Γραφικός χαρακτήρας

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Να μια σελίδα από εργασία που έκανα πριν ένα μήνα περίπου. Απλά να πω πως μερικές φορές βαριέμαι να γράφω και άλλες νιώθω πως θέλω να ζωγραφίσω με τα γράμματα μου.
20201223_170254.jpg
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Χρειάζεσαι γυαλιά κι εσύ όπως το περίμενα :P
Εχω δει χειροτερα πιστεψε με, να μου δινουν παραγγελια και να μη καταλαβαινω τι γραφει😂😂😂 γιαυτο το ωραια παει να πει διαβαζεται ευχαριστα δεν ειναι ορνιθοσκαλισμα αυτο θελω να πω, για παραδειγμα εγραφε το 9 σα να ειναι Ρο το καταλαβαίνεις? Και ηθελε να βγαλω παραγγελια😂😂😂οποτε και ο @Skiyo και εσυ διαβάζονται ευχαριστα.
Δεν μενεις πανω απο ενα γραμμα να λες αυτο τωρα τι ειναι? Αλλο να γραφεις αφηρημενες σκεψεις να το καταλαβω αλλα να δινει ο αλλος παραγγελια να περαστει στο κομπιουτερ και τα γραμματα ηταν έτσι το εννια Ρο. Τα ειδα ολα😂😂😂
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Χρειάζεσαι γυαλιά κι εσύ όπως το περίμενα :P
Θα στα βαλω εγω τα γυαλια αλλα αυτο δεν ειναι του παρόντος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Να μια σελίδα από εργασία που έκανα πριν ένα μήνα περίπου. Απλά να πω πως μερικές φορές βαριέμαι να γράφω και άλλες νιώθω πως θέλω να ζωγραφίσω με τα γράμματα μου. View attachment 73343
Κι εσυ τα γραφεις να διαβαζονται, μια χαρα ειναι! 👍😊
Κοιταξε στις παραδοσεις δεν μπορεις να γραφεις καλλιγραφια γραφεις για να προλαβεις αυτα που λεει ο καθηγητης επομενο ειναι, και τα δικα μου της παράδοσης βγηκαν να πεταριζουν😂😂
Μια χαρα απο μενα👍
 

Giannoutas

Διάσημο μέλος

Ο Giannoutas αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 2,313 μηνύματα.
Δεν είναι από παράδοση. Εργασία είναι, με την ησυχία μου τα έγραφα.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@Skiyo
Εγω απο αυτο καταλαβα οτι εισαι του πρακτικου περισσοτερο δηλ πραγματα και ανθρωπους θες να τα βλεπεις στην πραξη πως εκδηλώνονται.
Ατομο που παταει σε σταθερες βασεις θα ελεγα, εισαι του προγραμματος οταν αυτο σου βγαίνει και σου αρεσει να ονειρευεσαι να κανεις σχεδια για το μέλλον, αυτη ειναι η δικη μου διαπιστωση. 😊
Διορθωσε με αν κανω λαθος
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,824 μηνύματα.
Που να δείτε το γραφικό χαρακτήρα του κολλητού μου είναι σαν να γράφει σε γραμμική β , μου έχει βγάλει τα μάτια στη αρχή αλλά τώρα συνήθισα το γραφικο χαρακτήρα του και να μπορώ να διαβάζω κάπως τις συνταγές γιατρών αν μου χρειαστεί. Βεβαία ο κολλητός μου δεν είναι από Ελλάδα αλλά στα αγγλικά είναι λίγο πιο κατανοητά τα γράμματα του
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Αυτό έχει ενδιαφέρον γιατί δεν έχω διαβάσει πολλά σου ποστ και δε σ' έχω ψυχολογήσει, επομένως δεν είμαι προκατειλημμένη όπως ήμουν με την εβανεσενς που μερικά τα περίμενα εκ των προτέρων.

