[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Ωραία μανο/οζες έχει καί η κικο, όχι αυτά με τα στρασακια, τα μονόχρωμα που είναι επίσης αρκετά οικονομικά. Γενικά την kiko την έχω λατρέψει, δίνει αυτή την αίσθηση του πολυτελούς brand με πολύ ωραίες συσκευασίες, ο, τι έχω δοκιμάσει από προϊόντα (υγρές σκιές, μανό, ρουζ, κραγιόν καί concealer) έχουν ωραία ποιότητα, πολύ οικονομικά και cruelty free
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Μια χαρά θα βγει με το λευκό από κάτω, μη σου πω επιβάλλεται κιόλας. Εγώ σ όλα τα ανοιχτόχρωμα μανο το 1ο χέρι το περνάω με άσπρο και μετά άλλα 1-2 με το εκάστοτε χρώμα. Η τσάντα ναι, μου αρέσει πολύ!
και παλι elixir ειναι το λευκο μανο που βαζεις; το ρωταω γιατι μερικα δεν βγαινουν αρκετα λευκα με το 1ο χερι
Και εμενα :( κριμα που δεν την εχουν πια θα το παλεψω να βρω μια παρομοια
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Ωραία μανο/οζες έχει καί η κικο, όχι αυτά με τα στρασακια, τα μονόχρωμα που είναι επίσης αρκετά οικονομικά. Γενικά την kiko την έχω λατρέψει, δίνει αυτή την αίσθηση του πολυτελούς brand με πολύ ωραίες συσκευασίες, ο, τι έχω δοκιμάσει από προϊόντα (υγρές σκιές, μανό, ρουζ, κραγιόν καί concealer) έχουν ωραία ποιότητα, πολύ οικονομικά και cruelty free
Ευχαριστω. Τωρα τσεκαρα το site τους και βρηκα αυτο εδω. Δεν ηξερα καν οτι υπαρχει! Ειναι μανο δηλαδη τυπου μολυβι;
Και κορίτσια μάλλον σας έπρηξα αλλά θέλω να ρωτήσω και για αθλητικά παπούτσια. Προτιμώ να αγοράσω online αν έχετε και για εκεί καμιά ιδέα! Επίσης μεριικά ειναι sneakers και όχι αθλητικά και αντε να βγάλεις άκρη.

Να σας ρωτήσω και κατι αλλο για τα κολαν που λεγαμε. Βρηκα ενα baby pink κολαν lycra που ειναι πραγματικα οτι ηθελε (δεν ξερω απο αντοχη αλλα απο εμφανιση). Σιγουρα ομως δεν θα διαφανίζει; Μην μπαινω σε εξοδα αδικα.
Ενα αλλο τελειο χρωμα πρασινο ανοιχτο που χα παρει παλια φαινοντουσαν ΟΛΑ ακομα και με μπεζ εσώρουχο χωρις ραφες. Τους ρωτησα και μου παν το υφασμα ειναι μεν λεπτο αλλα στην φωτογράφηση με μπεζ εσωρουχο ηταν ενταξει! Ε τι θα λεγανε ομως ;
 
Τελευταία επεξεργασία:

Joji

Διακεκριμένο μέλος

Η Τζότζι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 20 ετών και επαγγέλεται Μοντέλο. Έχει γράψει 6,594 μηνύματα.
Λοιπόν… Δεν ξέρω αν υπάρχει ανεξάρτητο θέμα για μαλλιά, οπότε θα το γράψω εδώ. Ένα outlet που έχω για το άγχος, είναι να παίζω με τα μαλλιά μου, και συγκεκριμένα με τις μπροστινές τούφες. Όμως τι γίνεται τώρα;

Το έχω αναπτύξει σε τόσο μεγάλο βαθμό που μερικές φορές, κόβω τρίχες, με το χέρι. Και εννοείται έχω ψαλίδα τώρα. Πάω για καθαρισμό ψαλίδας κάθε 3 μήνες, όμως την κακή αυτή συνήθεια δεν μπορώ να την κόψω. Πριν 5-6 μήνες έκανα αραιές αφέλειες, με σκοπό να το ελαττώσω λίγο.

Δεν λειτούργησε

Οπότε τώρα, ενώ έχουν μακρύνει και έχουν φτάσει στο μάγουλο, και το έχω χωρίσει στην μέση, έχει μείνει ένα section μαλλιών στο μέτωπο (από το πολύ πείραγμα με το χέρι μου) είναι σαν φύτρες και με ενοχλούν αφάνταστα, και δεν είναι ότι μπορώ να τις κρύψω εύκολα.

