Γιώργος Καπουτζίδης - Νέα Σειρά «Σέρρες»

akikos

Επιφανές μέλος

Ο Ανδρέας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 11,858 μηνύματα.
To πρόβλημα με την προτελευταία σειρά του Καπουτζίδη (εθνική Ελλάδας) είναι ότι ήταν πνιγμένο στην πολιτική ορθότητα σε τέτοιο βαθμό που η σειρά δεν βλεπόταν.

Kάτι μου λέει ότι και στις Σέρρες έχει ακολουθήσει αυτή την τακτική. Όταν την δω τη σειρά θα επανέλθω.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,993 μηνύματα.
Να γράψω και κάτι που αφορά στο αμιγώς καλλιτεχνικό κομμάτι. Ο Γιώργος Γάλλος στον ρόλο του πατέρα λογικά θα τα σπάει υποκριτικά. Έχω επιφυλάξεις για τον Πάνο Νάτση που παίζει τον γιο, καθώς τον θεωρώ λίγο άχρωμο.
Πάνος Νάτσης; Αυτός που σκοτώθηκε με την μηχανή του;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,117 μηνύματα.
Άλλο ρώτησα βρε παιδιά. Ούτε 3 μήνες πριν δε σκοτώθηκε το παιδί και βιάστηκαν να την αρχίσουν τώρα στο τέλος της σεζόν. Μού κακοφάνηκε.
 

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,608 μηνύματα.
Συμφωνείτε που ξεκίνησε η σειρά τόσο σύντομα μετά τον τόσο άδικο θάνατο του πρωταγωνιστή της; Εγώ θα ήθελα από σεβασμό στους δικούς του να περιμένουν κάνα χρόνο...
Τόσο σύντομα όχι δεν συμφωνώ. Ας περίμεναν 6-7 μήνες ακόμη.
 

juste un instant

Επιφανές μέλος

Ο Βασίλης αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αφρική. Έχει γράψει 29,993 μηνύματα.
Eχει γυριστεί όλη η σειρά ή κάποιος θα αντικαταστήσει τον Πάνο Νάτση;
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,117 μηνύματα.

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Όταν σκοτώθηκε μόλις είχαν τελειώσει τα γυρίσματα. Ήδη παίζεται η σειρά.
Το είχαν πει ότι θα είναι δύσκολο όλο αυτό αλλά τρέχουν συμφωνίες με τα κανάλια και ότι η οικογένεια καταλαβαίνει...

Δεν θυμάμαι που το είχα διαβάσει να το ξαναβάλω αλλά συζητήθηκε..

Ειπαν πως ξέρουν πως η δουλειά του καλλιτέχνη σε τέτοιες περιπτώσεις είναι πολυ δύσκολη και η οικογενεια τον στηρίζει...
Το βλεπει αλλιώς σαν φόρος τιμής...

Εδώ χάνουν πολυ δικά τους άτομα τα κηδευουν και την επομενη είναι πάνω σε ένα σανίδι ή μια πίστα και προσπαθούν να διασκεδάσουν τον κόσμο...
Λίγο διαφορετικό αλλά απεικονίζει πως όσοι είναι μέσα σε αυτό ξέρουν και κατανοούν..

Άλλωστε κάτι τέτοιο είχε συμβεί και με την σειρά "Βασιλειαδες " που είχε σκοτωθεί ξαφνικά ο Πρωτοπαπας...
 

camil

Πολύ δραστήριο μέλος

Η camil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 800 μηνύματα.
Ωραία συνέντευξη.
 

Himela

Συντονίστρια

Η Himela αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 31,117 μηνύματα.
Και αφού τα κορόιδα πληρώσανε για να τη δούνε με χρήματα τώρα θα τη βάλουν δωρεάν χαχαχα καλό ε
 

Resaldis

Δραστήριο μέλος

Ο Resaldis αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μελισσοκόμος και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 784 μηνύματα.

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,878 μηνύματα.
Έβαλα χθες το κουπόνι του myΔΕΗ και έχω 9 μήνες δωρεάν antenna plus!

Το ξεκίνησα!

Οι αγαπημένοι μου χαρακτήρες (έχω δει μέχρι το 3ο μισό επεισόδιο), οι κλασικοί κακοί της σειράς, η θεία και η αδελφή του πρωταγωνιστή. :lol:

Η νεκρή μητέρα που εμφανίζεται πολύ με συγκινεί :cry_x:
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Έβαλα χθες το κουπόνι του myΔΕΗ και έχω 9 μήνες δωρεάν antenna plus!

Το ξεκίνησα!

Οι αγαπημένοι μου χαρακτήρες (έχω δει μέχρι το 3ο μισό επεισόδιο), οι κλασικοί κακοί της σειράς, η θεία και η αδελφή του πρωταγωνιστή. :lol:

Η νεκρή μητέρα που εμφανίζεται πολύ με συγκινεί :cry_x:
Υπέροχη σειρά πραγματικα!
Και εμένα μαρεσει η θεία πολύ, όλοι οι χαρακτήρες βασικά!
Απορώ στη 2η σεζόν πως θα το κάνουν με την απώλεια..

