[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
https://www.google.com/url?sa=i&source=web&cd=&ved=2ahUKEwjogtKo_u73AhXlhf0HHZuOBNEQjhx6BAgBEAI&url=https://beautyweb.gr/store/xeili/lipgloss/catrice-power-full-5-lip-care/&psig=AOvVaw0ibUkt8kcO4BA1zJ6XmK2h&ust=1653167314408069
Αυτό τό lip balm είναι το καλύτερο όλων. Εγώ έχω την πιο σκούρη απόχρωση, δίνει ένα τρομερά φυσικό χρώμα στα χείλη αλλά φαίνεται ότι έχουν μία ωραία ροδαλοτητα καί γυαλαδα καί είναι παμφθηνο και cruelty free
σε ευχαριστω πολυυυυ! θα το δοκιμασω σιγουρα λεω να παρω το κοκκινο (οχι το εντελως σκουρο το αλλο) ξερεις αν εχει κοκκινο χρωμα ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

το sweet cherry
 

Εχέμυθη

Περιβόητο μέλος

Η Εχέμυθη αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 5,863 μηνύματα.
σε ευχαριστω πολυυυυ! θα το δοκιμασω σιγουρα λεω να παρω το κοκκινο (οχι το εντελως σκουρο το αλλο) ξερεις αν εχει κοκκινο χρωμα ;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

το sweet cherry
Δεν έχει κόκκινο, αυτό που έχω εγώ καφετιζει λίγο. Το άλλο τό έχει μια φίλη μου επίσης δεν είναι κόκκινο αλλά έχει μείνει ικανοποιημένη
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Κοριτσια εχετε καποιο lip balm με χρωμα να μου προτείνετε;
Εχω αυτο της apivita το φραγκοστάφυλο...εχει οντως αρκετα εντονο χρωμα αλλα ειναι για ψυχρες επιδερμίδες περισσότερο. Θα θελα κατι σε πιο θερμο...πχ κοραλι κοκκινο!
Το κλασικό liposan με φράουλα
 

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Το κλασικό liposan με φράουλα
και το εχω το σκεφτηκα...αλλα εχω χρονια να το παρω και διαβασα σε κατι κριτικές πως το εχουν χαλασει και δεν ενυδατωνει πια κλπ...αλλα ισως το παρω να δω η ιδια
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
και το εχω το σκεφτηκα...αλλα εχω χρονια να το παρω και διαβασα σε κατι κριτικές πως το εχουν χαλασει και δεν ενυδατωνει πια κλπ...αλλα ισως το παρω να δω η ιδια
Δύσκολο να βρεις lip balm με χρώμα πολύ ενυδστικο. Αν θες ενυδάτωση βάλε κεραλοιφη ή βαζελίνη .
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
@epan Θα συμφωνήσω με την Ιων. Προσωπικά δεν έμεινα ποτέ ικανοποιημένη από κάποιο ενυδατικό χειλιών με χρώμα, αλλά ψήνομαι να δοκιμάσω αυτό που πρότεινε η Εχέμυθη παραπάνω.

Οταν βάφομαι και για κάποιον Χ, Ψ λόγο δε θέλω να βάλω κραγιόν αυτό που κάνω είναι να βάζω πολύ μικρή ποσότητα κραγιόν ταμποναριστά και μετά από πάνω να περνάω το διάφανο lip balm μου. Αμέσως έχω ενυδάτωση συν χρώμα.

Σχετικό-άσχετο πρόσφατα τελείωσα αυτό και ομολογώ ότι έμεινα πολύ ικανοποιημένη. Το δοκίμασα μόνο στα χείλη, αλλά ψήνομαι να παραγγείλω και τη μεγάλη συσκευασία και να την έχω αποκλειστικά για το σώμα (με "αηδιάζει" να χρησιμοποιώ την ίδια για τα χείλη και το σώμα :P).
 

methexys

Τιμώμενο Μέλος

Η methexys αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 9,090 μηνύματα.
Κοριτσια εχετε καποιο lip balm με χρωμα να μου προτείνετε;
Εχω αυτο της apivita το φραγκοστάφυλο...εχει οντως αρκετα εντονο χρωμα αλλα ειναι για ψυχρες επιδερμίδες περισσότερο. Θα θελα κατι σε πιο θερμο...πχ κοραλι κοκκινο!
Εχει η Vichy ένα πορτοκαλο-κοραλί, είναι πολύ καλό! Έχει και σε κόκκινο, δεν θα το πρότεινα όμως γιατί σε εμένα τουλάχιστον δεν καθεται πολύ καλά, πασαλείβεται πολύ εύκολα :upside: Το πορτοκαλί είναι μια χαρά όμως, δεν ξέρω αν έχουν άλλη σύσταση. Πολύ καλά είναι επίσης και τα Yves Rocher! Πολύ ενυδατικά χωρίς να φεύγουν όμως και να γίνεσαι χάλια :P
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Ξέρετε κάποιον τρόπο για φυσικές μπούκλες χωρίς θερμότητα πέρα από ρολει???
 

