Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα ΙΙ

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.
@giannhs2001 @ilias90 αυτό θα σας αρέσει λογικά 😉😉.

IMG_4575.jpeg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Πασαλιμάνι: Αγώνας για την επιβίωση, παράλληλα με τη μάχη ενάντια στο έγκλημα - Τι ανέδειξε η τραγωδία με θύμα τον νεαρό αστυνομικό (protothema.gr)

Τωρα τον κατάλαβαν τον αγώνα για την επιβίωση.....

Οπως μου έλεγε και μια σειρά μου σήμερα γνωστός... ειναι γενικά ντροπή να είναι κάποιος Αξιωματικός απο Λοχαγός στο βαθμό και να τα βγάζει ίσα ισα στην Αθήνα πέρα με το μισθό του με δικό του αμάξι και ενοικιο φυσικά.

Ντροπή και μόνο - απο τους Αξιωματικούς και όλους αυτούς τους φρουρούς θα ζητήσουν αυριο μεθαυριο να μπούν μπροστά οι υπόλοιποι θα δίνουν κατευθύνσεις απο τα γραφεία.

Είχαμε και τον Καμμένο σε κάποια φάση τον κομμάντο που φορουσε τις στολές και έβγαινε για επίδειξη.

10 κάμψεις να τον έβαζες δεν θα έβγαζε η στολή των ΟΥΚ τον μάρανε.
 

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 296 μηνύματα.
Δεν συμφωνώ για το ότι έχουν αριστερές αλλά για το ότι έχουν πιο φιλελεύθερες ιδέες και απόψεις.

Δημοσιεύθηκε αυτή η έρευνα και ένας Μεταδιδακτορικός Ηλεκτρολόγος Μηχανικός απ' τον Δημόκριτο μόλις αυτοκτόνησε, βάζοντας το κεφάλι του μπροστά από δέσμη laser από ASML μηχάνημα φωτολιθογραφίας, τραγουδώντας "220 ΕΙΚΟΣΙ ΒΟΟΟΛΤ ΝΙΩΘΩ ΣΤΟ ΚΟΡΜΙ ΝΑ ΜΕ ΧΥΠΟΥΟΥΟΥΝ".
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,895 μηνύματα.

Μαθητής του 15

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Μαθητής του 15 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 20 ετών. Έχει γράψει 296 μηνύματα.
Πηγή;
...
Εκτός από αυτό όμως τι σχέση έχει με τα ηλεκτρολογικά ή μηχανικά; Σοβαρά ρωτάω.
@juste un instant
Κοίτα, τους αρλουμπίστες κοινωνιολόγους δεν τους θεωρώ πραγματικούς επιστήμονες και ερευνητές, εκτιμώ άτομα που με την Έρευνα τους και τις ανακαλύψεις τους Αλλάζουν πραγματικά την Κοινωνία μας όπως Μηχανικούς, Πληροφορικούς, Φυσικούς και Μαθηματικούς. Αν εσύ δεν μπορείς να εκτιμήσεις Ανθρώπους όπως: Tesla, Marconi, Loggie Baird, Goldmark, Brattain, Shannon κ.α. που σε αυτούς οφείλουμε πράγματα όπως, Διάθεση Ε/Ρ σε όλα τα σπίτια, Σύγχρονο Τηλεπικοινωνιακό Δίκτυο, Τρανζίστορ, Αποθηκευτικά Μέσα, Σύστημα Έγχρωμης Τηλεόρασης και άλλα πολλά που δημιουργήθηκαν σε φορείς όπως το Menlo Park, τα Bell Labs και τα NatLab της Phillips και σου επιτρέπουν να μπορείς να διαβάζεις Chomsky την νύχτα, τότε ΑΠΟΡΡΙΨΕ ΤΑ!

ΑΥΤΟΙ ΚΑΝΟΥΝ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΕΡΕΥΝΑ!
 
Τελευταία επεξεργασία:

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,895 μηνύματα.

