Βουλευτικές εκλογές 25 Ιουνίου 2023

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 98)
  • ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

    Ψήφοι: 18 18.4%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 22 22.4%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 4 4.1%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 7 7.1%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 3 3.1%
  • ΝΙΚΗ

    Ψήφοι: 5 5.1%
  • ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ - ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

    Ψήφοι: 15 15.3%
  • ΜέΡΑ25 - ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΡΗΞΗ

    Ψήφοι: 9 9.2%
  • ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ - ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΕΜΦΙΕΝΤΖΟΓΛΟΥ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΦΩΝΗ ΛΟΓΙΚΗΣ - ΛΑΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ

    Ψήφοι: 3 3.1%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 1 1.0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 3 3.1%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 7 7.1%
  • ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ

    Ψήφοι: 1 1.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,824 μηνύματα.
Στην χώρα που αν είσαι εθνικιστής μπαίνεις φυλακή και αν είσαι παιδεραστής κυκλοφορείς έξω δεν περιμένω κάτι καλλίτερο πια.

Τελείωσε ο Κλασιδιάρης - καταδικάστηκε απο το δικαστήριο. Δεν έχεις μυρωδιά απο τη δικογραφία απλα λές οτι σου κατέβει. Χωνεψε το να προχωρήσουμε.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Παιδιά, δεν την ξέρω την κυρία, αλλά σοβαρότατα μιλώ, αν και είμαι υπερ της ισότητας των 2 φύλων, πιστεύω σθεναρά, πως οι γυναίκες σε θέση ευθύνης, διοίκησης, λήψης αποφάσεων, συντονισμού ενεργειών και ειρήνης είναι πιο άξιες. Δηλαδή, είμαι βέβαιη, πως αν όλα τα κόμματα είχαν αρχηγούς γυναίκες, η πολιτική ζωή θα ήταν σε πολύ καλύτερο επίπεδο. Οι άντρες είναι υπέροχοι, δε λέω, :) αλλά ως πολιτικοί, δυστυχώς υστερούν
Δεν θα συμφωνήσω, διότι δεν διακρίνω φύλα, αλλά ανθρώπους-ικανούς ή μη.

Και με εκνευρίζουν οι δηλώσεις του στυλ "ο τάδε (αρχηγός) σκοπεύει τα στελέχη του να αποτελούνται από μεγαλύτερο ποσοστό γυναικών".
Μου κάνει κάτι σαν ρατσισμό, από την αντίθετη.

Ούτε "άντρες", ούτε "γυναίκες". Μόνο άξιοι!
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,288 μηνύματα.
Τελείωσε ο Κλασιδιάρης - καταδικάστηκε απο το δικαστήριο. Δεν έχεις μυρωδιά απο τη δικογραφία απλα λές οτι σου κατέβει. Χωνεψε το να προχωρήσουμε.

Περιμένουμε καταδίκη του Τσίπρα για την Μακεδονία.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.
Αν ψηφίζεις Νέα Δημοκρατία μέχρι εκεί φτάνει το επίπεδο.

Τελείωσε ο Κλασιδιάρης - καταδικάστηκε απο το δικαστήριο. Δεν έχεις μυρωδιά απο τη δικογραφία απλα λές οτι σου κατέβει. Χωνεψε το να προχωρήσουμε.
Μια χαρά το έχω χωνέψει. Αυτό που πλέον ψηφίζω είναι το κατάλληλο για να πάρουν οι λιμπεραλ πολιτικοί αυτό που αξίζουν. Μπροστά σε αυτά που έκαναν οι σοβιετικοί στους φιλελεύθερους στα πρώτα της Επαναστάσεως το hotel Πικέρμι που τους έκλεισε ο Παπαδόπουλος θα μοιάζει υπερπολυτελές.

Αυτά μαρεσουν.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,288 μηνύματα.
Αν ψηφίζεις Νέα Δημοκρατία μέχρι εκεί φτάνει το επίπεδο.


