Γιατί οι άντρες...ενώ οι γυναίκες...;

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,441 μηνύματα.
Φροντίζω μόνη μου να κανονίσω πως θα γυρίσω σπίτι μου. Δεν θα ξινιστώ αν ο άλλος δεν έχει αμάξι να με πάει. Ούτε είμαι άτομο που πιστεύει ότι ο άλλος είναι υποχρεωμένος να με κερνάει.

Οφφ: τι πατάτε για το mention; :look:


παπάκι νικνεημ και ερωτηματικο (ελληνικο). @your_nickname;

Δεν ειναι θεμα ξινισματος ειναι θέμα ευκολιας! Γιατι να ταλαιπωρηθεις οταν ο άλλος μπορει να σε πάει. Έφτασε 30 χρονων και θέλει γκομενα δεν έχει ενα αμάξι και ενα σπιτι να διαθέσει; ΘΑ ΜΠΕΙς ΣΕ ένα ταξι θα σου αρχισει ο ταξιτζης τις βλάκειες και θα σε ενοχλησει. Τελοςπαντων.

Κατα τα αλλα να γράψω και ενα ακομα περιστατικο για να δειτε καμια φορά πως οι σχέσεις μεταξυ των ανθρωπων έχουν περιπλεχτει αχρειαστα. Και σε αυτο δεν φταιει μονο η μια πλευρα.

Έρχομαι Αθηνα και κάνω τσεκ ιν. Μου κάνει λαϊκ μια φιλη. Καπάκι της στέλνω βαϊμπερ. "Θα βρεθουμε που έχω καιρο να σε δω;;"

"Ναι αμε μεχρι ποτε θα κατσεις"

"Θα κάτσω .... εσυ μπορεις αποψε ή αυριο;;"

και έτσι κλειστηκεεεε ε μετά της ξαναλέω να κανονισουμε πριν φυγω ξανά και μου απαντησε με εικονιδια και χαμογελάκια. Οποτε ειχα την επιλογη ειτε να της ξαναπώ εγώ ειτε να μου πει αυτη, αυτη τη φορά που θα πάμε. Δεν επέλεξα την πρώτη και ουτε αυτη την δεύτερη. Οποτε χθές ειπα να βγω μονος μου.

Σημειωνεται οτι εχει χωρισει τον πρώην της επειδη ηταν λέει ανώριμος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Guest 874453

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Αν αυριο ηταν της Αγιας Μαριας Παλαμιδου,τι δωρο θα κανατε στο μωρο σας;:oops:

Κ οι γυναικες να πουν.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
παπάκι νικνεημ και ερωτηματικο (ελληνικο). @your_nickname;

Δεν ειναι θεμα ξινισματος ειναι θέμα ευκολιας! Γιατι να ταλαιπωρηθεις οταν ο άλλος μπορει να σε πάει. Έφτασε 30 χρονων και θέλει γκομενα δεν έχει ενα αμάξι και ενα σπιτι να διαθέσει; ΘΑ ΜΠΕΙς ΣΕ ένα ταξι θα σου αρχισει ο ταξιτζης τις βλάκειες και θα σε ενοχλησει. Τελοςπαντων.
Ότι κάτι είναι ευκολία δεν το κάνει ζωτικής σημασίας. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν έχει αμάξι κάποιος να με πάει σπίτι μου ούτε να έρθει να με κουβαλήσει από εκεί μη τυχόν και περπατήσω 100 μέτρα η πριγκιπέσα. Όταν είσαι 30 θες τον χώρο σου όσο αφορά το σπίτι συμφωνώ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Κάτι που θα ήθελα να προσθέσω είναι οτι ρε παιδιά το όχι σημαίνει οχι . Είτε είσαι άντρας είτε γυναίκα είτε οτιδήποτε. Δεν πολιορκεις τον άλλον οταν τον πιέζεις ενώ σου έχει εξηγησει ότι δεν ενδιαφέρεται. Τον πρηζεις και τον φέρνεις σε άβολη θέση. Και αυτό ισχύει για ολα τα φύλα.

Εκτος απο την περιπτωση που θες να το παιξεις καλο κοριτσι στην οποια περιπτωση το οχι σημαινει "θελω αλλα δεν θελω να νοιωσω ευκολη". Το οποιο δυστυχως ειναι προβλημα να εχεις υποψη σου. Μπορει εσυ να λες οχι και να εννοεις οχι αλλα μου εχει τυχει ΠΟΛΛΕΣ φορες να ακουσω "μα γιατι δεν καναμε κατι τοτε?" "γιατι δεν ηθελες, μου ειπες δεν ειναι καλη ιδεα" "ε δεν το εννοουσα!".

Βεβαια για να λεμε του στραβου το δικιο φαινεται και απο τη γλωσσα του σωματος. Παντως αυτο πρεπει να συνενοειθητε ολες μεταξυ σας να το κανετε ενα ISO να ξεμπερδευουμε

Ότι κάτι είναι ευκολία δεν το κάνει ζωτικής σημασίας. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν έχει αμάξι κάποιος να με πάει σπίτι μου ούτε να έρθει να με κουβαλήσει από εκεί μη τυχόν και περπατήσω 100 μέτρα η πριγκιπέσα. Όταν είσαι 30 θες τον χώρο σου όσο αφορά το σπίτι συμφωνώ.

Δεν εχει πολυ ενδιαφερον ο αναποδος σεξισμος? Συμφωνα με τον ντεβιλ δεν παιζει να θες να γυρησεις με τα ποδια γιατι σου αρεσει η διαδρομη/να περπατας/θες χρονο με τις σκεψεις σου/κανεις γυμναστικη/σου ηρθε ετσι να περπατησεις. Οχι, περιμενεις τον πριγγιπα με το ατι του να σε σωσει.