Καταρχάς υπάρχουν πολλά σημάδια εσωστρέφειας στο γραπτό σου. Μικρά σχετικά γράμματα, κλίση προς τα αριστερά και καλά κλεισμένα α και ο (μάλιστα βλέπω σε κάποια σημεία έχεις κάνεις διπλό κύκλο). Επειδή όμως έχω δει και μικρότερα γράμματα, ας πούμε τα δικά σου μέτρια που δείχνει ότι είσαι προσαρμοστικός και συνεργάσιμος. Τα κεφαλαία σου επίσης είναι εμφανώς μεγαλύτερα από τα πεζά, που δείχνει αυτοεκτίμηση. Το τ σου το γράφεις με πολλούς διαφορετικούς τρόπους (αν και εδώ κανονικά χρειάζομαι μεγαλύτερο κείμενο για να το επαληθεύσω) που προδίδει ευστροφία αλλά αστάθεια αυτοελέγχου (το ίδιο και η διαφορετική κλίση σε μερικά γράμματα ή λέξεις, όπως το "Ορίστε" στην τελευταία παράγραφο ή το "θέμα" ακριβώς από πάνω).

Αφήνεις μεγάλα κενά ανάμεσα στις λέξεις που δηλώνει άνθρωπο που του αρέσει η μοναξιά του και θέλει την ελευθερία του. Ενδεχομένως να μην ευχαριστιέσαι να βρίσκεσαι με πολύ κόσμο ταυτόχρονα. Τα κενά ανάμεσα στις σειρές (αν και εδώ θα βοηθούσε χαρτί χωρίς γραμμές) μου φαίνονται επίσης μεγάλα, που δηλώνει ανεξαρτησία, μοναχικότητα αλλά και αντικειμενικότητα, αμεροληψία. Σε σχέση με τη μέση ζώνη (α,ο,υ,ι,κ, γενικά ό,τι δεν προεκτείνεται προς τα πάνω ή προς τα κάτω), η κάτω ζώνη (οι θηλιές προς τα κάτω, γ, ρ, μ, ό,τι είπα πριν) είναι αρκετά τονισμένη, άρα έχεις έντονο ερωτισμό, ανάγκη για σωματική άσκηση ή/και υλικές ανάγκες. Η άνω ζώνη σου μ' έχει καρακαταμπερδέψει γιατί τα μισά τα χεις τραβήξει προς τα πάνω και τα μισά όχι, αλλά γενικά δείχνει πόσο ελεύθερη αφήνεις τη φαντασία σου, με τα δύο άκρα να είναι εντελώς πρακτικός και εντελώς ονειροπαρμένος. Εγώ θα υποθέσω ότι είσαι κάπου στη μέση, ρεαλιστής αλλά έχεις και τις στιγμές ονειροπόλησής σου, έχεις και τις φιλοδοξίες σου.


Η πίεση φαίνεται αρκετά έντονη, που δηλώνει ενέργεια, αντοχή, αποφασιστικότητα και ζωηρή λίμπιντο. Αν κρίνω από κάποια σημεία που το στυλό αφήνει αχνή γραμμή, γράφεις γρήγορα, άρα αυτό δείχνει ευστροφία και διεισδυτική σκέψη. Τα γράμματά σου σχηματίζουν αρκετές γωνίες (αιχμηρά ν, τριγωνικές θηλιές στο γ),που δείχνει μια αιχμηρή προσωπικότητα.




@EvanescenceQ Ξέχασα να σου πω ότι κάνεις μεγάλους τόνους, που σημαίνει ότι δίνεις σημασία στη λεπτομέρεια. Και ναι, περίμενα σε γενικές γραμμές μεγάλα, στρογγυλά γράμματα, που δείχνουν ευθύτητα και ειλικρίνεια.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Share your wisdom witch. And speak only the truth.

