Γιατί οι άντρες...ενώ οι γυναίκες...;

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
whats your point? Θα επρεπε ο ντεβιλ (η οποιος) να ερθει να σε σωσει απο τον κινδυνο της υπαρξης σου?



Διαβασε αυτο το θρεντ και θα δεις οτι οι γυναικες κραζουν τους αντρες για αλλα πραγματα απο οτι οι αντρες για τις γυναικες, αλλα επειδη ταυτζεσαι με τους γυναικιους προβληματισμους τους αγνοεις. Συν το οτι οι αντρες ειναι περισοτεροι στα φορουμ. Κατα βαση γιατι δεν βρισκουν να γ@μ1σουν.

Οι αντρες εχουν προβλημα με την αποδοχη και την αποριψη οσον αφορα τις σεξουαλικες τους κινησεις οι γυναικες εχουν προβληματα αλλης φυσης. Δεν ειναι κατι καλυτερο η χειροτερο απο το αλλο, απλα διαφορετικο.


Το έγραψα γιατί θεωρώ αντίφαση να αναγνωρίζεται ότι είναι υπαρκτή και συνηθισμένη αυτή η συνθήκη (του πειράγματος, της παρενόχλησης, της απόπειρας βιασμού, του βιασμού), αλλά να μην γίνεται κατανοητή η καχυποψία που βγαίνει ως αντίδραση λόγω αυτής της συνθήκης.

Είπα ότι διάβασα τις πρόσφατες απαντήσεις σε αυτό το θρεντ. Δεν θα σχολιάσω απόψεις που εκφράστηκαν πριν από 8 χρόνια και πίσω. Συνήθως σε τέτοιες συζητήσεις θα πεταχτεί το "και εσείς κοιτάτε μόνο εμφάνιση" ως απάντηση στο "εσείς κοιτάτε λεφτά", αλλά και τα δυο τα θεωρώ εξίσου χαζά απλοϊκά, κρύβουν μια δόση αλήθειας αλλά όχι με τον τρόπο που εννοούνται.
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Νομιζω ειναι επαρκη προβληματα αυτα. Καποιος θα ισχυριζοταν δε οτι ακομα και αν πεις οτι ειναι αποτελεσμα του οτι δεν μας καθονται οπως και οποτε θελουμε η ποινη ειναι αναντιστοιχη της παραβασης.



Κανείς δεν λέει αυτό.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,957 μηνύματα.
Πρώτον δεν είμαι 19 (που και να ήμουν δηλαδή, επιχείρημα υπέρ σου δεν το λες), δεύτερον όλα αυτά που λες είναι τραβηγμένα απ' τα μαλλιά με αυτοκτονίες και ιστορίες για άγριους. Δεν με νοιάζει αν ο οποιοσδήποτε έχει πληγωθεί από κάποια σχέση και βγάζει πικρία, όπως δεν θα μετρούσε και για σένα να σου πει κάποια ότι δεν γουστάρει να γνωρίζει κόσμο γιατί είχε βγει κάποτε με έναν άγνωστο και την πάτησε. Τα διάφορα βιώματα του καθενός είναι σίγουρα μαθήματα αλλά δεν ευθύνονται για τις μελλοντικές του συνειδητές επιλογές, οι οποίες είναι και αυτές που κρίνουμε.
Λολ. Όλοι με τον έναν ή τον άλλον τρόπο έχουμε πληγωθεί. Αλίμονο να κρατούσαμε μανιάτικο για τον μισό πληθυσμό.


