Γυμνισμός - Topless

Γυμνισμός - Topless
Multiple votes are allowed.

Αποτελέσματα της δημοσκόπησης (Ψήφισαν 56)
  • Θα έκανα topless, αλλά όχι γυμνισμό.

    Ψήφοι: 9 16.1%
  • Έχω κάνει topless, αλλά όχι γυμνισμό και δεν θα ήθελα να κάνω.

    Ψήφοι: 4 7.1%
  • Έχω κάνει και topless και γυμνισμό.

    Ψήφοι: 6 10.7%
  • Δεν θα έκανα τίποτα από τα δύο.

    Ψήφοι: 18 32.1%
  • Προτιμώ να κάνω γυμνισμό όπου μπορώ.

    Ψήφοι: 15 26.8%
  • Δεν ξέρω/δεν απαντώ

    Ψήφοι: 5 8.9%

olga_serb

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η olga_serb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλαμάτα (Μεσσηνία). Έχει γράψει 228 μηνύματα.
Αν και ήθελα να ανοίξω θέμα γιατί νόμιζα ότι ΔΕΝ υπήρχε σχετικά με το Γυμνισμό, όπως έχω τονίζει και σε άλλο post, ο γυμνισμός είναι θέμα αντίληψης της ζωής, της καθημερινότητας και της ελευθερίας. Το ζήτημα είναι ότι αν κάποιος κάνει γυμνισμό για να πάρει μάτι, ή για οποιοδήποτε άλλο λόγο, πονηρού σκοπού, καλό είναι να μη το κάνει. Στο γυμνισμό υπάρχουν κανόνες. Δυστυχώς, οι περισσότεροι άνθρωποι πάνε σε μια παραλία γυμνιστών, για το λόγο που προανέφερα και όχι επειδή τους αρέσει.

Από εκεί και πέρα, είναι ο καθένας πως έχει μεγαλώσει. Προσωπικά, δεν πήρα πίεση από το σπίτι μου, γι αυτό ειμαι και απελευθερωμένος στη ζωή μου. Το να κάνω γυμνισμό, στο σπίτι μου, και στα μέρη που ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ, με κάνει να νιώθω άνετα, απελευθερώνεται και καθαρίζει το μυαλό μου και αισθάνομαι μια ηρεμία και γαλήνη. Με κάνει να ξεχνάω τη τοξικότητα της καθημερινότητας από διαφόρους ανθρώπους στη δουλειά μου, από το κομπλεξισμό και τη συντηρητικότητα μερικών ανθρώπων, που αναγκαστικά λόγω δουλειάς ή σπουδών τους έχω στο κεφάλι μου.

Είμαστε περίεργη χώρα, και "φοβόμαστε να κάνουμε πράγματα" που μας ευχαριστούν. Ένα από αυτά είναι και ο γυμνισμός. Γιατί τι θα πει ο γείτονας, τι θα πουν οι γονείς, τι θα πουν οι φίλοι. Γιατί να πρέπει να απολογηθεί κάποιος για όλα αυτά, και να μην είναι περήφανος για το σώμα του και τις αντιλήψεις του. Το συμπέρασμα είναι ότι είμαστε μια χώρα που είμαστε έτη φωτός πίσω, και ένα από αυτά είναι ο ΓΥΜΝΙΣΜΟΣ που στο Εξωτερικό, είναι κάτι συνηθές φαινόμενο. Εξού, και οι τουρίστες-στριες που έρχονται από άλλα μέρη το καλοκαίρι
Ζηλεύω τους ανθρώπους τους οποίους τους κάνει να νιώθουν ελεύθεροι κάτι τόσο απλό, όπως η έλλειψη ρούχων...
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,673 μηνύματα.
Ζηλεύω τους ανθρώπους τους οποίους τους κάνει να νιώθουν ελεύθεροι κάτι τόσο απλό, όπως η έλλειψη ρούχων...

Το topless επιτρέπεται, το άλλο είναι ποινικό αδίκημα προσβολή της δημοσίας αιδούς.
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.

Μαυρίκιος

Διάσημο μέλος

Ο Μαυρίκιος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,673 μηνύματα.

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Είναι νομοθεσία που ισχύει σε όλο τον κόσμο, πάντοτε.