View attachment 73345
Για σενα αυτο που βλεπω γιατί βλεπω κενα, σα να εχεις δυο πραγματικοτητες. Τη μια που εισαι κανονικος και στην αλλη που αισθανεσαι λιγο υπερηρωας να το πω ετσι γιατί μπορεις και δουλευεις καποια πραγματα απο την αθεατη πλευρα τους.
Δε θα σε ελεγα ανθρωπο των ακραιων άκρων δεν μου το βγαζει αυτο το κειμενο, θελω να πω σιγουρα βεβαια υποστηριζεις τη θέση σου την αποψη σου αλλα δεν εισαι εκεινος που θα ανατιναξει τα παντα ας πούμε, σα να λειτουργεις παρασκηνιακα ετσι το εισπραττω εγω στη δουλεια σου στους ανθρώπους ισως να περιμενεις να δεις καποια πραγματα απο αυτους για να προχωρησεις ειτε προκειται γι σχεση για φιλία ξερω γω.
Διορθωσε με αν κανω λαθος
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Που να δείτε το γραφικό χαρακτήρα του κολλητού μου είναι σαν να γράφει σε γραμμική β , μου έχει βγάλει τα μάτια στη αρχή αλλά τώρα συνήθισα το γραφικο χαρακτήρα του και να μπορώ να διαβάζω κάπως τις συνταγές γιατρών αν μου χρειαστεί. Βεβαία ο κολλητός μου δεν είναι από Ελλάδα αλλά στα αγγλικά είναι λίγο πιο κατανοητά τα γράμματα του
Σε νιωθω πιστεψε με😂
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
View attachment 73348
Το πιο πρόσφατο που έχω σε σημειώσεις

Control freak.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Για σενα αυτο που βλεπω γιατί βλεπω κενα, σα να εχεις δυο πραγματικοτητες. Τη μια που εισαι κανονικος και στην αλλη που αισθανεσαι λιγο υπερηρωας να το πω ετσι γιατί μπορεις και δουλευεις καποια πραγματα απο την αθεατη πλευρα τους.
Δε θα σε ελεγα ανθρωπο των ακραιων άκρων δεν μου το βγαζει αυτο το κειμενο, θελω να πω σιγουρα βεβαια υποστηριζεις τη θέση σου την αποψη σου αλλα δεν εισαι εκεινος που θα ανατιναξει τα παντα ας πούμε, σα να λειτουργεις παρασκηνιακα ετσι το εισπραττω εγω στη δουλεια σου στους ανθρώπους ισως να περιμενεις να δεις καποια πραγματα απο αυτους για να προχωρησεις ειτε προκειται γι σχεση για φιλία ξερω γω.
Διορθωσε με αν κανω λαθος
Ισχύει οι γονείς μου δεν ξέρανε ποτέ τι ζαβολιες έκανα και πίστευανε ότι ήμουν πολύ ήσυχο παιδί, γιατι ποτέ δεν άφηνα ίχνη εγκλήματος.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
View attachment 73348
Το πιο πρόσφατο που έχω σε σημειώσεις
@meetmeinmontauk
Πολυ ακριβεια στη λεπτομερεια βλεπω εγω, εξαιρετικό γραπτο, θελεις την πειθαρχια στη ζωη σου και την επιμονη στο οτι καποια πραγματα πρεπει να ειναι εντος των οριων.
Δεν ξεφευγεις απο τη σταθεροτητα σου, ατομο με σοβαροτητα με προγραμμα και με μια αισθηση καθήκοντος. Στη δουλεια σου για παραδειγμα ο συνεπης και ακριβος στη λεπτομερεια υπαλληλος.
Οτι λεει ο νομος που λεμε σαν εκφραση αυτο καταλαβα, δεν αποκλίνεις στιγμη.
Εισαι και χαρουμενο ατομο παραλληλα και με μια δοση φαντασιας το βλέπω στα χρωματιστα γραμματα. Παρα την υπογραμμιση στην συνεπεια υπαρχουν στιγμες που χαλαρωνεις που εισαι ο εαυτος σου.
Αλλα η επιμονη στη λεπτομερεια μοναδική! Χειροκροτω απλα!
Διόρθωσε σε με αν εκανα λαθος.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

