[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Nami

Νεοφερμένος

Η Nami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
Εχω παρει ειδικα γαντακια απο το body shop(μπορεις να βρεις κι αλλου) που τα φορας παιρνεις το προιον στα χερια και κανεις κυκλικες κινησεις. Επιμενεις στα γονατα, στους αγκωνες και σε μπουτια και πωπο:redface: και στα αλλα σημεια εγω το κανω πιο απαλα. Μετα ξεπλενεις και συνεχιζεις με αφρολουτρο. Δεν θα το πιστευεις ποσο απαλο αφηνει μετα το δερμα.

Είναι η καλύτερη απολέπιση. Συν ότι δεν ξεμένεις από προϊόν :D
Δείτε και αυτό το βίντεο, είναι πολύ ενδιαφέρον.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
κοριτσια! το ενα φρυδι μου ειναι πυκνοτερο απ το αλλο!:mad: οχι γιατι το αλλο το χω βγαλει πιο πολυ, αλλα οι τριχες του πρωτου για παραδειγμα ειναι πολυ πιο ωραιες απ του δευτερου! θελω να το πυκνωσω το αλλο οπως και το προηγουμενο.. μιλαμε μου χει σπασει τα νευρα, το ενα φρυδι ειναι τελειο κ το αλλο χαλια :mad:εχω ακουσει οτι το καστορελαιο βοηθαει! ισχυει;
(αυτο για το καστορελαιο το εχω ακουσει κ για τις βλεφαριδες.. βοηθαει κ εκει ;γιατι θελω κ αυτες να τις πυκνωσω:P)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nami

Νεοφερμένος

Η Nami αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 17 μηνύματα.
κοριτσια! το ενα φρυδι μου ειναι πυκνοτερο απ το αλλο!:mad: οχι γιατι το αλλο το χω βγαλει πιο πολυ, αλλα οι τριχες του πρωτου για παραδειγμα ειναι πολυ πιο ωραιες απ του δευτερου! θελω να το πυκνωσω το αλλο οπως και το προηγουμενο.. μιλαμε μου χει σπασει τα νευρα, το ενα φρυδι ειναι τελειο κ το αλλο χαλια :mad:εχω ακουσει οτι το καστορελαιο βοηθαει! ισχυει;
(αυτο για το καστορελαιο το εχω ακουσει κ για τις βλεφαριδες.. βοηθαει κ εκει ;γιατι θελω κ αυτες να τις πυκνωσω:P)

Και το αμυγδαλέλαιο βοηθάει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
κοριτσια! το ενα φρυδι μου ειναι πυκνοτερο απ το αλλο!:mad: οχι γιατι το αλλο το χω βγαλει πιο πολυ, αλλα οι τριχες του πρωτου για παραδειγμα ειναι πολυ πιο ωραιες απ του δευτερου! θελω να το πυκνωσω το αλλο οπως και το προηγουμενο.. μιλαμε μου χει σπασει τα νευρα, το ενα φρυδι ειναι τελειο κ το αλλο χαλια :mad:εχω ακουσει οτι το καστορελαιο βοηθαει! ισχυει;
(αυτο για το καστορελαιο το εχω ακουσει κ για τις βλεφαριδες.. βοηθαει κ εκει ;γιατι θελω κ αυτες να τις πυκνωσω:P
Εγώ με τα φρύδια,το σχήμα βασικά από το καλοκαίρι έχω βρει κακό μπελά που ξεκίνησα να τα βγάζω.(Να πηγαίνω σε αισθητικό να τα βγάζω)
Έχω το ίδιο με'σένα αραιή τρίχα και δεν έχουν όμοιο σχήμα..:P
Για καστορέλαιο δεν έχω ακούσει. Για βλεφαρίδες κάνει θαύματα το αμυγδαλέλαιο.:)
Εγώ για τα φρύδια κάνω μερικές μέρες υπομονή.:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
αα ευχαριστσω κοριτσια! :) αμυγδαλελαιο στα φαρμακεια βρισκουμε;; κ ποσο ειναι περιπου;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
αχ και κατι τελευταιο! Αν "σηκωσεις" με ενα χτενακι τις τριχες των φρυδιων σου κ "κουρεψεις" με ενα μικρο ψαλιδακι οσες περισσευουν( για να μην ειναι τοσο πυκνα) οι τριχες αυτες ξαναμακραινουν ποτε ή σ μενει για παντα ετσι ;;
:worry:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