Aν διάβασες το ποστ μου, η οποία ότι το κάνω εκεί που επιτρέπεται. Πχ ΠΑΡΑΛΙΕΣ ΓΥΜΝΙΣΤΩΝ, και όχι όπου να ναι. Προσωπικά σέβομαι τους κανόνες. Από ποτε γενικά ο γυμνισμός είναι ποινικό αδίκημα. Εγώ θυμάμαι κάτι γυμνιστές στη Θεσσαλονίκη που πάτησαν σε ένα νόμο και δικαιώθηκαν. ΔΕΝ κάνω εκεί που δεν επιτρέπεται. Σέβομαι τον κόσμο και τους νόμους. Στο σπίτι μου όμως και στις παραλίες γυμνιστών, αλλά και σε ξενοδοχεία γυμνιστών, το πραγματοποιώ και δεν ντρέπομαι. Δεν έχω κολλήματα, ούτε κόμπλεξ. Άλλη αίσθηση μεταφέρεται στο σώμα
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ζηλεύω τους ανθρώπους τους οποίους τους κάνει να νιώθουν ελεύθεροι κάτι τόσο απλό, όπως η έλλειψη ρούχων...

Και εσενα τι σε εμποδίζει να το δοκιμάσεις?> Εκτός αν δεν θες ή δεν μπορείς λόγω ότι μένεις με τους γονείς σου. Εκεί πάω πάσο. Και εγώ μη νομίζεις, επειδή μένω μόνος 9 χρόνια το πραγματοποιώ. Όταν έμενα με τους γονείς μου, δεν το έκανα από θέμα σεβασμού. Είπαμε... μη το παραξηλώσουμε.

Ήξεραν οι γονείς μου ότι κάνω γυμνισμό, αλλά μπροστά τους δεν έκανα ΠΟΤΕ. Αλλά όταν τους το είχα πει, ΔΕΝ τους είδα ούτε να στραβώνουν ούτε τίποτα. Όπως και στις κοπέλες που γνωρίζω το αναφέρω πριν προχωρήσουμε παρακάτω είτε στα σοβαρά είτε όχι. ΔΕΝ είναι κακό
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Η αλήθεια είναι ότι αν και σαν ιδέα μου αρέσει πολύ ο γυμνισμός, σε ορισμένες περιστάσεις ντρέπομαι και κυρίως όταν είναι μπροστά γνωστά μου άτομα (όχι ερωτικοί σύντροφοι προφανώς). Θέλω να το ξεπεράσω αυτό και πιστεύω πως όταν μου δοθεί η ευκαιρία σε κάποια παραλία γυμνιστών σίγουρα θα το δοκιμάσω γιατί γενικά είμαι πολύ υπέρ. (Μέχρι στιγμής είμαι σε πολύ basic επίπεδο, δηλαδή στο σπίτι μόνη μου και πέραν αυτού μόνο τοπλες με 1-2 φίλες μου.)

Θυμάμαι χαρακτηριστικά έναν τύπο* που είχα γνωρίσει σ' ένα πάρτυ του ομίλου φωτογραφίας που ήμουν, ο οποίος αν και υπερβολικά χίπης για μένα (και βιγκαν και οικολόγος και λοατκι και γυμνιστής), είχε ενδιαφέρον. Μου είχε πει ότι κάθε χρόνο διοργανώνει τη διεθνή γυμνή ποδηλατοδρομία στη Θεσσαλονίκη, όπου μπορεί να κάνει όποιος θέλει ποδήλατο με τα εσώρουχά του ή γυμνός (με body painting συνήθως) ως ένδειξη ειρηνικής διαμαρτυρίας για τον σύγχρονο τρόπο ζωής που ενοχοποιεί το γυμνό σώμα και ρυπαίνει το περιβάλλον. Μου έλεγε επίσης ότι όλη του η παρέα αποτελείται από γυμνιστές, ότι μαζεύονται σε σπίτια και πίνουν τον καφέ τους γυμνοί και πως από ένα σημείο και μετά παύει να σου κάνει εντύπωση το γυμνό σώμα και δεν το παρατηρείς, σου φαίνεται φυσιολογικό. Κάτι τέτοιο ας πούμε εμένα μου φαίνεται μεν όμορφο αλλά εντελώς έξω απ' το comfort zone μου, οπότε δεν το διανοούμαι καν. Σε μια ερημική παραλία, όμως, why not?

