Γενικές σκέψεις για την πολιτική και την επικαιρότητα

Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.

Καλά τους έκαναν.

Μας έχουν ζαλισει αυτοι οι δυο με τον έρωτα τους. Και η άλλη θα μπορουσε να είναι πιο διακριτική. Να κραταει τις προσωπικες στιγμές της για τον εαυτό της.

Έχει κάνει και παιδια με άλλον άντρα. Είναι ωραίο να δείχνεται έτσι λες κ ειναι καμια 20 Χρόνη που δεν έχει κάνει ποτε οικογένεια.

Τα χουμε ξεφτιλίσει όλα.
 

camil

Δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 798 μηνύματα.
Για το πρόστιμο συμφωνώ. Για τα άλλα εντάξει, δε μου ήταν ποτέ συμπαθής αλλά αφού αυτοί τα βρίσκουν εμάς μας περισσεύει.
(Τώρα μας ζαλίζουν και με την κόρη της, ήμαρτον).
 

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,886 μηνύματα.
Προεδράρα στρίψε το σιγαρέτο, απάγγειλε και ένα ποίημα! :D
1672130531029.png
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.

Καλά τους έκαναν.

Μας έχουν ζαλισει αυτοι οι δυο με τον έρωτα τους. Και η άλλη θα μπορουσε να είναι πιο διακριτική. Να κραταει τις προσωπικες στιγμές της για τον εαυτό της.

Έχει κάνει και παιδια με άλλον άντρα. Είναι ωραίο να δείχνεται έτσι λες κ ειναι καμια 20 Χρόνη που δεν έχει κάνει ποτε οικογένεια.

Τα χουμε ξεφτιλίσει όλα.
Αντε να εξηγήσεις στους Έλληνες που έχουν την παρανομία και την αναρχια μέσα στο αίμα τους ότι πρέπει να σέβονται τους νόμους.
 

giannhs2001

Επιφανές μέλος

Ο Ιωάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 22 ετών, επαγγέλεται Ιστορικός και μας γράφει απο Κατερίνη (Πιερία). Έχει γράψει 17,802 μηνύματα.
Όπως έχω πει η αυστηρή εφαρμογή του αντικαπνιστικού νόμου είναι το μόνο θετικό που βλέπω σε αυτή τη κυβέρνηση. Το αρνητικό της είναι ότι μετά την ανακοίνωση της αυστηροποιήσεως του νόμου πήρε φόρα και άρχισε να εξαγγέλει πολλά πράγματα που θα οδηγούσαν στην δημιουργία του " πολίτη του μέλλοντος" όπως πρόστιμα και σε πεζούς ( σε περίπτωση που περνάνε με κόκκινο ή χωρίς διάβαση πεζών ) αλλά εν τέλει τίποτα από όλα αυτά δεν έκαναν.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ο πληθωρισμός για το μήνα Οκτώβριο. Η Ελλάδα έχει πλέον πέσει στις τελευταίες θέσεις μεταξύ των χωρών τις ευρωπαϊκής ένωσης από εκεί που ήταν 2η το μήνα Μάρτιο.

5331D1D8-3BB9-44D9-B5CD-17DC42AA5315.png
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Αντε να εξηγήσεις στους Έλληνες που έχουν την παρανομία και την αναρχια μέσα στο αίμα τους ότι πρέπει να σέβονται τους νόμους.

Να σ πω την αλήθεια σε σπίτια την βγάζω αυτές τις ημέρες με λίγους κ καλους! Όποτε δεν με ενδιαφέρει το εξω.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Μερικά διαγράμματα που έφτιαξα πάνω στην οικονομία των 19 κρατών μελών της Ευρωζώνης.

Εξαιρετική η δυναμική της ολλανδικής οικονομίας σε όλους τους τομείς , παρολο που είναι μια χώρα με σχετικά μικρό πληθυσμό.

