Γυναίκα "εταίρα";

Guest 523214

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Ταδε[1]->Ρε φιλε μ' αρεσει η ταδε..
Ταδε[2]->Ναι την ξερω οραια κοπελα αλλα ειναι "εταιρα"
Ταδε[1]->Γιατι το λες αυτο ρε συ?
Ταδε[2]->Να ξερεις παει με ολους..

Λοιπον.. σκευτικα να θυξω αυτο το θεμα..
τι θα πει αν μια γυναικα παει με πολους αντρες? οτι ειναι "εταιρα" μην βιαστητε να απαντησετε μιας και αυτο το θεμα εχει τοποθετηθει σε λαθος θεση στην κοινωνια μας.
Καθε ανθρωπος εχει δικαιομα να κανει σεξ οσες φορες θελει και με οποιον θελει. Μην ξεχναμε πως υπαρχει και κατι που το λενε ελευθερη βουληση. Οταν εμεις ως κοινωνικα προσωπα ανεξαρτητου φιλου (και ειδους...) χαρακτηριζουμε μια γυναικα "εταιρα" ειναι τραγικο λαθος.
Λετε τωρα τι βλακειες λεω.. απευθυνομαι κυριος σε μας τους αντρες, γιατι εμεις το λεμε συνιθως... Λοιπων θελω να καταληξω στο εξης. Γιατι να θεωρουμε μια κοπελα "εταιρα" αν παει με πολους αντρες και να πενευουμε καποιον αντρα και να τον φοναζουμε ως τον "μαγκα" της παρεας αν εχει παει με πολες γυναικες?
Απ' οτι βλαιπετε καπου δεν στεκει αυτο.. ουσιαστικα ο αντρας κανει το ιδιο πραγμμα που κανει και η γυναικα - παει με πολλες - γιατι να των πενευουμε γι' αυτο? και γιατι να μην πενευουμε αντιστηχα μια γυναικα γι' αυτο? Θεωρω πως δεν πρεπει να πενευουμε κανενα απο τα 2 φυλα μιας και οτι κανει ο καθενας δεν ειναι δηκημας υποθεση, γι' αυτο τα λεμε και πρωσοπικα! Γνωμη μου ειναι πως δεν πρεπει να κρινουμε μια κοπελα με δεδομενω το με ποσους αντρες εχει παει γιατι ειναι λαθος. Εχω ακουσει απο πολους φιλους να μου λενε το εξης "ξερεις πανω μ' αρεσει αυτη η κοπελα αλλα ρε γαμοτο εχει παει με πολους και δεν θελω να κανω κατι μαζι της γιατι σιχαινομαι." *απαραδεκτο* απαντηση μου "Ρε συ (Ονομα) σκευτικες πως το ιδιο μπορει να σκευτεται και αυτη για σενα ομως?" . Με το ποστ αυτο θελω να περασω σε ατομα αυτης της ιδεολογιας πως ειναι λαθος αυτος ο τροπος κρισεως. Πρωσοπικα δεν με νοιαζει με ποσους εχει παει μια κοπελα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Εχω ακουσει απο πολους φιλους να μου λενε το εξης "ξερεις πανω μ' αρεσει αυτη η κοπελα αλλα ρε γαμοτο εχει παει με πολους και δεν θελω να κανω κατι μαζι της γιατι σιχαινομαι." *απαραδεκτο* απαντηση μου "Ρε συ (Ονομα) σκευτικες πως το ιδιο μπορει να σκευτεται και αυτη για σενα ομως?"
Σιγουρα δεν σε νοιαζει με ποσους εχει παει,αλλα πρεπει να σε νοιαζει το τι ασθενειες μπορει να φερει καποιος ή καποια και καλο θα ηταν να απελευθερωσεις το μυαλο σου στον τομεα της προστασιας,το οποιο θα σου σωσει το κεφαλι.

Δεκτη η αποψη σου,απλα ο αντρας ανεκαθεν ηταν ελευθερος ενω ηταν ταμπου η γυναικα να εχει σεξουαλικες πρωτοβουλειες,πλεον ομως αλλαξαν ολα οπως τα ξερετε.