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.
αυτές οι έρευνες είτε ευνοούν το αριστερό ή δεξιό μέτωπο συντηρητικό ή μη είναι επι το πλείστον αβάσιμες για να μην πώ "χροηγούμενες".

Κάποιος μπορεί να είναι δεξιός, αριστερός, συντηρητικός ή μή, θρησκευόμενος ή μη, spiritual ή μη, παντελώς απολιτίκ, αναρχικός ή δεν ξέρω κι εγώ τι και να είναι ευφυέστατος.
Υπάρχουν πολλά κριτήρια που παίζουν ρόλο σε αυτό.
Τέτοιες έρευνες έχουν ύπουλους χορηγούς, μην τις ανεβάζετε και διασπείρετε βλακείες.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.
αυτές οι έρευνες είτε ευνοούν το αριστερό ή δεξιό μέτωπο συντηρητικό ή μη είναι επι το πλείστον αβάσιμες για να μην πώ "χροηγούμενες".

Κάποιος μπορεί να είναι δεξιός, αριστερός, συντηρητικός ή μή, θρησκευόμενος ή μη, spiritual ή μη, παντελώς απολιτίκ, αναρχικός ή δεν ξέρω κι εγώ τι και να είναι ευφυέστατος.
Υπάρχουν πολλά κριτήρια που παίζουν ρόλο σε αυτό.
Τέτοιες έρευνες έχουν ύπουλους χορηγούς, μην τις ανεβάζετε και διασπείρετε βλακείες.

Από τις λίγες φορές που συμφωνούμε απόλυτα. Οι έρευνες αυτές είναι ξεκάθαρα junk ανάλογα με το κόμμα που τις κάνει funding.
 

ilias90

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο White Privilege αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 1,978 μηνύματα.
αυτές οι έρευνες είτε ευνοούν το αριστερό ή δεξιό μέτωπο συντηρητικό ή μη είναι επι το πλείστον αβάσιμες για να μην πώ "χροηγούμενες".

Κάποιος μπορεί να είναι δεξιός, αριστερός, συντηρητικός ή μή, θρησκευόμενος ή μη, spiritual ή μη, παντελώς απολιτίκ, αναρχικός ή δεν ξέρω κι εγώ τι και να είναι ευφυέστατος.
Υπάρχουν πολλά κριτήρια που παίζουν ρόλο σε αυτό.
Τέτοιες έρευνες έχουν ύπουλους χορηγούς, μην τις ανεβάζετε και διασπείρετε βλακείες.
Αρχικά πολλές από αυτές τις έρευνες μένουν ακόμα στον απαρχαιωμένο δείκτη νοημοσύνης (iq), ενώ γνωρίζουμε ότι υπάρχουν και άλλα είδη ευφυίας και εν γένει η ίδια η έννοια της ευφυίας είναι ολιστική. Απλώς επειδή ο κόσμος μας, εξαιτίας των πάρα πολύ μεγάλων οφελών που έλαβε από τις θετικές επιστήμες, πήρε μία αποκλειστική στροφή στον θετικισμό σε όλους τους τομείς (μέγα λάθος αυτό), θεωρείται έξυπνος κάποιος που είναι πολύ καλός στα μαθηματικά -πχ στην έρευνα για την οποία γίνεται λόγος:
«It was also found that countries whose citizens score low on international tests of mathematics achievement tend to be more conservative in their political outlooks and policies.»
...αλλά, για παράδειγμα δεν μπορεί να αλληλεπιδράσει με άλλους ανθρώπους ή δεν γνωρίζει καν ποια είναι η αναμενόμενη μορφή συμπεριφοράς σε συγκεκριμένες καταστάσεις (ανύπαρκτες κοινωνικές δεξιότητες.) Έχει βγει και το στερεότυπο της εκκεντρικής ιδιοφυίας για τέτοιες περιπτώσεις.