@Agaphbou εβαλες υπέροχο ποστ και σ'ευχαριστω! 👍😊
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Skiyo

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο George αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,824 μηνύματα.
Αυτό έχει ενδιαφέρον γιατί δεν έχω διαβάσει πολλά σου ποστ και δε σ' έχω ψυχολογήσει, επομένως δεν είμαι προκατειλημμένη όπως ήμουν με την εβανεσενς που μερικά τα περίμενα εκ των προτέρων.

Καταρχάς υπάρχουν πολλά σημάδια εσωστρέφειας στο γραπτό σου. Μικρά σχετικά γράμματα, κλίση προς τα αριστερά και καλά κλεισμένα α και ο (μάλιστα βλέπω σε κάποια σημεία έχεις κάνεις διπλό κύκλο). Επειδή όμως έχω δει και μικρότερα γράμματα, ας πούμε τα δικά σου μέτρια που δείχνει ότι είσαι προσαρμοστικός και συνεργάσιμος. Τα κεφαλαία σου επίσης είναι εμφανώς μεγαλύτερα από τα πεζά, που δείχνει αυτοεκτίμηση. Το τ σου το γράφεις με πολλούς διαφορετικούς τρόπους (αν και εδώ κανονικά χρειάζομαι μεγαλύτερο κείμενο για να το επαληθεύσω) που προδίδει ευστροφία αλλά αστάθεια αυτοελέγχου (το ίδιο και η διαφορετική κλίση σε μερικά γράμματα ή λέξεις, όπως το "Ορίστε" στην τελευταία παράγραφο ή το "θέμα" ακριβώς από πάνω).

Αφήνεις μεγάλα κενά ανάμεσα στις λέξεις που δηλώνει άνθρωπο που του αρέσει η μοναξιά του και θέλει την ελευθερία του. Ενδεχομένως να μην ευχαριστιέσαι να βρίσκεσαι με πολύ κόσμο ταυτόχρονα. Τα κενά ανάμεσα στις σειρές (αν και εδώ θα βοηθούσε χαρτί χωρίς γραμμές) μου φαίνονται επίσης μεγάλα, που δηλώνει ανεξαρτησία, μοναχικότητα αλλά και αντικειμενικότητα, αμεροληψία. Σε σχέση με τη μέση ζώνη (α,ο,υ,ι,κ, γενικά ό,τι δεν προεκτείνεται προς τα πάνω ή προς τα κάτω), η κάτω ζώνη (οι θηλιές προς τα κάτω, γ, ρ, μ, ό,τι είπα πριν) είναι αρκετά τονισμένη, άρα έχεις έντονο ερωτισμό, ανάγκη για σωματική άσκηση ή/και υλικές ανάγκες. Η άνω ζώνη σου μ' έχει καρακαταμπερδέψει γιατί τα μισά τα χεις τραβήξει προς τα πάνω και τα μισά όχι, αλλά γενικά δείχνει πόσο ελεύθερη αφήνεις τη φαντασία σου, με τα δύο άκρα να είναι εντελώς πρακτικός και εντελώς ονειροπαρμένος. Εγώ θα υποθέσω ότι είσαι κάπου στη μέση, ρεαλιστής αλλά έχεις και τις στιγμές ονειροπόλησής σου, έχεις και τις φιλοδοξίες σου.


Η πίεση φαίνεται αρκετά έντονη, που δηλώνει ενέργεια, αντοχή, αποφασιστικότητα και ζωηρή λίμπιντο. Αν κρίνω από κάποια σημεία που το στυλό αφήνει αχνή γραμμή, γράφεις γρήγορα, άρα αυτό δείχνει ευστροφία και διεισδυτική σκέψη. Τα γράμματά σου σχηματίζουν αρκετές γωνίες (αιχμηρά ν, τριγωνικές θηλιές στο γ),που δείχνει μια αιχμηρή προσωπικότητα.