Και σκέφτομαι, αν πρέπει να περιμένω, ίσως μακρύνουν και τα κάνω κάπως φιλαριστά. Στο κομμωτήριο δεν ξέρω τι θα μπορούσαν να κάνουν για την ώρα.
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Μηπως ξερεις καποιος ποτε ξεκιναει το 10ημερο εκπτώσεων; (υποθετω δηλαδη πως θα ξεκινησει γιατι ειδα οτι ανεβασαν τις τιμες καποιοι μαλλον για να τις ριξουν παλι μετα)
 

Nick890

Επιφανές μέλος

Ο Nick890 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 25 ετών και μας γράφει απο Ασία. Έχει γράψει 9,844 μηνύματα.

Κορίτσια πρόσεξτε προκαλούν καρκίνο η χρήση τους !
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Λοιπόν… Δεν ξέρω αν υπάρχει ανεξάρτητο θέμα για μαλλιά, οπότε θα το γράψω εδώ. Ένα outlet που έχω για το άγχος, είναι να παίζω με τα μαλλιά μου, και συγκεκριμένα με τις μπροστινές τούφες. Όμως τι γίνεται τώρα;

Το έχω αναπτύξει σε τόσο μεγάλο βαθμό που μερικές φορές, κόβω τρίχες, με το χέρι. Και εννοείται έχω ψαλίδα τώρα. Πάω για καθαρισμό ψαλίδας κάθε 3 μήνες, όμως την κακή αυτή συνήθεια δεν μπορώ να την κόψω. Πριν 5-6 μήνες έκανα αραιές αφέλειες, με σκοπό να το ελαττώσω λίγο.

Δεν λειτούργησε

Οπότε τώρα, ενώ έχουν μακρύνει και έχουν φτάσει στο μάγουλο, και το έχω χωρίσει στην μέση, έχει μείνει ένα section μαλλιών στο μέτωπο (από το πολύ πείραγμα με το χέρι μου) είναι σαν φύτρες και με ενοχλούν αφάνταστα, και δεν είναι ότι μπορώ να τις κρύψω εύκολα.

Και σκέφτομαι, αν πρέπει να περιμένω, ίσως μακρύνουν και τα κάνω κάπως φιλαριστά. Στο κομμωτήριο δεν ξέρω τι θα μπορούσαν να κάνουν για την ώρα.
Ισιωσε τα συνεχώς
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μηπως ξερεις καποιος ποτε ξεκιναει το 10ημερο εκπτώσεων; (υποθετω δηλαδη πως θα ξεκινησει γιατι ειδα οτι ανεβασαν τις τιμες καποιοι μαλλον για να τις ριξουν παλι μετα)
Εγώ σήμερα που πέρασα από τα μαγαζιά είδα εκπτώσεις πολύ καλές !!!!!
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Πηρα ενα ψηλομεσο κολαν απο το aboutyou οντως ψηλομεσο ΧΩΡΙΣ το φαρδύ λάστιχο στην μέση αλλα 1ον πανακριβο 40 ευρω! Και 2ον λιγο που το εβαλα για να το δοκιμάσω και χάζευα τελος παντων και ανοίξε αρκετά! Ε ρε κορίτσι αξίζει; Δεν το κόβω να κρατάει. Είναι λεπτό το ύφασμα. Αν ήταν 15-20 ευρώ οκ να το κράταγα.
Έχει μεγάλη ελαστικότητα πάντως έχει 10% ελαστίνη....αλλά μάλλον ειναι πολύ λεπτό για αυτό και "¨ανοιξε" επειδή το φόρεσα λίγα λεπτά. Να το επιστρέψω; Το καλό που έχει ειναι πως εχει το χρώμα του τζιν βέβαια. Εννοώ πως ενω ειναι κολαν και μαλακο και άνετο σαν να μην φοράς τιποτα, μπορεις να το βαλεις και εκτος γυμναστηριου γιατι εχει το μπλε σκουρο χρώμα του τζιν. Δεν φωνάζει πως ειναι κολαν.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εγώ σήμερα που πέρασα από τα μαγαζιά είδα εκπτώσεις πολύ καλές !!!!!
Ειναι ιδεα μου ή πλέον έχουμε μονίμως εκπτώσεις; Και δεν ξέρω κατά πόσο ειναι αληθινές.
 