46E3FE87-2230-424C-8768-B3C4396DFA22.png

D442CF8E-10D7-4D6E-808B-51662DD17E0D.png
29B70058-8D17-4097-97C2-38796510051B.png
56C64C3F-BBE6-4545-8808-137A1802F5CB.png
2946E3CB-9BE6-4279-9F2A-0B919F451AFE.png
1D872254-1CFD-4A24-A31B-AB6C4A4801DB.png
2E924AC6-4754-4A05-9169-65F4E0CC4F1E.png
D50B4315-7C40-4633-85FE-AEBF380C8777.png
 
Τελευταία επεξεργασία:

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Μας έχουν ζαλισει αυτοι οι δυο με τον έρωτα τους. Και η άλλη θα μπορουσε να είναι πιο διακριτική. Να κραταει τις προσωπικες στιγμές της για τον εαυτό της.

Έχει κάνει και παιδια με άλλον άντρα. Είναι ωραίο να δείχνεται έτσι λες κ ειναι καμια 20 Χρόνη που δεν έχει κάνει ποτε οικογένεια.

Τα χουμε ξεφτιλίσει όλα
Η ξεδιάντροπη, να τολμήσει να φιληθεί δημόσια…
Να την κουρέψουμε γουλί και να του κρεμάσουμε ταμπελίτσα «είμαι τεντι μπόις»
Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμη σοβαροί άνθρωποι σε αυτό τον κόσμο και τα λένε!
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Το παταξε το υγειονομικό έγκλημα το υπερκομαντο ο Πλεύρης. Περήφανος.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Η ξεδιάντροπη, να τολμήσει να φιληθεί δημόσια…
Να την κουρέψουμε γουλί και να του κρεμάσουμε ταμπελίτσα «είμαι τεντι μπόις»
Ευτυχώς που υπάρχουν ακόμη σοβαροί άνθρωποι σε αυτό τον κόσμο και τα λένε!

Ρε φίλε για ποιο λόγο γράφεις ψέμματα ; επειδή δεν σ αρέσει η άποψη μου ; έγραψα εγώ πουθενα να την κουρέψουμε γουλί;

Δημοκρατία δεν έχουμε ; η μάλλον έχουμε τη δικτατορία του φεμινισμου;

Δεν μ αρέσει αυτό που κάνει και το εκφράζω δημόσια. Απαγορευεται ; έλεος. Έχετε ξεφυγει.

Εσυ αμα ήσουν γιος της κ είχε χωρίσει από το πατερα σου και το εβλεπες αυτό να χειροκροτουσες. Εμένα δεν θα μ άρεσε. Αυτό έγραψα. Και αυτό θα γράφω. Και αν δεν σ αρέσει τουλάχιστον μη γράφεις ψέμματα που δεν είπα.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Ρε φίλε είσαι σοβαρός ; για ποιο λόγο γράφεις ψέμματα ; επειδή δεν σ αρέσει η άποψη μου ; έγραψα εγώ πουθενα να την κουρέψουμε γουλί;

Δημοκρατία δεν έχουμε ; η μάλλον έχουμε τη δικτατορία του φεμινισμου;

Δεν μ αρέσει αυτό που κάνει και το εκφράζω δημόσια. Απαγορευεται ; έλεος. Έχετε ξεφυγει.
Devil έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που γράφεις. Η συγκεκριμένη έχει ξεφύγει , μας έχει ζαλίσει από το πρωί μέχρι το βράδυ με το να μας λέει το ποσό ερωτευμένη είναι , βγαίνει στην σκηνή σχεδόν γυμνή και γενικά νομίζει ότι ο κόσμος γυρνάει γύρω από εκείνη.

Όσο αφορά τον φεμινισμό που λες , είναι δεδομένο ότι αν τολμήσεις να πεις κάτι που αφορά ομάδες όπως είναι ο φεμινισμός , LGBT, vegan κτλ έχεις φάει exposed ακόμα και αν δεν είπες κάτι εις βάρος τους, απλά ασκησες μια κριτική σε κάτι που δεν θεωρείς σωστά βάση των δικών σου δεδομένων.😉😉
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Devil έχεις απόλυτο δίκιο σε αυτά που γράφεις. Η συγκεκριμένη έχει ξεφύγει , μας έχει ζαλίσει από το πρωί μέχρι το βράδυ με το να μας λέει το ποσό ερωτευμένη είναι , βγαίνει στην σκηνή σχεδόν γυμνή και γενικά νομίζει ότι ο κόσμος γυρνάει γύρω από εκείνη.

