Γιατί είναι τόσο κακό να βρίζουμε;

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Sorry ουτε εγω βλεπω τα δυο φυλα διααφορετικα, οποιος και αν βριζει με απωθει. Listen to this too: ειναι χαρμα οφθαλμων ο αντρας που ειναι γλυκος και χαμογελαστος. (οχι οταν την πεφτει σε γυναικα αλλα με φιλους οικογενεια). Το βρισιμο με εκνευριζει οταν ειναι υπερβολικο και σκληρο χωρις λογο. Κατα τα αλλα κατι λεω και εγω χωρις να βριζω ατομα αλλα καταστασεις
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
σε παρακαλώ
ειπαμε "μια γυναίκα πρέπει να είναι γλυκιά και χαμογελαστή..."

Bitch please... :P

Εμένα μου ακούγεται πιο φυσικό ένας άντρας να βρίζει... Όταν ακούς από μια γυναίκα το: στα @@ μου... Λες WTF ;

You cant swear for shit girls... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Όταν ακούς από μια γυναίκα το: στα @@ μου... Λες WTF ;
Γι' αυτό κι εγώ με τις φίλες μου είχαμε καθιερώσει το «στα φρύδια μου» :pfff::P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Γι' αυτό κι εγώ με τις φίλες μου είχαμε καθιερώσει το «στα φρύδια μου» :pfff::P

Πιο λογικό μου ακούγεται... :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Isiliel

Επιφανές μέλος

Η Φεγγάρω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 52 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 13,854 μηνύματα.
Ναι, αμέ. Άσε που μπορείς να κάνεις την αντίστοιχη κίνηση, ...αλλά προς τα πάνω. :whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Υπάρχουν δυο εκδοχές. Η τύπισσα "νταλικέρης" που είναι just no fuckin way. Τέρμα αντιαισθητικό.
Υπάρχει, όμως, και η τύπισσα που είναι θηλυκή, συνήθως με τσιγάρο στο χέρι, γελάει ειρωνικά και βρίζει που και που. Συνοπτικά, αυτό που λέμε σκύλα. :p Ε το δεύτερο είναι κρυφή φαντασίωση όλων μας. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
Υπάρχουν δυο εκδοχές. Η τύπισσα "νταλικέρης" που είναι just no fuckin way. Τέρμα αντιαισθητικό.
Υπάρχει, όμως, και η τύπισσα που είναι θηλυκή, συνήθως με τσιγάρο στο χέρι, γελάει ειρωνικά και βρίζει που και που. Συνοπτικά, αυτό που λέμε σκύλα. :p Ε το δεύτερο είναι κρυφή φαντασίωση όλων μας. :P

Συγγνώμη φίλε μου... :P

Αλλά επειδή θέλεις μόνιμο λοχία πάνω από το κεφάλι σου δεν σημαίνει ότι όλοι το θέλουμε... :D

Φτάνουν αυτοί που θα με διατάζουν όταν γίνω Στρατιωτικός... Άμα έχω και τέτοια τύπισσα θα φλερτάρω ΧΑΛΑΡΑ με το ψυχιατρείο... :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

timonierhs

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο timonierhs αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,430 μηνύματα.
Δεν μου αρέσουν τα άτομα που βρίζουν χωρίς λόγο. Δείχνουν καταπίεση και ότι θέλουν να τραβήξουν την προσοχή. Ωστόσο, διαφωνώ με το στερεότυπο "Η γυναίκα δεν κάνει να βρίζει". Γιατί; Οι άντρες δηλαδή έχουν το δικαίωμα να το κάνουν χωρίς να υποβαθμίζουν την όποια συζήτηση ή μονόλογο;

