Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα ΙΙ

nearos

Διάσημο μέλος

Ο Giorgos αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 17 ετών και επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 2,935 μηνύματα.
Έχετε παρατηρήσει εσείς κάποια μείωση εγκληματικότητας στις ΗΠΑ; Ποια είναι η λογική; Ας αναλάβει ο πολίτης, πάρτε όλοι από ένα όπλο και ο,τι γίνει; Δεν υπάρχουν άλλα μέτρα που μπορούμε να πάρουμε προτού καταλήξουμε εκεί; Πονάει χέρι, κόψει χέρι;
I am loud and obnoxious i like music that rhymes, im a fraction of the population but commit half the crimes. What am I? :P
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Μολις ειδα ενα βιντεο απο κυριολεκτικα αποκεφαλισμενο παιδι στη ραφα να το κραταει ο πατερας του. Πως γινεται καποιος να υποστηριζει ισραηλ? Ακομα και για τρολ
 
Τελευταία επεξεργασία:

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,119 μηνύματα.
Ας πούμε πως επιτρέπεται η οπλοκατοχή και η φυσικά η χρήση τους (ειδάλλως παίρνουμε ψεύτικα) μόνο για αυτοάμυνα και δεδομένου πως είσαι καλά στην ψυχική σου υγεία και δεδομένου πως ξέρεις να το χρησιμοποιήσεις.
Έχουμε τρία μεγάλα λάθη:
1. Αυτοάμυνα: Ποτε και πώς θα το κρίνεις; Μπορεί να νοιώθεις πως κινδυνεύεις, επειδή άκουσες ένα θόρυβο τη νύχτα και τελικά να σκοτώσεις αθώο άνθρωπο. Είναι ο καθένας μας άξιος να συμπεράνει τίνος τη ζωή μπορεί να πάρει;
2. Ψυχικά υγιής : εδώ πρέπει να γελάσουμε. Ποιος είναι ψυχικά υγιής και ποιος θα μας εγγυηθεί πως θα είναι και αύριο; Βλέπουμε πως ένας στους τρεις έχει κάποια ψυχική νόσο. Αλλά και εμείς, που υποτίθεται δε μας έχει διαγνωστεί κάποια, πολύ εύκολα μπορεί να "γυρίσει το μάτι μας". Ενα ποτήρι κρασί παραπάνω να πιεις και.... το δίκανο!
3. Σωστή χρήση : άντε όσοι πήγαν φαντάροι να έμαθαν. Άντε και κάποιοι ακόμα να μάθουν. Ποιος μας εγγυάται, πού θα φυλαχτεί το όπλο και αν θα έχει πρόσβαση κάποιος άμαθος. Μπορεί πχ να το πιάσει παιδί. Μπορεί η αστυνομία να ελέγχει κάθε μέρα, αν φυλάγονται σωστά τα όπλα; Αν είχε τόσο χρόνο, μας φύλαγε απευθείας.

Εγώ προσωπικά τα φοβάμαι. Και δεν μου έχω εμπιστοσύνη. Φοβάμαι, πως αν είχα πρόσβαση σε όπλο, θα μου έστριβε. Είναι ένας θάνατος κρυμμένος στο ντουλάπι.
Παρόλα αυτά, αν μου τύχει καβγάς στο δρόμο, θα προσπαθήσω να τον σταματήσω και σ΄ αυτό δε φοβάμαι σα μερικούς μερικούς, που φοβούνται επειδή είναι άοπλοι....
Παρόλα αυτά
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

ανατρίχιασα, ειλικρινα!
Η κοινωνία είναι λίγα βήματα πριν την αναρχία και το χάος, έχεις παιδιά που μαχαιρώνουν, λάθρο που δεν έχουν τίποτα να χάσουν και κράτος που αδιαφορεί για την προστασία σου και διαφωνείς με το να παίρνει ο κόσμος τα μέτρα του για να προστατέψει τον εαυτό του.
ναι, διαφωνώ και σου εξήγησα το γιατί. Εσύ πέλεις να πάρουμς όλοι όπλα δηλαδή; Πισετύεις πως θα λυθούν τα προβλήματα βίας έτσι;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Save your hood λέγεται η ομάδα στους οποίους επιτέθηκαν, για όσους ενδιαφερόμαστε
 
