώ συνεχως τον εαυτο μου όπως έγραψες απλα χρειάζεται συχνά πυκνά οπως καλή ωρα να σας υπενθυμιζουμε σε ποιους απευθύνεστε γιατι απο οτι φαινεται δεν το σκέφτεστε.

Δεν ειμαι κανας απαίδευτος να με ταίζει η μανα μ και να διαβαζω μπουρδες απο το Ιντερνετ παριστάνοντας τον ψαγμένο. Αυτο το κάνουν πολλοι κ πολλές στην εποχη μας ενω κατα βαση εχουν μαβρα μεσάνυχτα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,903 μηνύματα.
Σε αυτό συμφωνώ. Για αυτό τον psychoδιαρη και τους χγιτες το πολιτικό σύστημα τους έστειλε εκεί που είναι.
πάμε μπροστά.
Με κραζατε που στήριζα Πούτιν ως προδότη του Δυτικού πολιτισμού. Εσείς που στηρίζετε κομματικά καθεστώτα που θέλουν να καταστρέψουν τον δυτικό πολιτισμό και παλεύουν για τον αφελληνισμό της χώρας τι είστε; :hmm:

να λένε ΟΛΟΙ οτι οι χρυσαυγίτες ειναι βίαιοι και επιθετικοί άνθρωποι.
Ο άνθρωπος είναι φύσει βίαιο ον. Σε κατάλληλους καιρούς αν αποθρασυνθεί μπορεί να γίνει το πιο φρικτό πλάσμα που πάτησε ποτέ στον πλανήτη τόσο απέναντι στα άλλα είδη όσο απέναντι και στο ιδικό του. Χιλιάδες χρόνια ανθρώπινης ιστορίας και προϊστορίας το αποδεικνύουν.


δηλαδη ποιον εμπιστεύεσαι εσυ και που πιστευεις ;
Πολύ απλά δεν εμπιστεύομαι την Δικαιοσύνη γιατί είναι πλήρως εξαρτημένη στην εκτελεστική εξουσία. Δεν υπάρχει ανεξαρτησία. Deal with it.
Δεν ειμαι κανας απαίδευτος να με ταίζει η μανα μ και να διαβαζω μπουρδες απο το Ιντερνετ παριστάνοντας τον ψαγμένο. Αυτο το κάνουν πολλοι κ πολλές στην εποχη μας ενω κατα βαση εχουν μαβρα μεσάνυχτα.
Ευχαριστώ για τη σπόντα, έχεις τη τάση να κρίνεις χωρίς να ξέρεις τι πραγματικά συμβαίνει στο σπίτι του καθενός... Δεν είναι η δική μου περίπτωση αυτό που περιγράφεις. Ούτε είμαι ικανοποιημένος με το τώρα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσα δημοσκόπηση από Μακελειό.
eeeqwe.png

Κερδισμένος είναι ο Κανελλόπουλος που από το πουθενά μπορεί να μπει Βουλή και ο ΣΥΡΙΖΑ που θα αυξήσει τη διαφορά από την ΝΔ. Ο Βαρουφάκης πάει για ένα 10%. Επομένως μια συγκυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ + ΠΑΣΟΚ + ΒΑΡΟΥΦΑΚΗ είναι το επικρατέστερο σενάριο. Ακόμα και να μην βγαίνουν τα νούμερα την κυβέρνηση θα τη στηρίξει κάποιο μικρό κόμμα που ίσως οριακά μπει στη Βουλή.

Χαμένος θα είναι ο Έλληνας γιατί με τέτοια κυβέρνηση ο κρατισμός θα είναι ακόμα χειρότερος από την κυβέρνηση Μητσοτάκη και πλέον υπάρχει η υποδομή για να μπλοκάρουν όποιον θέλουν και να περάσουν ότι θέλουν.

