[Γυναίκες] Αγαπημένα Καλλυντικά

elena

Πολύ δραστήριο μέλος

Η elena αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ζωγράφος. Έχει γράψει 888 μηνύματα.
ναι ενυδατική....έχω μπερδευτεί κ δεν ξέρω ποια να πάρω...θα πάω αύριο μάλλον να πάρω....:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitroulaaaa

Νεοφερμένος

Η dimitroulaaaa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών. Έχει γράψει 13 μηνύματα.
και εγω θελω να παρω μια...αλλα δυσκολευομαι να βρω την καταλληλη γιατι σε μερικα σημεια ειμαι λιπαρη και σε αλλα καπως ξηρη:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Ξερει καποιος να μου πει καποιες αμερικανικες εταιριες καλλυντικων???
Οπως πχ maybelline, max factor κλπ κλπ??
Ευχαριστω!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ceres Victoria

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ceres Victoria αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,934 μηνύματα.
χμμμ, aveda, avon, clinique, covergirl, revlon, estee lauder, burt's bees :hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Freya

Δραστήριο μέλος

Η Freya αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 449 μηνύματα.
Ευχαριστω Ηρω:)
σου στελνω πμ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 13 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

ToxicLips

Δραστήριο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 770 μηνύματα.
Ξέρετε κάποιο σάιτ η κάποιο κατάστημα (αθήνα - πειραιας) που να πουλάει επαγγελματικά προιόντα μακιγιάζ σε καλές τιμές? Χρειάζομαι κυρίως επαγγελματικά πινέλα όπως αυτό για τις γωνίες του ματιού και πινέλο βεντάλια..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

dimitra9.4

Νεοφερμένος

Η dimitra9.4 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βόλος (Μαγνησία). Έχει γράψει 70 μηνύματα.
γεια.....:redface:
παντως εγω για το προσωπο μου ( μαικ απ πουδρα κραγιον για τα χερια κρεμες και οτι δηποτε εχει σχεση για βαψιμο ) εμπιστευομαι μονο εφ εμ ...
τωρα για κρεμες ενυδατικες και καθαρισμου εχω δει καλο αποτελεσμα στο προσωπο μουμε το ντεμοπουρ αν θυμαμαι καλα...απο το φαρμακειο.την πειρα.!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Θα μπορούσα να τριγυρνάω στα Χοντος με τις ωρες και να τα επεξεργάζομαι ενα-ενα.
Εχω απλά τρέλα με όλα τα καλλυντικά, δεν ξέρω αν μπορώ να ξεχωρίσω κάποιο είδος, ίσως λιγο περισσότερο τις κρέμες.
Εχω παθος με την μυρωδια, είτε αυτη αφορα αρωμα, ειτε κρεμα ακομη και απορρυπαντικο ρουχων!!
Μπορώ να ερωτευτώ κάποιον απο τη μυρωδιά του!

Αγαπημένες κρέμες σώματος αυτές των Body shop, με αξεπέραστο άρωμα και τέλεια υφή!
Κρέμα προσώπου θα συνέστηνα ελαφριές( δεν ξέρω αν πρέπει να πω εταιρείες) οι βαριες ειναι πολύ λιπαρές για το δέρμα μου!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

xrisopsaro

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η xrisopsaro αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 213 μηνύματα.
μου αρεσουν τα καλλυντικα...αλλα οταν τα περνω μετα δεν τα χρησιμοποιω! οι εταιρειες που προτιμω ειναι κορες και απιβιτα...γενικα προσπαθω να αγοραζω φυτικα καλλυντικα
(τα μονα καλλυντικα μου που ειναι απο αλλες εταιρειες ειναι κατι μανο,2 κραγιον bourjois ,το μεικ απ μου που ειναι βασικα χρωματιστη κρεμα δωσμενη απο δερματολογο λογω ακμης και το αρωμα μου που ειναι burberry)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

elise.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η elise. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
και εγω θελω να παρω μια...αλλα δυσκολευομαι να βρω την καταλληλη γιατι σε μερικα σημεια ειμαι λιπαρη και σε αλλα καπως ξηρη:hmm:

Τότε μάλλον έχεις μεικτή επιδερμίδα. Προτείνω το Dramatically Different Moisturizing Gel της Clinique, skin combination to oily,
είναι υπέροχη ενυδατική και μυρίζει κάπως σαν αμύγδαλο και σιρόπι <3

Γεια σας κοπέλες! (:
Λοιπόν, τα τελευταία δυο χρόνια άρχισε να μ' ενδιαφέρει αρκετά το μακιγιάζ και έχω ψάξει πολύ, κυρίως από ίντερνετ για
προιόντα, τεχνικές κτλ, το λατρεύω :)
Επειδή έχω χρόνο, ας πω κι εγώ τα αγαπημένα μου από μακιγιάζ:

Σκιές : MAC Embark, Mystery, Copperplate, Satin Taupe, Shroom (ειναι υπεροχες, και σαν υφη και σαν αποχρωσεις γιατι
μ αρεσουν κυριως τα earthtones/neutrals), Jemma Kidd e/s in Vanity Fair (ειναι μια γλυκια γκρι-taupe αποχρωση, πολυ ομορφη),
Benefit Creaseless Cream e/s in Stiletto (σκουρο καφε/ κοκκινο), Bourjois Ombre Stretch in 01 Intense Black.