Τελευταία επεξεργασία:

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
Δε ξέρω αν το ανέφερα εδώ ή κάπου αλλού αλλά φοβερές εκπτώσεις είχαν τα toi moi. Γενικά όσες φορές έχω πάει έχω βρει μπλουζάκια με 5-10€, παντελόνια με 10-15 και σίγουρα πολύ καλύτερης ποιότητας από Zara, mango και hm
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Μόνο σε μένα δείχνει το σώμα μου εντελώς διαφορετικό ανάλογα τα ρούχα που φοράω ??? Θέλω να μου πει αν το παθαίνει κι άλλη.
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Μόνο σε μένα δείχνει το σώμα μου εντελώς διαφορετικό ανάλογα τα ρούχα που φοράω ??? Θέλω να μου πει αν το παθαίνει κι άλλη.
και σε εμενα. Αν φορεσω ρουχο που δεν τονιζει την μεση φαινομαι ορθογωνια. Δεν ταιριαζουν ολα τα ρουχα πανω μας. Να επιλεγεις αυτα που ταιριαζουν στον σωματοτυπο σου. Εμενα πχ μου ταιριαζουν περισσοτερο τα wrap & bodycon φορεματα. Αυτα τα ριχτα που δεν τονιζουν καθολου την μεση με κανουν χαλια.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Θελω τσαντα για λαπτοπ και ειμαι μεταξυ αυτων, πειτε γνωμες (και χρωματα - προτιμω μαυρο αλλα εχω μια ταση να καταληγω με ροζ :laugh: ):
1. https://www.katespade.com/products/zeezee-large-work-tote/PXR00050.html?cgid=ks-handbags-work-totes
2. https://www.katespade.com/products/...ote/PXR00387.html?cgid=ks-handbags-work-totes
3. https://surprise.katespade.com/products/staci-laptop-tote/WKRU7099.html?cgid=ks-handbags-laptop-bags
4. https://ca.coach.com/en/products/gotham-folio/C0243.html?frp=C0243 JINSN
5. https://ca.coach.com/en/products/di...e-and-minnie-mouse/C6111.html?frp=C6111 B4WM3
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
και σε εμενα. Αν φορεσω ρουχο που δεν τονιζει την μεση φαινομαι ορθογωνια. Δεν ταιριαζουν ολα τα ρουχα πανω μας. Να επιλεγεις αυτα που ταιριαζουν στον σωματοτυπο σου. Εμενα πχ μου ταιριαζουν περισσοτερο τα wrap & bodycon φορεματα. Αυτα τα ριχτα που δεν τονιζουν καθολου την μεση με κανουν χαλια.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Θελω τσαντα για λαπτοπ και ειμαι μεταξυ αυτων, πειτε γνωμες (και χρωματα - προτιμω μαυρο αλλα εχω μια ταση να καταληγω με ροζ :laugh: ):
1. https://www.katespade.com/products/zeezee-large-work-tote/PXR00050.html?cgid=ks-handbags-work-totes
2. https://www.katespade.com/products/...ote/PXR00387.html?cgid=ks-handbags-work-totes
3. https://surprise.katespade.com/products/staci-laptop-tote/WKRU7099.html?cgid=ks-handbags-laptop-bags
4. https://ca.coach.com/en/products/gotham-folio/C0243.html?frp=C0243 JINSN
5. https://ca.coach.com/en/products/disney-x-coach-central-tote-with-zip-with-mickey-mouse-and-minnie-mouse/C6111.html?frp=C6111 B4WM3
Πόσα λεφτά παίζει να χεις ; (σορρυ για το σχολιο αλλα δεν άντεξα, χωρις να θέλω να επέμβω)
Η μαυρη ειναι ωραια και η 1η ροζ. Η 2η ροζ επειδη εχει την μινι κλ και ΥΠΟΘΕΤΩ πως θα σου κρατήσει χρόνια για να ναι τοσο ακριβη οποτε πρεπει να το σκεφτείς αν πχ θα σε καλύπτει και σε 5 χρόνια από τώρα.
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.
Αυτή:https://www.katespade.com/products/...ote/PXR00387.html?cgid=ks-handbags-work-totes
ή
Αυτή:https://ca.coach.com/en/products/di...e-and-minnie-mouse/C6111.html?frp=C6111 B4WM3

Ότι πιο κοντά σε κλασικό, ώστε να μη χρειαστεί να αλλάζεις κάθε σεζόν.
Και όχι σε ροζ! Διάλεξε ένα πιο ουδέτερο χρώμα, ώστε να συνδυάζεται όσο το δυνατόν με τα περισσότερα χρώματα των ρούχων σου (εκτός κι αν φοράς διαρκώς ροζ, κόκκινα, μαύρα ή λευκά).
 

