[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
Η βαφή τί είναι; Ενώ δεν έχω πρόβλημα να μεγαλώσω τα νύχια μου, έχω πρόβλημα με τα μανό που χαλάνε πολύ σύντομα. Η ξαδέλφη μου έχει πάρει αυτό το μηχάνημα για ημιμόνιμο από την Κίνα αλλα εγώ τα φοβάμαι. Εσείς τί κάνετε στα νύχια σας;
Είναι ημιμόνιμο και οι πεταλουδίτσες είναι αυτοκολλητάκια.Γενικά,το ημιμόνιμο έχει το εξής σπαστικό,όσο μεγαλώνει το νύχι αρχίζει και φαίνεται το κενό,και αν γενικά τα νύχια σου μεγαλώνουν γρήγορα πρέπει να τα αλλάζεις συχνά :(
Γενικά κι εγώ θα φοβόμουν τα φουρνάκια από Κίνα.Κυρίως επειδή μπορεί να πάθεις και κανένα έγκαυμα και να τρέχεις.
 

Guest 890013

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Η βαφή τί είναι; Ενώ δεν έχω πρόβλημα να μεγαλώσω τα νύχια μου, έχω πρόβλημα με τα μανό που χαλάνε πολύ σύντομα. Η ξαδέλφη μου έχει πάρει αυτό το μηχάνημα για ημιμόνιμο από την Κίνα αλλα εγώ τα φοβάμαι. Εσείς τί κάνετε στα νύχια σας;
Tα μακριά νύχια βοηθάνε στο να συλλέξεις DNA του πιθανού δολοφόνου σε περίπτωση που βρεθείς να είσαι θύμα.
Creepy or not, it's a fact.
Offtopic 4sho
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,960 μηνύματα.
μ' αρέσουν τα κοντά-σχετικά κοντά νύχια, φυσικά ή βαμμένα σε κάποια συγκεκριμένα χρώματα, όχι απαραίτητα στο ίδιο χρώμα όλα. :morning1:

τα δε φαγωμένα τα βρίσκω πολύ χαριτωμένα. :redface:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εμένα είναι σκληρά, δεν μπορώ να τα φάω και τρώω τις παρανυχίδες. :friends:
 

Chem2000

Διάσημο μέλος

Η Chem2000 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Μεταπτυχιακός Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Νίκαια (Αττική). Έχει γράψει 2,880 μηνύματα.
μ' αρέσουν τα κοντά-σχετικά κοντά νύχια, φυσικά ή βαμμένα σε κάποια συγκεκριμένα χρώματα, όχι απαραίτητα στο ίδιο χρώμα όλα. :morning1:

τα δε φαγωμένα τα βρίσκω πολύ χαριτωμένα. :redface:
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

εμένα είναι σκληρά, δεν μπορώ να τα φάω και τρώω τις παρανυχίδες. :friends:
Ελπίζω να μην έχεις κανένα φετίχ με τα χέρια και εσύ.....πολλά έχουμε ακούσει για αυτό λέω :lol:
 

dum dum boy

Διάσημο μέλος

Ο Θανάσης αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Εργάτης/τρια και μας γράφει απο Αλβανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 2,960 μηνύματα.
Ελπίζω να μην έχεις κανένα φετίχ με τα χέρια και εσύ.....πολλά έχουμε ακούσει για αυτό λέω :lol:

μπα δεν ασχολούμαι ιδιαίτερα. τακτικό κόψιμο νυχιών μόνο και μια φορά το μήνα τα περνάω με κάποιο οξύ για να φύγει η κιτρινίλα από το κάπνισμα. :worry:
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Εγω σταματησα να τα εχω μεγαλα και να τα βαφω και βρηκα την ησυχια μου. Πως πληκτρολογειτε με τετοια νυχια; Ειλικρινα δεν μπορω.
 

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.

Guest 409691

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Γεια σας,

θα ήθελα να μου προτείνετε καλές και αποτελεσματικές κρέμες ή μάσκες για το πρόσωπο που να είναι κατά της ακμής, γενικά να αφαιρούν τα μαύρα στίγματα και τα εσωτερικά και εξωτερικά σπυράκια και να καθαρίζουν το πρόσωπο ώστε να φαίνεται πιο λαμπερό.
 

