Γυναικείες φιλίες: Ποια είναι η γνώμη σας;

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv :
Ε! Μετά από αυτά τα περιστατικά, έχω αρχίσει να αμφιβάλλω για τις γυναικίες φιλίες! :hmm:

Εγώ δεν αμιβάλλω απλώς, είμαι σίγουρη. Γι'αυτό και οι περισσότεροι και καλύτεροι φίλοι μου είναι άντρες, με πρώτο απ'ολους το αγόρι μου! :thumbsup:
Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις, γι'αυτό και έχω μερικές γυναίκες φίλες. Αλλά γενικά προτιμάω τους άντρες για φίλους.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Εγώ δεν αμιβάλλω απλώς, είμαι σίγουρη. Γι'αυτό και οι περισσότεροι και καλύτεροι φίλοι μου είναι άντρες, με πρώτο απ'ολους το αγόρι μου! :thumbsup:
Υπάρχουν βέβαια και εξαιρέσεις, γι'αυτό και έχω μερικές γυναίκες φίλες. Αλλά γενικά προτιμάω τους άντρες για φίλους.

κι εγώ έτσι αλλά σε εμένα μέχρι στιγμής δυστυχώς δεν μου έχει τύχει καμία απο τις εξαιρέσεις.
πίστευα πως είχα βρει μια αλλά τον Σεπτέμβρη μου τα χάλασε :(
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
κι εγώ έτσι αλλά σε εμένα μέχρι στιγμής δυστυχώς δεν μου έχει τύχει καμία απο τις εξαιρέσεις.
πίστευα πως είχα βρει μια αλλά τον Σεπτέμβρη μου τα χάλασε :(
Και εγώ πλέον έχω πάρα πολλυς φίλους αγόρια και λίγες φίλες κοπέλες!΄Ασε που σιγά-σιγά ανακαλύπτω ότι όλες σχεδόν θα σου την κάνουν κάποια στιγμή! Και από παραδείγματα πολλά!!!!!!!!!1
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από Michelle :
Τα off-topic posts μεταφέρθηκαν εδώ. Αν και δεν ήταν πολλά (μόλις 2) πιστεύω οτι έχει "ζουμί" το θέμα και καλύτερα να μπορύμε να το συζητήσουμε ελέυθερα στο σωστό thread ;)
πάντωσ όλες οι φιλίες μου με γυναίκες που έχουν χαλάσει, για γκομενοδουλεία έχει γίνει!!!!!!!! :wacko:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Όχι μόνο ζουμί πολύ ζουμί έχει αυτό το θέμα ;)
Δυστυχώς κατα την γνώμη μου είναι λίγες οι γυναίκες που θα είναι εντάξει σε μια φιλία.
ʼσε που μου την σπάνε αφάνταστα τα γυναικουλίστικα πράγματα που ασχολούνται και ας είμαι γυναίκα
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Εμένα με εκνευρίζει αφάνταστα που όταν μπλέκει "έρωτας" γίνονται παρανοικές και τότε δημιουργούνται τα περισσότερα προβλήματα! Λένε ότι το μ.... σέρνει καράβι αλλά μάλλον το αντίθετο συμβαίνει!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv :
Εμένα με εκνευρίζει αφάνταστα που όταν μπλέκει "έρωτας" γίνονται παρανοικές και τότε δημιουργούνται τα περισσότερα προβλήματα! Λένε ότι το μ.... σέρνει καράβι αλλά μάλλον το αντίθετο συμβαίνει!!!!



:lol: :lol:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

YoMaNaTiOn

Δραστήριο μέλος

Ο YoMaNaTiOn αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Προγραμματιστής/τρια. Έχει γράψει 487 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv :
Λένε ότι το μ.... σέρνει καράβι αλλά μάλλον το αντίθετο συμβαίνει!!!!

Μπα... αυτό συμβαίνει, όχι το αντίθετο. Στο αντίθετο γίνεται πόλεμος. ΓΑΛΕΡΕΣ σέρνει.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Ε! Μα άδικο έχω?? Είχα μια φίλη καμιά δεκαριά χρονια και έκοψε κάθε επικοινωνία μαζί μου γιατί μόλις χώρισε της μπήκε η ίδέα ότι κάτι έτρεχε μεμένα και τον πρώην της! Και επειδή ήταν στην παρέα μας το παιδί όλοι του μιλούσαν(και οι υπόλοιπες φίλες μας)και βγαίνανε όλοι μαζί! Εγώ σπουδάζω επαρχία και τον έβλεπα το λιγότερο απο όλους!!!! Βρίσκεισ κάποια λογική?????
Μια άλλη φίλη μου ερωτεύτηκε κάποιον από την παρέα και ενώ τα "είχανε", την έβλεπα συνέχεια να απομακρύνεται. Ε! Μια μέρα που ήταν μεθυσμένη έρχεται και μου λέει¨"το ξέρω ότι τον θέλεισ τον.... και ότι αυτός σε θέλει, αλλά δεν μου το λέτε για να μην πληγωθώ!!!!". :wacko:
Μια άλλη φίλη μου κάθε φορά που ερωτεύεται απλά εξαφανίζεται και μόλις χωρίζει τρέχει στην αγκαλιά μου να κλάψει!
Και έχω πολλά άλλα παραδείγματα....