*Serena*

Τιμώμενο Μέλος

Η Raven αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 29 ετών, επαγγέλεται Χορογράφος και μας γράφει απο Ρωσία (Ευρωπαϊκή Ρωσία). Έχει γράψει 5,992 μηνύματα.

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.
Πόσα λεφτά παίζει να χεις ; (σορρυ για το σχολιο αλλα δεν άντεξα, χωρις να θέλω να επέμβω)
Η μαυρη ειναι ωραια και η 1η ροζ. Η 2η ροζ επειδη εχει την μινι κλ και ΥΠΟΘΕΤΩ πως θα σου κρατήσει χρόνια για να ναι τοσο ακριβη οποτε πρεπει να το σκεφτείς αν πχ θα σε καλύπτει και σε 5 χρόνια από τώρα.
μου αρεσει η ροζ με την μινι αλλα παρατηρησα οτι δεν εχει μεταλλικα ποδαρακια απο κατω και επειδη θα φαει τρελη χρηση θα αλλοιωθει η βαση σχετικα γρηγορα φανταζομαι.
Αυτή:https://www.katespade.com/products/...ote/PXR00387.html?cgid=ks-handbags-work-totes
ή
Αυτή:https://ca.coach.com/en/products/disney-x-coach-central-tote-with-zip-with-mickey-mouse-and-minnie-mouse/C6111.html?frp=C6111 B4WM3

Ότι πιο κοντά σε κλασικό, ώστε να μη χρειαστεί να αλλάζεις κάθε σεζόν.
Και όχι σε ροζ! Διάλεξε ένα πιο ουδέτερο χρώμα, ώστε να συνδυάζεται όσο το δυνατόν με τα περισσότερα χρώματα των ρούχων σου (εκτός κι αν φοράς διαρκώς ροζ, κόκκινα, μαύρα ή λευκά).
Μου αρεσει πολυ το ροζ, αλλα εχεις δικιο. Βασικα συνηθως φοραω λευκα, ροζ, μαυρα, γκρι, μωβ, μπλε, μπεζ, γαλαζια. Κοκκινα, πρασινα, κιτρινα ποτε. Μαυρη θα παρω για να μη φαινεται οταν λερωνεται. Ο μοναδικος ενδοιασμος μου ειναι οτι το καλοκαιρι θα τραβαει τον ηλιο και θα ζεσταινεται. Θα παρω μια μαυρη και μια taupe για το καλοκαιρι. Ετσι εχω κανει με τα kate spade backpacks. Αν και ψηνομαι και για ενα ακομα σε ροζ.
Η πρώτη σε taupe μ'άρεσε εμένα ή η τρίτη σε μαύρο! :happy:
Κατεληξα σε αυτην:
https://www.katespade.com/products/...ote/PXR00387.html?cgid=ks-handbags-work-totes