Απλώς είναι υποτιμητικό και για τα δυο φύλα εάν γίνεται σε υπερβολικό βαθμό. :)
Μην συγκρίνεις τα πάντα, δεν θα γίνουμε πια και ίσα κι όμοιοι :)Οι άντρες έχουμε αυξημένα επίπεδα τεστοστερόνης πράγμα που μας κάνει πιο επιθετικούς, έτσι εξηγείται σε μερικούς η λεγόμενη βαρβατίλα, για να στο πω επιστημονικά:P Οι γυναίκες δεν δικαιολογούνται:whistle: Σοβαρά τώρα, από την στιγμη που κάποιος χρησιμοποιεί συνέχεια "χυδαίους χαρακτηρισμούς" κι αρκετές φορές χωρίς λόγο είτε είναι αντρας είτε γυναίκα, σπάνια θα τον/την παρει κάποιος στα σοβαρά. Πάντως εγώ είχα ακούσει το κορυφαίο από κορίτσι στο σχολείο "Εγώ παντως αν γράψω κάτω από 18 θα τον κόψω..."
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

μαριώ

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η μαριώ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 123 μηνύματα.
Μην συγκρίνεις τα πάντα, δεν θα γίνουμε πια και ίσα κι όμοιοι :)Οι άντρες έχουμε αυξημένα επίπεδα τεστοστερόνης πράγμα που μας κάνει πιο επιθετικούς, έτσι εξηγείται σε μερικούς η λεγόμενη βαρβατίλα, για να στο πω επιστημονικά:P Οι γυναίκες δεν δικαιολογούνται:whistle: Σοβαρά τώρα, από την στιγμη που κάποιος χρησιμοποιεί συνέχεια "χυδαίους χαρακτηρισμούς" κι αρκετές φορές χωρίς λόγο είτε είναι αντρας είτε γυναίκα, σπάνια θα τον/την παρει κάποιος στα σοβαρά. Πάντως εγώ είχα ακούσει το κορυφαίο από κορίτσι στο σχολείο "Εγώ παντως αν γράψω κάτω από 18 θα τον κόψω..."
οκ αυτο ειναι πραγματι κορυφαιο:worship: αναφερομαι στο post του thimiosrg
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Noisette

Περιβόητο μέλος

Η Φωτεινός Θάλαμος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συντάκτης και μας γράφει απο Νότιος Αμερική (Αμερική). Έχει γράψει 4,754 μηνύματα.
thimiosrg και μαριώ relax!!!

Είναι απλώς κάποιες εκφράσεις που σου κολλάνε μετά από τις πολλές φορές που έχεις ακούσει κάποια φράση...and that's all! Ο καθένας εκφράζεται όπως θέλει και όπως αισθάνεται. Αν είναι δυνατόν να πρέπει να μπούμε σε καλούπια μέχρι και στην έκφραση του λόγου, επειδή είμαστε...γυναίκες!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnnaousa

Επιφανές μέλος

Ο Johnnaousa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 30 ετών και μας γράφει απο Νάουσα (Ημαθία). Έχει γράψει 18,241 μηνύματα.
Την προηγούμενη φορά που δήλωσα σε αντίστοιχο τόπικ(θυμάμαι πως υπάρχει) οτι με απωθεί πραγματικά μια κοπέλα η οποία θα βρίζει σε αυξημένο βαθμό με έβρισαν..τώρα δεν θα επεκταθώ παραπάνω :) αφού αντέχετε μια κοπέλα να βρίζει όσο η παρέας σας οκ..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Βασικα εμενα δεν μου αρεσει να βριζουν ουτε οι γυναικες αλλα ουτε και οι αντρες!! :/: δεν νομιζω οτι οφελει σε κατι...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MetalChest

Δραστήριο μέλος

Ο Γιάννης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 480 μηνύματα.
Συγγνώμη φίλε μου... :P

Αλλά επειδή θέλεις μόνιμο λοχία πάνω από το κεφάλι σου δεν σημαίνει ότι όλοι το θέλουμε... :D

Φτάνουν αυτοί που θα με διατάζουν όταν γίνω Στρατιωτικός... Άμα έχω και τέτοια τύπισσα θα φλερτάρω ΧΑΛΑΡΑ με το ψυχιατρείο... :)

