[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Guest 254537

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τόσο για το πέος η Ελλάδα κ η εγκυρότητα της?

Οσο για τα βρώσιμα κ εγώ κ άλλες τόσες κοπέλες,γνώστες αλλά κ από ομάδες του Facebook, τα χρησιμοποιούμε!

Αν πας στο γιατρό με διάρροια θα σου χορηγήσει φάρμακο,δε θα σου πει καφέ με λεμόνι.

Καθάρισα όλα τα καλλυντικά μου! Πως? Πήρα 1 λεκάνη έβαλα νερό κ ξύδι κ βούτηξα μέσα πάσης φύσεως μπουκάλι.άρωμά,λοσιόν,κραγιόν!
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Καλημέρα. Δεν ξέρω αν ρωταω στο σωστό θέμα αλλα ηθελα να μου προτείνεται ένα μανο (οχι ημιμόνιμο, κανονικο) σε αυτο εδω το χρώμα περιπου και λιγο πιο φωτεινο πιο νεον καπως.
Θελω να ναι πολυ φωτεινό και χτυπητό αλλα ανοιχτο ροζ. Παλια ειχα παρει απο τα gallery ενα τετοιο και ηταν σε ενα ΠΟΛΥ μικρο μπουκαλακι μανο, παρα πολυ μικρο. Αλλα δεν εβαφε καλα με την πρωτη στρωση ειδικα δεν εκανε δουλεια ηθελε και δευτερη και γενικα απο ποιοτητα δεν μου αρεσε. Αλλα επειδη μου αρεσε τρομερά το χρωμα ηταν πολυ φωτεινό και ωραιο ροζ θα το ξανα αγοραζα. Αν ξέρετε ποια μαρκα μπορει να ηταν πειτε μου,γιατι το πεταξα το μανο.

pink-nails.jpg
.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
δες αυτα της sally hansen, πχ αυτο:

ή αυτο:

Της chanel εχουν φοβερα χρωματα και ποιοτητα αλλα πληρωνεις περισσοτερο το ονομα.
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Για μανό δίνω 1 ευρώ,κραξτε αδέρφια!
εγώ επειδή δεν έδινα ούτε αυτό (όχι λόγω τσιγκουνιάς αλλά επειδή και να το αγόραζα δεν θα το χρησιμοποιούσα) πήγαινα τους τελευταίους μήνες για ημιμόνιμο το οποίο μου κρατούσε σχεδόν μήνα κάθε φορά. βαριέμαι ελεεινά να βάφω τα νύχια μου αλλά επίσης λατρεύω να τα βλέπω περιποιημένα #διπολικήαλέρτ
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
εγώ επειδή δεν έδινα ούτε αυτό (όχι λόγω τσιγκουνιάς αλλά επειδή και να το αγόραζα δεν θα το χρησιμοποιούσα) πήγαινα τους τελευταίους μήνες για ημιμόνιμο το οποίο μου κρατούσε σχεδόν μήνα κάθε φορά. βαριέμαι ελεεινά να βάφω τα νύχια μου αλλά επίσης λατρεύω να τα βλέπω περιποιημένα #διπολικήαλέρτ
Το ίδιο κάνω και εγώ, βαριέμαι άπειρα να τα περιποιούμαι αλλά όταν τα κάνουν άλλοι και έχεις να διαλέξεις χρώματα κλπ είναι τέλειο. Άσε που μόνη μου όσες φορές τα έχω φτιάξει κράτησαν το πολύ μια εβδομάδα.
Υ.γ. μόνο εγώ έχω την κακή ένοχη συνήθεια να βγάζω το ημιμόνιμο μόνη μου?
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Unpopular opinion: Δε μ αρέσει το ημιμονιμο. Βασικά λάθος. Δε μ αρέσει το ημιμονιμο που έχει κατέβει τόσο πολύ που φαίνεται το κενακι στο νύχι από πάνω, δεν μπορώ όταν το βλέπω, συγχυζομαι!!!
 

meetmeinmontauk

Τιμώμενο Μέλος

Η meetmeinmontauk αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 27 ετών. Έχει γράψει 11,788 μηνύματα.
Το ίδιο κάνω και εγώ, βαριέμαι άπειρα να τα περιποιούμαι αλλά όταν τα κάνουν άλλοι και έχεις να διαλέξεις χρώματα κλπ είναι τέλειο. Άσε που μόνη μου όσες φορές τα έχω φτιάξει κράτησαν το πολύ μια εβδομάδα.
Υ.γ. μόνο εγώ έχω την κακή ένοχη συνήθεια να βγάζω το ημιμόνιμο μόνη μου?
Εγώ τώρα που έκλεισαν τα πάντα αυτό κάνω αλλά τα νύχια ήταν χάλια στην αρχή. Κανονικά μου τα αφαιρούν πριν το επόμενο ημιμονιμο.

