Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • avast!

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • AVG Anti-Virus

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • Avira

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • BitDefender

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • ClamAV / ClamWin

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows Defender

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Kaspersky

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ESET

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • Norton

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)

    Ψήφοι: 4 16.0%
  • Panda Antivirus

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Αν μπορείς εσύ με κάποιες περίεργες μεθόδους να δεις αν έχεις ιο στον υπολογιστή ή όχι, γιατί τα antivirus χρησιμοποιούν 7000 διαφορετικά heuristics κτλ και δεν κάνουν απλά το ίδιο; Πολύ πιθανό να κυκλοφορούν οι ίδιες οι εταιρείες ιούς, εσύ το πας τελείως στα άκρα όμως.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

TheoO

Νεοφερμένος

Ο Θοδωρής αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 22 μηνύματα.
AVG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Αν μπορείς εσύ με κάποιες περίεργες μεθόδους να δεις αν έχεις ιο στον υπολογιστή ή όχι, γιατί τα antivirus χρησιμοποιούν 7000 διαφορετικά heuristics κτλ και δεν κάνουν απλά το ίδιο; Πολύ πιθανό να κυκλοφορούν οι ίδιες οι εταιρείες ιούς, εσύ το πας τελείως στα άκρα όμως.
δεν το παω εγω μονο του παει....:D
σορρυ που βγηκα off
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Δεν απάντησες κιόλας στην ερώτησή μου.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Krou

Περιβόητο μέλος

Η Krou αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,463 μηνύματα.
Πλεον χρησιμοποιω το Avira Antivir. Το AVG μου εσπαγε τα νευρα με τις ενημερωσεις και τα σκανς του.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thewatcher

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο thewatcher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 244 μηνύματα.
ΜΠΛΑΜΠΛΑΜΠΛΑ. κανένα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sotiris13

Νεοφερμένος

Ο Sotiris13 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
πεδιά ένα είναι το antivirus...==>Avast Home Free Edition...φοβερά αποτελεσματικό!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

qwerty111

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο qwerty111 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,376 μηνύματα.
δεν χρησιμοποιω.και δεν με εχουν χτυπησει ποτε κατα ενα παραδοξο τροπο
και ουτε προκειται γιατι με ξερουν:fss:

Καλό θα ήταν να βάλεις ένα antivirus. Να ξέρεις επίσης ότι και ιστοσελίδες που θεωρείς ασφαλείς μπορεί να κρύβουν ιούς.
Σήμερα επισκέπτηκα μια ιστοσελίδα γνωστού ραδιοφωνικού σταθμού που εκπέμπει σε αρκετές ελληνικές πόλεις. Το Kaspersky Internet Security εντόπισε με τα heuristics μια άγνωστη απειλή. Στην αρχή θεώρησα ότι ήταν ένα False Positive και επικοινώνησα με την Kaspersky για να την ενημερώσω για το συγκεκριμένο "False Positive". Μέσα σε μια ώρα μου έστειλαν e-mail και μου είπαν ότι τελικά είναι αληθινός ιός και θα τον προσθέσουν στις βάση ιών τους στην επόμενη ενημέρωση.
Δεν μπορείς να είσαι σίγουρος για ΤΙΠΟΤΑ.:D
-----------------------------------------
μπορω να το δω και μεσω της registry με καποιες περιεργες μεθοδους
πες οτι μπηκε ενας ιος που δεν εχουν βαλει ακομα το αντιβιοτικο του στις ενημερωσεις,πως θα μπορεσω να τον εξολοθρευσω με το antivirus?
συνηθως οι εταιριες πληρωνουν χακερς ωστε να βαζουν ιους στα pc αυτων που εχουν τα antivirus τους και να κατεβαζουν τα πακετα τους.εγω δεν θελω να μπαινω σε αυτο το τριπακι που παιζουν οι εταιριες προσπαθωντας να προστατευτω αλλα στην πραγματικοτητα να ειμαι στο ελεος τους.δεν ξερω αν επιασες το νοημα οσω λεω anarki :)

