Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • avast!

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • AVG Anti-Virus

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • Avira

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • BitDefender

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • ClamAV / ClamWin

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows Defender

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Kaspersky

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ESET

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • Norton

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)

    Ψήφοι: 4 16.0%
  • Panda Antivirus

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Olympia92!!!!

Νεοφερμένος

Η Ολυμπια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Άνεργος/η και μας γράφει απο Πετρούπολη (Αττική). Έχει γράψει 19 μηνύματα.
norton και ειναι τελεια ολα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_____KRS_____

Νεοφερμένος

Ο _____KRS_____ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών. Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Είχα το Kasperky αλλά επειδή ήταν σαράβαλο έβαλα το AVG απλό και κυρίως αποτελεσματικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gregorypeg1000

Νεοφερμένος

Ο Γρηγόρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 16 μηνύματα.
Το πρόβλημα είναι οτι δεν μπορείς να είσαι σίγουρος οτι είσαι καθαρός, απλά δεν έχει βρει τίποτα το antivirus σου :P

σωστοοοο.....αλλα δν εχει δειξει καποια δυσλητουργεια ο υπολογιστης οποτε ενταξη προσ το παρον
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χριστιάννα ^^

Διάσημο μέλος

Η Ίδιο με το ψεύτικο. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,571 μηνύματα.
ESET smart Security :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Avast Antivirus Pro Edition,Avg 8.0,Eset Nod32 και για να μην ξεχνάμε και την "μαμά" Microsoft έχω και το Windows Defender.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

KostasTheGreek

Δραστήριο μέλος

Ο KostasTheGreek αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 716 μηνύματα.
KIS2009:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jfire

Δραστήριο μέλος

Ο Jfire αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 402 μηνύματα.
avast! antivirus 4.8 profesional
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aggel A4 forever

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 251 μηνύματα.
NOD32 εχουμε
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

athinouli

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η athinouli αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 347 μηνύματα.
Κασπέρσκυ.. συνιστώ ανεπιφύλακτα..!:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Kotatsuneko

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Kotatsuneko αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 1,494 μηνύματα.
AVG Antiviru και στο μεγάλο και στο λαπτοπ:D
Είναι και free και κάνει μια χαρά δουλειά!:D
-----------------------------------------
Antivirus*
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Εγω εβαλα το Kaspersky IS 2009 και εχω μεινω υπερευχαρηστιμενος..ειναι φοβερο..εχει τα παντα..βεβαια ειναι λιγο βαρυ για το συστημα αλλα εγω δεν εχω problem γτ εχω 4GB RAM..:)

Αρα κι εγω συνιστω το kaspersky ανεπιφυλακτα..:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
εγω avast antivirus χρησιμοποιώ όχι το pro αλλά το free downloaded from
www.filehippo.com (έχει όλο το free software εμένα με βόλεψε τουλάχιστον)
το κασπερσκι όταν λες είναι βαρύ;Yπερφορτώνεται η cpu και τέτοια; σκέφτομαι να το βάλω αλλά το pc μου δεν΄έχει και τις σούπερ δυνατότητες!με διπλοπύρηνο επεξεργασ΄τη και 2g ram δεν είναι και σούπερ-φαστ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
εγω avast antivirus χρησιμοποιώ όχι το pro αλλά το free downloaded from
www.filehippo.com (έχει όλο το free software εμένα με βόλεψε τουλάχιστον)
το κασπερσκι όταν λες είναι βαρύ;Yπερφορτώνεται η cpu και τέτοια; σκέφτομαι να το βάλω αλλά το pc μου δεν΄έχει και τις σούπερ δυνατότητες!με διπλοπύρηνο επεξεργασ΄τη και 2g ram δεν είναι και σούπερ-φαστ...

Ε βσκ καταναλωνει αρκετους πορους απ'το συστημα..ram με λιγα λογια..αν εχεις PC με διπλοπύρηνο επεξεργαστη και 2gb ram τοτε εισαι υπερ-οκ..εγω απλα ανφερομουν σε PC κατω τον 1gb ram..(ναι υπαρχουν ακομη..:P..) Κι εγω το avast free edition ειχα πριν αλλα το εβγαλα επειδη δν εχει firewall και αυτο των windows ειναι λιγο για τον π***σο..ετσι εβαλα το kaspersky και ειμαι κομπλε..:no1:..
Μπορει στην αρχη να σου σπασει τα νευρα γτ οτι ενεργεια πας να κανεις στο PC σου βγαζει διαφορα προηδοπειητικα μηνυματα αλλα ενταξει σιγα-σιγα συνηθιζεται..:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alessandra

Διάσημο μέλος

Η Δεν έχω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,716 μηνύματα.
Ε βσκ καταναλωνει αρκετους πορους απ'το συστημα..ram με λιγα λογια..αν εχεις PC με διπλοπύρηνο επεξεργαστη και 2gb ram τοτε εισαι υπερ-οκ..εγω απλα ανφερομουν σε PC κατω τον 1gb ram..(ναι υπαρχουν ακομη..:P..) Κι εγω το avast free edition ειχα πριν αλλα το εβγαλα επειδη δν εχει firewall και αυτο των windows ειναι λιγο για τον π***σο..ετσι εβαλα το kaspersky και ειμαι κομπλε..:no1:..
Μπορει στην αρχη να σου σπασει τα νευρα γτ οτι ενεργεια πας να κανεις στο PC σου βγαζει διαφορα προηδοπειητικα μηνυματα αλλα ενταξει σιγα-σιγα συνηθιζεται..:)


