[Γυναίκες] Σαλόνι ομορφιάς

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,521 μηνύματα.
Και μου κράτησε μόνο 15 μέρες το acrygel και τώρα που το αφαιρέσα (σε τεχνητρια) τα νύχια μου έχουν καταστραφεί με το παραμικρό λυγίσουν κ σπάνε :'(
Είπα να στο πω (σαν σε διάβασα παραπάνω...), αλλά λέω...δε θα μ΄ ακούσει. Είναι αυτό που λένε "αν δεν πάθεις δε θα μάθεις..."...

Μην "τα χτίζετε" τα νυχάκια σας...

Ημιμόνιμο, μια χαρά. Και υπομονή...θα μακρύνουν...;)
 

Ion.

Επιφανές μέλος

Η Sofia αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 8,129 μηνύματα.
Είπα να στο πω (σαν σε διάβασα παραπάνω...), αλλά λέω...δε θα μ΄ ακούσει. Είναι αυτό που λένε "αν δεν πάθεις δε θα μάθεις..."...

Μην "τα χτίζετε" τα νυχάκια σας...

Ημιμόνιμο, μια χαρά. Και υπομονή...θα μακρύνουν...;)
Πάντα ημιμόνιμο τα έκανα ! Αλλά είπα να δοκιμάσω κι αυτό !!!
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,521 μηνύματα.
Πάντα ημιμόνιμο τα έκανα ! Αλλά είπα να δοκιμάσω κι αυτό !!!
Οκ. Το καταλαβαίνω. Μα είδες πώς "αδυνατίζουν". Γίνονται σχεδόν σαν φλοίδα, τα νύχια. Ατονούν και σπάνε πάρα πολύ εύκολα. Δεν 'τα έχω χτίσει" ποτέ (ακρυλικό, τζελ κ.λπ....). Ανέκαθεν κάνω ημιμόνιμο, δεν είχα ποτέ πρόβλημα και το θεωρώ και το πιο ασφαλές...
 

yorkie

Πολύ δραστήριο μέλος

Η yorkie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια. Έχει γράψει 1,468 μηνύματα.
Οκ. Το καταλαβαίνω. Μα είδες πώς "αδυνατίζουν". Γίνονται σχεδόν σαν φλοίδα, τα νύχια. Ατονούν και σπάνε πάρα πολύ εύκολα. Δεν 'τα έχω χτίσει" ποτέ (ακρυλικό, τζελ κ.λπ....). Ανέκαθεν κάνω ημιμόνιμο, δεν είχα ποτέ πρόβλημα και το θεωρώ και το πιο ασφαλές...
Θα συμφωνήσω με την αγαπητή Υδροχόο.

Κάνω 3-4 φορές το χρόνο και απλό ημιμονιμο μονάχα. Αλλιώς τον υπόλοιπο χρόνο τα φτιάχνω μόνη έχοντας κάποια βασικά κι αγαπημένα χρώματα από την σειρά του Korres. Έχουν αρκετά «φιλικά» συστατικά για μανό. Σε online φαρμακεία τα βρίσκεις και 2-3 ευρώ.

Όσο για το μήκος, δεν ξέρω σε τι ποσοστό παίζει ρόλο η διατροφή μου και σε τι τα γενετικά μου... όμως δεν μου σπάνε ποτε όσο και μακριά να τα αφήσω. Όταν τα κάνω και τα έχω και μακριά συγχρόνως ημιμονιμο ο κόσμος νομίζει ότι είναι ψεύτικα.

Αλλά σίγουρα μια διατροφή υψηλή σε ασβέστιο, βιταμίνες και πρωτεΐνη θα βοηθήσει.

@Ion.
Μην πάρεις βιταμίνες εξωθεν, αν δεν κανεις πρώτα εξετάσεις πάντως (σε περίπτωση που το σκεφτοσουν).
Προμηθεύσου προς το παρόν καμία καλή θεραπεία νυχιών και άσε τα να ηρεμήσουν.

Πολύ σημαντικό και το ν α πηγαίνεις σε πολύ καλά κέντρα αισθητικής. Μπορεί να πληρώνεις το κάτι παραπάνω αλλά δεν παίρνεις τα νύχια στο χέρι.