edit by Michelle:
Σου έφτιαξα την παραθεση γιατι κατα λάθος το είχες κάνει να φαίνεται σαν παράθεση όλο σου το ποστ ;)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Ευχαριστώ Michelle!Είμαι ακόμα αρκετά καινούρια και τα μπλέκω συχνά-πυκνα! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

gilie

Δραστήριο μέλος

Η gilie αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Έχει γράψει 696 μηνύματα.
πιστεύω στις ανθρώπινες αξίες και μία απο αυτές είναι η φιλία...έχω 3 φίλες και κατα καιρούς την πάτησα απο πολλές περισσότερες...μη χάνετε την πίστη σας στον ανθρωπο και πόσο ακόμη στους φίλους σας και κάποια στιγμή θα σας ανταμείψει η ζωή...όλα τελικά ξαναγυρνούν σε μας! :)
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Λοιπόν να τα πάρω απο την αρχή αν και ειναι λίγο δύσκολο γιατι έχω τα νευρα μου ακόμα. Μιας και είναι το αγόρι μου στην πολη μου τώρα το καλοκαίρι( :jumpy:)και μένουμε μαζι, λογικό θεωρήσαμε να με παει στη σχολή για να γράψω κανοντας μου παρέα μέχρι να μπω και να έρθει μετά να με παρει. Επόμενο ήταν να γνωρισει και αρκετους φίλους μου. Όταν λοιπόν ήρθε μετα για να με πάρει (με τα ποδια εννοείται) κανόνισαμε με τις "φίλες" μου να πάμε για καφέ μαζι με άλλα παιδια. Όλα ωραία και καλα μεχρι εδώ. Απο εδώ αρχιζει το...πανηγύρι.
1. Να περπαταμε και να με έχουν αφήσει μόνη μου πισω με το αγόρι μου, να τους μιλάω και να μην απαντάνε. Συνέχεια όμως. Δεν ειναι ιδέα μου γιατι το προσεξε και εκείνος και έγινε ΚΑΘΕ φορα που τους μίλαγα. Και εγώ δεν θεωρούμαι και χαμηλόφωνη, κάθε αλλο. Να πρέπει να τους πω κάτι 5 φορές (και δεν υπερβάλλω!) για να απαντήσουν. Ένιωθα συνέχεια σαν το φτωχό συγγενή κι αν δεν προσπαθούσα να τις δικαιολογήσω μέσα μου επρεπε να ειχα φύγει εκεινη τη στιγμη. Μιλάω βασικά για 2 κοριτσια, με τις οποίες όμως υποτιθεται οτι ήμσταν πολυ καλες φιλες, να μην πω κολλητες. Πάλι καλα που είχα και τον Παναγιώτη αλλιώς δεν θα είχα και ανθρωπο να μιλησω.
2. Ετυχε όταν φτάσαμε στο καφέ να ήμαστε εγω, ο Παναγιώτης και αυτές οι 2. Το τραπέζι ειχε 2 καρέκλες και 2 διθεσιους καναπέδες. Παει που λετε η μια και κάθεται στον ένα καναπε και η άλλη στον άλλον!! Ουτε επίτηδες να το έκαναν! Και όταν καθισαν λεει η μια με χαζοχαρούμενο υφάκι "Αχ καλε, πηραμε τις θέσεις απο το ζευγάρι!". Αλλα "φυσικα" ούτε που μετακινηθηκε καμια τους.
3. Σε λίγη ώρα και ενώ απλως ειχαν βαριεστημενα συστηθεί απλώς μετο παιδι, εκαναν μια πρσπαθεια συννενόησης για να φανουν φιλοξενοι, κάτι του στυλ "πως παει παναγιώτη?", η οποία προσπαθεια εγκαταλειφθηκε αμέσως και εκατσαν παλι ανετα στις θέσεις τους με το βλεμμα του στυλ οχι-μονο-ειμαι-η-καλυτερη-αλλα-ειμαι-και-φιλόξενη.
4. Φυσικά όλη την υπόλοιπη ώρα δεν μας μιλησαν ΚΑΘΟΛΟΥ. Μιλουσαν μόνο μεταξύ τους και με ενα παιδι που είχε καθήσει δίπλα στη μια. Ματαιες οσες αποπειρες επικοινωνίας κάναμε. Μόνο όταν μιλούσα σχετικά χαμηλοφωνα με τον Παναγιώτη μια απο τις 2 μας κάρφωνε σε σημειο να μου πει ο Παναγιώτης μετα οτι προσπαθούσε απ'οτι καταλαβε να διαβάσει τα χειλη μου.
5. Τέλος αφου ειχα νευριασει με το όλο σκηνικό και ένιωθα τελειως ηλίθια που δεν ειχα φύγει ώρα πριν, λέμε με τον Παναγιώτη οτι πρέπει να φύγουμε για να προλάβουμε τα μαγαζια ανοιχτα (ήταν και αληθεια) και την κάνουμε με ελαφρα.
Κι εγώ τωρα λεω...Υποτίθεται οτι ειναι μορφωμένα άτομα. Τρόπους δεν έχει κανεις??? τοσο γουρούνια πια??? Να το βράσω το 19 που βγάλαν για να μπουν στη σχολη αν ειναι τοσο σκ@τοψυχες.
Τελικα απο ηλεκτρολγους μόνο με άντρες θα κάνω παρέα απο δω και περα. Μόνο αυτοι δεν με έχουν απογοητευσει. Οι καλύτεροι φίλοι ειναι.