Pak

Επιφανές μέλος

Η Πακοτίνι αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 22 ετών και επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 9,469 μηνύματα.
Ξέρετε κάποιον τρόπο για φυσικές μπούκλες χωρίς θερμότητα πέρα από ρολει???
Είναι αυτό το κόλπο με τη ζώνη από τη ρόμπα,με κάποιο μαντήλι, με κάλτσες, με κάτι τέλος πάντων που πέρσι γινόταν χαμός.

Τελείως τυχαίο βίντεο: https://youtube.com/shorts/vb5dweGmJQc?feature=share
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Και με το λαδάκι που χρησιμοποιεί μακράν το καλύτερο ;)
Τα ρολει εννοείς??? Με δυσκολεύουν στον ύπνο για αυτό τα απέκλεισα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Και με το λαδάκι που χρησιμοποιεί μακράν το καλύτερο ;)

https://youtu.be/jr7M4wNh4yM
Ε? Μου έβγαλε τους συμπέθερους από τα Τίρανα που κολλάει ???
 

Guest 528707

Επισκέπτης

αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμέν. Δεν έχει γράψει κανένα μήνυμα.
Τα ρολει εννοείς??? Με δυσκολεύουν στον ύπνο για αυτό τα απέκλεισα.
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:


Ε? Μου έβγαλε τους συμπέθερους από τα Τίρανα που κολλάει ???
Χαχαχα ότι να ναι δεν ξέρω γιατί το κάνει αυτό...

Βιντεακι με κορδέλα είναι που θα πάει θα το βάλω

Αχ δεν μπορώ τα νεύρα μου θα στο στείλω όταν καθίσω στον υπολογιστή...
 
Επεξεργάστηκε από συντονιστή:

sunsetpp

Νεοφερμένος

Η Penny αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Fashion designer και μας γράφει απο Ραφήνα (Αττική). Έχει γράψει 104 μηνύματα.
Γραψτε μερικα τυπου αρωματα γυνακεια που σας φαινονται ωραια !και τα φορατε ετσι καθημερινα!
τωρα το καλοκαιρι μαρεσει οτι εχει σαν συστατικο βανιλια η καρυδα.
το χειμωνα αγαπω επισης το Libre ysl αλλα εχω αγορασει kai το αυθεντικο αρωμα και ειναι υπεροχο!
τωρα δοκιμασα ομως σε τυπου την weekend burberry Και ενω δεν την ειχα δοκιμασει ποτε και δεν της το ειχα, μαρεσει αρκετα ειδικα για καλοκαιρι!
παλια τετοια εποχη φορουσα πολυ τα escada Και φυσικα υπαρχουν και σε τυπου και αυτα!<3
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Γραψτε μερικα τυπου αρωματα γυνακεια που σας φαινονται ωραια !και τα φορατε ετσι καθημερινα!
τωρα το καλοκαιρι μαρεσει οτι εχει σαν συστατικο βανιλια η καρυδα.
το χειμωνα αγαπω επισης το Libre ysl αλλα εχω αγορασει kai το αυθεντικο αρωμα και ειναι υπεροχο!
τωρα δοκιμασα ομως σε τυπου την weekend burberry Και ενω δεν την ειχα δοκιμασει ποτε και δεν της το ειχα, μαρεσει αρκετα ειδικα για καλοκαιρι!
παλια τετοια εποχη φορουσα πολυ τα escada Και φυσικα υπαρχουν και σε τυπου και αυτα!<3
J adore🥰 από τα τύπου μου αρέσει το κεράσι !!!
Όχι, αυτή να την πάρεις. Συν κάποια άλλη (που θα είναι και πιο οικονομική, λόγω υφής υφάσματος που φοριέται το καλοκαίρι).
Τελικά πήρα μια μαύρη σε α γραμμή πολύ ωραία κάνει για καλοκαίρι? Είναι αρκετά κλασική
 

Aleksa

Τιμώμενο Μέλος

Η Aleksa αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 19,622 μηνύματα.

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
@epan Θα συμφωνήσω με την Ιων. Προσωπικά δεν έμεινα ποτέ ικανοποιημένη από κάποιο ενυδατικό χειλιών με χρώμα, αλλά ψήνομαι να δοκιμάσω αυτό που πρότεινε η Εχέμυθη παραπάνω.