Χαχαχαχα φαντασίωση είπα! Μέχρι εκεί :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
ωραιο θεματακι!!!!! κι θα σχολιασω παρολο που θα σχηματισετε οι αντρες της παρεας την χειροτερη εντυπωση.... δεν πειραζει.... λοιπον εγω βριζω, ενταξει δεν φωναζω τις φιλες μου μαλακα αλλα βριζω και γενικα ειμαι λιγο πιο επιθετικη σχετικα με το φυσιολογικο τυπο γυναικας...δεν μπορω να συμπεριφερομαι σαν γατουλα και ολη την ωρα να εχω ενα χαμογελο σαν να μου το κολλησαν στη μουρη και δεν φευγει ποτε... που να δειτε δε οταν μου την πεφτουν πως αντιδραω.... οι φιλοι μου και οι φιλες μου μου λενε διαρκως οτι ειμαι ιδια η ρανια απο τους singles :D... κι ομως δεν ειμαι παντα ετσι και τη γλωσσα του σαλονιου θα μιλησω( οχι πως ειμαι ψωναρα αλλα ολες μου οι καθηγητριες και τωρα στη σχολη μου λενε οτι εχω ωραιο λογο... :P ) και θα γινω γλυκια οποτε θεωρησω οτι ειναι απαραιτητο και θα χαμογελασω οταν το νιωσω.... και οταν γνωρισω καποιον που μου αρεσει ξεχναω τι θα πει σκυλα.... ενταξει που και που ομως μπορει να το θυμηθω :P

Απλα ολοι εσεις που λετε οτι ειναι ακρως αντιαισθητικο και δεν θα πλησιαζατε μια τετοια κοπελα( μαλλον κι εμενα) εχετε σκεφτει ποτε γιατι ειναι ετσι? θα σας πω εγω...αμυνα ειναι...κι αν κανετε τον κοπο να τις γνωρισετε θα δειτε οτι δεν ειναι στην πραγματικοτητα ετσι(ενταξει μην περιμενετε να βρισει σε στυλ ανοητε,γελοιε κλπ) αυτες που ειμαστε ετσι κατι εχουμε μεσα μας που μας τρωει και κυριως σχετικα με εσας, ισως εχουμε φαει πολλες φορες τα μουτρα μας και προτιμαμε να σας αποθουμε...ενας ομως να μπει στον κοπο να μας πλησιασει θα γινουμε χαλι να μας πατησουν
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Αεράτος

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο Αεράτος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθητής/τρια. Έχει γράψει 122 μηνύματα.
ωραιο θεματακι!!!!! κι θα σχολιασω παρολο που θα σχηματισετε οι αντρες της παρεας την χειροτερη εντυπωση.... δεν πειραζει.... λοιπον εγω βριζω, ενταξει δεν φωναζω τις φιλες μου μαλακα αλλα βριζω και γενικα ειμαι λιγο πιο επιθετικη σχετικα με το φυσιολογικο τυπο γυναικας...δεν μπορω να συμπεριφερομαι σαν γατουλα και ολη την ωρα να εχω ενα χαμογελο σαν να μου το κολλησαν στη μουρη και δεν φευγει ποτε... που να δειτε δε οταν μου την πεφτουν πως αντιδραω.... οι φιλοι μου και οι φιλες μου μου λενε διαρκως οτι ειμαι ιδια η ρανια απο τους singles :D... κι ομως δεν ειμαι παντα ετσι και τη γλωσσα του σαλονιου θα μιλησω( οχι πως ειμαι ψωναρα αλλα ολες μου οι καθηγητριες και τωρα στη σχολη μου λενε οτι εχω ωραιο λογο... :P ) και θα γινω γλυκια οποτε θεωρησω οτι ειναι απαραιτητο και θα χαμογελασω οταν το νιωσω.... και οταν γνωρισω καποιον που μου αρεσει ξεχναω τι θα πει σκυλα.... ενταξει που και που ομως μπορει να το θυμηθω :P

Απλα ολοι εσεις που λετε οτι ειναι ακρως αντιαισθητικο και δεν θα πλησιαζατε μια τετοια κοπελα( μαλλον κι εμενα) εχετε σκεφτει ποτε γιατι ειναι ετσι? θα σας πω εγω...αμυνα ειναι...κι αν κανετε τον κοπο να τις γνωρισετε θα δειτε οτι δεν ειναι στην πραγματικοτητα ετσι(ενταξει μην περιμενετε να βρισει σε στυλ ανοητε,γελοιε κλπ) αυτες που ειμαστε ετσι κατι εχουμε μεσα μας που μας τρωει και κυριως σχετικα με εσας, ισως εχουμε φαει πολλες φορες τα μουτρα μας και προτιμαμε να σας αποθουμε...ενας ομως να μπει στον κοπο να μας πλησιασει θα γινουμε χαλι να μας πατησουν