Ποσο εισαι 20; :P έπεσα έξω μερικους μήνες; μηπως ειχες και γενέθλεια; να σου ευχηθουμε ;

Που το ξέρεις οτι δεν θα μετρουσε; μου ειπε ποτε καμια σας κάτι τέτοιο και το πέρασα στοι ντουκου; σε έπιασα! Και ειναι η σειρά μου να σου πω οτι "πρεπει να κανεις συζητηση με βάση αυτα που σου ειπε κάποιος και οχι με αυτα που φαντάζεσαι" το ειχες πει και για μενα αυτο παλιοτερα (κραταω τεφτέρι επειδη ειμαι λιγο κομπλεξικος) :loltooth: :D
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Εν τω μεταξύ η Εχέμυθη για να πάει κέντρο της βγαίνει η παναγία, τι έχει δίπλα της και είναι βολικό δεν κατάλαβα. :look:
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,957 μηνύματα.
Το έγραψα γιατί θεωρώ αντίφαση να αναγνωρίζεται ότι είναι υπαρκτή και συνηθισμένη αυτή η συνθήκη (του πειράγματος, της παρενόχλησης, της απόπειρας βιασμού, του βιασμού), αλλά να μην γίνεται κατανοητή η καχυποψία που βγαίνει ως αντίδραση λόγω αυτής της συνθήκης.


Ναι αυτο το δέχομαι ειναι λογικό. Εχεις δικιο.

Αλλα καλο θα ειναι οταν σας πλησιάζει κάποιος και φαινεται λιγο ... σοβαρος να του δώσετε μια ευκαιρια αν σας αρέσει γιατι οπως ειπε και η φιλη μας η @Olivia ενα ποστ πιο πριν. Δεν πρέπει να μένουμε στο παρελθον!
 

SkyBlu

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η SkyBlu αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 243 μηνύματα.
Αυτό που λες στην αρχή συμβαίνει επειδή οι γυναίκες είναι πλέον αρκετά πιο απελευθερωμένες στο φλερτ και γενικά στο σεξ κατά την άποψη μου. Καλύπτουν πιο εύκολα αυτήν την ανάγκη και για αυτό οι άνδρες καταλήγουμε να γκρινιάζουμε παραπάνω. Οι γυναίκες επίσης παίρνουν πολύ πιο εύκολα ανταπόκριση και γενικά επιβεβαίωση. Λογικό δεν είναι να μπερδεύεσαι και να σου βγαίνει σε γκρίνια αν είσαι ένας οκευ τύπος και με αρκετά ενδιαφέροντα ωστόσο δεν μπορείς να βρεις κάποια ανταπόκριση από κάπου; Είναι κάτι που οι γυναίκες με βάση την εμπειρία μου βιώνουν σε πολύ μικρότερο βαθμό.


Αν πάρω αυτό σαν δεδομένο, δεν θα είχε και το αντίστοιχο αντίκτυπο στους άντρες; Θεωρητικά δεν θα ήταν πιο εύκολο για τους άντρες να βρουν μεγαλύτερη ανταπόκριση στο φλερτ αφού πια είναι απενοχοποιημένο;
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,957 μηνύματα.

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Το έγραψα γιατί θεωρώ αντίφαση να αναγνωρίζεται ότι είναι υπαρκτή και συνηθισμένη αυτή η συνθήκη (του πειράγματος, της παρενόχλησης, της απόπειρας βιασμού, του βιασμού), αλλά να μην γίνεται κατανοητή η καχυποψία που βγαίνει ως αντίδραση λόγω αυτής της συνθήκης.


Αμφιβάλλω ότι συνδέονται αυτά τα δυο.
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ποσο εισαι 20; :P έπεσα έξω μερικους μήνες; μηπως ειχες και γενέθλεια; να σου ευχηθουμε ;

Που το ξέρεις οτι δεν θα μετρουσε; μου ειπε ποτε καμια σας κάτι τέτοιο και το πέρασα στοι ντουκου; σε έπιασα! Και ειναι η σειρά μου να σου πω οτι "πρεπει να κανεις συζητηση με βάση αυτα που σου ειπε κάποιος και οχι με αυτα που φαντάζεσαι" το ειχες πει και για μενα αυτο παλιοτερα (κραταω τεφτέρι επειδη ειμαι λιγο κομπλεξικος) :loltooth: :D

Οχι, αλλά έχω γενέθλια Κυριακή του Πάσχα αν θέλεις να το σημειώσεις κι αυτό στο τεφτέρι.