whitelioness

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Porcupine αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 1,867 μηνύματα.
αχ και κατι τελευταιο! Αν "σηκωσεις" με ενα χτενακι τις τριχες των φρυδιων σου κ "κουρεψεις" με ενα μικρο ψαλιδακι οσες περισσευουν( για να μην ειναι τοσο πυκνα) οι τριχες αυτες ξαναμακραινουν ποτε ή σ μενει για παντα ετσι ;;
:worry:
με τη δυναμη της λογικης εγω λεω οτι ξαναμακραινουν:hmm:
you sure want to do it alone?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Ξαναμακραίνουν, ναι! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
αχ και κατι τελευταιο! Αν "σηκωσεις" με ενα χτενακι τις τριχες των φρυδιων σου κ "κουρεψεις" με ενα μικρο ψαλιδακι οσες περισσευουν( για να μην ειναι τοσο πυκνα) οι τριχες αυτες ξαναμακραινουν ποτε ή σ μενει για παντα ετσι ;;
:worry:
Ναι καλέ ξαναμακραίνουν. Όταν βλέπεις ότι έχουν μεγαλώσει τις κόβεις πάλι. Και εγώ έτσι κάνω :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
α τελεια!
με τη δυναμη της λογικης εγω λεω οτι ξαναμακραινουν:hmm:
you sure want to do it alone?

το χω ηδη κανει , ωραιο ειναι! :P
θελω να ξερω ομως οτι εχω επιλογες, σε περιπτωση που αλλαξω γνωμη ! ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Alma Libre

Επιφανές μέλος

Η Sinéad αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Συγγραφέας και μας γράφει απο Ιρλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 9,229 μηνύματα.
Το ένα μου φρύδι κάνει σαν λεπίδα στην άκρη επειδή το έχω κάψει. Τα φρύδια μου είναι φυσικά ενωτά, δηλαδή αν δεν βγάζω στη μέση είμαι κατά μονόφρυδη! Και ολόισια.

Αμυγδαλέλαιο να βάλεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

rakels

Δραστήριο μέλος

Η Ράκελ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 720 μηνύματα.
Εχω παρει ειδικα γαντακια απο το body shop(μπορεις να βρεις κι αλλου) που τα φορας παιρνεις το προιον στα χερια και κανεις κυκλικες κινησεις. Επιμενεις στα γονατα, στους αγκωνες και σε μπουτια και πωπο:redface: και στα αλλα σημεια εγω το κανω πιο απαλα. Μετα ξεπλενεις και συνεχιζεις με αφρολουτρο. Δεν θα το πιστευεις ποσο απαλο αφηνει μετα το δερμα.
Σε ευχαριστώ πολύ!:)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Ρε κορίτσια, τι κάνετε για να απομακρύνετε τη μάσκαρα "ανώδυνα"; Όταν ξεβάφομαι πρέπει να περάσω τόσες φορές τα μάτια μου με το βαμβάκι και το ξεβαφτικό για να φύγει η μάσκαρα, που στο τέλος τσούζουν... Τι κάνω λάθος; Χρησιμοποιώ προϊόντα ντεμακιγιάζ προσώπου+ματιών, όχι ξεχωριστά για τα μάτια...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Πηρα λουυφα (γαντι) απο το φαρμακειο, γιατι ξερω οτι βοηθαει στην κυτταριτιδα.. Αλλα δεν ξερω πώς να το χρησιμοποιησω::redface:

