[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Αυτό το μελοπράσινο. Η μπλε σκιά ίσως είναι η χειρότερή μου. :P
Αν φορέσω σκιά βάζω μία ζεστή απόχρωση γκρι-μωβ, όσο πιο διακριτικά γίνεται.
Αλλά συνήθως καθημερινά απλά φοράω πολύ σκούρη μωβ σκιά αντί για eyeliner κοντά στις βλεφαρίδες (η σκιά αφαιρείται πιο εύκολα μετά :P) και μαύρη μάσκαρα.

Τι εννοεις βρε ζεστη αποχρωση μωβ-γκρι;
Και τα δυο ειναι ψυχρα χρωματακια [μονο το μωβ που εχει μεσα κοκκινο θεωρειται ζεστο]
Κοιτα απο αποψη θεωρητικη παντα,μπορεις να βαλεις ο,τι χρωμα θες απλα το πρασινο και το μπλε θα εξαφανιζει το χρωμα των ματιων σου

Ελενα,πες μου μια την τιμη της σκιας που θες
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Τι εννοεις βρε ζεστη αποχρωση μωβ-γκρι;
Και τα δυο ειναι ψυχρα χρωματακια [μονο το μωβ που εχει μεσα κοκκινο θεωρειται ζεστο]
Κοιτα απο αποψη θεωρητικη παντα,μπορεις να βαλεις ο,τι χρωμα θες απλα το πρασινο και το μπλε θα εξαφανιζει το χρωμα των ματιων σου

Ελενα,πες μου μια την τιμη της σκιας που θες
Δεν θυμάμαι ακριβώς. Γιατί τότε που είχα πάει και την είδα είχαν και μικρές εκπτώσεις..
Πάντως σίγουρα πάνω από 14 ευρώ. Τόσο έχει νομίζω μια σκιά της Mac κανονική.
Αυτή την είχαν σε ξεχωριστό ράφι και είναι αρκετά μεγαλύτερη. Είναι και κάπως σαν συνδυασμός χρωμάτων αυτή που μου αρέσει.
Α και νομίζω 11 έχουν τα ανταλακτικά της Mac.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Τι εννοεις βρε ζεστη αποχρωση μωβ-γκρι;
Και τα δυο ειναι ψυχρα χρωματακια [μονο το μωβ που εχει μεσα κοκκινο θεωρειται ζεστο]
Κοιτα απο αποψη θεωρητικη παντα,μπορεις να βαλεις ο,τι χρωμα θες απλα το πρασινο και το μπλε θα εξαφανιζει το χρωμα των ματιων σου

Ελενα,πες μου μια την τιμη της σκιας που θες

Βάζω πχ σε όλο το κινητό βλέφαρο μια ανοιχτή γκρι-καφέ σκιά (στα αγγλικά το χρώμα λέγεται taupe, δεν ξέρω στην Ελλάδα πως το λένε) και στην εξωτερική γωνία βάζω ένα ζεστό χρώμα μωβ-καφέ. Γενικά το μάτι είναι γκρι μωβ εννοώ χαχα τοποθετήθηκα εσφαλμένα perdon.


Συγκεκριμένα να σου δείξω σε εικόνες

1. Bάζω στο κινητό μέρος αυτή τη συγκεκριμένη

2. Μετά βάζω αντί για eyeliner ματ ζεστή σκούρη μωβ σκιά (λίγο πιο ζεστή από αυτή, δεν βρίσκω παρόμοια στο google) κατά μήκος της σειράς των άνω βλεφαρίδων

3. Και αν βάλω στην εξωτερική γωνία βάζω μία καφέ πάλι taupe
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Θέλω τόοσο πολύ να μαζέψω τίποτα λεφτά να πάρω επιτέλους αυτή την υπέροχη μπλέ σκιά της Mac που μου έχει κολλήσει εδώ και πόσο διάστημα και κάνεις δεν αξιώθηκε να μου πάρει.

Επίσης το Russian Red της Mac δείχνει εξαιρετικό. :redface: Αλλά είναι εντελώς χλωμό να μπορέσω να πάρω και τα δύο.

Το χρωματάκι απλά θεϊκό! :D

Αν θες τη γνώμη μου για αρχή πάρε πρώτα το κραγιόν, η σκιά αν και πάρα πολύ όμορφη δεν ταιριάζει σε όλες τις περιστάσεις και είναι κάπως περιοριστική
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Aχά. Και υποθέτω η τιμή θα είναι και πιο προσιτή. Merci!