Προστασια στο σεξ και στον ερωτα και καλο θα ειναι να γνωριζεται τον/την συντροφο σας πριν απελευθερωθειτε πολυ και δεθειτε περισσοτερο με καποιον/α,ελπιζω να με κατανοειτε τι θελω να πω
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Covenant

Δραστήριο μέλος

Ο Covenant αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 677 μηνύματα.
Aναλογως την κοπελα...δεν ειναι το ιδιο η φιλη μου που ηταν λιγο παραπανω τσαχπινα με μια ιεροδουλη.... :)

Kαταλαβα απολυτα την σκεψη σου
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

MonaXoS

Διάσημο μέλος

Ο Δημήτρης Αγοραστός αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Ψυχολόγος. Έχει γράψει 2,470 μηνύματα.
Συμφωνώ και εγώ μαζί σου... Απλά νομίζω πως είναι κατάλειπο μιας άλλης εποχής, όπως είπε και ο Covenant
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Κατά βάσην συμφωνώ με όσα ειπώθηκαν αλλά....
έχω να θέσω ένα ερώτημα....
όσο και να θέλουμε να είμαστε χωρίς ταμπού....
μια κοπέλα (ή και ένα αγόρι)... ετών 18, που ξεκίνησε τις ερωτικές επαφές της απ τα 16 της και έχει "πάει" με 100 άντρες σε 2 χρόνια.... πως δηλαδή μπορεί να χαρακτηριστεί?
θα πούμε ότι οκ είναι μια χαρά κοπέλα, ξέρει τι θέλει, δεν είναι "εύκολη" αλλά επιλεκτική? :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Οπως και ο αντρας ετσι και η γυναικα μπορει να εχει την σεξουαλικη ζωη και δραση που θελει.
Απλως επειδη η γυναικα ηταν ανεκαθεν αυτη που επρεπε να δωσει το ΟΚ στο αρσενικο για να γινει το ολο σκηνικο, γι' αυτο και καποτε ισχυε το "εαν οι γυναικα παει με πολλους ειναι ...νανανα".
Απλως απο εκει και περα και για τα δυο φυλλα μπαινει το ερωτημα που εθεσε πολυ σωστα πιο πανω η Κακη Επιρροη.
Εαν μεσα σε πολυ μικρο χρονικο διαστημα εχει παρει κανενα λοχο ολοκληρο, τοτε μπαινει το ερρωτημα του κατα ποσο μπορει να ελεγξει τις ορμες της, γιατι επρεπε να "δοκιμασει" τοσους πολλους σε τοσο συντομο διαστημα,για ποιον λογο δεν στεριωσε με εναν για λιγο καιρο,μεσα στην σχεση ειναι σιγουρο οτι θα παψει να εχει αυτες τις ορμες;..και ποσα αλλα.
Αυτα τα ερωτηματα καλλιστα ισχυουν και για τον ανδρα.
Απλως για την γυναικα ειναι αλλιως γιατι επαναλαμβανω ειναι αυτη που πρεπει να δωσει το οκ στον ανδρα.
Το θεμα ασθενειων ειναι σοβαρο ισχυει και για τα δυο φυλλα και δεν "παιζουμε" με υτο.
οποιος ή οποια ειναι λατρεις του "one night stand" επιβαλεται να παιρνουν τις αναλογες προφυλαξεις.;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

drunk

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Γκίκω αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 44 ετών. Έχει γράψει 318 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
Κατά βάσην συμφωνώ με όσα ειπώθηκαν αλλά....
έχω να θέσω ένα ερώτημα....
όσο και να θέλουμε να είμαστε χωρίς ταμπού....
μια κοπέλα (ή και ένα αγόρι)... ετών 18, που ξεκίνησε τις ερωτικές επαφές της απ τα 16 της και έχει "πάει" με 100 άντρες σε 2 χρόνια.... πως δηλαδή μπορεί να χαρακτηριστεί?
θα πούμε ότι οκ είναι μια χαρά κοπέλα, ξέρει τι θέλει, δεν είναι "εύκολη" αλλά επιλεκτική? :hmm:

επιλεκτική...Μήπως αυτό εξαρτάται και από το πόσους άντρες έχει γνωρίσει ?;) σύμφωνα με το παράδειγμα σου πήγε με 100...ναι αλλά αν έχει γνωρίσει 1000 ας πούμε ?:) Αντίστοιχα εγώ μπορεί να πήγα πχ με 5...ναι αλλά αν έχω γνωρίσει 5 όλους κιόλους?;) γιατί ένας αριθμός να με κάνει αυτόματα εμένα πιο ''δύσκολη'' ή επιλεκτική ?:)

επίσης γιατί να μην είναι οκ και μια χαρά κοπέλα τη στιγμή που δεν κορο"ιδεύει ούτε παραμυθιάζει κανένα?