Οσο για το σπιτι το γραφω σε εσενα γιατι ο ντεβιλ με εχει μπλοκαρει, απο ζωντανο παραδειγμα, η αδελφη μου τα εχει με ενα παλικαρι που δεν εχει αυτοκινητο η σπιτι, μενουν στο σπιτι της αδελφης μου. Τον αγαπαει παρα πολυ, και την αγαπαει εξισου και ειναι εξαιρετικος τυπος. Αλλα καταλαβαινεις τωρα, εσυ ως γυναικα δεν μπορεις να εχεις σπιτι για το ονομα, τι το περασαμε εδω, 2019?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Μια τέτοια απάντηση περίμενα και τίποτα άλλο . Εξάλλου φαίνεται και από τα προηγούμενα μηνύματα προς τα που κινείσαι και με αυτό αποδέχεσαι ότι κρίνεις με βάση την οικονομική κατάσταση. Σε συγχαίρω που το παραδέχεσαι.
Εδώ καλά καλά δεν μπορείτε να ερμηνεύσετε τον φεμινισμό , τον οποίο και ασπάζεστε, θα ξεχωρίσετε την απόπειρα βιασμού από την προσέγγιση ; Έλα τώρα σε παρακαλώ , ας μιλήσουμε λογικά .
Δυστυχώς για εσένα , υπάρχει ένα τρανταχτό παράδειγμα προσέγγισης που ερμηνεύτηκε ως απόπειρα βιασμού από ΜΜΕ . Εκείνη με τον Παπαδόπουλο, τον ποδοσφαιριστή .

Να προσθέσω , ότι στην εποχή της ισότητας των δύο φύλλων ( προσωπικά δεν βλέπω να υπάρχει) πώς γίνεται πάντα να φταίνε οι άντρες ; Μάλλον γιατί μας βολεύει .

Κάποια στιγμή πρέπει να αρχίσεις να κάνεις συζήτηση απαντώντας σε πράγματα που όντως έχει υποστηρίξει ο συνομιλητής σου και όχι σε πράγματα που υπέθεσες ή κατάλαβες από μόνος σου.
Αυτό που υποστήριξα είναι ότι βλαμμένοι και επιφανειακοί υπάρχουν παντού. Όπου υπάρχει συσχέτιση δεν υπάρχει απαραίτητα και σχέση αιτιου-αποτελεσματος. Αν γνώριζα έναν τύπο που κατηγορεί τις γυναίκες όπως τις κατηγορείς εδώ, που παραληρούσε ότι όλες κοιτάνε το πορτοφόλι και θέλουν αμάξια και λούσα προφανώς δεν θα γουσταρα να ξαναβρεθούμε. Πιθανότατα θα ήταν και μπατίρι αλλά δεν θα ήταν αυτός ο λόγος που δεν θα τον ήθελα, βλέπεις τη διαφορά;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Πάντως εγώ σε αυτό το φόρουμ, σε τέτοιου είδους θέματα, περισσότερο έχω δει να κράζουν οι άντρες το γυναικείο πληθυσμό παρά το αντίθετο. Οι περισσότερες κιόλας απαντήσεις των γυναικών σε αυτό το θέμα (από τα πρόσφατα μηνύματα), απλά κινούνται γύρω από την άποψη ότι αν δεν ψήνεται κάποιος/α για περαιτέρω γνωριμία, απλά δεν ψήνεται και πρέπει να είναι σεβαστό. Και αν κάποιος δεν ψήνεται, δεν φταίει πάντα αυτός. Και εγώ να προσθέσω ότι συμβαίνουν στις ανθρώπινες σχέσεις γενικά (ερωτικές και φιλικές) και η απόρριψη και ο χωρισμός (μετά και από μακροχρόνια σχέση), και μερικές φορές δεν είναι λάθος κανενός. Δεν ταιριάζουν τα χνώτα μας; Αλλάζουν οι ανάγκες μας στην πορεία; Έχουμε νέες; Συμβαίνουν αυτά, δεν είναι κατακριτέο ούτε απαραίτητο ότι αυτός που απορρίπτεται ή απορρίπτει να είναι του πεταματού.

Τώρα αν θέλετε να αναλύσουμε για το αν και κατά πόσο οι ανάγκες που ψάχνουμε να ικανοποιήσουμε σε μια ερωτική/ συντροφική σχέση επηρεάζονται από το φύλο και τις αντίστοιχες κοινωνικές νόρμες, είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση, αλλά κάτι διαφορετικό από το "οι γυναίκες θέλουν χρήμα" και "οι άντρες τρόπαια".
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,441 μηνύματα.
Ότι κάτι είναι ευκολία δεν το κάνει ζωτικής σημασίας. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου αν έχει αμάξι κάποιος να με πάει σπίτι μου ούτε να έρθει να με κουβαλήσει από εκεί μη τυχόν και περπατήσω 100 μέτρα η πριγκιπέσα. Όταν είσαι 30 θες τον χώρο σου όσο αφορά το σπίτι συμφωνώ.


Κοιταξε να δεις ! Δεν ειναι θέμα πριγκιπέσσας αν η κοπελα εχει πιει 2-3 ποτάκια και ειναι λιγο ζαλισμένη (οχι μονο απο την παρουσια μου βεβαια) θα την αφηνες να πάει σπιτι μονη της ή να μπει σε ταξιτζη μέσα; στις 3 η ώρα τα ξημερώματα; χθες το βράδυ βάδισα λιγο μονος μου Μοναστηράκι και πέριξ πιο πισω μου ηταν μια παρέα απο 3-4 μαυριδερους που μιλουσανε αραβικα πιο μπροστα κάτι κοπελες ειχαν ανοιξει το βήμα τους.