Γενικά θα μου άρεσε να επικρατήσει ένα ρεύμα που να προωθεί το σώμα ως κάτι αγνό και όμορφο, έτσι για αλλαγή. Η υπέρμετρη και άσκοπη σεξουαλικοποίηση των πάντων που παρατηρείται στις μέρες μας πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει γιατί ευτελίζει τόσο την ανθρώπινη φυσική ομορφιά όσο και τον ίδιο τον ερωτισμό/το σεξ. Αν με κάποιον ας πούμε κάνουμε μπάνιο στη θάλασσα ή κουβεντιάζουμε γυμνοί, τότε η γύμνια αποκτά μια νέα υπόσταση και δεν την αντιμετωπίζουμε ως την προετοιμασία για σεξ που είμαι σίγουρη ότι συμβαίνει με τους περισσότερους στις μέρες μας. Επίσης είμαι βέβαιη πως αν οι άνθρωποι και ειδικά οι γυναίκες έρχονταν αντιμέτωποι με το γυμνό σώμα των άλλων, θα συνειδητοποιούσαν πόσο απέχει η πραγματικότητα από τα μοντέλα που βλέπουν στο ίντερνετ, την τηλεόραση και τα περιοδικά και θα αισθάνονταν πολύ πιο ευτυχισμένοι με το σώμα τους.


*Κώστας Τερζόπουλος λέγεται για όσους ενδιαφέρονται να μάθουν περισσότερα, τον βγάζει το γκουγκλ.
 

Guest 454371

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η αλήθεια είναι ότι αν και σαν ιδέα μου αρέσει πολύ ο γυμνισμός, σε ορισμένες περιστάσεις ντρέπομαι και κυρίως όταν είναι μπροστά γνωστά μου άτομα (όχι ερωτικοί σύντροφοι προφανώς). Θέλω να το ξεπεράσω αυτό και πιστεύω πως όταν μου δοθεί η ευκαιρία σε κάποια παραλία γυμνιστών σίγουρα θα το δοκιμάσω γιατί γενικά είμαι πολύ υπέρ. (Μέχρι στιγμής είμαι σε πολύ basic επίπεδο, δηλαδή στο σπίτι μόνη μου και πέραν αυτού μόνο τοπλες με 1-2 φίλες μου.)

Θυμάμαι χαρακτηριστικά έναν τύπο* που είχα γνωρίσει σ' ένα πάρτυ του ομίλου φωτογραφίας που ήμουν, ο οποίος αν και υπερβολικά χίπης για μένα (και βιγκαν και οικολόγος και λοατκι και γυμνιστής), είχε ενδιαφέρον. Μου είχε πει ότι κάθε χρόνο διοργανώνει τη διεθνή γυμνή ποδηλατοδρομία στη Θεσσαλονίκη, όπου μπορεί να κάνει όποιος θέλει ποδήλατο με τα εσώρουχά του ή γυμνός (με body painting συνήθως) ως ένδειξη ειρηνικής διαμαρτυρίας για τον σύγχρονο τρόπο ζωής που ενοχοποιεί το γυμνό σώμα και ρυπαίνει το περιβάλλον. Μου έλεγε επίσης ότι όλη του η παρέα αποτελείται από γυμνιστές, ότι μαζεύονται σε σπίτια και πίνουν τον καφέ τους γυμνοί και πως από ένα σημείο και μετά παύει να σου κάνει εντύπωση το γυμνό σώμα και δεν το παρατηρείς, σου φαίνεται φυσιολογικό. Κάτι τέτοιο ας πούμε εμένα μου φαίνεται μεν όμορφο αλλά εντελώς έξω απ' το comfort zone μου, οπότε δεν το διανοούμαι καν. Σε μια ερημική παραλία, όμως, why not?

