[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Κι εγώ το ίδιο , ταυτίστηκα 🤣
Ναι θυμάμαι που το είχες ξανά πει και ακόμα δεν αξιώθηκα να το πάρω .

Απο mua αγάπησα το liquid lipstick δεν ξηραίνει τα χείλη και διαρκεί άπειρα . Και το μολύβι χειλιών απίστευτα βελούδινο
Πλέον δε φοράω liquid lipstick , δε κάθονται στα χείλη μου, βαριέμαι να κάνω προετοιμασία, αν θα βάλω θέλω να είναι για έντονο χρώμα τό οποίο ξεθωριάζει ανομοιόμορφα οπότε το nude το καθημερινό το προτιμώ έτσι κι αλλιώς να είναι ένα τύπου κλασσικό ματ κραγιόν. Καί επειδή είχα αγοράσει αρκετά κραγιόν τώρα πλέον έχω περιοριστεί σε ένα nude προς τό ροζ από τη she, ένα ωραίο καφετοζεστο από golden rose, ένα υπέροχο κόκκινο πολύ όμως φυσικό από dust and cream, ένα μαύρο από kiko που θέλω να το χρησιμοποιώ πλέον και καθημερινά όταν βγαίνω γιατί είναι υπέροχο αλλά επειδή πολύς κόσμος δεν έχει συνηθίσει το μαύρο κραγιόν λίγο τό φοβάμαι, ένα κοραλοκοκκινο liquid lipstick από Κορρέ καί τό lip balm με χρώμα που τό φοράω και βράδυ πρίν τον ύπνο... αυτά. Ίσως τώρα που είμαι Ελλάδα να πάρω πίσω ένα φούξια/ τού κρασιού. Χρησιμοποιώ μια παλέτα ενώ με αυτή βάφω καί τα φρύδια μου (έχω τη Soph X extra spicy που έχει κάτι απίστευτα πορτοκαλί καί ροζ καί shimmery αποχρώσεις) , έχω ένα ρούζ της kiko που τό πήρα όταν επιτέλους τελείωσα αυτό τής essence που δε μου άρεσε καθόλου, μια μάσκαρα κοκ. Γενικά η μετακόμιση με έκανε να περιορίσω πολύ τα καλλυντικά που έχω και νιώθω πολύ καλύτερα να έχω λίγες επιλογές αλλά είναι αυτές που έτσι κι αλλιώς θα προτιμούσα
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Πλέον δε φοράω liquid lipstick , δε κάθονται στα χείλη μου, βαριέμαι να κάνω προετοιμασία, αν θα βάλω θέλω να είναι για έντονο χρώμα τό οποίο ξεθωριάζει ανομοιόμορφα οπότε το nude το καθημερινό το προτιμώ έτσι κι αλλιώς να είναι ένα τύπου κλασσικό ματ κραγιόν. Καί επειδή είχα αγοράσει αρκετά κραγιόν τώρα πλέον έχω περιοριστεί σε ένα nude προς τό ροζ από τη she, ένα ωραίο καφετοζεστο από golden rose, ένα υπέροχο κόκκινο πολύ όμως φυσικό από dust and cream, ένα μαύρο από kiko που θέλω να το χρησιμοποιώ πλέον και καθημερινά όταν βγαίνω γιατί είναι υπέροχο αλλά επειδή πολύς κόσμος δεν έχει συνηθίσει το μαύρο κραγιόν λίγο τό φοβάμαι, ένα κοραλοκοκκινο liquid lipstick από Κορρέ καί τό lip balm με χρώμα που τό φοράω και βράδυ πρίν τον ύπνο... αυτά. Ίσως τώρα που είμαι Ελλάδα να πάρω πίσω ένα φούξια/ τού κρασιού. Χρησιμοποιώ μια παλέτα ενώ με αυτή βάφω καί τα φρύδια μου (έχω τη Soph X extra spicy που έχει κάτι απίστευτα πορτοκαλί καί ροζ καί shimmery αποχρώσεις) , έχω ένα ρούζ της kiko που τό πήρα όταν επιτέλους τελείωσα αυτό τής essence που δε μου άρεσε καθόλου, μια μάσκαρα κοκ. Γενικά η μετακόμιση με έκανε να περιορίσω πολύ τα καλλυντικά που έχω και νιώθω πολύ καλύτερα να έχω λίγες επιλογές αλλά είναι αυτές που έτσι κι αλλιώς θα προτιμούσα
Ναι κι εγώ δεν φοράω πλέον υγρά κραγιόν γιατί γίνονται λίγο ένα με το δέρμα βέβαια λόγω της μάσκας βολεύουν. Ούτε τα τελείως ενυδατικα μου αρέσουν τρέχουν και βγαίνουν πανευκολα . Κάτι ελαφρώς ματ συνήθως προτιμώ. Αγαπώ τα velvet matte από golden rose . Το νούμερο 2 το φοράω από την πρώτη λυκείου ....
