Βουλευτικές εκλογές 25 Ιουνίου 2023

Πρόθεση ψήφου (η ψήφος σας είναι ανώνυμη)
Κλειστή δημοσκόπηση .

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 98)
  • ΝΕΑ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ

    Ψήφοι: 18 18.4%
  • ΣΥΡΙΖΑ

    Ψήφοι: 22 22.4%
  • ΠΑΣΟΚ-ΚΙΝΑΛ

    Ψήφοι: 4 4.1%
  • ΚΚΕ

    Ψήφοι: 7 7.1%
  • ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΛΥΣΗ - ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΒΕΛΟΠΟΥΛΟΣ

    Ψήφοι: 3 3.1%
  • ΝΙΚΗ

    Ψήφοι: 5 5.1%
  • ΠΛΕΥΣΗ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΣ - ΖΩΗ ΚΩΝΣΤΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ

    Ψήφοι: 15 15.3%
  • ΜέΡΑ25 - ΣΥΜΜΑΧΙΑ ΓΙΑ ΤΗ ΡΗΞΗ

    Ψήφοι: 9 9.2%
  • ΠΑΤΡΙΩΤΙΚΟΣ ΣΥΝΑΣΠΙΣΜΟΣ - ΠΡΟΔΡΟΜΟΣ ΕΜΦΙΕΝΤΖΟΓΛΟΥ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΦΩΝΗ ΛΟΓΙΚΗΣ - ΛΑΤΙΝΟΠΟΥΛΟΥ

    Ψήφοι: 3 3.1%
  • ΕΝΩΣΗ ΚΕΝΤΡΩΩΝ

    Ψήφοι: 1 1.0%
  • ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΠΡΑΣΙΝΟΙ - ΠΡΑΣΙΝΗ ΕΝΟΤΗΤΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΑΛΛΟ ΚΟΜΜΑ

    Ψήφοι: 3 3.1%
  • Λευκό

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Δεν θα ψηφίσω

    Ψήφοι: 7 7.1%
  • ΣΠΑΡΤΙΑΤΕΣ

    Ψήφοι: 1 1.0%

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Αυτο ήρθα να γράψω. Κατεβαίνουν Εμφιετζόγλου-Μπογδάνος με την Πατριωτική Δύναμη και η Λατινοπούλου με το δικό της κόμμα "Φωνή Λογικής". Εύχομαι 0.1% και στους δύο να ξεμπερδεύουμε με τούτα τα σκουπίδια από τον χώρο. Όσο και αν τάχθηκα κατά το κόψιμο τους από τον Άρειο Πάγο αυτό που θέλω είναι να κοπούν από την συνείδηση του λαού.
Ερώτηση, αυτοί τώρα βουλευτές πώς θα βγάλουν και καλα αν μπουν βουλή, αφού η ψηφος είναι με λίστα όχι με σταυρούς
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ποιας αριστεράς καταγγελίες; Μην ξεχνάς ότι ο ΟΣΕ πουλήθηκε στους Ιταλούς με ΣΥΡΙΖΑ. Τα εγκλήματα που ΣΥΡΙΖΑ απλά δεν ξεχνιούνται. Αν κάποιος είναι αριστερός δεν έχει νόημα.να ψηφίσει ΣΥΡΙΖΑ πλέον. Πρέπει να πάει σε ένα όντως αριστερό κόμμα. Η επιλογή του ΣΥΡΙΖΑ ως αντεπιλογη για τη ΝΔ πέθανε πλέον και δεν θα ξαναγίνει ποτέ (μέχρι τουλάχιστον να φύγει ο Τσίπρας).
Προφανώς και δε μιλάω για συριζα
Δεν έχει νόημα να ψηφίσεις συριζα τα χω υπερεξηγησει νομίζω
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θα χρειαστεί δύο βούλες για να προβεί στην αναθεώρηση του συντ;γεμάτος.Στην πρώτη θα κάνει πρόταση αναθεώρησης.
Ναι αλλά τώρα με τέτοια ποσοστά είναι ο κίνδυνος για τους 180. Μετά το 2027 ποιος μου λέει εμένα ότι δε θα ξαναβγεί να το περάσει με απλώς 151;
Ας κάνουμε τώρα στο σήμερα ο,τι μπορούμε εμείς για να το αποτρέψουμε και να μην επαναπαυομαστε στο 2027 αν θα ξαναβγεί ΝΔ ή οχι
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,830 μηνύματα.