Diotima καλή μου με το κραγιόν κάτι γίνεται αλλά η σκιά είναι ιδιαίτερη. :redface: Δεν έχω βρεί κάτι παρόμοιο πουθενά,
εκτός από μερικές της Erre due που είναι στο ίδιο στύλ. Αλλά και πάλι δεν τρελάθηκα τόσο.

Όσο για το μπλέ χρώμα,προσωπικά μου αρέσει πολύ. Σκούρο μπλέ κυρίως,και με μαύρο μολύβι,δείχνει πολύ όμορφο.

το κοκκινο κραγιον της revlon το εχω κι εγω και πραγματικα το λατρευω!!
ματ και δεν φευγει με τιποτα! Σε συνδυασμο με ενα μολυβι(το φοραω και σκετο καμια φορα), πραγματικα ειναι θεικο!

μετα απο αυτο το κραγιον που πηρα τυχαια πλεον οτι κραγιον παιρνω ειναι η revlon η inglot!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
το κοκκινο κραγιον της revlon το εχω κι εγω και πραγματικα το λατρευω!!
ματ και δεν φευγει με τιποτα! Σε συνδυασμο με ενα μολυβι(το φοραω και σκετο καμια φορα), πραγματικα ειναι θεικο!

μετα απο αυτο το κραγιον που πηρα τυχαια πλεον οτι κραγιον παιρνω ειναι η revlon η inglot!
Mήπως θυμάσαι και την τιμή του; ^^
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ναι ναι ινγκλοτ.Μπραβο ρε ηλιαννα εσπαγα το κεφαλι μου να τη θυμηθω.Στην αθηνα ηρθε πολυ προσφατα σε σχεση με τη θεσσ οποτε τωρα την πηρα χαμπαρι σε μια βολτα μου.
Τα κραγιον της ειναι ΘΕΙΚΑ,οι τιμες καλες [απο οσο θυμαμαι] και εχει μεγαλη ποικιλια
Μπεμπα μου αφου εχετε καταστημα εκει πανω,περνα μια βολτα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Ρόζα Νέρα Flamingo

Δραστήριο μέλος

Η Ρόζα Νέρα Flamingo αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ανταρτικό (Φλώρινα). Έχει γράψει 780 μηνύματα.
Kάτι σχετικό με το ντεμακιγιάζ. Ένα μεγάλο λάθος που κάνουμε είναι ότι μετά το ντεμακιγιάζ (γαλάκτωμα/μαντηλάκι), οι περισσότερες δεν πλενόμαστε με νερό. Όλα αυτά τα προϊόντα έχουν σαπωνοειδή στοιχεία με αποτέλεσμα να μένουν στο πρόσωπο και να δημιουργούν θέματα.
ισχυει ,ειδικα με τα μαντηλακια
καιγεται το προσωπο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
1. Bάζω στο κινητό μέρος αυτή τη συγκεκριμένη

αυτες της elf τις πηρες απο σαιτ?
υπαρχουν σε καταστηματα μηπως:hmm:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Angelique.

Διακεκριμένο μέλος

Η Angelique. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 7,200 μηνύματα.
Tα προιόντα της elf από όσο ξέρω μπορείς να τα βρείς μόνο μέσω internet.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Dalian

Περιβόητο μέλος

Η Substrata αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,822 μηνύματα.
Πάντα αναρωτιόμουν γιατί τα προϊόντα της elf είναι τόσο φτηνά...έχει καμία επίπτωση στην ποιότητά τους αυτό? :/: ή καμία σχέση?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

diotima

Διάσημο μέλος

Ο diotima αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 2,480 μηνύματα.
Ρε απλα δεν ειναι και ο,τι καλυτερο
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

έλπις20

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η έλπις20 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 28 ετών. Έχει γράψει 137 μηνύματα.
τα revlon σην ελλαδα που βρισκονται????? επειγονννν:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

christinelle

Πολύ δραστήριο μέλος

Η christinelle αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ιδιωτικός υπάλληλος και μας γράφει απο Ελευσίνα (Αττική). Έχει γράψει 1,873 μηνύματα.
Πάντα αναρωτιόμουν γιατί τα προϊόντα της elf είναι τόσο φτηνά...έχει καμία επίπτωση στην ποιότητά τους αυτό? :/: ή καμία σχέση?

Ολα σκατά για τη μούρη είναι...τα elf είναι οικονομικά σκατά, τα επώνυμα είναι ακριβά σκατά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
τα revlon σην ελλαδα που βρισκονται????? επειγονννν:P

hondos center, notos galleries :P


Πάντα αναρωτιόμουν γιατί τα προϊόντα της elf είναι τόσο φτηνά...έχει καμία επίπτωση στην ποιότητά τους αυτό? :/: ή καμία σχέση?