Αλλου διαβαζω οτι πρεπει να στεγνο το δερμα και να τριβω το δερμα πριν το μπανιο,αλλου λενε οτι το τριβω κατα την διαρκεια του μπανιου... τελικα τί κανεις και ποση ωρα;;;:P:P:P

το μονο σιγουρο ειναι οτι ξεκιναω απο τους αστραγαλους και με απλες ανοδικες κυκλικες κινησεις ανεβαινω προς τα πανω.. νταξει αυτο το εμπεδωσα! :clapup:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γίδι

Τιμώμενο Μέλος

Η Γίδι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 22,554 μηνύματα.
Ρε κορίτσια, τι κάνετε για να απομακρύνετε τη μάσκαρα "ανώδυνα"; Όταν ξεβάφομαι πρέπει να περάσω τόσες φορές τα μάτια μου με το βαμβάκι και το ξεβαφτικό για να φύγει η μάσκαρα, που στο τέλος τσούζουν... Τι κάνω λάθος; Χρησιμοποιώ προϊόντα ντεμακιγιάζ προσώπου+ματιών, όχι ξεχωριστά για τα μάτια...

Προτιμώ πάντα τα καθαριστικά που δε χρειάζονται βαμβάκι... Είτε της Nuxe, Κορρές αφρώδες , γάλα... πχ...
Ή απλά τρίβεις με τα δάχτυλα λίγο αμυγδαλέλαιο, και αφαιρείς με λίγο βαμβάκι απαλά :)

Nadiawow πήρες σκληρή ή μαλακία λούφα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
Πηρα λουυφα (γαντι) απο το φαρμακειο, γιατι ξερω οτι βοηθαει στην κυτταριτιδα.. Αλλα δεν ξερω πώς να το χρησιμοποιησω::redface:

Αλλου διαβαζω οτι πρεπει να στεγνο το δερμα και να τριβω το δερμα πριν το μπανιο,αλλου λενε οτι το τριβω κατα την διαρκεια του μπανιου... τελικα τί κανεις και ποση ωρα;;;:P:P:P

το μονο σιγουρο ειναι οτι ξεκιναω απο τους αστραγαλους και με απλες ανοδικες κυκλικες κινησεις ανεβαινω προς τα πανω.. νταξει αυτο το εμπεδωσα! :clapup:
Έχω ακούσει πως για την κυτταρίτιδα (και γενικά για το δέρμα) βοηθάει το να πίνεις πολύ νερό.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Nadiawow

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Νάντια αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 194 μηνύματα.
Nadiawow πήρες σκληρή ή μαλακία λούφα;


Να σου πω την αληθεια δεν προσεξα :/ κανονικη πρεπει να ναι ξερω γω.. 3 ευρω εκανε :P

Να παρω σκληρη;
(γιατι αν ειναι να την δωσω αυτην στην αδερφη μ να παρω αλλη!) :devil:

Έχω ακούσει πως για την κυτταρίτιδα (και γενικά για το δέρμα) βοηθάει το να πίνεις πολύ νερό.

πινω νερο (οσο μπορω βεβαια, γιατι λενε οτι πρεπει να πιεις 8-10 ποτηρια την μερα.. λενε ομως επισης πως πρεπει να τρως και 5 γευματα.. και λενε οτι δεν πρεπει να πινεις νερο μεχρι και 2 ωρες αφου εχεις φαει [προκαλει κυτταριτιδα,ψωμακια κτλ] .. ε οποτε δεν μπορω να πω πως πινω και αρκετο γιατι προσπαθω να ακολουθησω τον παραπανω κανονα απ την στιγμη που ειδικα φετος λογω πανελληνιων τρωω αρκετα! [υγιεινα παντα!]) :P

εχω πολυ λιγη κυτταριτιδα , βασικα πιστευω πως τωρα εχει αρχισει να εμφανιζεται και προσπαθω οσο μπορω να το ελεγξω.. επειδη δινω για τεφαα κανω στιβο [τρεξιμο,σφαιροβολια,αλμα εις μηκος] φετος γιατι δινω αθληματα, 4 φορες την εβδομαδα ελπιζω να βοηθησουν!!