Μια χαρά το έχω χωνέψει. Αυτό που πλέον ψηφίζω είναι το κατάλληλο για να πάρουν οι λιμπεραλ πολιτικοί αυτό που αξίζουν. Μπροστά σε αυτά που έκαναν οι σοβιετικοί στους φιλελεύθερους στα πρώτα της Επαναστάσεως το hotel Πικέρμι που τους έκλεισε ο Παπαδόπουλος θα μοιάζει υπερπολυτελές.

Αυτά μαρεσουν.

Γιάννη ξέρεις τι είναι φιλελεύθερος η απλά άκουσες έναν ορισμό και το πετάς παντού;;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,824 μηνύματα.
Γιάννη ξέρεις τι είναι φιλελεύθερος η απλά άκουσες έναν ορισμό και το πετάς παντού;;

Ο Γιάννης ειναι εξελιγμένη μορφή ψηφοφόρου

ειναι ενας Ακροδεξιός εθνικιστης που ψηφιζει ΚΚΕ. Αν τον πάρουν χαμπάρι σε κανα εκλογικο κέντρο θα του φορέσουν κουδούνια. :laugh: :laugh:
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,288 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,824 μηνύματα.
Μια χαρά το έχω χωνέψει. Αυτό που πλέον ψηφίζω είναι το κατάλληλο για να πάρουν οι λιμπεραλ πολιτικοί αυτό που αξίζουν. Μπροστά σε αυτά που έκαναν οι σοβιετικοί στους φιλελεύθερους στα πρώτα της Επαναστάσεως το hotel Πικέρμι που τους έκλεισε ο Παπαδόπουλος θα μοιάζει υπερπολυτελές.

Αυτά μαρεσουν.

Αυτα σ αρέσουν αλλα όταν βγαίνεις έξω δεν τα λές. Πάς και ψηφίζεις ΚΚΕ και λές στις παρέες "Ελα μωρε ας μη συζητάμε για πολιτικά τωρα ας κάνουμε παρέα" και μολις βγει (στα ονειρα βεβαια) ο κλασι θα πεις ΝΑ ΕΔΩ ΤΟΥΣ ΕΧΩ. εΧΩ συγκεντρωσει ολες τις μιτούδες απο το θέατρο και τους παιζω ΘΕΑΤΡΟ.

Εισαι μια μεγάλη εθνικιστική νυφιτσα ρε μπαγάσα.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.
Αυτα σ αρέσουν αλλα όταν βγαίνεις έξω δεν τα λές. Πάς και ψηφίζεις ΚΚΕ και λές στις παρέες "Ελα μωρε ας μη συζητάμε για πολιτικά τωρα ας κάνουμε παρέα" και μολις βγει (στα ονειρα βεβαια) ο κλασι θα πεις ΝΑ ΕΔΩ ΤΟΥΣ ΕΧΩ. εΧΩ συγκεντρωσει ολες τις μιτούδες απο το θέατρο και τους παιζω ΘΕΑΤΡΟ.

Εισαι μια μεγάλη εθνικιστική νυφιτσα ρε μπαγάσα.
Εμένα λες νυφίτσα; Εγώ τουλάχιστον δεν ψηφίζω ανάλογα με το ποιος με δίνει επιδόματα. Ούτε αλλάζω κόμματα με το έτσι. Αναγκάζομαι να αλλάξω γιατί όταν ζεις σε χούντα τα έχεις και αυτά. Κάποια κόμματα με το έτσι κόβονται και γεια σας. Και μ'αρέσει που θεωρείτε αστείο το ότι αλλάζω ψήφους ενώ την ίδια στιγμή πανηγυρίζετε που κόβονται τα κόμματα που θα ψήφιζα. Για γέλια είστε.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Να σαι καλά Γιάννη. Καταλάβαμε ότι οι ακροδεξιοί και το ΚΚΕ είναι τα χειρότερα κόμματα που μπορεί να ψηφίσει κανείς.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,824 μηνύματα.
Εμένα λες νυφίτσα; Εγώ τουλάχιστον δεν ψηφίζω ανάλογα με το ποιος με δίνει επιδόματα. Ούτε αλλάζω κόμματα με το έτσι. Αναγκάζομαι να αλλάξω γιατί όταν ζεις σε χούντα τα έχεις και αυτά. Κάποια κόμματα με το έτσι κόβονται και γεια σας. Και μ'αρέσει που θεωρείτε αστείο το ότι αλλάζω ψήφους ενώ την ίδια στιγμή πανηγυρίζετε που κόβονται τα κόμματα που θα ψήφιζα. Για γέλια είστε.