Όσο αφορά τον φεμινισμό που λες , είναι δεδομένο ότι αν τολμήσεις να πεις κάτι που αφορά ομάδες όπως είναι ο φεμινισμός , LGBT, vegan κτλ έχεις φάει exposed ακόμα και αν δεν είπες κάτι εις βάρος τους, απλά ασκησες μια κριτική σε κάτι που δεν θεωρείς σωστά βάση των δικών σου δεδομένων.😉😉


Εγώ θα λέω ότι θέλω και οποίος δεν έχει τη στοιχειώδη βάση αξιών και εντιμότητας να καταλαβαίνει ότι θέλω ισορροπία να περασει έξω.

Αρκετά με το χαϊδολογημα. Εμένα αυτές οι εικόνες δεν μ αρέσουν. Είναι ερωτευμένη οκ να το κρατήσει προσωπικο. Είχε κ μια οικογένεια πριν.

Τα χουμε ξεφτιλίσει όλα.

Δικαιωμα της να είναι ευτυχισμένη με άλλον άντρα αλλά υπάρχουν και όρια ευπρέπειας.

Και οποίος δεν τα καταλαβαίνει κ με θεωρεί σεξιστή απλά δεν έχει ηθικά κριτήρια. Καλη τυχη με τη διάβολο ζωή του.

Αμα πια.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Εγώ θα λέω ότι θέλω και οποίος δεν έχει τη στοιχειώδη βάση αξιών και εντιμότητας να καταλαβαίνει ότι θέλω ισορροπία να περασει έξω.

Αρκετά με το χαϊδολογημα. Εμένα αυτές οι εικόνες δεν μ αρέσουν. Είναι ερωτευμένη οκ να το κρατήσει προσωπικο. Είχε κ μια οικογένεια πριν.

Τα χουμε ξεφτιλίσει όλα.
Δεν λες κάτι παράλογο , λες τα αυτονόητα νομίζω. Απλά είπαμε ζούμε σε μια εποχή που αν τολμήσεις να αναφέρεις τις γνωστές ομάδες έχεις φάει deported πρώτου καν το καταλάβεις.😉😉
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Δεν λες κάτι παράλογο , λες τα αυτονόητα νομίζω. Απλά είπαμε ζούμε σε μια εποχή που αν τολμήσεις να αναφέρεις τις γνωστές ομάδες έχεις φάει deported πρώτου καν το καταλάβεις.😉😉

Ποιοι είναι όλοι αυτοί ; τι έχουν πετυχει στη ζωή τους ; γιατί να τους παρω στα σοβαρά ; 😊 επειδή βρήκαν μια οθόνη και ξεκίνησαν τη μοστρα ;

Δεν με ενδιαφέρουν καν. Απλά μη λένε ψέμματα για άλλους γιατί είναι ανέντιμο. Ας έχουν ότι άποψη θέλουν. Δεν με ενδιαφέρει. Δικαιούμαστε κ εμεις να έχουμε την άποψη μας χωρίς να μας απαξιώνει ο κάθε ένας που δε ξέρουμε τι βεληνεκούς είναι στη τελική.
Σ
 

Memetchi

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Memetchi αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 1,497 μηνύματα.
Ρε φίλε για ποιο λόγο γράφεις ψέμματα ; επειδή δεν σ αρέσει η άποψη μου ; έγραψα εγώ πουθενα να την κουρέψουμε γουλί;
Είπα κάπου ότι το είπες αυτό συγκεκριμένα; Προφανώς ήταν μια υπερβολή για να δείξω ότι οι απόψεις σου είναι οπισθοδρομικές, όπως και η παραπάνω μέθοδος «παραδειγματοποιησης»

Δημοκρατία δεν έχουμε ; η μάλλον έχουμε τη δικτατορία του φεμινισμου;