Ακόμα κι αν μετρούσε, δεν θα έπρεπε, αυτό είναι το πόιντ μου.
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,957 μηνύματα.
Η Εχέμυθη ειναι οτι λέει και το ονομα της. Οποτε δεν μας έχει πει που μένει. :(
 

Johnny15

Επιφανές μέλος

Ο Γιάννης? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Άεργος/η και μας γράφει απο Γερμανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 12,749 μηνύματα.
Αν πάρω αυτό σαν δεδομένο, δεν θα είχε και το αντίστοιχο αντίκτυπο στους άντρες; Θεωρητικά δεν θα ήταν πιο εύκολο για τους άντρες να βρουν μεγαλύτερη ανταπόκριση στο φλερτ αφού πια είναι απενοχοποιημένο;


Όχι. Γιατί να ήταν; Δες το από την ατομική πλευρά του καθενός.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,957 μηνύματα.
Είπε ότι δεν έχει απαίτηση αμαξιού άσχετα αν μένει εκτός πόλης. Εκτός αν δεν διάβασες το ποστ. :look:


Το εκτος πόλης στην Αθηνα ειναι σχετικο εχει πολλες γειτονιες και πολεις. Δεν ειναι Θεσσαλονικη :D

Οχι, αλλά έχω γενέθλια Κυριακή του Πάσχα αν θέλεις να το σημειώσεις κι αυτό στο τεφτέρι.

Ακόμα κι αν μετρούσε, δεν θα έπρεπε, αυτό είναι το πόιντ μου.


Θα το σημειωσω να σου πω χρονια πολλά. Κανα γλυκο θα κεράσεις ;

Nαι εγω κρινω αν θα μετρουσε ή οχι. Σε μενα μπορει να μετρουσε. Δικο σου ποιντ ειναι αυτο οχι δικο μου.
 

Lancelot

Περιβόητο μέλος

Ο Lancelot αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,548 μηνύματα.
Κάποια στιγμή πρέπει να αρχίσεις να κάνεις συζήτηση απαντώντας σε πράγματα που όντως έχει υποστηρίξει ο συνομιλητής σου και όχι σε πράγματα που υπέθεσες ή κατάλαβες από μόνος σου.
Αυτό που υποστήριξα είναι ότι βλαμμένοι και επιφανειακοί υπάρχουν παντού. Όπου υπάρχει συσχέτιση δεν υπάρχει απαραίτητα και σχέση αιτιου-αποτελεσματος. Αν γνώριζα έναν τύπο που κατηγορεί τις γυναίκες όπως τις κατηγορείς εδώ, που παραληρούσε ότι όλες κοιτάνε το πορτοφόλι και θέλουν αμάξια και λούσα προφανώς δεν θα γουσταρα να ξαναβρεθούμε. Πιθανότατα θα ήταν και μπατίρι αλλά δεν θα ήταν αυτός ο λόγος που δεν θα τον ήθελα, βλέπεις τη διαφορά;
Κάποια στιγμή οφείλεις να προσέχεις τις λέξεις που χρησιμοποιείς . Δεν υπέθεσα και δεν κατάλαβα κάτι μόνος μου .Μόνη σου το έγραψες .
Αν θες να συνεχίσουμε τη συζήτηση να ξαναδιαβάσεις τι έχω γράψει με προσοχή . Και με συγχωρείς έχετε το αλάθητο ; Ή μήπως σε δυσκόλεψα στην αντιπαράθεση γράφοντας την πραγματικότητα ; Αν είδες κατηγορίες μάλλον έχεις τη μύγα και μυγιάζεσαι .
Κοιταξε να δεις ! Δεν ειναι θέμα πριγκιπέσσας αν η κοπελα εχει πιει 2-3 ποτάκια και ειναι λιγο ζαλισμένη (οχι μονο απο την παρουσια μου βεβαια) θα την αφηνες να πάει σπιτι μονη της ή να μπει σε ταξιτζη μέσα; στις 3 η ώρα τα ξημερώματα; χθες το βράδυ βάδισα λιγο μονος μου Μοναστηράκι και πέριξ πιο πισω μου ηταν μια παρέα απο 3-4 μαυριδερους που μιλουσανε αραβικα πιο μπροστα κάτι κοπελες ειχαν ανοιξει το βήμα τους.