Γενικά εχουν βγει πάρα πολλές κατηγοριοποιήσεις της νοημοσύνης, μία εκ των οποίων αυτή του Sternberg, που διακρίνει 3 είδη νοημοσύνης:

«1) Αναλυτική, η οποία περιλαμβάνει τις νοητικές διαδικασίες, οι οποίες εμπλέκονται στην ανάλυση δεδομένων με σκοπό την επίλυση προβλημάτων, ιδιαίτερα όσων σχετίζονται με τη λογική σκέψη και συμπεριφορά (Η αναλυτική νοημοσύνη είναι αυτή μου μετριέται στα λεγόμενα τεστ I.Q.)
2) Πρακτική νοημοσύνη, που προέκυψε επειδή τα τεστ I.Q. είχαν μεν αποτέλεσμα στην πρόβλεψη της σχολικής επιτυχίας, όχι όμως της επαγγελματικής. Η πρακτική νοημοσύνη αποκτάται κυρίως με την παρατήρηση των άλλων και την υιοθέτηση της συμπεριφοράς τους (άρα αποτελεί δείκτη πρόβλεψης της επαγγελματικής επιτυχίας.)
3) Συναισθηματική νοημοσύνη, το σύνολο των δεξιοτήτων, οι οποίες διέπουν την ακριβή αξιολόγηση, εκτίμηση, έκφραση και ρύθμιση του συναισθήματος. Η Σ.Ν. είναι αυτή, η οποία προσφέρει σε ορισμένα άτομα την ικανότητα να διαμορφώνουν καλές διαπροσωπικές σχέσεις, να κατανοούν τα συναισθήματά και τις εμπειρίες των άλλων και να ανταποκρίνονται κατάλληλα στις ανάγκες τους. Επιτρέπει στο άτομο να έχει ενσυναίσθηση ως προς τα συναισθήματα των άλλων, ώστε να αντιδρά με κατάλληλο τρόπο. Το είδος αυτό νοημοσύνης έχει, επίσης, προφανή αξία για την επαγγελματική και προσωπική επιτυχία.»


Πηγή: Feldman, S. R, (2017). Αναπτυξιακή ψυχολογία, δια βίου προσέγγιση. Εκδόσεις: Gutenberg.

... και άλλες πολλές, που προσθέτουν ακόμη περισσότερα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
ΠΟΑΣΥ για τον θάνατο του 31χρονου αστυνομικού στον Πειραιά: «Οι μισθοί πείνας μάς οδηγούν σε δεύτερη δουλειά» - iefimerida.gr

Kαλά τα χώνουν στον Χρυσοχοϊδη που μας το παίζει άριστος και αυτός.

Στις επομενες εκλογές αν συνεχιστεί η κατασταση αυτή και δεν τηρήσει ο Κούλης τις δεσμεύσεις του για άνοδο των μισθών μαζι με την πληθωριστική τάση των καπιταληστών και άλλων τέτοιων γομαριών που μας έχουν κάτσει στο σβέρκο χρόνια τώρα θα φάει μαύρο πανηγυρικό.

Το ίδιο μαυρο που έφαγε και ο ΣΥΡΙΖΑ και καταποντίστηκε και αναγκάστηκε να αλλάξει αρχηγό κόμματος που την ειδε αλλιώς και παρακαλάει να ξαναβγει πρώτος.
 
Τελευταία επεξεργασία:

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.
Αρχικά πολλές από αυτές τις έρευνες μένουν ακόμα στον απαρχαιωμένο δείκτη νοημοσύνης (iq), ενώ γνωρίζουμε ότι υπάρχουν και άλλα είδη ευφυίας και εν γένει η ίδια η έννοια της ευφυίας είναι ολιστική. Απλώς επειδή ο κόσμος μας, εξαιτίας των πάρα πολύ μεγάλων οφελών που έλαβε από τις θετικές επιστήμες, πήρε μία αποκλειστική στροφή στον θετικισμό σε όλους τους τομείς (μέγα λάθος αυτό), θεωρείται έξυπνος κάποιος που είναι πολύ καλός στα μαθηματικά -πχ στην έρευνα για την οποία γίνεται λόγος:
«It was also found that countries whose citizens score low on international tests of mathematics achievement tend to be more conservative in their political outlooks and policies.»
...αλλά, για παράδειγμα δεν μπορεί να αλληλεπιδράσει με άλλους ανθρώπους ή δεν γνωρίζει καν ποια είναι η αναμενόμενη μορφή συμπεριφοράς σε συγκεκριμένες καταστάσεις (ανύπαρκτες κοινωνικές δεξιότητες.) Έχει βγει και το στερεότυπο της εκκεντρικής ιδιοφυίας για τέτοιες περιπτώσεις.