Αγάπη, ναι αυτό είναι όντως άσχημο να το βλέπεις αλλά εγώ τώρα πια το έχω συνηθίσει. Ή τουλάχιστον κάνω ότι δεν το παρατηρώ για να καθυστερήσω να πάω για το επόμενο ημιμονιμο :lol:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εμενα μου κραταει 2 εβδομαδες περιπου. Μεγαλωνουν πολυ γρηγορα τα νυχια των χεριων μου :cry_x:Οταν τα φτιαχνω μονη μου κρατανε περιπου το ιδιο. Μου αρεσει περισσοτερο να τα φτιαχνω μονη μου γιατι δεν εχω ορεξη για κουβεντουλα εξω.

Κατα μεσο ορο δινω περιπου $10 ανα χρωμα. Με εξαιρεση τα chanel που εχουν 2 χρωματα που δεν μπορω να βρω αλλου. Εχω δοκιμασει τα πολυ φτηνα και τα πολυ ακριβα και διαπιστωσα οτι τα καλυτερα ειναι αυτα γυρω στα $7-10. Τα πολυ φτηνα ειναι χαλια. Τουλαχιστον αυτα που δοκιμασα δεν μου κρατανε πολυ, ξεφλουδιζουν αμεσως, δεν στεγνωνουν γρηγορα και πολλες φορες δεν καθονται καν στο νυχι και ξεφλουδιζει ολοκληρο. Απο τα αγαπημενα μου ειναι τα sally hansen. Ειδικα το κοκκινο. Εχω βαψει τα νυχια του ποδιου με sally hansen εδω και 5 εβδομαδες και δεν εχει ξεφλουδισει καθολου. Στα χερια ξεφλουδιζει πιο ευκολα γιατι ολη την ωρα τα πλενω, αλλα σε γενικες γραμμες αντεχει απειρες φορες περισσοτερο απο αλλα. Τα OPI ειναι επισης καλα και τα orly αν υπαρχουν εκει.
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Εγώ τώρα που έκλεισαν τα πάντα αυτό κάνω αλλά τα νύχια ήταν χάλια στην αρχή. Κανονικά μου τα αφαιρούν πριν το επόμενο ημιμονιμο.

Αγάπη, ναι αυτό είναι όντως άσχημο να το βλέπεις αλλά εγώ τώρα πια το έχω συνηθίσει. Ή τουλάχιστον κάνω ότι δεν το παρατηρώ για να καθυστερήσω να πάω για το επόμενο ημιμονιμο :lol:
Ναι κι εγώ τό είχα κάνει αυτό, και πλέον έχουν αρχίσει καί συνέρχονται... Όσο γι αυτό που λέει η Αγάπη ούτε κι εγώ τό μπορω
 

Κλημεντίνη

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Κλημεντίνη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 1,656 μηνύματα.
εχει παρει καμια την cc cream απο it cosmetics?
εντυπώσεις;
Αυτο που λενε οτι οι αποχρώσεις ειναι περίεργες ισχύει;
Ευχαριστώ :)
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Κοριτσια επειδη και εγω δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα. Τα βαφω μονη μου μερικες φορες μονο. Αυτο που με χαλαει ειναι πως αν τα βαψεις 1-2 φορες μετα το νυχι απο κατω χανει το ωραιο ροζ φυσικο χρωμα του. Αν βαλω διαφανη βάση πριν το χρωμα αυτο δεν θα συμβει;
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
εχει παρει καμια την cc cream απο it cosmetics?
εντυπώσεις;
Αυτο που λενε οτι οι αποχρώσεις ειναι περίεργες ισχύει;
Ευχαριστώ :)
Εγω!!!!!
Την εχω λατρεψει!!!!!
Οι αποχρωσεις μου φανηκαν μια χαρα, δεν εχω προβλημα. Μου εκαναν skin match στο μαγαζι και δεν την πηρα στα τυφλα. Εμενα η fair light matte μου εκατσε μια χαρα.