Εγω δεν φοβηθηκα πάντως να κυκλοφορησω εκεινη την ωρα μονος μου στα στενα της Αθηνας η ωρα ηταν 1 και μετά τα μεσάνυχτα και μολις ειχα φταει για το βραδινο ποτάκι. Αλλα για μια κοπελα ειναι διαφορετικο. Και σαν συντροφος στο ραντεβου εστω ειθισται να εξασφαλισεις οτι θα γυρισει σπιτι της. Επισης εχω γραψει παλαιοτερα οτι αν προκυψει κάτι απροσμενο θα εμπλακώ. Ακομα και χθες βράδυ πέρασε απο το μυαλο μου η σκεψη πως αν αυτοι οι ξένοι την πέφτανε στις μπροστινές στην Ερμου (κατηφοριζοντας προς Κεραμεικο) και πάλι θα έπρεπε να εμπλακώ. Τελοςπαντων δεν ειναι θεμα πριγκιπεσας αλλα αν ο τυπος που βγαινει με μια κοπελα εξω δεν μπορει ουτε να την προφυλαξει σε 2-3 βασικές λεπτομέρειες τοτε καλυτερα να μεινει σπιτι του μέχρι να μεγαλώσει και οχι απαραιτητα σωματικά ή ηλικιακά.




Θα μπορουσες να τον ρωτησεις τι του έχει συμβει και φαινεται λιγο πικραμενος απο το να τον μαλώσεις και να τον επιπλήξεις. Ειναι και αυτο μια επιλογη την οποια δεν έχω δει να επιλέγετε :P
Devil δεν έχει συμβεί κάτι .
Διάβασα τις προηγούμενες σελίδες και είπα να πω τα πράγματα με το όνομά τους . Ισότητα δεν θέλουν ;
Τι να σου πω ρε Devil, εγώ όσες φορές έχω φάει χυλόπιτα δεν κάθισα να το φιλοσοφήσω τόσο.

Αυτό που έχει ενδιαφέρον είναι ότι ο Devil αναγνώρισε ότι μια γυναίκα μόνη της το βράδυ στο δρόμο, και δη αν είναι (ελαφρώς) μεθυσμένη, είναι εύκολος στόχος για παρενόχληση μέχρι και βιασμό, και ο Lancelot ρωτάει γιατί κάποιες γυναίκες βλέπουν καχύποπτα ή/και εχθρικά το καμάκι στο δρόμο. Είναι η καχυποψία αυτή επίπλαστη ή σνομπισμός; ή σιχαμένος φεμινισμός;
Καλά για τον φεμινισμό δεν βρίσκω λόγο ύπαρξης οπότε επιλέγω καχυποψία .
Ούτε με νοιάζει ούτε με αφορά τι "του έχει συμβεί και είναι λίγο πικραμένος". Ούτε και τον επέπληξα σαφώς. Συζήτηση κάνουμε, δεν γνωριζόμαστε ούτε θα γνωριστούμε. Τουλάχιστον αναγνωρίζεις ότι έχει μια εμπάθεια, κάτι είναι κι αυτό.

Τζόνι, κι ο άντρας αν είναι αξιοπρεπής και ενδιαφέρων μια χαρά ευκαιρίες έχει. Άλλο που δεν παίζει να συναντήσεις ποτέ κάποιον που να πιστεύει ότι δεν είναι αξιοπρεπής ή ενδιαφέρων.


Ποια εμπάθεια ; χαχαχαχα Συζήτηση κάνουμε απλώς δεν μπορείς να αποδεχθείς την πραγματικότητα .
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Μια στις πεντε γυναικες ειναι θυμα βιασμου. Το αντιστοιχο για τους αντρες ειναι 1 στους 71. Επισης οι περσοτεροι βιασμοι αντρων γινονται απο αλλους αντρες.

Επισης δεν ξερω ουτε μια γυναικα που να μην εχει δεχθει καποια μορφη σεξουαλικης παρενοχλησης, απο τον τυπο που της δειχνει το καυλι του στο δρομο εως το μαλακα που της πιανει το κωλο στη δουλεια.

