Γενική συζήτηση για τα antivirus

Ποιο Antivirus χρησιμοποιείτε;

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 25)
  • avast!

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • AVG Anti-Virus

    Ψήφοι: 2 8.0%
  • Avira

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • BitDefender

    Ψήφοι: 3 12.0%
  • ClamAV / ClamWin

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • Windows Defender

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Kaspersky

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ESET

    Ψήφοι: 6 24.0%
  • Norton

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Άλλο (διευκρινίστε με μήνυμα ποιο)

    Ψήφοι: 1 4.0%
  • Κανένα (διευκρινίστε με μήνυμα γιατί όχι)

    Ψήφοι: 4 16.0%
  • Panda Antivirus

    Ψήφοι: 0 0.0%
  • ΔΞ/ΔΑ

    Ψήφοι: 0 0.0%

mixalis007

Νεοφερμένος

Ο mixalis007 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Συνταξιούχος και μας γράφει απο Λαγκαδά (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 44 μηνύματα.
το κατεβαζει ο αλλος ανοιγει το προγραμμα κανει εγκατασταση και οταν ζητησει το serial το κανει επικολληση εκει
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

isidorosrigas

Νεοφερμένος

Ο isidorosrigas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Ποίο είναι το καλύτερο Anti-Virus (για Windows φυσικά-δυστυχώς:(:cry_x:);:hmm:
Εγώ έχω το Norton Anti-Virus 2009. Το είχα αγοράσει 50 ευρώ αλλά όταν έβαλα τα 7 αναγκάστηκα να το κατεβάσω από το internet.:/::redface:
Νομίζω πως είναι το καλύτερο!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω κατι και εγω η ασχετη, μην ανοιγω τωρα θεμα :P
Τι διαφορα εχει ενα κατεβασμενο antivirus(free)απο αυτο της Αλεξανδρας π.χ με τα 64 ευρω; Ποσο καλυτερα σε προστατευει; Αξιζει;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Emile

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Emile αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
ΝΟD32 μαζί με Spybot Search & Destroy!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

iGiannis

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο iGiannis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο ΗΠΑ (Αμερική). Έχει γράψει 1,762 μηνύματα.
Τα antivirus που τα πληρώνεις σου δίνουν πλήρη προστασία του υπολογιστή σε σχέση με τις free εκδόσεις.Δεν αξίζει,όμως, να αγοράσει κάποιος antivirus γιατί ή το βρίσκει "σπασμένο" στο ίντερνετ ή "κατεβάζει" την free edition και με Serial το κάνει full ή βρίσκει full antivirus μαζί με περιοδικά υπολογιστών.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

johnykim

Νεοφερμένος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 33 ετών και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 92 μηνύματα.
Θελω να ρωτησω κατι και εγω η ασχετη, μην ανοιγω τωρα θεμα :P
Τι διαφορα εχει ενα κατεβασμενο antivirus(free)απο αυτο της Αλεξανδρας π.χ με τα 64 ευρω; Ποσο καλυτερα σε προστατευει; Αξιζει;

Υπάρχουν anti-virus free τα οποία μπορεί να είναι καλύτερα απο ένα αγορασμένο, αλλά και το ανάποδο..

Επειδή είναι δωρεάν ένα πρόγραμμα δεν σημαίνει απαραίτητα οτι είναι και χειρότερο.

Στις περισσότερες περιπτώσεις φταίει πιο πολύ ο χρήστης σχετικά με τι κατεβάζει και σε τι σελίδες μπαίνει.Οπότε η γνώμη μου για καλύτερη αφάλεια είναι καλύτερος-προσεκτικότερος τρόπος χρήσης στο internet και όχι μια ακριβή σουίτα προγραμμάτων.

Με λίγα λόγια αν βάλεις ένα free και αν είσαι λίγο προσεκτική δεν θα έχεις πρόβλημα.:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Αχ τωρα τα ειδα.
Ευχαριστω πολυ Γιαννηδες!!:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
Υπάρχουν anti-virus free τα οποία μπορεί να είναι καλύτερα απο ένα αγορασμένο, αλλά και το ανάποδο..

Επειδή είναι δωρεάν ένα πρόγραμμα δεν σημαίνει απαραίτητα οτι είναι και χειρότερο.

Στις περισσότερες περιπτώσεις φταίει πιο πολύ ο χρήστης σχετικά με τι κατεβάζει και σε τι σελίδες μπαίνει.Οπότε η γνώμη μου για καλύτερη αφάλεια είναι καλύτερος-προσεκτικότερος τρόπος χρήσης στο internet και όχι μια ακριβή σουίτα προγραμμάτων.