@EvanescenceQ Ξέχασα να σου πω ότι κάνεις μεγάλους τόνους, που σημαίνει ότι δίνεις σημασία στη λεπτομέρεια. Και ναι, περίμενα σε γενικές γραμμές μεγάλα, στρογγυλά γράμματα, που δείχνουν ευθύτητα και ειλικρίνεια.
Ευχαριστώ πολύ Αγάπη για την αναλυτικότητα, το δείγμα δεν ήταν και πολύ αντιπροσωπευτικό για μένα εκείνη τη στιγμή προσπαθούσα να γράψω με κανονικό ρυθμό αλλά και καθαρά. Όντως γράφω γρήγορα και μικρά γράμματα αλλά εχώ καιρό να γράψω πάνω σε χαρτί γιατί είμαι 1ο εξάμηνο στο πανεπιστήμιο και δεν έχω στρωθεί στο διάβασμα μετά από τις πανελλήνιες, χρειάζομαι λίγο καιρό να βρω το ρυθμό μου και το γραφικό χαρακτήρα που με βολεύει.

Επίσης ανάλογα με το στιλο μπορεί να αλλάζει λίγο ο γραφικός χαρακτήρας σε μερικά γράμματα, τώρα έγραψα με ένα στιλο με έντονο μπλε μελάνι ενώ κανονικά γράφω με ένα απλό μελάνι 0.7 που γράφω πιο μικρά γράμματα αλλά δεν έχω τώρα το στιλο.

Ισχύουν τα περισσότερα χαρακτηρικά αλλά με τη μοναξία δεν συμφωνώ και πολύ, μου αρέσει να βρίσκομαι σε πολύ κόσμο, να έχω την παρέα μου αλλά υπάρχουν και στιγμές που θέλω να είμαι μόνος να χαλαρώσω. Τώρα για την επισήμανση σου με τη άνω ζώνη ναι δείχνω εκεί λίγο ασταθής αλλά δεν με απασχόλησε ποτέ να το διορθώσω.

Δεν ήξερα πάντως ότι μπορείς να μάθεις τόσα πολλά από το γραφικό χαρακτήρα ενός ανθρώπου
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Share your wisdom witch. And speak only the truth.

View attachment 73345

Α ωραία, πρέπει να την αποθηκεύσω και περιστρέψω, ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ Ε. Επίσης περίμενα πιο άσχημα γράμματα από σένα. Τσαπατσούλικα είναι κι αυτά αλλά όμορφα τσαπατσούλικα. Επίσης ξέρω ότι ξέρεις να διαβάζεις γραφικό χαρακτήρα.

Στο δια ταύτα. Καταρχάς είσαι ψωνάρα. Όχι, ντάξει, πλάκα κάνω. Τα δικά μου φωνάζουν περισσότερο ψωνάρα απ' τα δικά σου.