Νομιζω ειναι επαρκη προβληματα αυτα. Καποιος θα ισχυριζοταν δε οτι ακομα και αν πεις οτι ειναι αποτελεσμα του οτι δεν μας καθονται οπως και οποτε θελουμε η ποινη ειναι αναντιστοιχη της παραβασης.



Ρε κοπελια σε λιγο θα μας πεις οτι σε ενδιαφερει η ειλικρινια, το χιουμορ, οι φιλοδοξιες, ο συναισθηματικος κοσμος, η καλοσυνη, το μυαλο και η ικανοτητα να σε συνεπαιρνει με το λογο του.

Ελεος, ο mystery δεν τα λεει ετσι στον devil. Ασε που στη τελικη το να αγορασεις ακριβο αυτοκινητο ειναι πιο ευκολο απο το να γινεις ολοκληρωμενος ανθρωπος με ενδιαφεροντα και προοπτικες.
Ειλικρινα δε ξερω τι γνωμη εχουν ορισμενοι αντρες για το γυναικειο φυλο ουτε τις απαιτησεις του καθενος. Εχω ακουσει τρελες για τα δικα μου δεδομενα τοσο απο αγορια οσο και απο κοριτσια.

Αν απευθυνεται καποιος σε κοπελες που ψαχουν ακριβα αυτοκινητα κλπ τοτε ναι θα βρει καποια με τις ανάλογες απαιτησεις. Δε σημαινει ομως οτι ολοι θελουμε τα ιδια πραγματα.
Εντάξει αυτο το λές τωρα που εισαι και εσυ λιγο νεαρή! 22 χρονων! Οταν εισαι φοιτητρια στο κεντρο και μενεις εκει και βγαινετε ολα τα έχεις διπλα σου. Το αμαξι δεν φαντάζει και τοσο πολυτέλεια. Οι φοιτητες βολευονται μεταξυ τους ειναι σε άλλη φάση , καθως μεγαλώνεις ομως οι αναγκες αλλάζουν δεν μπορεις να διασκεδάζεις πλεον σαν φοιτητης και οπως ειπε και η @Himela δεν θα βγεις να πάς στα Γκουντυς.

Εγω δεν μπορω να βγω στις 12 και να παρτάρω μέχρι το πρωί και να περιμενω το μετρο να γυρισω σπιτι μου. Χθες βγήκα στη 1 πηγα πάρκαρα το αμαξι (σε υπογειο κλειστο πάρκιν εννοειται) 4 έφυγα να γυρισω. Θα περιμενα μέχρι τις 5 να πάρω το πρώτο λεωφορειο; :P

τέλοςπαντων εντάξει εσεις ξέρετε στη τελική δεν ειπαμε οτι κάτι ειναι υποχρεωτικο αλλα ειθισται και λογω ευγενειας και αν ενδιαφέρεσαι για την άλλη να μη πέσει σε μια λουμπα δεν την αφηνεις ολη νυχτα να κυκλοφορει μονη της. Στην Αθηνα έχει πολλες λουμπες σας έλεγα και για τα Εξάρχεια τις προαλλες και ειδες τι γινεται εκει κάτω.

Εδω ειναι που γελαει και το παρδαλο κατσικι! Οπως ανεφερα μενω εκτος πολης που σημαινει οτι στην καλυτερη περιπτωση ειμαι σε μια ωρα στο κεντρο. Που σημαινει οτι οντως ενδιαφερομαι για καποιον(ερωτικα ή φιλικα) οταν μου παιρνει τοση ωρα για να τον δω. Οι αναγκες μου δε θα αλλαξουν , το πολυ πολυ να βγαλω διπλωμα και να παρω αμαξι ή να νοικιασω καπου στο κεντρο οταν θα εχω τη δικη μου δουλεια. Οταν εχεις οικογενεια κλπ σιγουρα το αμαξι ειναι ζωτικής σημασιας . Αλλα αυτο ειναι ενα αλλο κεφαλαιο , σωστα ?
 