Κοίτα ΟΚ έχεις και εσύ τα δίκια σου... Αλλά πρέπει να ηρεμήσετε λίγο... Ξέρω Χούλιγκαν του Ολυμπιακού που δεν θα έβριζαν σαν εσάς... :P

Άμα σου κάνω καμάκι και μου πεις ευχαριστώ ή απλά μου γελάσεις θα το εκτιμήσω πολύ περισσότερο από ότι αν μου πεις να πάω στον αγύριστο ή ότι με γράφεις στα τέτοια σου... Πίστεψε με... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Κοίτα ΟΚ έχεις και εσύ τα δίκια σου... Αλλά πρέπει να ηρεμήσετε λίγο... Ξέρω Χούλιγκαν του Ολυμπιακού που δεν θα έβριζαν σαν εσάς... :P

Άμα σου κάνω καμάκι και μου πεις ευχαριστώ ή απλά μου γελάσεις θα το εκτιμήσω πολύ περισσότερο από ότι αν μου πεις να πάω στον αγύριστο ή ότι με γράφεις στα τέτοια σου... Πίστεψε με... :P


Η αληθεια ειναι οτι υπαρχουν κοπελες που μιλανε πολυ χυδαια...αλλα πιστευω οτι δεν ειναι τοσο χυδαια αυτα που λενε οσο ο τροπος που τα λενε...ασε που σε καποιες αυτα που λενε ακουγονται γελοια ( π.χ το παραδειγμα " στα @@@ μου" ειναι αστειο...εγω αυτο πχ θα το πω αν εχω πολλα νευρα και θα πω το εξης " στα 12 υποαναπτικτα μου" ή " σε αυτα που δεν εχω" :P).... Αλλα το θεμα επιθετικοτητα ειναι πολυ μεγαλο και βαθυ...ειναι πολλοι οι παραγοντες που θα κανουν ενα ατομο επιθετικο...και για να ηρεμησει ενα τετοιο ατομο πρεπει πρωτα να κατανοησει τι ειναι αυτο που το κανει επιθετικο... Εγω να φανταστεις στα 15 μου ημουν σαν αυτες που ανεφερα στην αρχη...οι μονοι που με πλησιαζαν ηταν οι φιλοι μου αγορια γιατι πολυ απλα εβλεπαν μετα απο καιρο οτι ολο αυτο που εβγαζα προς τα εξω δεν ηταν η πραγματικοτητα.... Οταν αρχισα να συνηδειτοποιω τι κανω και να ψαχνω τα αιτια αυτο μειωθηκε κατα πολυ...αλλα ενταξει οι παλιες συνηθειες δεν ξεχνιουνται, εχω μερικα κουσουρια ακομη...Κι οσο για το καμακι, εξαρταται απο τον τροπο που θα το κανεις... αν το κανεις με ευγενικο τροπο και χωρις να εχεις το τουπε του καγκουρα να εισαι σιγουρος οτι απο μια κοπελα, λιγο σκυλα πες την, λιγο επιθετικη, εστω λιγο αγοροκοριτσο, θα παρεις μια ευγενικη απαντηση ακομη κι αν δεν ειναι αυτη που θες να ακουσεις... κι αν ασχοληθεις μαζι της και δεν την κλασεις αμεσως μη σου πω οτι θα αλλαξει την ενδεχομενη αρχικη της αρνητικη απαντηση σε θετικη ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

pantelis1992

Νεοφερμένος

Ο pantelis1992 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 33 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου αρέσει μια γυναίκα να βρίζει...Ειδικά όταν είμαστε σε μια παρέα και όταν συναντιόμαστε λέει ''πουσαι ρε μαλάκα τι γίνεται???'' Εκει χαζεύω λίγο.Χαλάρωσε ρε κοπελιά σε λίγο θα μας πεις και τις εντυπώσεις απο το χθεσινό ματς? Όπως και εγώ μιλάω σε μια φίλη μου διαφορετικά από οτι στον φίλο μου έτσι θέλω να είναι και αυτή από τη μεριά της.Προσωπικά με ενοχλεί πολύ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

