Γιατί δεν θέλουν οι έφηβοι να κάνουν μπάνιο;

ultraviolence

Τιμώμενο Μέλος

Ο ultraviolence αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μουσικός και μας γράφει απο Γαλλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 13,797 μηνύματα.
Ναι..εμεις ειμαστε βρωμιαρηδες και'σεις οι καθαρες. Ε ρε τι βλέπω...Τι σημασία έχει το φύλο με τη καθαριότητα; Ανάλογα τον άνθρωπο πάει το αν θελει να ειναι καθαρός ή όχι :P Έφηβοι ειμαστε δε λέω, ειναι οι ορμόνες είναι ο ιδρώτας, ειναι πολλά..αλλά όχι οτι δεν κάνουμε και μπάνιο. Δε το δέχομαι :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

UncleSalvatore

Νεοφερμένος

Ο UncleSalvatore αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 26 μηνύματα.
Με εξαίρεση λίγα άτομα(μετρημένα στα χέρια),όσους γνωρίζω τους βλέπω καθαρούς.Γενικά σε όλους αρέσει να κάνουν μπάνιο.Δεν νομίζω να ισχύει αυτό για τους εφήβους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Πολύ λίγους νέους έχω γνωρίσει που να μην αγαπάνε το νερό και το σαπούνι. Αρκετά περισσότερους βρωμιάρηδες μεγάλους έχω γνωρίσει, μάλιστα στο σχολείο είχα καθηγητή που μύριζε από μακριά. Στο γυμνάσιο είχα μερικούς μη καθαρούς συμμαθητές και συμμαθήτριες, όμως πηγαίνοντας στο λύκειο, ίσως λόγω του ερωτικού στοιχείου, έμαθαν να πλένονται. Ελάχιστες εξαιρέσεις μπορώ να φέρω στο μυαλό μου και μάλιστα αυτές αποτελούν πολύ ειδικές περιπτώσεις.

Προσωπικά, γεννήθηκα και μεγάλωσα σε ιατρικό περιβάλλον, όπου οι κανόνες υγιεινής κάποιες φορές άγγιζαν την υπερβολή. Έτσι από πάρα πολύ μικρός δέχτηκα ότι δεν υπήρχε περίπτωση να μην κάνω μπάνιο τουλάχιστον μία φορά κάθε μέρα. Κάτι σχετικό είναι ότι από αρχές του δημοτικού ήθελα να κοιμάμαι εντελώς γυμνός. Η μητέρα μου δεν είχε αντίρρηση, αρκεί να κάνω μπάνιο κάθε βράδυ πριν κοιμηθώ. Αυτό καθιερώθηκε και δεν είναι και λίγες οι φορές που υπήρχε και δεύτερο μπάνιο στη διάρκεια της ημέρας. Αυτή τη συνήθεια την έχω ακόμα. Πάντα το βράδυ, όσο κουρασμένος και αν είμαι, κάνω ένα ωραίο μπάνιο με λούσιμο και πέφτω γυμνός, πλυμένος, φρέσκος, ανάλαφρος και ευωδιαστός στα καθαρά μου σεντόνια. Μάλιστα, από τα 12 μου και μετά, έγινε καθεστώς πάντα πριν κοιμηθώ να επιδίδομαι και σε ...άλλες δραστηριότητες, είτε (στην αρχή) μόνος είτε (αργότερα) με ...παρέα.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

vassilis498

Διακεκριμένο μέλος

Ο vassilis498 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 7,079 μηνύματα.
Το καλύτερο μπάνιο είναι το πρωινό. Καλός κι ο καφές αλλά χωρίς ένα ντους δε παίρνεις μπρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Loreley

Περιβόητο μέλος

Η Loreley αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 5,860 μηνύματα.
Το καλύτερο μπάνιο είναι το πρωινό. Καλός κι ο καφές αλλά χωρίς ένα ντους δε παίρνεις μπρος.

Το καλοκαίρι ναι, αλλά το χειμώνα το πρωινό μπάνιο απλά δεν αντέχεται. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Πρωτη φορα το ακουω αυτο, οτι οι εφηβοι δεν κανουν μπανιο!
Πσντως ειτε εφηβος ειτε αλλος, αμα δεν κανει μπανιο ειναι μπιχλας και βρωμιαρης!
Ειχαμε εναν τετοιο σχολειο, αλλα εχω κι εναν γειτονα! Τους πλησιαζεις και θες να κανεις εμετο!!!
Μπλιαξ! Βρωμιαρης ανθρωπος κατα τη γνωμη μου ειναι απο τα χειριστα που μπορει να χει καποιος!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

LiViNGtheLiFE

Διάσημο μέλος

Η LiViNGtheLiFE αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Barista. Έχει γράψει 2,226 μηνύματα.
Και γω πρώτη φορά το ακούω.
Μα καλά, για ποσό καιρό παίζει να μένει απλυτος κάποιος για να κάνει τόσο πολύ αίσθηση;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ερινύς

Τιμώμενο Μέλος

Η Ερινύς αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Παιδίατρος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 17,739 μηνύματα.
Πρωτη φορα το ακουω αυτο, οτι οι εφηβοι δεν κανουν μπανιο!
Πσντως ειτε εφηβος ειτε αλλος, αμα δεν κανει μπανιο ειναι μπιχλας και βρωμιαρης!
Ειχαμε εναν τετοιο σχολειο, αλλα εχω κι εναν γειτονα! Τους πλησιαζεις και θες να κανεις εμετο!!!
Μπλιαξ! Βρωμιαρης ανθρωπος κατα τη γνωμη μου ειναι απο τα χειριστα που μπορει να χει καποιος!