Με λίγα λόγια αν βάλεις ένα free και να είσαι λίγο προσεκτική δεν θα έχεις πρόβλημα.:)
εγω παλι που εχω αγορασμενο ειναι πολυ καλυτερο απο ολα τα σπασμενα που εχω δοκιμασει . απο τοτε που το εβαλα δεν εχω ξανακολλησει κατι.και να καταλαβετε μπαινω στα παντα ολα και κατεβαζω απο παντου . τα εντοπιζει ολα και τα καθαριζει. με τα σπασμενα ειχα κανει 3 φορες format. συγκεκριμενα εχω το bit-defender . ειναι τρομερο. εχει και online υποστηριξη . μια φορα ειχε κολλησει κατι κακο και τους εστειλα την αναφορα και μου εταξαν update σε 15 λεπτα και το καθαρισα . τα ατομα δεν παιζονται:no1::no1::no1::no1:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μιχάλης9867

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Μιχάλης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 32 ετών και μας γράφει απο Νάξος (Κυκλάδες). Έχει γράψει 895 μηνύματα.
απο που το αγορασες?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
bit - defender internet security 2009 απλως απαιχτο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Anarki

Διάσημο μέλος

Ο Αλέξης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Χανιά (Χανιά). Έχει γράψει 3,345 μηνύματα.
Τι σχέση έχουν τα σπασμένα με τα free;
Επίσης, το οτι δεν ξέρεις οτι έχεις κολλήσει κάτι, δε σημαίνει οτι δεν έχεις κολλήσει κάτι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
Παιδιά μπορείτε απλά με free εκδόσεις να φτιάξετε 1 "προσωπική σουίτα" και να είστε οκ!!Εγώ πχ. έχω το bitdefender total security 2010 και το έχω περάσει με κοινό κλειδή της εταιρίας....και firewall έχω του comodo που είναι κορυφή...αν και το bd δεν είναι και τόσο καλό στον καθαρισμό μολυσμένων αρχείων...δεν ξέρω...θα δω τι θα κάνω....αύριο θα περάσω τα βίστα γιατί με τα 7 κόλησα πολλούς ιούς(έκανα βλακείες) και μόλις βγουν τα 7 rtm θα τα ξαναπεράσω-έχω και μερικά προβλήματα με rc...και σκέφτομαι να κάνω συndiασμό avira free με comodo firewall και δεν ξέρω τι άλλο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Silent_Killer

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Άγγελος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 28 ετών και μας γράφει απο Σαλαμίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,641 μηνύματα.
bit - defender internet security 2009 απλως απαιχτο
Αν θες ξέρω κοινό κλειδί για total care 2010!!Είμαι και εγώ φαν του bd αλλά πολλα προβλήματα βρε αδερφέ!!Και μερικές φορές δεν μπορεί να αντιμετωπίσει ιούς:(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gademis

Τιμώμενο Μέλος

Ο Δημήτρης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 46 ετών και επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 1,634 μηνύματα.
Με το Norton έχω την χείριστη εμπειρία. Το symantec corporate της ίδιας εταιρίας είναι σοβαρά καλύτερο στους πόρους που τρώει αλλα έχει το ίδιο αδύναμο κατ εμένα πλέον detection. Έχω καλές εντυπώσεις για το NOD32 που έχουμε αγορασμένο στη δουλειά (σε δικτυακό περιβάλλον με server - ρουφιάνο που καρφώνει όποιον κολλήσει ιό) όπως και για το antivir που χρησιμοποιώ την τζάμπα έκδοσή του στο σπίτι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