parafernalia

Περιβόητο μέλος

Ο Νίκος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,849 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου αρέσει μια γυναίκα να βρίζει...Ειδικά όταν είμαστε σε μια παρέα και όταν συναντιόμαστε λέει ''πουσαι ρε μαλάκα τι γίνεται???'' Εκει χαζεύω λίγο.
Δεν ξέρεις σίγουρα, αν σου πει κάτι τέτοιο μια γυναίκα μπορεί κρυφά να εννοεί...έλα αγόρι να σε ξαλαφρώσω! ;)

Κάθε άνθρωπος πρέπει να είναι ο εαυτός του. Αν μια γυναίκα "βρίζει" επειδή έτσι είναι το ταπεραμέντο της, θα βρίζει γουστόζικα, ντόμπρα, σέξυ και πάντα θα υπάρχει ο αντίστοιχος άνδρας που θα μπορεί να την αντέξει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Ούτε εμένα μου αρέσει μια γυναίκα να βρίζει...Ειδικά όταν είμαστε σε μια παρέα και όταν συναντιόμαστε λέει ''πουσαι ρε μαλάκα τι γίνεται???'' Εκει χαζεύω λίγο.Χαλάρωσε ρε κοπελιά σε λίγο θα μας πεις και τις εντυπώσεις απο το χθεσινό ματς? Όπως και εγώ μιλάω σε μια φίλη μου διαφορετικά από οτι στον φίλο μου έτσι θέλω να είναι και αυτή από τη μεριά της.Προσωπικά με ενοχλεί πολύ

Γιατί? Η γυναίκα απαγορεύεται να έχει εντυπώσεις από το χθεσινό ματς? Μήπως όταν έχει αγώνα να τις κλειδώνουμε και σε κανα δωμάτιο μη βρουν πρόσβαση στην τηλεόραση?:whistle:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Valder

Τιμώμενο Μέλος

Ο Αυτοκράτωρ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 40 ετών, επαγγέλεται Χρηματιστής και μας γράφει απο Αυστρία (Ευρώπη). Έχει γράψει 27,808 μηνύματα.
Εγώ έχω μάθει ότι τα σιγανά ποταμάκια πρέπει να φοβάται κανείς. Τι νόημα έχει να βρείς μια γυναίκα η οποία θα είναι comme il faut, δεν θα βρίζει, δε θα σου χαλάει χατήρι στο τι φαί θες να σου μαγειρέψει, αλλά από την άλλη να κάνει πρωταθλητισμό στις τσιμπ...δρομίες με το που θα γυρίσεις την πλάτη σου; Και ναι, είπα τη λέξη τσιμπουκοδρομίες στις τελίτσες. Το ίδιο άσχημα ακούγεται τώρα που το λέω εγώ, το ίδιο άσχημα θα ακουστεί κι αν το πεί γυναίκα.

Πιθανολογώ χωρίς να γνωρίζω, ότι η εντύπωση πως η γυναίκα δεν πρέπει να βρίζει, καλλιεργήθηκε από το κατευναστικό της γυναίκας απέναντι στο ασυγκράτητο και θερμοκέφαλο του άντρα κατά το περας των αιώνων. Ήταν μια χρησιμότητα δηλαδή. Από την άλλη μπορεί να ήταν και ως πρότυπο σεβασμού, καθώς είναι γνωστό ότι σε κάποιες παλαιότερες κοινωνίες, η θέση της γυναίκας και γυναίκας ήταν ιερότερη αυτής του άντρα.

Πολλές φορές πάνω στα νεύρα μας ή στη φούρια μας να το παίξουμε attention whores (άντρες και γυναίκες), βρίζουμε και δεν "ακούμε" τον εαυτό μας πόσο χαλάει, ενώ όταν είμαστε χαλαροί και πετάξει η γειτόνισσα ένα "Μαιρούλα πάμε για πίπες;" εκεί ταράζεται ολόκληρη η κοσμοθεωρία μας και καλά.