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ναι κι εγώ δεν φοράω πλέον υγρά κραγιόν γιατί γίνονται λίγο ένα με το δέρμα βέβαια λόγω της μάσκας βολεύουν. Ούτε τα τελείως ενυδατικα μου αρέσουν τρέχουν και βγαίνουν πανευκολα . Κάτι ελαφρώς ματ συνήθως προτιμώ. Αγαπώ τα velvet matte από golden rose . Το νούμερο 2 το φοράω από την πρώτη λυκείου ....
Τελείως ενυδατικο πήρα πρόσφατα ένα από κικο αλλά λόγω μάσκας γινομουν χάλια οπότε τό δωρισα στη μαμά μου πχ. Ναι κι εγώ κάπως έτσι
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Τελείως ενυδατικο πήρα πρόσφατα ένα από κικο αλλά λόγω μάσκας γινομουν χάλια οπότε τό δωρισα στη μαμά μου πχ. Ναι κι εγώ κάπως έτσι
Α από κικο δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα . Θέλω όμως . Έχω ακούσει καλά λόγια για τις mascara
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Α από κικο δεν έχω πάρει ποτέ τίποτα . Θέλω όμως . Έχω ακούσει καλά λόγια για τις mascara
Ήμουν έτοιμη να πάρω αλλά τα τσιγκουνευτηκα τά 9€ πόσο μάλλον όταν ακόμα δεν έχω δοκιμάσει αυτή την πράσινη της essence για την οποία όλη μιλάνε καί κοστίζει πόσο, 3,4€. Τώρα έχω μια της catrice που δε θυμάμαι το όνομα αλλά την είχε προτείνει η Κλαίρη Δημοπούλου την οποία εμπιστεύομαι καί είναι όντως καλή
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ήμουν έτοιμη να πάρω αλλά τα τσιγκουνευτηκα τά 9€ πόσο μάλλον όταν ακόμα δεν έχω δοκιμάσει αυτή την πράσινη της essence για την οποία όλη μιλάνε καί κοστίζει πόσο, 3,4€. Τώρα έχω μια της catrice που δε θυμάμαι το όνομα αλλά την είχε προτείνει η Κλαίρη Δημοπούλου την οποία εμπιστεύομαι καί είναι όντως καλή
Την all round λες ναι κι εγώ την πήρα εξ αιτίας της κλαιρης(είναι θεά η κοπέλα) και είναι όντως πολύ καλή.
Για την lash princess δεν ξέρω την πράσινη . Παλιά είχα την I love extreme την ροζ και ήταν πολύ ωραία . Η essence έχει εξελιχθεί πάρα πολύ. Πλέον πιστεύω ότι τα προϊόντα της δεν απευθύνονται μόνο σε νεανικές ηλικίες
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ποια να κάνω ?
Screenshot_2021-12-24-08-45-26-705_com.miui.gallery.jpg
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Ρωτάς σαν χρώμα ή συνολικά;
Τέλος πάντων σαν χρωμα το 3 θα έλεγα(βέβαια δε μου αρέσει το μήκος αλλα αυτό είναι προσωπικό χουι :P )
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ρωτάς σαν χρώμα ή συνολικά;
Τέλος πάντων σαν χρωμα το 3 θα έλεγα(βέβαια δε μου αρέσει το μήκος αλλα αυτό είναι προσωπικό χουι :P )
Πιο κοντά θα τα έχω ,αν και δεν το βρίσκω καθόλου υπερβολικό μήκος .. τέλος πάντων ευχαριστώ πολύ
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Πιο κοντά θα τα έχω ,αν και δεν το βρίσκω καθόλου υπερβολικό μήκος .. τέλος πάντων ευχαριστώ πολύ
Δεν ειπα οτι είναι υπερβολικό, απλα δεν μπορώ να βλέπω το νύχι να προεξέχει απο το nailbed πιο πολύ απ'οτι στην εικόνα δυο, είναι προσωπικό κόλλημα
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,547 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
θα σου πρωτεινα το 1 . νομιζω δενει περισσοτερο με τον ευαίσθητο χαρακτηρα σου.
τα αλλα ειναι περισσοτερο για μεταμεσονυχτια εξοδο.
Ναι ρε Γιάννη αλλαζουμε τα νύχια μας οταν είναι να βγούμε πρωι και οταν είναι βράδυ. Εγω κυκλοφορώ με μια τανάλια στο χέρι. :P