Γενικά εχουν βγει πάρα πολλές κατηγοριοποιήσεις της νοημοσύνης, μία εκ των οποίων αυτή του Sternberg, που διακρίνει 3 είδη νοημοσύνης:

«1) Αναλυτική, η οποία περιλαμβάνει τις νοητικές διαδικασίες, οι οποίες εμπλέκονται στην ανάλυση δεδομένων με σκοπό την επίλυση προβλημάτων, ιδιαίτερα όσων σχετίζονται με τη λογική σκέψη και συμπεριφορά (Η αναλυτική νοημοσύνη είναι αυτή μου μετριέται στα λεγόμενα τεστ I.Q.)
2) Πρακτική νοημοσύνη, που προέκυψε επειδή τα τεστ I.Q. είχαν μεν αποτέλεσμα στην πρόβλεψη της σχολικής επιτυχίας, όχι όμως της επαγγελματικής. Η πρακτική νοημοσύνη αποκτάται κυρίως με την παρατήρηση των άλλων και την υιοθέτηση της συμπεριφοράς τους (άρα αποτελεί δείκτη πρόβλεψης της επαγγελματικής επιτυχίας.)
3) Συναισθηματική νοημοσύνη, το σύνολο των δεξιοτήτων, οι οποίες διέπουν την ακριβή αξιολόγηση, εκτίμηση, έκφραση και ρύθμιση του συναισθήματος. Η Σ.Ν. είναι αυτή, η οποία προσφέρει σε ορισμένα άτομα την ικανότητα να διαμορφώνουν καλές διαπροσωπικές σχέσεις, να κατανοούν τα συναισθήματά και τις εμπειρίες των άλλων και να ανταποκρίνονται κατάλληλα στις ανάγκες τους. Επιτρέπει στο άτομο να έχει ενσυναίσθηση ως προς τα συναισθήματα των άλλων, ώστε να αντιδρά με κατάλληλο τρόπο. Το είδος αυτό νοημοσύνης έχει, επίσης, προφανή αξία για την επαγγελματική και προσωπική επιτυχία.»


Πηγή: Feldman, S. R, (2017). Αναπτυξιακή ψυχολογία, δια βίου προσέγγιση. Εκδόσεις: Gutenberg.

... και άλλες πολλές, που προσθέτουν ακόμη περισσότερα.
Ακριβώς, είχα διαβάσει και ένα βιβλίο πάνω σε αυτό του Howard Gardner το Multiple Intelligences και μπορώ να μιλάω για ώρες για αυτό.
Αυτό που αναφέρεις με τις θετικές επιστήμες μπορώ να το επιβεβαιώσω καθώς μια ζωή (απο σπουδές και δουλειά) ασχολούμαι με θετικές επιστήμες και συναναστρέφομαι με ανθρώπους καρτισμένους σε αυτές. Πολλοί απο αυτούς που ξέρω εγώ (όχι όλοι, δεν τσουβαλιάζω κανέναν) ενώ είναι εξαιρετικοί στο να λύνουν μαθηματικά προβλήματα ή π.χ να γράφουν κώδικα δυσκολεύονται στις κοινωνικές επαφές μπορεί να μην έχουν πολύ βασικά social skills ή να έχουν μειωμένη αντίληψη σε θέματα που αφορούν ανθρώπινες συναναστροφές (π.χ. δυσκολεύονται να καταλάβουν την ειρωνεία κτλ).
Τώρα αυτοί οι συγκεκριμένοι που έχω στο νού και απο το δικό μου δείγμα, φαντάζομαι θα αρίστευαν σε αυτό που λέμε "iq τέστ" που έχει συγκεκριμένα μαθηματικά μοντέλα και μοτίβα, αλλά προσωπικά δεν μπορώ να τους θεωρήσω αυτό που έχω εγώ στο μυαλό μου ως "εφυής άνθρωπος". Μπορεί για την κοινωνία να είναι ιδιοφυΐες αλλά υπό ένα πολύ συγκεκριμένο πρίσμα.