Εγω δεν φοβηθηκα πάντως να κυκλοφορησω εκεινη την ωρα μονος μου στα στενα της Αθηνας η ωρα ηταν 1 και μετά τα μεσάνυχτα και μολις ειχα φταει για το βραδινο ποτάκι. Αλλα για μια κοπελα ειναι διαφορετικο. Και σαν συντροφος στο ραντεβου εστω ειθισται να εξασφαλισεις οτι θα γυρισει σπιτι της. Επισης εχω γραψει παλαιοτερα οτι αν προκυψει κάτι απροσμενο θα εμπλακώ. Ακομα και χθες βράδυ πέρασε απο το μυαλο μου η σκεψη πως αν αυτοι οι ξένοι την πέφτανε στις μπροστινές στην Ερμου (κατηφοριζοντας προς Κεραμεικο) και πάλι θα έπρεπε να εμπλακώ. Τελοςπαντων δεν ειναι θεμα πριγκιπεσας αλλα αν ο τυπος που βγαινει με μια κοπελα εξω δεν μπορει ουτε να την προφυλαξει σε 2-3 βασικές λεπτομέρειες τοτε καλυτερα να μεινει σπιτι του μέχρι να μεγαλώσει και οχι απαραιτητα σωματικά ή ηλικιακά.

Κάποια στιγμή πρέπει να αρχίσεις να κάνεις συζήτηση απαντώντας σε πράγματα που όντως έχει υποστηρίξει ο συνομιλητής σου και όχι σε πράγματα που υπέθεσες ή κατάλαβες από μόνος σου.
Αυτό που υποστήριξα είναι ότι βλαμμένοι και επιφανειακοί υπάρχουν παντού. Όπου υπάρχει συσχέτιση δεν υπάρχει απαραίτητα και σχέση αιτιου-αποτελεσματος. Αν γνώριζα έναν τύπο που κατηγορεί τις γυναίκες όπως τις κατηγορείς εδώ, που παραληρούσε ότι όλες κοιτάνε το πορτοφόλι και θέλουν αμάξια και λούσα προφανώς δεν θα γουσταρα να ξαναβρεθούμε. Πιθανότατα θα ήταν και μπατίρι αλλά δεν θα ήταν αυτός ο λόγος που δεν θα τον ήθελα, βλέπεις τη διαφορά;


Θα μπορουσες να τον ρωτησεις τι του έχει συμβει και φαινεται λιγο πικραμενος απο το να τον μαλώσεις και να τον επιπλήξεις. Ειναι και αυτο μια επιλογη την οποια δεν έχω δει να επιλέγετε :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Δεν εχει πολυ ενδιαφερον ο αναποδος σεξισμος? Συμφωνα με τον ντεβιλ δεν παιζει να θες να γυρησεις με τα ποδια γιατι σου αρεσει η διαδρομη/να περπατας/θες χρονο με τις σκεψεις σου/κανεις γυμναστικη/σου ηρθε ετσι να περπατησεις. Οχι, περιμενεις τον πριγγιπα με το ατι του να σε σωσει.

Οσο για το σπιτι το γραφω σε εσενα γιατι ο ντεβιλ με εχει μπλοκαρει, απο ζωντανο παραδειγμα, η αδελφη μου τα εχει με ενα παλικαρι που δεν εχει αυτοκινητο η σπιτι, μενουν στο σπιτι της αδελφης μου. Τον αγαπαει παρα πολυ, και την αγαπαει εξισου και ειναι εξαιρετικος τυπος. Αλλα καταλαβαινεις τωρα, εσυ ως γυναικα δεν μπορεις να εχεις σπιτι για το ονομα, τι το περασαμε εδω, 2019?
Εγώ δεν κατάλαβα ποτέ γιατί ο γκόμενος πρέπει να φροντίσει να σε πάρει με το αμάξι, να σε σπιτώσει να σε κεράσει. Ο καθένας μπορεί να μετακινηθεί όπως θέλει/τον βολεύει/του αρέσει. Το αμάξι είναι κριτήριο; Αν λέμε για φοιτητές που η κοπέλα νοικιάζει γιατί είναι από αλλού και το αγόρι μένει στην πόλη του (άρα στο πατρικό του) είναι υποτιμητικό να μείνει εκεί; Μαλακίες τούμπανα.
Κλασικό να πας για έναν καφέ (λέμε τώρα) να σε κεράσει κάποιος και λες εντάξει αφού θέλει οκ αλλά αν πας εσύ μια φορά να κεράσεις το θεωρεί προσβόλα. (με έχει τύχει αυτό)
Κοιταξε να δεις ! Δεν ειναι θέμα πριγκιπέσσας αν η κοπελα εχει πιει 2-3 ποτάκια και ειναι λιγο ζαλισμένη (οχι μονο απο την παρουσια μου βεβαια) θα την αφηνες να πάει σπιτι μονη της ή να μπει σε ταξιτζη μέσα; στις 3 η ώρα τα ξημερώματα; χθες το βράδυ βάδισα λιγο μονος μου Μοναστηράκι και πέριξ πιο πισω μου ηταν μια παρέα απο 3-4 μαυριδερους που μιλουσανε αραβικα πιο μπροστα κάτι κοπελες ειχαν ανοιξει το βήμα τους.