κανα γλυκακι καθε ποτε επιτρεπεται (αν επιτρεπεται :P:P:P ) :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
πινω νερο (οσο μπορω βεβαια, γιατι λενε οτι πρεπει να πιεις 8-10 ποτηρια την μερα.. λενε ομως επισης πως πρεπει να τρως και 5 γευματα.. και λενε οτι δεν πρεπει να πινεις νερο μεχρι και 2 ωρες αφου εχεις φαει [προκαλει κυτταριτιδα,ψωμακια κτλ] .. ε οποτε δεν μπορω να πω πως πινω και αρκετο γιατι προσπαθω να ακολουθησω τον παραπανω κανονα απ την στιγμη που ειδικα φετος λογω πανελληνιων τρωω αρκετα! [υγιεινα παντα!]) :P

εχω πολυ λιγη κυτταριτιδα , βασικα πιστευω πως τωρα εχει αρχισει να εμφανιζεται και προσπαθω οσο μπορω να το ελεγξω.. επειδη δινω για τεφαα κανω στιβο [τρεξιμο,σφαιροβολια,αλμα εις μηκος] φετος γιατι δινω αθληματα, 4 φορες την εβδομαδα ελπιζω να βοηθησουν!!

κανα γλυκακι καθε ποτε επιτρεπεται (αν επιτρεπεται :P:P:P ) :)
Κοίτα εγώ για το νερό το έχω ακούσει γενικά και ξέρω ότι κάνει πολύ καλό για το δέρμα και για την κυτταρίτιδα. Τόση ακρίβεια δεν ξέρω τι παίζει :P Αν η κυτταρίτιδα είναι λίγη δεν έχεις θέμα γυμναστική, όχι υπερβολές (αλλά όχι και να στερήσαι τα πάντα) και πολύ νερό είσαι μια χαρά!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Να σου πω την αληθεια δεν προσεξα :/ κανονικη πρεπει να ναι ξερω γω.. 3 ευρω εκανε :P

Να παρω σκληρη;
(γιατι αν ειναι να την δωσω αυτην στην αδερφη μ να παρω αλλη!) :devil:



πινω νερο (οσο μπορω βεβαια, γιατι λενε οτι πρεπει να πιεις 8-10 ποτηρια την μερα.. λενε ομως επισης πως πρεπει να τρως και 5 γευματα.. και λενε οτι δεν πρεπει να πινεις νερο μεχρι και 2 ωρες αφου εχεις φαει [προκαλει κυτταριτιδα,ψωμακια κτλ] .. ε οποτε δεν μπορω να πω πως πινω και αρκετο γιατι προσπαθω να ακολουθησω τον παραπανω κανονα απ την στιγμη που ειδικα φετος λογω πανελληνιων τρωω αρκετα! [υγιεινα παντα!]) :P

εχω πολυ λιγη κυτταριτιδα , βασικα πιστευω πως τωρα εχει αρχισει να εμφανιζεται και προσπαθω οσο μπορω να το ελεγξω.. επειδη δινω για τεφαα κανω στιβο [τρεξιμο,σφαιροβολια,αλμα εις μηκος] φετος γιατι δινω αθληματα, 4 φορες την εβδομαδα ελπιζω να βοηθησουν!!