Γράμματα μέτρια προς μικρά σε μέγεθος, που φανερώνουν εσωστρέφεια. Καμία απολύτως κλίση, που δείχνει άτομο που επιστρατεύει τη λογική, αυτοκυριαρχία και ψυχραιμία σε κρίσιμες καταστάσεις. Ξεκινάς να γράφεις από το πάνω πάνω μέρος της σελίδας (αν λάβουμε υπόψη μας τις τρυπούλες), που δείχνει μικρό σεβασμό κι υπακοή στην εξουσία και τους ανώτερούς σου. Έχουν καθοδική κλίση, που απ' τη μια σημαίνει απαισιοδοξία, αλλά απ' την άλλη είσαι άτομο προσεκτικό που ζυγίζει τους κινδύνους. Οι τόνοι σου είναι σχεδόν ανύπαρκτοι, που σημαίνει ότι δε μένεις στις λεπτομέρειες. Τόσο η άνω όσο και η κάτω ζώνη είναι πολύ τραβηγμένες. Η έντονη άνω ζώνη σου δείχνει ότι έχεις μεγάλα όνειρα, φιλοδοξίες κι ιδανικά. Η μέση ζώνη σου δεν είναι ιδιαίτερα τονισμένη (είναι σχεδόν μικρότερη σε μέγεθος από τις άλλες δύο) που δηλώνει άτομο πρακτικό, προσγειωμένο κι ακούραστο, που όμως ίσως αισθάνεται σχετικά ανικανοποίητο σε κάποιον τομέα της καθημερινότητάς του. Οι κάτω θηλιές σου είναι επίσης έντονες (όπως είπα και πριν, έντονος ερωτισμός, σωματικές, υλικές ανάγκες) αλλά το ενδιαφέρον εδώ είναι το πόσο ευθείες και μακρόστενες τις κάνεις, που δείχνει έναν κλειστό χαρακτήρα με σωστή κρίση και κλίση στη μουσική ή τα μαθηματικά.

Τα κεφαλαία σου είναι κι εσένα εμφανώς μεγαλύτερα από τα πεζά, οπότε φανερώνει υψηλή αυτοεκτίμηση (μπράβο το φόρουμ, πάμε καλά γενικά) και το τ σαν σταυρουδάκι (δυο ευθείες γραμμούλες χωρίς καμπύλη) δείχνει υπευθυνότητα και λογική. Μεγάλες αποστάσεις ανάμεσα στα γράμματα, επομένως έχεις ανάγκη για προσωπικό χώρο και ελευθερία. Επίσης δείχνει ότι είσαι σκεπτικός και προσεκτικός. Μεγάλα κενά μεταξύ των γραμμών δείχνουν άνθρωπο μοναχικό, ανεξάρτητο, ίσως αντικοινωνικό, αμερόληπτο κι αντικειμενικό.

Από κάποια γράμματα όπως τα ε που μοιάζουν με c και τις αχνές γραμμές ή διακοπές που κάνει το στυλό σε κάποια σημεία φαίνεται μεγάλη ταχύτητα γραφής, που δηλώνει ευστροφία, οξυδέρκεια ή/και βιασύνη.

Σύνδεση μεταξύ των γραμμάτων σου δεν μπορώ να καταλάβω. Γενικά είναι ασύνδετα αλλά σε κάποια σημεία έχεις και νηματοειδή σύνδεση. Αυτό αποφεύγω να το απαντάω γενικά γιατί δυσκολεύομαι να το κρίνω.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@Skiyo ο γραφικος χαρακτηρας δειχνει το μεσα μας ειναι αποκρυσταλλωση του χαρακτηρα μας/βιωμάτων αν θες οπως επισης και ο τροπος εκφρασης. Αν εχεις διαβασει ψυχολογια μπορεις και διακρινεις καποια σημεια χαρακτηρα καταλαβες. 😊
 

Viedo

Διάσημο μέλος

Ο Viedo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος και μας γράφει απο Κύπρος (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,912 μηνύματα.
D6C68C30-1A5C-4EDA-A75D-D3F9913B3DB7.jpeg
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Α ωραία, πρέπει να την αποθηκεύσω και περιστρέψω, ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ Ε.

Στο δια ταύτα. Καταρχάς είσαι ψωνάρα.