Για γέλια εισαι εσύ που υπάρχει ένας τόνος δικογραφία κατα του Κασιδιάρη και συνεχίζεις να λές τα δικά σου που απλα σου έχουν σφηνωθεί στο μυαλό χωρις κανενα λογικό επιχείρημα.

Ο τύπος ειναι τέρμα νευρωτικός και βίαιος τον θυμαμαι απο τις εξεταστικές δεν αφηνε τους μάρτυρες να μιλήσουν και εκανε ένα σοου χούντας. Αλλα εντάξει ρε γιανάκη τοσο ειναι το επιπεδο σκέψης σου ακόμη τόσο πάς.

Οσο για τα υπόλοιπα τα επιδοματα που λές δεν μας τα έδωσαν επειδη μας τα χαρίζουν. Το ενα ηταν απο το ΣΤΕ αναδρομικά νόμιμα και το άλλο ηταν εκτακτη οικονομικη ενισχυση. Ολοι οι Ιδιωτικοι πηρατε δωράκι τα χριστουγεννα... το δικο μας επιδομα σας πειραξε ;
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,219 μηνύματα.
Μόνο την Ζωή θέλω μέσα στη Βουλή ώστε να τρολαρει τον ΣΥΡΙΖΑ. Η ΝΔ θέλει τουλάχιστον 157 έδρες στις επόμενες ώστε μαζί με το ΠΑΣΟΚ να αλλάξουν το Σύνταγμα σε ότι αφορά το κομμάτι των επενδύσεων. Κακά τα ψέματα χρειαζόμαστε τομές ώστε να έρθουν πιο εύκολα νέες επενδύσεις και να έχουμε θέσεις εργασίας.
Τι αλλαγές χρειάζονται στο σύνταγμα που να αφορούν τις επενδύσεις;
Ειλικρινά ρωτάω γιατί δεν μπορώ να σκεφτώ κάποιο συνταγματικό άρθρο που να εμποδίζει επενδύσεις.
Οτιδήποτε περί γραφειοκρατίας κλπ αλλάζει με απλό νόμο.

Ο μεγάλος κίνδυνος θα είναι αν θα μπορούν μόνοι τους(δεν πρόκειται να έχουν μόνοι τους 180) ή με κανα Βελόπουλο ή Νίκη να αλλάξουν το σύνταγμα.
Γιατί εκεί τα ανταλλάγματα που θα ζητήσουν για να ψηφίσουν αυτά που θέλει η ΝΔ(πχ ιδιωτικά πανεπιστήμια) η ΝΔ δεν θα έχει πρόβλημα να τους τα δώσει αλλά θα μας πάνε ακόμα περισσότερο προς ένα Ιράν της Ευρώπης(πχ αλλαγές στη σχέση εκκλησίας-κράτους ή ακόμα σχετικά με εκτρώσεις κλπ).