κανα γλυκακι καθε ποτε επιτρεπεται (αν επιτρεπεται :P:P:P ) :)
Εγώ με τέτοιες ποσότητες νερού που καταναλώνω το μετράω σε μπουκάλια του 1,5 λίτρου.:hehe:
Πράσινο τσάι (όχι το έτοιμο από περίπτερα) κάνει πολύ καλό. Αα,και επίσης είχα διαβάσει ότι νερό πολύ καλό είναι να πίνεις το πρωί το απόγευμα όποτε και όσο θέλει ο οργανισμός σου γιατί τότε το κρατάει (ή κάτι τέτοιο):P
Για κυτταρίτιδα υπάρχουν και κάτι ασκήσεις που σε φεύγει ο απ'αυτός να τις κάνεις.. Αλλά έχουν αποτέλεσμα (τις κάνω και΄γω 5 φορές την εβδομάδα) όποτε βασικά πάω γυμναστήριο.
Γλυκάκι 1 την εβδομάδα επιτρέπεται. Εγώ τρώω έξτρα και μία σοκολατίτσα:redface:.
Επίσης,όχι πολλούς καφέδες.:P
(Αυτό το λέω να το ακούσω εγώ)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Προτιμώ πάντα τα καθαριστικά που δε χρειάζονται βαμβάκι... Είτε της Nuxe, Κορρές αφρώδες , γάλα... πχ...
Ή απλά τρίβεις με τα δάχτυλα λίγο αμυγδαλέλαιο, και αφαιρείς με λίγο βαμβάκι απαλά :)
Μα κι εγώ παίρνω τέτοια καθαριστικά, αλλά πρώτα ξεβάφομαι με λοσιόν/κρέμα καθαρισμού και μετά πλένομαι με αυτά. Αν απλώς πλυθώ με αυτά τα προϊόντα και μετά περάσω με βαμβάκι το πρόσωπό μου, το μακιγιάζ δεν θα έχει φύγει. Αυτό με το αμυγδαλέλαιο ίσως πρέπει να το δοκιμάσω....
Να σου πω την αληθεια δεν προσεξα :/ κανονικη πρεπει να ναι ξερω γω.. 3 ευρω εκανε :P

Να παρω σκληρη;
(γιατι αν ειναι να την δωσω αυτην στην αδερφη μ να παρω αλλη!) :devil:



πινω νερο (οσο μπορω βεβαια, γιατι λενε οτι πρεπει να πιεις 8-10 ποτηρια την μερα.. λενε ομως επισης πως πρεπει να τρως και 5 γευματα.. και λενε οτι δεν πρεπει να πινεις νερο μεχρι και 2 ωρες αφου εχεις φαει [προκαλει κυτταριτιδα,ψωμακια κτλ] .. ε οποτε δεν μπορω να πω πως πινω και αρκετο γιατι προσπαθω να ακολουθησω τον παραπανω κανονα απ την στιγμη που ειδικα φετος λογω πανελληνιων τρωω αρκετα! [υγιεινα παντα!]) :P

εχω πολυ λιγη κυτταριτιδα , βασικα πιστευω πως τωρα εχει αρχισει να εμφανιζεται και προσπαθω οσο μπορω να το ελεγξω.. επειδη δινω για τεφαα κανω στιβο [τρεξιμο,σφαιροβολια,αλμα εις μηκος] φετος γιατι δινω αθληματα, 4 φορες την εβδομαδα ελπιζω να βοηθησουν!!

κανα γλυκακι καθε ποτε επιτρεπεται (αν επιτρεπεται :P:P:P ) :)
Εγώ νομίζω σαν τη γυμναστική δεν έχει για την κυτταρίτιδα! Κάνω με λούφα μπάνιο χρόνια, γιατί με βολεύει (δεν ήξερα πως υπάρχει μαλακή και σκληρή και δεν ξέρω ποια παίρνω εγώ :redface:) αλλά νομίζω η γυμναστική και η διατροφή είναι αυτά που στην πραγματικότητα θα σε βοηθήσουν. Για τέτοιου είδους περιποίηση για "ενίσχυση" της περιοχής θα πρότεινα 2-3 φορές τη βδομάδα τρίψιμο με λούφα και προϊόντα peeling και ίσως καμιά κρέμα αντικυτταριδική. Δεν ξέρω αν ήταν ιδέα μου ή αν βοήθησε τελικά μαζί με την άθληση πέρισυ, αλλά εμένα η μοναδική που μου έκανε "δουλειά" ήταν αυτή! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 10 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top