Άσε που κι αυτά τα τεστ practice είναι, αν πλακωθείς να λύνεις τέτοια θα γίνεις πολύ καλύτερος στο τέλος, απλά άνθρωποι απο θετικό background έχουν περισσότερη τριβή με αυτά εκ των πραγμάτων λόγω σπουδών/φύσης της δουλειάς κτλ.

Αυτό που πιστεύω επίσης είναι πως έχει να κάνει και με τα ενδιαφέροντα και όχι τόσο με αυτό που ονομάζουμε ταλέντο ή δεν ξέρω κι εγώ τι. Αν εσένα σου αρέσουν τα μαθηματικά θα κάτσεις να τα λύσεις με ευχαρίστηση και θα γίνεις καλύτερος σε αυτό αν εμένα μου αρέσει η φιλοσοφία, το ίδιο.

όλα αυτά είναι unpopular opinions για ανθρώπους του κλάδου μου (συνήθως).

Ωστόσο θα πρέπει να αρχίσουμε να αντιμετωπίζουμε τον άνθρωπο ολιστικά και αυτό σημαίνει να αναγνωρίζουμε όλες του τις λειτουργίες όπως η ευρύτερη αντίληψη, τα συναισθήματα, αυτό που λέμε gut feeling ή διαίσθηση δεν είναι μαλακίες, είναι μηχανισμοί της φύσης ώστε να επιβιώνουμε και είναι πάρα πολύ χρήσιμοι. Αν όμως τα πω αυτά σε ανθρώπους στο περιβάλλον μου θα με βγάλουν τρελή καθώς πιστεύουν συνήθςω μόνο στην λογική και τα δεδομένα και όχι σε αυτό που λέμε "διαίσθηση" (αλλά εξηγείται με πολύ ιατρικούς όρους) και το χουμε πετάξει στα σκουπίδια.

Πλασματικό είναι ακόμα κι αυτό που λέμε πως όλα προέρχονται απο τον εγκέφαλο ενώ στην πραγματικότητα διάφορα ερεθίσματα στο σώμα μπορούν να τριγκάρουν μηχανισμούς του εγκεφάλου όπως η μνήμη (π.χ μια σωματική επαφή που προυποθέτει πρώτα το άγγιγμα με το δέρμα και μετά μπορεί να ενεργοποιήσει κάποια μνήμη σχετική με αυτό.)


Μακρηγόρησα, αλλά η ουσία των όσων λέω και όσων πιστεύω εγώ πως είναι η πραγματικότητα είναι πως είμαστε πολύ περίπλοκοι και πολυσύνθετοι και είναι πάρα πολύ άδικο να μπαίνουμε μόνοι σε τέτοια κουτιά που μας παγιδεύουν απο το να ζούμε όπως μας έπλασε η φύση και να κάνουμε label ανθρώπους ως χαζούς ή μη έξυπνους επειδή δε μπορούν (ή δεν ενδιαφέρθηκαν ποτέ για αυτά) να λύσουν συγκεκριμένους τύπους ασκήσεων που είναι σχεδιασμένα ώστε να τεστάρουν μια απο τις πολλές διαστάσεις του.


αυτά με αφορμή τους χαζούς αριστερούς τους έξυπνους δεξιούς και τις λοιπές βλακώδεις και κάκιστες έρευνες
 
Τελευταία επεξεργασία:

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,894 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,830 μηνύματα.
Μητσοτάκης από Βρυξέλλες για Μέση Ανατολή: Η κρίση αυτή να μην γίνει περιφερειακή σύγκρουση (protothema.gr)

O Mhtsotakhs μου θυμιζει κάτι καθηγητές - εκπαιδευτες που ειχαμε στη σχολή.