και τέλος ναι ...αποκλείεται να ξέρει ότι αυτό που θέλει στην παρούσα φάση της ζωής της είναι συλλογή σεξουαλικών εμπειριών με διάφορους και τίποτα άλλο παραπέρα ?(έρωτας-συναίσθημα αστάθμητος παράγοντας ;) )

Σαφέστατα και μπορεί να ισχύουν όλα αυτά που ανέφερες αλλά μπορεί και να μην ισχύει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Κακή Επιρροή

Επιφανές μέλος

Η Αναστασία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 53 ετών και μας γράφει απο Περιστέρι (Αττική). Έχει γράψει 17,438 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από plain:
επιλεκτική...Μήπως αυτό εξαρτάται και από το πόσους άντρες έχει γνωρίσει ?;) σύμφωνα με το παράδειγμα σου πήγε με 100...ναι αλλά αν έχει γνωρίσει 1000 ας πούμε ?:) Αντίστοιχα εγώ μπορεί να πήγα πχ με 5...ναι αλλά αν έχω γνωρίσει 5 όλους κιόλους?;) γιατί ένας αριθμός να με κάνει αυτόματα εμένα πιο ''δύσκολη'' ή επιλεκτική ?:)

επίσης γιατί να μην είναι οκ και μια χαρά κοπέλα τη στιγμή που δεν κορο"ιδεύει ούτε παραμυθιάζει κανένα?

και τέλος ναι ...αποκλείεται να ξέρει ότι αυτό που θέλει στην παρούσα φάση της ζωής της είναι συλλογή σεξουαλικών εμπειριών με διάφορους και τίποτα άλλο παραπέρα ?(έρωτας-συναίσθημα αστάθμητος παράγοντας ;) )

Σαφέστατα και μπορεί να ισχύουν όλα αυτά που ανέφερες αλλά μπορεί και να μην ισχύει τίποτα.

Σαφώς και συμφωνώ με όλα όσα έγραψες!
Πιστεύω όμως ότι ο "κανόνας" σε μια τέτοια περίπτωση δεν αφορά ένα "καλό" κοριτσάκι, χωρίς όμως αυτό να σημαίνει ότι δεν υπάρχουν και οι εξαιρέσεις!
Από την άλλη αν γνώρισε 1000 και πήγε με τους 100, θα έλεγα ότι αυτό το άτομο είναι ΥΠΕΡ-κοινωνικό :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
..
Από την άλλη αν γνώρισε 1000 και πήγε με τους 100, θα έλεγα ότι αυτό το άτομο είναι ΥΠΕΡ-κοινωνικό :P

Μπορεί να είναι και η Κοντολίζα Ράις:P:P:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

weak and powerless

Διάσημο μέλος

Ο weak and powerless αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Η.Μ.Μ.Υ.. Έχει γράψει 3,375 μηνύματα.
μπα. αυτή την "γ@μεί" το μισό σύμπαν σε καθημερινή βάση :D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dooo

Διακεκριμένο μέλος

Η dooo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 46 ετών. Έχει γράψει 7,956 μηνύματα.
είναι τσαχπινογαργαλιάρα, γι'αυτό:D:D
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από weak and powerless:
μπα. αυτή την "γ@μεί" το μισό σύμπαν σε καθημερινή βάση :D
:clapping: :clapping: :clapping: :clapping: Σωστός ο weak.
Mόνο που χρειάζεται ένα ρετουσάρισμα για να μην αντιβαίνει στους κανόνες....το επιτρεπτό θα ήταν:
Αυτή δεν την γαμεί το μισό σύμπαν σε καθημερινή βάση;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nessa NetMonster

Δραστήριο μέλος

Η Nessa NetMonster αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 38 ετών. Έχει γράψει 400 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΚΗ ΕΠΙΡΡΟΗ:
μια κοπέλα (ή και ένα αγόρι)... ετών 18, που ξεκίνησε τις ερωτικές επαφές της απ τα 16 της και έχει "πάει" με 100 άντρες σε 2 χρόνια.... πως δηλαδή μπορεί να χαρακτηριστεί?
Ανώριμη.