Και γω πρώτη φορά το ακούω.
Μα καλά, για ποσό καιρό παίζει να μένει απλυτος κάποιος για να κάνει τόσο πολύ αίσθηση;

Ναι ρε παιδιά πείτε μου και μένα.
Άντε τους καλοκαιρινούς μήνες άμα μείνεις άπλυτος από την 2η-3η μέρα λόγω ζέστης το πράγμα γίνεται δύσκολο.
Αλλά το χειμώνα με ένα κάρο ρούχα και το κρύο πρέπει να μείνεις άπλυτος τουλάχιστον μια βδομάδα για να αρχίσει να ενοχλεί τους γύρω σου. Υπάρχουν έφηβοι εν έτει 2015 πλέον που μπαίνουν για μπάνιο μόλις 1 φορά την εβδομάδα?:eek: Πρέπει να χαλάνε νερό για 4 άτομα για να βγάλουν όλη την μπίχλα!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Πιστεύω οτι στην εφηβεία ο νέος αρχίζει να προσέχει περισσότερο το σώμα του και την εμφάνιση του, οπότε ειναι λογικό να πλενεται περισσότερο απο πριν... Δεν συμφωνώ λοιπόν με την άποψη οτι οι νέοι δεν αγαπούν το νερό... Επίσης συμφωνώ οτι το πρωινό ντους δεν παλευεται, αλλα κάποιες φορές επιβάλλεται γιατί τα μαλλιά μπορεί να ειναι λόγω ύπνου σαν του Αινσταιν :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Θανασης II

Νεοφερμένος

Ο Θανασης II αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 54 μηνύματα.
Επιβαλεται το λουσιμο το πρωι ετσι ωστε να φτιαξουμε μαλλια να παμε σχολειο ανθρωποι . Μπανιο καθε βραδυ φυσικα..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

HonoreDeBalzac

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο HonoreDeBalzac αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Λέκτορας και μας γράφει απο Βέλγιο (Ευρώπη). Έχει γράψει 342 μηνύματα.
Αν μιλάμε για τζιβάτες/οι ή τίποτα αναρχοκομμουνίστριες/στες ίσως να παίζει απλυσιά :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
...το πρωινό ντους δεν παλευεται, αλλα κάποιες φορές επιβάλλεται γιατί τα μαλλιά μπορεί να ειναι λόγω ύπνου σαν του Αινσταιν
Επιβαλεται το λουσιμο το πρωι ετσι ωστε να φτιαξουμε μαλλια να παμε σχολειο ανθρωποι..
Ναι καλά! Ποτέ δεν με απασχόλησε το πώς θα είναι τα μαλλιά μου. Πάντα πέφτω το βράδυ στο κρεβάτι με λουσμένα και βρεμένα μαλλιά, οπότε ...ότι βγάλει το μαξιλάρι. Σε σπάνιες περιπτώσεις που το αποτέλεσμα θυμίζει εξωγήινο, λίγο νεράκι και λίγο πιστολάκι διορθώνουν την κατάσταση.
Αν δεν εκανε κανενας εφηβος μπανιο τοτε θα χρειαζομασταν ενα σωρο αποσμητικα για να μην μυριζει ο χωρος.
Παιδί είχα πάει στη Γαλλία. Μας έδειχναν τα παλάτια και τις κρεβατοκάμαρες. Ρώτησα "Δεν θα δούμε και το μπάνιο της βασίλισσας;", καθώς φανταζόμουν χρυσές βρύσες και μπανιέρες από ελεφαντόδοντο. Η ξεναγός μου χαμογέλασε και μου είπε: "Αγόρι μου δεν είχαν τέτοια πράγματα τότε. Αν η βασίλισσα ήθελε την ανάγκη της, η υπηρέτρια της έφερνε στο κρεβάτι έναν κουβά και για να πλυθεί μια λεκανίτσα με νερό και ένα πανάκι". Απόρησα και ρώτησα "Καλά και δεν βρωμούσε;" για να πάρω την απάντηση "Για αυτό η Γαλλία έχει την καλύτερη αρωματοποιία στον κόσμο".