"Να είστε όπως πρέπει" , "Να ειστε δυναμικοί αλλα να μη δημιουργείτε προβήματα"

Ρε Νιόνιο πως θα ειμαι δυναμικός και δεν θα δημιουργω προβλήματα αμα ο άλλος βλέπει οτι του πάω αντιθετα ;

Αί χορτάσαμε με φιλοσοφίες.
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,894 μηνύματα.
Ω θεοί!
Αν μη τι άλλο ευρηματικός ο σχεδιαστής / σχεδιάστρια.
Ούτε σε τσόντα στο RTL δεν τα έβλεπες αυτά. :laugh:

1713426403039.png
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.
Η Boeing σε ελεύθερη πτώση καθώς μηχανικός της εταρείας υποστηρίζει ότι εκτός από το 737-Max και το 787 Dreamliner είναι επικίνδυνο.

Airbus is the new king of the skies.



IMG_4602.png
 

amarelia

Διάσημο μέλος

Η amarelia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,296 μηνύματα.
Μην είστε μαλάκες και πάτε και δουλεύετε για φραγκοδίγραφα σε δουλειές χωρίς νόημα ενώ μπορείτε να γεμίζετε τις τσέπες με άφθονο κασέρι και παράλληλα να ασκείτε λειτούργημα

Πρέβεζα: Πήραν 190.000 ευρώ από 50χρονη για να της λύσουν τα μάγια​


https://www.protothema.gr/greece/ar...o-apo-50hroni-gia-na-tis-lusoun-ta-magia/AMP/
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,840 μηνύματα.
Ειλικρινά γιατί σε όλες τις άλλες γειτονικές χώρες παρόμοιες φωνές είναι στο περιθώριο και εξυπηρετούνται τα εθνικά συμφέροντα και εμείς εδώ έχουμε την τάση να αυτομαστιγωνόμαστε διαρκώς; Έχουμε ξεπεράσει μέχρι και την Γερμανία σε ζητήματα αυτοενοχικότητας (που δεν ξέρω και από που πηγάζουν) καθώς μέχρι και εκεί στο άνδρο της Εθνικής μειοδοσίας ο κόσμος έχει αντιδράσει και έχει ανεβάσει το AfD στη δεύτερη θέση δημοσκοπικά.

Εδώ βαράμε κάθε τι που εξυπηρετεί τα εθνικά μας συμφέροντα. Δεν μπορούμε να ανεχόμαστε άλλο τέτοιες φωνές. Στο περιθώριο να πάνε οι "πασιφιστές". Η αριστερά του ΣΥΡΙΖΑ είναι γνωστή για το μένος της κατά του Βορειοηπειρωτικού Ελληνισμού.

 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,298 μηνύματα.
Ειλικρινά γιατί σε όλες τις άλλες γειτονικές χώρες παρόμοιες φωνές είναι στο περιθώριο και εξυπηρετούνται τα εθνικά συμφέροντα και εμείς εδώ έχουμε την τάση να αυτομαστιγωνόμαστε διαρκώς; Έχουμε ξεπεράσει μέχρι και την Γερμανία σε ζητήματα αυτοενοχικότητας (που δεν ξέρω και από που πηγάζουν) καθώς μέχρι και εκεί στο άνδρο της Εθνικής μειοδοσίας ο κόσμος έχει αντιδράσει και έχει ανεβάσει το AfD στη δεύτερη θέση δημοσκοπικά.

Εδώ βαράμε κάθε τι που εξυπηρετεί τα εθνικά μας συμφέροντα. Δεν μπορούμε να ανεχόμαστε άλλο τέτοιες φωνές. Στο περιθώριο να πάνε οι "πασιφιστές".


Δεν το άνοιξα καν ότα είδα ότι το έγραψε η efsyn 😅😅.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top