Guest 092312

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 19,957 μηνύματα.
Εδω ειναι που γελαει και το παρδαλο κατσικι! Οπως ανεφερα μενω εκτος πολης που σημαινει οτι στην καλυτερη περιπτωση ειμαι σε μια ωρα στο κεντρο. Που σημαινει οτι οντως ενδιαφερομαι για καποιον(ερωτικα ή φιλικα) οταν μου παιρνει τοση ωρα για να τον δω. Οι αναγκες μου δε θα αλλαξουν , το πολυ πολυ να βγαλω διπλωμα και να παρω αμαξι ή να νοικιασω καπου στο κεντρο οταν θα εχω τη δικη μου δουλεια. Οταν εχεις οικογενεια κλπ σιγουρα το αμαξι ειναι ζωτικής σημασιας . Αλλα αυτο ειναι ενα αλλο κεφαλαιο , σωστα ?


Καλώς εντάξει. Αφου αυτη ειναι η θέση σου εγω δεν εχω λογο να διαφωνησω. Δεν προσεξα οτι μένεις εκτος πολης. Και εγω ειμαι εκτος πολης στα προάστια.

Ειναι άλλο κεφάλαιο ναι. Ενα λεπτο ομως. Μένεις στην Αττικη;;;
 

CiNeFiL

Διακεκριμένο μέλος

Η CiNeFiL αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Νορβηγία (Ευρώπη). Έχει γράψει 7,229 μηνύματα.
Κατα βαση γιατι δεν βρισκουν να γ@μ1σουν.


ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧ εεπιτελους καποιος το πε! that realism though...
GIVE THAT MAN A COOKIE AND THE REST A PUSSY



(και πριν αρχισουν να με βομβαρδιζουν ολοι γιατι ειμαι σιγουρη οτι αυτο θα γινει, το πουσι γενικο κ αοριστο, οσο πιστευω οτι κοπαναει η αγαμια τους " καρχιες ολες κυνηγανε μονο το κασερι" αλλα τοσο κοπαναει και τις "αλητες χοιροι δεν μου αξιζει κανενας σας")
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Καλώς εντάξει. Αφου αυτη ειναι η θέση σου εγω δεν εχω λογο να διαφωνησω. Δεν προσεξα οτι μένεις εκτος πολης. Και εγω ειμαι εκτος πολης στα προάστια.

Ειναι άλλο κεφάλαιο ναι. Ενα λεπτο ομως. Μένεις στην Αττικη;;;


Ειμαι Ερασμους Σλοβακια αυτη τη στιγμη και μενω 5 λεπτα με το λεωφορειο απο το κεντρο και επιτελους απολαμβανω τη ζωη μου μακρια απο τον ΟΑΣΘ (ακυρο αλλα ηθελα τοσο πολυ να μοιραστω τη χαρα μου μαζι σας :P ). @Gate4 νομιζω μπορεις να με νιωσεις!
Θεσσαλονικη προαστια μενω κανονικα
 
Τελευταία επεξεργασία:

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Το εκτος πόλης στην Αθηνα ειναι σχετικο εχει πολλες γειτονιες και πολεις. Δεν ειναι Θεσσαλονικη :D
Καλά εκεί που μένεις εσύ έχει 30k λιγότερους κατοίκους από τη συνοικία της Θεσσαλονίκης που μένω εγώ αλλά βλέπεις, θέμα δεν το κάνω. Στην Αθήνα το θετικό είναι ότι μπορεί να είσαι μακριά από το κέντρο αλλά να βολεύει το μετρό. Η Εχέμυθη εκεί που μένει με οασθ πρέπει να κάνει ασκήσεις ηρεμίας για να μη της σπάσει το νευρικό της σύστημα η μαλακία που δέρνει τα λεωφορεία μας. Πέρα από τα κυκλοφοριακά βεβαία ήθελα να πω ότι δεν πρόσεξες τι σε είπε και έβγαλες το συμπέρασμα ότι έχει τα πάντα δίπλα της.
@Εχέμυθη μάλλον όχι γιατί εμένα δεν με βγαίνει τόσο η πίστη το κόβω και ποδαράτο πλέον :hehe:
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top