Εχει μεταλλικα ποδαρακια στην βαση, οι αλλες δεν φαινεται να εχουν. Εχω τρελο κολλημα με προιοντα kate spade. Ψυχωση. Τα λατρευω. Παρεπιπτοντως τα γυαλια ηλιου kate spade μου φανηκαν απειρες φορες καλυτερα απο rayban. Πηρα ενα polarized ζευγαρι τα χριστουγεννα και τα εχω λατρεψει. Μου φαινεται οτι εχει υψηλοτερη ευκρινεια το τζαμι. Ισως να ειναι η ιδεα μου γιατι ειμαι προκατειλημενη με τα rayban (κακη εμπειρια 2 φορες μεχρι τωρα).
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Κοριτσια ισως να μαι και η μόνη με αυτο το πρόβλημα. Οι ντουλάπες στο σπίτι ειναι παλιές (δεν εχουν βαφτεί και σχεδόν ποτέ) και κάποια ευαίσθητα ρούχα λερώνονται ....έστρωσα αυτα με τις μικρες φουσκες που βαζουν στα δέματα αλλα και πάλι όλο κάτι γίνεται και λερώνονται. και κρίμα δηλαδη εχω ενα αφόρετο μπλουζακι και να το βρω λερωμένο. Επίσης σε μια συρταριέρα δεν την εχω πια τα ρούχα τραβιόντουσαν σε διαφορα σημεία στα συρτάρια αλλά έλυσα το θέμα βάζοντας στα σημεία αυτα σελοτέιπ.
Έχει κάποια άλλη παρόμοιο πρόβλημα;
Να πω ότι με τα ρούχα μου γίνεται ένα μπάχαλο παρόλο που δεν έχω και παρα πολλά. Θέλω να πάρω οπωσδήποτε μια συρταριέρα καινουργια που να χωράει αρκετά πράγματα και να τα διατηρώ σωστά εκει μέσα. Μπλουζάκια πουλόβερ. Να μπω σε μία τάξη.
Στο ΙΚΕΑ λέτε να βρω καμία καλή; Αλλά πρέπει να την συναρμολογήσω μόνη μου; Δεν νομίζω να τα καταφέρω και δεν έχω κανέναν να βοηθήσει
 

γιαννης_00

Επιφανές μέλος

Ο γιαννης_00 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 23 ετών, επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Πειραιάς (Αττική). Έχει γράψει 9,576 μηνύματα.
Κοριτσια ισως να μαι και η μόνη με αυτο το πρόβλημα. Οι ντουλάπες στο σπίτι ειναι παλιές (δεν εχουν βαφτεί και σχεδόν ποτέ) και κάποια ευαίσθητα ρούχα λερώνονται ....έστρωσα αυτα με τις μικρες φουσκες που βαζουν στα δέματα αλλα και πάλι όλο κάτι γίνεται και λερώνονται. και κρίμα δηλαδη εχω ενα αφόρετο μπλουζακι και να το βρω λερωμένο. Επίσης σε μια συρταριέρα δεν την εχω πια τα ρούχα τραβιόντουσαν σε διαφορα σημεία στα συρτάρια αλλά έλυσα το θέμα βάζοντας στα σημεία αυτα σελοτέιπ.
Έχει κάποια άλλη παρόμοιο πρόβλημα;
Να πω ότι με τα ρούχα μου γίνεται ένα μπάχαλο παρόλο που δεν έχω και παρα πολλά. Θέλω να πάρω οπωσδήποτε μια συρταριέρα καινουργια που να χωράει αρκετά πράγματα και να τα διατηρώ σωστά εκει μέσα. Μπλουζάκια πουλόβερ. Να μπω σε μία τάξη.
Στο ΙΚΕΑ λέτε να βρω καμία καλή; Αλλά πρέπει να την συναρμολογήσω μόνη μου; Δεν νομίζω να τα καταφέρω και δεν έχω κανέναν να βοηθήσει
Το ΙΚΕΑ εχει συρταριερες που θα σε βολεψουν
Η συναρμολογηση ειναι δυσκολη επειδη εχει συρταρια και πολλά μαλιστα.
Μπορουν ομως να ερθουν σπιτι να στο συναρμολογησουν ξυλουργοι του ΙΚΕΑ με 25€
 

Nelliel

Περιβόητο μέλος

Η Nelliel αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 4,061 μηνύματα.

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γνωρίζει κάποι@ ωραίο thrift shop στην Αθήνα?????
 

Nina-nana

Διάσημο μέλος

Η Nina-nana αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Καθηγητής/τρια. Έχει γράψει 2,536 μηνύματα.
Καλησπέρα! Έχετε να προτείνετε κάποια μίνι παλέτα σκιών; Θα ήθελα μια μικρή για ταξίδια (εν όψει Πάσχα). Και κάποια μάσκαρα που να μην είναι πολύ ακριβή, αλλά να κάνει δουλίτσα.
 

Ariana2018

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ariana2018 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών. Έχει γράψει 1,488 μηνύματα.
Εγώ έχω τέτοια που περιγραφεις μικρή με τα βασικά χρώματα που θέλω της maybelline και την πηρα από σκλαβενιτη, νομίζω κάπου στα15€ την είχα παρει μπορεί και 20 δε θυμαμαι
Μασκαρα επίσης maybelline μια χαρά ειναι
Καλά εγώ μπορεί να παρω μασκαρα και από τα oggi με 5€ η 8! Μια χαρά μου χουν βγει!!
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top