Τελευταία επεξεργασία:

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,563 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ γιατί μιλάτε σώνει και ντε για σκότωμα όλοι;
Μια χαρά μπορείς απλώς να τον πυροβολήσεις τον άλλον σε σημεία που τον ακινητοποιούν ώστε να τον τραυματίσεις και να έχεις χρόνο να σωθείς/διαφύγεις, αλλά παράλληλα να μπορεί να σωθεί και η δική του ζωή.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,119 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ γιατί μιλάτε σώνει και ντε για σκότωμα όλοι;
Μια χαρά μπορείς απλώς να τον πυροβολήσεις τον άλλον σε σημεία που τον ακινητοποιούν ώστε να τον τραυματίσεις και να έχεις χρόνο να σωθείς/διαφύγεις, αλλά παράλληλα να μπορεί να σωθεί και η δική του ζωή.
το λέμε, γιατί πάνω στον πανικό σου, πιθανότατα να κάνεις μια λάθος κίνηση.
Μπορείς να κάνεις το χειρότερο. Ποιος εγγυάται;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,476 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ γιατί μιλάτε σώνει και ντε για σκότωμα όλοι;
Μια χαρά μπορείς απλώς να τον πυροβολήσεις τον άλλον σε σημεία που τον ακινητοποιούν ώστε να τον τραυματίσεις και να έχεις χρόνο να σωθείς/διαφύγεις, αλλά παράλληλα να μπορεί να σωθεί και η δική του ζωή.
Εστω οτι θες να τον πυροβολήσεις στο γόνατο να του το κάνεις κομμάτια. Θα έχεις την ψυχική ηρεμία και πετύχεις την ακρίβεια αυτή ή θα επικρατησει το συναισθηματικο κομματι του φόβου και θα του τη φυτεψεις σε κανα κρίσιμο σημείο;

Εδω στρατιωτης πας και έχεις 2-3 blanks (δεν εχω παει, ότι έχω ακουσει) για να μη γινει μαλακία.

Τα σώματα ασφαλείας και πρέπει να προσέχουν, ειναι έμφυτη η τάση να πατησεις τη σκανδάλη πριν καν το καταλάβεις ακόμα και αν δεν το δικαιολογεί 100% η κατάσταση, ειναι ρίσκο μεγάλο.

Καταλαβαινεις για τι επίπεδο εκπαιδευσης μιλάμε για έναν απλό πολίτη; Πρόσεξε, όχι οτι διαφωνώ. Αλλά να εκπαιδευτεί σοβαρά πριν πιάσει όπλο.

Δηλαδή krav maga να ήξερες ή BJJ, πιο ευκολα τον κατεβάζεις χωρίς απαραίτητα να σκοτώσεις. Το όπλο ειναι τελείως άλλο ζώο.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,119 μηνύματα.
Και κάτι ακόμη: Λέτε για τα παιδιά που μαχαιρώνονται τα βράδια στις πλατείες. Πιστεύετε πως αν οι γονείς τους είχαν όπλα, δε θα τα έβρισκαν και δε θα τα έπαιρναν; Και τότε θα είχαμε μπιστολίδια στις πλατείες
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εστω οτι θες να τον πυροβολήσεις στο γόνατο να του το κάνεις κομμάτια. Θα έχεις την ψυχική ηρεμία και πετύχεις την ακρίβεια αυτή ή θα επικρατησει το συναισθηματικο κομματι του φόβου και θα του τη φυτεψεις σε κανα κρίσιμο σημείο;

Εδω στρατιωτης πας και έχεις 2-3 blanks (δεν εχω παει, ότι έχω ακουσει) για να μη γινει μαλακία.

Τα σώματα ασφαλείας και πρέπει να προσέχουν, ειναι έμφυτη η τάση να πατησεις τη σκανδάλη πριν καν το καταλάβεις ακόμα και αν δεν το δικαιολογεί 100% η κατάσταση, ειναι ρίσκο μεγάλο.