Γενικά θα μου άρεσε να επικρατήσει ένα ρεύμα που να προωθεί το σώμα ως κάτι αγνό και όμορφο, έτσι για αλλαγή. Η υπέρμετρη και άσκοπη σεξουαλικοποίηση των πάντων που παρατηρείται στις μέρες μας πρέπει κάποια στιγμή να σταματήσει γιατί ευτελίζει τόσο την ανθρώπινη φυσική ομορφιά όσο και τον ίδιο τον ερωτισμό/το σεξ. Αν με κάποιον ας πούμε κάνουμε μπάνιο στη θάλασσα ή κουβεντιάζουμε γυμνοί, τότε η γύμνια αποκτά μια νέα υπόσταση και δεν την αντιμετωπίζουμε ως την προετοιμασία για σεξ που είμαι σίγουρη ότι συμβαίνει με τους περισσότερους στις μέρες μας. Επίσης είμαι βέβαιη πως αν οι άνθρωποι και ειδικά οι γυναίκες έρχονταν αντιμέτωποι με το γυμνό σώμα των άλλων, θα συνειδητοποιούσαν πόσο απέχει η πραγματικότητα από τα μοντέλα που βλέπουν στο ίντερνετ, την τηλεόραση και τα περιοδικά και θα αισθάνονταν πολύ πιο ευτυχισμένοι με το σώμα τους.


*Κώστας Τερζόπουλος λέγεται για όσους ενδιαφέρονται να μάθουν περισσότερα, τον βγάζει το γκουγκλ.

Το πρώτο πράγμα που πρέπει να κάνεις είναι να αγαπήσεις τον εαυτό σου. Αυτό έχει σημασία. Και για να το κάνεις αυτό, πρέπει να αγαπήσεις το σώμα, και το κυριότερο να αφήσεις τον εαυτό σου ελεύθερο, να βγάλει αυτό που θέλει, χωρίς να κολλάς. Και τι έγινε αν ειναι γνωστά σου άτομα μπροστά σε παραλία γυμνιστών ή γενικά φίλες σου στο σπίτι. Πρέπει να είσαι περήφανη γι αυτό που σου έδωσε η φύση και πρέπει να το απελευθερώνεις

Ξέρεις πόσες φορές έχω μαλώσει στη δουλειά μου, ήμουν πιεσμένος γενικά ή ημέρα μου δεν ξεκινούσε καλά? Το "φάρμακο" πάντοτε ήταν ότι άφηνα το σώμα μου γυμνό και τα ξεχνούσα όλα. Το συνειδητοποίησα αρκετά νέος, μέχρι ωσπού το δοκίμασα, και είδα ότι όταν άφηνα τον εαυτό μου ελεύθερο, χωρίς να πιέζεται από τη ρουτίνα της καθημερινότητας, που δημιουργούσε εμπόδια στο σώμα μου τόσο εσωτερικά όσο εξωτερικά, ειδικά με τα ρούχα, το να τα βγάλω όλα στο σπίτι μου και να ηρεμήσω, ήταν η καλύτερη λύση.

Στην Αθήνα όταν ζούσα, γίνονταν αυτό που λες όπως και στη Κρήτη. Στη Κρήτη όταν δούλεψα ένα καλοκαίρι, ήμουν πολύ συχνά σε παραλίες γυμνιστών. Και στο δωματιό μου στο Ξενοδοχείο το ίδιο. Στα Βόρεια που ζω τώρα, δεν έχει τύχει πέρα από τη γυμνή ποδηλατοδρομία που ανέφερες να δω άποψη για το ΓΥΜΝΙΣΜΟ. Τους βλέπω πιεσμένους εδώ πάνω. Δεν ξέρω. Γενικά, θεωρώ ότι τα κόμπλεξ, τις προκαταλήψεις και τις συντηρητικότητες σαν λαός πρέπει να τις αφήσουμε στην άκρη, και να κάνουμε αυτό που νιώθουμε.
 

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,723 μηνύματα.
Μου έλεγε επίσης ότι όλη του η παρέα αποτελείται από γυμνιστές, ότι μαζεύονται σε σπίτια και πίνουν τον καφέ τους γυμνοί και πως από ένα σημείο και μετά παύει να σου κάνει εντύπωση το γυμνό σώμα και δεν το παρατηρείς, σου φαίνεται φυσιολογικό. Κάτι τέτοιο ας πούμε εμένα μου φαίνεται μεν όμορφο αλλά εντελώς έξω απ' το comfort zone μου, οπότε δεν το διανοούμαι καν. Σε μια ερημική παραλία, όμως, why not?