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
δυο πιθανως χαζες ερωτησεις απο μια ασχετη.
1. η ενυδατικη κρεμα (που γραφει κρεμα ημερας) πρεπει να εφαρμοζεται μονο μια φορα τη μερα και συγκεκριμενα το πρωι;
2. αντηλιακο (τουλαχιστον στο προσωπο) φορατε και μεσα στο σπιτι το καλοκαιρι;
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
δυο πιθανως χαζες ερωτησεις απο μια ασχετη.
1. η ενυδατικη κρεμα (που γραφει κρεμα ημερας) πρεπει να εφαρμοζεται μονο μια φορα τη μερα και συγκεκριμενα το πρωι;
2. αντηλιακο (τουλαχιστον στο προσωπο) φορατε και μεσα στο σπιτι το καλοκαιρι;
Γλυκές καλησπερες :morning1:

1) αν η ενυδατική σου είναι μια απλή ενυδατική και δεν περιέχει πχ κάποιο μικρο έστω ποσοστό spf δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορείς να τη βάζεις και βράδυ. Μια τέτοια είναι της embryolisse και γενικά οποιαδήποτε ουδέτερη.
Το αντίστροφο θα ταν προβληματικό ενδεχομένως, δηλ να χρησιμοποιείς την νυχτός το πρωί. Κι αυτό μιας που συχνά στις νυχτός (που ναι και πιο βαριές και παίζει να σου βγάλουν και λιπαρότητα) υπάρχουν συστατικά που δεν ενδείκνυται να υπάρχει έκθεση στον ήλιο.

2)μέσα στο σπίτι το αντηλιακό είναι αχρείαστο.

*ασχετο αλλά το αντηλιακό πρέπει να ξεβγάζεται πολύ πολύ καλά, αν είναι δυνατόν με double cleansing
 

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
Γλυκές καλησπερες :morning1:

1) αν η ενυδατική σου είναι μια απλή ενυδατική και δεν περιέχει πχ κάποιο μικρο έστω ποσοστό spf δεν καταλαβαίνω γιατί να μην μπορείς να τη βάζεις και βράδυ. Μια τέτοια είναι της embryolisse και γενικά οποιαδήποτε ουδέτερη.
Το αντίστροφο θα ταν προβληματικό ενδεχομένως, δηλ να χρησιμοποιείς την νυχτός το πρωί. Κι αυτό μιας που συχνά στις νυχτός (που ναι και πιο βαριές και παίζει να σου βγάλουν και λιπαρότητα) υπάρχουν συστατικά που δεν ενδείκνυται να υπάρχει έκθεση στον ήλιο.

2)μέσα στο σπίτι το αντηλιακό είναι αχρείαστο.

*ασχετο αλλά το αντηλιακό πρέπει να ξεβγάζεται πολύ πολύ καλά, αν είναι δυνατόν με double cleansing

σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. ναι, περιεχει spf.
 

Agaphbou

Περιβόητο μέλος

Η Αγάπη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 26 ετών. Έχει γράψει 5,328 μηνύματα.

nPb

Επιφανές μέλος

Ο nPb αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Επαγγέλεται Μαθηματικός και μας γράφει απο Πάτρα (Αχαΐα). Έχει γράψει 19,795 μηνύματα.
αγνό παρθένο κερί παρθένας μέλισσας; :hmm:
 

Lady M

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Lady M αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Δανία (Ευρώπη). Έχει γράψει 1,393 μηνύματα.
Πολύ καλή σειρά για την ακμή είναι η effaclar της la roche posay και συγκεκριμένα η κρεμα effaclar duo+.
 

EvanescenceQ

Επιφανές μέλος

Η EvanescenceQ αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών. Έχει γράψει 14,181 μηνύματα.
Πολύ καλή σειρά για την ακμή είναι η effaclar της la roche posay και συγκεκριμένα η κρεμα effaclar duo+.
Συμφωνω. Επισης @tsoykalaaaa να ρωτησεις το δερματολογο να σου δωσει μια θεραπεια που ενδυκνειται για το δερμα σου. Ρωτησε και το φαρμακοποιο σου αν θες. Αλλα πληρη εξαλειψη ακμης γινεται με φαρμακευτικη θεραπεια ειτε χαπια ειτε κρεμες αναλογα την περιπτωση. Ρωτησε το δερματολογο σου.
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top