Bronzer Hoola της Benefit, εχει αυτη την περιεργη αποχρωση ανοιχτο μελι, πολυ ομορφη
Ως foundation χρησιμοποιω τη Mineral Powder της Laura Mercier, απλα κορυφη..
Το αγαπημενο μου καλλυντικο απ ολα ειναι το eyeliner, χωρις να το παρακανω, απλα μια λεπτη προς μεσαια γραμμη, καπως vintage.
Gel eyeliners εχω δοκιμασει το Fluidline της MAC (που διαρκει μεχρι και 14 ωρες αναλλοιωτο) και τωρα εχω το Lasting Drama της Maybelline
(ολοι οι beauty gurus στο yt το προτεινουν, ειναι θεικο και βγαινει στα 10 ευρω με το πινελακι μαζι)
Και ειμαι ορκισμενη στο Magic Ink της Benefit απο liquid liners, ασυγκριτο..

Η μασκαρα ηταν παντα δυσκολο θεμα...
Οι καλυτερες που εχω δοκιμασει ειναι:
Απο ακριβες/high end: MUFE Smoky Lash (ΤΕΛΕΙΑ, δεν εχω λογια!), Les 2 de Guerlain (παρα πολυ "πολυτελης" και σε packaging, γενικα αψογη),
Chanel Inimitable.
Απο φθηνες/drugstore: Bourjois Volumizer, Prestige My Longest Lashes, Maybelline the falsies. (Παρα πολυ καλες κι αυτες)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ξέρετε κάποιο σάιτ η κάποιο κατάστημα (αθήνα - πειραιας) που να πουλάει επαγγελματικά προιόντα μακιγιάζ σε καλές τιμές? Χρειάζομαι κυρίως επαγγελματικά πινέλα όπως αυτό για τις γωνίες του ματιού και πινέλο βεντάλια..


Για εμένα ως μακιγιέζ,με βολεύει πολύ η kryolan σε ΟΛΑ τις τα προιόντα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Imadlak

Τιμώμενο Μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 30 ετών και επαγγέλεται Χημικός. Έχει γράψει 6,231 μηνύματα.
Εχω αδυναμια στη μαυρη σκια και στο κοκκινο lipgloss,ανεξαρτητως μαρκας!! :yes:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Sofaki Loony

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Sofaki Loony αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών, επαγγέλεται Μαθητής/τρια και μας γράφει απο Ιταλία (Ευρώπη). Έχει γράψει 158 μηνύματα.
ψαλιδι για τις βλεφαριδες :) love it
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Καλησπέρα σε όλες και (ίσως) όλους!Θα εκφέρω και γω μια γνώμη μια και το θέμα φροντίδα - καλλυντικά με ενδιαφέρει ιδιαίτερα.
Αγαπημένα προιόντα: αντηλιακή με spf 50 Roc ή Avene, ενυδατική με spf20 από avene.
Όσον αφορα το μακιγιάζ λατρεύω τα προιόντα της MAC (1Η για μένα), shisheido, Pupa, Estee Lauder και Lancome.
Σαμπουάν και γενικά περιποίηση μαλλιών μ' αρέσουν τα προιόντα της Kerastase αλλά και Korres, Apivita, Dove, Pantene.
Για καθαρισμό, peeling και περιποίηση σώματος πάλι Korres και Apivita αλλά ανακάλυψα και μ' αρέσουν και τα freshline.:) Αυτά για την ώρα!:thumbup::thumbup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

sasg

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η sasg αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 128 μηνύματα.
Εγώ θα προτείνω (μια και διανύουμε και περίοδο κρίσης :P) μία ενυδατική προσώπου που χρησιμοποιώ εδώ και ένα χρόνο και μου χει βγει καταπληκτική...είναι της bioten κρέμα ημέρας...πάρα πολύ καλή και πάμφθηνη!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Κορίτσια, τις τελευταίες μέρες είμαι πολύ χαρούμενη!!
Ανακάλυψα την τέλεια πούδρα, με την τέλεια υφή, αποροφητικά και έχει και διάρκεια! Φανταστείτε δύο μέρες που την φοράω όποιος με βλέπει με ρωτάει τι έχω αλλάξει και είμαι πιο όμορφη:P
Συνήθως φοράω καλλυντικά Chanel, Estee και απο περιποίηση (λοσιόν) Clinique. Ανακάλυψα όμως την υπέρτατη πουδρα KANEBO!! Μπορεί να είναι λίγο ακριβή αλλά αξίζει τα λεφτά της