Την έχει και στο νετφλιξ τη σειρά παρεπιμπτοντως
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,878 μηνύματα.

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,843 μηνύματα.
Υπέροχη σειρά πραγματικα!
Και εμένα μαρεσει η θεία πολύ, όλοι οι χαρακτήρες βασικά!
Απορώ στη 2η σεζόν πως θα το κάνουν με την απώλεια..

Την έχει και στο νετφλιξ τη σειρά παρεπιμπτοντως
Διάβασα κάπου ότι η 2η σεζον μάλλον θα είναι για τη ζωή της Μαριλού, την κολλητή του πρωταγωνιστή.
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Η Γιούλη Τσαγκαράκη ως θεία Σταματίνα είναι όλα τα ευρώ. Ο Θεός τον φύλαξε τον Καπουτζίδη και δεν μπορούσε να ανέβει στις Σέρρες για το απαιτούμενο χρονικό διάστημα των γυρισμάτων εκεί η Ελένη Γερασιμίδου, που ήταν η 1η επιλογή για τον ρόλο. Δεν της πάει. Ήθελε μια πιο νέα και λιγότερο "βαριά" (δεν εννοώ στα κιλά) ηθοποιό ο συγκεκριμένος ρόλος για ν' απογειωθεί. Δεύτερη φορά που "σώζεται" από τη Γερασιμίδου ο Γιώργης, καθώς, όπως ο ίδιος έχει δηλώσει θέλει πολύ να συνεργαστεί μαζί της (η πρώτη φορά που της είχε κάνει πρόταση ήταν στο "παρα 5" κι εκείνη το είχε απορρίψει το σενάριο, καθώς δεν της πολυάρεσε - μπράβο Ελένη, κούκλα μου!).

Το σενάριο της β σεζόν είναι γραμμένο, αλλά πάγωσαν τα γυρίσματα, καθώς σχεδόν όλο το καστ είναι απασχολημένο με άλλες δουλειές. Ο ρόλος του συγχωρεμένου του Νάτση προφανώς και θ'αντικατασταθεί. Ονόματα έχουν πέσει στο τραπέζι (είχαν ακουστεί τα ονόματα των Δ. Γκοτσόπουλου και Ε. Γεωργόπουλου), αλλά δεν έχει παρθεί απόφαση ακόμα.
 

Scandal

Διαχειριστής

Ο Πέτρος αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένος. Είναι 35 ετών, επαγγέλεται Web developer και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 16,878 μηνύματα.
Η Γιούλη Τσαγκαράκη ως θεία Σταματίνα είναι όλα τα ευρώ.
Εγώ πρώτη φορά τη βλέπω ως ηθοποιό / δεν τη θυμάμαι κάπου αλλού.
Ωχ, δεν θα άντεχα Γερασιμίδου στο ρόλο της θείας, τη θεωρώ πολύ mainstream και γνωστή ηθοποιό! Έδωσε άλλον αέρα η Γιούλη στο ρόλο, είδαμε κάτι πιο φρέσκο.
 

rafaela11

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ραφαηλία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 1,877 μηνύματα.
Έδωσε άλλον αέρα η Γιούλη στο ρόλο.
Πραγματικά!

Επίσης προσωπικά μου άρεσε πολύ που έδειξε με μια όμορφη ματιά τις Σέρρες! Είναι όμορφο μέρος με πολλά ωραία χωριά, αρκετά αδικημένη! Ειναι κοντά το χωριό μου σχετικά και η Θεσσαλονίκη και χάρηκα που είδαμε κάτι στα πιο βόρεια. :)
 

Lasher

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Lasher αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 1,918 μηνύματα.
Εγώ πρώτη φορά τη βλέπω ως ηθοποιό / δεν τη θυμάμαι κάπου αλλού.
Ωχ, δεν θα άντεχα Γερασιμίδου στο ρόλο της θείας, τη θεωρώ πολύ mainstream και γνωστή ηθοποιό! Έδωσε άλλον αέρα η Γιούλη στο ρόλο, είδαμε κάτι πιο φρέσκο.

Ούτε εγώ την ήξερα πριν, είναι αληθινό εύρημα, χεχε! Ήταν συμμαθήτρια του Καπουτζίδη στον ΙΑΣΜΟ, αν και μετά πέρασε και στη σχολή του Εθνικού, στην οποία υπήρξε συμμαθητρια του Γ. Γάλλου. :lol: Πέρσι και φέτος παίζει σε αυτό το σαπούνι του APLHA,τον "Παράδεισο των κυριών", αλλά δεν έχω κάτσει καθόλου να δω τι ρόλο κάνει. :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top