Το οτι διαφωνώ δεν το σχολιάζω, γιατί είναι θεμα γούστου
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,547 μηνύματα.
θα σου πρωτεινα το 1 . νομιζω δενει περισσοτερο με τον ευαίσθητο χαρακτηρα σου.
τα αλλα ειναι περισσοτερο για μεταμεσονυχτια εξοδο.
Γιατι γελας πακ για την μεταμεσονυχτια?
δηλαδη να γελας , λενε οποιος γελα τετοιες μερες... γελα ολο τον χρονο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ναι ρε Γιάννη αλλαζουμε τα νύχια μας οταν είναι να βγούμε πρωι και οταν είναι βράδυ. Εγω γυρνάω με μια τανάλια στο χέρι. :P

Το οτι διαφωνώ δεν το σχολιάζω, γιατί είναι θεμα γούστου
σωστο και αυτο.. αλλα δεν γυρνας και ολη μερα με βαρυ μακιγιαζ εξοδου?
μεση λυση ισως?
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,425 μηνύματα.
Γιατι γελας πακ για την μεταμεσονυχτια?
δηλαδη να γελας , λενε οποιος γελα τετοιες μερες... γελα ολο τον χρονο.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


σωστο και αυτο.. αλλα δεν γυρνας και ολη μερα με βαρυ μακιγιαζ εξοδου?
μεση λυση ισως?
Κατ με και το 2 και το 3 "φοριούνται" και πρωί, αλλα είπαμε είναι προσωπικό θεμα του καθενός.
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,547 μηνύματα.
Κατ με και το 2 και το 3 "φοριούνται" και πρωί, αλλα είπαμε είναι προσωπικό θεμα του καθενός.
ενταξει μην βαρας ... δεν εχω κανει ποτε μου μανικιουρ, δηλαδη μου κανανε μια φορα αβαφο.
απο μια οπτικη γωνια το ειπα και σε συναρτηση με τις 3 διαθεσιμες επιλογες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Πιο κοντά θα τα έχω ,αν και δεν το βρίσκω καθόλου υπερβολικό μήκος .. τέλος πάντων ευχαριστώ πολύ
ε ειναι λιγο μακρυ. ξερεις οτι το μακρυ νυχι εμποδίζει την ευελιξία των δάκτυλων.
και εσυ την χρειαζεσαι.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
ενταξει μην βαρας ... δεν εχω κανει ποτε μου μανικιουρ, δηλαδη μου κανανε μια φορα αβαφο.
απο μια οπτικη γωνια το ειπα και σε συναρτηση με τις 3 διαθεσιμες επιλογες.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


ε ειναι λιγο μακρυ. ξερεις οτι το μακρυ νυχι εμποδίζει την ευελιξία των δάκτυλων.
και εσυ την χρειαζεσαι.
Γιατί την χρειάζομαι ?
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,547 μηνύματα.

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top