Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
.
 
Τελευταία επεξεργασία:

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Έλα τώρα, κατευθείαν όλοι οι καχυπόπτοι, μη δείτε απευθείας αναθέσεις και έξω εταιρείες, να το βγάλετε σκάνδαλο.

Στην τελική αν υπάρχει σκάνδαλο θα γίνει κάποια εξεταστική.
Στην οποία θα κάνει κουμάντο η πλειοψηφία και το προεδρείο.
Και τα πρακτικά θα 'ναι σε γραμμική Β κλειδωμένα στο συρτάρι ενός εξοχικού, σε όποια πόλη πέσει το δάχτυλο όσο στριφογυρνάμε μία υδρόγειο.

Σεβαστείτε τους θέσμους λίγο πια.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Έλα τώρα, κατευθείαν όλοι οι καχυπόπτοι, μη δείτε απευθείας αναθέσεις και έξω εταιρείες, να το βγάλετε σκάνδαλο.

Στην τελική αν υπάρχει σκάνδαλο θα γίνει κάποια εξεταστική.
Στην οποία θα κάνει κουμάντο η πλειοψηφία και το προεδρείο.
Και τα πρακτικά θα 'ναι σε γραμμική Β κλειδωμένα στο συρτάρι ενός εξοχικού, σε όποια πόλη πέσει το δάχτυλο όσο στριφογυρνάμε μία υδρόγειο.

Σεβαστείτε τους θέσμους λίγο πια.
Ποσό μου αρέσει που εμφανίζεσαι δυο- τρεις φορες το μήνα για να κράξεις την ΝΔ και μετά χάνεσαι.😉😉
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,801 μηνύματα.
Η νέα Δεξιά κυβέρνηση της Σουηδίας συνεχίζει το έργο της προηγούμενης σοσιαλδημοκρατικής κυβερνήσεως.

Όπως δήλωσαν είναι έτοιμοι να ικανοποιήσουν τα τουρκικά αιτήματα δια την ένταξιν στο ΝΑΤΟ. Άρθηκε το εμπάργκο όπλων στην Τουρκία.

Είναι που ο Ερντογάν τρώει φάπες από τους συμμάχους μας.

 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Να επέρχεται μια ισορροπία με βάση τη δική σου δραστηριότητα, του Ζιουστ και άλλων κομματικώνν κυνών.
Εμένα μάνα μου ούτε το 20% των συνολικών μηνυμάτων μου δεν είναι στο θέμα πολιτική εν αντίθεση με άλλων που το 100% είναι να κράζουν τη ΝΔ η το ΣΥΡΙΖΑ ανάλογα.
 

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,842 μηνύματα.

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,867 μηνύματα.
Εμένα μάνα μου ούτε το 20% των συνολικών μηνυμάτων μου δεν είναι στο θέμα πολιτική εν αντίθεση με άλλων που το 100% είναι να κράζουν τη ΝΔ η το ΣΥΡΙΖΑ ανάλογα.
Εκτός από αυτό μέχρι και τα άβαταρ τους πολιτικά είναι... Προφανώς εκφράζουν μια γενική σκέψη για την πολιτική... :hehe:
 

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Εμένα μάνα μου ούτε το 20% των συνολικών μηνυμάτων μου δεν είναι στο θέμα πολιτική εν αντίθεση με άλλων που το 100% είναι να κράζουν τη ΝΔ η το ΣΥΡΙΖΑ ανάλογα.
20% X 18.813 = 3.763 μηνυματα για πολιτικη ο @Volkswagen Fan (εστω)

Παμε και στους πολεμιους του επιχειρην, που ποσταρουν 100% για να κραξουν ΝΔ:

@Ryuzaki = 1580 μηνυματα συνολικα
@Lasher = 879 μηνυματα συνολικα
@chrisjhon02 = 1661 μηνυματα συνολικα

Συνολο = 4120 μηνυματα.

ΜΟΝΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΛΩΝ :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
20% X 18.813 = 3.763 μηνυματα για πολιτικη ο @Volkswagen Fan (εστω)

Παμε και στους πολεμιους του επιχειρην, που ποσταρουν 100% για να κραξουν ΝΔ:

@Ryuzaki = 1580 μηνυματα συνολικα
@Lasher = 879 μηνυματα συνολικα
@chrisjhon02 = 1661 μηνυματα συνολικα

Συνολο = 4120 μηνυματα.