Πάντως δεν φταίνε απαραίτητα τα υλικά. Ξέρω κοπέλες που κάνουν κάθε μήνα χτιστό ή μόνο ημιμονιμο και είναι τζιτζι τα νύχια τους. Συνδυαστικοί παράγοντες μπορεί να σου κάνουν ζημιά.
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,521 μηνύματα.
Θα συμφωνήσω με την αγαπητή Υδροχόο.
Aπ΄ το στόμα σου και στης @Himela τ΄ αυτί...

Μπας και ξεφορτωθώ, μια ώρα αρχύτερα, αυτό το μελιστάλαχτο που έχω τώρα...
Κάνω 3-4 φορές το χρόνο και απλό ημιμονιμο μονάχα. Αλλιώς τον υπόλοιπο χρόνο τα φτιάχνω μόνη έχοντας κάποια βασικά κι αγαπημένα χρώματα από την σειρά του Korres. Έχουν αρκετά «φιλικά» συστατικά για μανό. Σε online φαρμακεία τα βρίσκεις και 2-3 ευρώ.
Θα συμφωνήσω με τα online φαρμακεία. Mιας και είμαστε στο κατάλληλο θρεντ, θα πω ότι η διαφορά στις τιμές, αναφορικά με τα καταστήματα - πολυκαταστήματα, είναι μεγάλες. Οι δε προσφορές που μπορείς "να χτυπήσεις" ό,τι καλύτερο...
Όσο για το μήκος, δεν ξέρω σε τι ποσοστό παίζει ρόλο η διατροφή μου και σε τι τα γενετικά μου... όμως δεν μου σπάνε ποτε όσο και μακριά να τα αφήσω. Όταν τα κάνω και τα έχω και μακριά συγχρόνως ημιμονιμο ο κόσμος νομίζει ότι είναι ψεύτικα.
Παίζει ρόλο και η διατροφή και τα γενετικά, θα συμφωνήσω. Μα παίζει ρόλο και το πόσο ταλαιπωρούνται ή έχουν ταλαιπωρηθεί...

Κάνω πολλά χρόνια ημιμόνιμο (non stop...) και μόνο κακό δεν έπαθαν...
Πάντως δεν φταίνε απαραίτητα τα υλικά. Ξέρω κοπέλες που κάνουν κάθε μήνα χτιστό ή μόνο ημιμονιμο και είναι τζιτζι τα νύχια τους. Συνδυαστικοί παράγοντες μπορεί να σου κάνουν ζημιά.
Μακροπρόθεσμα "τα χτιστά" κάνουν ζημιά. Τώρα που είστε νέα κορίτσια δεν μπορείτε να το δείτε. Αργότερα...φαίνονται αυτά. Και είναι, κάποιες φορές, σοκαριστικό το θέαμα (μακριά από ΄μας...)...
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,933 μηνύματα.
Το άσπρο φόρεμα με μαύρο σουτιέν είναι γελοίο;
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 370 μηνύματα.

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,498 μηνύματα.

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,521 μηνύματα.
Τελευταία επεξεργασία:

Κάμπια

Πολύ δραστήριο μέλος

Η Ελευθερία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Φοιτητής/τρια και μας γράφει απο Βριλήσσια (Αττική). Έχει γράψει 1,498 μηνύματα.
Μπορείτε να μου προτείνετε μια καλή μάσκαρα;
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,933 μηνύματα.