Και όμως, έχω ψάξει τα συστατικά τους, είναι τα ίδια με άλλες μάρκες. Η απλή line της elf (η πολύ φτηνή) δεν είναι τόσο καλή ποιοτικά, αλλά η studio line είναι καταπληκτική, έχω τα πινέλα, τις κρεμώδεις σκιές και τα κρεμώδη ρουζ, είναι απλά φανταστικά. Και είναι και vegan.
Είχα πάρει ένα primer προσώπου από την estee lauder τώρα με τις εκπτώσεις και ήταν σκέτη μάπα. Πήρα της elf που είχε 6 euro και είναι φοβερόοοο. Και τα δύο silicone based.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Backdrop

Δραστήριο μέλος

Η Backdrop αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μαέστρος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 676 μηνύματα.
Τα καλλυντικά της εταιρίας lovie τα έχετε χρησιμοποιήσει ποτέ? Ξέρετε τι ποιότητα έχουν?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Δεν τα έχω δοκιμάσει, αλλά έχω ακούσει καλά λόγια.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Hlianna

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Hlianna αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Ζωγράφος (Αττική). Έχει γράψει 286 μηνύματα.
Mήπως θυμάσαι και την τιμή του; ^^

γυρω στα 10 ευρω αν θυμαμαι καλα!

Ναι ναι ινγκλοτ.Μπραβο ρε ηλιαννα εσπαγα το κεφαλι μου να τη θυμηθω.Στην αθηνα ηρθε πολυ προσφατα σε σχεση με τη θεσσ οποτε τωρα την πηρα χαμπαρι σε μια βολτα μου.
Τα κραγιον της ειναι ΘΕΙΚΑ,οι τιμες καλες [απο οσο θυμαμαι] και εχει μεγαλη ποικιλια
Μπεμπα μου αφου εχετε καταστημα εκει πανω,περνα μια βολτα

ειναι ο παραδεισος της γυναικας μεσα σε αυτο το καταστημα :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

~Melania~

Περιβόητο μέλος

Η Insomnia ♥ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Στρατιωτικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 5,354 μηνύματα.
Για να ισιώσω τα μαλλιά μου καλά (πρόκα που λέμε) τι πρέπει να κάνω; Κάθε φορά (επειδή έχω μπούκλες φυσικό), μου κατσαρώνουν πάρα πολύ εύκολα και ολόισια δεν τα έχω κάνει ποτέ... :/: Κάποια άλλη που αντιμετωπίζει το ίδιο θέμα; :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Δαλιδά

Περιβόητο μέλος

Η Cortana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Σεφ και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 5,160 μηνύματα.
Για να ισιώσω τα μαλλιά μου καλά (πρόκα που λέμε) τι πρέπει να κάνω; Κάθε φορά (επειδή έχω μπούκλες φυσικό), μου κατσαρώνουν πάρα πολύ εύκολα και ολόισια δεν τα έχω κάνει ποτέ... :/: Κάποια άλλη που αντιμετωπίζει το ίδιο θέμα; :P

Γενικά, το καλύτερο αποτέλεσμα το έχεις όταν έχεις πρώτα στεγνώσει τα μαλλιά με πιστολάκι και με στρογγυλή βούρτσα και μετά τα περάσεις με σίδερο/πρέσσα/ψαλίδι ισιώματος (ανάλογα πως το λέει ο καθένας).

Και μενα τα μαλλιά μου ακόμη και αν τα ισιώσω, αν ιδρώσω κλπ ξανακάνουν μπούκλα αμέσως. Δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι αυτό. Τώρα αν φριζάρουν ακόμα και ίσια τα μαλλιά, βάζω πριν το λούσιμο γάλα και το αφήνω να στεγνώσει πάνω στα μαλλιά. Μετά λούζομαι βάζω κοντίσιονερ κλπ.

Αν χρησιμοποιείς θερμότητα στα μαλλιά σου, αγόρασε ένα heat protectant για να μην τα κάψεις. :) Επίσης και τα σέρουμ βοηθούν στο να είναι πιο ίσια τα μαλλιά.

Να ξέρεις γενικά, ότι εμείς που έχουμε μαλλιά σπαστά/κατσαρά πρέπει να βάζουμε τα προιόντα σε βρεγμένα μαλλιά και όχι σε ημιστεγνά.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 11 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top