Θεωρείς πως αυτές οι δύο παράγραφοι σχετίζονται κάπως; :P

Επίσης περίμενα πιο άσχημα γράμματα από σένα. Τσαπατσούλικα είναι κι αυτά αλλά όμορφα τσαπατσούλικα. Επίσης ξέρω ότι ξέρεις να διαβάζεις γραφικό χαρακτήρα.
Γιατί περίμενες πιο άσχημα;


Ξέχασες εντελώς να αναφερθείς στην μεγάλη φαντασία μου. But overall not bad witch, not bad at all.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
@Viedo σαν να ειδα τα γραμματα μου στο καθαρο τους😂
Γραφεις ωραια, απλα, κατανοητα, θα ελεγα οτι εισαι και ανοιχτος ανθρωπος με την εννοια σου αρεσει η ζωη και οι εκφανσεις της, ανοιχτοκαρδος καταλαβα.
Συνεπης και εχεις μια δικη σου σταση για τη ζωη γενικοτερα, δεν αφηνεις τιποτα να χαλασει την εσωτερικη σου ηρεμια.
Αυτο που βλεπω ειναι η ηρεμια σου επισης διακρινω και μια γλύκα δηλαδη εχεις μια γλυκια αντιμετωπιση της πραγματικοτητας. Εισαι το ατομο που αν η παρεα τα λέει ολα οτι ειναι μαυρα εσυ θα δεις το χαρουμενο προσωπο για παραδειγμα.
Βρισκεις εκεινο που σε κανει να περνας ομορφα και απλα εισαι ο εαυτος σου σε μια καθημερινοτητα δυσκολη αλλα δεν αφηνεις να σε αλλοιωσει.
Η χαρα και η γλύκα της ζωης αυτο θα εβαζα ως υποτιτλο και οτι δεν ξερω αν αληθευει αν εισαι χαμογελαστος ως ανθρωπος τοτε επιβεβαιωνεις ολα τα παραπανω.
Διορθωσε με αν κανω λαθος.
Απο μενα να εισαι καλα και να περνας ομορφα! 😊
 

The Mountain

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο The Mountain αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 944 μηνύματα.
Τα γράμματα είναι τα νέα ζώδια, φαίνεται.
 

Guest 209912

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
View attachment 73348
Το πιο πρόσφατο που έχω σε σημειώσεις

Λολ, κάνεις ακριβώς τα γράμματα που περίμενα να κάνεις. Προσεγμένα και ταπεινά. Τώρα βέβαια οφείλω να ρωτήσω, σου βγαίνουν εντελώς αυθόρμητα ή έχεις προσπαθήσει να τα κάνεις τόσο ευθεία και ομοιόμορφα; Υποθέτω κάτι ενδιάμεσο, αλλά θα τα κρίνω σαν να είναι εντελώς αβίαστα.

Καταρχάς, το πρώτο που παρατηρώ είναι ότι τα κολλάς πολύ αριστερά ενώ δεξιά αφήνεις μεγάλο κενό στη σελίδα. Το στενό κενό αριστερά δείχνει ότι είσαι προσεκτική κι ενοχλείσαι όταν πιέζεσαι να ξεκινήσεις κάτι για το οποίο δεν είσαι έτοιμη. Επίσης μπορεί να δυσκολεύεσαι να ξεφύγεις από το παρελθόν σου και να προχωρήσεις. Το μεγάλο κενό δεξιά δείχνει επιφυλακτικότητα για το μέλλον, το άγνωστο και τη δράση. Η πίεση είναι έντονη, που δείχνει μεν αντοχή και ενέργεια, αλλά τόσο έντονη (βλέπω το ανάγλυφο στην πίσω σελίδα) που ίσως φανερώνει και κάποια αίσθηση καταπίεσης την ώρα που έγραφες, ή όπως το λένε στα αγγλικά και δεν μπορώ να το μεταφράσω επακριβώς, you are uptight, σαν τη Μόνικα απ' τα Φιλαράκια :P . Το στυλό έχει πολύ ομοιόμορφη ροή μελανιού που δείχνει ένα μέτριας ταχύτητας γράψιμο, που μεταφράζεται σε προσπάθεια συντήρησης συναισθηματικού ελέγχου. Γράφεις πυκνογραμμένα, που σημαίνει ότι αισθάνεσαι ότι έχεις να πεις πολλά.