Καταλαβαινεις για τι επίπεδο εκπαιδευσης μιλάμε για έναν απλό πολίτη; Πρόσεξε, όχι οτι διαφωνώ. Αλλά να εκπαιδευτεί σοβαρά πριν πιάσει όπλο.

Δηλαδή krav maga να ήξερες ή BJJ, πιο ευκολα τον κατεβάζεις χωρίς απαραίτητα να σκοτώσεις. Το όπλο ειναι τελείως άλλο ζώο.
Θες και συ όπλα στα σπίτια, έστω και υπό όρους;
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,476 μηνύματα.
Θες και συ όπλα στα σπίτια, έστω και υπό όρους;
Δεν έχω καταλήξει ακόμα σε σταθερή άποψη για το θέμα, αλλά έχω θετική προδιάθεση στο ερώτημα, υπο τον όρο εξαντλητικής εκπαιδευσης και ψυχιατρικής εκτίμησης.
 

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,563 μηνύματα.
Αλλά να εκπαιδευτεί σοβαρά πριν πιάσει όπλο.
Εννοείται με αυτή την προϋπόθεση μιλάω. Δε λέω να πάει να πιάσει όπλο ο καθένας απλά έχοντας μια άδεια.
Το ιδανικό θα ήταν να μη χρειάζονται καν, ούτε ως σκέψη. Αλλά στο υποθετικό σενάριο που παραχωρείται όντως τέτοιο δικαίωμα στον πολίτη, θα έπρεπε να υπάρχει και ανάλογη εκπαίδευση (εκτός του να είναι ο άλλος πρωτίστως καλά στα μυαλά του).
Δηλαδή krav maga να ήξερες ή BJJ, πιο ευκολα τον κατεβάζεις χωρίς απαραίτητα να σκοτώσεις. Το όπλο ειναι τελείως άλλο ζώο.
Καλά ναι, ισχύει αυτό. Το προτιμότερο θα ήταν να ξέρουμε όλοι μια πολεμική τέχνη ή κάποια βασικά έστω στοιχεία αυτοάμυνας, αλλά ποιος το κάνει;
το λέμε, γιατί πάνω στον πανικό σου, πιθανότατα να κάνεις μια λάθος κίνηση.
Μπορείς να κάνεις το χειρότερο. Ποιος εγγυάται;
Δε διαφωνώ, πάντα μπορεί να γίνει η... "στραβή". Απλώς λέω ότι γίνεται όντως να τραυματίσεις απλώς και όχι να σκοτώσεις.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,119 μηνύματα.
Δεν έχω καταλήξει ακόμα σε σταθερή άποψη για το θέμα, αλλά έχω θετική προδιάθεση στο ερώτημα, υπο τον όρο εξαντλητικής εκπαιδευσης και ψυχιατρικής εκτίμησης.
κοίτα, αν μπορούσες να έχεις μια εκπαίδευση, καθημερινό ψυχικό έλεγχο, ένα έλεγχο για το πού το φυλάς και κανέναν άλλο στο σπίτι και το όπλο κλειδωμενο και απαγόρευση χρήσης αλκοόλ και κάποιων φαρμάκω και ουσιών,.... ίσως ήταν λιγότερο ακίνδυνο, αλλά όλα αυτά που ζητώ δεν είναι εφικτά. Εκτό αυτού, η απαγόρευση όπως θέλω, δεν αρκεί, γιατί ξέρουμε πως μπορεί καποιος να βρει τις ουσίες του
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Δε διαφωνώ, πάντα μπορεί να γίνει η... "στραβή". Απλώς λέω ότι γίνεται όντως να τραυματίσεις απλώς και όχι να σκοτώσεις
ρισκάρεις;
 