ΜΟΝΟΣ ΕΝΑΝΤΙΟΝ ΟΛΩΝ :P
Μονο που τα δικά σας είναι 100% στην πολιτική , εγώ τουλάχιστον έχω γράψει και 13.000 μηνύματα σε αλλά θέματα.🙃🙃
 

chrisjhon02

Διάσημο μέλος

Ο chrisjhon02 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,743 μηνύματα.
Το γεγονός πως οι αριστερές ή οι αναρχικές ιδέες είναι στο περιθώριο δεν σημαίνει πως είναι λανθασμένες. Το επιχείρημα που υποστηρίζει ο φολκς, δηλαδή : ''η πλειοψηφία του κόσμου δεν τα ασπάζεται αυτά, άρα ό,τι λέτε είναι μπούρδες'' χωλαίνει διότι η μάζα πάντα πίστευε σε ανοησίες αλλά και σε ό,τι της φορούσε η εκάστοτε πολιτική και οικονομική εξουσία.

Παλιότερα η μάζα αντιμετώπιζε τις γυναίκες σαν κάτι κατώτερο και ακόμα πιο πίσω πίστευαν ότι η γη είναι το κέντρο του σύμπαντος. Αλλά αφού αυτή ήταν η κυρίαρχη άποψη υποθέτω πως ήταν σωστή. Οκ.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Το γεγονός πως οι αριστερές ή οι αναρχικές ιδέες είναι στο περιθώριο δεν σημαίνει πως είναι λανθασμένες. Το επιχείρημα που υποστηρίζει ο φολκς, δηλαδή : ''η πλειοψηφία του κόσμου δεν τα ασπάζεται αυτά, άρα ό,τι λέτε είναι μπούρδες'' χωλαίνει διότι η μάζα πάντα πίστευε σε ανοησίες αλλά και σε ό,τι της φορούσε η εκάστοτε πολιτική και οικονομική εξουσία.

Παλιότερα η μάζα αντιμετώπιζε τις γυναίκες σαν κάτι κατώτερο και ακόμα πιο πίσω πίστευαν ότι η γη είναι το κέντρο του σύμπαντος. Αλλά αφού αυτή ήταν η κυρίαρχη άποψη, υποθέτω πως ήταν σωστή. Οκ.
Εξαρτάται τι εννοείς με τις αριστερές / αναρχικές ιδέες που λες: Αν μου λες ότι υπάρχουν ανισότητες , αδικία , ότι το οικονομικό σύστημα παρουσιάζει κρίσεις ανα 10-15 χρόνια τότε ναι οι αριστεροί έχετε δίκιο σε αυτό 100% .

Αν εννοείς ότι είναι οκ να σπάμε τράπεζες , να χτυπάμε τραπεζίτες και βουλευτές , ότι οι μολότοφ είναι οκ και γενικά αν μου λες ότι είναι οκ να υπάρχει ένα χάος τότε καταλαβαίνεις ότι σε αυτά τα επιχειρήματα κανένας φυσιολογικός άνθρωπος με με παιδεία δεν θα συμφωνήσει με αυτές τις θεωρίες τρέλας που υποστηρίζουν οι αναρχικοί. Εκτός αν θεωρείς ότι είναι το ίδιο πραγμα η αμφισβήτηση των δικαιωμάτων των γυναικών με την άποψη ότι πρέπει να υπάρχει αναρχία.

Αυτά δεν σου τα λέω μόνο εγώ αλλά τα περισσότερα μέλη εδώ μέσα.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ryuzaki

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lost in Infinity αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Πολιτικός μηχανικός. Έχει γράψει 1,892 μηνύματα.
Μονο που τα δικά σας είναι 100% στην πολιτική , εγώ τουλάχιστον έχω γράψει και 13.000 μηνύματα σε αλλά θέματα.🙃🙃

Δημιουργικη στατιστικη;

Ο υπολογισμος εγινε με την ακραια υποθεση για να σε βοηθησω, οτι 3 ατομα (εγω, λασερ και χριστογιαννης) αφιερωνουμε το 100% των σχολιων μας στο να κραζουμε ΝΔ - που δεν το κανουμε, ο καθενας απο τη σκοπια του εχει κι αλλα ενδιαφεροντα.
Ταυτοχρονα χρεωσα σε εσενα το δικο σου αυθαιρετο 20% που ανεφερες παραπανω .

Πηρα δηλαδη, τα χειροτερα δυνατα σεναρια για εμας, και το ευνοικοτερο για εσενα.

Συμπερασμα:
Σε καθαρες φορουμο-εργατοωρες, δηλαδη, στην καλυτερη για εσενα και στη χειροτερη για εμας, η ενασχοληση σου με τα πολιτικα ειναι ουσιαστικα εφαμιλη ΚΑΙ ΜΕ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΜΑΣ συνδυασμενα.