Θεωρώ ότι η ύβρις είναι σαν το πιπέρι που μας απειλούσαν πως θα μας βάλουν στη γλώσσα οι γηραιότεροι εαν βρίσουμε. Δοκιμάστε να βαλετε σε μια σούπα υπερβολικό πιπέρι, κι αν μετά τρώγεται θα σας δώσω και μετάλλιο μάγειρα ή ήρωα. Πρέπει το υβερεολόγιο να είναι λύση είτε έκτακτης ανάγκης όπου δεν μπορείς πλέον να είσαι με το σεις και με το σας και πετάς ένα "άει και γαμ... κι εσύ κι ο γρύλλος σου σκατίβλαχε" , είτε εργαλείο χιούμορ που οκ απλά "δένει" σε κάποια ατάκα αν θέλετε, "χεστήκαμε κι η βάρκα έγειρε" για παράδειγμα. Οτιδήποτε άλλο είναι είτε ένδειξη ελλειπούς μόρφωσης (δεν γνωρίζεις καλύτερες λέξεις και καταφεύγεις στη βρισιά), είτε ένδειξη "τεμπέλικου μυαλού" (ξέρεις καλύτερες λέξεις, απλά βαριέσαι να μπεις στον κόπο να τις σκεφτείς).

Εγώ προσωπικά, το θέλω λίγο πιπεράκι από μια γυναίκα, αλλά λίγο, για να μπορεί μετά να δώσει ομαλά τη θέση του στη γλυκύτητα και την τρυφερότητα. Ακριβώς όπως η μαγειρική, έτσι και ο έρωτας. Πρέπει να ξέρεις τι θες να φας, για να ξέρεις και τι συστατικά θα ρίξεις, πάντα στη σωστή αναλογία χωρίς υπερβολές για να μη βγεί έκτρωμα.

Γιατί? Η γυναίκα απαγορεύεται να έχει εντυπώσεις από το χθεσινό ματς? Μήπως όταν έχει αγώνα να τις κλειδώνουμε και σε κανα δωμάτιο μη βρουν πρόσβαση στην τηλεόραση?:whistle:

Κάνεις το ίδιο λάθος που έκανες χτες με το θέμα για το καθάρισμα του σπιτιού. Εσύ τι πρόβλημα έχεις αν ο άλλος άντρας είναι στραβός; Εσύ θα τον διορθώσεις ή εσύ θα τον φας στη μάπα; Από τη στιγμή που εσύ είσαι καλά και δεν εισπράττεις τέτοιες συμπεριφορές, άσε τους άλλους να φάνε το κεφάλι τους για να μάθουν και να διορθωθούν. Οι μεν άντρες αν μαλακίζονται δε θα κάνουν προκοπή στη ζωή τους, και οι μεν γυναίκες που τους ανέχονται θα εισπράττουν συνέχεια τον μαλάκα τους. Να μην τους ανέχονται για να περνάνε καλά.

Μήπως θα πρέπει να καρκινιάσεις από το άγχος για την κακομοίρα τη φίλη σου που βρήκε μαλάκα, την κακομοίρα την ξαδέρφη σου που την κεράτωσε ο ανόητος και την δούλα την θεία από το Τζιμπουτί που την έχει κάνει λάντζα ο Τζιμπούτης θείος;

Γράφτους στα παλαιότερα των υποδημάτων σου και κοίτα εσύ να ζείς τη ζωή σου όπως την επιθυμείς, και όταν κάνεις παιδιά να τους δώσεις την αντίστοιχη αξιοπρεπή αγωγή που θέλεις να τους δώσεις. Έτσι είναι οι άνθρωποι. Είναι υπεύθυνοι για τις δικές τους επιλογές και για τις δικές τους δημιουργίες. Για τίποτε άλλο. Μόνο αν αλλάξει ο καθένας μας ατομικά, ίσως αλλάξουμε όλοι σα σύνολο. Αυτό το να αγχώνονται οι λίγοι και καλοί για τους πολλούς που έχουν κόπρα στο κεφάλι τους και δε θα αλλάξουν ποτέ, πρέπει να σταματήσει.

Άντε γιατί στο τέλος όλοι οι καλοί πεθαίνουν νέοι από τα άγχη του να διορθώσουν τον κόσμο και μένουν τα ρεμάλια πίσω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 6 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top