Kate1914

Διάσημο μέλος

Η Kate1914 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 19 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 2,563 μηνύματα.
ρισκάρεις;
Αν ρωτάς εμένα ειδικά ως Κατερίνα, σοβαρά τώρα, δε νομίζω να είχα όντως το ψυχικό σθένος να ρίξω σε άνθρωπο παραμένοντας εντελώς ψύχραιμη.
Αν δηλαδή υπήρχε σοβαρή απειλή, αφού εξαντλούσα ό,τι άλλο μέσο και τρόπο διαφυγής διαθέτω και παρόλ' αυτά έβλεπα ότι ο άλλος συνεχίζει να πάει να μου κάνει κακό, και έχω όπλο ανά χείρας, τότε και μόνο τότε ίσως και να το έκανα. Αλλιώς θα το απέφευγα.
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,476 μηνύματα.
κοίτα, αν μπορούσες να έχεις μια εκπαίδευση, καθημερινό ψυχικό έλεγχο, ένα έλεγχο για το πού το φυλάς και κανέναν άλλο στο σπίτι και το όπλο κλειδωμενο και απαγόρευση χρήσης αλκοόλ και κάποιων φαρμάκω και ουσιών,.... ίσως ήταν λιγότερο ακίνδυνο, αλλά όλα αυτά που ζητώ δεν είναι εφικτά. Εκτό αυτού, η απαγόρευση όπως θέλω, δεν αρκεί, γιατί ξέρουμε πως μπορεί καποιος να βρει τις ουσίες του
Κοίταξε να δεις τι παίζει. Η τελευταία σου φράση με ωθεί να πω και το εξής.

Και το όπλο μπορει αυτός που θέλει να το βρει. Αυτος που ειναι να εγκληματισει δηλαδή, θα το βρει, ο κακοποιός.

Ο μόνος που δεν επιτρέπεται να το χρησιμοποιεί σε αυτοάμυνα ειναι ο πολίτης.

Βλέπεις πως σου αντιστρέφω το επιχείρημα;

Γιατί ο κακοποιός, θα το χρησιμοποιήσει ελευθερα και χωρις ελέγχους, ενω για να σκεφτούμε την περιπτωση του αμυνομενου πολίτη θα πρέπει να χρησιμοποιησουμε δικλειδες ασφαλείας ως επι το πλείστον ανεφάρμοστες.


Εντωμεταξυ μιλάς τωρα μαζί μου, που έχω δηλώσει σε άλλο θεμα ανοιχτά τις πολιτικές μου ιδέες και πλάνα σε περίπτωση που ερχόμουν στην εξουσία. Και πολλοί εκείνο το βράδυ γελούσαν, όμως εγω δεν γελάω.

Πριν παμε στην αυτοάμυνα με οπλοκατοχή ατομικά, και στο αμερικάνικο χάος, υπάρχει κι άλλη λύση Αυτοκρατορική.

Απο το πρώτο βράδυ να βγει η Blood Guard (Φρουροι του Αίματος - επίλεκτο κρατικό σώμα ασφαλείας, αστακοί με αυτόματα) να σπάσουν πλάτες εγκληματικών στοιχείων και να μην εισαχθουν καν σε νοσοκομεία για περίθαλψη εις βάρος του κράτους.

Το μονο που θα ακους τις νυχτες ειναι τα αρβυλα τα Magnum και σε καθε γωνια θα υπαρχει drone ασφαλείας. Και τα πρωινά την ορθοδοξη καμπάνα της εκκλησίας.

Ούτε μαχαιρώματα, ούτε πρέζες, ούτε ταραχές, ούτε πυροβολισμοί οπαδών της Ρόμα, ούτε γυναικοκτονίες, ούτε διαπληκτισμοί στην άσφαλτο, ούτε τίποτα.

Να δεις πως σφιγγουν οι κώλοι, χωρίς να πάμε σε ατομικές οπλοκατοχές.


ΥΓ: Υποθετικό σενάριο φαντασίας ολο αυτο ε, μην παρεξηγηθω. Και γι αυτο δε θα κυβερνήσω ποτέ. Γιατι σε αυτη τη χωρα κυριαρχει η διαφθορά στο πετσί της. Θα προτιμησω μια ησυχη ζωη σε μια παραλία της Ασιας ή σε κανα βουνό της Ευρωπης και σεις καντε οτι ελευθεριακό νομίζετε εδω.
 

touvlo

Πολύ δραστήριο μέλος

Η touvlo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,119 μηνύματα.
Κοίταξε να δεις τι παίζει. Η τελευταία σου φράση με ωθεί να πω και το εξής.