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

DarthFederer

Διάσημο μέλος

Ο DarthFederer αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,281 μηνύματα.
Οι Γαλλοι δεν ειναι φιλοι με το νερο, ακομα και σημερα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

financial

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο financial αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 380 μηνύματα.
Αυτο για τους Γάλλους το προσυπογράφω!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alireza

Τιμώμενο Μέλος

Η Alireza αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,174 μηνύματα.
Εεεεε; :confused:
Εγω τουλάχιστον κανω μέρα παρα μέρα οπωσδήποτε αλλιώς νομίζω οτι βρωμάω ολόκληρη.
Εντάξει την εποχή των πανελληνίων μπορεί να τραβήξει το διάστημα αλλά όχι δα και σε σημείο μπιχλας!
Και δεν το κατάλαβα, γιατί οι έφηβοι ειδικά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Ισα ίσα το αντίθετο, ξέρω πολλούς που κάνουν κάθε μέρα μπάνιο σε σημείο ψυχαναγκασμού :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Mάιρα

Διάσημο μέλος

Η Mάιρα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,354 μηνύματα.
Παιδί είχα πάει στη Γαλλία. Μας έδειχναν τα παλάτια και τις κρεβατοκάμαρες. Ρώτησα "Δεν θα δούμε και το μπάνιο της βασίλισσας;", καθώς φανταζόμουν χρυσές βρύσες και μπανιέρες από ελεφαντόδοντο. Η ξεναγός μου χαμογέλασε και μου είπε: "Αγόρι μου δεν είχαν τέτοια πράγματα τότε. Αν η βασίλισσα ήθελε την ανάγκη της, η υπηρέτρια της έφερνε στο κρεβάτι έναν κουβά και για να πλυθεί μια λεκανίτσα με νερό και ένα πανάκι". Απόρησα και ρώτησα "Καλά και δεν βρωμούσε;" για να πάρω την απάντηση "Για αυτό η Γαλλία έχει την καλύτερη αρωματοποιία στον κόσμο".


Οπότε όποια κοπέλα ψάχνει για κολώνιες εκτός από το πιο κοντινό μαγαζί με αρώματα θα μπορούσε μα πάρει και το αεροπλάνο για Γαλλία.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Ναι καλά! Ποτέ δεν με απασχόλησε το πώς θα είναι τα μαλλιά μου. Πάντα πέφτω το βράδυ στο κρεβάτι με λουσμένα και βρεμένα μαλλιά, οπότε ...ότι βγάλει το μαξιλάρι. Σε σπάνιες περιπτώσεις που το αποτέλεσμα θυμίζει εξωγήινο, λίγο νεράκι και λίγο πιστολάκι διορθώνουν την κατάσταση.
Έχεις μακριά μαλλιά; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dias

Επιφανές μέλος

Ο Dias αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φυσικός. Έχει γράψει 10,063 μηνύματα.
Οι Γαλλοι δεν ειναι φιλοι με το νερο, ακομα και σημερα...
Στα camping οι σκηνές των Γάλλων ξεχωρίζουν. Γύρω-γύρω είναι γεμάτες σκουπίδια και άδεια μπουκάλια μπύρας, στην οροφή έχουν πεταμένα ρούχα και οι απλωμένες πετσέτες είναι γεμάτες χώμα.
...ξέρω πολλούς που κάνουν κάθε μέρα μπάνιο σε σημείο ψυχαναγκασμού
Υπάρχουν και χειρότερα. Έχω γνωρίσει κοπέλα που αν δεν κάνει μπάνιο τουλάχιστον 3 (ολογράφως: τρεις) φορές κάθε μέρα, αισθάνεται άρρωστη.
Έχεις μακριά μαλλιά;
Τώρα μάλλον ναι, αλλά όχι και πολύ μακριά (μοιάζουν με αυτά της φωτογραφίας). Κατά καιρούς είχα πολύ πιο μακριά, κάποτε είχα ακόμα και κοτσίδα, άλλες φορές τα είχα σχετικά κοντά. Αλλάζω το look των μαλλιών μου όπως μου έρχεται. Σε κανένα από τα μήκη δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα. Μάλλον επειδή έχω μαλακά και εντελώς ίσια μαλλιά.

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Τώρα μάλλον ναι, αλλά όχι και πολύ μακριά (μοιάζουν με αυτά της φωτογραφίας). Κατά καιρούς είχα πολύ πιο μακριά, κάποτε είχα ακόμα και κοτσίδα, άλλες φορές τα είχα σχετικά κοντά. Αλλάζω το look των μαλλιών μου όπως μου έρχεται. Σε κανένα από τα μήκη δεν είχα ιδιαίτερο πρόβλημα. Μάλλον επειδή έχω μαλακά και εντελώς ίσια μαλλιά.

Αν το μαλλί είναι τίγκα ίσιο και δεν χαλάει καλά είσαι. Εγώ αν κοιμηθώ με βρεγμένο κεφάλι πρέπει το πρωί να τα πατήσω με ισιωτική. :P Τυχερός είσαι.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 0 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top