Δεν μ αρέσει αυτό που κάνει και το εκφράζω δημόσια. Απαγορευεται ; έλεος. Έχετε ξεφυγει.
Α ναι, στο απαγόρευσα με το να απαντήσω, σωστά.
Εσυ αμα ήσουν γιος της κ είχε χωρίσει από το πατερα σου και το εβλεπες αυτό να χειροκροτουσες. Εμένα δεν θα μ άρεσε. Αυτό έγραψα. Και αυτό θα γράφω. Και αν δεν σ αρέσει τουλάχιστον μη γράφεις ψέμματα που δεν είπα.
Θα σοκαριστούν τα αθώα ενήλικα ματάκια της κόρης της που είδε ένα φιλί ενός συντρόφου που γνωρίζει δεν ξέρω και εγώ ποσό καιρό την ύπαρξη του. Χάθηκαν τα όρια της ευπρέπειας ξαφνικά.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,800 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ειμαι οπισθοδρομικος ξέρω πως δεν θα μ άρεσε η μάνα μου να δείχνεται έτσι δεν θα το θεωρουσα ένδειξη σεβασμου ουτε προς εμένα ουτε προς τον πρωην συζυγο της. Καλώς η κακώς είχε τόσα χρόνια μια οικογένεια θα μπορουσε να είναι πιο μαζεμένη στις εμφανίσεις της.

Αν ασπάζεται τη Δημοκρατία αγαπητέ φίλε και όχι μόνο τις γνώμες κ τις απόψεις συγκεκριμένων ομάδων εκεί έξω οι οποιες απλα προωθουν την Ατζέντα τους και δεν πιστευουν κ σε τιποτα συγκεκριμενο παρα μόνο στα συμφέροντα τους κάθε φορά. Βλεπε Λιάγκα.

Θα σεβαστείς την άποψη μου κ δεν θα μπεις στο τρυπα κι να την απαξιωσεις ως οπισθοδρομική.

Αρκετά. Κάπου να μπει ένα όριο. Ευχαριστώ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Το πρόβλημα ήταν το τσιγάρο εντός κλειστού χώρου και πάλι κατέληξε να μας φταίει μια γυναίκα (ούτε καν ο τύπος που είχε αναμμένο το τσιγάρο). Δυστυχώς αναμενόμενο.
 

i_lie_us

Διάσημο μέλος

Ο i_lie_us αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,123 μηνύματα.
Άνοιξα μια wiki Μπισμπίκη από περιεργεία εν τω μεταξύ.

1672172774681.png


Αλλά ναι, οκ, ας σκούξουμε για τη Βανδή.

Για το πρόστιμο περ σε, οκ, κλασικ επικοινωνιακά τρικ περι αποτελεσματικότητας/πάταξης/whatever της κυβέρνησης.
Στην αρχή καλά είχε ξεκινήσει το πράμα, μετά ήρθε ο κόβιντ και στους ελέγχους μόνο με κάπνισμα δεν ασχολιόντουσαν.
Όταν τύχει να ξαναβγεί κάποια κυβέρνηση που και θα έχει τους πόρους να επιβλέψει την τήρησή του και μια κάπως "θέρμη" αποδοχή από το εκλογικό σώμα (όσο φθείρεσαι κάτι τέτοια δύσκολα περνάνε, δεν το έριξε τυχαία τους πρώτους μήνες και ο Κούλης), ας το ξαναπιάσει.
 

Volkswagen Fan

Επιφανές μέλος

Ο Fotis. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 24 ετών, επαγγέλεται Οικονομολόγος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 27,280 μηνύματα.
Δεν ξέρω αν ειμαι οπισθοδρομικος ξέρω πως δεν θα μ άρεσε η μάνα μου να δείχνεται έτσι δεν θα το θεωρουσα ένδειξη σεβασμου ουτε προς εμένα ουτε προς τον πρωην συζυγο της.

Αν ασπάζεται τη Δημοκρατία αγαπητέ φίλε και όχι μόνο τις γνώμες κ τις απόψεις συγκεκριμένων ομάδων εκεί έξω οι οποιες απλα προωθουν την Ατζέντα τους και δεν πιστευουν κ σε τιποτα συγκεκριμενο παρα μόνο στα συμφέροντα τους κάθε φορά.

Θα σεβαστείς την άποψη μου κ δεν θα μπεις στο τρυπα κι να την απαξιωσεις ως οπισθοδρομική.

Αρκετά. Κάπου να μπει ένα όριο. Ευχαριστώ.
Μπορείς να λες ελεύθερα την αποψη σου αρκεί να είναι η ίδια με της μάζας. Αν πεις κάτι διαφορετικό είσαι ρατσιστής.😉😉
 
Status
Το θέμα δεν είναι ανοιχτό για νέες απαντήσεις.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top