________________________

Υ.Γ. Σου χρεωσα μονο ενα 20% των μηνυματων σου στην πολιτικη (3763).
Εαν 13.000 μηνυματα ειναι, οπως υποστηριζεις τωρα, εκτος πολιτικης, τοτε αλλαζουν τα ποσοστα και ειναι ακομη χειροτερα εις βαρος σου (5800 περιπου μηνυματα αφιερωμενα στην πολιτικη).
Δηλαδη, εχεις αφιερωσει ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ χρονο και απο τους 3 μας συνδυασμενα, στη δεξια προπαγανδα.

Να πληρωνεται κανεις για να το κανει να το καταλαβω, να το κανει τσαμπα...
Αλλοι πληρωνονται γι'αυτο τελος παντων.
 
Τελευταία επεξεργασία:

allall1

Δραστήριο μέλος

Ο Bilbo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαέστρος. Έχει γράψει 717 μηνύματα.
maxresdefault.jpg
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Δημιουργικη στατιστικη;

Ο υπολογισμος εγινε με την ακραια υποθεση για να σε βοηθησω, οτι 3 ατομα (εγω, λασερ και χριστογιαννης) αφιερωνουμε το 100% των σχολιων μας στο να κραζουμε ΝΔ - που δεν το κανουμε, ο καθενας απο τη σκοπια του εχει κι αλλα ενδιαφεροντα.
Ταυτοχρονα χρεωσα σε εσενα το δικο σου αυθαιρετο 20% που ανεφερες παραπανω .

Πηρα δηλαδη, τα χειροτερα δυνατα σεναρια για εμας, και το ευνοικοτερο για εσενα.

Συμπερασμα:
Σε καθαρες φορουμο-εργατοωρες, δηλαδη, στην καλυτερη για εσενα και στη χειροτερη για εμας, η ενασχοληση σου με τα πολιτικα ειναι ουσιαστικα εφαμιλη ΚΑΙ ΜΕ ΤΩΝ ΤΡΙΩΝ ΜΑΣ συνδυασμενα.

________________________

Υ.Γ. Σου χρεωσα μονο ενα 20% των μηνυματων σου στην πολιτικη (3763).
Εαν 13.000 μηνυματα ειναι, οπως υποστηριζεις τωρα, εκτος πολιτικης, τοτε αλλαζουν τα ποσοστα και ειναι ακομη χειροτερα εις βαρος σου (5800 περιπου μηνυματα αφιερωμενα στην πολιτικη).
Δηλαδη, εχεις αφιερωσει ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ χρονο και απο τους 3 μας συνδυασμενα, στη δεξια προπαγανδα.

Να πληρωνεται κανεις για να το κανει να το καταλαβω, να το κανει τσαμπα...
Αλλοι πληρωνονται γι'αυτο τελος παντων.
Ε ναι γιατί σε κάθε μήνυμα μου γράφω ψηφίστε ΝΔ η έχω σαν avatar τον Μητσοτακη. Εκτος αν εννοείς δεξιά προπαγάνδα το ότι δεν θέλω αναρχία , κάψιμο τραπεζών και επειδή σχολιάζω τον Τσίπρα αρνητικά όταν βγαίνει και λέει ότι θα τα κάνει όλα δημόσια .😉😉

Πάμε τώρα σε κάτι σχετικά με το thread.

Στην Γερμανία το σκηνικό παραμένει σταθερό. Το CDU είναι στο 27% ενώ το SPD με τους πράσινους που κυβερνάνε έχουν κατά μέσο όρο ένα 20% ο καθένας τους.

0DF2E744-DF38-4338-947A-0A077F1E0ACB.png
 

jj!

Τιμώμενο Μέλος

Ο jj! αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος. Έχει γράψει 13,487 μηνύματα.
Το γεγονός πως οι αριστερές ή οι αναρχικές ιδέες είναι στο περιθώριο δεν σημαίνει πως είναι λανθασμένες. Το επιχείρημα που υποστηρίζει ο φολκς, δηλαδή : ''η πλειοψηφία του κόσμου δεν τα ασπάζεται αυτά, άρα ό,τι λέτε είναι μπούρδες'' χωλαίνει διότι η μάζα πάντα πίστευε σε ανοησίες αλλά και σε ό,τι της φορούσε η εκάστοτε πολιτική και οικονομική εξουσία.

Παλιότερα η μάζα αντιμετώπιζε τις γυναίκες σαν κάτι κατώτερο και ακόμα πιο πίσω πίστευαν ότι η γη είναι το κέντρο του σύμπαντος. Αλλά αφού αυτή ήταν η κυρίαρχη άποψη υποθέτω πως ήταν σωστή. Οκ.
"Δεν φταίμε εμείς που οι περισσότερες κοινωνικές ομάδες τάσσονται υπέρ του ναι"

 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top