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,219 μηνύματα.
Εκλογές με λίστα σημαίνει ότι η ηγεσία του κόμματος ορίζει την σειρά των βουλευτών.
Δεν δεσμεύεται από τις προηγούμενες εκλογές, αν θέλει ας πούμε το ΠΑΣΟΚ μπορεί να πάρει έναν βουλευτή που ήταν τελευταίος σε σταυρούς και να τον βάλει πρώτο.
Μόνο ηθικά δεσμεύεται να μην το κάνει και να ακολουθήσει ότι ψήφισε ο κόσμος.

Έτσι θα κάνουν και τα κόμματα που δεν κατέβηκαν στις πρώτες, θα αποφασίσει ο αρχηγός τη σειρά.
 

hl_amhxanos

Δραστήριο μέλος

Ο Νίκος Κούκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Nail artist και μας γράφει απο Αγία Παρασκευή (Αττική). Έχει γράψει 799 μηνύματα.

Ευχαριστούμε που μας προτρέπετε να μη ψήφισουμε ΣΥΡΙΖΑ και να το ρίξουμε Πλεύση Ελευθερίας, θα πάει σίγουρα κάπου χρήσιμα η ψήφος
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,830 μηνύματα.
Αν θέλετε ριζοσπαστική ψήφο δεν έχετε παρά να στηρίξετε ΚΚΕ και ΜέΡΑ25. Πλεύση Ελευθεριας και ΣΥΡΙΖΑ είναι για γέλια.

Καταρχάς η Πλεύση Ελευθερίας παίζει λάθος για εμένα, άρχισε τα δεν είμαστε ούτε αριστερά ούτε δεξιά. Πολυσυλλεκτικό κόμμα χωρίς σαφείς θέσεις. Ο Έλληνας δεν είναι εξοικειωμένος με κάτι τέτοια. Του αρέσει να κολλάει ταμπέλλες παντού, του μπερδεύεις τον εγκέφαλο όταν του αρχίζεις αυτά τα όλοι μαζί.
«Είναι επιλογή το σύνθημα «ούτε δεξιά ούτε αριστερά, αλλά μπροστά», που κάποιοι το έκλεψαν κιόλας. Είναι αυτό που κάνει η Πλεύση Ελευθερίας από την ίδρυση της. Μας ψήφισαν άνθρωποι από όλη την κοινωνία. Προσκαλούμε τους πολίτες σε συμμετοχή ανεξαρτήτως ιδεολογίας».
Προσκαλούμε όλους τους πολίτες ανεξαρτήτως ιδεολογίας. Πως να πεις σε απλά Ελληνικά και διακριτικά, θέλω να μπω στην Βουλή ο κόσμος να χαλάσει χωρίς να το πεις.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
1685013545907.png
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,823 μηνύματα.
Θα ανέβει στο 8% το ΚΚΕ.

ΚΟΥ ΚΟΥ ΕΕΕ ΤΟ ΚΟΜΜΑ ΣΟΥ ΛΑΕ.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,830 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,287 μηνύματα.

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,823 μηνύματα.
Αν θέλετε ριζοσπαστική ψήφο δεν έχετε παρά να στηρίξετε ΚΚΕ και ΜέΡΑ25. Πλεύση Ελευθεριας και ΣΥΡΙΖΑ είναι για γέλια.

Καταρχάς η Πλεύση Ελευθερίας παίζει λάθος για εμένα, άρχισε τα δεν είμαστε ούτε αριστερά ούτε δεξιά. Πολυσυλλεκτικό κόμμα χωρίς σαφείς θέσεις. Ο Έλληνας δεν είναι εξοικειωμένος με κάτι τέτοια. Του αρέσει να κολλάει ταμπέλλες παντού, του μπερδεύεις τον εγκέφαλο όταν του αρχίζεις αυτά τα όλοι μαζί.

Προσκαλούμε όλους τους πολίτες ανεξαρτήτως ιδεολογίας. Πως να πεις σε απλά Ελληνικά και διακριτικά, θέλω να μπω στην Βουλή ο κόσμος να χαλάσει χωρίς να το πεις.


Γιάννη είσαι έγκριτος εκλογολογος.

Με τον Κασιδιάρη τι θα γίνει τελικά ; θα καταφέρει να κατέβει ανεξάρτητος ; γιατί ο Αλιβιζάτος βγήκε κ είπε ότι λέει μπουρδες.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.

άι καλα αυτος ακομα πιστευει οτι θα βγει πρωτος ο Συριζα;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,830 μηνύματα.
Γιάννη είσαι έγκριτος εκλογολογος.