Εγω δεν φοβηθηκα πάντως να κυκλοφορησω εκεινη την ωρα μονος μου στα στενα της Αθηνας η ωρα ηταν 1 και μετά τα μεσάνυχτα και μολις ειχα φταει για το βραδινο ποτάκι. Αλλα για μια κοπελα ειναι διαφορετικο. Και σαν συντροφος στο ραντεβου εστω ειθισται να εξασφαλισεις οτι θα γυρισει σπιτι της. Επισης εχω γραψει παλαιοτερα οτι αν προκυψει κάτι απροσμενο θα εμπλακώ. Ακομα και χθες βράδυ πέρασε απο το μυαλο μου η σκεψη πως αν αυτοι οι ξένοι την πέφτανε στις μπροστινές στην Ερμου (κατηφοριζοντας προς Κεραμεικο) και πάλι θα έπρεπε να εμπλακώ. Τελοςπαντων δεν ειναι θεμα πριγκιπεσας αλλα αν ο τυπος που βγαινει με μια κοπελα εξω δεν μπορει ουτε να την προφυλαξει σε 2-3 βασικές λεπτομέρειες τοτε καλυτερα να μεινει σπιτι του μέχρι να μεγαλώσει και οχι απαραιτητα σωματικά ή ηλικιακά.
Κάνεις ένα λάθος κατά την άποψη μου. Ο καθένας είναι υπεύθυνος για την ασφάλεια του. Ότι τον έχεις κάποιον γκόμενο δεν τον κάνει και σωματοφύλακα σου. Πολύ ευγενικό δε λέω και καλά κάνεις αλλά όπως σε είπα και μια γυναίκα μπορεί να φροντίσει τις μετακινήσεις της με ότι αυτό συνεπάγεται. Δεν κυκλοφορούν όλες 24/7 με ένα ντερέκι δίπλα τους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,441 μηνύματα.
Πάντως εγώ σε αυτό το φόρουμ, σε τέτοιου είδους θέματα, περισσότερο έχω δει να κράζουν οι άντρες το γυναικείο πληθυσμό παρά το αντίθετο. Οι περισσότερες κιόλας απαντήσεις των γυναικών σε αυτό το θέμα (από τα πρόσφατα μηνύματα), απλά κινούνται γύρω από την άποψη ότι αν δεν ψήνεται κάποιος/α για περαιτέρω γνωριμία, απλά δεν ψήνεται και πρέπει να είναι σεβαστό. Και αν κάποιος δεν ψήνεται, δεν φταίει πάντα αυτός. Και εγώ να προσθέσω ότι συμβαίνουν στις ανθρώπινες σχέσεις γενικά (ερωτικές και φιλικές) και η απόρριψη και ο χωρισμός (μετά και από μακροχρόνια σχέση), και μερικές φορές δεν είναι λάθος κανενός. Δεν ταιριάζουν τα χνώτα μας; Αλλάζουν οι ανάγκες μας στην πορεία; Έχουμε νέες; Συμβαίνουν αυτά, δεν είναι κατακριτέο ούτε απαραίτητο ότι αυτός που απορρίπτεται ή απορρίπτει να είναι του πεταματού.

Τώρα αν θέλετε να αναλύσουμε για το αν και κατά πόσο οι ανάγκες που ψάχνουμε να ικανοποιήσουμε σε μια ερωτική/ συντροφική σχέση επηρεάζονται από το φύλο και τις αντίστοιχες κοινωνικές νόρμες, είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση, αλλά κάτι διαφορετικό από το "οι γυναίκες θέλουν χρήμα" και "οι άντρες τρόπαια".

Ναι βλέπεις περισσοτερες απαντησεις του στυλ "Ε δεν εγινε και τιποτα αμα δεν ψηνεται κάποιος" διοτι θα σου πω εγω τι γινεται μια εμφανισιμη γυναικα εχει αιτηματα και προσκλησεις απο παντού ! Απο το φεησμπουκ , απο τα μπαράκια εξω βγαινει έρχονται ποτά στο ξαφνικο (το χω δει να γινεται μπροστά μου) οποτε οταν κάποιος εχει τοσες επιλογές δεν τον ενοχλει ενω αντιθετα ο κακομοιρης ο μέσος άντρας που ειναι μονος του ψάχνει απο εδω ψαχνει απο εκει δεν βλέπει φως ε ειναι λογικο να εκνευριζεται περισσοτερΟ.

Και μην μου πεις οτι εσεις δεν θα εκνευριζοσασταν διοτι η χειροτερη προσβολη για μια γυναικα ειναι να φάει χυλοπιτα και να την απορριψουν για αυτο και πιο πολυ έχει γινει κατεστημενο να την πέφτουν οιάντρες και να κάνουν κινησεις.


Οταν λεμε εμφανισημες γυναικες δεν εννοουμε μονο εκεινες που βγαινουν απο τσοντες ή απο το νεξτ τοπ μοντελ μια γυναικα μπορει αν δεν εχει περιττα κιλά να βάλει κατι και να φανει ομορφη και γενικα εγω οποτε βγαινω εξω βλεπω αρκετες γλυκες και ωραιες γυναικες. Ασχημες ελάχιστες ισως ξέρουν και να φτιαχνονται δεν ξέρω. Ολες αυτες έχουν πολλες επιλογες ειμαι σιγουρος.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Τι να σου πω ρε Devil, εγώ όσες φορές έχω φάει χυλόπιτα δεν κάθισα να το φιλοσοφήσω τόσο.