εγω έχω 512 μνήμη ram :).
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwertyuiop

Διάσημο μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Φιλοθέη (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
nod32
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ναυσικά

Δραστήριο μέλος

Η Nαυσικά αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 411 μηνύματα.
Ε βσκ καταναλωνει αρκετους πορους απ'το συστημα..ram με λιγα λογια..αν εχεις PC με διπλοπύρηνο επεξεργαστη και 2gb ram τοτε εισαι υπερ-οκ..εγω απλα ανφερομουν σε PC κατω τον 1gb ram..(ναι υπαρχουν ακομη..:P..) Κι εγω το avast free edition ειχα πριν αλλα το εβγαλα επειδη δν εχει firewall και αυτο των windows ειναι λιγο για τον π***σο..ετσι εβαλα το kaspersky και ειμαι κομπλε..:no1:..
Μπορει στην αρχη να σου σπασει τα νευρα γτ οτι ενεργεια πας να κανεις στο PC σου βγαζει διαφορα προηδοπειητικα μηνυματα αλλα ενταξει σιγα-σιγα συνηθιζεται..:)

βασικά και το zonealarm demo και κανονικό τα ίδια κάνει. Άσε που μπλοκάρει όλα τα updates.
Mε το avast! δεν έχω πρόβλημα απλά τώρα τελευταία κάνει βλακείες δηλαδή στο scan μπορεί να μην στα βρει όλα ή στο internet κάτι cookies που αποθηκεύονται μόνα τους δεν τα βρίσκει καν, δηλαδή δεν εμποδίσει malware να μπει στο pc μου και με έχει τσαντίσει:mad:

υ.γ.για firewalls και spyware σε συνδυασμό με antivirous έχω ακούσει ότι καλό είναι και το spyboot.Όμως σας συνηστώ να μην το βάλετε γιατί σεμενα τουλάχιστον κόντεψε να κάψει το σκληρό αφού δεν ήθελα να βάλω το προ που πλήρωνες κι έτσι έβαζε μόνο του ιούς!!έλεος δηλαδή!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
βασικά και το zonealarm demo και κανονικό τα ίδια κάνει. Άσε που μπλοκάρει όλα τα updates.
Mε το avast! δεν έχω πρόβλημα απλά τώρα τελευταία κάνει βλακείες δηλαδή στο scan μπορεί να μην στα βρει όλα ή στο internet κάτι cookies που αποθηκεύονται μόνα τους δεν τα βρίσκει καν, δηλαδή δεν εμποδίσει malware να μπει στο pc μου και με έχει τσαντίσει:mad:

υ.γ.για firewalls και spyware σε συνδυασμό με antivirous έχω ακούσει ότι καλό είναι και το spyboot.Όμως σας συνηστώ να μην το βάλετε γιατί σεμενα τουλάχιστον κόντεψε να κάψει το σκληρό αφού δεν ήθελα να βάλω το προ που πλήρωνες κι έτσι έβαζε μόνο του ιούς!!έλεος δηλαδή!:P

Ε ναι γενικα δεν μπορεις να εχεις και πολλες απαιτησεις απ'τα δωρεαν αντιβιρους..γι'αυτο αλλωστε ειναι δωρεαν..παντως την δουλεια τους την κανουν αρκετα ικανοποιητικα..
Εγω παντως προτιμω να εχω ενα antivirus που να τα εχει ολα (πληρης προστασια) χωρις να εχω ενα ξεχωριστο προγραμμα για spyware, ενα αλλο για malware και spam κλπ..και ετσι δν γεμιζει και ο σκληρος με ενα σωρο προγραμματα..:)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Ε ναι γενικα δεν μπορεις να εχεις και πολλες απαιτησεις απ'τα δωρεαν αντιβιρους..
Γιατί; Το "ακριβότερο = καλύτερο" είναι μια απο τις καταπληκτικές ελληνικές καινοτομίες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

West_Emperor

Νεοφερμένος

Ο Φιλιππος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Ψαχνά (Εύβοια). Έχει γράψει 113 μηνύματα.
Γιατί; Το "ακριβότερο = καλύτερο" είναι μια απο τις καταπληκτικές ελληνικές καινοτομίες.

Ειμουν χρηστης αρκετων δωρεαν antivirus και εμενα δεν με ικανοποιησαν απολυτα..δλδ πολλες φορες δν εβρισκαν ιους που εβρισκαν εμπορικα (και οχι fake virus..)..βεβαια μου εχει τυχει και το αντιθετο αλλα αυτο σπανια..ενταξει αν εσυ εισαι μια χαρα μετα δωρεαν antivirus τοτε το παιρνω πισω..απλα αυτη ειναι η αποψη μου..
Και πιστευω πως για την ασφαλεια του PC μας αξιζει να δωσουμε το κατι παραπανω..εκτος αν ειμαστε παρα πολυ προσεκτικοι και τοτε αρκουμαστε στα free antivirus..:)..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parantop

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο parantop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 201 μηνύματα.
Παλιά Norton...ευχαριστημένος
Πριν 5-6 μήνες μέχρι πριν λίγες μέρες Nod32.... και κόλλησα 2-3 ιούς!

Από εχθές AVG.... για να δούμε;;;;

Ευτυχώς δουλεύω και με linux.....τέλειο!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 15 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top