ΥΓ: Ξέρω οτι ειναι πολυ πιθανό να διαβάσουν οι περι ου ο λόγος κοπέλες το ποστ αυτο. Οχι οτι πολυμπαινουν ιντερνετ ή οτι ειναι γραμμένες. Απλά ξερετε πως ειναι αυτες οι περιπτώσεις...Μερικοι δε μπορουν να κρατήσουν το στόμα τους κλειστο και μαθευονται αυτα. Λοιπόν, αν το διαβάζουν, θέλω να πω οτι μετα απο αυτη τη γαιδουρινή συμπεριφορα, έχασα πάσα ιδεα γιάυτες και αδιαφορω ακόμη κι αν δεν μου ξαναμιλήσουν. Τους "τοξικούς" ανθρώπους καλύτερα να τους βγάζεις απο τη ζωή σου.

ΥΓ2: Και για να καταλάβετε οτι δεν υπερβάλλω καθολου (το αντιθετο μαλιστα) και ο Παναγιώτης ειχε σχηματισει την ιδια ακριβώς αποψη για τη συμπεριφορά τους. :/
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Γιάννης

Περιβόητο μέλος

Ο Παπαφλέσσας αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένος. Είναι 48 ετών. Έχει γράψει 4,851 μηνύματα.
Όταν ο άνθρωπος έχει γεννηθεί κομπλεξικός έτσι και θα πεθάνει michelle. Μπορώ να καταλάβω τις ζόρι τραβάνε αυτές οι κοπέλες που κακώς τις αναφέρεις και σαν φίλες σου. Μην ασχολείσαι με τέτοια άτομα, διάβασα αρκετά προσεκτικά το post που έβαλες και ειλικρινά δεν θα ήθελα να εκφραστώ με λόγια για τις δύο κοπέλες γιατί θα τις στολίσω κανονικά και δεν κάνει. Το μόνο που έχω να σου πω είναι ότι ο πραγματικός φίλος είναι κοντά σου ανεξάρτητα με την επιλογή σου. Το να κάτσουν έτσι στους καναπέδες το μόνο που δείχνει είναι κόμπλεξ ειδικά και να το αναφέρουν. Δεν αξίζει ούτε να χαλιέσαι ούτε τίποτα το μόνο που πρέπει να κάνεις είναι να τις λυπηθείς λίγο γιατί μόνο αυτό τους χρειάζεται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
μετα το μήνυμα σου Michelle μου έδωσες την αφορμή να μιλήσω κι εγώ.
Λοιπόν θα μιλήσω για την τελευταία γυναίκα που θεώρησα φίλη μου και πίστεψα πως ήταν κάτι διαφορετικό.(έκανε και πριν διάφορα αλλά αυτό ήταν που ξεχύλησε το ποτήρι)
Τον Σεπτέμβρη είχε έρθει το αγόρι μου πρώτη φορά στο μέρος που σπουδάζω έτσι κι εμείς κανονίσαμε να πάμε για καφέ εγώ το αγόρι μου μια φίλη μου και ένας φίλος μας, φτάσαμε στην καφετέρια κι έγιεν ακριβώς το ίδιο πράγμα,εγώ μιλούσα με το αγόρι μου κι εκείνη με τον φίλο μας. Δεν υπήρχε καμία διαφορά είτε στο ίδιο τραπέζι καθόμασταν ή σε ξεχωριστά.
Αυτό εντάξει δεν με πείραξε τόσο ωστε να σπάσουμε
πέρασε λίγο ο καιρός και αρρώστησα(αρρωσταίνω πολύ δύσκολα) ήμουν 2 εβδομάδες με πυρετό και δεν έπεφτε και δεν ενδιαφέρθηκε η φίλη μου να έρθει να με δει να με βοηθήσει λίγο,αυτό ήταν που με σκότωσε γιατί εγω πάντα έτρεχα στις δύσκολες στιγμές της.
Είχα αρχίσει να εξαντλούμαι μέχρι που ήρθε η μητέρα μου.
διευκρίνηση σπουδάζω μακρία απο το σπίτι μου(8 ώρες απόσταση περίπου)
Μετά τίποτα ούτε που ενδιαφερόταν, όταν ήρθε η εξεταστική του Φεβρουαρίου με είχε απο κοντά όμως,αλλά δεν είχε απο εμένα την βοήθεια που περίμενε,μετά πάλι χάθηκε,τώρα που έχει πάλι εξεταστική με θυμήθηκε :devil:


Οπότε Αντρες και πάλι άντρες για φίλους,βέβαια υπάρχει ο κίνδυνος αν προσπαθήσουν να στο γυρίσουν στο ερωτικό αλλά καλυτερα αν στο γυρίσουν στο ερωτικό παρα να σου την φέρνουν πισώπλατα και να σε εκμεταλλεύονται.
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Subject to change

e-steki.gr Founder

Η Λία αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 37 ετών και επαγγέλεται Web developer. Έχει γράψει 15,891 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
Οπότε Αντρες και πάλι άντρες για φίλους,βέβαια υπάρχει ο κίνδυνος αν προσπαθήσουν να στο γυρίσουν στο ερωτικό αλλά καλυτερα αν στο γυρίσουν στο ερωτικό παρα να σου την φέρνουν πισώπλατα και να σε εκμεταλλεύονται.

Αυτό ξαναπέστο! Οι αντρες τελικά ειναι πολυυυ πιο ευθείς! Στις γυναίκες για να βρεις ευθύτητα πρεπει να ψάχνεις με το φακό... Πάντως το μόνο που κατάφεραν με αυτή τους τη συμπεριφορα είναι να με κάνουν να εκτιμήσω ακόμη περισσότερο αυτον που έχω δίπλα μου :inlove:

yannis ειδικα αυτό με τον καναπε με τσαντισε παρα πολυ. Επλεπε να έβλεπες το υφάκι τους. Ολα τα λεφτα!
Αλλα και το οτι δεν μου απαντουσαν όποτε προσπαθούσα να του μιλήσω και να μπω στην κουβέντα ήταν επίσης φοβερα εκνευριστικό αλλα ειναι δυσκολο αν δεν το ζ'ησεις να το καταλαβεις απο ενα ποστ.

Και για να ρίξω λάδι στη φωτιά γιατι πολλά μου περνανε απο το μυαλο.......Μήπως έχει να κάνει με το οτι και των 2 η αισθηματικη ζωή ειναι ανυπαρκτη εδώ και χρόνια? Λεμε τώρα.....Απλα μου πέρασε κι αυτό απο το μυαλο... Το ξέρω γινομαι κακιά...αλλα...αλλα...παντα υπαρχει ενα αλλα...
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Οπότε Αντρες και πάλι άντρες για φίλους,βέβαια υπάρχει ο κίνδυνος αν προσπαθήσουν να στο γυρίσουν στο ερωτικό αλλά καλυτερα αν στο γυρίσουν στο ερωτικό παρα να σου την φέρνουν πισώπλατα και να σε εκμεταλλεύονται.

