[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Πρωτα ειναι κοκκινες και μετα γινονται ασπρες, αλλα ειχα κι εγω ραγαδες οι οποιες ηταν απο την αρχη ασπρες. Αυτες πλεον δεν υπαρχουν στο σωμα μου, τις ειχα βγαλει στην εφηβεια.. εμενα πιο πολυ με ενοχλουν τωρα που ειναι κοκκινες :mad:
Σε αυτό ίσως να΄χεις και ένα δίκιο αν και οι άσπρες σκέψου δεν μπορείς να κάνεις τίποτα για να τις εξαλείψεις..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

prinCess.

Επιφανές μέλος

Η prinCess. αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 31 ετών, επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 12,089 μηνύματα.
Εγώ θυμάμαι είχα κάτι άσπρες ραγάδες, πλέον δεν τις βλέπω, και δεν έκανα τίποτα για να φύγουν, ούτε κρέμες ούτε λάδια. :confused:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

Να ρωτήσω και κάτι άλλο; Πόσο συμφέρουν τα νερά ντεμακιγιάζ (βλέπε αυτό της Bioderma) έναντι των κανονικών γαλακτωμάτων;:)


Αν είσαι σπάταλη σαν εμένα δε συμφέρει I think. Ένα για τα μάτια μόνο πήρα και ενώ ζήτημα να το έχω χρησιμοποιήσει για 1 μήνα είναι κάτω από τη μέση. :/: Πιστεύω αν είναι πιο συμπαγές να το πω το προιόν ελέγχεις καλύτερα πόσο βάζεις.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
Αν είσαι σπάταλη σαν εμένα δε συμφέρει I think. Ένα για τα μάτια μόνο πήρα και ενώ ζήτημα να το έχω χρησιμοποιήσει για 1 μήνα είναι κάτω από τη μέση. :/: Πιστεύω αν είναι πιο συμπαγές να το πω το προιόν ελέγχεις καλύτερα πόσο βάζεις.
Αααα,ναι είμαι.:P
Ένα που είναι μισό μωβ και μισό σα νερό λες;:P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
Αααα,ναι είμαι.:P
Ένα που είναι μισό μωβ και μισό σα νερό λες;:P
Όχι ένα πράσινο garnier μόνο για τα μάτια. Και δεν κάνει καλή δουλειά, και δεν έχει καλό μπουκάλι και για να βάλω στο μπαμπάκι μου χύνεται κάμποσο στο νιπτήρα, και τελειώνει και γρήγορα. Άμα το ξαναπάρω εμένα να με χ... :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
ή ακόμη και την απλή κρέμα bepanthol στο κλασικό σωληνάριο;
αυτη η κρεμα δεν ειναι σωματος; μπορεις να τη χρησιμοποιεις και στο προσωπο;

και κατι ακομα.ειχα δει οτι υπαρχει προιον που βγαζει προς τα εξω τις τριχες που μπαινουν μεσα με το σιλκ ε πιλ.ξερετε ονομα;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Εννοώ αυτήν την κρέμα:

Όχι δεν είναι σώματος, παντού μπορείς να τη βάλεις.

Κατά τα άλλα η bepanthol έχει εξειδικευμένα και γαλακτωμα σώματος

αλλά και κρέμες προσώπου:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Κοριτσια,τι εχετε να πειτε για τη διαφανη μασκαρα;σκεφτομουν να αγορασω μια γιατι δεν θελω να επιβαρυνω τα ματια με χρωστικες λογω ευαισθησιας και ολιγον τι βλεφαριτιδας
..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

mindcircus

Περιβόητο μέλος

Η mindcircus αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μηχανικός αεροσκαφών και μας γράφει απο Σουηδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 5,956 μηνύματα.
Κοριτσια,τι εχετε να πειτε για τη διαφανη μασκαρα;σκεφτομουν να αγορασω μια γιατι δεν θελω να επιβαρυνω τα ματια με χρωστικες λογω ευαισθησιας και ολιγον τι βλεφαριτιδας
..

Δεν ξερω τι ειναι η βλεφαριτιδα, αλλα φανταζομαι οπως το γραφεις. Μια χαρα ειναι η διαφανης, ισα να τονισεις. Εγω πολλες φορες δε βαζω καθολου μασκαρα γιατι βαριεμαι, τα τονιζω με μολυβι. Γιατι δεν το δοκιμαζεις κι εσυ?
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Lilla My

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Lilla My αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Φινλανδία (Ευρώπη). Έχει γράψει 306 μηνύματα.
Κορίτσια, έχει δοκιμάσει καμία τη μάσκαρα Hypnôse της Lancôme;



Είχα πάρει πέρυσι τη Hypnôse Doll Eyes και ήμουν ευχαριστημένη, αλλά απ΄ό,τι έχω καταλάβει, η κλασική Hypnôse είναι καλύτερη για τη δημιουργία έντασης στο βλέμμα.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Τελευταία επεξεργασία:

Maro92

Νεοφερμένος

Η Maro92 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 35 ετών. Έχει γράψει 29 μηνύματα.
Για ένταση στο βλέμμα εγώ χρησιμοποιώ τη διπλή της Max Factor! γενικά είμαι πολύ ευχαριστημένη, γιατί η μία μεριά δημιουργεί όγκο και η άλλη κάνει ακόμα πιο έντονο το βλέμμα

 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

aba

Τιμώμενο Μέλος

Η Φωτεινή αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 4,255 μηνύματα.
Εγώ με της Lancome δεν έμεινα ποτέ ευχαριστημένη. Έπαιρνε η μητέρα κάποια προϊόντα αυτής της μάρκας και της έδιναν πάντα δώρα μάσκαρες κλπ σε μικρότερη συσκευασία από την κανονική. Ε, δεν ξέρω, καμία δε με βόλεψε ποτέ. :/:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
Δεν ξερω τι ειναι η βλεφαριτιδα, αλλα φανταζομαι οπως το γραφεις. Μια χαρα ειναι η διαφανης, ισα να τονισεις. Εγω πολλες φορες δε βαζω καθολου μασκαρα γιατι βαριεμαι, τα τονιζω με μολυβι. Γιατι δεν το δοκιμαζεις κι εσυ?

Το αποφευγω καθως βγαζω κριθαρακια πολυ ευκολα οταν βαζω μολυβι..γι'αυτο προτιμω καποια μασκαρα τετοιου ειδους..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
οποτε βαζετε αντιηλιακη βαζετε και ενυδατικη;
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

_fairygirl_

Διακεκριμένο μέλος

Η Τηγάνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Μεταφραστής/Διερμηνέας και μας γράφει απο Αυστραλία. Έχει γράψει 7,789 μηνύματα.
@Μπλε: από το στόμα μου το πήρες.:PΑς μας διαφωτίσουν οι υπόλοιπες κυρίες.:redface:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Jolene

Νεοφερμένος

Η Jolene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ελληνικό (Αττική). Έχει γράψει 106 μηνύματα.
οποτε βαζετε αντιηλιακη βαζετε και ενυδατικη;

Εγω βαζω μονο αντιηλιακο..ας μην επιβαρυνουμε το δερμα μας με χιλιες δυο στρωσεις κρεμας το καλοκαιρι..
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
Βάζω πρώτα ενυδατική κ μετά αντηλιακή επειδή η επιδερμίδα μου τείνει προς το ξηρό. Αλλιώς νομίζω με αντηλιακή απλώς είσαι οκ.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Μπλε.

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Άννα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 34 ετών, επαγγέλεται Φιλόλογος και μας γράφει απο Θεσσαλονίκη (Θεσσαλονίκη). Έχει γράψει 167 μηνύματα.
διαβασα οτι κανονικα η σειρα ειναι ενυδατικη,αντιηλιακη αλλα βαριεμαι να το δοκιμασω να δω τι στρωνει.
επισης αντιληκιακη βναζεις λιγο ε; εχω 50 προστασια, και σε ασπριζει στην αρχη ενω για να απλωθει θελει τριψιιμο.......
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Tabby

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Tabby αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Λιχτενστάιν (Ευρώπη). Έχει γράψει 935 μηνύματα.
ναι αυτή είναι η σειρά. καλό είναι να περιμένεις λίγα λεπτά να απορροφηθεί η ενυδατική πριν απλώσεις την αντηλιακή. Αλλά αν δεν έχεις τάσεις ξηρότητας και με την αντηλιακή μόνο είσαι καλυμμένη πιστεύω. κανονική ποσότητα αντηλιακής βάζω γιατί χρησιμοποιώ την κρέμα της frezyderm που είναι διάφανη και γίνεται ένα με το δέρμα αμέσως.:inlove:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.
χρησιμοποιώ την κρέμα της frezyderm που είναι διάφανη και γίνεται ένα με το δέρμα αμέσως.:inlove:

Εμένα πάντως ένα frezyderm που δοκίμασα σε δειγματάκι μου καθόταν σαν άχυρο στη μούρη κι ας έχω λιπαρό δέρμα. :P Και το apivita που πήρα, βέβαια, με κάνει να ιδρώνω στο πρόσωπο λες και κάνω όλη μέρα jogging. :confused:

Τυπικά ναι, πρέπει να μπαίνει πρώτα ενυδατική. Όμως τα περισσότερα αντηλιακά που σέβονται τον εαυτό τους παρέχουν και ενυδάτωση οπότε αν ας πούμε βιαζόμαστε ή τεμπελιάζουμε αρκεί το αντηλιακό. Λόγια φαρμακοποιού αυτά. :P
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 9 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top