Το εθνικό κόμμα Έλληνες πρέπει να φύγει από τη ψηφοφορία του στεκιού γιατί μπλοκαρίστηκε και θα τελειώσει οριστικά με αυτή τη μορφή. Όσοι το ακολουθούν θα πάνε σε άλλα πατριωτικά κόμματα γιατί κανένας δεν θέλει να χάσει χρόνο και χρήμα για να παίρνει legacy ο Κασιδιάρης.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Wonderkid

Περιβόητο μέλος

Ο Wonderkid αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 6,075 μηνύματα.
Ενδιαφέρουσα δημοσκόπηση από Μακελειό.
View attachment 115276
Κερδισμένος είναι ο Κανελλόπουλος που από το πουθενά μπορεί να μπει Βουλή και ο ΣΥΡΙΖΑ που θα αυξήσει τη διαφορά από την ΝΔ. Ο Βαρουφάκης πάει για ένα 10%. Επομένως μια συγκυβέρνηση ΣΥΡΙΖΑ + ΠΑΣΟΚ + ΒΑΡΟΥΦΑΚΗ είναι το επικρατέστερο σενάριο. Ακόμα και να μην βγαίνουν τα νούμερα την κυβέρνηση θα τη στηρίξει κάποιο μικρό κόμμα που ίσως οριακά μπει στη Βουλή.
Οι ψηφοφόροι Κασιδιάρη, φαίνεται θα ακολουθήσουν την τιμωρητική ψήφο, δηλαδή μαύρισμα ΝΔ και ψήφο σε ΣΥΡΙΖΑ, μικρότερα δεξιά κομματίδια, αλλά και σε Βαρουφάκη θα καταφύγουν πολλοί. Βέβαια, νομίζω η πλειοψηφία τους θα απέχει ή θα ρίξει λευκό/άκυρο
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Κερδισμένοι από τον αποκλεισμό Κασ, πάντως δε φαίνεται να είναι οι Τζήμερος-Κρανιδιώτης
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Με κραζατε που στήριζα Πούτιν ως προδότη του Δυτικού πολιτισμού. Εσείς που στηρίζετε κομματικά καθεστώτα που θέλουν να καταστρέψουν τον δυτικό πολιτισμό και παλεύουν για τον αφελληνισμό της χώρας τι είστε; :hmm:


Ο άνθρωπος είναι φύσει βίαιο ον. Σε κατάλληλους καιρούς αν αποθρασυνθεί μπορεί να γίνει το πιο φρικτό πλάσμα που πάτησε ποτέ στον πλανήτη τόσο απέναντι στα άλλα είδη όσο απέναντι και στο ιδικό του. Χιλιάδες χρόνια ανθρώπινης ιστορίας και προϊστορίας το αποδεικνύουν.



Πολύ απλά δεν εμπιστεύομαι την Δικαιοσύνη γιατί είναι πλήρως εξαρτημένη στην εκτελεστική εξουσία. Δεν υπάρχει ανεξαρτησία. Deal with it.

Ευχαριστώ για τη σπόντα, έχεις τη τάση να κρίνεις χωρίς να ξέρεις τι πραγματικά συμβαίνει στο σπίτι του καθενός... Δεν είναι η δική μου περίπτωση αυτό που περιγράφεις. Ούτε είμαι ικανοποιημένος με το τώρα.

Εσυ deal with με το γεγονος οτι δεν μπορω να πάρω στα σοβαρά κάποιον που πιστευει μονο τα δικά του κ οταν έρχεται η ωρα να κριθουμε ολοι σε κάτι κοινο οπως ειναι οι νομοι και η κριση των δικαστηρίων λές ααα εγω δεν εμπιστευομαι τη δικαιοσυνη. Ε δεν πάει έτσι. Ακριβως αυτο ειναι υποπτο για καταλυση της Δημοκρατιας να μη σεβεσαι τις δικαστικες αποφάσεις (σε αμετάκλητο βεβαια βαθμο). Για αυτο κ μ έκανε εντυπωση η ομυγυρη που ειχατε , οχι επειδη δεν με καλέσατε αλλωστε δεν ειμαι Σαλονικιος - Αθηνα μενω αλλα το γεγονος που οπως και ο ιδιος παραδέχτηκες ηταν το να μη μιλάτε ΚΑΝ για πολιτικά. Και αναρωτιέμαι η συζητηση περι τινος ηταν... αν τα καλαμαράκια και το ουζο ηταν καλά ; αυτο θεωρεις εσυ δημοκρατια να κρυβει ο καθενας τις αποψεις του για να μη πλακωθουν. Αυτό ειναι δολιότητα , υποκρισια κ παραπλάνηση. Και δεν το λεω μονο για εσάς το λέω γενικά... δεν σας ξέρω αλλωστε κ δεν με αφορά κιολας.

Δεν ηταν σπόντα για σένα. Απλα θελω να κρινω την τακτικη αρκετων πιτσιρικάδων να ξέρουν λίγα κ να έχουν μεγάλο εγωισμό. Εχουν πολλα ψωμιά να φανε ακόμη.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top