Αυτό που έχει ενδιαφέρον είναι ότι ο Devil αναγνώρισε ότι μια γυναίκα μόνη της το βράδυ στο δρόμο, και δη αν είναι (ελαφρώς) μεθυσμένη, είναι εύκολος στόχος για παρενόχληση μέχρι και βιασμό, και ο Lancelot ρωτάει γιατί κάποιες γυναίκες βλέπουν καχύποπτα ή/και εχθρικά το καμάκι στο δρόμο. Είναι η καχυποψία αυτή επίπλαστη ή σνομπισμός; ή σιχαμένος φεμινισμός;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Πάντως εγώ σε αυτό το φόρουμ, σε τέτοιου είδους θέματα, περισσότερο έχω δει να κράζουν οι άντρες το γυναικείο πληθυσμό παρά το αντίθετο. Οι περισσότερες κιόλας απαντήσεις των γυναικών σε αυτό το θέμα (από τα πρόσφατα μηνύματα), απλά κινούνται γύρω από την άποψη ότι αν δεν ψήνεται κάποιος/α για περαιτέρω γνωριμία, απλά δεν ψήνεται και πρέπει να είναι σεβαστό. Και αν κάποιος δεν ψήνεται, δεν φταίει πάντα αυτός. Και εγώ να προσθέσω ότι συμβαίνουν στις ανθρώπινες σχέσεις γενικά (ερωτικές και φιλικές) και η απόρριψη και ο χωρισμός (μετά και από μακροχρόνια σχέση), και μερικές φορές δεν είναι λάθος κανενός. Δεν ταιριάζουν τα χνώτα μας; Αλλάζουν οι ανάγκες μας στην πορεία; Έχουμε νέες; Συμβαίνουν αυτά, δεν είναι κατακριτέο ούτε απαραίτητο ότι αυτός που απορρίπτεται ή απορρίπτει να είναι του πεταματού.

Τώρα αν θέλετε να αναλύσουμε για το αν και κατά πόσο οι ανάγκες που ψάχνουμε να ικανοποιήσουμε σε μια ερωτική/ συντροφική σχέση επηρεάζονται από το φύλο και τις αντίστοιχες κοινωνικές νόρμες, είναι μια πολύ ενδιαφέρουσα συζήτηση, αλλά κάτι διαφορετικό από το "οι γυναίκες θέλουν χρήμα" και "οι άντρες τρόπαια".


Αυτό που λες στην αρχή συμβαίνει επειδή οι γυναίκες είναι πλέον αρκετά πιο απελευθερωμένες στο φλερτ και γενικά στο σεξ κατά την άποψη μου. Καλύπτουν πιο εύκολα αυτήν την ανάγκη και για αυτό οι άνδρες καταλήγουμε να γκρινιάζουμε παραπάνω. Οι γυναίκες επίσης παίρνουν πολύ πιο εύκολα ανταπόκριση και γενικά επιβεβαίωση. Λογικό δεν είναι να μπερδεύεσαι και να σου βγαίνει σε γκρίνια αν είσαι ένας οκευ τύπος και με αρκετά ενδιαφέροντα ωστόσο δεν μπορείς να βρεις κάποια ανταπόκριση από κάπου; Είναι κάτι που οι γυναίκες με βάση την εμπειρία μου βιώνουν σε πολύ μικρότερο βαθμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
αυτό που έχει ενδιαφέρον είναι ότι ο Devil αναγνώρισε ότι μια γυναίκα μόνη της το βράδυ στο δρόμο, και δη αν είναι (ελαφρώς) μεθυσμένη, είναι εύκολος στόχος για παρενόχληση μέχρι και βιασμό, και ο Lancelot ρωτάει γιατί κάποιες γυναίκες βλέπουν καχύποπτα ή/και εχθρικά το καμάκι στο δρόμο.

whats your point? Θα επρεπε ο ντεβιλ (η οποιος) να ερθει να σε σωσει απο τον κινδυνο της υπαρξης σου?

Πάντως εγώ σε αυτό το φόρουμ, σε τέτοιου είδους θέματα, περισσότερο έχω δει να κράζουν οι άντρες το γυναικείο πληθυσμό παρά το αντίθετο.

Διαβασε αυτο το θρεντ και θα δεις οτι οι γυναικες κραζουν τους αντρες για αλλα πραγματα απο οτι οι αντρες για τις γυναικες, αλλα επειδη ταυτζεσαι με τους γυναικιους προβληματισμους τους αγνοεις. Συν το οτι οι αντρες ειναι περισοτεροι στα φορουμ. Κατα βαση γιατι δεν βρισκουν να γ@μ1σουν.

Οι αντρες εχουν προβλημα με την αποδοχη και την αποριψη οσον αφορα τις σεξουαλικες τους κινησεις οι γυναικες εχουν προβληματα αλλης φυσης. Δεν ειναι κατι καλυτερο η χειροτερο απο το αλλο, απλα διαφορετικο.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Οι αντρες εχουν προβλημα με την αποδοχη και την αποριψη οσον αφορα τις σεξουαλικες τους κινησεις οι γυναικες εχουν προβληματα αλλης φυσης.


Όπως;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,441 μηνύματα.
Τι να σου πω ρε Devil, εγώ όσες φορές έχω φάει χυλόπιτα δεν κάθισα να το φιλοσοφήσω τόσο.

Αυτό που έχει ενδιαφέρον είναι ότι ο Devil αναγνώρισε ότι μια γυναίκα μόνη της το βράδυ στο δρόμο, και δη αν είναι (ελαφρώς) μεθυσμένη, είναι εύκολος στόχος για παρενόχληση μέχρι και βιασμό, και ο Lancelot ρωτάει γιατί κάποιες γυναίκες βλέπουν καχύποπτα ή/και εχθρικά το καμάκι στο δρόμο. Είναι η καχυποψία αυτή επίπλαστη ή σνομπισμός; ή σιχαμένος φεμινισμός;


Στο δρομο δεν πειράζω τις κοπελες. Το θεωρω χάσιμο χρονου γιατι η άλλη αποκλειεται να μπει στη διαδικασια να σε πάρει στα σοβαρά. Ε αν σε ενα μπαρ καθεστε διπλα ή σε κοιτάει ή έρθετε κάπως κοντά μπορεις να ξεκινησεις μια συζητηση νορμαλ επιπεδου οπως τα λεμε και εδω με ενα ελαφρές χιουμορ. Ουτε στα μπαρ ειναι ευκολο να σε πάρουν στα σοβαρά βεβαια , δυστυχως αλλα τι να κάνουμε ειναι τα στερεοτυπα αυτά. Μακαρι με τον καιρο να αλλάξουν γιατι ειναι πολυ ωραιο και βολικο να γινονται ευκολα γνωριμιες ακομα και απο ένα μπάρ υπάρχει μοναξια σε αρκετές περιπτώσεις.