το ξαναλέω :D :tongue:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από bunny :
πέρασε λίγο ο καιρός και αρρώστησα(αρρωσταίνω πολύ δύσκολα) ήμουν 2 εβδομάδες με πυρετό και δεν έπεφτε και δεν ενδιαφέρθηκε η φίλη μου να έρθει να με δει να με βοηθήσει λίγο,αυτό ήταν που με σκότωσε γιατί εγω πάντα έτρεχα στις δύσκολες στιγμές της.
Είχα αρχίσει να εξαντλούμαι μέχρι που ήρθε η μητέρα μου.
διευκρίνηση σπουδάζω μακρία απο το σπίτι μου(8 ώρες απόσταση περίπου)
Μετά τίποτα ούτε που ενδιαφερόταν, όταν ήρθε η εξεταστική του Φεβρουαρίου με είχε απο κοντά όμως,αλλά δεν είχε απο εμένα την βοήθεια που περίμενε,μετά πάλι χάθηκε,τώρα που έχει πάλι εξεταστική με θυμήθηκε :devil:[/color]

Βρε bunny δεν το πιστευω!!!!! Και εγώ έπαθα ακριβώς το ίδιο το χειμώνα! Αρρώστησα πάρα πόλυ άσχημα (για πρώτη φορά!) και επί ένα μήνα είχα πύρετο 39 και ούτε που πήρε τηλέφωνο η φίλη μου να δει πως είμαι! Και μετά από ένα μήνα η μητέρα μου κατάλαβε ότι κάτι έτρεχε( δεν της έλεγα τιποτα μην την ανησυχήσω!) και ήρθε στην πόλη που σπουδάζω και με βρήκε τόσο εξαντλημένη που δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι! Και μέτα πήγαμε στο νοσοκομείο και.... Και πάλι η φίλη μου ούτε να πάρει ένα τηλέφωνο και ενώ ηξερε πόσο ΄χαλια ήμουν!!!!!!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv :
Βρε bunny δεν το πιστευω!!!!! Και εγώ έπαθα ακριβώς το ίδιο το χειμώνα! Αρρώστησα πάρα πόλυ άσχημα (για πρώτη φορά!) και επί ένα μήνα είχα πύρετο 39 και ούτε που πήρε τηλέφωνο η φίλη μου να δει πως είμαι! Και μετά από ένα μήνα η μητέρα μου κατάλαβε ότι κάτι έτρεχε( δεν της έλεγα τιποτα μην την ανησυχήσω!) και ήρθε στην πόλη που σπουδάζω και με βρήκε τόσο εξαντλημένη που δεν μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι! Και μέτα πήγαμε στο νοσοκομείο και.... Και πάλι η φίλη μου ούτε να πάρει ένα τηλέφωνο και ενώ ηξερε πόσο ΄χαλια ήμουν!!!!!!

να έρθει θα έπρεπε όχι να πάρει μόνο τηλ
σε πόλη που σπουδάζουνε νακριά απο τα σπίτια μας οι μόνοι που μπορούν να μας βοηθήσουν είναι οι φίλοι αν δεν είναι δίπλα σου σε τέτοιες στιγμές τότε τί να πω,τι να τους κάνω μόνο στις καλές στιγμές

Ίσως είμαι παράλογη κάπως αλλά επείδη το πέρασα από πρώτο χέρι έτσι αισθάνομαι
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

nv

Πολύ δραστήριο μέλος

Η nv αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Επαγγέλεται Αρχιτέκτονας και μας γράφει απο Αθήνα (Αττική). Έχει γράψει 904 μηνύματα.
εχεις απόλυτο δίκιο bunny!Λίγο ακόμα και θα έμπαινα νοσοκομείο με οξύτατη πνευμονία! Μια παρέα από 10 άτομα και κανείς δεν σκέφτηκε έστω να πάρει ένα τηλέφωνο έκτος από ένα πολυ καλό μου φίλο (αγόρι!).Και να φανταστείς ότι όποτε είχε καποιος ανάγκη από κάτι πάντα έτρεχα να βηθήσω! Ειλικρινά αύτοί οι δύο μήνες που ήμουν άρρωστη ήταν οι χειρότεροι της ζωής μου! Κυρίωσ επειδή κατάλαβα ότι αυτοί που θεωρούσα φίλοι μου δεν ήταν!
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

bunny217

Διακεκριμένο μέλος

Η Ποιός Ξέρει??? αυτή τη στιγμή δεν είναι συνδεδεμένη. Είναι 40 ετών και επαγγέλεται Επιχειρηματίας. Έχει γράψει 7,025 μηνύματα.
Αρχική Δημοσίευση από nv :
Κυρίωσ επειδή κατάλαβα ότι αυτοί που θεωρούσα φίλοι μου δεν ήταν!

Αυτό είναι που με πίκρανε πολύ κι εμένα απο αυτή την ιστορία. :(
Γιατί νόμιζα πως ήταν ξεχωριστή αλλά..... :thumbsdown:
 

Σημείωση: Το μήνυμα αυτό γράφτηκε 18 χρόνια πριν. Ο συντάκτης του πιθανόν να έχει αλλάξει απόψεις έκτοτε.

Χρήστες Βρείτε παρόμοια

Top