Και το όπλο μπορει αυτός που θέλει να το βρει. Αυτος που ειναι να εγκληματισει δηλαδή, θα το βρει, ο κακοποιός.

Ο μόνος που δεν επιτρέπεται να το χρησιμοποιεί σε αυτοάμυνα ειναι ο πολίτης.

Βλέπεις πως σου αντιστρέφω το επιχείρημα;

Γιατί ο κακοποιός, θα το χρησιμοποιήσει ελευθερα και χωρις ελέγχους, ενω για να σκεφτούμε την περιπτωση του αμυνομενου πολίτη θα πρέπει να χρησιμοποιησουμε δικλειδες ασφαλείας ως επι το πλείστον ανεφάρμοστες.


Εντωμεταξυ μιλάς τωρα μαζί μου, που έχω δηλώσει σε άλλο θεμα ανοιχτά τις πολιτικές μου ιδέες και πλάνα σε περίπτωση που ερχόμουν στην εξουσία. Και πολλοί εκείνο το βράδυ γελούσαν, όμως εγω δεν γελάω.

Πριν παμε στην αυτοάμυνα με οπλοκατοχή ατομικά, και στο αμερικάνικο χάος, υπάρχει κι άλλη λύση Αυτοκρατορική.

Απο το πρώτο βράδυ να βγει η Blood Guard (Φρουροι του Αίματος - επίλεκτο κρατικό σώμα ασφαλείας, αστακοί με αυτόματα) να σπάσουν πλάτες εγκληματικών στοιχείων και να μην εισαχθουν καν σε νοσοκομεία για περίθαλψη εις βάρος του κράτους.

Το μονο που θα ακους τις νυχτες ειναι τα αρβυλα τα Magnum και σε καθε γωνια θα υπαρχει drone ασφαλείας. Και τα πρωινά την ορθοδοξη καμπάνα της εκκλησίας.

Ούτε μαχαιρώματα, ούτε πρέζες, ούτε ταραχές, ούτε πυροβολισμοί οπαδών της Ρόμα, ούτε γυναικοκτονίες, ούτε διαπληκτισμοί στην άσφαλτο, ούτε τίποτα.

Να δεις πως σφιγγουν οι κώλοι, χωρίς να πάμε σε ατομικές οπλοκατοχές.


ΥΓ: Υποθετικό σενάριο φαντασίας ολο αυτο ε, μην παρεξηγηθω. Και γι αυτο δε θα κυβερνήσω ποτέ. Γιατι σε αυτη τη χωρα κυριαρχει η διαφθορά στο πετσί της. Θα προτιμησω μια ησυχη ζωη σε μια παραλία της Ασιας ή σε κανα βουνό της Ευρωπης και σεις καντε οτι ελευθεριακό νομίζετε εδω.
Πολύ παραστατικά μας τα είπες! Φοβήθηκα και γω τώρα! Καλά σκέφτηκες να πας διακοπές!
Αλλά για το επιχείρημα που μου αντιστρέφεις, ήθελα να σου πω, πως και οι <<πολίτες>> μπορύν να χρησιμοποιησουν το όπλο για <<κακό>>. Βασικά το όπλο είναι ένα φονικό εργαλείο. Πάρε βεγγαλικά αν θες μόνο φασαρία. Όποιος κρατά όπλο, είναι εν δυνάμει δολοφόνος.
Διάβασε το ποστ μου 2902
 

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 29,476 μηνύματα.
Πολύ παραστατικά μας τα είπες! Φοβήθηκα και γω τώρα! Καλά σκέφτηκες να πας διακοπές!
Αλλά για το επιχείρημα που μου αντιστρέφεις, ήθελα να σου πω, πως και οι <<πολίτες>> μπορύν να χρησιμοποιησουν το όπλο για <<κακό>>. Βασικά το όπλο είναι ένα φονικό εργαλείο. Πάρε βεγγαλικά αν θες μόνο φασαρία. Όποιος κρατά όπλο, είναι εν δυνάμει δολοφόνος.
Διάβασε το ποστ μου 2902
Κατανοώ τις σκέψεις σου στο ποστ 2902 και συμφωνώ με αυτές. Τις έχεις θέσει πολύ σωστά και τολμω να πω πως εχω και εγω τις ίδιες ανησυχίες.