Οταν βάφομαι και για κάποιον Χ, Ψ λόγο δε θέλω να βάλω κραγιόν αυτό που κάνω είναι να βάζω πολύ μικρή ποσότητα κραγιόν ταμποναριστά και μετά από πάνω να περνάω το διάφανο lip balm μου. Αμέσως έχω ενυδάτωση συν χρώμα.

Σχετικό-άσχετο πρόσφατα τελείωσα αυτό και ομολογώ ότι έμεινα πολύ ικανοποιημένη. Το δοκίμασα μόνο στα χείλη, αλλά ψήνομαι να παραγγείλω και τη μεγάλη συσκευασία και να την έχω αποκλειστικά για το σώμα (με "αηδιάζει" να χρησιμοποιώ την ίδια για τα χείλη και το σώμα :P).
ειναι 100% φυσικα τα συστατικα του λεει....καλο αυτο! θελω πολυ να το δοκιμασω ευχαριστουμε για την προταση...ειναι πιο ενυδατικο απο αυτο της απιβιτα;
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Εχει η Vichy ένα πορτοκαλο-κοραλί, είναι πολύ καλό! Έχει και σε κόκκινο, δεν θα το πρότεινα όμως γιατί σε εμένα τουλάχιστον δεν καθεται πολύ καλά, πασαλείβεται πολύ εύκολα :upside: Το πορτοκαλί είναι μια χαρά όμως, δεν ξέρω αν έχουν άλλη σύσταση. Πολύ καλά είναι επίσης και τα Yves Rocher! Πολύ ενυδατικά χωρίς να φεύγουν όμως και να γίνεσαι χάλια :P
καλο και το πορτοκαλι-κοραλι ...ισως το δοκιμασω ευχαριστω!
Αυτόματη ένωση συνεχόμενων μηνυμάτων:

Τελικα με καλεσαν στην συνεντευξη που σας ελεγα ειναι σε 2 μερες και ΔΕΝ περιμενα πως θα γινοταν τοσο αργα η αληθεια ειναι, νομιζα πως απλως δεν με πηραν τελικα. Οποτε παλι δεν εχω τι να βαλω και δεν προλαβαινω να αγορασω κατι.
Αν βαλω ενα μαξι φορεμα μαυρο με λουλουδια και χαμηλο πεδιλο πειραζει;
 
Τελευταία επεξεργασία:

epan

Εκκολαπτόμενο μέλος

Ο epan αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Έχει γράψει 213 μηνύματα.
Εν τέλει θα βαλω ενα κολαν-παντελονι με μια μακρυα καπως μπλουζα...ελπιζω να μην πειραζει! Θα βαλω ανοιχτο πεδιλο χαμηλο ομως...δεν εχω κατι αλλο.
Να ρωτησω και κατι αλλο...αν θυμαμαι ειναι καποιες κοπελες εδω που ειναι πολυ αδυνατες οπως εγω.. αυτα τα αθλητικα σορτσακια που ναι κοντα (καλυπτουν ισα τον ποπό) αλλα προς τα κατω πιο φαρδιά ειναι για τον σωματοτυπο μας ειναι θα χανόμαστε μεσα σε αυτα; Ηθελα αν δοκιμασω κανενα αλλα μια φορα ειχα παρει αυτο της adidas με τις 3 γραμμες.....και μου ηταν τεραστιο ενω πηρα το μικροτερο νουμερο...μου επεφτε δηλαδη.
 

Ria99

Νεοφερμένος

Η Ria99 αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 116 μηνύματα.
γεια σε ολες! αρχικα ειμαι 23.
το καλοκαιρι, τι προιοντα χρησιμοποιετε για περιποιηση σωματος; γενικοτερα, χρησιμοποειτε scrub; σας βοηθαει;
επισης, υπαρχει καποια κρεμα ματιων για μαυρους κυκλους που εστω λιγο βοηθαει;
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
γεια σε ολες! αρχικα ειμαι 23.
το καλοκαιρι, τι προιοντα χρησιμοποιετε για περιποιηση σωματος; γενικοτερα, χρησιμοποειτε scrub; σας βοηθαει;
επισης, υπαρχει καποια κρεμα ματιων για μαυρους κυκλους που εστω λιγο βοηθαει;
Σκραμπ όχι δε χρησιμοποιώ το θεωρώ λίγο άχρηστο , πολύ καλύτερη απολεπιση κάνει το γάντι λούφα. Αυτό για πριν το ξύρισμα . Μετά μια ανάλαφρη κρέμα σώματος (αυτές της vaseline σε spray πχ) και άρωμα. Τίποτα το ιδιαίτερο δηλαδή.

Όσο για τους μαύρους κύκλους οχι καμία κρέμα δεν βοηθάει. Εγώ σκέφτομαι για λέιζερ αλλά όχι ακόμα .
 

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top