Αυτα τα κουκλαρα και αν περιμενεις αγορι και να σε κερασω και να σε κάνω εγω δεν θα τα έλεγα. Αν θέλει να την κεράσω να μου δωσει το κινητο της να βγουμε κάποια άλλη μέρα έξω πολυ ευχαριστως.

Ναι ειναι επικινδυνο μια γυναικα να βαδιζει μονη της μετα τα μεσάνυχτα στην Αθηνα ειδικα σε κάποιες περιοχές κινδυνευουν ακομα και οι άντρες. Η διαφορά ειναι πως ένας ληστης ή αλλος κακοποιος μπορει να κάτσει τυχερος και να πέσει σε κάποιον ο οποιος και την πυγμαχια του έχει κανει και το γυμναστηριάκι του κάνει καθημερινα και αντοχές να γκαστρώσει γαϊδουρα σε ανηφορα έχει επειδη έχει φαει τη ζωη του στα γυμνασματα και τις κακουχιες (αν και 35-40αρης) και μπορει και να οπλοφορει (παντοτε νομιμα και με άδεια). Επομενως δεν ειναι ολοι οι στοχοι ιδιοι. Και δεν σηκωνουνε ολοι προσβολές και μαλακιες. Κάποιοι έχουν μεγάλη προετοιμασια για να αμυνθούν.

To να πειράξει κάποιος την γυναικα που συνοδευει ένας άλλος ειναι προσβολη για αυτον που την συνοδευει. Και η ληστεια ειναι επισης κάτι άτιμο. Δωσε μου λέει τα χρηματα σου. Ποιος εισαι εσυ ρε μ@@@λ@@κα να σου δωσω τα χρηματα μου ξαφανισου απο μπροστα μου μην σε ριξω στις γραμμές του τρένου :loltooth: ετσι ειχε πει και ενας παλαιοτερα σε εναν επιδοξο ληστη. Ηταν πυγμαχος και έκανε πάνω του την νυχτερινη του προπονηση.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Θα μπορουσες να τον ρωτησεις τι του έχει συμβει και φαινεται λιγο πικραμενος απο το να τον μαλώσεις και να τον επιπλήξεις. Ειναι και αυτο μια επιλογη την οποια δεν έχω δει να επιλέγετε :P

Ούτε με νοιάζει ούτε με αφορά τι "του έχει συμβεί και είναι λίγο πικραμένος". Ούτε και τον επέπληξα σαφώς. Συζήτηση κάνουμε, δεν γνωριζόμαστε ούτε θα γνωριστούμε. Τουλάχιστον αναγνωρίζεις ότι έχει μια εμπάθεια, κάτι είναι κι αυτό.

Τζόνι, κι ο άντρας αν είναι αξιοπρεπής και ενδιαφέρων μια χαρά ευκαιρίες έχει. Άλλο που δεν παίζει να συναντήσεις ποτέ κάποιον που να πιστεύει ότι δεν είναι αξιοπρεπής ή ενδιαφέρων.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
@Gate4 αν εβγαινες ραντεβού με κάποιον, πηγαινατε για ενα ποτο και κατα τις 2 το βράδυ φευγατε αυτος επέστρεφε σπιτι του με ταξι και εσυ το ιδιο. Θα σου άρεσε;

Αν ηθελες να πάτε μια εκδρομη και αυτος δεν ειχε λεφτά , να ακολουθησει. Πως θα σου φαινοταν;
Το ξερω οτι δεν αναφερεσαι σε εμενα αλλα θελω να πω κι εγω την αποψη μου η οποια λιγο πολυ ειναι ιδια με της Σοφιας. Ποτε μα ποτε δεν απαιτησα ο αλλος να εχει αμαξι παρόλο που μεχρι πριν ενα μηνα ζουσα εκτος πολης (τωρα ειμαι Erasmus , δε μετραει). Και ξερεις γιατι; Αρχικα γιατι δε θελω να εξαρτώμαι απο κανενα και γιατι πολυ απλα δεν ειναι υποχρεωμενος. Αν δεν υπαρχει μεταφορικο μεσο οκ , ας βγουμε πιο νωρις ή ας βγουμε στις 12 ας παρταρουμε μεχρι το πρωι και ας παρουμε το πρωτο λεωφορειο πχ.Θελω να πω οτι αμα θελεις να δεις τον αλλον λυσεις υπαρχουν. Αν δε θελει να ξεβολευτει ο απ'αυτος σου τοτε ισως δεν τον θελεις αρκετα .
Ενας πρωην μου ειχε αμαξι, ωστοσο ποτε δεν ειχα την απαιτηση ή την προσδοκία να με γυρισει σπιτι . Οταν ειχε τη δυνατοτητα (οικονομικη αλλα και χρονο) το προτεινε μονος του και το κανονιζαμε απο πριν. Επισης η βενζινη ειναι εξοδα ας μη το ξεχναμε . Προσωπικα νιωθω την αναγκη να συμβάλλω σε αυτα έμμεσα ή αμεσα . Γι'αυτο πχ τον κερνουσα που και που καμια μπυρα παρολο που δε μου ζητησε ποτε κατι τετοιο.