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
l'oreal paris telescopic mascara
essence lash princess false lash effect mascara
ΤΟΠ και οι δυο
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,933 μηνύματα.
Πρώτη φορά παθαίνω κόλλημα με αθλητικά ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΑ ΒΡΙΣΚΩ ΠΟΥΘΕΝΑ🥲
s120501010266-50-2.jpg
 

Εριφύλη

Διάσημο μέλος

Η Εριφύλη αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Ηθοποιός και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 3,933 μηνύματα.
Τόσο καιρό ξόδευα 30€ για μια κρέμα προσώπου με γάλα γαϊδούρας, που δεν έκανε και τίποτα και χθες αγόρασα αυτό εδώ το τέλειο πράγμα με λιγότερα από 10€...
Σας το συστήνω αν έχετε ξηροδερμία στο πρόσωπο, συν τοις άλλοις, μοσχομυρίζει κιόλας🤍
4005808182497_1.jpg
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,521 μηνύματα.
Τόσο καιρό ξόδευα 30€ για μια κρέμα προσώπου με γάλα γαϊδούρας, που δεν έκανε και τίποτα και χθες αγόρασα αυτό εδώ το τέλειο πράγμα με λιγότερα από 10€...
Σας το συστήνω αν έχετε ξηροδερμία στο πρόσωπο, συν τοις άλλοις, μοσχομυρίζει κιόλας🤍
View attachment 122822
Εντάξει...μα άλλη δουλειά κάνει η κρέμα προσώπου και άλλη το γαλάκτωμα καθαρισμού. Το ένα δεν υποκαθιστά το άλλο...

Eδώ και κάποιο διάστημα, την έχω καταβρεί με το παρακάτω (δεν κάνω διαφήμιση - το ελιξίριο βγαίνει και σε άλλες μάρκες...). Είναι ό,τι πρέπει για εκτός σπιτιού...Ψεκάζεται σε όλο το πρόσωπο, χωρίς να χαλά το μακιγιάζ και προσφέρει ευεξία και δροσιά. Νιώθεις μια ανανέωση...Απαλό, χωρίς έντονο άρωμα. Το προτείνω να υπάρχει στην γυναικεία τσάντα...

dgaadg.jpg
 
Τελευταία επεξεργασία:

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Τώρα ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετο, αλλα γνωρίζετε μήπως, εάν φοράω στις καλτσες μεγεθος απο 39-42, αν αγοράσω το 42-46 δε θα κάνουν έτσι;:redface:
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,521 μηνύματα.
Τώρα ΠΑΝΤΕΛΩΣ άσχετο, αλλα γνωρίζετε μήπως, εάν φοράω στις καλτσες μεγεθος απο 39-42, αν αγοράσω το 42-46 δε θα κάνουν έτσι;:redface:
Εξαρτάται...Αν είναι τα κοντά - κλασσικά - καλτσάκια, που φτάνουν ως τον αστράγαλο, δε θα έχεις θέμα. "Προσαρμόζονται" στο πόδι. Αν μιλάμε για...ψηλή κάλτσα, εκεί θα έχεις θέμα. Θα "βγαίνει' από την φτέρνα και δεν θα εφαρμόζει ακριβώς...
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 370 μηνύματα.
Εξαρτάται...Αν είναι τα κοντά - κλασσικά - καλτσάκια, που φτάνουν ως τον αστράγαλο, δε θα έχεις θέμα. "Προσαρμόζονται" στο πόδι. Αν μιλάμε για...ψηλή κάλτσα, εκεί θα έχεις θέμα. Θα "βγαίνει' από την φτέρνα και δεν θα εφαρμόζει ακριβώς...
Ναι για τις ψηλές λέω. Μου έχουν μπει στο μυαλό αυτές οι nike οι χρωματιστές αλλά πουθενα δεν υπάρχει νούμερο. Σ' Ευχαριστώ 🙂
 

Υδροχόος

Διάσημο μέλος

Η Χριστίνα αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 2,521 μηνύματα.
Ναι για τις ψηλές λέω. Μου έχουν μπει στο μυαλό αυτές οι nike οι χρωματιστές αλλά πουθενα δεν υπάρχει νούμερο. Σ' Ευχαριστώ 🙂
Στο site της nike κοίταξες ; Έχει τις - γυναικείες - χρωματιστές που θες. Μπορείς να δεις και σε ποιά καταστήματα θα τις βρεις (αν δεν κάνεις online παραγγελία...)...
 

Helen06

Εκκολαπτόμενο μέλος

Η Helen06 αυτή τη στιγμή είναι συνδεδεμένη. Είναι 17 ετών. Έχει γράψει 370 μηνύματα.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top