Το ΠΑΣΟΚ θα πει οχι σε πολλά. Ακόμα και στα ιδιωτικά πανεπιστημία, αν δεν πει οχι εντελώς(που πιστεύω θα πει για να κερδίσει όσους νέους ψηφίζουν συριζα) θα πει ναι μόνο με εγγυήσεις για τα δημόσια και πολύ αυστηρές προυποθέσεις οχι όποιος θέλει ανοίγει ένα μαγαζί και το βαφτίζει πανεπιστήμιο.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.
Για γέλια εισαι εσύ που υπάρχει ένας τόνος δικογραφία κατα του Κασιδιάρη και συνεχίζεις να λές τα δικά σου που απλα σου έχουν σφηνωθεί στο μυαλό χωρις κανενα λογικό επιχείρημα.
Όταν καταλάβεις την διαφορά της πρωτόδικης καταδίκης με την αμετάκλητη τα ξαναλέμε. Το Σύνταγμα ορίζει πως απώλεια του δικαιώματος του εκλέγεσθαι υπάρχει μόνον όταν υπάρχει καταδίκη σε αμετάκλητο βαθμό. Η δικτατορία Μητσοτάκη πέρασε αντισυνταγματική τροπολογία που το άλλαζε αυτό σε πρωτόδικη καταπατώντας το σύνταγμα. Αυτός που αρχικά ήτο να εξετάσει την περίπτωση Κασιδιάρη εδήλωσε πως η τροπολογία είναι αντισυνταγματική και εν συνεχεία «παραιτήθηκε» αφού πρώτα κατήγγειλε δωροδοκία από κυβερνητικούς παράγοντες. Εν συνεχεία η ίδια η κυβέρνησις όρισε επιτροπή να εξετάσει το ζήτημα Κασιδιάρη. Αυτά γίνονται μόνον σε τίποτε Βόρειες Κορέες που και καλά μισείτε.

Δεν νομίζω να σας ενδιαφέρουν βέβαια όλες αυτές οι πομπές του Μητσοτάκη. Άλλως τε εφ'όσον δεν επηρεάζεστε άμεσα καρφάκι δεν σας καίγεται. Παπαγαλίζετε απλά το αφήγημα και τέλος.

Οσο για τα υπόλοιπα τα επιδοματα που λές δεν μας τα έδωσαν επειδη μας τα χαρίζουν. Το ενα ηταν απο το ΣΤΕ αναδρομικά νόμιμα και το άλλο ηταν εκτακτη οικονομικη ενισχυση. Ολοι οι Ιδιωτικοι πηρατε δωράκι τα χριστουγεννα... το δικο μας επιδομα σας πειραξε ;
Το επίδομα δεν μας πείραξε, καλά κάνατε και το πήρατε. Το αστείο είναι απλά πως μέχρι πριν το επίδομα έτεινες προς ΣΥΡΙΖΑ και έλεγες και μερικά αντι-ΝΔ τσιτάτα και μετά το επίδομα παρέθεσες το βίντεο του Καρατζαφέρη που αποκαλούσε τον Μητσοτάκη ως τον μεγαλύτερο πολιτικό που τα ΜΜΕ τον κάνουν να φαίνεται μικρό. Στη κρατική δολοφονία στα Τέμπη άρχισες να κρατάς τις αποστάσεις σου πάλι και να λες πως δεν θα τους ψηφίσεις και τώρα μας λες ότι τους ψήφισες και θα το ξανακάνεις μιας που είναι οι πιο σοβαροί. Και παρ'όλα αυτά έχετε το θράσος να κουνάτε εδώ μέσα σε εμένα το δάκτυλο για τις κινήσεις μου. Και να με λέτε και νυφίτσα από πάνω για αυτό ενώ έχετε μία φουλ παρτακιστική νοοτροπία που είναι και ο λόγος που δεν πάμε ποτέ μπροστά.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,890 μηνύματα.
Το βασικότερο είναι η πολιτική σταθερότητα στην χώρα. Ελπίζω να το λάβουν υπ'οψη οι αναποφάσιστοι.
 

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,672 μηνύματα.
Εχεις πει σε κανεναν( (in real life) οτι εισαι ακροδεξιος και εριξες κκε? @giannhs2001
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,833 μηνύματα.

Paragontas7000

Διάσημο μέλος

Ο Paragontas7000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 21 ετών. Έχει γράψει 2,672 μηνύματα.
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top