Να προσθεσω οτι δεν αφηνει σημαδια στα σημεια που σπαει το δερμα, ειναι πολυ ελαφρια και δεν καταλαβαινεις οτι εχεις βαλει κατι στο προσωπο σου, το δερμα το νιωθεις ενυδατωμενο και η καλυψη ειναι καλη. Δεν εχω θεμα με το δερμα μου πχ ακμη ή κοκκινιλες, οποτε δεν εχει κατι να καλυψει, αλλα αφηνει ομοιομορφο αποτελεσμα και μου αρεσει το χρωμα.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Κοριτσια επειδη και εγω δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα. Τα βαφω μονη μου μερικες φορες μονο. Αυτο που με χαλαει ειναι πως αν τα βαψεις 1-2 φορες μετα το νυχι απο κατω χανει το ωραιο ροζ φυσικο χρωμα του. Αν βαλω διαφανη βάση πριν το χρωμα αυτο δεν θα συμβει;

Εννοείς κιτρινιζουν; ναι ναι, ειδικά όταν τα βάφεις κόκκινα πρέπει οπωσδήποτε με βάση!
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Εννοείς κιτρινιζουν; ναι ναι, ειδικά όταν τα βάφεις κόκκινα πρέπει οπωσδήποτε με βάση!
Ναι αυτο εννοω. Ολες οι βασεις κανουν δουλεια στο να μην κιτρινίζουν τα νυχια; ή πρεπει να βρω μια καλη;
 

Gate4

Επιφανές μέλος

Η Ηägring αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 25,581 μηνύματα.
εγώ επειδή δεν έδινα ούτε αυτό (όχι λόγω τσιγκουνιάς αλλά επειδή και να το αγόραζα δεν θα το χρησιμοποιούσα) πήγαινα τους τελευταίους μήνες για ημιμόνιμο το οποίο μου κρατούσε σχεδόν μήνα κάθε φορά. βαριέμαι ελεεινά να βάφω τα νύχια μου αλλά επίσης λατρεύω να τα βλέπω περιποιημένα #διπολικήαλέρτ
Παρόμοια κατάσταση και εγώ θέλω τα νύχια μου συνέχεια βαμμένα σε σημείο που έχω να τα αφήσω στο φυσικό τους από το γυμνάσιο. Αλλά ακόμα μαχαιρώνω άνθρωπο με αυτά, δεν νιώθουν τίποτα. :look:
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Ναι αυτο εννοω. Ολες οι βασεις κανουν δουλεια στο να μην κιτρινίζουν τα νυχια; ή πρεπει να βρω μια καλη;
καλο ειναι να βαζεις παντα βαση. Εγω παντα βαζω. Διαρκουν περισσοτερο ετσι. Οπως επισης και topcoat
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.
Ναι αυτο εννοω. Ολες οι βασεις κανουν δουλεια στο να μην κιτρινίζουν τα νυχια; ή πρεπει να βρω μια καλη;

Εγώ που βάζω μια της πλάκας, ούτε καν βάση δηλαδή, ένα απλό γυαλιστικο του ενός ευρώ, δεν κιτρινιζουν καθόλου. Λογικά λειτουργεί απλά ως εμπόδιο στην επαφή της χρωστικής με το νυχι, χωρίς να παίρνω κι όρκο.
 

me lene

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η me lene αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 157 μηνύματα.
Να ρωτησω και κατι άλλο.
Επειδη εγω δεν πολυπαω για ψωνια και δεν ασχολούμαι, δεν έχω ιδεα απο μερικα πράγματα.
Υπαρχει καποιο μπλουζακι, οχι αθλητικο σουτιεν, αλλα μπλουζακι αμανικο ή τιραντάκι που να μην ειναι see through που μπορω ν να το φοραω χωρις σουτιεν στο γυμναστήριο;
Γιατι το καλοκαίρι σκαω και επειδη δεν εχω αναγκη απο σουτιεν θελω να βρω κατι τετοιο.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Γιατι δεν φορας αθλητικο σουτιεν σαν μπλουζακι, αν επιτρεπεται; Μπλουζακια υπαρχουν απειρα, αλλα δεν καταλαβαινω τι ακριβως ψαχνεις; Υπαρχουν πχ αμανικα πολυεστερ που ειναι πολυ δροσερα το καλοκαιρι.





Επειδη εχω θεμα με την ζεστη και πανω απο 25 βαθμους αρχιζω να νιωθω δυσφορια, αυτο που εχει βοηθησει ειναι να μην ζεσταινονται οι πατουσες μου (φοραω οσο πιο δροσερα υποδηματα γινεται) και ρουχα που να μην ειναι κολλητα και σκουρα (σε περιπτωση που ειμαι εξω στον ηλιο) και ενυδατωση (hint: gatorade). Απεφυγε τα βαμβακερα. Τα πιο δροσερα ειναι τα πολυεστερ.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top