Οι τελίτσες πάνω από το i είναι πάντα ευδιάκριτες και πολύ προσεκτικά τοποθετημένες, που δηλώνουν άτομο οργανωμένο. Όλα σου τα σημεία στίξης είναι τονισμένα, που δείχνουν ότι δίνεις σημασία στη λεπτομέρεια. Ανάμεσα στις τρεις ζώνες (άνω, μέση και κάτω), αυτή που υπερτερεί είναι η μέση, δηλαδή δεν κάνεις ιδιαίτερα μεγάλες θηλιές στα γράμματα ούτε κατά πάνω, ούτε κατά κάτω. Υπάρχει πολύ καλή ισορροπία ανάμεσα στις τρεις ζώνες που σημαίνει ότι είσαι άτομο ισορροπημένο, με αυτοπεποίθηση, ότι τα έχεις καλά με τον εαυτό σου. Τα γράμματά σου είναι μέτρια σε μέγεθος, που δείχνουν ότι είσαι προσαρμοστική και συνεργάσιμη. Κλείνεις πολύ καλά όλα τα κυκλάκια που σημαίνει ότι κι εσύ είσαι κλειστός άνθρωπος και δεν ανοίγεσαι στους άλλους εύκολα. Δεν έχουν καμία κλίση, που δηλώνει λογική, αυτοκυριαρχία και ψυχραιμία ακόμη και σε κρίσιμες καταστάσεις.

Οι αποστάσεις ανάμεσα στις λέξεις δεν είναι ούτε πολύ μεγάλες ούτε πολύ μικρές, οπότε θα έλεγα ότι απολαμβάνεις εξίσου τη μοναξιά σου και τη συντροφιά των άλλων. Το t το κάνεις επίσης πολύ ευθεία, σαν σταυρουδάκι, που δείχνει υπευθυνότητα και λογική. Η οριζόντια γραμμή όμως είναι αρκετά στενή, που δείχνει ότι δεν είσαι πολύ αποφασιστική και ίσως τεμπελιάζεις ανά καιρούς. Το l με προβληματίζει γιατί γενικά δεν έχει καθόλου θηλιές, που σημαίνει αυτοαναστολές και γενικά περιορίζεις τον εαυτό σου, αλλά σε κάποια σημεία κάνεις πιο φαρδιές, που δείχνει αυθορμητισμό και συναισθηματική έκφραση. Τώρα το συμπέρασμα δικό σου :laugh:To e έχει μεγάλο κυκλάκι που σημαίνει ότι είσαι ανοιχτόμυαλη και δεκτική σε νέες εμπειρίες.
Τα γράμματα έχουν ως επί το πλείστον νηματοειδή σύνδεση, που δηλώνει έντονη αίσθηση αυτοσυντήρησης, ευκολία προσαρμογής και πνευματική συνάφεια.


Ουφ, μπορεί να έχω ξεχάσει και μερικά αλλά κουράστηκα, χρειάζομαι ένα διάλειμμα παιδιά και θα συνεχίσω αργότερα!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Θεωρείς πως αυτές οι δύο παράγραφοι σχετίζονται κάπως; :P


Γιατί περίμενες πιο άσχημα;


Ξέχασες εντελώς να αναφερθείς στην μεγάλη φαντασία μου. But overall not bad witch, not bad at all.

Αχ ναιιι, ήθελα να την πω και τη μεγάλη φαντασία λόγω των εκτεταμένων άνω θηλιών αλλά και λόγω μικρής σύνδεσης των γραμμάτων. Αυτά όμως παντού τα δίνουν πακέτο με χαμηλό αυτοέλεγχο, δεν μπορώ να καταλάβω γιατί.

Δεν ξέρω, με την έννοια ότι δε σε νοιάζει καν να είναι ευανάγνωστα, αρκεί να γράψεις αυτό που θες και να τελειώνεις. :P
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top