Εντουτοις δεν καταλαβαινω γιατι γελάς με την σκέψη μου, αλλα κυρίως γιατί φοβάσαι και εύχεσαι να παω διακοπές.

Δε θα ειχες κατι να φοβασαι από την Αυτοκρατορική Αρχή. Εσυ και τα παιδια σου θα απολαμβάνατε τον υπέρτατο σεβασμό και προστασία από το κράτος με ιδιαίτερη μνεία στα ατομικά σας δικαιώματα της ιδιωτικής σας ζωής. Δεν μιλάμε για οργουελικές καταστάσεις, που ήδη ζούμε άλλωστε στην "Δημοκρατία" οπως αυτη εφαρμόζεται στη Δυση.

Αγαπώ τους ανθρώπους μου και θα τους προστάτευα πάση θυσία. Μονο οι παράνομοι θα ειχαν να φοβουνται.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,483 μηνύματα.
13η η Ελλάδα σε τουρισμό το 2023...
Screenshot_2024-05-27-22-13-08-873_com.android.chrome.jpg
 

back2967

Διάσημο μέλος

Ο back2967 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,288 μηνύματα.
13η η Ελλάδα σε τουρισμό το 2023...
View attachment 133040
Κάτι πρέπει να πηγαίνει λάθος με τη λίστα...
Πως γίνεται η Ρωσία με κυρώσεις από παντού(αν είσαι από δυτική χώρα μόνο μέσω Τουρκίας μπορείς να πας, δεν δουλεύουν εκει δυτικές τραπεζικές κάρτες, ταξιδιωτικές ασφάλειες, δυτικά ταξιδιωτικά πρακτορεία κλπ) να είχε 24εκ τουρίστες και η εμπόλεμη Ουκρανία 14εκ τουρίστες;
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,483 μηνύματα.
Κάτι πρέπει να πηγαίνει λάθος με τη λίστα...
Πως γίνεται η Ρωσία με κυρώσεις από παντού(αν είσαι από δυτική χώρα μόνο μέσω Τουρκίας μπορείς να πας, δεν δουλεύουν εκει δυτικές τραπεζικές κάρτες, ταξιδιωτικές ασφάλειες, δυτικά ταξιδιωτικά πρακτορεία κλπ) να είχε 24εκ τουρίστες και η εμπόλεμη Ουκρανία 14εκ τουρίστες;
Το 24 εκ. τουρίστες για μια τεράστια χώρα σαν την Ρωσία δεν μου φαίνεται μεγάλο. Ειδικά όταν η μικρή Ελλάδα έχει πολύ περισσότερους.
Το ίδιο και το 14 εκατομμύρια τουρίστες για την μεγαλη σε έκταση Ουκρανία. Πολλοί τουρίστες ίσως να θέλουν να ενισχύσουν οικονομικά την χώρα εναντιον του ιμπεριαλιστή Ρώσου εισβολέα.
Η βικιπαίδεια δεν έχει όλες τις χώρες.
 

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,935 μηνύματα.
Κάτι πρέπει να πηγαίνει λάθος με τη λίστα...
Πως γίνεται η Ρωσία με κυρώσεις από παντού(αν είσαι από δυτική χώρα μόνο μέσω Τουρκίας μπορείς να πας, δεν δουλεύουν εκει δυτικές τραπεζικές κάρτες, ταξιδιωτικές ασφάλειες, δυτικά ταξιδιωτικά πρακτορεία κλπ) να είχε 24εκ τουρίστες και η εμπόλεμη Ουκρανία 14εκ τουρίστες;
Νομίζω οι περισσότεροι τουρίστες είναι από τη Ασία όπου έχουν φιλικές σχέσεις με τη Ρωσία. Μη ξεχνάς ότι η Ασία έχει πληθυσμό 4,5 δισεκατομμύρια.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 30,483 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 28,208 μηνύματα.
Ίσως από τα μεγαλύτερα bubble των τελευταίων ετών.

IMG_5470.png
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top