Mετα τον καφέ τι κάνουν; τον παιζουν ολοι μαζι; :D
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Devil

Επιφανές μέλος

Ο Devil αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Συνταξιούχος. Έχει γράψει 20,723 μηνύματα.
Αν έπιναν καφέ σε παραλία γυμνιστών τι θα άλλαζε;

Ε στη παραλια ειναι διαφορετικα γιατι έχει και άλλους. Ενω στο σπιτι ειναι ιδιωτικο μέρος και αυτο το "Μαζευομαστε ολοι μαζι και πινουμε το καφέ μας γυμνοι" μου κανει λιγο περιεργο. χαχαχ
 

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Ήξεραν οι γονείς μου ότι κάνω γυμνισμό, αλλά μπροστά τους δεν έκανα ΠΟΤΕ. Αλλά όταν τους το είχα πει, ΔΕΝ τους είδα ούτε να στραβώνουν ούτε τίποτα. Όπως και στις κοπέλες που γνωρίζω το αναφέρω πριν προχωρήσουμε παρακάτω είτε στα σοβαρά είτε όχι. ΔΕΝ είναι κακό

Η οπτική σου εδώ ποια είναι ; γιατί εμένα μου φαίνεται ψιλοασήμαντο για να το ανακοινώνεις
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ε στη παραλια ειναι διαφορετικα γιατι έχει και άλλους. Ενω στο σπιτι ειναι ιδιωτικο μέρος και αυτο το "Μαζευομαστε ολοι μαζι και πινουμε το καφέ μας γυμνοι" μου κανει λιγο περιεργο. χαχαχ

Όπως είπα και πιο πάνω, το νόημα όλου αυτού είναι ακριβώς να σταματήσουν να νιώθουν περίεργα βλέποντας τους άλλους γυμνούς. Δε θα το έκανα, τουλάχιστον όχι με τον τωρινό μου ψυχισμό, αλλά νομίζω αξίζει να σεβαστούμε όσους ασπάζονται αυτόν τον τρόπο ζωής. Αν θες να κάνεις όργια δε χρειάζεται να είσαι γυμνιστής ;)
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Παιδιά ελευθερώστε τα και απλώστε τα...με μασκούλα πάνω και κάτω. Μη κρυώσει ο μεζές. :beach:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,221 μηνύματα.
Just for the fun στο πλαίσιο του να κάνεις κάτι εναλλακτικό και αλλόκοτο απο οτι συνήθως, ίσως το σκεφτόμουν σε καμιά παραλία ή κανά πάρτυ γυμνιστών. Όλα μια ιδέα είναι στην τελική. Δεν βλέπεις και κάτι που δεν ήξερες ήδη οτι ο άλλος έχει :hehe: .

Αλλά όχι να το κάνω και φιλοσοφία. Άλλο στον στρατό, και άλλο το να μαζεύεστε σε ένα σπίτι και να είναι όλοι με τις μπανάνες έξω,μπορεί να γίνει και άβολο. Π.χ. να σκοντάψεις πάνω στον άλλο ή στην άλλη και να γίνει κανά ατύχημα :hehe: .
 

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,788 μηνύματα.
Δεν έχουν όλοι μπανάνες. :playboy:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,221 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Aura

Διάσημο μέλος

Η Aura αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,036 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά και σαν γυναίκα δεν φτιάχνομαι με την εικόνα, αλλά οι άντρες που φτιάχνονται γιατί να απευαισθητοποιηθούν ; δεν μας φτάνει το πορνό , θα πίνουμε καφέδες και γυμνοί τώρα ; :jumpy:
 

Samael

Τιμώμενο Μέλος

Ο Samael αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ. και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 10,221 μηνύματα.
Εγώ προσωπικά και σαν γυναίκα δεν φτιάχνομαι με την εικόνα, αλλά οι άντρες που φτιάχνονται γιατί να απευαισθητοποιηθούν ; δεν μας φτάνει το πορνό , θα πίνουμε καφέδες και γυμνοί τώρα ; :jumpy:

Προσωπικά είναι το μόνο το οποίο θα με προβλημάτιζε.
"Εε boobs,no big deal,βλέπω συνέχεια κάθε μέρα" :hehe: .

Εννοώ οτι τα ρούχα ρε παιδί μου σε βάζουν λίγο στην σκέψη, αφήνουν ένα "κενό" να δουλέψει η φαντασία σου.
 

Βλα

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο Βλαδίμηρος αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 29 ετών και επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,637 μηνύματα.
Οι θιασώτες του "καθένας σπίτι του να κάνει ότι θέλει" ξίνισαν που μερικοί κάνουν ό,τι θέλουν; :P
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top