Είναι δείγμα ανωριμότητας να πας κάθε μέρα και με άλλον, είτε άντρας είσαι είτε γυναίκα. Θα μεστώσει το μυαλουδάκι της όμως και θα ησυχάσει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Όσους πλήγωσε όμως τα 2 αυτά χρόνια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

modelos

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο modelos αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 120 μηνύματα.
ρε emufear δε σε καταλαβαινω...κανεις σαν γυναικουλα.διαβασα και αλλα ποστ σου που κλαιγεσαι.μη βασιζεσαι σε αλλους ανθρωπους πολυ.βασισου στον εαυτο σου και με λιγη τυχη(βοηθεια απο το θεο :P ) θα δεις τα πραγματα καθαρα!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
ok.. :) μάλλον θα φταίει που δεν είμαι μοντέλος :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

kleftra

Διάσημο μέλος

Η Γεωργία-Γωγούλα-Γωγώ...ακούω σε όλες τις παραλλαγές αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 3,359 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από modelos:
ρε emufear δε σε καταλαβαινω...κανεις σαν γυναικουλα.διαβασα και αλλα ποστ σου που κλαιγεσαι.μη βασιζεσαι σε αλλους ανθρωπους πολυ.βασισου στον εαυτο σου και με λιγη τυχη(βοηθεια απο το θεο :P ) θα δεις τα πραγματα καθαρα!:)

Ξέρω ότι του τα γράφεις καλοπροαίρετα για να τον ταρακουνήσεις...
όμως μόλις δούμε έναν άντρα ευαίσθητο τον λέμε γυναικούλα
μόλις σκληρύνει λίγο τον λέμε (δεν εννοώ οι γυναίκες εννοώ ο περίγυρος) γαιδούρι

Αμάν!!!!!Μέση κατάσταση δεν υπάρχει;Αν του βγαίνει παράπονο άσε τον να το εκφράσει:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Προσωπικά δεν θα εκτιμούσα κάποιον άνω των 15 που θα έλεγε οτι δεν έχει πληγωθεί ποτέ.
Και δεν θεωρώ οτι ούτε ο Μανόλης ούτε κανένας άλλος ευαίσθητος άνθρωπος είναι "γυναικούλα", για όνομα! Ειδικά ο Μανόλης (emufear) αυτόν τον καιρό και κοπέλα έχει και ευτυχισμένος είναι. Αλλά όπως κάθε νορμάλ άνθρωπος έχει πληγωθεί κι αυτός και σε ανάλογα θέματα το αναφέρει. Ούτε βλέπω να κλαίγεται ούτε να το κάνει και μεγάλο θέμα. ;)

Emufear rulez ρε :thumbsup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

The Djinn

Τιμώμενο Μέλος

Ο Mario αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 4,513 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από kleftra:
Ξέρω ότι του τα γράφεις καλοπροαίρετα για να τον ταρακουνήσεις...
όμως μόλις δούμε έναν άντρα ευαίσθητο τον λέμε γυναικούλα
μόλις σκληρύνει λίγο τον λέμε (δεν εννοώ οι γυναίκες εννοώ ο περίγυρος) γαιδούρι

Αμάν!!!!!Μέση κατάσταση δεν υπάρχει;Αν του βγαίνει παράπονο άσε τον να το εκφράσει:)

Mπραβο σου κλεφτρα...:warn:
Απλως μπραβο σου!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

emufear

Πολύ δραστήριο μέλος

Ο emufear αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,730 μηνύματα.
Ευχαριστώ για την (υπο)στήριξη. Εγώ αυτό που ήθελα να πω, είναι πως η κοπέλα αυτή που μετά από ένα σωρό σεξουαλικές περιπέτειες θα ωριμάσει και θα πήξει το μυαλό της.. μπορεί να αφίσει πληγωμένες καρδιές στο διάβα της χωρίς κανένα έλεος και να συνεχίσει τη ζωή της σαν να μην τρέχει τίποτα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 4 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top