Συμπερασμα: για πολλες απο εμας , οχι, δε παιζει ρολο αν ο αλλος εχει αμαξι . Σιγουρα προσφερει μεγαλυτερη ευκολια αλλα σε καμια περιπτωση δε θα με οδηγουσε στο να απορρίψω καποιον.

Οσο για τα χρηματα και τις εκδρομες:μπορεις να κανεις απειρες εκδρομες με ελαχιστο κοστος. Τα χρηματα ως θεμα ειναι ενα τεραστιο κεφαλαιο.
Εκτος απο την περιπτωση που θες να το παιξεις καλο κοριτσι στην οποια περιπτωση το οχι σημαινει "θελω αλλα δεν θελω να νοιωσω ευκολη". Το οποιο δυστυχως ειναι προβλημα να εχεις υποψη σου. Μπορει εσυ να λες οχι και να εννοεις οχι αλλα μου εχει τυχει ΠΟΛΛΕΣ φορες να ακουσω "μα γιατι δεν καναμε κατι τοτε?" "γιατι δεν ηθελες, μου ειπες δεν ειναι καλη ιδεα" "ε δεν το εννοουσα!".

Βεβαια για να λεμε του στραβου το δικιο φαινεται και απο τη γλωσσα του σωματος. Παντως αυτο πρεπει να συνενοειθητε ολες μεταξυ σας να το κανετε ενα ISO να ξεμπερδευουμε

(κλαιω με το ISO :P )
Νομιζω οτι ανετα μπορεις να καταλαβεις απο τη γλωσσα του σωματος , απο τα μηνυματα και απο την ολη σταση οτι το οχι ειναι οχι ποσο μαλλον οταν σου εχει εξηγησει το αλλο ατομο οτι δεν ενδιαφερεται .
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

epote

Διάσημο μέλος

Ο epote αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Μια στις πεντε γυναικες ειναι θυμα βιασμου. Το αντιστοιχο για τους αντρες ειναι 1 στους 71. Επισης οι περσοτεροι βιασμοι αντρων γινονται απο αλλους αντρες.

Επισης δεν ξερω ουτε μια γυναικα που να μην εχει δεχθει καποια μορφη σεξουαλικης παρενοχλησης, απο τον τυπο που της δειχνει το καυλι του στο δρομο εως το μαλακα που της πιανει το κωλο στη δουλεια.

Νομιζω ειναι επαρκη προβληματα αυτα. Καποιος θα ισχυριζοταν δε οτι ακομα και αν πεις οτι ειναι αποτελεσμα του οτι δεν μας καθονται οπως και οποτε θελουμε η ποινη ειναι αναντιστοιχη της παραβασης.

Συμπερασμα: για πολλες απο εμας , οχι, δε παιζει ρολο αν ο αλλος εχει αμαξι . Σιγουρα προσφερει μεγαλυτερη ευκολια αλλα σε καμια περιπτωση δε θα με οδηγουσε στο να απορρίψω καποιον.

Ρε κοπελια σε λιγο θα μας πεις οτι σε ενδιαφερει η ειλικρινια, το χιουμορ, οι φιλοδοξιες, ο συναισθηματικος κοσμος, η καλοσυνη, το μυαλο και η ικανοτητα να σε συνεπαιρνει με το λογο του.

Ελεος, ο mystery δεν τα λεει ετσι στον devil. Ασε που στη τελικη το να αγορασεις ακριβο αυτοκινητο ειναι πιο ευκολο απο το να γινεις ολοκληρωμενος ανθρωπος με ενδιαφεροντα και προοπτικες.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Οσο για τα χρηματα και τις εκδρομες:μπορεις να κανεις απειρες εκδρομες με ελαχιστο κοστος.


ΠΑΟΚ εκδρομές ναρκωτικά έτσι μάθαμε από παιδιά. Άσχετο, γεια σας. :hehe:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,441 μηνύματα.
Ούτε με νοιάζει ούτε με αφορά τι "του έχει συμβεί και είναι λίγο πικραμένος". Ούτε και τον επέπληξα σαφώς. Συζήτηση κάνουμε, δεν γνωριζόμαστε ούτε θα γνωριστούμε. Τουλάχιστον αναγνωρίζεις ότι έχει μια εμπάθεια, κάτι είναι κι αυτό.

Τζόνι, κι ο άντρας αν είναι αξιοπρεπής και ενδιαφέρων μια χαρά ευκαιρίες έχει. Άλλο που δεν παίζει να συναντήσεις ποτέ κάποιον που να πιστεύει ότι δεν είναι αξιοπρεπής ή ενδιαφέρων.


Δεν λεω για τον Λάνσελοτ συγκεκριμενα απο εδω. Λέω γενικά για τον καθε εναν.

Δεν ειναι απαραιτητο να έχει μια εμπάθεια. Μπορει να εχει ενα προβλημα ο άνθρωπος να βρισκεται προσωρινά σε ενα αδιέξοδο και να βοηθησει περισσοτερο να τον ρωτησεις τι συνέβη για να καταλαβεις τι έγινε και αν μπορεις να τον βοηθησεις. Καλυτερο δεν ειναι να βοηθάμε ο ένας τον άλλον απο το να κυνηγιομαστε; ποια η αποψη σου σε αυτο ;

δηλαδη εσυ αν δεις κάποιος να έχει φρικάρει και να έχει ανεβει σε μια ταρατσα και να απειλει να πηδηξει θα του πεις πηδα δεν ενδιαφέρομαι αφου δεν εισαι φιλος μου; :loltooth: θα πας κοντά του και θα του πεις μην κανεις καμια τρέλα ρε φιλε εγω ενδιαφέρομαι να μάθω τι έχεις και εχεις καταληξει έτσι. Μπορω να σε βοηθησω να λυσεις το προβλημα σου.