isidorosrigas

Νεοφερμένος

Ο isidorosrigas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 59 μηνύματα.
Δές εδώ ποιό χρησιμοποιούν οι πολλοί.
Με το Norton έχω την χείριστη εμπειρία. Το symantec corporate της ίδιας εταιρίας είναι σοβαρά καλύτερο στους πόρους που τρώει αλλα έχει το ίδιο αδύναμο κατ εμένα πλέον detection. Έχω καλές εντυπώσεις για το NOD32 που έχουμε αγορασμένο στη δουλειά (σε δικτυακό περιβάλλον με server - ρουφιάνο που καρφώνει όποιον κολλήσει ιό) όπως και για το antivir που χρησιμοποιώ την τζάμπα έκδοσή του στο σπίτι.
Ευχαριστώ:)
Ειλικρινά, είδα όλο το αυτό το forum και δεν το είδα!:worry::redface::hypno::ermm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
απο που το αγορασες?
multirama
-----------------------------------------
Τι σχέση έχουν τα σπασμένα με τα free;
Επίσης, το οτι δεν ξέρεις οτι έχεις κολλήσει κάτι, δε σημαίνει οτι δεν έχεις κολλήσει κάτι :P
κοιταξε αν ειχα κολλησει κατι χοντρο , θα ειχε γινει αντιληπτο.(προβληματα στον ηχο,πχ msn ,real player καθυστερηση στο ανοιγμα προγραμματων, ακομα και ροζ οθονη μου ειχε πεταξει κατα το ξεκινημα , δεν εμπαινε καν στην επιφανεια εργασιας) εχω χρησιμοποιησει το avg free ,το nod32 free που λενε οτι ειναι καλο το macaffee και αλλα . με ολα ειχα προβληματα. οσο για ορισμενες φορες που ενω εντοπιζει και δεν καθαριζει ειναι σαφες και δικαιολογει καθε φορα γιατι το κανει. πχ file was in an archieve.σαν να σου λεει για να το καθαρισω πρεπει να στο σβησω αρα καντο μονος σου.και να ξερετε οτι η μεγαλυτερη διαφορα απο τα τριαλ και ακομα αν βρειτε ενα κλειδι ειναι στο update. οταν το πηρα το 1 update κρατησε 2,5 ωρες. ενω στο τριαλ 1 λεπτο αρα δε μπορει να συγκριθει. επισης καθε 10 λεπτα εχει update . τεσπα ακομα και αν κολλησετε κατι χοντρο τους ενοχλεις online τους στελνεις την αναφορα και θα σου βρουν το update.το εχω 8 μηνες τωρα και σερφαρω αφοβα ακομα και σε σελιδες που θεωρουντε κακοβουλες εγω παταω παραβλεψη .:no1::no1::no1:(η τιμη του ηταν 58 ευρο με 3 αδειες χρησεως )παντως να ξερετε αναμεσα στα τριαλ επιλεξτε bit-defender . το δοκιμασε φιλος που ειχε δοκιμασει και αλλα πολλα και του καθαρισε 6 trojan σε 1 λεπτο .:jumpy::jumpy::jumpy:(total security)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
Eset Smart Security 4 σε Windows 7 μαζι με το προγραμμα επαναφορας Rollback Rx 9

Λοιπον να ξερετε οτι
αυτο το θεμα κυριαρχεί σε οσα forum σερφαρω με θεμα την τεχνολογια (πανω απο 10 :) ) ,και σε αυτην την ερωτηση πάντα πρώτο βγαίνει το Nod32 !
Στην 2η θέση δεν ξέρω τι γινεται , αλλά σίγουρα το KAV & το AVG ελοχεύουν εκεί γύρω .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Undead

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο john αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 124 μηνύματα.
λοιπον τα free σιγουρα δεν ειναι τοσο καλα σαν τα αυτά του εμπορίου ! (ότι δίνεις πέρνεις ) ,όχι βεβαια ότι δεν κανουν σωστα τη δουλειά τους , αλλά να ξερετε ότι free έχουν φτιαχνεί είτε από ερασιτεχνες που τους αρεσει να αναπτύσσουν κώδικα ή από μια εταιρεία η οποια ναι μεν σου δίνει ενα free antivirus της (βλέπω AVG) αλλά πουλάει και κάτι παραπάνω στα μαγαζιά π.χ. Internet Security με αποτελεσμα να θελει να σε παροτρύνει να αγορασεις καποιο προιν της .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

lorinser

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο lorinser αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 34 ετών. Έχει γράψει 127 μηνύματα.
λοιπον τα free σιγουρα δεν ειναι τοσο καλα σαν τα αυτά του εμπορίου ! (ότι δίνεις πέρνεις ) ,όχι βεβαια ότι δεν κανουν σωστα τη δουλειά τους , αλλά να ξερετε ότι free έχουν φτιαχνεί είτε από ερασιτεχνες που τους αρεσει να αναπτύσσουν κώδικα ή από μια εταιρεία η οποια ναι μεν σου δίνει ενα free antivirus της (βλέπω AVG) αλλά πουλάει και κάτι παραπάνω στα μαγαζιά π.χ. Internet Security με αποτελεσμα να θελει να σε παροτρύνει να αγορασεις καποιο προιν της .
λογικο, αλλωστε αν το τριαλ ηταν ιδιο με το αυθεντικο τοτε ποιο το νοημα να μας πουλανε antivirus με 60 ευρο:):):)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Λένα~

Πολύ δραστήριο μέλος

Η ~Λένα~ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 1,659 μηνύματα.
Καηκα.
Και Αναρκι με τρομαξες με αυτο το '' οτι δεν ξέρεις οτι έχεις κολλήσει κάτι, δε σημαίνει οτι δεν έχεις κολλήσει κάτι'':P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 14 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 1 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top