Με τον Κασιδιάρη τι θα γίνει τελικά ; θα καταφέρει να κατέβει ανεξάρτητος ; γιατί ο Αλιβιζάτος βγήκε κ είπε ότι λέει μπουρδες.
Το κοντρόλ με ενημέρωσε πως υπάρχει θεωρητικά ένα τρυπάκι στην αντισυνταγματική τροπολογία των Μητσοτάκη-Βορίδη καθώς αναφέρουν μόνο κόμμα και όχι ανεξάρτητο. Αλλά όλα αυτά εγώ τα ακούω βερεσέ. Όλος ο Άρειος Πάγος (όπως και όλη η Δικαιοσύνη) είναι πλήρως ελεγχόμενα από την κυβέρνηση. Οπότε όσοι έχουν ελπίδες πως ο Κασιδιάρης θα κατέβει είναι σε άλλο κόσμο. Στην Ζιμπάμπουε δεν υπάρχουν αυτά. Ο Κασιδιάρης θα κοπεί και σε αυτές και με την αυτοδυναμία που βλέπω να παίρνει η ΝΔ θα κοπεί και το 2027. Καλό 2031 τωρα.
 

chester20080

Περιβόητο μέλος

Ο Μπάμπης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 5,498 μηνύματα.
Το κοντρόλ με ενημέρωσε πως υπάρχει θεωρητικά ένα τρυπάκι στην αντισυνταγματική τροπολογία των Μητσοτάκη-Βορίδη καθώς αναφέρουν μόνο κόμμα και όχι ανεξάρτητο. Αλλά όλα αυτά εγώ τα ακούω βερεσέ. Όλος ο Άρειος Πάγος (όπως και όλη η Δικαιοσύνη) είναι πλήρως ελεγχόμενα από την κυβέρνηση. Οπότε όσοι έχουν ελπίδες πως ο Κασιδιάρης θα κατέβει είναι σε άλλο κόσμο. Στην Ζιμπάμπουε δεν υπάρχουν αυτά. Ο Κασιδιάρης θα κοπεί και σε αυτές και με την αυτοδυναμία που βλέπω να παίρνει η ΝΔ θα κοπεί και το 2027. Καλό 2031 τωρα.
ερωτηση, περα απο το να κατεβασει δικο του κομμα, μπορει ο κασιδιαρης να μπει ως βουλευτης σε άλλο υπαρχον κομμα (πχ λυση, νικη); ή ουτε αυτο;
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,830 μηνύματα.
ερωτηση, περα απο το να κατεβασει δικο του κομμα, μπορει ο κασιδιαρης να μπει ως βουλευτης σε άλλο υπαρχον κομμα (πχ λυση, νικη); ή ουτε αυτο;
Δεν είμαι τόσο σίγουρος αλλά νομίζω η τροπολογία απαγορεύει και την απλή συμμετοχή ως βουλευτής σε κάποιο κόμμα. Νομίζω αυτό ήταν πρόσθετη τροπολογία. Η αρχική ανέφερε μόνο ως αρχηγός κόμματος και όταν παραιτήθηκε ο Κασιδιάρης από αρχηγός κόμματος πέρασαν νέα τροπολογία που ξεκαθαριζε και αυτό. Άλλως τε αν γίνονταν τι πιο λογικό από το να έβαζαν απλά έναν άλλον αρχηγό και ο Κασιδιάρης να κατέβαινε ως βουλευτής.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,823 μηνύματα.
Το κοντρόλ με ενημέρωσε πως υπάρχει θεωρητικά ένα τρυπάκι στην αντισυνταγματική τροπολογία των Μητσοτάκη-Βορίδη καθώς αναφέρουν μόνο κόμμα και όχι ανεξάρτητο. Αλλά όλα αυτά εγώ τα ακούω βερεσέ. Όλος ο Άρειος Πάγος (όπως και όλη η Δικαιοσύνη) είναι πλήρως ελεγχόμενα από την κυβέρνηση. Οπότε όσοι έχουν ελπίδες πως ο Κασιδιάρης θα κατέβει είναι σε άλλο κόσμο. Στην Ζιμπάμπουε δεν υπάρχουν αυτά. Ο Κασιδιάρης θα κοπεί και σε αυτές και με την αυτοδυναμία που βλέπω να παίρνει η ΝΔ θα κοπεί και το 2027. Καλό 2031 τωρα.

Ουτε μόνος ως ανεξάρτητος μπορεί να κατέβει ; και τότε γιατί βγάζει ανακοινώσεις ;
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top