καταλαβαινεις τωρα οτι δεν εφταιγαν οι απροσδοκητες γνωριμιες που ειχαμε τσακωθει κάποτε στο παρελθον αν και εντάξει εγω στην ηλικια σου ημουν χειροτερος εσυ εισαι μαλλον καλυτερη οποτε μεγαλώνοντας θα δεις και εσυ κάποια πραγματα οτι δεν ειναι άσπρο ή μαυρο. Μην παρεξηγηθεις για την ηλικια μικρουλα εισαι 19 χρονων.

Το ξερω οτι δεν αναφερεσαι σε εμενα αλλα θελω να πω κι εγω την αποψη μου η οποια λιγο πολυ ειναι ιδια με της Σοφιας. Ποτε μα ποτε δεν απαιτησα ο αλλος να εχει αμαξι παρόλο που μεχρι πριν ενα μηνα ζουσα εκτος πολης (τωρα ειμαι Erasmus , δε μετραει). Και ξερεις γιατι; Αρχικα γιατι δε θελω να εξαρτώμαι απο κανενα και γιατι πολυ απλα δεν ειναι υποχρεωμενος. Αν δεν υπαρχει μεταφορικο μεσο οκ , ας βγουμε πιο νωρις ή ας βγουμε στις 12 ας παρταρουμε μεχρι το πρωι και ας παρουμε το πρωτο λεωφορειο πχ.Θελω να πω οτι αμα θελεις να δεις τον αλλον λυσεις υπαρχουν. Αν δε θελει να ξεβολευτει ο απ'αυτος σου τοτε ισως δεν τον θελεις αρκετα .
Ενας πρωην μου ειχε αμαξι, ωστοσο ποτε δεν ειχα την απαιτηση ή την προσδοκία να με γυρισει σπιτι . Οταν ειχε τη δυνατοτητα (οικονομικη αλλα και χρονο) το προτεινε μονος του και το κανονιζαμε απο πριν. Επισης η βενζινη ειναι εξοδα ας μη το ξεχναμε . Προσωπικα νιωθω την αναγκη να συμβάλλω σε αυτα έμμεσα ή αμεσα . Γι'αυτο πχ τον κερνουσα που και που καμια μπυρα παρολο που δε μου ζητησε ποτε κατι τετοιο.

Συμπερασμα: για πολλες απο εμας , οχι, δε παιζει ρολο αν ο αλλος εχει αμαξι . Σιγουρα προσφερει μεγαλυτερη ευκολια αλλα σε καμια περιπτωση δε θα με οδηγουσε στο να απορρίψω καποιον.

Οσο για τα χρηματα και τις εκδρομες:μπορεις να κανεις απειρες εκδρομες με ελαχιστο κοστος. Τα χρηματα ως θεμα ειναι ενα τεραστιο κεφαλαιο.


(κλαιω με το ISO :P )
Νομιζω οτι ανετα μπορεις να καταλαβεις απο τη γλωσσα του σωματος , απο τα μηνυματα και απο την ολη σταση οτι το οχι ειναι οχι ποσο μαλλον οταν σου εχει εξηγησει το αλλο ατομο οτι δεν ενδιαφερεται .


Εντάξει αυτο το λές τωρα που εισαι και εσυ λιγο νεαρή! 22 χρονων! Οταν εισαι φοιτητρια στο κεντρο και μενεις εκει και βγαινετε ολα τα έχεις διπλα σου. Το αμαξι δεν φαντάζει και τοσο πολυτέλεια. Οι φοιτητες βολευονται μεταξυ τους ειναι σε άλλη φάση , καθως μεγαλώνεις ομως οι αναγκες αλλάζουν δεν μπορεις να διασκεδάζεις πλεον σαν φοιτητης και οπως ειπε και η @Himela δεν θα βγεις να πάς στα Γκουντυς.

Εγω δεν μπορω να βγω στις 12 και να παρτάρω μέχρι το πρωί και να περιμενω το μετρο να γυρισω σπιτι μου. Χθες βγήκα στη 1 πηγα πάρκαρα το αμαξι (σε υπογειο κλειστο πάρκιν εννοειται) 4 έφυγα να γυρισω. Θα περιμενα μέχρι τις 5 να πάρω το πρώτο λεωφορειο; :P

τέλοςπαντων εντάξει εσεις ξέρετε στη τελική δεν ειπαμε οτι κάτι ειναι υποχρεωτικο αλλα ειθισται και λογω ευγενειας και αν ενδιαφέρεσαι για την άλλη να μη πέσει σε μια λουμπα δεν την αφηνεις ολη νυχτα να κυκλοφορει μονη της. Στην Αθηνα έχει πολλες λουμπες σας έλεγα και για τα Εξάρχεια τις προαλλες και ειδες τι γινεται εκει κάτω.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Πρώτον δεν είμαι 19 (που και να ήμουν δηλαδή, επιχείρημα υπέρ σου δεν το λες), δεύτερον όλα αυτά που λες είναι τραβηγμένα απ' τα μαλλιά με αυτοκτονίες και ιστορίες για άγριους. Δεν με νοιάζει αν ο οποιοσδήποτε έχει πληγωθεί από κάποια σχέση και βγάζει πικρία, όπως δεν θα μετρούσε και για σένα να σου πει κάποια ότι δεν γουστάρει να γνωρίζει κόσμο γιατί είχε βγει κάποτε με έναν άγνωστο και την πάτησε. Τα διάφορα βιώματα του καθενός είναι σίγουρα μαθήματα αλλά δεν ευθύνονται για τις μελλοντικές του συνειδητές επιλογές, οι οποίες είναι και αυτές που κρίνουμε.
Λολ. Όλοι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο έχουμε πληγωθεί. Αλίμονο να κρατούσαμε μανιάτικο για τον μισό πληθυσμό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 5 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top