Πολύ πιθανόν να το κάνουν αυτό ορισμένες εταιρίες antivirus. Αν θυμάμαι καλά η Symantec (Norton) έχει κατηγορηθεί γι' αυτό (Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος). Υπάρχουν όμως και ηθικές εταιρίες.
Για παράδειγμα θεωρώ ότι η Kaspersky δεν θα έκανε ποτέ κάτι τέτοιο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

napstor

Δραστήριο μέλος

Ο napstor αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών. Έχει γράψει 715 μηνύματα.
Πολύ πιθανόν να το κάνουν αυτό ορισμένες εταιρίες antivirus. Αν θυμάμαι καλά η Symantec (Norton) έχει κατηγορηθεί γι' αυτό (Ας με διορθώσει κάποιος αν κάνω λάθος). Υπάρχουν όμως και ηθικές εταιρίες.Για παράδειγμα θεωρώ ότι η Kaspersky δεν θα έκανε ποτέ κάτι τέτοιο.
δυστυχως στον βωμο του χρηματος ολα γινονται:bye:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

!Αρης!

Νεοφερμένος

Ο Αριστοτέλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 38 μηνύματα.
Εγώ έχω panda internet security και το θεωρώ από τα καλύτερα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

BRUCE

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Γυμναστής και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 237 μηνύματα.
nod32 smart security(το καλύτερο antivirus που υπάρχει)
επισης χρησιμοποίω το superantispyware για καλύτερη προστασία απο trojans,worms,malware κτλ...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

G!Ot@K/

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η giota αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Αλεξανδρούπολη (Έβρος). Έχει γράψει 137 μηνύματα.
to avast
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gatoulinho

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Gatoulinho αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών. Έχει γράψει 300 μηνύματα.
Avg............
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Fedde le Grand

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Fedde le Grand αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,586 μηνύματα.
Εγώ έχω σαν Anti Virus το AVG
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nioniosmeg

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άδης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Κέρκυρα (Κέρκυρα). Έχει γράψει 1,949 μηνύματα.
Τίποτα. Τα mac είναι αλεξίσφαιρα.
Και απρόσβλητα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bill_fc

Νεοφερμένος

Ο bill_fc αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και μας γράφει απο Συκιές (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 66 μηνύματα.
Εγώ χρησιποποιώ το Nod32 και είμαι απόλυτα ευχαριστημένος μέχρι στιγμής:no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

AstRoPeLeKi

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ευδοκία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Νηπιαγωγός και μας γράφει απο Άγιοι Ανάργυροι (Αττική). Έχει γράψει 1,001 μηνύματα.
Παλαιότερα Kaspersky ώσπου μου έληξε το κλειδί :P
Τώρα χρησιμοποιώ NOD32 και μπορώ να πω ότι είμαι πάρα πολύ ευχαριστημένη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

thanos523

Νεοφερμένος

Ο thanos523 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 9 μηνύματα.
Εγώ χρησιμοποιώ το AVG Antivirus "Paid" version... Μου αρέσει το interface του και δεν με έχει απογοητεύσει ποτέ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

D_G

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,938 μηνύματα.
Χρησιμοποιώ το AVG στον φορητό (που δεν τον πολυχρησιμοποιώ) και στον σταθερό το NOD32, που απ' ό,τι λένε είναι το πιο καλό. Ελπίζω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιώργος

Τιμώμενο Μέλος

Ο Γιώργος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Ελβετία (Ευρώπη). Έχει γράψει 30,791 μηνύματα.
Στο laptop παραμένει το AVG. Στο σταθερό μετά το format έβαλα το Norton (που κρατά για 6 μήνες, μετά άλλο ή πάλι φορμάτ :P), αλλά μου τη σπάει γιατί για κάποιο λόγο το firewall, αν και καλό, μου κόβει όλο το internet ύστερα από 1-2 ώρες χρήσης και θέλει restart το PC. :mad:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top