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

yperoxi

Δραστήριο μέλος

Η yperoxi αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 526 μηνύματα.
Κάνοντας βόλτες σε καταστήματα, εγώ προσωπικά έχω κοιτάξει πολλές φορές στα kanebo αλλά μέχρι στιγμής δεν ήξερα τίποτα για ποιότητα και γι' αυτό και δεν είχα αγοράσει κάτι. Ενδιαφέρον το ότι βγάζει τόσο ωραία πούδρα. Λέω μόλις μου τελειώσει αυτή που χρησιμοποιώ να δοκιμάσω. Enrose αν δεις το μηνυμά μου θα ήθελα να σε ρωτήσω την τιμή αυτής της πούδρας και επίσης αν βγάζει σε΄πολύ ανοιχτό χρώμα γιατί είμαι κατάλευκη και μ' αράσει να διατηρώ το χρώμα της επιδερμίδας μου. Ευχαριστώ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

futurama

Νεοφερμένος

Η futurama αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Καλλιθέα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Τρελαίνομαι για τα προιόντα του Κορρέ, όοτιδήποτε σε κρέμα έχω πάρει είναι φοβερό
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

enrose

Δραστήριο μέλος

Η enrose αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 643 μηνύματα.
Κάνοντας βόλτες σε καταστήματα, εγώ προσωπικά έχω κοιτάξει πολλές φορές στα kanebo αλλά μέχρι στιγμής δεν ήξερα τίποτα για ποιότητα και γι' αυτό και δεν είχα αγοράσει κάτι. Ενδιαφέρον το ότι βγάζει τόσο ωραία πούδρα. Λέω μόλις μου τελειώσει αυτή που χρησιμοποιώ να δοκιμάσω. Enrose αν δεις το μηνυμά μου θα ήθελα να σε ρωτήσω την τιμή αυτής της πούδρας και επίσης αν βγάζει σε΄πολύ ανοιχτό χρώμα γιατί είμαι κατάλευκη και μ' αράσει να διατηρώ το χρώμα της επιδερμίδας μου. Ευχαριστώ!:)

Ναι βγάζει σε πολύ ανοιχτό χρώμα, αυτό έχω κι εγώ. Την ακριβή τιμή της δεν τη ξέρω, δεν πήγα εγώ να την πάρω, νομίζω όμως γύρω στα 70 ευρώ
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
H αγαπημένη μου πούδρα σταμάτησε να βγαίνει εδώ και 2-3 χρόνια. Double perfection από Chanel (γύρω στα 60 κομπλέ και κάπου 45 το ανταλλακτικό). Ηταν απίστευτα καλή, από υφή, καλυπτικότητα, ματ αποτέλεσμα, χρώμα, αίσθηση όταν την φοράς, απλωμα...ολα! Και την καταργήσαν! Τώρα παίρνω την mat lumiere που είναι η "συνέχειά" της και δε λέω, καλή είναι, αλλά σαν την double perfection με τίποτα. Τώρα βάζω και αντιηλιακή/ενυδατική/makeup τρια σε ένα (από chanel πάλι) για να πετύχω το αποτέλεσμα που είχα μόνο με την double perfection. Βέβαια, αν το πάρεις από οικονομική άποψη καλά έκαναν γιατί τώρα βγάζουν τα διπλά λεφτά "σπάζοντας" ένα προιόν σε δύο. Αν έβρισκα κάτι άλλο σαν αυτή, θα άλλαζα εταιρεία. Αλλά είναι τέτοιο το δέρμα μου που δύσκολα με καλύπτουν άλλες (ή είναι πολύ "αέρινες" ή πολύ "ταλκ").
Κάτι που δεν αποχωρίζομαι ποτέ είναι το liposan φράουλα. Εδώ και πάνω από δεκαετία δεν πάω πουθενά χωρίς αυτό (αν το έχω ξεχάσει, αγοράζω άλλο) και πολύ σπάνια βάζω και κραγιόν από πάνω. Ολοι με κοροιδεύουν για αυτό, αλλά είμαι εθισμένη, τι να κάνω?
Αλλα αγαπημένα δεν έχω, παίρνω ο,τι μ' αρεσει σαν χρωμα ή άρωμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 12 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

  • Τα παρακάτω 0 μέλη και 1 επισκέπτες διαβάζουν μαζί με εσάς αυτό το θέμα:
    Tα παρακάτω 14 μέλη διάβασαν αυτό το θέμα:
  • Φορτώνει...
Top